7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #1359
    Erről a képről az egyik Elite állomás jut az eszembe.
  • Carmang
    #1358
    Próbáltam csalit, működik. De ha csak egy sor páncél mögé rakod, azt hama' szétkapják az ágyúk, ha csak úgy mész egyenest az ellenséges hajó felé. Ha elkezdesz pörögni, vagy valahogy mozogni, akkor azért elég nagy az esély, hogy nem talál el sok lövedék.
    Láttam jutyúbon egy videót, ahol 4 csalis blokkot + páncél körbe, lekapcsolható módon helyezett az űrhajóra. Amikor elég közel volt, leoldotta a csalikat (nem tudom milyen rendszerű volt), ő meg irányt váltott, és úgy közelítette meg az ellenséget.

    Meg gondoltam olyat nagy hajóra, hogy mintegy torpedóként kilőhető csalis rendszert lehetne csinálni.
  • RoboKutya78
    #1357
    Ez a stílus kivitelezhető ezekkel a rotorokkal.

    Vagy egy hajónak bizonyos modul részét lehet vele pörgetni.
    Nem vágom miért ragaszkodnak a skacok a módokhoz Van már egy jó pár block amit szívesen látnék a játék szerves részeként pl mint ezek a rotorok.
  • RJoco
    #1356
    Nem rossz, főleg, ha Baylon 5-öt akarok építeni.
    De én olyanra gondoltam, mint az Interstellar-ban is volt. Mivel az űrben vagyunk, a fixen rögzített platform szép álom csak.
    Szóval az egész állomásnak forognia kell, nemcsak fix pontokra épített motorok által forgatott elemeknek.

    Viszont ilyen megoldással igencsak látványossá lehet tenni dolgokat, akár csillaghajó esetében is.
  • westwall
    #1355
    köszi a szűrő jól mükszik köszi a videót
  • RoboKutya78
    #1354
    Ezek a rotorok alkalmasak az állomás forgatásra ha motort keresel hozzá:)
    az alap rotorok szerintem nem alkalmasak a feladatra.Bár elképzelhető hogy menne velük.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.05. 15:22:42
  • RJoco
    #1353
    Szép hajó.

    Valaki próbálta már az állomás forgást?
  • RoboKutya78
    #1352
    Na megint van egy ötletem
    Kipróbálom ezt a Stargate módot azt a bizonyos ugró álomást akarom kivitelezni valahogy két kaput szembe rakva egy pár emeletes pihenő állomással a közepén
    Valami hasonló konstrukción agyalok:)
  • RoboKutya78
    #1351
    na az én csónakomra nem lesz mesterséges tömeg pakolva így is nyom vagy 60 millió tonnát:) pedig már pár ezer tonnát lecsíptem róla:))
    Most szórakázok a gravitációs pontokkal nem akarok rajta 2 gs terepet de lehet mégis lesz rajta:(
    olyan helyre akarom betolni a generátorokat hogy ne zavarjanak sok helyet a csónakomban:) így is kell rajta vagy 3 darab ugye 150 méter szélesek akkor mennyi széles a hajóm??:))
    az aljáról leszedtem a csipkét beraktam pár rakéta meghajtást hátulra kiszedtem a felesleges nehéz páncélt de még így is van súlya rendesen. És durván jól néz ki majd hozzá ez a copkit amit linkeltem lentebb.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.05. 00:18:41
  • RJoco
    #1350
    Sikerült működésre bírnom a kerekeket, hát elég érdekes lesz. A kanyarodással nagyon nem voltam megelégedve.

    Úgy emlékeztem, hogy a mesterséges tömeg tömege állítható, de sem a nagyé, sem a kicsié nem az. Nem kell túlzásba vinni a tömeget sem, 13T nyomott az autó és 2 mesterséges tömeg bőven elég rá. Így lett 14T-ás.

    Nade majd még kísérletezem. Azért hajtóművet is raktam rá, ha elszállnék, akkor vissza tudjak menni. A giroszkóppal meg csak óvatosan, vezetés közben érdemes felülírásra rakni, különben elkezd dülöngélni az egér hatására.

    E téren van még mit tanulni, dehát nem igazán kellett még ilyen jármű az űrben. Főleg, hogy gravitáció is kell hozzá, különben nincs értelme.
  • RJoco
    #1349
    Kerék, mint rámpanyitó? Érdekes ötlet. Én a motort próbálgatnám összekapcsoló blokkokkal.
    Bár esetleg a kerekeket sínbe téve meg lehetne oldani egy nagyobb 'ajtó' mozgatását és összekapcsoló blokkokkal légmentesen zárni. Ezen már gondolkodtam én is.

    Nekem valamiért sem a bal, sem a jobb gomb nem hoz létre akciót még lövésnél sem. Pedig be van állítva a gomb. Itt is, ott is. De végülis jó nekem a szám is. (Irányítható fegyver irányításánál működik természetesen.)

    A nyitogatható dolog elég látványos tud lenni...
  • RoboKutya78
    #1348
    vajon a kerék részét lehet rámpanyitásra használni??
  • lonvard
    #1347
    Másodlagos fúráson azt értheti, hogy egér jobb gombra is fúr a fúrófej és én is elgondolkodtam, hogy az esetleg valami extrát jelent. :)

    Köszi jocó, át kell vennem ezt a motoros dolgot, mert fontosnak tartom hogy legyenek ilyen nyitogatható dolgaim.


    Csalit próbáltátok már? Automata fegyverek azt lövik. Bele kell applikálnom a gépembe még két szelepet, amit kitolok támadás esetén fölfelé, rajtuk a páncélborítással megerősített csali. Hehe.
  • RJoco
    #1346
    Köszi!
    Így már érthető, rosszul raktam fel. Én azt hittem, hogy pont a másik oldalára megy a kerék és ahol a kerék jelenik meg, az a rögzítés a vázhoz.
    Érdekes, hogy ezt engedte így lerakni.
  • laci4321
    #1345
    Ülj be a pilótafülkébe, majd G menüben jobb oldalon megkeresed az "fegyverek és eszközök" vagy "weapons and tools" sort. Ott ami van fúrófej azt tedd be alulra a parancsikonok helyére, mondjuk az 1. négyzetbe. Amikor kilépve a G menüből megnyomod az 1-est (kijelölöd azt a négyzetet) csak akkor fog bekapcsolódni a fúrófel, amikor nyomva tartod az egeret. Ugyan ez van a fegyvereknél is. Csak akkor lőnek amikor az egeret nyomod. (+heggesztőknél és flexeknél)
  • RoboKutya78
    #1344
    én is kérdőjelezem a másodlagos fúrást mi a szösz az??
    Mondjuk nálam az nem tiszta ha szerkesztek egy fúróhajót hogy érem el azt hogy az egér gomb használatára reagáljon és ne csak a hudról vezérelhessem ki be kapcsal
    Lehet erre gondol a kolléga?
  • laci4321
    #1343
    RJoco: Fúú... hát leírni nem tudom jobban, szóval csináltam egy videót :D
    A legelső lépések egy kormányozható földi járgányhoz:
    Van még számos más tutorial videó is.

    westwall: Szűrni úgy tudsz, hogy egy Sorter blokkal beállítod, hogy szívja ki a már összegyűjtött köveket a konténerekből/fúrókból és egy Ejectort pedig beállítasz arra, hogy dobálja kifelé. Itt van sorter blokkok használatáról a videó, amikor a játékba kerültek. Azt nem lehet beállítani, hogy eleve fel sem vegye a köveket, utólag kell kidobálni.
    Elsődleges és másodlagos fúrásról még nem hallottam. Te hol hallottál ilyet?
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.10.04. 20:12:02
  • westwall
    #1342
    valaki elmagyarázná hogy a szűrök hogyan működnek ? a bányámnál a követ szeretném kiszürni
    ja a fúrásnál mi a különbség az első és másodlagos fúrás között ?
  • RJoco
    #1341
    A motoroknál be tudsz állítani induló és végállást fokokban.
    Ha lerakod a motort, akkor fentről láthatod is a fokokat, hogy éppen hogy áll.
    Ez alapján meg tudod határozni, hogy neked melyik 2 pont közé kell beállítanod a 45 fokot. És akkor csak a két pont között fog mozogni.
  • RJoco
    #1340
    Még mindig nem világos a dolog, hogy épül fel.
    Azzal, ahogy ennek működnie kellene, én is tisztában vagyok, de akkor minek a kerék, ha nem forog?
    Hiába a felfüggesztés, attól sajnos még nem indult el nekem, hiába a jó beállítás.

    Esetleg az lehetett a gond, hogy nem volt rajta a mesterséges tömeg. És akkor lehet, hogy csak gravitációs térben működik?
  • lonvard
    #1339
    Nagyon hasznos írás, köszi szépen.

    Most éppen azon filózom, hogy hogyan uralhatnám a motorok és rotorok világát. Napelemeket szeretnék a szárnyak fölé és esetleg alá helyezni, mégpedig úgy, hogy egy rotorral kinyitom őket, és egy másik rotorral el is forgatom. Az a cél, hogy ha pl. repülök egy adott irányba de a Nap rossz szögben éri a gépet, akkor a napelemet a szárnyhoz képest kiemeljem, és elcsavarjam az adott irányba.

    Na most az a baj, hogy nem találtam erre precíz módszert. A rotor az ha beindítom, akkor pörög, még akkor sem áll meg ha magát a blokkot offolom, egyelőre használhatatlannak ítéltem.

    A motort legalább szét lehet kapcsolni és akkor leáll. Az érdekelne, hogy hogyan lehetne beállítani egy fix szögre. Tehát egyelőre csak annyit szeretnék, hogy motorral kinyisson egy napelemet vagy bármit 45 fokra, és ott megálljon, majd egy kapcsolóval visszaálljon az eredeti állapotába. Ehelyett mi van? Az van hogy elindítom a motort, és meg kell várnom amíg eléri a kívánt szöget, és akkor villámgyorsan szétkapcsolom és néhány fok eltéréssel beáll valahogy. Ez nem túl percíz, ezzel én nem tudok semmilyen szerkezetet készíteni mert összetöri magát ha nem tudja pontosan tartani a szögeket.

    Láttam ilyen megoldást például futóműveken. Például azokon hogyan oldják meg, hogy a futómű stabilan egy adott szögbe nyíljon ki?
  • laci4321
    #1338
    Wheel suspension 3x3, Wheel suspension 1x1, és Wheel suspension 5x5

    Ezek valamelyikét rakd rá egy hajóra. Beülsz a pilótafülkébe, K betű, Controll Wheels pipa, Controll Trurusters kiveszed a pipát. Persze legyen a hajón reaktor :D Meg esetleg ha nincs kipipálva, akkor a K menüben a lerakott Wheel suspensiont kikeresed és pipáld ki a "Propulsion"-t. (meghajtás) Bár ez nálam - most megnéztem - alapból ki van pipálva mindig amikor új kereket raksz le.
    Nálam ez így tökéletesen működik!

    Ha a sima 1x1, 3x3, 5x5 kerekeket rakod le, azok arra valók hogy a motorokra tedd őket, azok csak kerek tárgyak, nem fognak mozogni, benne sincsenek a K menüben.
  • RJoco
    #1337
    Igen, ez az elmélet, de írd le légy szíves a gyakorlatot is, mert ez nem működik.
    Kormányozható kerék? Az miből tevődik össze?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.10.04. 12:46:30
  • laci4321
    #1336
    A kerekek képesek erőt kifejteni! Úgy tudod irányítani, hogy a Pilótafülkébe (vagy távirányító blokkba) beülve nyomsz egy K-t, és a pilótafülke kontroll menüjében kipipálod hogy a kerekeket irányítsa (és ha akarod kiveszed a pipát abból a négyzetből, hogy a hajtóműveket is irányítsd.) Így a WASD-vel úgy mozoghatsz mint egy kocsival :) (Már persze ha van kanyarodó kereked :D )
  • RJoco
    #1335
    De jó is lenne!
  • RJoco
    #1334
    Köszi a részletes leírást!
    A korábbi hozzászólásodból már rájöttem, hogy a mesterséges tömeg lesz az artifical mass, csakhát aki magyarul használta a játékot...
    Először amúgy nem tudtam, mire is jó a mesterséges tömeg, próbálkoztam vele stabilabbá tenni a fúrót fúrás közben, de nem volt hatása, így hagytam is.

    Most már csak az a kérdés, hogy fogom megoldani, hogy kerekes hajtsa legyen. Korábban ezzel is próbálkoztam, igaz volt rajta hajtómű is, amit kikapcsoltam, de nem akarta sehogy sem forgatni a kerekeket. Még, ha hajtóművel szorítottam az állomáshoz és úgy húztam, akkor sem. Pedig minden beállítást próbáltam, de szerintem valamit rosszul szerelhettem össze.
  • laci4321
    #1333
    SUPERTRABI: tudnál írni egy olyan szkriptet amivel parancsot tudok átküldeni egyik hajóról a másikra, lézerantennával? Említetted, hogy le lehet kérni a nevét más hajón lévő antennáknak. Ezt ki lehetne használni információ és parancstovábbításra.
  • laci4321
    #1332
    Kéne egy magyar GYIK
    A játékban ami gravitációs mezőket te elő tudsz állítani generátorokkal, az csak mesterséges (virtuális) gravitáció. Az a jó benne, hogy taszításra is állíthatod. 3 dologra hat:
    1.: a karakterre (rád)
    2.; az artifical blokkokra - mesterséges tömeg, 1 nagy artifical mass blokk asszem 500.000 kg virtuális tömeget ad, így számolódik hogy mennyire gyorsul a gravitációs mezőben. (De a Kontroll menüben írja mennyi a virtuális tömeg.) Ha a virtuális tömeg annyi mint a hajó valódi tömege, akkor 1 G gravitációs mezőben a hajó is 1 G-vel gyorsul.
    3.: mindenre amit be lehet rakni konténerekbe, tehát ércek, komponensek, öntvények, stb.

    A virtuális tömeg egy koncentrált tömeg, tehát ha pl. a hajó orrába teszel egy blokkot és lefelé irányuló a gravitációs mező, akkor a hajó nem csak lefelé mozog, hanem előre is bukik. (Mintha egy hajó orrát lefelé nyomnád.) A giroszkópoknak a forgás ellen kell dolgoznia folyamatosan. Úgyhogy ha gravitációs hajtóművön gondolkozol, vagy bármi olyan megoldáson amivel egy járművet akarsz a földön tartani, akkor figyelj arra hogy a virtuális tömegközéppont és a valódi tömegközéppont minél közelebb essen egymáshoz, (vagy legalábbis a gravitációs mező irányával párhuzamos egyenesre essen a 2 tömegközéppont) hogy a giroszkópok ne pazaroljanak energiát és erőt az egyensúlyban tartásra. (Vagy ne bukj fel.) (A K menü/infó fülön ki tudsz pipálni egy opciót, hogy mutassa a hajó valódi tömegközéppontját a HUD. A piros középpontú sárga pálcikájú célkereszt, ami néha elbújik, meg kell keresni :D Úgy már könyebb belőni hova tedd az artif. massokat.)

    A természetes (valódi) gravitáció viszont mindenre hat, mindent vonzz! A hajó valódi tömegére számolódik, és a hajtóműveknek folyamatosan ellene kell dolgoznia ha mozdulatlanságot akarnak biztosítani. MOD formában hamarabb létezett (Natural Gravity mod), gondolom megihlette a Keen SH-t és kitalálták hogy az legyen a bolygóknak is :D Azzal az Enhaced Gravity Generators moddal (link alább) annyi a baj, hogy a vonzás átállítódik a valódi tömeg vonzására ugyan, de nem dolgozik ellene a hajtómű automatikusan. Valamiért nem működik rá az automatikus tehetetlenési csillapítás. Manuálisan kell neked nyomkodni ha nem akarsz becsapódni, ami azért elég zavaró :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.10.04. 00:36:54
  • RoboKutya78
    #1331
    azt hittem a szelepek miatt:(
  • Carmang
    #1330
    Nem az. De a kommentekben biztatják erősen, hogy tegye azzá :)
  • RoboKutya78
    #1329
    Hoppálá
    Jól látom?
    behúzható landoló talpak???
  • SUPERTRABI
    #1328
    az artifical os gravitáció olyan, hogy van egy artifical block(magyarul nem tudom mi) amit vonz a gravitáció. és ha azt rárakod a masinára akkor a földhöz tapad jobb esetben

    a természetes gravitáció egy mód lényegébe amit itt találtok, a lényege hogy a járműre nem kell artificalt tenni hanem csak úgy magától vonzza.

    az irányitható azt én sem tudom pontosan, de sztem olyan rotoros, mozgathatós cucc kell rá
  • RoboKutya78
    #1327
    ha a bolygóra gondolsz még nem lehet majd egy külön betöltési szekció lesz ha lesz majd
    A videón a gravitációs teret szimulálták nekünk hogy fog kinézni.
  • RJoco
    #1326
    Ezt a videóban látott dolgot hogy lehet a játékba varázsolni?
  • RJoco
    #1325
    Már rajta is van a játékon.
  • RJoco
    #1324
    A productivity esetén jócskán megnő a finomító fogyasztása. Az effectivens-nél nincs ilyen.

    Max 4 rakható egy finomítóra. Az effectivens kivételével az összeszerelőkre is rakható 4 darab.
    Több finomítót is össze lehet kötni, ilyenkor oszlik a a hatás, szerintem nem érdemes.
  • RJoco
    #1323
    Tudják, hogy kell az embert a játékhoz ragasztani. De legalább erre nem két hetem van :)
    Viszont a gravitációs dologhoz kellenének azok a bolygók is vagy legalábbis valami gravitációs dolog.

    "működjön artifical blockos és természetes gravitációval" ezt viszont nem egészen értem, hogy mit takar. Valaki tudja?
    "legyen rajta egy irányitható fegyver" ez most akkor a fegyver tornyokat jelöli, amik automatikus üzemmódra is képesek?
  • lonvard
    #1322
    gyönyörű

    nem tudom letölteni :D

  • laci4321
    #1321
    Más is gondolt már a "legyen értelme a kijelzőknek" problémára és megalkották ezt :D
    Enhanced cockpit concept


    Egy szkripttel azt íratsz ki a kijelzőkre (3 db) amit csak akarsz. :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.10.02. 20:12:43
  • laci4321
    #1320
    productivity: a finomítási sebességet növeli (jelentősen!)
    effectivens: ugyanannyi ércből több rudad lesz
    power effectives: kevesebb áramot fogyaszt a finomító (sokkal!)