7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #1439
    Ha valaki esetleg letöltené a finomítómat és nála is jelentkezik ez a tengerzúgásos dolog jelezze már nekem Van fent ez elevator musik mod elképzelhető hogy annak a mellékhatását hallom:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.13. 10:13:18
  • RJoco
    #1438
    Felettébb érdekes.
    Míg be nem töltöm a világot, addig majd 100%-ra terheli a GPU-t a játék. Utána is 60% fölött marad, de jellemzően inkább 70 környékén.
    Az FPS mostanában változó, 13-tól felfelé, 20-30 között a leggyakrabban.
    Fúrásnál viszont durván terhelte mind a 4 proci magot a játék, majd 100% volt a terheltség. Amúgy itt is a 60% és fölötte volt a jellemző.
    Sajnos fúrás után visszaugorva az állomáshoz is ugyanúgy elkezdett akadni a játék, mint korábban.

    Viszont az ugrás nagyon durva túlélő módban. A hajón csak 2 darab kicsi reaktor van, így amikor kiadom ugrásra a parancsot, akkor egy pillanatra minden lekapcsol, pirosra vált. Majd miután visszajött a villany, a JD zöldre vált, majd kékre, miután feltöltődött. Csak ezután kapcsolnak be a hajtóművek. És mindezt még ugrás előtt megcsinálja.
    20 km-es táv esetén pár másodperc a visszatöltési ideje a JD-nek. Amúgy 1 JD-vel (naggyal) 2000 km-t lehet ugrani.
    Most elég pontosan ráugrott a koordinátára, lényegében az aszteroida mellett rakott le.
  • RJoco
    #1437
    Lehet, hogy valamelyik modod csinálja. :)
  • RoboKutya78
    #1436
    Na most vagy én hallucinálok vagy valami nincs rendben a játékkal
    De a hangok közt most olyat kezdek hallucinálni mintha tengerhullámzás lenne vagy nem tudom.
  • RoboKutya78
    #1435
    És itt jegyzem meg hogy nem tükörépítkezést csináltam azt sajna még nem vágom hogy kell alkalmazni így minden oldalt külön kellett megépítenem:)
  • RJoco
    #1434
    Egész jól néz ki az a cső.
  • RJoco
    #1433
    Miért van ez ilyen rohadtul megoldva?
    Ráálltam a fúrómmal az összekapcsolóra, a rohadék odarántotta és jól el is szállt, meg körülötte minden. Nem értem miért nem lehet kikapcsolni a mágneses tulajdonságát, hogy ne csessze szét mindig a blokkokat.

    Jól emlékeztem, hogy van állítható mesterséges tömeg. Az pedig a labda avagy a Ball. Bár csak 20T-áig, míg a rendes kocka 50T.
    Sajnos a 20T és egy grav.gen elég gyengén muzsikál.

    Gondoltam, felrakok egy JD-t a hajóra. A kis blokk esetén 1 blokk nagyságú a JD. Nagy blokk esetén 9x2 blokk nagyságú. Át kell alakítanom a fúrót, mert nincs rajta így hely.

    A kis hajtóművek károsítják a finomítós upgrade modulokat. Lehet, hogy mást is. Elég bosszantó, elvileg a nagy blokkokat nem kellene, hogy károsítsák. Asszem ki fogom kapcsolni ezt.

    Túlélő módban nem lehet sorokat, meg területet húzni a blokkokból. Mindent egyesével kell letenni. Ennyi kreatívkodás után furcsa is a túlélés.
  • RoboKutya78
    #1432
    Na lassan befejezem a Finomítós szortírozós hangáramat most olyan 90% ban van kész
    Most jönnek a sriptek :) meg némi világítás technika:)
    Azé ne mondjátok hogy nem szebb ha nem ezernyi tubes van egymás mellett mintha csak egy van berakva szerintem így jobban fest a finomítóm teteje:)
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?edit=true&id=534175920

  • RJoco
    #1431
    Hát a csináld magad toronynak tényleg durva a tűzereje.
    Megcsináltam normál motorokkal, újratölthetőre a dolgot. De akár még konténer is rakható rá, hogy még több rakétát lehessen tárolni benne. Persze ez csak egy kezdetleges teszt, hajóra építeni más tészta már, de kiindulásnak jó lehet.
    Képek a spoilerben.


    Mivel lehet jó videót csinálni, amit youtube-ra feltöltve tényleg jó minőségű lesz. Vagy milyen beállítások kellenek hozzá?
  • LookUsArts
    #1430
    ja, es de a rotorokon atfolyik az aram (pl napelem kollectoroknal is ezert mukodik) a hiba az hogy a rotort kell kikapcsolni/legyengiteni

    ezert nem kell ra az a reaktor
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2015.10.12. 05:14:36
  • LookUsArts
    #1429
    1) NINCS az a penz hogy en a hajomon ki/be maszkaljak loszert toltogetni !!!! AZ MILYEN LENNE MAR?!
    1.2 szoval tudom van osszekoto meg minden, en is gondolkoztam rajta de macera...
    2) tudom hogy van rendes raketa torony, de az csak tul egyszeru es sablon lenne + egy jol iranyitott raketa kilovo (vagy 2) amugy tud durvabb lenni mint egy sima raketa turett (a sebzes ugyanaz, de a tuz gyorsasag kb 5-10 szeres)
    2.1 es ezert szeretnem inkabb ha lehet az advanced rotorral, mert a raketa kilovoben tarolhato 20 raketat kb 10-20 mp-re eleg, AMI NEM SOK
  • RJoco
    #1428
    Van a játékban rendes rakétatorony. Szerintem elég hatásosak azok is. Bár egy hegesztőt nem árt a közelébe rakni, hogy mindig javítva legyen, mert könnyen sérül. Legalábbis a kis hajón lévő.
  • RJoco
    #1427
    Rá kell szerelni egy összekötőt, amivel a hajóhoz és a tárolórendszerhez tudsz csatlakozni, akkor nem kell kézzel kimászkálni.
  • RJoco
    #1426
    A giro erejére nem is gondoltam.
  • LookUsArts
    #1425
    Na ezzel mar oda lehet porkolni Bar en nem akarom hogy a turret kis blokkokbol legyen (sokan abbol epitik mert szebb, de sokkal gyengebb, 1-2 raketa es annyi a toronynak)
  • LookUsArts
    #1424
    En azert akartam advanced rotort rakni a hajomra, mert igy nem kell folyton ujra toltogetni. Amugy en ugy tudtam hogy mind a 2 rotort atalakitottak... ezek szerint nem, szoval lehet hogy akkor megprobalok egy sima fajtat is, DE amugy nekem nem azert valt le sok pancel volt a tornyom hanem csak azert mert a pancel kialakitasa miatt (hogy ne csovesen nezzen mar ki!) veletlen beleakadt a torony also reszebe es letort, amig nem utkozott neki valaminek addig nem volt semmi baj. (ezt azzal oldom meg hogy korlatozom a rotor forgasi szogeit)
  • LookUsArts
    #1423
    Eddig en is eljutottam Nekem sem forgot/nem forgot, en azzal olodttam meg hogy a rotorokat kikapcsotam (ekkor megszunik az ellenallasa, es a gyro forgatja) de a gyronak lekellett venni az erejet (power) 10%-ra. ugy jo volt.

  • RJoco
    #1422
    De, elvileg átmegy, mert minden megy rajta, csak valamiért a girot nem akarja működtetni. Lehet, hogy egy akku is elég rá.
    Összeraktam egy távirányítósat is, csak az közben szétesett, mielőtt még működhetett volna rendesen. Aztán csináltam a képen láthatót.
    Próbálkoztam úgy is, hogy a kétoldalt motor és összekötöttem, de az nem volt az igazi. Lehet, hogy a motoroknak egy irányba kell állniuk és nem tükörben. De azt is meg lehet éppen oldani elvileg.
  • RoboKutya78
    #1421
    hm:)
    lehet a sima rotor nem visz át az áramot vagy mimanó?

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.11. 23:58:43
  • RJoco
    #1420


    A cuccosra kell egy reaktor is, nameg a giro. Így fog forogni, mint ahogy az enyémen is van. Bár van némi kivetnivaló a forgásban, lehetne jobb is, nálam elég rosszul ment, nem volt valami folyamatos vagy pedig túl gyors volt.
    De a lényeg, hogy giro és reaktor, hiába volt az állomáson reaktor és világított zölden a giro, nem volt hajlandó forogni egérre. Persze az ülés helyett távirányítót kell rakni, de elvileg annak is működnie kell.
  • RoboKutya78
    #1419
    Hurrá akkor ezt is tisztáztuk
    Kösz az infóhalmazt:)

    Most jöttem rá hogy a hajómnak használt 3ds eleme az asztal nem volt valami miatt közép szimmetrikus így a középvonaltól számítva az egyik oldala talán egy sornyi kockával el lett tolva így most pánikolok vagy újrakezdem vagy hagyom az egészet és kiböjtölök egy értelmes masinát ami nem ragaszkodik az 5-10 fps es képkockahalmokhoz esélytelen így a játék és kezdem unni a dolgot.
    Nem hinném hogy a gépem lenne ennyire kevés a dologhoz. valami itt nem kóser. Tudom Noti de akkor is.
  • RJoco
    #1418
    A hajó neve a név mezőben magyarul van, Égi Fény és így engedte feltölteni, csak a mentés nevében nem lehetett ékezet.

    Hauptcockpit, avagy a fő irányító mező kitöltése: ha ki van pipálva, akkor csak és kizárólag azzal az egyben ülve irányíthatod a hajót. Ha kiveszed a pipát, akkor az összes többinél lehetőséged van kapcsolgatni, hogy mit irányíthatnak és mit nem vagy kiválaszthatsz egy másik fő ülést, így a többi lesz automatikusan tiltva.
    Szóval először ki kell venned a pipát, hogy máshol be tudd tenni vagy, hogy akárhonnan irányíthasd a hajót.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.10.11. 23:03:37
  • RJoco
    #1417
    Azt nem tudom, hogy magában a világban, ha ékezet van, akkor feltölti-e, a versenymunkám német és angol elemeket tartalmazott. Bár talán a hajó neve lehet, hogy ékezetes volt, ennek utánanézek mindjárt.
    Viszont, ha a világ nevében ékezet van, akkor azt nem fogja feltölteni. Csak ékezet nélküli - gyanítom csak angol - karakteresen írt világ nevű fájlt enged feltölteni.
  • laci4321
    #1416
    Én sosem szoktam ékezeteket használni, más játékok megtanítottak rá, úgyhogy nem tudom itt lehet-e.
  • RoboKutya78
    #1415
    Srácok furcsa megfigyelésem van
    A játékban ha a mentett világod ékezeteket használsz elképzelhető hogy allergiás a rendszer rá és ezért nem tölti fel az alkotásokat??
    Most mindent meglestem kiszedtem a hátteret is bepipáltam minden elérhető funkciót a világ méretét is hagytam a legmagasabbon ékezettel mentettem nem mentette el ékezetek nélkül simán mentett. Diszkriminálták az ékezeteket??
  • RJoco
    #1414
    Tudtommal van mod, mellyel nagy hajóra kis blokkokat lehet feltenni.

    Én normál motorral oldanám meg a dolgot, viszont a rakéták alá még építenék egy sor kis páncél blokkot és ráraknék egy kis összekötőt. A hajóra alulra szintén ezt tenném. Így nemhasználat esetén az összekötőket zárni lehet és az tuti, hogy fixen tartaná a szerkezetet, valamint a rakéták újratöltése is megoldódna.
    Persze ez nehezíteni is a szerkezetet, de a motorok állításával kompenzálni lehetne. A 4 rakétavető úgyis mindig ugyanarra néz és egyszerre fordulnak, így nem lenne gond, ha össze is lennének kötve.
  • laci4321
    #1413
    Mármint akkortól válik gyengévé a továbbfejlesztett rotor, ha úgy döntesz raksz egy kis páncélt is az ágyúdra. Páncél nélküli nagyon könnyű, azt elbírja az advanced rotor is :)
  • laci4321
    #1412
    Arra azért figyelj oda, hogy az Advanced Rotoroknak (belül szállítócsöves rotor) baromi gyenge a tartóereje, vagyis ha gyorsulsz/lassulsz a hajóval, gyakran elenged a forgó rész! És akkor pá-pá, már repül is a turret másfelé. Anno a sima rotorokkal is ez volt, de azt már kijavították.

    Én ezt figyelembe véve csináltam egy rakétavetős ágyút a hajómra:
    Large Turret
    Ennek az ágyúnak az az érdekessége, hogy újra kell töltögetni, mert az egyes részek között connectorokon át megy a lőszer, a forgáspontokban nem advanced rotor, hanem sima rotor van, így az ágyú nem esett még le egyszer sem nekem.

    Az első verzióval (1 rakétavetővel) még tüzelhetsz folyamatosan, de az kizárólag állomásra tehető, mert az esik is le egyből ha gyorsulsz/lassulsz az advanced rotor miatt. Így meg kellett csináljam a fenti verziót.
    Manual large rocket turret
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.10.11. 10:27:46
  • RJoco
    #1411
    Mikor a versenyre szánt hajót megrövidítettem közép tájt, akkor összeillesztés után újraindult az újonnan lerakott aktív blokkok számlálója.
    Mivel az összes blokkot átneveztem, így lényege nem volt.
    A cockpit-ekből csak kettő van az elején még összeillesztés előtt, 1 repülőülés, amit csak később tettem rá és 6 vezérlő pult, amit szintén később tettem fel, így ezeknél nem volt gond.

    Szerintem szereld le az összes irányító egységet és az elejéről kezd el visszatenni őket, hátha, akkor jó lesz a dolog. Vagy teljesen elszáll és lesz egy nagy nyersanyagforrása a kalózoknak :)

    Amúgy nem azt írtad, hogy egy modolt vezérlőt raksz fel? Lehet az a gond.
  • RoboKutya78
    #1410
    Hát nálam nem mert tényleg csak egy helyen lehet bepipálni.
  • Carmang
    #1409
    A Control Panel/Flight Seat kontrol-menüjében van egy bepipálható rész. hogy Main Cockpit. Az irányítja a hajót. Minden más ugyanilyen ülés nem.
  • LookUsArts
    #1408
    Ahh igy mar vilagos :D de meg mindig nem teljesen ertem en se hogy mi lehet a problema
  • RJoco
    #1407
    Várj, ha megszokom a németet és azt fogom használni :D

    De viccet félretéve, a magyar fordítás jó hozzá, nem értem miért nem azt használják a magyarok. Persze akinek életcélja, hogy a workshop-ba töltsön fel, és minél többen töltsék azt le, az angolt fog használni.

    összekötő = merge block
    összekapcsoló = connector
    vezérlő pult = control panel
    fülke =cockpit
    repülőülés = na ezt nem tudom, de valami flight seat-ot szokott ráfordítani a google.

    Nekem az sem egészen világos, hogy mi a gond, mit ért a menü inaktivitáson. Az alsó számsorral van a gond vagy a K betűre bejövővel. Én utóbbira gondoltam, nekem az a menü.
    Meg az irányító pult és a cockpit nem ugyanaz.

    A félreértések elkerülése végett aki angolt használ, az maradhatna az angolnál, aki meg magyart, az a magyarnál.
    Az angolosoknak úgyis át kellene tudniuk fordítani az anyanyelvükre a dolgokat, a magyart használók meg akár az SE wikin is tájékozódhatnak.
  • LookUsArts
    #1406
    szerintem is ez a pilotafulke lesz, de a "fo pilota fulke" csak arra vonatkozik hogy honnan lehet vezetni a hajot, a tobbi funkciohoz pedig hozza kellene ferni

    **oszinten szolva amugy nem teljesen ertettem, ezek a magyar elnevezesek nagyon zavaroak nekem
    -"összekötővel " = merge block,vagy connector?
    -"irányító pultot" = cockpit, vagy controll panel, vagy mi?
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2015.10.10. 12:43:41
  • RJoco
    #1405
    coopkit?
    Magyarul mi lehet? Vagy németül?
    Mikor építettem a korvettet, akkor csak 1 vezérlőt, legyen az cockpit vagy vezérlőpult vagy repülőülés fogadott el a hajó fő vezérlőnek, amivel a hajót irányíthattam, a többinél ez a funkció tiltva volt és mindig ki is írta a játék, hogy nem a fő ülésben ülök.
    Ha esetleg erre gondolnál.
  • RoboKutya78
    #1404
    ahm a gyrot elfelejtettem szerintem csak az lesz a baja
    Ezek fejlesztett rotorok azaz továbbítóval vannak felszerelve a rotor alján továbbító van feltéve így csatlakozik a konténerhez.
    A távirányítón keresztül minden alkatrész különböző színű így nem állhat kapcsolatba a hajóval
    Viszont egy dolgot nem vágok
    A hajó alját összekötővel illesztettem a hajó felső részéhez és ha a hajó aljában berakok egy irányító pultot azt írja ki hogy nem coopcit minősítésű a platform és a coopkit menü inaktív. Olyan mintha csak virtuálisan lenne összekapcsolva a hajóm alja a tetejével.
    Pedig összekapcsoltak a kapcsolók rendesen és kapcsolódás után körbeépítettem a kapcsokat és utána szedtem ki csak őket.
    Ezt még jobban lecsekkolom Iszonyat szar 5-10 fpssel építgetni ekkora jószágot. Vadásznom kell rajta a sérüléseket mindig.
  • LookUsArts
    #1403
    valami olyasmire gyanakszom, de szimplan csak szar...
  • LookUsArts
    #1402
    Pont errol csinaltam videot Amugy van ra egy script... pontosan meg nem mondom melyik de workshopon fenn van weapon controll aszem, azzal konnyebb. En az Engineeresebb utat valasztottam, Rotor-t kapcsold ki+arra a reszre rakod ra az iranyitot is+gyroskop es akkor utana mar lehet iranyitani
  • RJoco
    #1401
    Hát, ha minden álláson pilótafülke lenne, akkor talán könnyebb dolgod lenne. De csak talán.
    Így viszont látni kellene, hogy az a rakéta állás hogy csatlakozik a hajóhoz.
    Esetleg megoldás lehetne, ha futóműre szereled az állást, az teljesen különválasztja a hajótól a tornyot, így a távirányításnak reagálnia kell az egérre és ezzel a motoroknak is. Illetve talán a rotoroknak is. Viszont giroszkópot tegyél rá, anélkül nem fog menni.
  • SUPERTRABI
    #1400
    A képet elnézve rossz helyen van a távirányitós blokk, annak a rotor másik oldalán kell lennie, és javaslom használj ez esetben 1 rotort és úgy kapcsold össze őket. valamint a kamera is ott legyen a remote blokk mellet illetve nem árt oda 1-2 giroszkóp sem, csak hogy tudd mozgatni :)