7903
Space Engineers

Katt a képre
  • SUPERTRABI
    #919
    Frissitettem a telitetség mérőt ahogy kérve lett.

    +Ha feldolgozó blockról van szó, akkor ha nincs mit feldolgoznia, akkor kikapcsolja magát
    +Ha belekerül valami feldolgozandó automatikusan bekapcsol, kivéve disassebling-nél

    dropbox link(mert az jó :) ):

    Tellitetség mérő
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.09.05. 20:13:07
  • SUPERTRABI
    #918
    A lampa akkor valt pirosra ha a cucc elso taroloja betellik, maskulonben zolden eg.

    Okes, talan meg ma megcsinalom.

    Azert nincs ott a jatekaim kozt az SE mert csak offline verzioban van meg :/
  • RoboKutya78
    #917

    Nem tudom miért szenvedtél ilyen óriásméretű videó lerendel-lelésével :)
  • laci4321
    #916
    Köszönöm a segítséget, a FRAPS + Adobe Premier Pro páros bevált. Csináltam is 2 videót a hajómról :)

    Elég hihetetlennek tartom, hogy ezt így ki kellett kísérletezni :/ Az Avid Video stúdió egy 50 ezer forintos program és mégis használhatatlan ilyen célra? Még a FRAPS-szel is. Hát még a Bandicammal, ami szintén egy 11 ezer forintos tétel.

    Komoly azért, az első 41 perces gameplay, amit a FRAPS-el rögzítettem 74 GB-os lett :D Ennek a szerkesztés után a fele maradt meg, 21 perc. Ez olyan 37 GB. De én H.264-kodekkel kértem a Premier Prot-t exportálni, és így a végére 37 GB-ból egy 1,7 GB-os .mkv videofájl maradt :D Nem rossz tesó... Nem rossz :D
    :

  • RoboKutya78
    #915
    Alakul a dolog mükszik a script
    Kérdés a Zöld lámpa milyen funkciót képvisel akkor zöld ha szabad és nincs benne finomítás
    És akkor piros ha dolgozik?
    Csak azért kérdem mert még nem próbáltam ki élesben csak aktiváltam pár finomítót Viszont azt láttam hogy ha kikapcsolom nem csinál semmit esetleg ezt is bele tudnád firkantani? mondjuk egy harmadik sárga színnel villogó lámpát:)

    Illetve ha már benne vagy a buliban:) akkor rendesen kihasználunk:)

    Olyan megoldás is érdekelne hogy kéne egy script pl arra hogy hangárajtó össze lenne kapcsolva egy lámpasorral ami ha nyitva zöld ha zárva pirosan égne.
    illetve esetleg ugyanez a megoldás Lcd képre megkreálva ha zárva van akkor egy bizonyos képet mutasson ha nyitva szintén más lenne:)
    Köszi előre is a segítségedet:)
    Elvileg becsekkoltalak fura hogy nem látom a játékot a listádon ha téged találtalak meg.
  • SUPERTRABI
    #914
    jap, 2 nap alatt hoztam össze 0-ról, de persze közben más dolgokat is próbálgattam :)
    ami meg a Steamet illeti: gfegyver néven megtalálsz :)
  • RoboKutya78
    #913
    eddig isten igazából csak az valós óra kiírást tudtam beállítani:) na majd meglátom ezt hogy sikerül:)
  • RoboKutya78
    #912
    juj ezt meglesem ezer köszi:)
    Most viszont kérdőjelbe mentem át
    a bázisomról totál eltűntek a finomított alapanyagok:)
    Beledobáltattam a közvetítőkkel egy konténerbe majd rájöttem hogy a konténer alatti összeszerelőkön rossz irányba állnak a továbbítók kicseréltem őket és ezek után keresni kezdtem az anyagomat sehol.
    mára már elég volt:)
    ---
    Ezt te írtad?
    esetleg felvehetjük a kapcsolatot steamen:)
  • SUPERTRABI
    #911
    nos kikért finomito scriptet? :)
    A lámpa tényleg pirosra vált, a képernyőn a Volume adat meg 100% lesz, de semmi extra, ha kell szóljatok és beleteszek még valami alarmot.
    Viszont ami a legjobb, hogy nem csak refinerire jó, hanem bármilyen tárolókapacitással rendelkező blockról le lehet kérni az adatot ezzel a kóddal.

    Képek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    A képek Creativ modeban készültek és elég nehéz fullra megtölteni egy tárolót, szal nézzétek el nekem XD

    http://www.kephost.com/image/S8dA
    http://www.kephost.com/image/S8dF


    A Kód:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    void Main(string name){
    IMyInventoryOwner IO = (IMyInventoryOwner)GridTerminalSystem.GetBlockWithName(name);
    IMyInventory I = IO.GetInventory(0);
    List<IMyInventoryItem> items = I.GetItems();
    string[] types = {"Ores","Ingots"};
    string itms = "";
    itms += "\t " + name + " \n ----------------------------------------------- \n";

    if (IO.GetType().Name.Equals("MyRefinery") || IO.GetType().Name.Equals("MyAssembler"))
    {
    if (IO.GetType().Name.Equals("MyAssembler")) { types[0] = types[1]; types[1] = "Items"; }
    itms += types[0]+":\n";
    itms += " Volume: " + ((int)(float.Parse(I.CurrentVolume.ToString()) / float.Parse(I.MaxVolume.ToString()) * 100)) + "%\n";
    for (int j = 0; j < items.Count; j++)
    {
    itms += " "+items[j].Content.SubtypeName + " " + items[j].Amount + "\n";
    }
    itms += "\n" + types[1] + ":\n";
    itms += " Volume: " + ((int)(float.Parse(IO.GetInventory(1).CurrentVolume.ToString()) / float.Parse(IO.GetInventory(1).MaxVolume.ToString()) * 100)) + "%\n";
    List<IMyInventoryItem> itemss = IO.GetInventory(1).GetItems();
    for (int j = 0; j < itemss.Count; j++)
    {
    itms += " "+itemss[j].Content.SubtypeName + " " + itemss[j].Amount + "\n";
    }
    }
    else
    {
    itms += "Volume: " + ((int)(float.Parse(I.CurrentVolume.ToString()) / float.Parse(I.MaxVolume.ToString()) * 100)) + "%\n";
    for (int j = 0; j < items.Count; j++)
    {
    itms += items[j].Content.SubtypeName + " " + items[j].Amount + "\n";
    }
    }
    List<IMyTerminalBlock> blocks = new List<IMyTerminalBlock>();
    blocks.Clear();
    GridTerminalSystem.GetBlocksOfType<IMyTextPanel>(blocks);
    for (int i = 0; i < blocks.Count; i++){
    IMyTextPanel panel = (IMyTextPanel)blocks[i];
    if (panel.CustomName.Equals(name + " Panel")){
    panel.WritePublicText("", false);
    panel.WritePublicText(itms, true);
    }
    }
    Color color = new Color(0, 255, 0, 255);
    if (I.IsFull)
    color = new Color(255, 0, 0, 255);
    GridTerminalSystem.GetBlocksOfType<IMyInteriorLight>(blocks, ((IMyTerminalBlock x) => x.CustomName.Contains(name + " Light")));
    for (int i = 0; i < blocks.Count; i++)
    {
    IMyInteriorLight light = (IMyInteriorLight)blocks[i];
    light.SetValue("Color", color);
    }
    }


    Beüzemelés, működtetés:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1. Programable Block, beilleszted a kódot
    2. A kiválasztott tárolót, feldolgozót átnevezheted pld: A Finomito 1
    3. Leraksz egy LCD panelt, amit elnevezel az előzőleg elnevezett cucc után csak hozzárakod a " Panel"-szót. pld: A Finomito 1 Panel
    4. Leraksze egy lámpát amit elnevezel az előzőleg elnevezett cucc után csak hozzárakod a " Light"-szót. pld: A Finomito 1 Light
    5. Timer Block - 1mp-re állitva(vagy ahogy szeretnéd)
    Setup Actions:
    1. helyre: Programable Block : run és az Argument helyre beirod a cucc nevét. itt pld: A Finomito 1
    2. helyre: Az adott Timer Block : Start
    6. Elinditod a Timer blockot
    7. Csodálkozol
    8. A, Örülsz hogy működik.
    B, Szidod akit kell mert nem mükszik :).
  • RoboKutya78
    #910
    tegnap tettem egy csúnya felfedezést.
    Ki fogom kísérletezni mely elemek engedik át a levegőt és melyek nem
    tegnap fél órát szenvedtem a hangárommal mert nem jöttem rá miért nem kóser a levegő áramlás
    a hangár padlójába beraktam egy timer blokkot és az engedte el a levegőt.
    Nem tudom miért nem csinálnak egy indikátor megoldást úgy mint a gravitáció vagy a szenzorok érzékelésre csináltak. kicsit muris ha feleslegesen szeded szét az állomást egy oda nem illő alkatrész vagy egy sérült blokk miatt. Ja a sérült nem 100% os blokokra is húzhatnának egy maszkot hogy lássuk melyik rongálódott meg mert talán ha 80% körüli rongálódást lehet szemmel is érzékelni.
  • SUPERTRABI
    #909
    Hali
    Na most én is becsatlakozok a fórum életébe!
    A játék csak cracked verzióban van meg, de a 01.097v vel, szal elég friss :)
    Programozásban tudok segiteni bárkinek bármit, feltéve ha lehetséges :). 3 éve programozok C#-ban, Javában amik nincsenek messze a C++tól. Kicsit már belekóstoltam ebbe a Programable blockba és egyszerűnek tűnik, főleg mert meg lehet csinálni, hogy nem a játékban, hanem VS13-ban scriptelsz.
    Az élőképes kamera ötlet sajnos felejtős, mivel a kamera maga a block nem ad képet, csak meghatározza a kamerából figyelő játékos tekintetének helyzetét, amit lekérni sem lehet ezzel a modolással. Tolatóradart viszont lehet késziteni, de ahoz nem is szükséges programozás, csak beállitás.

    Ha akad bármilyen ötleted programozáshoz és nem tudod kivitelezni, akkor szólj és segitek :)
  • laci4321
    #908
    "Nekem leginkább az hiányzik, ha már LCD kijelzőket rakhatok, akkor miért nem lehet a kamerák képét ráküldeni. Csak feliratra TV-t betenni olyan mintha ebook olvasónak vennék egy 100 cm-es LED TV-t."
    :

    Ez az! Én is ezen gondolkozom már mióta. Komolyan mondom ez egy annyira király dolog lenne! Szerintem nem okozna olyan nagy megterhelést a gépnek, ha végre seggbe rúgnák kicsit a fejlesztőket, hogy optimalizálják már a játékot. A multiplayer rész is elmegy sok-sok szemszöggel, csak szépen lecsökken a szimulációs sebesség. De a multiplayer lehetőség mégis megvan, és szerintem ez is meglehetne, legfeljebb nem használja aki nem akarja :)



    Nézzétek meg a CPU kihasználtságot és GPU load értéket. Ember az mi?
    A videó tanulsága: Ha terhelés éri a játékot, akkor úgy lecsökken a szimulációs sebesség, hogy még kisebb lesz a CPU és GPU kihasználtsága, mint alapból :D

    A szimulációs sebesség ugrálása a multiplayer élményt is kőkeményen lehúzza.


    De elvileg most a prioritás a multiplayer és a bolygók behozatalán van, amihez a szimulációs sebességet rendesen gatyába kell rázni. Remélem ez mihamarabb megvalósul.

    A FRAPS-et kipróbálom, köszönöm a segítséget! :)
  • RJoco
    #907
    Tekintve, hogy az úgymond vezérlőpult sem igazán mondható interaktívnak, nagyon is jó lenne a kamera és nem az ellen miatt.
    Dokkolásnál nagy segítség lenne, nagyobb hajóba való bedokkolásnál még inkább, hogy egyszerre több helyről is lássam, elférek e.
    De jelenleg inkább arra kellene, amikor a fúró résszel ráállok a kavicsra és, hogy befér e az egész kavics vagy össze fogom törni a hajót. Mivel a fúró rész 300x200 méteres területen fekszik, így a kerületet körbekamerázom és mivel nincs más megoldás, egyesével az összes kameraképet megnézem, hogy rendesen ráálljak.
    Ezt nagyban segítené az is, ha az érzékelőket ki lehetne íratni vagy jeleztetni valahogy a kijelzőn. Ekkor elég lenne egy repülőülés és szembe velem egy nagy kijelző és adott érzékelőnél megnézem a kamerát, ha bejelez.

    Sajna C-ben én sem tudok programozni, de valahogy azt kellene megoldaniuk, hogy amit amúgy is látnék a kamerán, azt kiküldje a kijelzőre. Elvileg a környéket amúgy is a RAM-ban tartja a gép, csak egy olyant kellene megoldani, mintha más szemszögéből nézné a dolgokat. Hogy mennyi erőforrást igényelne pluszban, azt nem tudom. Lehet, hogy az FPS leesne a játszhatatlan szintjére. Volt már dolgom 9 FPS-sel és nem tetszett. Azóta vigyázok.
  • LookUsArts
    #906
    -En Fraps-el veszem fel a dolgokat, vagy OBS-sel (ez ingyenes)
    -majd sony vegas proval vagom meg, de ugyan ugy jo pl az adobe premier is.

    LCD> monitor > Megzabalna a gepedet is szerintem, most gondolj bele, szegeny jateknak le kellene rogzitenie egy, ketto, vagy tobb "nezopontot is" mind ezt egy idoben, majd hogy nem olyan mintha 2X 3X futtatnad az egesz jatekot. Jo lenne csak nehez kivitelezni. Ami meg a legmegvalosithatobb valtozat, ha leraksz par LCD kepernyot mint "disznek" es melle gombokat, a gomboknak meg az xy camera "view" nezes opciot berakni, igy 1-2-re korbe lehet nezni a hajon stilusosan ;)

    ui: Amugy meg tok mindegy mert ugysincs semmilyen veszelyes letforma akit nagyon kameraval nyomon kovetni kellene
  • RoboKutya78
    #905
    "Nekem leginkább az hiányzik, ha már LCD kijelzőket rakhatok, akkor miért nem lehet a kamerák képét ráküldeni. Csak feliratra TV-t betenni olyan mintha ebook olvasónak vennék egy 100 cm-es LED TV-t."
    --- Erre egész egyszerű a válasz ugyan azé a probléma miatt ami miatt nem lehet gifet betenni az lcd monitorokra az összes olyan dolog amit lcd monitoron láttok mozogni az mind abba merül ki hogy képeket játssz le amik mozgóképet alkotnak.
    Bár már kamerás megfigyelésre voltak sikeres ötletek Nem tudom a mod nevét.Valaki alkotott egy led kijelzőt amit négy részre osztott meg is írta a beállítási rendszerét be lehet rakni 4 kamerát egy monitorra, de a monitor csak egy fals képet ad le csak sajna:(
    Ehhez legalább azt kéne megoldaniuk hogy a led le tudjon játszani gifet vagy avit és valami módon élőképet tudjon alkotni bizonyos forgási idő alatt.
  • RJoco
    #904
    FRAPS nem működik?
    Vágásra meg VirtualDub. Feliratra meg valamilyen PowerCinema vagy PowerDirector inkább. Asszem Paragon termék, régen használtam, nem biztos.

    A hajód jól néz ki. Megnézném hogy repül :)

    Nekem leginkább az hiányzik, ha már LCD kijelzőket rakhatok, akkor miért nem lehet a kamerák képét ráküldeni. Csak feliratra TV-t betenni olyan mintha ebook olvasónak vennék egy 100 cm-es LED TV-t.
    A finomítóknál inkább az lenne fontos nekem, hogy jelezze, mikor ürült ki. Amíg megy, addig jó, ha üres, akkor mehetek bányászni. Mondjuk nagyjából az energiafelhasználás szintjéből is látom, hogy valami nem megy. Bár elvileg ez a probléma nemsokára megoldódik, mert majdnem kész a nagy hajóm fúró részlege. Bár csak a közép szint van meg a hajóból, remélem azért tud majd annyira repülni, hogy ne essen szét és fúrni lehessen vele.
  • laci4321
    #903
    Configurable Automatic LCDs
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=403921671&searchtext=configurable

    Ezzel akár egy másodpercenként frissülő finomító állapotjelző LCD-t is kreálhatsz :) Kiírattathatod vele, hogy melyik finomító dolgozik éppen (WORK), be van kapcsolva de nem csinál semmit (IDLE), vagy ki van kapcsolva (OFF), valamint nyersanyagra lebontva hogy mi van éppen a finomítóban, akár egyenként kiírva hogy melyik finomítóan mi van éppen, és akár csak azt az egy nyersanyagot, amivel az a finomító foglalkozik.

    Refinery Manager V1.3
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=372769456&searchtext=refinery

    Ez pedig automatikusan szétosztja az érceket a finomítók között.
    Sajnos nincs olyan, amelyik egy lámpa színét változtatja, vagy akár csak egy timer blokkot indítana el, ha betelik vagy kiürül a finomító. Kénytelen vagy ezt az LCD kijelzőről leolvasni.

    Kipróbáltam egy másik videoszerkesztőt. Adobe Premiere Pro CC 2014. Ez már odáig sem jut el, hogy a hangot normálisan lejátssza, egy sípolást/vinnyogást hallok végig, a videó meg még gyorsabban pörög.

    De érdekes módon csak a Bandicammal felvett videókkal csinálják ezt, a szutyok kis telefonommal felvett videót tudom szerkeszteni normálisan :D Hihetetlen...
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.09.03. 14:09:45
  • RoboKutya78
    #902
    Nekem volt egy ötletem a finomító scripthez de mivel nem tudom megírni így csak álom marad:)
    Arra gondoltam hogy a finomítóra olyat kéne megírni hogy az lcdn mutassa a finomító telítettségi szintjét és ha tele van akkor írja ki a képernyőre illetve egy lámpát állítson át zöldről pirosra ügyesebbek azt is megírhatnák rá hogy milyen anyagok vannak a finomítóban:)
    Lehet hogy már létezik de mivel nagyon nem tudok angol így nehéz rákeresni illetve értelmezni a leírásokat.

  • laci4321
    #901
    Nem, nem én írtam őket :D Az már tényleg durva lett volna :D
    Sajnos elég bonyolultnak is tűnik az a C++, sem időm sem ingerem nem volt még megtanulni. Inkább használom másokét, igazi zsenik munkáit, akik úgy írják meg őket, hogy a hülyék is tudják használni.

    Most néhány videót is akarnék csatolni a hajóról, de technikai korlátokba ütközöm mindenhol. Ha a Bandicam működik (videorögzítő program) akkor nem látszik semmi sem az LCD kijelzőkön, pedig az a hajó egyik lényege, hogy interaktív!

    Na mindegy, felvettem videót a forgó gyűrűkről, meg a távolsági harcról a nyomtatható rakétákkal, azokhoz nem kellenek LCD kijelzők. De aztán a videoszerkesztő (Avid Video Studio) program készít ki idegileg. Valamiért felgyorsul a videó és teljesen túlhalad a kép a hanghoz képest. Aztán valamikor (teljesen random) eszébe jut hogy "hoppá túlcsúsztam", úgyhogy addig lefagy a kép és bevárja a hangot. Miután bevárta, ugyan úgy pörög gyorsítva tovább a kép. Majd megint megfagy amíg a hangot bevárja. Most kipróbálok egy másik videoszerkesztőt, remélem nem fogom ennél is a falat fejelni :D

    Ti nem futottatok bele ilyen problémába?
    LookUsArts: te milyen programokat használsz gameplay videók felvételére majd szerkesztésére?
  • RoboKutya78
    #900
    Nem rossz nem rossz:)


    De gondolom a scripteket nem te írtad?:)
  • LookUsArts
    #899
    Jo lett Azok a "hajto mu gyuruk" nekem azok tetszenek a legjobban!
  • laci4321
    #898
    Sziasztok!

    Elkészült végre a hajóm. Rengeteg időmbe telt, teljesen a 0-ról kitalálni az ötletet, megvalósítani mindent, megtanulni mindent. Másodjára persze gyorsabb lenne, de így kb. 100 óra alatt hoztam össze. Kukkantsátok meg, remélem nektek is akkora örömet fog okozni vele egy jó csatát megvívni, mint nekem megalkotni:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=509908974

    Ha tetszik, légyszi értékeljétek

    A hajót angol nyelven alkottam meg. A Steames leírás magyarul:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Cutting Principle - Csatacirkáló osztályú hajó. (Cutting Principle lefordítva: Vágó Alapelv - de ez elég hülyén hangzik így :D)
    Nem szükséges mod!! A hajó tökéletesen működik az "automated inventory shorting mod" nélkül is! (Csak ez esetben manuálisan kell feltöltened a Kicsi Tornyot(?) (Small Turret) NATO golyókkal és a Nagy Tornyot (Large Turret 200mm-es rakétákkal.) De mindenképp szükséges a játékon belüli scriptek használatának engedélyezése!

    Készen áll a Túlélő módban való használatra: IGEN IGEN IGEN :)

    A hajó rendelkezik:
    - teljes oxigén menedzsmenttel
    - 2 finomító (az egyik maximimális energiahatékonysággal, a másik maximális feldolgozási sebességgel rendelkezik)
    - 2 távirányítható "Kis Torony" - egyenként 15-15 kicsi gépágyúval - vágd át velük az ellenséges hajót akár egy penge
    - 1 távirányítható "Nagy Torony" - 3 nagyméretű(!) rakétavetővel
    - rengeteg LCD kijelzővel, hogy azonnali információhoz juss a hajódról a csata hevében
    - rengeteg időzítő blokkal és programozható blokkal a számítógép szobában és mindegyiknek egyedi funkciója van
    - 6 nagyméretű rakétavető torony
    - 8 nagyméretű gépágyú
    - 88 védekező belső torony a hajó külső felszínén (melyek megvédenek a meteoroktól és rakétáktól) - nagyon hatékony védelem!
    - a POLLYWOG WASD-gombokkal irányítható gravitációs hajtómű rendszere!
    - gravitációs csillapító rendszer
    - csupán 2-3 kis hajtúmű irányonként (a 0,05 m/s alatti sebesség csillapítására)
    - csak 2 nagyméretű reaktor! - a gravitációs meghajtás nem fogyaszt sok áramot
    - regenerálódó fegyverrendszer
    - nagy távolságú csapásmérő képesség: 1000m-5000m 3D-s nyomtatható rakétákkal

    Fontos információk:
    Alapvetően minden fontos információt láthatsz az LCD kijelzőkön. De le kell írnom néhány fontos információt:

    1. A légkeverő akciói elvesznek mikor beilleszted a hajót. (SE bug) Ahhoz, hogy megtartsd az oxigén menedzsment rendszer integritását, vissza kell helyezned ezeket az akciókat:
    - Air Vent Airlock 1 (out) - 1. hely: ÜRES, 2. hely: "Timer Block Airlock OUT program 4 (air vent action)" - Trigger now (Indítás azonnal)
    - Air Vent Airlock 2 (in) - 1. hely: "Timer Block Airlock IN program 2 (air vent action)" - Trigger now (Indítás azonnal), 2. hely: ÜRES
    - Air Vent Hangar close Airlock doors - 1. hely: ÜRES, 2. hely: "Timer Block Airolck - Hangar door closer activator from Hangar air vent" - Trigger now (Indítás azonnal)
    - Air Vent Hangar Airlock controll - 1. hely: "Timer Block Airlock OUT program 5 (O2)" - Trigger now (Indítás azonnal), 2. hely: Timer Block OUT program 6 (no O2)" - Trigger now (Indítás azonnal)
    Remélem ez a hiba hamar javítva lesz.

    2.Az Automated Inventory Sorting mod nem mindig tölti fel a Nagy és Kicsi Tornyokat. Nem tudom miért. De megoldható a probléma manuálisan: keresd meg azokat az időzítő blokkokat, amiknek a nevében szerepelnek a "reload FIX" szavak és KAPCSOLD KI őket. Azután indítsd el újra a felöltő programot. ("reload 1 START" időzítő blokk - Trigger now) A program le fog állni mielőtt befejeződne és fel tudo tölteni manuálisan a Tornyokat. Ezután KAPCSOLD BE a "reload FIX" időzítő blokkokat és újra indítsd el a feltöltőprogramot.

    3. A Kis Tornyok képesen akár 80 másodpercig folyamatosan tüzelni! Ez az idő elég arra, hogy bármilyen hajón átvágj velük.

    4. A Nagy Toronyról: 2 felöltőprogrammal rendelkezik: egy 1-es és egy 2-es szintűvel. 2 közepes méretű konténer van a Nagy Torony 1-es részében, a 2-es szintű feltöltőprogram ezeket tölti fel. Az 1-es szintű feltöltőprogram célja a 200mm-es rakétatároló ládákat betölteni a 3 rakétavetőbe ezekből a konténerekből. A nagyméretű rakétavetők 2-szer tölthetők újra az 1-es szintű feltöltéssel, és egy feltöltéssel 228 rakétát képesek kilőni.

    5. Ha FIXÁLOD a Nagy és Kicsi Tornyokat (ennek módja a 2. pontban), akkor újratöltés nélkül folyamatosan tudsz tüzelni velük.

    6. az LCD kijelzők gyakran mutatják az "Offline" szót. Ez egy Space Engineers (SE) hiba.


    A tervrajzok, ha kellenek:
    Nagy Torony:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510096807
    Kis Torony bal:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510117757
    Kis Torony jobb:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510117852
    Standard Nyomtatható Rakéta a jobb oldalra:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=503683566
    Standard Nyomtatható Rakéta a bal oldalra:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=503683246
    Gyűrűk bal:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510276913
    Gyűrűk jobb:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510277100

    Köszönöm a munkájukat!!!

    - Gravity Drive WASD Project: POLLYWOG
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=413438369&searchtext=pollywog

    - Configurable Automatic LCDs
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=403921671&searchtext=configurable

    - Automated Inventory Sorting
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=321588701&searchtext=automatic+inventory

    - MoveIT Script [V 2.0 with loads of new features]
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=461120531&searchtext=moveIT

    - Alarm - Battle Ready with one click (UPDATED 2015-07-17)
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=412005083&searchtext=alarm

    - Show Damaged On HUD (not activated)
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=443913381&searchtext=damage+on+hud



    (Az összes tervrajz, ha a hajót egy túlélő világban akarod felépíteni: - de így rengeteg utómunkát igényel, mert az SE nem tartja meg az összes időzítő blokk és irányítópult parancsot.)
    Kis Torony bal 1-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510101619
    Kis Torony bal 2-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510101802
    Kis Torony jobb 1-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510101918
    Kis Torony jobb 2-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510102051
    Nagy Torony 1-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510100863
    Nagy Torony 2-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510100979
    Nagy Torony 3-as rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510101117
    Gyűrűk bal 1-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510099271
    Gyűrűk bal 2-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510099570
    Gyűrűk bal 3-as rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510099893
    Gyűrűk bal 4-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510100205
    Gyűrűk bal 5-ös rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510100540
    Gyűrűk jobb 1-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510099439
    Gyűrűk jobb 2-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510099732
    Gyűrűk jobb 3-as rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510100038
    Gyűrűk jobb 4-es rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510100382
    Gyűrűk jobb 5-ös rész:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510100659
    Számítógép szoba:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=510105502)



    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.09.02. 12:43:13
  • RJoco
    #897
    Végre világosban is sikerült lefotóznom az állomást:

    .

    Vonalvezetés befele:

    A kifele menő oldalon van kapcsoló is, melyekkel az adott anyag finomítóit tudom lekapcsolni.

    A kimeneti oldal. A reaktor mögötti kontiba fut be minden.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.08.30. 13:30:31
  • RJoco
    #896
    Így van, vas, nikkel, kobalt.
  • RoboKutya78
    #895
    Akkor most tisztázzuk az ívkemence mit finomít?
    Mert akkor azokhoz a leválogatásokhoz nem finomítót rakok
    Jaha vas nikkel kobalt? :)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.08.29. 15:23:36
  • RJoco
    #894
    Kicsit tesztelgettem. 3 kört csináltam, minden esetben 1000 vasércet tettem a finomítóba és az ívkemencébe is.
    Elsőre természetesen az ívkemence nyert, sebességben és mennyiségben is. 630 vasrúd lett, míg a finomító 560-at csinált csak. A sebességet pontosan nem mértem, kb 5-10 másodperccel lehetett lassabb a finomító.
    A következő körben 1 Productivity modult kapott a finomító, így sebességben ő lett a gyorsabb és az ívkemencére kellett még másodperceket várni. Mennyiség nem változott, viszont ezt a sebességet már 1,12MW árán tudta.
    A harmadik körben kapott még 1 Effectiveness modult is a finomító, így a kinyert vasrúd 666-ra ugrott és ezt gyorsabban csinálta, mint az Ívkemence.
    Ez csak 2 modul bővítés volt.
    1 Productivity modullal már 200%-os a gyorsaság.
    1 Effictiveness modullal 119%;, kettővel 141%; néggyel 200%-os a kitermelés mennyisége. 3 modulosom nincs.
    1 Power modullal 150%; kettővel 224% a fogyasztás csökkenés. Vagyis 1 Productivity modul mellett 1 Power-rel 750 kW-ot, 2 Power-rel 500 kW-ot fog fogyasztani a finomító.
  • Carmang
    #893
    Akkor nem tudom hol olvastam, hogy a furnace lasabb, mint a finomító, lehet rosszul emlékeztem.
  • RJoco
    #892
    Ívkemence (Furnace):
    Refine Speed: 1,56
    Active power consumption (MW): 0.33

    Finomító (Refinery):
    Refine Speed: 1.3
    Active power consumption (MW): 0.56

    Az Upgrade-vel gyorsabb lesz a finomító.
  • RJoco
    #891
    Az igaz, hogy csak vasat, nikkelt és kobaltot tudsz feldolgozni. de eleve sokkal kevesebb anyag kell a megépítéshez. Az viszont nem igaz, hogy fele olyan gyors, épp ellenkezőleg, gyorsabb, mint a finomító. Bár az Upgrade után már nem tudom, de előtte gyorsabb volt.
    És talán az energiaigénye is kevesebb, de ez csak feltételezés, nem néztem utána. Azért remélem egyszer lesz ezekre is Upgr.
    A sorrend az ívkemencéktől indulva: Kobalt, nikkel, vas, platinium, uránium, ezüst, szilícium, magnézium, arany, kő.
    Azonos finomítók között bármikor tudom mozgatni az anyagot, így ha valamiből nincs egy sor teli finomítóra való, akkor is el tudom oszlatni egyenletesen, hogy a leggyorsabb legyen a finomítás. A legtöbbön van fogyasztáscsökkentő modul is, ez alól talán csak a platinium a kivétel, mert azt nagyon lassan csinálja. Ez gyorsítót és yield növelőt kapott csak.
    Az összeszerelők is körbe vannak véve 4 oldalról Upgrddel.
  • RoboKutya78
    #890
    ahm akkor jól sejtettem:)
    marad a nagy finomító:)
    holnap közzé teszem az állomásom:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.08.28. 18:05:39
  • Carmang
    #889
    Az ívkemence (Arc Furnace, ha jól sejtem), egy butított finomító. Csak vasat, nikkelt, és kobaltot tudsz benne feldolgozni, fele sebességgel, mint a finomító.
  • RoboKutya78
    #888
    fellelkesültem csináltam egy rendes szortírozó rendszert:)
    Az ívkemence mire való és hova érdemes csatlakoztatni? gondolom ha szortírozós finomító rendszer van nem igen illik a képbe ez a kemence?
    Vagy ettől még hova kéne csatlakoznia a finomítókhoz?
  • RJoco
    #887
    Nem valami költséghatékony, főleg, ha mindent magad bányászol ki. Rengeteg továbbítót használsz és még több továbbító csőt. Viszont szépen néz ki.
    Bár a kijáratnál nálam is lehetne még spórolni.
    A lényeg, hogy mindig közvetlen a finomító vagy ívkemence elé teszem a szortírozót, így optimális helyre helyezhető a Továbbító és kevesebb cső kell. A kimeneten szintúgy így van, szortírozó nélkül a kavicsok is vándorolnának sajna.
    A bemeneten van 3 Összekapcsoló, mindkettő 2 közös kontiba megy, innen oszlik az érc. A kimenetnél jópár nagy konti van és 2 soron 12 összeszerelő. Ezeknél kellene még megoldanom, hogy az anyag mindig visszamenjen a kontiba, de sajna a konti azon ajtaját használom a legtöbbet. Ezen az oldalon van 1 Összekapcsoló, onnan töltöm a hegesztő hajót.
    Pár kép:



    Sajna pont nem jó szögből sütött a nap, azért ilyen sötét.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.08.22. 21:29:05
  • RoboKutya78
    #886
    két óriás konténer van benne a drill ami rajta van eszement távolságból zabálja befele az aszteroidát és megőszülnék ha csak egy kidobó potyogtatná a több ezer tonnás kavicstörmeléket:)
    Meg amúgy is tesztelés miatt van ekkora aszteroida zabálóm.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.08.22. 14:35:31
  • LookUsArts
    #885
    Jo cucc, de minek van ennyi konnector a hajodon (csatlakozo?) ? Eleg lenne 1 darab is :D
  • RoboKutya78
    #884
    nem de ha rákattanok látom
  • Carmang
    #883
    Nektek megjeleníti a képeket a #881-es kommentemben? Én nem látom, csak amit beírtam.
  • RoboKutya78
    #882
    ez se rossz buli:)
    Én lehet túlbonyolítottam a dolgot:) Még nincs kész a cucc még hiányoznak feldolgozó egységek .Tervezés közben rájöttem hogy a jobb oldali hely nem lesz elég a sok cuccnak így muszáj volt a bal oldalon is nyitnom egy rendszert. A Jobb oldalt levő konténerből átirányítódnak azok a cuccok amiknek nem jutott hely a bal oldalra és ott ismét kiosztásra kerülnek majd a feldolgozás után egy gyűjtőkonténerbe futnak a cuccok onnan meg majd egy másikba amiből az ívkemencék fognak dolgozni:)
  • Carmang
    #881
    Konténerek egy sorban, feldolgozó egységek másik sorban, mindegyik alatt a conveyor rendszer, mint egy csőkígyó. A két kígyó alattam (a padló alatt) kötődik össze keresztben.


    Feldolgozó rendszer padló alatti része. Egyik oldalon be az érc, másikon ki a buga.


    Konténer rendszer. Alul berakás, oldalt kivétel.


    És az egész kívülről. A kék a feldolgozó-tároló szintje, alatta (nem látszik) a conveyor rendszer. Fölül a nagy fehér (némi kékkel vegyítve) a vezérlőterem, abból nyílik a kis üveges rész, mintegy kilátószerűség.
    A nagy üvegfelület+fehér rész a lépcsőház, légzsilippel az űr felé. Alul a conveyor cső végén egy konnektor van, még az állomás korai szakaszában építettem, hogy a fúróhajóból ne kézzel kelljen átpakolni a cuccokat az állomásba :) Még nem tudom, hogy átépítem-e valami szebb verzióra.
  • Carmang
    #880
    Brutál :D
    Nekem elég, hogy 3 konténerem van (ércek, bugák, alkatrészek), továbbá 1 finomító uránnak, 1 finomító mindenre, és egy arc furnace az egyszerűbb fémeknek (elsősorban vasnak).
    Csinálok képeket.