7903
Space Engineers

Katt a képre
  • LookUsArts
    #1239
    En szivesen jatszanek, bar en meg varnek/varok 1-2 patchet hatha bedobjak addig a bolygokat (esetleg a stabilabb multyplayer-t)
  • LookUsArts
    #1238
    THATS MY BOY!
  • RJoco
    #1237
    Azzal a fúróval nem sokra fogsz szerintem menni. Jobban jársz, ha építesz egy kicsi kidokkolós hajót a fúró helyére és azon lesznek a fúrók. Kisebbek is és azzal már be lehet hatolni az aszteroidába. Az aszteroida külsején nem sok minden szokott lenni.

    Amúgy jól néz ki a madárka :)

    Távirányítós drón hajó megoldható, de, ha jól emlékszem, akkor max 500m távra működik a távirányító. De lehet, hogy csak szkafanderben, hajóban ülve, ha van lehetőség más hajó távirányításaára, akkor előfordulhat, hogy az antennák hatósugaráig irányítható. Csak egyszer próbáltam, akkor is közel voltam a járműhöz és szkafanderben, nem hajóban ültem. Ki kell próbálni.
  • lonvard
    #1236
    Engem is érdekelnek a drónok!! Nem tudom még hogy működnek, feltételezem a távirányítóval beléjük megyünk, és mintegy mini gépként felderíthetjük a terepet és támadhatunk. Na nekem kell egy ilyen drónosztag, a gépem tetejét kialakítom erre. Csak még utána kell nézni mi is ez.

    Baszki amikor már azt hiszem, hogy még 1 nap és repülhető a járművem, akkor bejön valami extra dolog és elkezdek agyalni. :D (iszonyat jó ez a játék)
  • lonvard
    #1235
    Közben mutatom az enyémet. Alulról nagyon fotogén. :D Amire büszke vagyok, hogy van/lesz rajta 6-8 gatling állás, 27 rakétasiló, vagy 9 generátor, és mindent egy helyen kell betölteni és magától szétosztja. Most is épp az orra alatt hegesztek egy járatban.



    A fúrófej sajnos túl nagy ennek a hajónak, viszont feltétlenül kell nekem, talán majd egy modban lecserélhetem kisebbre. Egyszerűen nem tudtam neki egy normális depót építeni, túl nagy a helyigénye, ezért kicsit dizájnosítottam az oldalát, mintegy félig-meddig védő pajzsot csináltam oda, és ha már ott volt, akkor telepakoltam rakétákkal. A bontó is nagyon kell, mert olyan jó dolog lesz egy megbénított hajót kényelmesen pilótaszékből felnyitni. :)
  • RJoco
    #1234
    Ááá dehogy. Ha luxushajó lenne, akkor nem lenne rajta ilyen fegyverzet és tele lenne ablakkal mindenhol.
    Szerintem könnyen át lehetne alakítani luxushajóvá, csak kellene hozzá még pár mod, hogy legyen szórakozási lehetőség is, meg kabinok, esetleg a tetején golfpálya :D
  • lonvard
    #1233
    Basszus te csináltál egy karib tengeri luxushajót. Multiba elmegyek hozzád pincérnek! :-DD (amúgy brutál)

    Most dolgozom fel az infókat, amiket megtudtam. Annak is van egy bája, mikor kiderül a meteoritlövő+kamera funkciós gatlingról, hogy neki is jó lett volna egy csőrendszer (illetve megcsináltam), illetve hogy szerencsétlen gatlingok annyira nem illeszkednek a dizájnba azzal hogy sehova nem lehet őket besüllyeszteni, hogy művészet eldugdosni őket.

    passanger
  • RJoco
    #1232
    Hát azért lenne mit kerekíteni hozzá, de igen, van hasonlat most, hogy így mondod. De az fegyverzettel vigyázni kell, mert képes a hajóba lőni. Sajnos.

    Láttam pár videót a bolygós témáról. Az mod vagy valamelyik fejlesztő rakott fel ezt-azt youtube-ra?
    Esetleg csak egy film?
    Már nem tudom, hol és mikor, ne kérjetek linket.
  • laci4321
    #1231
    Vaagy: engedélyezed a felfedezést a világban. Enable Explore, vagy hogy, az Advanced (További) beállításokban, a világ beállításainál. Ilyenkor nem fognak jövögetni NPC hajók (amik 8-10 ezer méter távolságban tűnnek fel) hanem random találhatsz dolgokat a világűrben. Én egyszer találtam egy űrállomást egy aszteroidán, elég frankón nézett ki, de rengeteg elhagyatott dolgot találhatsz.
    De végül is mindig ez a vége: a játék új szinte lép, ha közösségben játszod.

    RJoco: A hajód kajak úgy néz ki, mint az Ugró a Csillagkapu - Atlantiszból, csak persze jóval nagyobb.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.09.27. 22:37:34
  • RJoco
    #1230
    A robbanófej pl. drónokra jó. Én próbálgattam sziklát robbantani vele, de arra nem igazán volt alkalmas. Ellenben hajókat és építményeket tökéletesen robbant. Akár önmegsemmisítőnek is használható.

    A végtelen világ a beállítások alapján generálja tovább a dolgokat. Sziklákat, meteoresőt, kalózokat és bázisaikat.. Ha meguntad az építkezést, akkor ölj kalózt :D
    Egy szerver tényleg nem lenne rossz.
    A pilótafülkét Voxel ablakokkal lehet jól megerősíteni. De ez már mod. Ilyen van az új hajóm hídján is.

    Nem muszáj a fúrófejet és a flexet egymás mellé tenni. Az egyik mehet előre, a másik meg hátra. Így megmaradhat a szimmetria is. De mivel űrről beszélünk, ezért akár oldalra is rakhatnád, mert nem számít a szimmetria. Bár én is jobban szeretem azt.

    Pár kép a hajóról, amit építettem. Még kell rá egy kis dekoráció és némi beállítás a pilóta ülésben, de a többi megvan.
    A neve Égi Fény lett, ezt kell még felírnom rá. Szerintem holnap meglesz, aztán akár mehet is a versenyre. Állomást már nem csinálok hozzá, pedig szép ötleteim voltak...
    Supertrabi szenzor scriptjét is felhasználtam, ez segít a landolásban. Már amikor működik. Úgy vettem észre, van egy kis bug a játékban.
    Éppen belefértem a 15000 blokkba, a név még pont fel fog férni.
    Tulajdonságok:
    4db Jump Drive
    6 rakétakilövő
    6 gépágyútorony
    2 sniper puska
    2 pilótafülke és 6 vezérlőpult a fegyverzethez
    1 pilótaülés a főnöknek.
    1 fal sok kapcsolóval
    1 grav generátor
    Oxigén ellátás
    A meghajtást és gyrokat leolvashatjátok a képekről.
    Spoilerba rakom, hogy ne foglaljon sok helyet az oldalból és ne töltögesse be mindig a böngésző, mikor megnyitjuk az oldalt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A hajó elölről
    A hajó oldalról
    A híd
    A főnöki szék
    Még mindig a főnöki székben
    A belső tér hátrafele
    Kökzéptáj
    A tároló tetején
    A belső tér előrefele
    A kijárat és az egyik pilótafülke

  • RoboKutya78
    #1229
    Más
    Valamit mókoltak a feltöltési menüben is mert ha jól látom nem lehet kategorizáltatni a feltöltésedet csak egy választható funkció van annó egy rakat volt blue ptrint-től kezdve a script kiválasztásig minden.
  • RoboKutya78
    #1228
    Na igen szerintem itt merül ki a singe player fogalma a játéknak sajna :) Bár nem tudom a kataklizmás fokozaton mi vár az emberre ha beles oda:)) ott még nem jártam
    Viszont itt Kezdődne a közösségi bulija a dolognak. Saját szervert bérelni konfigolni hogy minden benne legyen
    Vagy nagyobb külföldi érdekeltségű sűrűn lakott szervereket kell keresni ahol minden mód fent van amit használsz .Na ez az igazi szőrszál hasogató feladat a következő szinten:) És ha találsz egy szervert amin tényleg van élet és lehetőség akkor ott kezdődik a buli 2.0 :)
  • lonvard
    #1227
    Másik kérdés:

    Tegyük fel elkészítettük a csodálatos hajónkat. És akkor mi a következő lépés? Adott néhány single player pálya. Na most ha végtelenre állítom a teret, és elhagyom a kezdőzónát, és mondjuk még jumpolok is egy több ezer kilométerest, akkor hova jutok? Eljutok valahova? Kezdőhelyen kívül bele fogok szaladni még objektumokba?
  • lonvard
    #1226
    Brutál hajókat gyúrtok össze, meg kell hagyni. Engem is beszippantott a játék, néhány napja máson sem agyalok, mint hajó alatt futó összefüggő csőrendszerekről, meg arról hogy hogy a retkes vérbe gyömöszöljek bele egy fúró és egy bontófejet úgy a hajóba, hogy ne csesszte tönkre a dizájnját. Ezen felül mindenféle szelep és rotor és egyéb megoldások villognak a szemeim előtt, lifeteket, mozgó napelemes blokkokat vízionálok, illetve erősen töröm a fejem azon, hogy hogyan védjem meg a pilótafülkémet szemből jövő támadás elől. Valami olyasmit képzeltem el, hogy a pilótafülke mellett közvetlen van két darab szány, mint a gripeneken, és azt valamilyen úton-módon a pilótafülkére ráborítom harc esetén. Mindezeket az ötleteket egyetlen közepes kompakt hajóba szeretném megvalósítani, tökéletesen lehetetlen feladat, viszont arra jó, hogy járatom az agyamat álmomban is a megoldásokon. :D

    kérdés:

    Arobbanófej néven futó warhead az micsoda tulajdonképpen? Mivel a fúrófej mellett mutatják, eleinte arra gondoltam hogy a hegesztő, a bontó, a fúró mellett ez a negyedik olyan valami, amit a hajóból kitolhatunk. Robocraftból a tesla közelharci fegyver ugrott be. Hogy ezt a hajó orra elé kitolom, belerohanok az ellenségbe, és akkor felrobban.
  • RoboKutya78
    #1225
    vaoww el kell sajátítanom ezt a Blender progit hogy kell hasznosítani:))
    A hajód most csak 10%-ban van kész:))
  • laci4321
    #1224
    Szeretnék elmesélni nektek egy történetet.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Megihletett egy kép. Egy űrhajó képe. Olyannyira, hogy beette magát a fejembe, hogy én azt megcsinálom az SE-ben. De nem ment. Már pusztán oldalnézetben is olyan bonyolult a forma, hogy fel kellett adjam :(


    Aztán mondtátok pár napja a SETool Boxot, amivel be tudtam tenni a képet a játékba. De aztán meg a 3D-s kiterjesztéssel volt gondom, egyszerűen túl bonyolult a forma, és sok 100 blokkot kellett volna a helyére tenni a megfelelő orientációban. Megvolt egy 2D-s alapom és ismét fel kellett adjam :(


    Pörgött az agyam hogy kéne. Régebben már próbálgattam a Blender nevű 3D-s tervezőprogramot - sikertelenül. Most is amikor elkezdtem, annyira felidegesített, hogy nem értem, hogy túl bonyolult, hogy kiléptem. De közel voltam már, a motiváció megvolt, úgyhogy megtanultam használni. Beletelt órákba, napokba, de megtanultam. És belekezdtem.








    És ez lett az eredmény:



    A forma megvan, már csak ki kell tölteni :) És beszínezni. Kicsit persze eltér az alap képen láthatótól, de nekem ez így jobban tetszik :) Hihetetlen mikre rá nem vesz ez a játék


    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.09.27. 18:43:33
  • laci4321
    #1223
    A gravitációs hajtóműnek már van olyan változata is, amit WASD-vel irányíthatsz. Egy szkriptel lett megoldva. Sőt még gravitációs csillapítás is van!
    POLLYWOG WASD Gravity Drive
    Gravitációs hajtómű energiafogyasztása vs. normál hajtóműé A gravitációs hajtómű 8-ad annyit fogyaszt.
    1 hátránya viszont van: ahhoz hogy fel le mozogj, nem működik az F és C. Be kell raknod egy plusz gravitációs generátort fel-le irányba, és neked kell állítani annak a gyorsítását. Fel-le csillapítás viszont van!

    Persze azért kell a hajóra 2-3 kisméretű hajtómű az egyes irányokba, mert a szkript még nem tökéletes, csak 0,05 m/s alá lassítja a hajódat, a kicsi hajtóműveknek kell lenullázni a sebességet. El tudom küldeni a blueprint-jét offline is, ha gondolod. Én is ezt használtam a hajómon. A hajómon 2 nagy raktort használtam, az meghajtja az egész járgányt egy elég tisztességes sebességgel. Ha hajtóművekkel akartam volna ilyen sebességgel meghajtani, akkor 10 nagy reaktor kellett volna!
  • RoboKutya78
    #1222
    Na ezt a tornyot ki kell taliznom hogyan emeljem ki jobban a piros színeit kísérletezem a reflektorokkal de szerintem ehhez valami extra fényű cucc kéne és itt most jól jönne az az effekt hogy átvilágítson a falán:)
    nem tudom van e valami block ami részlegesen több fényt engedne át?
  • RoboKutya78
    #1221
    nem muszáj nálam ha két gravitációs mező összeér és 2 lesz a szintje már azt is megérzi a karakterem elég a földi alap grav.
    akkor kell a több ha ejteni vagy taszítani akarsz valamit
    Akár centrifugát is csinálhatsz az űr lasztiknak:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.27. 17:48:05
  • lonvard
    #1220
    Meggyőztél, bátran rakok még hozzá reaktorokat.

    Most már szinte csak gravitációs hajtóműből van egy darabom. Hát nem tudom, én meg vagyok elégedve a gracitáció mértékével. Van olyan, hogy ebből is több kell? :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.27. 17:41:03
  • RJoco
    #1219
    A túltöltés azt jelenti, hogy nincs elég reaktorod. Rakj rá még párat.
    Kísérletezéssel lehet leginkább kideríteni, mennyi kell rá vagy egyszerűen jó sokat raksz és max később bontod le, ha nem kell annyi.
    Hajtóműből is annyi kell, hogy meg legyél elégedve a gyorsulás-lassulás-fordulás tulajdonságokkal.
  • ko2
    #1218
    Üdvözlet !

    Érdeklődni szeretnék ,hogy csatlakozhatnék-e valakihez aki az 1-1-1 survival módot részesíti előnyben és szívesen elépítget közösen, mondjuk TS3 ( vagy egyéb ) program használata mellett?
  • lonvard
    #1217
    Jójó, biztosan meg lesz véve, már csak azért is, hogy a modokat töltögethessem hozzá. Nagyon szép dizájnelemeket láttam, no meg persze vannak a hasznos kütyük is.


    Kérdés:

    Azt hogyan becsüljük meg, hogy mennyi reaktor kellene, illetve mennyi hajtóművet rakjunk a gépre? Most az oké, hogy jelzi a reaktorok teljesítményét, de pl. amikor gázt adok, akkor mindig túltöltést jelez. Ez nem tudom mit jelent. Végsebességnél normális, hogy túltöltés van?
  • RoboKutya78
    #1216
    2500 ft nem is annyira gázos:)
  • RJoco
    #1215
    Akit érdekel, az most megveheti 8 euro (11,42 euro adóval) áron a Space Engineerst.
    INNEN
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.09.27. 10:27:10
  • RoboKutya78
    #1214
    Javaslok módot hozzá a better pistont ha le tudod rántani akkor a pistonok emelési színte nagyobb lesz majd
    Bár nem vágom miért nem dobnak egy értelmes emelési magasságot fel mint az a csekély 30 méter magasság.egy lifthez is túl kevés így az alap piston.Oké lemondok a piszton alap magasságának változásáról de akkor a magasságát tolják feljebb.
  • LookUsArts
    #1213
    Nagyon allat hajo, csak igy tovabb!

    Javaslat: hm... az a pistonos furo fejes valami nem nagyon fog ott mukodni Meg ha maximalis tavolsagra kinyujtod azokat a pistonokat, akkor sem lesz eleg tavol ahhoz, hogy lenyeges banyaszast vegezz vele, max felszini banyaszat, ami nem igazan hatekony. Es az a baj ha melyebben bele akarsz turni egy aszteroidaba ezzel a hajoval, a aszteroida fala ossze-vissza fogja torni a hajodat, aztan meg
  • SUPERTRABI
    #1212
    akkor állitsd át a világbeállitásokban :)
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.09.27. 01:34:24
  • RJoco
    #1211
    No átalakítottam a járgányt, így most lehet vele landolni. Bár alulra nem kell fegyverzetet rakni. A bejárat meg előlre került, fix rámpával.

    Elvileg elmentettem a blueprintet, de valamiért az új világban nem azt hozza be, amit kellene. Nem értem. Még jó, hogy a régi világ megvan. Azt azért akarom újra cserélni, mert elég gyakran van meteor eső. Valamit bespawnolhattam.
  • lonvard
    #1210
    Na hála istennek. Amíg nincsenek fenn a hajtóművek elég számban, addig egyszerűen nem tudom megítélni, hogy miért fordul olyan szerencsétlenül lassan. :)
  • SUPERTRABI
    #1209
    a több jobb :)
    minél több, annál jobban fordul a tengelye körül
  • lonvard
    #1208
    A giroszkópok száma jelent valamit? Csak mert a HUD-omon vettem észre, hogy számon tartja a számukat. Idáig arra gondoltam, hogy 1 darab elég , de lehetséges, hogy több giroszkóp segíti a manőverezést. Tudtok erről valamit?
  • RJoco
    #1207
    Ha közvetlen a hajóra teszem a futóművet, akkor működik, ahogy kell.
    Ha a piston végére rakok egy blokkot és arra a futóművet, akkor is leszakad a piston vége.
    Szóval a hibajavítással elcseszték a kitolható futóművet...
  • RoboKutya78
    #1206
    ehhez a projektemhez ha majd eljutok odáig kéne egy pistonokra szakosodott script ami ha tudna olyat csinálni hogy véletlenszerűen húzná és tolná ki a pistonokat az jó buli lenne.Még nem tudom mennyi piszton lesz benne.
  • RoboKutya78
    #1205
    Hm na skacok ebből is lesz valami még a végén:)
    Kb 30 perc eddig a torony kreálmányomra szánt idő:)
    A kijövő sarkok lesz a kihívás megszerkeszteni de mivel a torony belselye üres ezért okés a dolog megoldása :)
    Bár a világítása lehet nem lesz tökély:)
  • RoboKutya78
    #1204
    Na most ugrik a majom meglesem ezt a tornyot hogy fest az űrben:)
  • RoboKutya78
    #1203
  • lonvard
    #1202
    Azért megvan a bája, mikor elfogy a vas és az űrbázis kis mining repülőjével megyek a közeli aszteroidához furkálni. :D

    Jó hát ez van, ez volt a tanulópénz. Az első hajóját az ember így építse meg, így lesz igazi értéke! :D
  • RoboKutya78
    #1201
    Lehet megoldást találtam a Lyoko Evolution Tower toronyra ez durva lesz ha csak át kell rakosgatnom az elemeket ebből:)
  • RoboKutya78
    #1200
    Ugyan az az egész csak nem kell bányásznod mellette meg nem kell figyelned miből mi kell simán lerakod a kész blokkot eszement mennyiségű időt spórolsz meg:) főleg azzal ha pluszban használod a tükröző modot bár én azt meg nem szoktam használni mert macerás a tengelyek belövése:)