7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #879
    Na nekem is ilyenkor jutnak eszembe alkotások amikor nincs értelmes gépem.De meglepő módon most elfogadhatóan duruzsol a játék.
    Így alkotni kezdtem.Csinálok egy olyan bázist ahol minden materialnak külön finomítója van és szortírozó rendszerrel működik a dolog.

    1.Van egy fő begyűjtő egység abból egy nagy konténerbe dobálja a cuccokat.
    2.A nagy konténerből válogatás útján szétszórja a matikat egy egy finomítóba.
    3.A finomítókból kigyűjti a kész öntvényeket egy másik nagy konténerbe.


    A hangárba meg légnyomást is kreáltam:)
    Kicsit Zűrzavarosnak tűnik az alja még nekem is:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.08.21. 22:17:12
  • RJoco
    #878
    Így már érthető és tök fölösleges a spray. Ezt eddig nem tudtam.
  • LookUsArts
    #877
    Ha csak egy kaput akarsz csinalni es pistonnal akkor tenyleg jobban megeri a blastdoor nevu blockbol csinalni (magyar nevet nem tom) de az a lenyeg hogy ezek a blokkok valamelyik iranyban a terben nem egy teljes tavot adnak ki, csak kb 99%-ot igy meguszod a masodik piszton lehelyezeset. De am igy ezzel a modszerrel nem lehet legmentesen lezarni egy teret. azt csak az Airtight door-ral (legmentes kapu?) blokkal lehet. meg egy dolog amit nem ertem hogy de egy csomo ember nem tud...
    Nem kell lebontani a blokkot ha at akarod szinezni >> "p" betu >> szin kivalasztasa >> fogsz egy akarmilyen blokkot a kezedbe >> kozelmesz a hajohoz >> kozepso eger gomb >> ha kozben nyomod a "shift-"et is akkor nagyobb teruletet szinez at.

    Ezert irtam hogy nekem felesleges... de az teny hogy a "sodert" (?) en sem tudom elgyartani
  • RJoco
    #876
    Kicsi sérülés előfordul, sajnos összeérnek a blokkok, szikrázás is van. Viszont nem rögzül.
    Ha egy pistonra derékszögben egy másikat teszek, az pont eltolja annyira az egészet, hogy a blokkok már nem érnek össze és az üres rész is minimális lesz. Persze légnyomás alá nem lehet így helyezni a területet.
    Majd valamit kiötlök, ha oda kerülök, hogy nagy ajtót kell csináljak, addig még ráérek ezen agyalni.

    A festékszóró tök jó, legalább van mire elhasználnom a sódert.
  • RoboKutya78
    #875
    "A pisztonnal esetleg blokkot is mozgatnék, de azt még nem néztem, hogy ha egy blokk egy másik mellett akar közvetlen haladni, akkor ott automatikusan összekapcsolja a két blokkot, vagy sérülés lesz, esetleg működik, ahogy szeretném. Ezt még tesztelni kell."

    Segítek: Elvileg ha kikapcsolod a blokkok sérülését akkor működik a dolog de ha nem akkor katasztrófa is lehet belőle. de van egy blastdor nevű cucc aminek egyes oldalai egy kicsivel kisebbek a szokásos méretnél és ezért elfér a nagy blokok mellett. Pistonon nem minden blok rakható rá pl sima blokot nem enged rátenni ha 3 piston van egymás mellett ezért jó a blastdor blok.
  • RJoco
    #874
    Köszi mindkettőtöknek, C-vel utoljára vagy 15 éve foglalkoztam, de így olvasva nincs is rá szükség, mert jól megoldható a meglévő elemekkel is. Lényegében mint egy pneumatikus vagy hidraulikus rendszer. Érzékeléstől függően kapcsolgatja az elemeket.

    A festék szóró arra jó, hogy ha elfelejtesz színt állítani, akkor nem kell lebontanod az egészet. Csupán esztétika, de a tökéletességre való törekvéshez kell a szín is.

    A pisztonnal esetleg blokkot is mozgatnék, de azt még nem néztem, hogy ha egy blokk egy másik mellett akar közvetlen haladni, akkor ott automatikusan összekapcsolja a két blokkot, vagy sérülés lesz, esetleg működik, ahogy szeretném. Ezt még tesztelni kell.
  • RoboKutya78
    #873
    "Én inkább olyanra gondoltam, hogy amikor a zárt állomás előtt a kapuhoz érek (és megállok), akkor az érzékelő érzékel engem és kinyitja a kaput. Persze ez ellenség esetén is előfordulhat, nem tudom ezt lehet e állítani, de jelenleg csak a gép van, szóval ez jelenleg nem lényeg."

    - Erre jó az érzékelő pl berakod a kapu tetejére, csoportba foglalod a kapukat amit egyszerre szeretnél mozgatni, a csoportot beteszed az első érzékelő szlotjába a másikba egy hangképzőt, Beállítod hogy az érzékelő milyen típusú hajóra nagy kicsi azt is beállíthatod hogy barátra vagy ellenségre kapcsoljon be. De vigyázz ha nem használsz work munkákat akkor az érzékelő csak 50 méteres távban fog működni. Ha nagyobb hajókat szeretnél beengedni a hangárba akkor szintén muszáj lesz alkotásokat használnod mert vannak nagyobb kifejezetten hangár ajtók amik magasabb 15 méterre is kinyúlnak és az már 30 méter ha megduplázod.

    - a több elem mozgatása megoldható az időzítő blokkal pl , vagy ha pl több pisztont akarsz egyszerre állítani akkor a pisztonokat csoportba foglalhatod vigyázz azonos értékeken legyen mert másképp fog működni.

    Ha pisztonnal akarsz hangárajtót elég ormótlan lesz a piszton mérete miatt mert az vagy 5 kocka, de vannak olyan módosítások amik 1 kockásak de ugyan úgy kinyúlnak 15 méterre is.
  • LookUsArts
    #872
    Az erzekelo pont erre jo
    1 slot- ha bele er valami a hatokorebe akkor > ... parancs (ajto kinyitas pl)
    2 slot ha ki megy valami a -II- > ... parancs (ajto becsuk pl)

    - Program blokkok > c++ megy? igen> program block neked talaltak ki
    nem>sorry... de a workshopban vannak kesz scriptek amiket csak kimasolsz es beraksz... de sajatot nem fogsz gyartani

    -festek szoro?? minek? kezepso eger gomb... jopofa, csak haszontalan
    - En is inkabb program block helyett erzekeloket es idozitot hasznalok. (illetve mostmar az air vent-tel is meglehet ugyan ezt csinalni)
    ugy hogy pl, amit az elso pontban is leirtam, csak az elso, masodik slotba nem egy konkret parancsot adok meg hanem hogy inditson el egy Timer blokkot.

    PL:
    Erzekelo ajto korul 2m, 2m, 2m, 2m minden iranyba
    1 slot > inditsa el a timer blokot
    (timer block 1mp-re allitva, piros lampa kikapcs, zold lampa bekapcs+ ajto open)
    2slot> inditsa el a 2timer blokot
    (timer blok 2 > 1 mp-re allitva, piros lampa bekapcs, zold lampa kikapcs+ajto close)
    = kesz is az automata ajto lampaval, mindenfele programozas nelkul
  • RJoco
    #871
    Én inkább olyanra gondoltam, hogy amikor a zárt állomás előtt a kapuhoz érek (és megállok), akkor az érzékelő érzékel engem és kinyitja a kaput. Persze ez ellenség esetén is előfordulhat, nem tudom ezt lehet e állítani, de jelenleg csak a gép van, szóval ez jelenleg nem lényeg.

    A több elem mozgatása is e célt szolgálna, elsősorban nagy ajtók, kapuk nyitása zárása. Maga a fekete-sárga kapu nem rossz, de max 4 m magas járművet engedhet át (ha jól emlékszem, akkor 2 blokk magasra nyúlik ki). Viszont esetlegesen szelepek és blokkok mozgatásával ez a méret megnövelhető, így sokkal nagyobb hajók is közlekedhetnek rajta.

    Teleaggatni workshop-os cuccal nem akarom a játékot, ez a spray-s cucc kivétel és, ha esetlegesen egy frissítés során elhalálozna, nem lényeg. De főbb elemeknél nagyon is fontos a működőképesség. Nem akarok úgy járni, mint Minecraft-ban egyszer régen.

    Azért majd megnézem ezt a be-kilépési slot-ot, mert korábban nem tűnt fel ilyen. Ha valami a közelében volt (én), akkor zöldre váltott a lámpa és ennyi. Azóta nem néztem, mit változtattak rajta.
  • RoboKutya78
    #870
    Ha arra gondolsz hogy hajóról irányítani egy bázison levő érzékelőt azt talán a lézer antennával lehetne belőni ha igaz bár nem próbáltam
    Érzékelő állásáról scripttet lehetne írni hogy monitoron jelezzen egy on off felirattal, de talán meg lehet oldani a rajta levő 2 szlot segítségével időzítő és egy lámpa beállítással
    Érzékelő esetében azt tarts szem előtt hogy az első slot a belépési effetekért felelős a második a kilépésért.
  • RJoco
    #869
    Hm, időzítő blokk, erre nem is gondoltam. Majd kipróbálom. Köszi!
    Az érzékelő mire jó?
    Mármint értem én, hogy érzékel, de ezt nem lehetne valahol megjeleníteni, hogy a pilótafülkéből vagy vezérlőpultról is lássam, mit mutat?
    És ehhez sem ártana valami művelet. Pl. közel megyek hozzá, érzékel és kinyitja a kaput.

    A festék pisztolyt már reggel fel is raktam, nemrég elfelejtettem színt állítani és a sárga fúrók közé szürke szállító került és már nem volt kedvem visszabontani, mert túl sok van belőle.
    A legtöbb hajóm amúgy is szürke, mert mire rájöttem, hogy lehet színt állítani... :)
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.08.18. 19:16:01
  • RJoco
    #868
    Nálam mindig, ha elhagyok így egy nagy kavicsot. Általában az előtt megyek fúrni, hogy abba akarnám hagyni a játékot, így amikor belagol, úgyis ki kell lépni.
  • RoboKutya78
    #867
    A program blokkhoz nagy mennyiségű játék ismeret kell illetve a nyelv tudása.
    Én kísérleteztem kész skriptek futtatásával, de ehhez is kitartás és az angol nyelv ismerete se árt.
    Program nyelv írása helyett én megkíséreltem az időzítő blokkot úgy használni hogy ne keljen a programblokk de az is egy idő után zavaros lesz.
    Sajnos most géphiány miatt mellőznöm kell a játékot.
  • Carmang
    #866
    Nálam is előfordul néha ez a lagolás.
  • RoboKutya78
    #865
    Hm végre egy Jó ötlet :)
    Festék pisztoly.:)

  • RJoco
    #864
    Sziasztok!

    Erre most járok először, a játékkal már játszom egy jó ideje.
    Az utóbbi pár hsz-t olvasva, most már biztosan tudom, hogy miért nem sikerült az összekapcsolótól elválnom teli kontikkal, és miért ment üressel simán. Eddig csak sejtettem, ha a súlyváltozás miatt mozog másképp a hajó.

    A programozható blokkal foglalkozott itt valaki komolyabban?
    Vagy esetleg tudtok adni linkeket leírásokra? (Lehetőleg magyar nyelvű érdekelne, de az angolt is átnyálazom, ha nincs más.)
    Egyszerű dolgok érdekelnének. Pl.: hogy lehet blokkot be/ki kapcsolni és több blokk esetén a sorrendet meghatározni, illetve az indítási ütemet. Egyesek egyszerre kapcsoljanak be, mások csak akkor, ha egyesek leálltak. Itt most a szelep és hangárajtók működésére gondolok, az összekapcsoló blokkok zárására, mikor van mivel és nyitás után a szelep mozgatása, meg ilyensmi.
    Van némi fogalmam programozás területén, régen tanultam, de fogalmam nincs, hogy a játék hogy azonosítja a blokkokat.

    Mikor fúrtok egy jó nagy kavicsnál hajóval és elindultok visszafele, nektek nem kezd el kb 1km után laggolni a játék? Változóan pár másodpercre mindig megakad. Csak a teljes kilépés és a játék újraindítása használ. Mindegy milyen DX van beállítva vagy milyen képernyőfelbontás.
  • Carmang
    #863
    Na, megtaláltam a cselt (saját tapasztalás). Az újonnan épített tároló már az új mérettel rendelkezik, a régiek maradtak a régi mérettel.
    Így most a kis fúróhajómon van 2db 8k literes medium tároló, és egy 3,35(?) literes. Ezt hagyom is így, tutira nem kisebbítem le a 2 8k literest. Az állomás nagy tárolóit viszont biztos felfúrom az új méretre (125k -> 4xx k) :)
  • LookUsArts
    #862
    Pedig ott van :P

    "This week we added the new cockpit model for small ships. We also added a particle effect for collisions – e.g. when a ship crashes on an asteroid. Additionally, we have applied some changes to the mass of the objects inside the inventories. The mass is now based on the inventory size world setting. When the inventory size will be ten times bigger, then the mass will be divided by ten; same logic is also applied to inventories which are 3 times bigger, etc. Moreover, we have rebalanced the volume of the large container for large ships and the medium and large containers for small ships. New tutorial scenarios have been added as well. Lastly, we added a warning when jump cannot be commenced."
  • Carmang
    #861
    Na, ennek örülök, hogy a conveyor légzáró, mégis jobb ilyet modok nélkül megoldani.

    Elolvastam, és megnéztem az update videót újra, de én ott nem látom, hogy a tároló kapacitása a beállított world setting-től függne. Csak a tömeget említik ezzel kapcsolatban. A kapacitás nekem úgy jön le, hogy "megváltoztattuk, és mostantól ez van". Mondjuk nem pánikolok, hogy ezt nem tapasztalom, mert a kis fúróhajómon a 2db medium tároló 2*8k literes térfogatát is néha kevésnek érzem. Most meg levették háromezervalamennyire.

    Ja, a zoxigén tényleg nem veszett el, feltöltődött belőle a tank.
  • LookUsArts
    #860
    A tarolo kapacitas annak fuggvenyeben valtozik, hogy a jatek elejen megadott opcioban mit valasztottal ki (tarolo kapacitas 1X 5X vagy 10X). Illetve meg ennek fuggvenyeben valtozik az, hogy a cargo contenerekben talalhato suly mennyire lassitja le a hajokat.
  • LookUsArts
    #859
    SZERK:
    1) teszteltem, es a SIMA conveyor block teljesen levego biztos... ha gondolod akar az egesz szobat abbol epitheted
  • LookUsArts
    #858
    1) Ez nekem is uj... a rendes conveyor block nem legzaro? ez biztos? en eddig abban hitben eltem es hasznaltam oket hogy azok Na ezt majd megnezem

    2) Ha az allomasod ereszt valahol, akkor sem mehet a semmibe az oxigened, mert a oxigen ventillator "okos" ergo ha nincs nyomas alatt a szoba/szobak akkor azon a reszen nem megy az oxigen es a ventillator lampaja sargara vallt (szoba nincs nyomas alatt jelzes). DE az oxigen generator attol meg megy, mert a tartalyban meg van hely, ezert telt meg a tartalyod akkor is ha nem volt beallitva a stockpile. (generator pumpalta az oxigent tovabb, de mivel a venti le volt allva ezert maradt a tartalyban. De ha a tartaly is megtelik akkor az oxigen generator is le all automatikusan. Remelem segitettem a titokban
  • RoboKutya78
    #857
  • Carmang
    #856
    Nem is az állomás oxigéngenerátora, hanem a tartálya szipkázta el. Most teljesen feltöltődött (pedig nincs bekapcsolva a stockpile), és helyreállt az egyensúly az erőben.
  • RoboKutya78
    #855
    Használj az állomás betöltő részén szelektáló rendszert hogy mit engedsz be a bázisra szerintem ez a legegyszerűbb megoldás
    Mindent be tudsz állítani a szelektálóba hogy mit engedsz be a bázis rendszerébe:)
    Vagy csinálsz a hajon egy külön tárolót amibe az olyan dolgokat rakod amik kellenek a hajóra.
  • Carmang
    #854
    Érdekes dolog működnek itt kéremszépen. A kis bányászhajómból néhányszor eltűnt a jég a generátorból. Okossan rájöttem, hogy amikor dokkoltam az állomáshoz, akkor az állomás generátora kiszipkázta a jeget a hajó generátorából. (miért is?) Persze onnan meg ment az űrbe, mivel még nincs kész az állomás falazata, a szellőzők viszont be voltak kapcsolva.
    Raktam egy kapcsolót a toolbar-ra, hogy a hajó generátora használhatja-e a conveyor rendszert. De kikapcsolt állapotban is elszipkázódik belőle a jég. Ezt most akkor hogy?
  • Carmang
    #853
    Egyébként magát a termelő/tároló rendszert már összeraktam, működik, csak körül kell venni fallal, hogy szoba legyen belőle. Sorter-ek beállítása közben nézem, van ilyen elem benne, hogy "organic". Kíváncsi leszek mit találtak ki.

    Az új update hatásával már találkoztatok? Nálam nem változtak a tárolók kapacitásai. Vagy ez csak újonnan épített tárolónál lesz, a régiek maradnak?
  • RoboKutya78
    #852
  • Carmang
    #851
    Ja, látszik is a konténereken, hogy eresztik a sarkoknál a levegőt, de ezt már kifundáltam, hogyan lesz. Csak a szobák közti szigetelés hiányzott. Eddig. Kösz a linket.
  • RoboKutya78
    #850
    sajnálom hogy nem jó a masinám így nagyon soká fogok tudni újra játszani ezzel a játékkal sajna.
    A notim nem alkalmas rá.
  • RoboKutya78
    #849
    Megtaláltam ez lesz az
  • RoboKutya78
    #848
    Nemrég én is csináltam hasonló dolgot mire kisütöttem mi hol ereszti a levegőt beleőszültem
    Találtam egy olyan közvetítő rendszert ami hasonlít az eredeti csővezetékhez, de be van foglalva egy üveg keretbe
    azt hiszem ez az
    de nem úgy néz ki mintha üveg lenne a teteje, de valószínű ez nem ereszti a levegőt
    Ajánlom még hogy a konvektor és a gyűjtőt ha tudod tedd a padlózat alá, vagy a padló tetejére mert azok eresztenek és talán nem az alap közvetítő.illetve ereszthetnek a konténerek is.A legjobb a eldugod őket egy szigetelt kockába amiből csak a közvetítő jön ki.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.08.08. 12:48:17
  • Carmang
    #847
    Akarok csinálni egy olyan állomást, ami több szobából áll (termelő/raktár, "nappali", és a kettőt összekötő lépcsőház, illetve később még egyebek). Úgy akarom megcsinálni, hogy minden szobát egyedileg lehessen levegősíteni/légteleníteni, de az egész rendszer mégis közös. A generátor, és a tank a termelő helységben van, innen vezetném conveyor-ral az egyes szobákba a levegőt.
    Namost a conveyor cső értelemszerűen nem tölti ki az egy blokk teret, azaz nem lesz légzáró a két szoba közt átvezetni. Jó, mondom legyen a conveyor blokk. De nézem, le vannak csapva kicsit a sarkai. Ez most akkor szintén nem légzáró, vagy csak optikai játék, miközben a "hitboxa" ugyanakkora, mint az armour blokknak?
  • RoboKutya78
    #846
    szerintem aki modolja a játékot annak nem éri meg ha nem tölti fel a steamre hisz nem fognak ráakadni
    Max akkor volna értelme külön feltöltögetnie valahová ha pénzt akarna belőle szerválni, de itt is max egy két emberkét tud lehúzni mert ás lesz olyan aki feltölti.
    bár most hogy lesem a http://www.nexusmods.com/spaceengineers oldalán vannak moodok de nem igazán jellemző á hogy szaporodna a feltöltés.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.08.04. 23:50:42
  • LookUsArts
    #845
    En csak a steam workshoppos modokrol tudok, mert a jatek azt tamogatja alapbol. De mivel a forras kodja megvan osztva ezert lehet hogy van hozza szabad mod is
  • RoboKutya78
    #844
    ami oldalt találtam az is többségében a steam workre hivatkozik mivel a játék alapból a workbe dobja fel az alkotásokat.
    Ezek nem azok a megszokott módok
  • mijki
    #843
    Sziasztok :)
    Ehhez a játékhoz van módokkal foglalkozó oldal, vagy csak a steam workshopos módok vannak hozzá?
    Köszi :)
  • RoboKutya78
    #842
    Show in Toolbar config ha jól tudom csak a menüből szedi ki a nem kellő dolgokat és a szem lenyomása után visszajönnek.
    Pl ha lámpákat nem akarod látni és esetleg már csoportba szedted a csoportot meghagyva tudod a lámpákat használni.
    invertoryban csak a teli vagy üres szűrő van ha jól tudom. vagy lehet keverem.:)
  • Carmang
    #841
    Az Inventory nézetből el lehet valahogy tüntetni fölösleges dolgokat? Pl nekem a Sorter-ekre semmi szükségem. Beállítottam, hogy mit szűrjön (finomítóhoz, tárolókhoz), és ennyi elég is volt belőlük. A Control Panel nézetből ki is szedtem őket, de az Inventory nézetből hogy lehet kiszedni? Illetve off-ra állítottam a Show in Toolbar config (vagy valami hasonló) kapcsolóikat, de így mi is történt?
  • LookUsArts
    #840
    jo lesz ez! majd kesobb meg optimalizaljak, hogy ne laggoljon mint a fene, es nagyon jo lesz Am ezeket a kepeket honnan szerezted? oO