7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #999

    Boarding Ramp
    remélem megfelelő rámpa:)
    sajna egyenlőre csak így van
  • RJoco
    #998
    Viszont, ha jól értelmezem a kiírást kevéske angol tudásommal, de ezeket általában nagyjából megértem, akkor nem "legalább 15000 block", hanem maximum 15000 kicsi blokkból állhat, ami kétszer nagyobb hajót tesz lehetővé, mint a Homeworld-ös corvett.
    Megemlíti ennél a résznél a Homeworld-ös kinézetet is, de ezt a részt nem igazán értem. Talán olyan stílusúra kellene építeni? Vagy ez inspirálta őket?

    És mintha írna pár kötelező cuccot is a Required Items-nél. Vagy az is csak lehetőség? Abban van a rámpa és a híd is. Előbbi kikerülhető talán ajtóval, utóbbira ötletem sincs, hacsak nem ez kell bele.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.09.15. 23:40:36
  • SUPERTRABI
    #997
    Különböző szempontok értékelésének átlaga alapján hozzák meg a döntést.
    Fő szempontok:
    - harci képesség
    - újdonságok, a "tartalmaznia kell a műnek " résznél felsoroltaknak az elkészitése, kivitelezés, külcsije, működése, hatékonysága, stb...
    - esztétika és mozgékonyság

    A hajó külcsije, kinézete nem számit sokat, de ronthatja a pontokat, viszont ha amugy sem vagy jó a szép épitésben akkor legalább esélyt ad, hogy a többi szempont alapján, a lehető legjobbra épitsd meg a műved.
  • RJoco
    #996
    És azt nem írja, hogy mi alapján fogják eldönteni a nyertest?
    A feltételek teljesítése esetén szubjektív lesz?
    Esetleg közönségszavazat?
  • SUPERTRABI
    #995
    jaja, csak kreativ.
    amugy a felsorolt modok közt van egy rámpa mod is, elég hasznos :)
  • RJoco
    #994
    Köszi a fordítást!
    Kerestem rámpát a játékban, de nem találtam.
    Viszont ezek szerint akkor ajtó rakható rá.
    Jó kis kihívás.
    Viszont itt akkor lehet kreatívkodni, nem túlélő módban kell megcsinálni?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.09.15. 22:07:14
  • SUPERTRABI
    #993
    Angolul kevésbé tudóknak magyarázás:

    A nyeremény:
    1. hely: Strike Suit Zero
    2. hely: Strike Suit infinity
    3. hely: Gemini Wars

    Valamint a KSH felajánlásával az első 3 helyezett választhat Space Engineers vagy Medieval Engineers játékok között.

    UESC izé kihirdetett egy épitő versenyt szeptemberre(szep. 30-ig).
    A lényeg:
    Kell épiteni egy small/kicsi korvett hajót.
    Meg kell felelnie az alábbi paramétereknek:
    - 100%-ban small/kis blockból kell épiteni
    - a hajóban kell tudni zártan közlekedni, járni
    - ülésenként legalább 2 irányitható fegyverzet
    - legalább 15.000 block
    Tartalmaznia kell aa műnek:
    - rámpát és/vagy ajtóbejáratot
    - irányitó hidat vagy kontroll szobát
    - Rakteret(konténereket)
    - reaktorteret
    - oxigént(nyomás alatt lévő helységek, tárolók, oxigén termelő generátorok)
    - használható fegyverzetet

    Modok:
    A "Can I use mods?" nevü bekezdében listázott modokat lehet használni, valamint ezeken kivül bármilyen LCD, script, skybox modokat.

    Jelentkezés:
    A témában hozzászólásként kell jelentkezni a következő módon:
    "Distributor: (készitő)
    Creation's Name: (a mű neve)
    Short Description: (rövid leirás, igen, angolul)
    (A műved világának linkjét beilleszteni)"

    Kitiltás jár ha:
    - egy játékos több művet ad be
    - a jelentkezés nem felel meg a követelményeknek
    - nem világot, hanem tervrajzot linkelsz
    - olyan modok használata, melyek nincsenek a listában(kivéve LCD, Script, Skybox modokat)
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.09.15. 20:22:50
  • RoboKutya78
    #992
    Az Me érdekelne de nem tudok angolul mit kell tenni saját modot vagy bármi más holmit kell posztolni?
  • RJoco
    #991
    Hűha. Raktam még 34 hajtóművázat a hajóra, meg 9 girovázat. Aztán számoltam, hogy ez majdnem 34000 hajtóműalkatrész.
    Még előtte elindítottam vagy 10000 legyártását, amiből sikerült is 3000-et. Aztán elfogyott a platina.
    Asszem még jó sokáig nem fog repülni.
  • SUPERTRABI
    #990
    Na ki akar SE-t vagy ME-t nyerni? :)

    Nyeremény játék
  • RJoco
    #989
    Hát igen, a szerver az gond. Én karácsonyra akarok gépet újítani és ez a régi egyben fog maradni, viszont a netkapcsolatom nem valami stabil, bár elég gyors lenne, amikor éppen gyorsan képes működni.
    Pl: nemrég leszedett 6,5 GB-ot kb 3-4 óra alatt, aztán leesett a sebesség 65kB-tra. Most megint tolja 1-1,6 MB-tal.
    Néha jót játszhatnánk, néha meg szidkozódhatunk a lagok miatt vagy a teljes szakadás miatt. Vasárnap 3 utána meg nem volt netem és tegnap délelőtt is lassú volt. Estére megjavult...
  • tom36
    #988
    A motoroknál mind a nyomatékot mind a fékerőt levettem alacsonyra így azok nem befolyásolnak semmit szinte, hanem helyette a gyrokal állítom irányba és tartom ott. (a vezérlőbe beülök és amerre húzom az egeret arra fordul)
    de lehet hogy sikerült megoldanom, az lehetett a gond hogy a gyro-nál túl nagy erő volt rátéve és amikor rosszul tölti be akkor akkora erővel akarja a helyére rántani hogy szét tépi magát és így csak az erőt kellett levennem így máris finoman kezelhető és én magam se tudom szétrázni
    (a forgási tengelytől túl mesze van a tömegközép pont és ezért a motorokat nagyon leterheli mozgás közben főleg ha nagy erővel fordul)
  • SUPERTRABI
    #987
    tom36: a gond sztem a gyroval van, az rázza szét, ha beállitod a rotorokon a breaking torque-t/ fékező erőt akkor szó szerint mozdithatatlan lesz a szerkezet, de a gyroval meg valszeg szétrázódna. Az a pistonos napelemes résznél meg a pistonok rázódtak szét, lehet hogy szintén a gyrok miatt, lehet hogy a gyrok nélkül, de azt tudom hogy a pistonok túlságosan valóságosak/könnyen törnek :)

    Ami meg a közösséget illeti, jól hangzik, támogatom :) remélhetőleg a 02-es verzióban dobják be a bolygókkal együtt a multit. Ha már a 100. frissitése lesz az SE-nek, remélem nagyot alkotnak :)

    ui.: Script készitést még mindig vállalok :)
  • RoboKutya78
    #986
    Én szívesen "közös - ülnék" :) egy szerveren játékosokkal. De nem tudom a Notim mennyire bírná a dolgot, bár most is eléggé megszenvedek a 15-30 fpssel amit kreálni tudok a játékhoz :( (vicc betöltőnél meg látok 300 pfst is:) ) Úgy érdekes lehet a dolog hogy valaki ezt épít valaki azt valaki a scripteket aktiválja a rendszerben és így egy értelmes használható bázist tudnánk összedobni Mindenki beleadná azt amiben a legjobb és máris csodát lehet alkotni :)
    Pl Nem tudom lehet e ezeket a szervereket úgy beállítani hogy otthon sajátban megalkotod a dolgodat és szerverhez való csatinál becopizod a dolgot. Gondolom megoldható de ahhoz majdnem minden módnak fent kell lennie vagy megbeszélés alapján tesszük be őket.
    Még tudnék hozni ismerőst is aki fel is tudna jönni a csapatba legalább 2 főt.
  • RJoco
    #985
    Én is úgy érzem, hogy itt alakul egy jó kis közösség a multihoz.
    MC szerverekkel nekem is az volt a bajom, mint neked SE-ben. Nameg a sok kis kölyök, akiknek volt lóvéjuk szervert csinálni, aztán vagy nem foglalkoztak vele később, vagy kaszálni akartak rajta.
    Hiányos angol tudás miatt csak magyar szervereket kerestem.
  • RJoco
    #984
    No igen, DX9-ben nem szereltem sehova lámpát, mert nem kellett. Valahogy mindig világosodott a sötétben. Viszont DX11-en már elég szépen kezeli a sötétet és mindent fel kellett szerelnem világító testtel, ha a sötét oldalon látni is akarok valamit.
  • tom36
    #983
    Sajna ez manuális megoldás.
    de ha betennék egy 3. motort akkor azzal és egy időzítő segítségével lehetne forgatni a panelt saját tengelye körül könnyedén
    de a 2 db giroszkóp ezért van ott és azokkal könnyedén lehet forgatni a paneleket manuálisan
  • LookUsArts
    #982
    Mine Craft multy player, letoltod akarhonnan es ugy jatszhatsz mintha eredeti lenne, csak "sakat skined" nem lehet...pff.

    Minecraft/space engineers multy >> en nagyon orulok, hogy azert ezt is nyomatjak, mert mi a buli abba, ha epitek egy nagy hadi hajot ha nem lohetem vele szet a haverom pofajat?! Persze kell egy jo kozosseg, de itt mar latok egyet

    ui: Eddig egyetlen SE nyilvanos multyplayer tapasztalatom: kerestem magamnak egy egesz jopofa aszteroidat, elkezdtem banyaszgatni/epitgetni az elso kis multyfunkcios hajomat, erre oda jott 2 gyerek az alap spawn banyaszhajoval, es elkezdtek mindent szet daralni, es flexel kergetni engem... space kalozkodni... kileptem es tobbet nem mentem vissza
    de van megoldas erre (minecraftbol tanultam) >> elso belepes a szerverre, kivalasztasz egy iranyt, mesz 15-20 percet a semmibe, es ott kezdesz el epitkezni/erosodni, mire megtalalnak addig mar meglesz mindened hogy megvedd magad.
    pl azon a SE szerveren is lattam arcot aki beasta magat egy aszteroidaba, es bejarathoz berakott egy gutling turetet...
  • LookUsArts
    #981
    Nekem a sima lampak/ reflektorok boven elegek (de am Dx 9-ben vagy 10-ben?) Ha meg keves a kakao, akkor meg a hajo menujeben megkeresed a lampakat es fel lehet tolni hogy nagyobb fenyt adjanak, csak ovatosan mert ha tul sokat adsz ra akkor vakit is...
  • LookUsArts
    #980
    Csak tipp, probald meg kevesebb napelemmel

    Sajnos igen a rotorok, pistonok elegge macerasak :S
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2015.09.15. 04:14:28
  • RoboKutya78
    #979
    Volt ennek a solarpanel rendszernek egy doboz nélküli változata
    Annó még nem tudtam hogyan lehet ilyen előre gyártott elemeket hozzá biggyeszteni az alkotásomhoz ezért blokról blokra lemásoltam és elkészítettem a bázisomra. Amikor elkészült kiléptem másnap töltöm be a bázist nézek a modul felé és az szépen lassan elkezdett beremegni egyre nagyobb íven hajlott ki magából majd az utolsó panelsornál szétszakadt.Sose jöttem rá miért csinálta.
    Nemrégiben én is próbálkoztam egy sloar scripttel ami a nap felé fordította a paneleket kisebb nagyobb sikerrel.
  • RJoco
    #978
    Hű azta, ez nem semmi.
    Ha leállítod a forgást akkor is csinálja?
    Esetleg próbálj meg rászerelni egy összekötőt, meg az állomásra is egyet és amikor kilépsz, állítsd oda és rögzítsd. Macerás, de egy próbát megér.

    Én nemrégiben elvesztettem a hegesztő hajómon egy hegesztőt és a környéken a hajtóműveket és girot. Fogalmam nincs, hogy mi történhetett, de ma vettem észre, hogy csak 5 hajtómű van a hajómon, pedig tuti, hogy 6-ot szereltem rá. Valamikor véletlen belemehettem és nem vettem észre, hogy összetörtek. Másra nem tudok gondolni. Igyekszem mindig belső nézetből és kamerákkal irányítani a hajót, hogy minél valósághűbb legyen.

    Mióta bevezették, hogy a hajó irányítását befolyásolja a tömeg, a rakomány is, azóta előfordul, hogy míg a hajóval tudok szépen repülni, ha túl közel megyek az állomáshoz, akkor onnan már nem akar eltávolodni. Pedig nem érnek össze és gravitáció sincs. A megoldás, ha több hajtóművet szerelek rá vagy nagyokat.

    Ha túltöltöm a reaktorokat (több a fogyasztás, mint ami a termelés), akkor az károsít valamit? Vagy csak nem működik minden 100%-on?
  • tom36
    #977
    ejjj
    próbáltam rájönni hogy hogy jutott ide a téma(kerekek járgány irányítás...), de nemigazán sikerült megfejteni.
    itt a kép ezen remélhetőleg jó látszik a lényeg
    és itt szokott az a hiba beütni hogy amikor ment vagy betölt vagy valami más épp amilyen kedve van szét szokott törni mind a 2 motor
    és hogy ez a motorok (rotorok) beállítása miatt van vagy csak valami játékhiba azt nem tudom de kb fél évvel ezelőtt is gondot jelentett.
  • RJoco
    #976
    Én Minecraft-oltam még jó régen, jó sokat. Ez akkoriban volt, mikor megjelent és 10 euro körül dobálták. Csak később ment fel 20-ra.
    Jó kis játék, de aztán elmúlt az újdonság hatása.
    Az akkori kollégákkal volt szerverünk is. A modokkal vigyázni kellett, mert 1-2-től rendesen be tudott laggolni, de, ha az ember nem csinált ilyet, akkor nem volt gond. Nagyon élvezetes volt.
    Egy másik közösség nagyobb szerveren tolta, rengeteg minden volt benne.

    A Minecraft multiban a legnagyobb kihívás a megfelelő közösség megtalálása. Ingyenes legyen, hátrányos megkülönböztetés nélkül, normális (nem szétzúzós) társasággal.

    És én ezért nem bízom annyira az SE multiban sem, hiába erőltetik a fejlesztők (ezt sajnálom is), mert egy ehhez megfelelő közösséget nagyon nehéz találni vagy talán lehetetlen is. Egy baráti vagy munkahelyi közösség sokkal jobb, viszont az nem túl hosszútávú dolog.
    Viszont amíg van, addig élvezni kell.
  • laci4321
    #975
    tom36: A kerekeket (Wheel) már próbáltad, a rotor + rá kerék kombó helyett? Beülsz a pilótafülkébe, nyomsz egy K-t és átállítod (kipipálod), hogy kerekeket irányítsa, és kiveszed a pipát a hajtóművek irányításából. Így a WASD gombokkal simán mehetsz előre és kormányozhatsz is, mint egy autót.
    A rotorok egy időben full bugosak voltak, az alsó és felső limitet sem voltak hajlandók betartani. Aztán még meg is jelentették a továbbfejlesztett rotorokat. (Bennük szállító cső.) Használhatatlan volt mindkettő. A rotorokon azóta sokat javítottak, de a továbbfejlesztett rotor még mindig bugos. (pl. a kisméretű továbbfejlesztett rotor tengelytől való távolságát nem tudod asszem -5 cm-nél kisebbre tenni, ha megpróbálod felrobban ) Az áramszállításhoz nem kell továbbfejlesztett. Ha esetleg azokat használnál, akkor cseréld ki. Ha a sima rotorokat használnál, akkor még annyi róluk, hogy kisméretű rotorok egy kicsit gyengék. A nagyméretűek betonstabilan tartanak.
    Ugyan így nagy mértékű stabilitást vesztesz, ha pistonokat használsz. Azokra is ráférne a tatarozás.

    A lámpák engem is nagyon idegesítenek, kerestem is rájuk modokat anno :D
    Extreme lights
    Az a jó benne, hogy úgy ad fényt hogy nem égeti ki a retinád ha ránézel :) Én ezzel csináltam egy kivilágított űrdokkot, ahol vaksiskodás nélkül építhettem fel a Cutting Principle-t. Nagy és fekete hajó, kellett a fény. :D


    LookUsArts: én is láttam igen a forráskódos bütykölést, de úgy vagyok vele inkább megvárom a hivatalosat, gondolom még nem véletlenül nem teszik elérhetővé.
    Az Empyrionban a bolygók nagyon kicsik, miután belépsz a légkörükbe. És laposak, nincs görbületük. Amikor belépsz a bolygó légkörébe, akkor olyan mintha egy új, független térképrészbe lépnél be. A rendszer gondolom úgy kezeli a bolygókat, mint egy különálló mini pályákat. Az SE hozzá képest sokkal királyabb lesz. És nem lenne nehéz beletenni pár új csúzlit :D De az élelmezésre való odafigyelés megfogott, nekem tetszik az ötlet. Meg hogy vannak olyan állatok amik támadnak

    Milyen a Minecraft, hogy felesleges a multiplayere? (nem játszottam még vele sosem)

    SUPERTRABI: g2a.com berakva a könyvjelzők közé. Köszi
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.09.14. 20:34:17
  • RJoco
    #974
    Annyi, 40 ezer blokk.
    Akkor építek még hozzá, úgyis van már készleten sok platina, a hajóhoz is sok hajtóművet terveztem. Vagy inkább rengeteget :D
  • RJoco
    #973
    Raknál be képet, hogy van összeillesztve?
  • Carmang
    #972
    33 EZER tonna?
    Hármas válasz a jó. Alapból rakj irányonként 6 hajtóművet. Aztán ha még úgy sem elég, rakj rá többet :)
  • tom36
    #971
    A motorokat úgy használom én hogy egymás után megfelelően forgatva 2 tengelyt megadok vele ( jobbra , balra, ill fel le) és igy szabadon tudok vele forgatni más dolgokat giroszkópok segítségével, jelen pillanatban egy nagy napelemtáblát és így mindig a nap felé tudom fordítani vagy autómatizálva mindig afelé fog nézni
    de valamiért közbe szétrázza magát és leszakad az egész rendszer a kezdő platformról.
  • RJoco
    #970
    Nekem tökéletesen megfelel a reflektor, amennyit kell, annyit látok vele a kavicsban. A többit meg úgyis az ércszkenner végzi.
    A beltéri fénnyel csak az a bajom, hogy átvilágít az acélblokkon is. (Vagy lehet, hogy alulra is tettem volna?) Amúgy szerintem elég reális az is.

    A motorokat én egyáltalán nem értem. Nekem eddig csak kereket sikerült ráraknom, de mozgásra meg nem sikerült bírnom. Pedig jó lenne, ha mindenfélét rá lehetne rakni és forgatni. Esetleg nagyobb dolgokat is, nem csak 1 elemet.


    Ma megpróbáltam repülésre bírni a félig sem kész hajómat. Rászórtam 6 hajtóművet (irányonként 1), nagyot, meg 4 giroszkópot.
    Aztán hajóvá alakítottam és mint ahogy a program kiszámolta, 33 ezer tonnát nyom.
    Megtolni még csak megtolják a hajtóművek, de sem fordulni, sem forogni nem akar.
    Mi lehet a gond:
    1. Kevés a giroszkóp?
    2. Kevés a hajtómű?
    3. 1. és 2. pont együtt?
    4. Hülye vagyok, forduljak orvoshoz...
    5. Ne akarjak félig sem kész hajóval repkedni, előbb fejezzem be. (Mostanában keveset játszom vele, így jó sokára lenne kész.)
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.09.14. 16:23:08
  • RoboKutya78
    #969
    blast dore block használata ha hangárajtót akarsz csinálni van a tégla lap azt használd az ajtónak és van egy ék alakú blokk amit az ajtó széleinek használhatsz
    ha nem vagy módellenes van egy olyan blast door mod aminek ez az ék alakú része úgy viselkedik mint egy leszállótalp azaz le lehet hermetikusan zárni ha igaz.Bár az alap ék alakú cucc nem tudom hogy hermetikus e é:)
  • tom36
    #968
    gyorskérdés:
    van arra megoldás hogy ha egymásután teszel 2 motort megfelelő módon hogy a napelemeket mindig a megfelelő irányba tudjad fordítani akkor az ne essen szét ?
    mer régen is meg most is feljött ez a hiba, lényegében mondhatni, hogy szétrázza magát a betöltéseknék vagy mentésnéz és darabokra törik szinte mind a 2 motor.

    meg egy másik érdekesség:
    más is észrevette, hogy a lámpa meg a reflektor semmire sem jó szinte mer nem bírja az aszteroidák falát megvilágítani főleg ha valami lyukat csinálok bele, a kiütött törmeléket megtudja de a falat nem. (5 ill 10 m-es hatótáv miatt használhatatlan)
  • LookUsArts
    #967
    Huh, orommel latom, hogy egyre tobbet irogatunk ide is

    Elottem hozzam szolokhoz
    -Empyrion: Nagyon hasonlo mint a space engineers, csak ok sokkal inkabb a multyplayer eletelmenyre mentek ra, mintsem az epitgetesre+ ok nem sajat motort hasznalnak a jatekhoz hanem Unity 4-et ezert sokkal fixebb es stabilabb, lattam rola videokat, semmi nem szaggatot, meg hatalmas hajoknal sem, multyplayernel sem, vannak mar bolygok is, meg allatok es novenyek, sok fegyver, de cserebe sokkal csunyabb, es nincs benne olyan fizika sem mint a SE-ben

    -Nem eredeti: En nem vetek meg ezert senkit, en is csak azota veszem meg a jatekokat amiota van munkam, amig suliba jartam addig en is inkabb a "viragbolti" verziokat hasznaltam >> ami neha nem ugy mukodik mint az eredeti

    -bolygok: talaltam valamit amivel elmeletileg kilehet probalni a bolygokat (mert a forraskodban mar benne van, csak meg nem hivatalos ugye)

    -G2A >> SOKKAL jobb mintha steamrol vennel dolgokat, kb mindent fel/negyed aron veszel es eddig nekem meg csak pozitiv tapasztalatom volt

    -Nem ellenseges "be eledo hajok" (aki ezt forditotta... ) na, akkor lehet hogy a kreativ/survival beallitasod ossze kuszalodott, es ezert nem lonek,>> csinalj uj palyat. Vagy esetleg olyan verziot szedtel le, ahol meg ezek a random hajok meg baratsagosak voltak (mert regen meg nem kezdtek el szet agyuzni az any*dat is, hanem szepen komotosan hagytak hogy romma fosztogasd oket

    -Koszonom szepen Laci, a kis/nagy hajo blokkos dolgot mar ismertem DEEEE ERRE a melyik blok airtight es hany iranybol, erre mar ezer eve vartam, nekem is volt mar egy ket hosszu ejszakam amig keresgeltem melyik nyamvadt oldal ereszt... altalaban azt csinaltam, hogy a nagyobb tereknel nagy elvalaszto falakat raktam, egy random air ventel, hogy mutassa, most van-e nyomas vagy nincs. De ezzel lehet hogy egyszerubb lesz, de azert azt mar eszrevettem, hogy altalanossagba veve, ha az adott blok teljesen kitolt egy kockat, akkor legzaro

    -Ha ennyire sokat kezdunk lenni akar meg sajat szervert is lehet csinalni/keresni (majd ha lesz eletkepes multy)
    Amugy a jatekot ha masert nem is de a multy-ert mindenkepp erdemes lesz majd megvenni (ha egyszer kesz lesz az is) HACSAK nem ez is olyan mint a minecraft, mert akkor tok folosleges
  • RJoco
    #966
    Ezt jó tudni, akkor bekerül a könyvjelzők közé. Köszi az infót!
  • RoboKutya78
    #965
    Szerintem teljesen kóser az oldal én codot vettem itt utoljára ha jól emlékszem most volt náluk profilváltás is ha jól emlékszem mert újra kellett regelnem de amit vettem itt az működő cucli maradt :)
    Amúgy ha playen keresztül csekkolsz tőlük feltűntei a számlán átszámolva jó magyar ft re az árat és ha nem tetszik nem veszed meg:) ott már a végleges árat mutatja. Ha jól tudom itt nincs használt cucc.
  • RJoco
    #964
    Nem igazán tűnik szimpinek az oldal. Lehet csak szoknom kéne.
    Itt pontosan hogy is kereskednek?
    'Használtak' a dolgok, vagy ez mind 'új', amiből egyesek alaposan bevásároltak?

    Amúgy nem 8 euro vagy forintban 2500, ennél több. Erre még rá kell számolni az aktuális ország adóját. Vagyis magyarban 27, németben 19%-ot. Plusz még 1 euro, ha kell az oldal védelme is az esetleges átverések ellen.
  • SUPERTRABI
    #963
    2500Ft g2a.com-on :)
    de nekem még az is sok XD
  • laci4321
    #962
    A Steam-hez én sem konyítottam soha azelőtt :)
    De ma már 2300-ért sem lehet megszerezni a játékot, most olyan 4000 körül lehet megszerezni. :( Az pedig karcolja a küszöböt. (ha 0 kereseted van akkor meg már át is lépte)

    Szerintem én is talonba teszem most a játékot, amíg a bolygók megjönnek. Az majd új lendületet adhat a dolgoknak.

    Találtam egy, a SE-hez nagyon hasonló játékot, a neve Empyrion. Bár attól jóval egyszerűbb, és nagyon koppintásszaga van, de van benne néhány jó ötlet. Pl. az élelmezés, amire szintén oda kell figyelni survivalban. Alapból egy bolygón kezdünk hajótöröttként, amit van flóra, és amiből kaját nyerhetünk. (később meg lehet a dolgot mesterségesen is oldani, infralámpákkal és ültetvény blokkokkal a hajókon is. Szerintetek milyen lenne, ha a kajálást/éhséget is bevezetnék a játékba? Egy újabb plusz a túlélő módhoz.
  • RJoco
    #961
    Persze, ez érthető is. Nekem is a Reunion volt meg először eredetiben, de az is 3000 Ft körül. Egész addig nem hivatalossal játszottam, mert az 1.4-es patchből már hiányzott a védelem.
    Nekem otthon (magyarban) fix keresetem volt és mégsem engedhettem meg magamnak, hogy a fizum kb 10%-át játékra költsem.
    A Rebirth-et sem a Steam-en vettem 50 euroért, hanem otthonról 3200 Ft-ért a CD Galaxistől. És mégis teljesen legális, ekkora árréssel is. A sorozat többi része meg egy pakkban volt 5-10 euro körül, annyit meg nekem megért az Albion Prelude és az elődök is. Bár azokkal szerintem nem fogok játszani, de az AP egész jó.
    Amúgy németben dolgozom és itt megengedhetem magamnak, hogy akár havonta vegyek 50-60 euroért egy játékot. Bár nem teszem és tényleg igyekszem csak azokat megvenni, amikkel játszani is fogok. Fölöslegesen nem szórom a pénzt, ennyiből kijön 2-3 üveg Jack, az meg elég 1-1,5 hónapra
    Ha drágább játékot akarok venni, akkor vagy ismerem már a játékot amennyire kell (Elite) vagy beszerzek egy virágboltist és utána eldöntöm, hogy megéri e.
    A Space Engineers-ről mondjuk nem sokat tudtam, csak a videók voltak és néhány fórumozó egy másik fórumon. Szóval ezt elég láthatatlanba vettem, de 10 vagy 16 euroért utólag megérte a kozkázatot nagyon. A gépem még elég hozzá, bár a látótáv kb 7 km körül van, hogy tuti jól fusson. Elég nagy dolgot építek és a sok lerakott elem nagyon erőforrászabáló. Ha már be vannak hegesztve, akkor nincs gond. Gondolom a sok rúd között azért le kell generálnia a hátteret, míg teli blokkoknál nincs ilyen gond.
  • tom36
    #960
    Sajnos a stem-hez sosem konyítottam így nem is használom, másrész én inkább másra költöm a pénzem (fix bevétel nélkül nem lehet szórni)
    az X reunion-t én is megvettem annó de az jó is volt viszont a későbbieket már nem érte meg megvenni mer egy kis módosítás miatt nem adok ki annyit (Terran Conflict)
    erre a játékra visszatérve azért se adok ki rá pénzt mer a jelenlegi gépemmel nem tudnám kihasználni igazán a lehetőségeit így mondhatni egy korlátozott 1-2 napos játékmenetért még nem áldozok rá enyit.
    majd egyszer ha megtehetem és megéri megteszem.