7903
Space Engineers

Katt a képre
  • LookUsArts
    #1279
    Az uj hajom ( am nem tudom miert de nem tudok kepeket feltolteni ez hogy?!... ennel jobb kepet nem tudok felrakni)

  • RJoco
    #1278
    Ne is mondjátok, mennyit szívtam én is ezzel.
    Miért nem alapbeállítás, ha lerakok valamit, akkor az-az enyém?
    Mikor a hajómat átállítottam 'Én' tulajdonosra, mindig szétlőtte az állomáson a dolgokat.
    Pedig azok neutralok voltak. Még, jó, hogy hajón belülre nem kezdett el lövöldözni, mikor kicseréltem egy-egy dolgot és még nem volt átállítva a tulajdonság.
    A script-nél is szívtam vele eleget.
  • lonvard
    #1277
    Srácok a gravitáció-oxigén mutatót le lehet valahogyan vakarni a HUD-ról? Beállítások között nem találtam, a gravity generátornál kikapcsolva a hud-ot azt értem el, hogy maga a generátor is eltűnt a teljes listáról. :D
  • Carmang
    #1276
    Való igaz. Mondjuk engem nem szokott érdekelni, mert nincs a bázisomon védelem, ellenben előfordult, hogy miután átvettem az irányítást (a lenti módon), a hajó saját gépágyúi szétlőtték a veszedelmes, ellenséges antennát :)
    Utoljára szerkesztette: Carmang, 2015.09.29. 21:00:28
  • RoboKutya78
    #1275
    az antennát elfelejted mert szerintem ha az fent van és betolod a bázisra attól még ellenségnek lesi a te rendszered. Vagy megint tévedek?
  • Carmang
    #1274
    Az egyik vonal a blokkok készültségi sávjában azt jelenti, hogy működik-e a blokk. Ha ezt elérte, akkor működik, attól függetlenül, hogy nincs 100%-ra felhegesztve.
    A másik vonal pedig azt jelenti, amikor a blokkon található összes számítógép le van bontva. Ha eddig lebontod, majd újra felhegeszted (azaz te hegesztetted rá a számítógépeket), akkor te vagy a blokk tulajdonosa.
    A színeket most nem tudom fejből, de innen már nem lehet nehéz rájönni.

    Ellenséges hajót úgy veszel birtokba, hogy lebontod a vezérlőülést a számítógépekig, majd újra hegeszted. Innentől kezdve beleülhetsz, és tied az irányítás.
  • laci4321
    #1273
    Támadt egy ötletem! Csak programozni kéne hozzá, én meg azt nem tudok.

    Lehetne csinálni egy érzékelőhálót. Modok nélkül. Ugyebár a lézerantennák elveszítik a kapcsolatot, ha egy tárgy közéjük repül. De ez információt is hordoz. Kéne egy szkript ami indít egy akciót (timer blokkot) ha 2 lézerantenna elveszíti a kapcsolatot. És ezt valahogy úgy, hogy akár sok 100 lézerantennát is össze lehetne kötni, és mindegyik antennapáros, ha elveszíti a kapcsolatot, akkor akciót indít.

    Lehetne mondjuk név alapján azonosítani az lézerantennákat.
    "Laser A1" - "Laser B1"
    "Laser A2" - "Laser B2"
    és így tovább........
    Ha a "Laser A1" vagy "Laser B1" elveszíti a kapcsolatot egy pillanatra, akkor elindíthatnák (Trigger now, vagy azonnali indítás) a "Laser Timer 1"-et

    Szerintem egy kis hajóra célszerűbb lenne rátenni a lézerantennákat, hogy így kisebb helyet foglaljanak, ha pár százat rakunk le belőlük, de lehet állomáson is.

    Bonyolult lenne egy ilyen szkript?
  • RoboKutya78
    #1272
    nem elvileg ezt ő automatán megoldja, ha az érzékelőtávba kerül a célpont bár az is lehet hogy csekkolni kell mellé egy szenzort is amivel megmondod az ágyúnak mit csináljon ha az érzékelő területébe ér a célpont.
  • Globuska
    #1271
    Akkor ezek szerint félreértelmeztem a gattling gun működését? Úgy gondoltam, hogy úgy működik, hogy ha egy hajó, meteor vagy bármi ami abban a távolságban van amit beállítok akkor arra fog automatán tüzelni. Rosszul gondoltam? :)
  • RoboKutya78
    #1270
    ezt még nekem is meg kell lesnem pontosan hogy fest mostanság az elfoglalási procedúra.
  • RoboKutya78
    #1269
    automata tüzelést bekapcsoltad :)
  • Globuska
    #1268
    Sziasztok! Az miért van, hogy ha bekapcsolom a Gattling Turretet akkor folyamatosan lő a nagy semmibe amíg a lőszer ki nem fogy belőle?
  • lonvard
    #1267
    Úgy értem belül egy pilótaszéket fordítva rakok le, hogy normálisan tudjam irányítani a fúró és bontó munkálatokat, ne fordítva üljek a székben ha már a fúró és bontó hátul lesz. Egy kamera segítségével tökéletesen lehet irányítani. Egyébként előrefelé is kamerával nézem, a fúrófej fölött a gépen van egy kamera, pilótaülésből nem látok a gép alá tisztességesen.
  • lonvard
    #1266
    "Falcon" nyersanyagot gyűjt a mélyűrben.

    Ah, ez volt az álmom. De át kell alakítanom. Hátulra rakom a fúrófejet, lerakok fordítva is egy pilótafülkét, és akkor a hátsó traktus teljes egészében üzem lesz fallal elválasztva. Ott van a refinery, az összeszerelő, a központi konténerem, meg akkor lesz egy pilótaszék is visszafelé a fúrófejnek (meg esetleg a bontót is mellé rakom). Középen lesznek az orvosi dolgok, oxigéngenerátor, cryokamrát is rakok be mert abban fogok aludni :P, elől meg ugye a pilótafülke, plusz a drónirányító központom.

    Szerencsétlen madaramat kissé át kell fabrikálni, a tetejét meg kell csinálni normálisan, ott lesz az antenna majd fektetve, meg drónleszállópálya. De ez még kidolgozatlan. :)

  • RJoco
    #1265
    Ezzel kb tisztában vagyok, de minden egységnél? Úgy tudtam, elég az energiaforrással eljátszani.

    Feltöltöttem a világot, de sajnos semmit nem enged szerkeszteni a Steam, így se leírás, se képek, semmi. Néha a tököm tele a Steam-mel, főleg mikor be vagyok jelentkezve és erre ő bejelentkezést kér, amit aztán nem fogad el, mert visszadob megint az oldalra.

    A világ linkje, ha esetleg valaki meg akarná nézni.

    És a Steam-es oldal sem léptet be, hogy rohadjon meg, ilyenkor le tudnám bombázni az egész rohadt céget, mindenestül.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.09.29. 01:05:46
  • RoboKutya78
    #1264
    Hogy teljesen szétaprítsd a rendszert és mindent láss ahhoz szét kell szedni a rendszereket rajtuk
    Ha megfigyeled az építő bontó vonalat van rajta egy kék és egy piros vonal valamelyik az 50% os határt jelzi A másik meg ha azt a sávot eléred és utána visszajavítod az egységet elvileg elveszti a beállításait vagy csak az identitását az az teljes joggal hozzáférhetsz a konzolhoz nem tel teljesen leszedni a konzolt.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.28. 23:20:13
  • RJoco
    #1263
    Én ilyet nem tapasztaltam, mikor a verseny hajót tesztelgettem.
    Nekimentem, lőttem ezerrel és annyi.
    A másiknál meg egyszerűen mentem utána és úgy aprítottam. Felvettem a tempóját és kikapcsoltam a csillapítást, mivel a hajó tetején vannak a rakéta állások. Srégen ráfordultam, hogy a tetejéről és az egyik oldalról jó rálátás legyen és amortizáltam.
    Mikor már nem volt rajta fegyverzet, akkor kiugrottam az enyémből és átrepültem belé. Leflexeltem az energia ellátó rendszert, de nem igazán tudtam a magamévá tenni. Pedig kíváncsi lettem volna, mi van a programozható blokkban, mert az is volt rajta.
    Jah, de ha nem vagyok kreatív módban, akkor kinyírt volna a belső védelmi tornya. Szóval jól felszerelt ellenség volt.

    @lonvard: Szerintem akkor valami nagyon frankó kis járgányt kell összeraknod, annyira azért nem egyszerű a dolog. Ha elvész az antenna vagy a távirányító, akkor ugrott a hajónak. Bár elméletileg, ha meg tud állni, akkor parancs hiányában és az aktív csillapítással lehet, hogy megáll. Persze esélyes, hogy mire odaérsz, addigra leszedi az ellenség.
    Ez nem egy X Rebirth vagy Elite: Dangerous.

    Szép fúróhajó, lehet nekem is ilyet kellene a hajómra rakni a 2000 darab alap fúró helyett.
  • RoboKutya78
    #1262
    Hm na ez a lehető legszimplább és legegyszerűbb bányász giliszta amit láttam:)
    A drill meg egyszerűen fenomenális ötös a készítőjének
    Nekem csak az nem tetszik rajta hogy brutális a bányász sugara is. Nekimész a legnagyobb aszteroidának és a fele eltűnik.
  • RoboKutya78
    #1261
    Elég csak megkeresni az energia ellátót és kanyec:)
    vagy simán rácsatizol a hajóddal és hazarángatod:)
    de előtte szét kell szedned az antennát is hogy megváltozzon az identitása vagy a hovatartozása:)
  • lonvard
    #1260
    Na majd csinálok egy drónt kérlek szépen, amin lesz egy vágószerszám meg természetesen gépágyú, azzal szépen belemegyek az ellenséges járműbe és szétgyilkolom a gravitációs és egyéb generátorait, aztán akkor csókolom. :P
  • RoboKutya78
    #1259
    akkor is eltaszigál mivel halhatatlan vagy de ha már kiszedek mindent ami rám lőhet ugyan úgy ellök egy sima szállító is amin esetleg egy védelem van azt se egyszerű elkapni.
    túlélőben meg ugye megmurdelsz
  • laci4321
    #1258
    Nem akkor kaptok egy szép kis löketet, amikor eltalál egy rakéta?
  • RoboKutya78
    #1257
    Jahm... megközelíteni se egyszer őket de szerkesztő módban ctrl+x el van esélyed megközelíteni az ajándékot de már elfoglalni nemigazán:)
    az említett láthatatlan erő miatt.
  • lonvard
    #1256
    Úgy érted azon az ellenséges drónfelhőn kellene neked átvágni magad? :-D

    Nekem tetszik, hogy eltaszít magától a hajó, még pontosan nem jöttem rá hogy milyen esetekben fordul elő, de azzal magyarázom, hogy a hajó gravitációs burka hajlamos parittyaként kilőni ha nem vagyunk ügyesek. Időnként nekem is küzdenem kell, hogy egyáltalán a saját hajóra rá tudjak huppanni. Máskor meg nem kell. Nem igazán látok benne rendszert még. Az oké hogy gyorsan megy a hajó és leugrom róla, akkor lehet kergetőzni. :D
  • RoboKutya78
    #1255
    Vicces kis frissítés ez a dron banda a pálya közepén:)
    Bár bizonyos dolgokat még mindig nem vágok
    1. Brutál pontosak a dronok esélyt se adnak a megközelítésre egyből kiszedik a pilóta ülésemet:)
    2. Bármilyen hajót megközelítek valami megmagyarázhatatlan taszítóerő lép fel és akár hajóval akár magamban vagyok iszonyat messze lök ki majdnemhogy látótávon kívülre. és ha ne agy isten rá tudok koppanni a hajóra egy talp segítségével volt már rá példa hogy eszement pörgésbe kezdtem a hajómmal együtt.
    Sose vágom hogy túlélő módban hogy a francba lehet esélyem arra hogy rátaláljak a bejáratára a hajónak illetve hogy ne lökjön le magáról az ellenséges hajó.Ez mindig elveszi a kedvem attól hogy túlélőben szívassam magamat.

  • lonvard
    #1254
    Biztos hogy átalakítom a hajó orrát. Vagy az lesz, hogy a bányászatot és bontót a hajó hátuljára helyezem, csinálok oda egy pilótaszéket, és akkor kamerán keresztül bányászok, vagy megpróbálok csinálni egy bányászdrónt. Meg egy bontódrónt. Meg egy felderítődrónt. :-D Meg önvédelmi drónokat is. Valszeg be lehet programozni, hogy támadjanak meg mindenkit, ha engem is megtámadtak. Fúúú, felizgatott ez a dolog. :)



  • lonvard
    #1253
    Megvan a megoldás borulásra. Ez egy bug. Ha a szelepre szerelt fúrófej nem tud normálisan visszahúzódni, mert mondjuk odaépítettünk valamit fölé az útjába mikor kitolt állapotban volt, majd visszahúzva ugyan látszatra simán behúzza a szelep, de valójában nem oké a dolog. Ez valószínű bármilyen szelepes megoldásnál előfordulhat.
  • lonvard
    #1252
    Arra gondolok, hogy elhagyom a kezdőhelyet egy végtelenre állított világban, és ahogy úszkálok az űrben úgy befoghatok nagyon távoli célpontokat is, míg ha nincs antennám, akkor csak látótávolságból vehetem észre őket. Ilyesmire használható vajon? Na majd kiderül. Jelen pillanatban tanácstalanul állok a jelenség előtt, íme :-D

    Nem engedi feltölteni a képemet. Legalábbis én nem látom.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.28. 16:29:56
  • RoboKutya78
    #1251
    Elképzelhető hogy súlyoznod kellene:)
    A radart meg nem vágom mire célzol.
  • lonvard
    #1250
    De idegen hajók adásainak befogására is alkalmas, nem? Nagyon remélem. Valamiféle radar kell a játékba. Mi a radarunk akkor?

    Más: mint írtam, a hajóm újabban azt csinálja, hogy felborul az űrben. Beállok a bázissal párhuzamosan, és akkor szépen lassan a hátára fordul. Giroszkópok 80%-át ráapplikáltam az orrára, de nem történt változás. Na most nehogy az derüljön ki, hogy a súllyal is játszanom kellett volna, és úgy kellett volna megépítenem, hogy tökéletes a súlyelosztása! :-D


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.28. 16:13:14
  • RoboKutya78
    #1249
    Az alap antenna azt hiszem 5000 kilométeren belül tartja a kapcsolatot a bázissal ha ezen túlfutsz elveszted a kapcsolatot a dronnal és elsodródik
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.28. 15:37:34
  • lonvard
    #1248
    Nagyon köszi, ki fogom próbálni. Antennáknak amúgy van radar szerepük is? Tehát amikor úszom a végtelenre beállított világban, akkor egy antennával foghatok jelet mittudomén 50 kilométerről is?
  • RoboKutya78
    #1247
    A dron alap építése a következő
    Meghajtás minden irányba
    Giroszkóp
    Antenna - helyzetjelző
    Kamera
    Távirányító a leglényegesebb a kis zöld szenzor mindig a menet irányba álljon
    A távirányító hívod meg a hajó fedélzetén ezen keresztül éred el a dront.
  • lonvard
    #1246
    Amúgy ha csataspecifikus hajót építenénk, akkor szerintem az a megoldás, hogy eleve nincs is pilótafülke, mert gyengeség, Csinálunk egy 3 nehézkocka vastagságú hajót, telerakjuk automata fegyverekkel minden irányba, aztán beülünk középre és kamerákon keresztül irányítjuk a hajót. Célozni nem kell vele. Beúszunk a csata közepébe, aztán YO GRANNY, LETS GO!
    YO GRANNY!
  • lonvard
    #1245
    Az a probléma a gatlinggal, hogy nem engedi süllyeszteni. Neked engedi, Joco? Hogyan ? Valami moddal? Alapból kell neki minden irányba 1 kocka szabad terület, mondván hogy ő önállóan forog és megzavarná szegénykét, ha behatárolnánk neki a lehetőségeit. Ha moddal van ez kiiktatva, akkor kezdem érteni, hogy miért lövi szét a hajó süllyesztve. :D

    A fúrófej-szétszedő kombo alapesetben egy gondolában képzeltem el úgy ,hogy nem látszik belőle semmi.Még nem tettem le erről, csak egyszerűen túl nagy átalakítás. teljesen más elrendezést kívánnának akkor a rakétasilóim is, csőrendszereket szétcseszné, vérezne a szívem. De hosszútávon megcsinálom, mert ez így botrány.

    Nálam 3 generátorral állandó túltöltést jelez gyorsításkor, ezért zavarna hogy minden egyes gyorsításkor az akkumulátorokra hagyatkozom. Az akkumulátor nálam dísznek van, igazából nem tudom megmagyarázni minek építettem, de egyszerűen kell akkumulátor és kész! :-D Szépen fel van töltve, várja hogy kisülhessen. Jump drive esetén fogom használni. :P

    Hanem probléma adódott: seggnehéz a hajóm. Ha beállok egy űrállomás mellé, akkor szépen lassan a seggére fordul. Olyan mintha rossz lenne a súlyelosztása. Biztos a giroszkóppal van a gond. Az összes a hátsó traktusban van. Jól sejtem, hogy az sem mindegy hova rakjuk a girókat?

    Ja, még egy:

    Drónnak mik az alap alkatrészei? Miből áll egy drón? Szándékomban áll természetesen egy drónhadsereget építeni, hogy olyan legyek mint Darth Maul, aki kiküldi a kutaszdroidokat. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.28. 14:22:19
  • RJoco
    #1244
    A versenykiírás oldalán a kommentekből elérhetőek.
    Nem rossz, az új design, de jelenleg ez akkora hajó, amire a normál sem rossz.
  • RoboKutya78
    #1243
    hol vannak a feltöltések ?
    Ha vége a bulinak én valami hasonló tervezésű lőállást tennék fel rá
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.28. 12:44:08
  • RJoco
    #1242
    Szépen érkeznek a versenyre a hajók, frankó formatervezéssel és szép kivitelezéssel.
    Szerintem holnap feltöltöm az enyémet is, aztán meglátjuk mit ítél a zsűri.

    És ti is letölthetitek és megnézhetitek.

    4 db Jump Drive maradt rajta, ezzel 5000 km-re lehet elugrani. Az elég szép.

    @Robokutya: a fegyverekkel az a gond, hogy sokszor nem veszik figyelembe a hajót és, ha nagyon benne vannak a lövöldözésben, akkor könnyen a hajóba lőhetnek. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. AZ állomásomat is rendesen szétlyuggatták meteoresőnél. Ha kin van, akkor kisebb ennek az esélye.
    Amúgy szerintem így is, úgyis könnyen leszedhetőek, ha rá céloznak.
  • RoboKutya78
    #1241
    A hajód jó de van benne pár kétséges dolog számomra:)
    - - az elejét a hajónak tényleg nem kéne erőltetned nem illik a képbe a szétszedőhöz általában egy leszállótalpat is szoktak generálni hogy rácsatlakozhassanak a szétszedni kívánt részre hogy ne repüljön el a darab amit szétszedel éppen.(jobban festene a dolog ha a kidobóra terveznék inkább egy drónt amit ha másképp nem egy kamerából irányítasz a hajóról.
    -- a gépágyú tornyok meg túl magasan lesznek simán le lehet őket kapni, nem tudod lejeb tenni legalább egy kockányit?
    Több hajón is azt látom hogy ezek a fegyverek magason kilógnak lehet nem fér két kocka közé a konténerrészük?bár még nem próbáltam így ki őket
    Ha pontozni kéne 10/8 at adnék eme felsorolt apróságok miatt:)
  • LookUsArts
    #1240
    Dronok hatotav
    Urraha > 500m
    kishajo > 5000m
    nagyhajo > 50000m (talan 15... reg volt )

    Mennyi reaktor kell: En altalaban 3-nal tobbet nem epitek, a maradekot batteries (akkumulator) okkal szoktam megoldani, ha kell a plusz nafra bekapcsolom oket, ha nem akkor eleg a 3 reaktor.