7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #1119
    Srácok segítség!!!!
    Nem tudok feltölteni a steam fiókomba fogalmam sincs miért nem engedi a feltöltést.Most már nem az első eset hogy valami nem klappol
    a múltkor egy játék ellenőrzés megoldotta a gondot hiába printelem minden megoldást kipróbáltam már.
  • RoboKutya78
    #1118
    képet simán el kéne fogadnia valamit rosszul csinálsz:)
    én ezt a feltöltőt használom a linket amit ad képbeszúrás alatt linkelem.
  • lonvard
    #1117
    Baszki nem engedi a képfeltöltéses linket.

    Pedig mutattam volna az első képet a hajóm béta veriójáról. :)

    Ugye én a sárga mentőhajót bővítgetem. Meghosszabbítottam, kiszélesítettem, a pilótafülke légzáró, panorámás ablakkal, és raktam rá egy kitolható fúrófejet, ami brutális. Másik oldalára rakok majd egy flexet, illetve a tetejét és alját telerakom rakétaindító állványokkal meg néhány géppuskával. Brutális lesz. :)

    Hova töltsek fel képet, amit elfogad ez a fórum is?
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.24. 10:58:46
  • RoboKutya78
    #1116
    Blokcserét ha sokat kell megcsinálni használd az SE progit igaz észnél kel lenni a blokok beazonosításával
    Javaslat ha cseréled őket akkor színezd be a csarélni kívánt blokcsoportot azt hiszem azt érzékeli az se rendesen és ott már így könnyű a csere nem kell blokonként lebontani.
  • RJoco
    #1115
    Programkódban sosem jó ékezetes betűt használni. A csoportneveket te adod meg, azt meg kézzel is meg lehet ékezet nélkül.
    Én most németül használom, hát mit ne mondja, elég érdekes. Viszont volt már olyan kis szösszenet világ töltése közben, amit magyarul nem láttam sosem.

    A korvettet könnyű páncél blokkal kezdtem el építeni, lassan befejezném, de rájöttem, hogy a könnyű páncél blokk elég gyenge, tekintve, hogy a híd ablakai majdhogynem erősebbek a nehéz páncél blokknál is. Legszívesebben ablakból raknám össze az egészet, de akkor nagyon átlátható lenne. Mondjuk nézhetnék távoli csillagnak :D
    Az ablakot egy mod szolgáltatja, ami engedélyezve van a versenyre.
    A modos ajtókkal sajna problémák jelentkeztek, jetpack használata mellett nagyon nehezen lehet átmenni azokon, melyeknél alul-fölül is van egy vékony keret.
  • RJoco
    #1114
    Szerintem teljesen normális a platina finomítása. Mióta játszom vele, azóta ilyen lassú. És azóta azért jött pár patch. Ha bug lenne, akkor javították volna. Nem is baj ez. Mint írtam, több finomító kell. Amúgy az ezüst finomítása sem gyors és, ha éppen kellene 12 ezer motor és nincs készleten kobalt, akkor annak a finomítása sem lesz éppen gyors. Még 8 ívkemencével sem.
    A vas miatt meg ne aggódj, a sok sosem elég. Rengeteg kell, mert az építő blokkoknak az az eleme. Kis hajónál a könnyű páncél 1 acél lemez, a nehéz páncél 25, ugyanez nagy blokk esetén 25 és 125 acél lemez. Az acél lemezhez meg 22 vas rúd kell.
    Építőelemet is érdemes sokat csinálni, mert a szállítókhoz és egyéb mozgató dolgokhoz szintén sok kell belőle. Továbbító cső: 40, szortírozó és elosztó kb 120. Az építőelemet meg az acél lemezhez képest, vagy a legtöbb dologhoz képest szintén lassan csinálja.
    Szóval csak türelem.
  • RoboKutya78
    #1113
    Francba ezzel a játékgrafikával iszonyat szar a parancsbeviteli rendszere ennek a játéknak Nem vágom miért nem hajlandó a {}[] jeleket bevinni a title sorba csak a nagy szerkesztő ablakban lehet meg írni a parancsot rendesen. Az ékezetek láthatóságáról meg ne is beszéljünk rászánom magam egyszer hogy visszarakom angolra ezektől az apró vizszíntes háttérvonalaktól alig látni milyen ékezetet kreáltam.Most is egy órát pepecseltem egy egyszerű parancssorral csak a csoportnevek nem stimmeltek az ékezet miatt szövszerkeztőbe fedeztem fel hogy rövid ó val írtam a hosszú helyett.
  • SUPERTRABI
    #1112
    piston, rotor, alapból benne van :) kicsi és nagy hajóra
    viszont a piston eléggé furán működik, könnyen törik, de megpróbálhatod :)
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.09.23. 22:18:24
  • lonvard
    #1111
    Hopp egy kérdés:

    Ha behúzhatóvá-kitolhatóvá szeretnék tenni valamit, akkor van arra külön cucc? Feltúrtam az egészet, de csak a langing gear olyasmi, aminél el tudok képzelni, hogy ráapplikálhatok a talpára mondjuk egy fegyvert vagy fúrófejet. Felszerelem a hajó elejére vízszintesen, és akkor nem lóg annyira előre semmi, akció esetén kitolom. Valami ilyesmi a terv. :)
  • lonvard
    #1110
    Supertrab - nagyon köszi, csinálom.

    RJoco - Szerintem rosszul lőtték be a nyersanyagszükségletet. Minden más alapvető felszerelés gyorsan megvan, kivéve a hajtómű. Ez nem normális. Az urániumot is lassan dolgozza fel, de viszont azt nem is szükséges gyorsan, viszont a platinánál mintha elmérték volna. Kellene a kis járgányomra még vagy 6-8 hajtómű ide-oda, és ezt az aszteroidák közt turkálva két év lenne összeszedegetni. :-D Na semmi gond, most bemegyek az egyik kezdőhelyre, és flexelek magamnak hajtóművet! :P
  • RJoco
    #1109
    A platina finomítása nem bug, a platina kemény anyag. Nálam is lassan finomít, ez teljesen természetes. Építs több finomítót és tegyél rá upgrade modulokat.
    A nagy hajtóműhöz 960 darab hajtóműalkatrész kell. Azt hittem van egy rahedli platina rudam, közben csak 3 nagy hajtómű jön ki belőle. És azért elég régóta megy a finomítás 5 finomítóval.
  • SUPERTRABI
    #1108
    a világ-beállitásoknál átállitod Creativra és az advanced-ek között kipipálod a copy-paste-t.
    utána belépsz a világba, fogsz a kezedben egy lerakható blockot, ránézel a hajóra és ctrl+c.
    ha akarod lementheted: f10, megjelenik egy menü jobb oldalon, create from clipboard és kész.
    ha nem lépsz ki a játékból, csak világot váltasz, akkor egyből mehet ctrl+v, ha kiléptél akkor f10 duplakatt a hajód másolatára és ctrl+v

    refineryhez meg asseblerhez lehet csatlakoztatni +dolgokat, 3 van(energia takarékos, nyersanyag takarékos, gyorsitó), javaslom a gyorsitó használatát :)

    amugy dokkolót(connector), landing geart tudsz le-, fel-csatlakoztatni a P betü megnyomásával.

    a halál oka lehet még oxigén hiány is, ugyanis az is van a játékban, de asszem azt a világ advanced beállitásai közt kell kipipálni
  • lonvard
    #1107
    köszi szépen!

    Na most eljutottam odáig, hogy annyira tele van a hajóm, hogy el kell kezdeni hajtóművet gyártani rá. 80 darab alkatrész kell egy kishajtóműhöz is, amihez platina kell, amit iszonyatosan lassan termel ki a refinery. Ez így szerintem több óra, szóval el van cseszve játéktechnikailag ez a rész, a platina finomítása egy bug lesz.

    Itt jön képbe, hogy szeretném kimenteni a hajómat és áthelyezni egy másik pályára. Az lenne a cél, hogy valamelyik könnyített pályára berakom, és szétflexelem az űrhajókat a hajtóműveikért.

    Hogyan lehet kimenteni a hajómat?
  • RJoco
    #1106
    Ezt én nem próbáltam még, de úgy tudom, hogy a reaktort le kell flexelni a piros vonal alá, hogy megszűnjön a hajón az áramellátás. Ekkor a fedélzeti számítógépben nullázódik a tulajdonos. Utána akár vissza is hegesztheted és a teljes hajót az irányításod alá vonhatod.
    Mint írtam, én nem teszteltem, csak olvastam.
  • westwall
    #1105
    R Joco nagyon szépen köszönöm a válaszod kipróbáltam működik !
    Találtam még egy gikszert nem tudom elfoglalni a pályán átsuhanó transzportokat mikor bejutok a hajóba azt írja nincs hozzáférésem a hajóz és nem is tudom kiszedni a raktárból meg a reaktorból a cuccokat úgy ahogy a videókon láttam. Biztos valami amatőr kezdő dolgot nem tudok de jól jönne egy kis segéltség
  • RJoco
    #1104
    Gyors gombnak be kell tenni a kapcsolózárat. Ha elég közel és kb pontosan állsz az összekötőre, akkor a két összekötő m,agához húzza egymást, így a hajódat is. A lámpa rajtuk sárga lesz. Ha zárod, akkor zöld lesz és megindul az anyagátvitel is.

    Az állomás Jelzőbójája (de hülyén hangzik, legyen inkább Bacon vagy Beacon, de nálam most Boje asszem) 10 km-es hatósugárral rendelkezik. Ha ezt elhagyod, akkor nem látod, ilyenkor érdemes megjegyezni, honnan jöttél. De amit a legjobban teszel, ha csinálsz rá egy GPS koordinátát, így mindig látni fogod a helyzetét.

    Halál: a legfrissebb verziód van? Régen nekem is csinálta, mostanában nem. De az is lehet, ha sokáig ülsz egy kikapcsolt reaktorú hajóban, ami nincs összekötve semmivel, akkor elfogy a ruhád energiája, holott a hajóban ülve 100%-ot mutat.

    Ha csak futóművel dokkolsz az állomáson, akkor nem lesz semmilyen anyag és energiaátvitel. Vagy Összekötő kell vagy Összekapcsoló. Az Összekötőn megy az anyag is, az Összekapcsolón csak energia megy.

    Ha túl messze vagy, akkor a Backspace az öngyilkosság gombja. Elvileg utána fel tudsz éledni a MedicalRoom-ban. Vagy nekiszaladsz egy sziklának 10-nél gyorsabban.
  • RoboKutya78
    #1103
    ismerkedem ezzel a Configurable Automatic LCDs progival
    csúnyán durva cucc:)
    Kérdés
    A szeretnék egy listát írni két monitor hosszúra az összes szerelő modulomról mi a parancs lista rá?
  • westwall
    #1102
    helló kérnék egy kis segítséget most kezdtem a játékot és nem tudom hogyan kell használni a dokkolót a könnyű kezdés pályán kezdtem és hiába dokolok az érc bányász hajóval nem kapcsolódik össze és nem tudom átrakni az érceket

    miért hal meg a pilótám néha amikor kiszákol a hajóból ?
    és ha eltűnik az állomás jele a képernyőről mert túl messze mentem hogyan lehet visszatalálni ?
    előre is köszi a segítséget
  • Carmang
    #1101
    Jump Drive a leírás alapján (mivel még nem próbáltam):

    csak nagy hajóra építhető
    100%-ra fel kell lennie töltve, hogy ugorhass, több drive-od is lehet egyszerre, így többet is ugorhatsz egymás után
    minimális ugrás 5km (ezt közben lehet megváltoztatták, nem emlékszem, de úgyis szól ha nem tetszik neki)
    csak a pilóta-, vezérlőülésben ülve használható, gyorsbillentyűre kirakható a Jump parancs
    egyéb cuccok, amik valahogy kapaszkodnak a hajóba (pl connector, landing gear) együtt ugornak, emberek ülésben szintén
    kétféle ugrási mód van: vakon ugrás, és koordinátára ugrás.

    Vakon: a Control Panel-en beállítod a távolságot a csúszkával, és amerre néz a hajó, arra ugrod azt a távolságot.
    Koordinátára: a GPS koordináták szekcióban felvett pontok a meghajtó Control Paneljében látszódnak, kiválasztod, és hajrá.
    Utoljára szerkesztette: Carmang, 2015.09.23. 18:06:14
  • RJoco
    #1100
    Én ezt nem értem.
    Lerakok két hangárajtót egymás fölé az egyik oldalon, de a másik oldalon, ami ugyanúgy néz ki, nem engedi egymás fölé rakni őket.

    Valakinek ötlete?
  • lonvard
    #1099
    Köszi szépen!

    Szerintem idővel a fejlesztésnek el kell jutnia odáig, hogy engedje, hogy kijumpoljunk a kezdő zónából. Különben ugye a single playert meg fogja unni az ember, ha elkészült a hajójával. Nem fog tudni vele mit kezdeni szerintem.
  • RJoco
    #1098
    Nem vagy sok, a jump drive működése engem is érdekel, de majd egyszer kipróbálom és akkor tudni fogom.
    Érdemes kísérletezni kreatív módban. Mikor először álltam neki a játéknak, akkor ügyesen elreptettem az állomást és annak a világnak annyi volt. Aztán megnéztem kreatívban, hogy is működnek a dolgok és összeraktam egy kis fúróhajót. Utána már nem volt gond túlélőben, de amit nem tudok, azt kikísérletezem.

    Nálam a látótávolság 7 km. Bár rammal nincs gond, mert 10 GB van a gépben, amiből már elfogyott 5 és csak a firefox fut a szokásoson kívűl. Ez mondjuk érdekes, ennyit nem szokott megenni csak a rendszer. Az svchost kajál csak 1,2GB-ot. No mindegy.
    Szóval 7 km, de az objektum szám, ha jól emlékszem, akkor 256 maradt. Mikor leszedtem 64-re, akkor nem volt elég időm összeszedni a kézzel fúrt kavicsot, mert eltűnt. Mondjuk ezt már rég próbáltam, mostanában nem.
    A világ pedig végtelen. Ha lekorlátozod, akkor elvileg felfedezheted az egészet. Nem tudom, hogy ilyenkor spawnol e új aszteroida vagy a meglévőkből kell kihoznod, amit lehet.

    A sima szenzor hatótávja minden irányban max 50m lehet. Viszont kicsi és nagy hajóra is rakhatsz Érc detektort. A nagy hajóéval nem is igazán kell körberepülnöd a sziklát (attól függ mekkora, de a kicsiket tuti nem kell) és látod, hogy milyen érc van benne és milyen messze. A gyorsabb elérésért érdemes azért körberepülni vagy berepülni a sziklába.
    Kis hajóval mindenképp körbe kell repülni vagy, ha jó járat van benne, akkor érdemes keresztülrepülni rajta. És így tudod meg, mik vannak benne.
    A kézi fúrónak elég kicsi a hatótávja, de a küldő rétegek felderíthetőek vele.
  • RoboKutya78
    #1097
    nem gond valahol érdeklődni kell:)
    Ezeket a beállításokat később vissza tolhatod nem vesztel semmit.
    Az aszteroida mennyiséget nem tudod újrakalibrálni csak ha újra indítod a játékteret
  • lonvard
    #1096
    Látótávolságot leszedtem 10 km-re, bízva abban, hogy szenzorral később sokkal messzebbre láthatók. Még nem tudom, hogy jó ötlet volt-e. :-D

    (sorry kicsit sok vagyok most nektek, igyekszem visszafogni magam)
  • RoboKutya78
    #1095
    A jumppal is csak egy megadott térségben tudsz ugrani tehát valszínű nem fog 10-20 kilóméteres távon ugrani bár lehet tévedek.
  • lonvard
    #1094
    Aham, csak még nem világosak ugye az opciók, tehát hogy például mit jelent, hogy végtelen űr, és mit jelent, hogy 20km-es űr. Féltem attól, hogy végtelen helyett beszorulok egy 20 km-es kockába, és annyi az össz játékterem. De akkor ezek szerint csak az aszteroidamezők körüli világra érti, hogy végtelen-e, és egyébként a jump drive-al lehet majd elugrálni más szektorokba.

    Nyugtassatok meg, hogy a jump drive ezt a célt szolgálja! Csak még nagyon nagy kérdés, hogy mi kell hozzá. Oké hogy csinálok egy jump drive-ot, de tudnom kellene azt is, hogy hova ugrok. Kapok valami csillagtérképet? Valami műszer kell még hozzá, az biztos. Utána kell olvasni.
  • RoboKutya78
    #1093
    Na én fordítva csináltam volna a dolgot az objektum számot csökkentettem volna minimumra az objektum szám ha jól tudom azon dolgokat takar amik teljesen hasztalan lebegnek körülötted pl ha aszteroidát bányászol baromi sok lepattanó darab keletkezik vagy ha teli konténerrel szaladsz neki egy blokk szétszedésének és a darabok kirepülnek az ürbe és nem tudod utol érni.Na ezeknek a daraboknak a számáért felellős az objektumszám. Az asteroida szám megnövelése mellett én a bejárható űr méretét is csökkenthetném és akkor nem kell órákat lebegned hogy elérd a kis piros pontot a végtelenben:)
    Hasonló cipőben vagyok én is hiszen notival tolom a játékot és nem ritka hogy 5 10 fps alatt szenvedem vele még alacsony graffal is.
  • lonvard
    #1092
    Az történt, hogy amatőr vagyok. Refineryhez hasonlóan képzeltem, hogy az oxigéntartályba bedobom a jeget, kidobja az oxigénpalackot. Közben rájüttem, hogy feltölti az oxigénpalackot, nem gyártja. :D

    Egészen elképesztően fantasztikusnak gondolom ezt a játékot, most úgy tudok játszani hogy leszedtem az objektumszámot 300-ra és normál aszteroidamezőt választottam nagy helyett. Kicseréltem a sárga járműveket, oxigénpalack fontosabb mint az ércszenzor, szóval visszaraktam az eredeti járművet. Viszont megtetszett a szenzor, és minden erőmmel azon vagyok hogy összeszedjem rá az alkatrészeket. ÉS NINCS NIKKEL! Minden létező aszteroidát megfurkáltam, és nincs nikkel. A távoli bányász járműt próbáltam megközelíteni, hogy szétbontom alapanyagért, de az meg lő rám. Nikkel nélkül sansztalan. Láttam egy olyat, hogy JUMP DRIVE. Ez az aminek képzelem? Tehát ha kifosztunk egy ilyen aszteroidamezőt, akkor egy ilyen hajtóművel átugorhatunk egy másikhoz? Nagyon nagyon remélem, mert igazából ha kész lenne a hajóm, akkor kevéske lenne ez a néhány ojjektum ami körülvesz.

    Nikkel nélkül sansztalan, nem akarom szétbontani a járművemet egy jump drive vagy esetleg fegyver kedvéért. Mindenből van elég, tonnányi jegem és urániumom van, és van rengeteg rengeteg vasam. Na most megpróbálhatom azt, hogy nehézpáncéllal megerősítem a szerkezetet, csinálok belőle egy faltörő kost, és lerohanom azt a bányászhajót, amelyik lődöz rám ha közelítek hozzá. Leütközöm. Megpróbálom úgy, hogy szétütöm a fegyverét.

    Az ellenséges pilótával ilyenkor mi van? Mondjuk nem érdekel, leflexelem körülötte a hajót, elszedem azokat az alkatrészeket amikből jump drive-ot tudok csinálni, aztán elhagyom a szektort.

    Vélemény? :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.23. 14:15:47
  • RoboKutya78
    #1091
    Nem felejtettél el ventillátort is berakni mert generátor és a tartály szart se ér venti nélkül:)
  • LookUsArts
    #1090
    ja igen, erre akartam valaszolni, a kis/nagy/bazis kozott a kulonbseg
    kis/nagy hajo > puszta meretbeli kulonbseg, DE vannak olyan blokkok amiket csak "nagy" hajora rakhatsz pl, refinery (de van mod, hogy minden blokot lehessen rakni kis hajora is)

    bazis > ugyan olyan mintha sima nagy hajo lenne, de nem hatnak ra a mozgasi energiak (ersd: nem lehet elmozditani semmivel se) de ezt ha akarod a bazis informacios menujeben pont ezert barmikor atalakithatod nagy hajo van 1 kattintassal (vigyazat visszafele mar nem mukszik)
    Ezert szoktak azt hogy ha nagy hajot epitesz akkor kezded epiteni baziskent, hogy nehogy "ellebegjen" aztan at alakitod nagy hajova
  • LookUsArts
    #1089
    Ami ott van az csak egy kis pelda, ennel sokkal minosegibb dolgokat lehet belole epiteni, es igen ONNAN vettek az otletet, mert mindenki elkezdte hasznalni ezt a modot, es fel, meg negyed armor rampekbol sokkal finomabb vonalu hajokat lehet epiteni, es nagyon sokan kertek hogy legyen mar erre lehetoseg a vanilla-ban is, es lett, igy szulettek meg az armor ramp slope-ok. De amugy izlesek es pofonok, latom nalad inkabb a meret a lenyeg
  • lonvard
    #1088
    Én se tudom, de rákeresve mások is vergődtek vele, és egyértelmű ram probléma. De mondjuk érdekes, mert oxigén generátort korábban engedett hozzá rakni.

    Ma a fő projectem az volt, hogy letöltöttem egy modot a sárga hajóhoz, ami rakott hozzá nyersanyag-szenzort, meg egy másik pilótaszéket. Szenzor miatt érdekelt, de közben kiderült hogy a tervező kivette belőle az oxigén generátort, így egyetlen 100-as palackkal kellett volna nekem felépíteni egyet. Ráadásul nagy hajónak minősíti a sárgát is, így a generátor is a nagyobb változat. 3-szor meghaltam oxigénhiányban, mire sikerült beépítenem a járműn belül a cuccot, beledobáltam a jeget, és baszki nem csinált semmit. Pedig be volt kapcsolva. Durva hogy egy fél délutánt is el lehet szöszölni egy ilyen alkatrész beapplikálásával. :D
  • RoboKutya78
    #1087

    ha már fut a games ilyen problémát hogy tud kreálni?
  • lonvard
    #1086
    Épp egy kockás papíron tervezem a gépet :D, de azt hiszem most ráfaragtam. Próbálgatok dolgokat, a sárga menőhajó aljára akarok tenni egy ajtót az oldala helyett, leflexelem az ajtót, lefelexelek egy padlókockát, raknám oda az ajtót, és akkor kiírja, hogy nincs elég memóriám, hogy építhessek hozzá. Valóban kissé régi gépem van és 4 giga rammal tolom, de nem gondoltam hogy ebből gond lenne.
  • RoboKutya78
    #1085
    Még feltolok rá valahova a vége fele a két meghajtó gondola közé egy kilátót meg befoltozom a seggét pár meghajtóval kitalálom a belsejét és szerintem erre a mennyiségre még vagy 20 25 milla tonna még rákerül:)120 130 körül lesz szerintem a vége:)
  • RJoco
    #1084
    Szép lesz ez. Aztán repüljön is :)
    A hordozók általában amúgy sem túl gyorsak. Próbálkozz a hyper drive-val. Én még nem tudom, hogy működik.
  • RJoco
    #1083
    Én az alap állomással kezdtem, egy kis reaktorral, összeszerelővel, finomítóval, orvosi szobával, gravitációs generátorral és vezérlő üléssel, amibe jó sokáig bele sem ültem. Csak fúrtam, meg építettem, aztán még többet fúrtam, hogy még többet építhessek, aztán csináltam egy kis vadászrepcsit is, amilyan BSG Vipera szerűt. De már szétszedtem.
  • RoboKutya78
    #1082
    ha innen loptak volna akkor az elkészült 3ds modellek kicsit minőségibbek lehetnének szerintem:)
    Ezt a kishajót is egy 3ds asztal lapból kreáltam meg:)
  • RoboKutya78
    #1081
    Lehet megkísérlek könnyíteni rajta az se segítségével majd
    két sor magas a teteje meg az alja valszínü az a nehéz benne
    fép órát vakartam a fejem miért nem mozog nem tudtam a vezérlőben kipipálni a hajómodot
    azt rájöttem hogy kevés a meghajtás még így is:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.22. 22:25:11
  • SUPERTRABI
    #1080
    mondjuk ha a heavy armorok felát lecserélnéd sima armorra akkor sokkal könnyebb lenne