7903
Space Engineers

Katt a képre
  • lonvard
    #1199
    Annyira megszoktam a survival módot, hogy nincs most ingerem átállni tervezőre. Illetve nem is tudom hogy is kell úgy építeni. :D

    Annyit csalást azért művelek közben, hogy 4000 férőhelyes tárral, és gyorsított összeszerelő-finomítóval dolgozom. Ha 400-asával kellene pakolásznom a felszerelést, belerokkannék szellemileg.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.26. 21:03:03
  • lonvard
    #1198
    Félig készen megmutatom nektek. A tetején az ülés és a konténer természetesen azért van, mert dolgozom rajta. :-D Alapja a sárga mentőhajó volt, az is lehet van még belőle valahol valami alkatrész, mert először azt építettem át. Teljesen légzáró, jump drive benne, mindenféle munkaállomás, ugyanakkor kompakt szerkezet, nem túl nagy hajó.

    Ami még jön hozzá:

    - robotkarok megcsinálása, a csőrendszer kiépítése a finomítóig, illetve az egész részleges lefedése oldalról-alulról
    - rakétasilókat a szárny alá, 20 darabot kábé, természetesen automata töltőrendszerrel. Összeszerelő megcsinálja a lőszert, áttolja konténerbe, az meg azonnal adagolja a tárba
    - napelemeket tervezek még, amiket rotor segítségével kinyitok majd. Pontosan még nincs magam előtt, de olyasmit szeretnék mint a csillag alakú Nova Corps Fighter, csak itt majd a napelemek lesznek az extra szárnyak. Fogalmam sincs mennyit ér a napkollektor, csak fanolás miatt csinálom, illetve mert így képessé válik a hajóm a napszeleket meglovagolva vitorlázni az űrben :)
    - landolást én is szelepek+landing gear kombinációjával oldanám meg
    - hátul van a jump drive, az a rész még nincs beépítve, elvileg hajtóművek lettek volna, de a szárny hátoldala tele van velük. Az is lehet megtoldom az egészet egy nagy hajtóművel, plusz hátulra légvédelem
    - kamerák minden oldalra, szenzorok, egyáltalán mindenféle létező hasznosnak gondolt kütyü beleapplikálása
    -hajtóművek tisztességes elrendezése, erre még nem értem rá

    A hajótműveket kell úgy megoldani, hogy takarásban legyen mindegyik. A szabadon lévő hajtóművek hülyén néznek ki szerintem.


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.26. 20:57:14
  • RoboKutya78
    #1197
    át tudod tolni a betöltő menüben
    Most viszont megint eszembe jutott egy kreálmány ötlet
    Jelen pillanatban a Code.Lyoko.Evolution sorozatot lesem az első évadát:) ebből máris kitalálható mire gondolok:)
    Hát persze a tornyokra csak ki kéne számítani milyen széles legyen a tégla hogy a szelepek és a világítás is simán beleférjen. A többi meg már a piston sebesség és a világítás kifundálása illetve egy jól összhangba hozott időzítőrendszer beállítás:)
  • lonvard
    #1196
    Túlélő módban tolom, lehet óriási hülyeséget csinálok csak így szoktam meg. 3 napja hegesztem a gépemet, jobb ha eláruljátok, hogy tervező módban mindez 3 óráig se tartott volna. :-DD Minél hamarabb tudom meg, annál kevésbé fáj.
  • lonvard
    #1195
    Rakétasiló-töltés megoldva. Khm. Szóval hajlamos az ember azt hinni, hogy a rakétasiló 4 oldalról nyitott, mint valami konténer. Rohadtul nem. :-D

    Köszi srácok, többit nézem éppen. :)


    update

    Baszki. A szelep tetejét tényleg meg kellett hegeszteni a csatlakozáshoz. Ez egy olyan cucc, aminél két dolgot kell meghegeszteni, de hogy ez nem tűnik fel 10-ből 9 embernek, arra mérget veszek.

    Most már megkérdem: van még olyan alkatrész a játékban, amit két vagy több oldalról is meg kell dolgoznI? :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.26. 20:24:21
  • RoboKutya78
    #1194
    Na az is igaz nem verte ki a szemem hogy az ott félkész állapotú:)
  • RoboKutya78
    #1193
    "Ha már itt tartunk, miért világít pirosan a vezeték? Azon kívül hogy jelzi, hogy nem működik"
    A kérdésre kérdéssel felelek:) túlélő módban tolod? Azaz te rakosgatod és építed fel a blokkokat alkotóelemekből? ha igen Valszínű nem 100% os az összekötő még.
    Ha csak tervezőben tolod és kész blokkokat fektetsz akkor szerintem nem kóser az a cső a szelepen inkább conveyort tegyél fel
    Illetve célszerű az érzékelőket a térképen bekapcsolni hogy lásd mekkora területen dolgoznak a szerelők és a fúrófejek mert belóghatnak a pilótafülkébe
    A szerelő nem fekszik stabilan azon a csövön ezért is jó lenne kicserélned.
  • SUPERTRABI
    #1192
    nincs meghegesztve a piston feje :)
  • lonvard
    #1191
    Jut eszembe a rakétasilóim sem töltődnek automatikusan. Egy konténerből conveyorokat pakoltam végig a szárnyon, hozzájuk csatlakoztattam a rakétavetőt. Na most bedobom a konténerbe a rakétát, és nem megy tovább. Be kellene szippantania, de nem szippantja, még manuálisan se tudom áttolni. Hogy tud elszaródni egy szimpla konténer- conveyor-rakétasiló kapcsolat ennyire?
  • lonvard
    #1190
    Mutatom a problémát, hátha tudtok rá valamit mondani. Szóval mint látható, a hajó elejébe raktam egy szelepre szerelt fúrót meg egy bontót, ezeket kitolom, és akkor erőltetés nélkül bányászkodhatok. Egy kamera is fel van szerelve föléjük, így lekövethetem mit művelnek pontosan ezek a szerszámok. Az elképzelés az, hogy a szelepen keresztül a hajó hasa alatt a kitermelt dolgokat belevezetem egy konténerbe, onnan egy irányított összekötővel pedig a refinerybe, illetve a bontó alkatrészeit is hasonló módon, csak azt szimplán egy konténerbe. Kísérleti jelleggel ütöttem össze a jelenlegi állapotát, ugyanis a fúrófej-bontó tárolójából sehogy sem akarnak tovább menni az anyagok. A dizájn még fog változni sokat, mer nem akarom hogy ezek ennyire a szabadban legyenek, megpróbálom majd oldalt lefedni, de ez most tökmindegy.

    Szóval ti hogyan csinálnátok? Illetve miért nem jut ki a szerszám tárolójából az anyag a csövön és a szelepen át a konténerbe? A fúrófejhez nincs passzintva csőrendszer, és a szelepen így se megy át az anyag. Ha már itt tartunk, miért világít pirosan a vezeték? Azon kívül hogy jelzi, hogy nem működik. Miért nem? :D

    Laci: nagyon köszi, átszabom a limitet, mert tényleg felháborító, hogy 400km/h-val csorgok mindenfelé. Mondjuk itt van egy kis hibája a játéknak, nem lehet a sebességet szabályozni. Mondjuk ennek még utána kell nézni mert lehet hogy lehet, csak elkerülte a figyelmem.


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.26. 18:00:33
  • laci4321
    #1189
    Én max. 9000 m/s-al száguldozok egy nagy hajóval. (Gravitációs hajtóművel) Tényleg minél gyorsabban megyek, annál jobban laggol, azért ez elég fura :D De ammál a sebességnél már megvan az a veszély, hogy nekimész egy random eléd generált aszteroidának, mert nem veszed időben észre. (Ha 20 km a látótáv, van 2 másodperced, hogy elkezdj lassítani, mert a hajó 3-4 ezer méteren belül áll meg. Egy max. zoomos kamerával szoktam nézni az utat. Már volt hogy ütköztem :D)

    De 1000 m/s-el simán tudok repkedni. 500 m/s-el meg még simábban :D
  • LookUsArts
    #1188
    En szeretem a JD-t szerintem nagyon kiraly, (ma egy csomo jatek megoldas a Battlestar Galactica-ra hajaz, nekem legalabbis ugy tunik)
    -nincsenek pajzsok
    -Jd az nem hyper ter, hanem ugras
    -nagy hajok+vadaszok
    -raketak
    szerintem ok is nagyon szeretik azt a sorozatot :P

    Amugy meg csak csinjan a sebesseg valtoztatassal, mert hogy az engine birna a 150.000km/s-et, de a jatek nem... ha igy felveszed kb 200-300m/s-re azt meg elviseli de aztan megeszi a geped (minel gyorsabban mesz, annal tobbet adatot kell a gepednek szamolnia)
  • laci4321
    #1187
    Van 2 mod, amivel megszűnik a sebességhatár :D
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=407960855
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=410372473&searchtext=speed+limit

    De ha nincs Steam, akkor manuálisan is ki tudod iktatni :) Csak úgy minden világban ki lesz iktatva. Nem úgy mint egy mod amit csak arra a világra érvényesítesz, amiben játszol.

    A telepített Space Engineers könyvtárában /Content/Data keresd meg ezt "Enviroment.sbc". Nyisd meg a Jegyzettömbbel és írd át benne ezeket a sorokat:
    <SmallShipMaxSpeed>100</SmallShipMaxSpeed>
    <LargeShipMaxSpeed>100</LargeShipMaxSpeed>

    Small = kicsi, Large = nagy. A Játékban pár % rászámolódik még ezekre a számokra, ezért 104,4 m/s a határ. Írd át ezeket az értékeket tetszés szerint. A Keen Software House (az SE készítője) azt írja a játék motorja max. a fénysebesség (300000 km/sec) felét bírja, a fölött meghal.

    De amúgy nem bonyolult sebesség modot csinálni sem magadnak, itt a leírás:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=371554858

    Reménykedem benne, hogy a "new multiplayer" néven beharangozott fejlesztésben (amit elvileg a bolygókhoz hasonló erővel fejlesztenek) már sokkal több értelme lesz az ugróhajtóműnek.
    Annak az effektje nekem is tetszik, csak olyan illúzióromboló. Úgy működik a JD, hogy csak simán csak átírja a koordinátáidat. Lehetne valami hipertér effekt, vagy valami :D Mondjuk a hipertérben 10000 m/s lenne a mozgásod és úgy mozognál egy "csőben".
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.09.26. 10:56:39
  • RJoco
    #1186
    Így van, ahogy előttem is írják. Itt nincsen több szektor, rendszer és 'világ'.
    Csak egy világod van, ami lényegében a szektorod vagy rendszered is. Ha végtelen az űr, akkor messze mehetsz, de nem tapasztaltam, hogy változott volna a nap is 5000 km-rel arrébb.
    A JD tényleg arra jó, hogy pl. fúró hajóval egy kavics közelébe ugorj, amit esetleg egy kis hajóval már feltérképeztél.
    A max sebesség 104,4 m/s.

    Annak az orbitális állomás felvonójának is azért 104 a végsebessége. Hajtómű hajtja felfele. Meg talán a kerekek és lehet a hajtómű csak lassít. Részletkérdés.
  • RJoco
    #1185
    Nem-nem. Mindketten tévedtek. Ki kellene próbálnotok, mert nem értitek.
    Itt szó sincs a hajó és a bázis összeolvadásáról. Max a futómű és a piston feje ami összeolvad a bázissal, mert ahogy kapcsolódom, elszakadnak a hajótól és simán el tudok repülni.
    Mondhatni a kötés nem jött létre.
    De majd kipróbálom, hogy mit csinál, ha közvetlen a hajóra teszem a futóművet.

    Érdekesség: tegnap amikor lőttem a militarty-s hajót, közben átugrottam rá. Körberepülve néztem, hogy a futóműve egy síkban volt a felfele hajtó hajtóművével. Ez vajon, hogy száll fel akárhonnan úgy, hogy ne robbanjon fel a hajtómű?
    Oké, hogy szép, de játékmechanikailag hibás.
    Én ennek a kis hajónak a hajtóműveit már nem egyszer felrobbantottam, mert közvetlen az állomás közelébe kerültek felszállásnál. Igaz, mindig csak 1-1 robbant fel, de akkor is.
  • RoboKutya78
    #1184
    Ahm Akkor ez olyasmi lesz mint a dokkoló gyűrű esete
    a dokkolásnál átveszi a bázis típusát tehát bázissá alakul a hajó
    Szétválasztásnál nem elég a kampókat kiengedni vissza kell állítani a hajót hajóvá
    Én annó emiatt ráztam szarrá a bolygóba telepített bázisomat.Egy reaktorplatformot akartam csinálni amit automatán ki lehetett volna lökni a bázisról és a próba alatt úgy megrángattam a bázist hogy szétesett.
  • LookUsArts
    #1183
    Landing gear (leszallo talp) fix > ahogy nezegettem/olvasgattam ezt most ugy oldottak meg, hogy a landing gear is ugy mukodik mint a Merge Block, szoval amikor bekapcsolod a landing geart, a 2 hajo osszeolvad eggye es te elveszted az iranyitast a hajod folott (mert te kapcsolodtal ra)
    Rjoco: szerintem ezert szakadnak le a pistonok fejei, mert azt meg a jatek 2 kulon hajo egysegnek kezeli, es amikor hozza csatlakozol valamihez azt a masik hajohoz "olvasztja" es amikor meg probalnal elrepulni es feloldani akkor a jatek azt hiszi hogy a piston fej, a masik hajo resze volt es ezert pattan le... tippnek talan probald meg azt hogy nem egybol a pistonhoz rakod le a landing gear-t hanem koze raksz par blokot meg... hatha
  • LookUsArts
    #1182
    Nope > ezt felejsd el... sajnos... sokan almodoznak errol hogy "talan egyszer" de hivatalosan ilyesmirol szo sincs
    A Jump Drive azt a celt szolgalja hogy gyorsabban eljuthass A-bol B-be, ami eleg sok ido lehet JD nelkul, mert a max sebesseb 140m/s (ilyesmi)

    Nincsenek szektorok, sem naprendszerek (meg lehetne persze, kitudja) de ha azt allitottad be a palya vegtelen, mert mindig ahogy mesz elore ugy generalja az "uj teret" eled, pl mint Minecraftban.
  • lonvard
    #1181
    Jól van akkor megnyugodtam, próbálkozom vele.

    A jump drive-ot mindenképpen beleszuszakolom a gépbe, ugyanis az jelképezi azt, hogy tudok ugrálni naprendszerek között, el tudom hagyni a szektorokat, hogy más single player pályákon felbukkanhassak. Ahogy halad a fejlesztés egyre több ilyen pálya lesz, illetve feltételezem, hogy a jövőben lesz egy nyitottambb nagy világ amiben valóban lesz értelme jump drive-olni. A hajód engem egy luxus utasszállítóra emlékeztet. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.26. 01:01:32
  • RJoco
    #1180
    Azért egy kép, hogy is nézett volna ki a hajó. Bár a hajtóműveket átpakoltam volna, de a forma ez maradt volna.
  • RJoco
    #1179
    Elvileg működnie kellene. Nézd meg, hogy nincs e kikapcsolva az automatikus továbbítás.
    Vagy valami nincs jól rögzítve.
  • RJoco
    #1178
    Egy meghatározottig tolom ki, ez 1,5 méter, mert így van a rámpa is a talajon, egyszerűen csak fel kell sétálnom a hajóra. Nem hiszem, hogy befolyásolná a teljesen kitolt dolog. Most már nem próbálom meg, eddig a Jump Drive-t teszteltem, meg egy Military Transportot gyalultam, ami elég rendesen el volt látva rakétakilövőkkel. És nagy blokkból állt a hajó. Azért bírta a strapát a kicsikém, bár elég rendesen megsérült.

    Viszont nagyon tetszik ez a kreatívkodás, lehet a másik világomat átállítom és megépítem kreatívban a monstrumomat.
  • RJoco
    #1177
    Jump drive:
    Töltési energia 5 MW darabonként
    Töltési idő: 7 perc, ha van elég energia.
    10 darabbal 5258 km-t (nem elírás) lehet ugrani egy lépésben. 1 JD-vel ennek a tizede.
    Az ugrásoknál kiírja, hogy mennyi JD-t fog használni.
    Az ugrás indítása a panelsorból lehetséges. Elég csak 1 JD lehetőségeit berakni.
    Sajnos csak %-ot látunk, így a távolságot nem lehet pontosan belőni. A vezérlőn keresztül is túl nagyok az ugrások. Kis távolság pontos belövésére le kell kapcsolni néhány egységet.
    Az ugrás pillanatában lévő sebességgel is érkezünk meg, érdemes odafigyelni rá, nehogy nekimenjünk valaminek.
    5000 méteren belülre nem lehet ugrani.
    A különböző JD-k ugrási távja vagy GPS koordinátája szabadon változtatható. Azt a JD-t kell indítani, amelyik koordinátára ugrani akarunk.

    Az effekt olyan, mint az új Star Trek-ben. Marha jó :D

    Nem teljesen töltve nem enged ugrani, de kiírja, hogy hány %-nál van.

    Az állomásom mellé leraktam egy sziklacsoportot, most nem ugrik a GPS koordinátára, hanem 1 km-rel odébb tesz. Mondjuk az állomás mellett igencsak közel van a sziklacsoport.

    Azért elég erős kis hajót építettem, csak a fegyvereim ne lőnének magamba.
  • lonvard
    #1176
    Finomító biztos nem ereszt, az nálam a hátsó fal. ( a sárga hajót mintázom ugye)

    Szelepek:

    Szelep végére raktam a nagy hajók fúrófejét, hogy kitolhassam ugye. Viszont nem tudom a fúrófejbe összegyűlt anyagot tovább vezetni. Miközben a szelep üreges, mert látom hogy egyben csatorna is. Hiába kötök a másik végére egy sima tárolót is akár, nem tudom áttolni. Conveyor nem tolta át automatice, onnantól lett gyanús, hogy valszeg a szelepen keresztül nem lehet anyagot átvezetni. Fú de szomorú vagyok, az volt az elképzelésem, hogy kényelmesen ülök a székben, és a fúrófejtől a finomítóig automatán vezetem a nyersanyagot.

    Titkon azonban reménykedem, hogy a szelep mégis csak vezeti az anyagot is, csak valamit elnéztem.
  • SUPERTRABI
    #1175
    ja, azt javitották most

    Joco, teljesen kiengeded a pistonokat, vagy csak egy meghatározott hosszig? mert ha egyik, akkor próbáld ki a másikat :D
  • RoboKutya78
    #1174
    Júj.. láttam valahol ilyesmi videjót leszállt a csóka rámpás hajóval a platformra a platform volt a rögzítő és valahogy életre kelt a hajó ugrált össze vissza
  • RJoco
    #1173
    Nem, itt a rögzítés után van a gond.
    Piston kiengedve, szépen megközelítem az állomást, hogy sárgára váltsanak a talpak, majd rögzítek egy arra beállított számmal. Abban a pillanatban eltűnik a futómű ikonja és az a 'valami volt ott' ikon jelenik meg. Felemelkedésnél ott marad a futómű és a piston darabja is az állomáshoz rögzítve.
    Úgyhogy ez Murphy törvénye.
  • RoboKutya78
    #1172
    őő nem véletlenül először piszton felhúzást csináltál és utána talp fel oldást?
    na holnap meglesem:)
    Vagy Murphy törvénye ok okozat áll fen ha megoldasz egy problémát másik ezer jön veled szembe?:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.25. 23:23:14
  • RJoco
    #1171
    De jó, csesszék meg a köcsögök.
    Asszem most egy kicsit hanyagolni fogom a játékot. A versenyre sem nevezek, dögöljenek meg.

    Azt írják, hogy a felrobbanó futóműveket javították, ami teljesen jó dolog, mert nálam is rengetegszer megtörtént.
    De a verseny hajón piston-ra raktam és akkor egyszer sem fordult elő. Erre most leszakad a piston feje, amint rögzítem a futóművet. Szóval oldd meg, hogy a futómű ne lógjon nagyon ki a hajóból repülés közben, de azért szállj le vele úgy, hogy a rámpát ki tudd nyitni és ki tudj menni rajta.
    Nem a súly a gond, mert 600 kilóból lett 1,6 tonna és az előbbit elbírta 4 futómű, az utóbbinál gond van 12-nél is. Hiába raktam újra őket.
    Valamit javítottak és erre elszúrtak mást.
  • RoboKutya78
    #1170
    Valamit mókoltak a futó művekkel ha jól fordítottam az utolsó frissítést lesd meg te is lehet csak újra kell telepítened őket
  • RJoco
    #1169
    Nem is azt mondtam, hogy tárolóval ágaztass el, arra való a továbbító. Én csak azt mondom, ahova nem kell továbbító, oda jó a továbbító cső. Esztétikailag szebb és kevesebb anyag is.
  • RJoco
    #1168
    Ne is mondd, rohadt idegesítő.

    Most nem tudom, hogy a patch okozza, vagy a hajóm súlya, de mikor a futóművet rögzítem az állomáson, akkor leszakad a piston teteje. Eddig nem volt ilyen gondom, azért nem tudom, hogy a nehéz páncélzat okozza vagy egy bug.
    Viszont elég gáz.
  • Carmang
    #1167
    Oké, de én nem akarok elágaztatni pl tárolóval :) Ezért conveyort-használok, és emiatt nem is érdekel, hogy azon a ponton nem tudok belenyúlni.
  • RoboKutya78
    #1166
    ki volt az aki nagyon ragaszkodott a rakétatáska eme űber zavaró hanghatásáért? mindig azt hiszem beragadok valahová.minden irányváltáshoz pisszen egyet. még akkor is ha egymás után 2 szer megnyomom az irány billentyűt.
  • RJoco
    #1165
    Nem semmi.
  • RoboKutya78
    #1164
    Na most dobtam el a maradék képzelő erőmet a szemetesbe
    Ha eddig nem érdekelt a bolygók eljövetele most már igencsak érdekel:)
    ezt mindenkinek muszálcsekkolnia:)
  • LookUsArts
    #1163
    Uj kalozokat probalgatta mar valaki?
  • LookUsArts
    #1162
    a conveyor es a conveyor tube ugyan az, csak a sima conveyor tobb femlemez, cserebe tobb fele agaztathato, es legzaro.
  • RJoco
    #1161
    Ezt így nem állítanám. A legtöbb egységnek minimum 2 ajtaja van. Nem is ismerek olyat, amelyiknek csak egy lenne. Ha szépen összekötöd az összeset sorban, akkor is van anyagmozgás. Ha megtelik egy finomító, akkor kidobja a legközelebbi konténerbe, ha az összeszerelőnek kell valami, akkor az behúzza magának, akár a finomítóból, akár a konténerből. Ha megtelik az összeszerelő, akkor az is kirakja a legközelebbi kontiba a cuccát. A rendszer bármelyik ajtaján hozzáférsz bármihez.
    Ha beraksz egy conveyor-t, vagyis továbbítót a rendszerbe, akkor el tudod ágaztatni a dolgokat, ezáltal szépen rendezetté teheted a gyártásod. De a conveyor ajtaján nem tudsz benyúlni. Ha beraksz egy szortírozót (nem tudom, hogy hívják angolul), akkor az képest tovább küldeni a megadott anyagokat a következő helyre. Így pl. sosem telik meg a finomító kimenete, mert a szortírozó beküldi a konténerbe.

    A csőnek az az előnye a továbbítóval szemben, hogy nem kell hozzá annyi minden. Főleg nem 100 Építőelem. Elég neki a 40.
  • RoboKutya78
    #1160
    A nagyot röhögtem kifejezés kimaradt így meg fura az utolsó mondatom:)