7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #1399
    Srácok Rotor zsonglőrök jelentkezését várom:)
    Van egy projektem irányítható rakéta löveg kamerával távirányítóval.
    A középső összekötőn van egy fülke a lámpa oszlop mellett onnant szeretném irányítani a két szélén kialakítani kívánt tornyot.
    A távirányítót beraktam a kabinba a kamera üzemel a rakétavetők is működnek.
    A rotorokkal van gondom hogy a túróba veszem át felettük az egérrel az irányítást szét kell kapcsolni őket vagy mimanó??
    Úgy fest a hajóm lesz vagy 75 millió tonna:)
  • RoboKutya78
    #1398
    Valószínű hogy a falak akadtak össze valahogy nem hiába tették be a blastdoor alkalmazást.ha legalább a szélét csinálja meg ezzel a kockával talán megússza az esetet.

  • RJoco
    #1397
    Akkor jól sejtettem, hogy a végén erről van szó. A motorra feltett cuccal addig szórakoztál, hogy nem volt türelmem kivárni a végét és a végere tekertem.
    Nem akadt el valamiben a fal, hogy a piston visszament a helyére, a fej meg ott maradt?

    Nálam a pistonra szerelt futómű rögzítésénél csinálta a futóműs patch után. Eléggé mérges voltam rá, át kellett alakítanom a hajót.
  • RJoco
    #1396
    Én sem tudtam sosem, mire is jók ezek. Az X Rebirth-ben szereztem, mikor a játék még játszhatatlan fázisban volt.
    Mondjuk most sem igazán értem, hogy mire jók.
  • RoboKutya78
    #1395

    Na akkor küldheted nekem azokat a kártyákat ha nem hasznosítod őket:))
    Cserelinkem Steamen:)
  • LookUsArts
    #1394
    a pistonrol levalt a fej+rotorrol levalt a fej = 2 ora az eletembol a semmire (kreativban+copy paste-el)
  • LookUsArts
    #1393
    jaaaaj, te ezekre gondolsz... haaat szerintem ha lesz is valaha (szerintem biztos lesz) az nem most lesz. Minden fele olcso/ocska jateknak vannak ilyen kartyai, biztos ennek is lesznek, csak meg ido mire megcsinaljak ez amolyan "utolso fazis dolog" szerintem mert az biztos fontosabb hogy legyenek bolygok, meg mukodo multyplayer...stb mint hogy legyenek steam kartyak

    ui: igy mar en is tudom mirol van szo nekem is van egy par, de sose ertettem mire jo azon felul hogy HUUUHUUUUU
  • RJoco
    #1392
    No ez már tetszik, végre lehet nagy kaput csinálni.
  • RoboKutya78
    #1391
    Itt van a részletes leírása a dolognak
    Lényege bizonyos játékokhoz kitűzőt meg háttérképet lehet szerválni és az a kérdés hogy belekerül e egyáltalán valaha ez a játék ebbe a listába:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.09. 14:04:06
  • LookUsArts
    #1390
    En szoktam neha az eredeti Space Engineers forumon is irogatni/olvasgatni, szoval mondjuk szoktam veluk beszelgetni, de mit jelent az hogy "kartyas" rendszer? Nekem is van steam-em de fingom sincs mirol van szo
  • RoboKutya78
    #1389
    Srácok valaki tud a készítő bandával értelmesen csevegni?
    Meg kéne érdeklődni hogy van e bármiféle esélye annak hogy Steamen lesz e kártyás rendszere a játéknak? Kéne pár jó alkotásról néhány elviselhető háttér:) Most EvE Online képet használok de nem az igazi:)
    robokutya seam ID
  • RoboKutya78
    #1388
    Ha eddig hiányoltad az értelmes méretű hangárajtókat akkor itt egy újabb direktíva hozzá:)
    S - HangarDoor
  • RoboKutya78
    #1387
    Eheti ragasztó tubusból kinyomott javítás tömeg.nem egy hű de teljesítmény.Úgy látom a piston gond még megoldatlan.
    Fixes
    - armor box turret hack
    - turret performance
    - small FPS improvement (large when there are many ships in great distance)
    - G screen performance (special thanks to Andrew Woodall for submitting this fix through github)
    - fixed blocks ignoring enable/disable (LCD panels, artificial masses, gravity generators)
    - fixed oxygen farm red when placed in creative
    - fixed jump drive white when merged with another grid
    - fixed switch lock ON/OFF action for ejectors

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.09. 10:39:21
  • RJoco
    #1386
    Nálam akkor esett le az FPS 7-9-re, mikor kb 10000 behegesztetlen blokk volt a játékban és arra fele fordultam. Persze nekem asztalim van, ami esélyes, hogy erősebb, mint egy noti.
    A világ betöltési sebessége nem túl gyors és betöltés után is meg szokott akadni a játék egy pillanatra, de csak egyszer. Illetve valahol az automatikus mentések között, félidőben szintén szokott lenni egy apró akadás. Ettől eltekintve jól fut.
  • RJoco
    #1385
    Nem néztem meg a teljes videót, de a végén mintha a pistonról levált volna a fej. Ez volt a gond?
  • RoboKutya78
    #1384
  • laci4321
    #1383
    Igen, ez a legeslegidegesítőbb dolog szerintem is, ami teljesen elrontja a harcokat a játékban, hogy az automata ellenséges turretek tökéletesen tudják hogy te hol vagy, átlőnek 1-2 réteg páncélt és máris meg van bénulva a hajó, mert kilőtték a pilótát....
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.10.08. 21:09:51
  • LookUsArts
    #1382
    Mit ossze nem szenvedek ezen...

  • RoboKutya78
    #1381
    Most én is azt néztem hogy a kicsike csónakom egye inkább hízik és egyre nehezebben töltikézi be a játék a dolgokat
    Az is igaz hogy mivel nem egy erős gépen tolom a profilomban levő notival 5 10 fps környékén szambázom a játékban.
    Most egy kicsit közelebb vittem a masinát egy támadó rajhoz nem tudom a rakéták mi a szart csinálnak de tutti nem a drónokat pufogtatták hanem simán belelőttek az én drágaságomba.
    Próbálok olyan hátteret kergetni a játékba ami nem korbácsolja fel annyira az fps változását de nem tudom.Kicsit gáz ennyi fpssel játszani még ha csak építkezek. Kisebb alkotásoknál érdekes módon azé nem ilyen tragikus a dolog, bázist még mindig kényelmesebben építgetek. ott nincs ekkora zuhanása az fps nek.
  • RJoco
    #1380
    Én úgy vettem észre, hogy 10000 blokk felett mindegy, mert így is úgy is lassan tölti be a világot. Sőt sajna már új generálásánál sem mondható gyorsnak, nem tudom miért.
    100 méteren max párhuzamosan tudsz lerakni 100 blokkot, mert a nagy blokk alap mérete a 2x2x2 méter. Egy cső is 2 méter hosszú vagyis máris spóroltál 50 blokkot a 100 méteren :D
    Az anyagigényét nem néztem, ha nem nő arányosan a kicsi blokkokkal, ahogy egyre hosszabb lesz, akkor elég nagy könnyítés, Viszont az egészet nézve sokkal könnyebb eltalálni és ezáltal működésképtelenné tenni, mintha lenne ugyanakkora hosszúságban sok rövidebb.
    Az igaz, hogy kinézetre is mást mutat, talán kicsit esztétikusabb az egy hosszú,.
    Na asszem írtam pár pro és kontrát.
  • RoboKutya78
    #1379
    Nem vágjátok a lényeget.
    Itt én a játék betöltési idejéről beszélek
    Tegyük fel hogy leraksz egy 100 méteren 100 blokkot és ezzel a móddal leraksz 10 blokkot ugyanazon az úton.
    Ezzel máris rövidíted a betöltési időt.
  • SUPERTRABI
    #1378
    azé mondjuk nem tudom mi a könnyebb, kiválasztani a megfelelő hosszt 9 közül vagy ctrl-t lenyomva húzni egy csikot XD
  • RoboKutya78
    #1377
    Pont ez a lényege hisz ezeket a csöveket is be kell renderelnie betöltésnél a játéknak így ez egy jó ötlet és elsősorban meggyorsítja az építkezési sebességet.

  • RJoco
    #1376
    No jó, de ezt össze is hegesztheted sok kicsiből.
  • RoboKutya78
    #1375
    Még egy telitalálat a tervezők bandájától
    Conveyor Tubes XXL
  • RoboKutya78
    #1374
    Hmmmm..... Na ezt az ötletet is szívesen visszalátnám módok nélkül a játékban.
    Színezhető napelem felület.

    Golden Solar Panel (Large only) 3500kW
  • RJoco
    #1373
    Hm, már hozzá is adva.
  • RoboKutya78
    #1372
    Hmmm... egy újabb gyöngyszem az alkotó közösségtől:)
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=530693136&searchtext=


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.06. 21:42:46
  • RJoco
    #1371
    Köszi!
    Érdekes megoldás a futóműre szerelt giroszkóp.

    Nálam a nap forgása automatikusan be van állítva minden új pályára és nem én tettem. Mindegy, hogy kreatív vagy túlélő. Nem zavar, így legalább látom a készítményem éjszaka is.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.10.06. 21:34:24
  • RJoco
    #1370
    Köszi, ez hasznos volt, most már látom, mik az előnyei, akár még SP-ben is. Ha 2 állomásom van, akkor az egyikről így is tudok parancsokat adni a másiknak, gyártást állítani, ilyensmit, anélkül, hogy oda kellene mennem.
  • laci4321
    #1369
    Korábban már írtam pár szót a gravitációs hajtóművekről, ha tényleg össze akarod hozni akkor érdemes elolvasni :)
    Gravitációs hajtómű modok nélkül, szkripttel.
    2. bekezdésben gravitációs hajtóművekről egy kis infó

    Én a nap forgást még sosem aktiváltam, nem szoktam survivalozni, csak kreatívkodom. Komoly, ha a játék tényleg a valós idő alapján forgatja a napot :D Bár szervereken érthető lenne a dolog.
    Köszönöm Carmang, igen a multiplayerben jön jól nagyon a lézerantenna :)
  • Carmang
    #1368
    Jó, 48km-ig pont nem ér el, csak 40km-ig a nagyméretű.

  • RJoco
    #1367
    És én hogy látom a másik bázst 48 km-re a lézerantennával?
    Ezt akkor tesztelnem kell nagy távolságból is.

    Kipróbáltam a giroszkópot egy 'hajón'. Lényegében egy állomás volt, reaktor, vezérlőpult és egy giro. Hajtómű nem kell rá.
    A girot felülírásra raktam és beállítottam egy forgási sebességet, így a tengelye körül forog most. Hosszában szimmetrikus és ennek a közepére került a giro. Lehet még vele előre-hátra dönteni és a síkja mentén is forgatni - körülforgatni. Szerintem itt van elsősorban jelentősége, hogy melyik irányban rakjuk le.

    A napelemes cucc sajna nem igazodik a játékhoz. Most léptem be és teljesen máshol volt a nap, mint mikor tegnap kiléptem. Úgy látszik a valós órát is figyelembe veszi és aszerint állítja be a napot is. Vagy csak a véletlen műve. Szerveren már lenne értelme és nem lenne akkora vesződség.

    Valahol olvastam valamit a gravitációs meghajtásról, gondoltam kipróbálom. 11 mesterséges tömeg hátulra és 11 grav. generátor előre.
    1s alatt elértem a 107 m/s sebességet. Ha lekapcsoltam ezután a tömeget, akkor beállt 104-re a sebesség.
    Viszont valamilyen oknál fogva elhúzott a hajó felfele. Nem tudom, mit számolhatott a játék, az igaz, hogy az aljára semmit nem tettem és a tetején volt a kisegítő hajtómű, vezérlőpult, giro és reaktor. Megálláshoz kell a hajtómű, nem lehet 0-ra csökkenteni a grav.gen.ekkel a hajót. És az oldalra sodródás még meg sincs oldva. Viszont nagyon gyorsan el lehet érni a maximális sebességet, ez azért elég jó. És elvileg nagyon gyorsan meg is lehet állni, ha gyorsan tudja az ember visszaállítani a gravitációt a másik irányba, majd amikor kell kikapcsolni azt.
    Ha egyszer visszatérek túlélő világomra, akkor lehet, hogy a fúróra felszerelek ilyet. Vagy JD-t. Már az is sokat segítene.
  • Carmang
    #1366
    Nem írta a kolléga, hogy a lézerantenna lenti felhasználásának multiplayerben (ellenséges frakciókkal) van értelme :)
    És akkor az ellenség nem látja 48km-ről a bázisát.
  • RJoco
    #1365
    Szerintem mindegy, hogy merre áll. Esetleg, ha beállítod neki a felülírást és forgást, akkor lehet, hogy nem. Bár nekem fogalmam nincs, hogy melyik az eleje és melyik a hátulja.
    Erről viszont eszembe jut, hogy pont most néztem, lehet billegtetést és forgást is beállítani, vagyis hajó formájában kivitelezhető egy forgó állomás, amire, ha rögzítővel kapcsolódik az ember, akkor is hajó marad a hajó, mert ténylegesen nem állomáshoz kapcsolódott. Na ezt majd ki kell próbálnom. Mármint a forgó állomás részt.

    Az előző hsz-emből kimaradt, nem bonyolult blokkokat állomássá tenni. Kell egy állomás blokk, rá egy összekapcsoló, a lebegő részre hajtómű és összekapcsoló, hogy mikor az állomáshoz kapcsolódsz, akkor a hajó egy blokkja és az állomás egy blokkja egybe olvadjon. És ismét van egy állomásod, az összekapcsoló eltávolítható.
  • RJoco
    #1364
    Nem lenne felesleges az a külön számolás, ha tényleg, teljesen forgó állomást akarna csinálni az ember, a játék szimulációs részéről nem is beszélve. És engem inkább a szimulációs része foglalkoztat, legyen lehetőség az élethűségre.

    A lézerantennát akkor sem igazán értem. Bár, ha a sima antenna hatósugarán kívül is működik, jó messze, akkor a kommunikáció szempontjából jó dolog és ahogy néztem, ha a két antenna helyet változtat, de nem szakad meg a kapcsolat, akkor követik egymást. Akár még hajóra is jó lehet. Viszont sajnos te nem tudsz megadni neki semmilyen koordinátát sem, csak, ha kimásolod az egyik pozícióját és beilleszted a másikba és vissza, csak akkor találják meg egymást. Legalábbis nem jöttem rá, hogy lehet másképp irányba állítani.
    Helymeghatározásra meg nem értem, hogy lehetne használni, mikor semmilyen adatot nem biztosít a HUD-on, ha két állomás között él a kapcsolat, akkor lekérhető mindkettő GPS koordinátája, amit a GPS fülön beállítva már megtalálható az állomás. A teamspeak-et meg nem mindenki szereti.
  • RoboKutya78
    #1363
    Kérdés a giroszkopok fel helyezésénél számít hogy melyik oldala merre figyel? gondolok itt a színes csíkra és a gömböcre a másik oldalán?
    vagy itt nem számít hogy milyen állásba dobod fel mint a gravitációs kútnál?

    Akár hogy karcsúsítom a csónakomat jelenleg 71 millió kilót nyom a drágaság:)
    Befoltoztam az elejét a csónakomnak feldobtam rá egy rakat star warsos lézer ágyút rakétavetőt, befoltoztam az elejét hátulját.
    Viszont azt nem komálom hogy a túróba találnak meg a dronok hogy hol irányítom a hajót
    Leraktam vagy 4 kabint a lentebb említett modból. A dron végig pásztázott és csekély egy lövéssel szarrá szedte a pultot és ki kellett ugranom.
  • laci4321
    #1362
    Igen, a hajtóművek egyszerűen csak a hajó valódi tömegének mozgatására vannak kalibrálva, nem pedig koncentráltan fejtenek ki erőt, mint a mesterséges tömeg a gravitációs mezőben. Ez egy nagy egyszerűsítése az engine-nek, hogy ne zabáljon tényleg tök feleslegesen erőforrást a játék. Sokkal egyszerűbb giroszkópokkal megoldani a forgást, egy vezérlés felülírással. Megoldani azt, hogy minden egyes hajtómű külön erőként hasson, és a tehetetlenségi csillapítást is a rendszer minden egyes hajtóműre egyesével számolgassa a játék, aztán ezeket az erőket valahogy szummázza? Felesleges...

    Ha a B betű használatával csinálsz állomást, akkor figyelj oda arra, hogy ha véletlen az építésnél leválasztasz egy bázisrészt, akkor az nagy hajóvá válik. Nem lehet egyszerűen visszatenni közéjük egy páncél blokkot, hogy újra egyesüljenek.

    Az sima antenna egy nagyon szép dolog, de egy baj van vele: 50km-en belül mindenki tudni fogja, hogy ott van egy nagy hajó. Erre jó a lézerantenna. Azok csak célzottan egymásnak küldenek jelet, tehát 2 bázis/hajó tájékoztatja egymást a helyzetéről, de azokat más nem láthatja.
    Vegyük az alábbi helyzetet:
    Te egy bázison vagy (A), tőled van 48 km-re még egy titkos bázisod (B), amit nem akarsz kikotyogni az ő 48 km-es körzetén belül mindenkinek, mert ugye ahhoz hogy lásd hogy ott van kell rá egy 48 km-re állított antenna, vagy jelzőfény. (beacon), de te azért jó lenne ha megtalálnád. (GPS használata nélkül). Amit csinálsz: raksz B bázisra egy lézerantennát, amit összekötsz az A bázis lézerantennájával. Az A bázisra teszel egy normál antennát is, amit beállítasz mondjuk 500m-re. Ha A bázis normális antennájának 500m-es körzetén belül vagy, akkor látod a HUD-on B bázist, mert a normál antennád közli ezt veled. (De csak te, mert a tiéd a lézerantenna.) Ha elhagyod A bázis 500m-es antennáját, akkor nem látod sem A bázist, sem B bázist. Ha A bázis normál antennáját 50km-re állítod, akkor A bázist látod mindig és B Bázist is, de csak TE látod B bázist! Erre való :)

    Akkor sem jön rosszul, ha mondjuk egy flottát akarsz elrejteni :D Nem szólni a skaccoknak, hogy 50km-re jársz, készüljenek fel. Ráérnek akkor észbe kapni, amikor 2 km-en belül vagy. (Jó persze, az ugróhajtóművek...) És közben a flotta kommunikálhat a bázissal lézerantennával. Bevezették a játékban a beszélgetést még nem is tudom mikor, amit csak az antennákon keresztül használhatsz. Persze a TeamSpeak tökéletesen helyettesíti, de azért a lehetőség megvan.
  • RJoco
    #1361
    Rájöttem, mi is az a B betű. Lényegében az állomás első még le nem rakott kockáját tudjuk vele forgatni minden irányban. Így dőlt állomást is építhetünk.

    Tudtommal két lézerantenna között az energiát is át lehet küldeni, de erre opciót nem találtam.
    Lényegében mire jó a lézerantenna, mert sok értelmét eddig nem látom azon kívül, hogy a kettő csatlakozik egymáshoz és elég sok energiát felemésztenek.

    Nap követő napelemes egységet nem nehéz egy állomásra rakni, meg kell határozni az állomáshoz képest a nap útját és arra merőlegesen letenni egy motort, amire majd a napelemtartókat tesszük és arra a napelemet. Ezután már csak a sebességet kell belőni a motoron és persze a forgásirány sem elhanyagolható. 4 órás nap periódusban a sebesség 0.0012-re állítható, bár így egy kicsit gyorsabb lesz a motor, de ez csak sok idő elteltével fog jelentkezni.
    Itt lehet számoltatni a dolgokat.
    Megadjuk a fok/óra adatot, ami a világ adatai közt van, alapból 4 óra. És a rad/min lesz az a sebesség, amit a motornak meg kell adni.
    Persze állomásunk nem fog jól állni, ezért egy másik motorral célszerű beállítani a nap pályájára a merőlegest, amit utána rögzíteni is lehet.

    Kicsit (nagyot) csalódtam a játékmechanikában. Úgy gondoltam, ha egy hajó egyik oldalára felhajtó, másik oldalára lehajtó hajtóművet teszek és ezeket egyidejűleg bekapcsolom, akkor elkezd forogni a hajó a tengelye körül (szimmetrikus esetén). Sajnos nem történt semmi, a hajó egy helyben állt. Giroszkóppal sem működött a dolog. A hajó képes volt a fel és le mozgásra, de a forgásra csak a giroval és a 'Q''E' billentyűkkel.

    Edit: a sebesség meghatározása még sem olyan egyszerű, ezen még dolgoznom kell.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.10.05. 21:59:21
  • westwall
    #1360
    én foglalásra egy jól páncélozott vadászt használok 7 gépágyú az orrban 1 kamera pont középen 700 m távolságból pont az ellenséges hajó mögé beállok és rövid sorozatokkal kiszedem a védelmet utána dokkolás a hajon mágneses kapcsokkal fékezés erőmű elfoglalása irányító elfoglalása és kész :D