7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #1599
    Nincs hajóm azt már kiszedtem a buliból.
    Viszont mivel grinder cuccot kreálok ezért gondolom ezek is belenyúlnak jócskán a dologba bár ki vannak kapcsolva:)
    Ami sokat zabálhat az esetemben azok most az lcd kijelzők lehetnek, de mivel ezeken dolgozom kénytelen vagyok elviselni.
    Ami még leszívhat az a griderből elszabadult próbavágásból való darabkák lehetnének, de SeToolsal azoktól is megszabadultam.
    Ami még zavaró esemény lehetne bár ezt nem hiszem SeToolsban festettem át a blokokat és ugye azok a színek merőben élesebb színek, vagy legalább is sose találom el azt a színmélységű színt ha véletlen kiszedek egy blokot.

    Az LCD beállításokat a te leírásod alapján próbálom belőni a frissítéseket még nem láttam de azt tapasztaltam hogy mintha néha lefagyna a sript gondolom elavul és kéri az újítást

    A monitoros képet meg én linkeltem meg is van a hajó bluskinje gondoltam próbálkozott már itt vele valaki ezért kérdeztem max megpróbálom megfejteni. A képernyő kép neve pedig: USEA kereső szóra hajazik, már be is állítottam ha kikapcsolom a képernyőt akkor már nem az offline felirat díszeleg rajta :) hanem az a szürke usea naplementés kép:)

    Azon törtem a fejemet hogy hogyan lehetne gravi generátorok segítségével egy hajó behúzó rendszert kreálni. Egymás alá betennék egy pár darabot figyelve hogy nagyon ne húzzam szét a hatókört. Ha kikapcsolom a hajó hajtóművét és bekapcsolom a gravigent akkor ha sikerül nem 1 gs gravitációval kezdem hanem 4-5 g vel az már csak berántana egy csillapítás nélküli hajót nem?

    Anyám én csak egy star trekhez hasonló szerelő podot akartam kreálni és micsoda szörnyet kreálok össze:) Már így is 3,5 millió tonna a rendszer:) Képet még nem lövök róla csak ha már elfogyott az ötlet vihar a fejemben:) Max a barátok láthatják egy verzióját már a profilomon.
  • laci4321
    #1598
    RoboKutya: offold le azoknak a blokkoknak amiket nem használasz. Meg fogsz lepődni mennyivel megnő az fps. A hajtóművek pl nagyon lecsökkentik. Ha van hajód a közelben, abból csinálj blueprintet és töröld ki a pályáról. (Kreatívban) Amikor újra kell akkor meg majd visszamásolhatod. Ne szivasd feleslegesen magad :D

    A Configurable Automatic LCDs szkriptnek elveszítetted a magyar leírását előhozó linket? Még augusztusban csináltam, azóta a szkriptben volt változás, amit az angol leírásban találsz meg. Ilyen változás pl. a Tank parancs, és a UseTextCommands parancs megjelenése, meg más parancsokban is voltak változások.

    Azt a monitor először kép - majd szkript dolgot én is szeretném megtudni, de alább linkelt valaki videót, amiben egy hajóban ezt oldották meg. Sőt nem is csak egy képet, hanem egy animációt. Abból szerintem kiderítheted, töltsd le a hajót és próbáld ki.
  • RoboKutya78
    #1597
    Illetve azt hogy tudom megkreálni hogy egy monitor először senkinek szóló üzenetet mutasson pl fényképeket majd átváltson mindenki üzemmódba és a futó scriptet mutassa?
  • RoboKutya78
    #1596
    akkor csak elmezavara van a gépemnek:) 4 fps mellett bármi megtörténhet:)
  • RJoco
    #1595
    Nem szívatnak. Ki van kapcsolva a blokk és azért nincs futtatás funkció.
    Most néztem a játékomban. Bekapcsoltam a blokkot és mindjárt megjelent még 2 opció.
  • RoboKutya78
    #1594
    Skacok azt hogy tudom megmondani egy hang bloknak hogy ha lejárt az a bizonyos 25 percnyi mondókája újra elkezdje elölről
    mondjuk a nevébe beilleszteni egy parancsot.
  • RoboKutya78
    #1593
    EZ MEG MÍÍÍ!!!!
    A Tervezők odafent szívatnak minket??
    A programblocknak mióta van csak 3 állása??? on off on/off??? Ehh na mára befejeztem!!!
    Direkt konkrétan rákerestem mert a tetején lámpa volt és gondoltam azt húzogatom befele de nem.

    Tönkrevágtam a lámpa ajtó ajtó kapcsolatát ujra kell terveznem a cucclit
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.26. 20:00:40
  • RJoco
    #1592
    Tisztán emlékszem, hogy csukva volt a zárt osztály ajtaja, mikor kiléptem.
    Most meg nyitva volt. Még jó, hogy felhúztam a sisakot kilépés előtt.

    Ismét egy bug, mint a kikapcsolt jetpack.
    Ezt nem kellene beletenniük az updatekbe. Ennyire ne igyekezzenek már a bolygókkal, mert játszhatatlan lesz a játék.
  • RJoco
    #1591
    Lehet, hogy nem véletlen nem világít a tartályon sem a kijelző.
    Hibás lehet ez benne. Kellene írni a fejlesztőknek, bár csodálkoznék, ha ezt nem tették volna már meg.
  • RoboKutya78
    #1590
    Energia kijelzéshez meg ezt használom jelenleg
    Time MMaster's Text Panel Time: ; Date MMaster's Text Panel Date: ;Echo; Power {G:Battery (akkumulator)};Echo; Power {G:Solar Panel (Napellemek)};Echo;Power {G:Small Reactor (Kis reaktor)};
  • RoboKutya78
    #1589
    Kezdek meghibbanni ettől a Config urable Automatic LCD progitól
    Szívok az oxigén rendszerével rendesen
    A ventilátorok helyzetét a oxygen {G:Air Vent (Szelozok)} paranccsal sikerült kiíratnom, működnek ha elzárok egyet jelzi az állapotát rendesen
    Megspékeltem a oxygen {G:oxygen Farm} kiírással amivel látom az összes farm teljesítményét.
    Ki szeretném íratni az oxigén tartályok % os telítettségét a oxygen {G:oxygen tank} paranccsal de az istennek nem írja ki.
  • RJoco
    #1588
    Építettem egy zárt osztályt. 5 tábla üvegből. A bejárat alulra került a továbbító mellé, arra meg a venti.
    Így létrejött a nyomás.
    Úgy látszik a továbbító és farm mellé nem célszerű üveget rakni, mert az nem fedi eléggé, hogy zárt legyen. Ezt még nem próbáltam, de nagy az esélye, hogy emiatt nem jött létre a nyomás először.

    Ha leveszem a sisakot, akkor tök jó. Ha nem veszem le, akkor hiába van levegő körülöttem, a ruhából lélegzem.

    A flaskákat azért nem tudtam kivenni az összeszerelőből, mert valamiért nem mentek át a 'Kézi szerszámok' szűrőn. Külön hozzá kellet őket adnom a White listához, hogy a szortírozó átengedje őket. Így a hidrogénest és az oxigénest is meg tudtam már tölteni.
    Szerencsére hidrogénből elég keveset használ, az sokáig elég lesz.
  • RoboKutya78
    #1587
    Srácok
    Dobjon már be nekem valaki az Config urable Automatic LCDs scriphez egy linket amibe az összes oxigén és hidrogén blokokhoz ad parancsot.
    Köszike
  • RoboKutya78
    #1586
    Nekem a kinézetével van bajom nem a mennyiségével:)
    - Valaki közületek írta a Blender 3d tervező progit
    Valószínűsítem nem csak hajókészítésre volna alkalmas a program hanem egyedi kockák alkotására is.
  • RJoco
    #1585
    Rakj rá többet, mintha szuronyok lennének. Mindjárt sokat fog dobni rajta és hátha a Xenonokat is át tudod verni :)

    Amúgy a modok hogy készülhetnek? Gondolok itt az új blokkot, új elemet tartalmazókra.
  • RoboKutya78
    #1584
    Jó lenne ha egy modder venné a fáradságot és kreálna egy értelmes külsejű és funkciójú antenna rendszert
    Pl ötvözné az antennát a lézerantennával egy pár lámpával kombinálva mindet értelmes külsejű antenna csoporttal esetleg tányéros külsővel megspékelve
    Uncsi ez a egyszerű külső.
  • RJoco
    #1583
    Erre sosem gondoltam volna :)
    Odáig nem jutottam, hogy oxigén flaskát vegyek ki. Nem gyártottam még.

    Először a hidrogénnel próbálkoztam, mert mintha azt olvastam volna, hogy az oxigén tartályban feltölthető, amíg nincs természetes lelőhelye.
    Szóval ezért először hidrogén flaskát csináltam, amit nem engedett kivenni és továbbító rendszeren keresztül sem volt hajlandó átküldeni. Át sem tudtam helyezni sehova, így szétszereltem.
    A jetpack-em hidrogén szintje már eléggé alacsony és ezek szerint nincs mivel feltölteni.

    A levegős rendszert rákötöttem egy konténeren keresztül a teljes rendszerre.

    Hidrogén tankot is csináltam, ami igencsak nagy, de oda sem engedte tenni a flaskát. Az is a rendszerben van azért.
  • RoboKutya78
    #1582
    oxigén tartályba kell tenni a flaskákat:)
  • SUPERTRABI
    #1581
    a palackot elvileg vagy a tartályban, vagy a generátorban tudod, feltölteni, generátornál tedd a jég mellé :), és valami beállitást kell változtatni az adott generátornál hogy töltse a palackot, asszem
  • RJoco
    #1580
    Bekapcsoltam a világomban az o2-t.
    Megpróbáltam hidrogén flaskát gyártani, ezzel nem is volt gond, csakhogy nem csinált vele semmit. Elvileg fel kellett volna töltenie.

    Csináltam egy elvileg zárt termet, de sajnos nem helyezi nyomás alá. Viszont hiába van kifújásra állítva a ventillátor is, meg a tank is, nem fogy a levegő a tankból. Vagyis, ha érzi a játék, hogy nem zárt a helyiség, akkor nem fog levegőt pazarolni. Így akkor nem megy csak simán az űrbe kifújás. A farmok viszont termelnek és töltik fel a tartályt, szépen lassan.
    Sajnos a tank telítettségi kijelzése nálam sem jó.
  • RoboKutya78
    #1579
    Most lestem meg Toolboxban Lehet tulajdonosi jogot saját alapszintig állítani
    Ez csudijó:)
    Nem kell az elfogott hajóval szarakodni
    Elfogás után simán mented a játékot kikeresed a hajók közül azt amit elfogtál majd kijelölöd az összes felépítő blokkot és a Cubes menü alatt a Owner menüt babrálod majd mented a játékot belépsz és csodálkozol:)
    Hmm és lehet rongálni is a kijelölt blokot:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.25. 17:06:57
  • RJoco
    #1578
    Bocs, tévedtem, sárga, ha nyitva. Ha ki van kapcsolva, akkor piros.
  • RoboKutya78
    #1577
    Hm pirosra vált ha ki van nyitva egy kültérre néző ajtó....? ezzel még nem találkoztam:)
    De olyat láttam már hogy ha kiszívom a levegőt a szobából és az elszívót és a termelő ventit bekapcsolom akkor none és low jelzés között szambázik a szoba addig amíg a tartály meg nem tellik és a termelő venti nyer és beáll 4 zöldbe az elszívó meg folyamatosan 4 kékben áll de nem kapcsol ki.
  • RJoco
    #1576
    Kellene nekem 2 script.

    Az első és fontosabb:
    Az összeszerelőknél max 100-asával lehet gyártást indítani. 10k darab esetén ez elég sok klikk, nem beszélve 100k esetén.
    Szeretnék egy olyan scriptet, ami adott összeszerelőkre vonatkozik. A legjobb lenne, ha tudna a script osztani, de ez nem feltétel, az is jó, ha egy általam meghatározott mennyiséget az adott anyagból el kezd gyártani minden összeszerelőben.
    Jó lenne, ha az anyagot ki lehetne választani, de, ha minden anyagra kell egy program blokk, akkor legyen.
    Még, ha a scriptben is kell átírni a darabszámot, hát legyen, nem tudom, ezt hogy kezeli a játék és mennyire scriptelhető.
    A lényeg: akarok 100k acél lemezt készíteni és erre van 5 összeszerelőm. A script indítson az 5 összeszerelőben 20k-20k acél lemez gyártást. Ha kell 25k építőelem és erre van 4 összeszerelőm, akkor a legjobb, ha ő tud osztani és a törteket minden esetben felfele kerekíti. Ha nem tud osztani, akkor én osztom és 6250-et indítson a 4 összeszerelőben.

    A 2. script egy része már megvan, ez a szenzoros script.
    Annyival kellene bővíteni, hogy, ha az érzékelő csoport egyik tagja sem érzékel semmit, akkor kapcsoljon ki egy másik csoportot. Ennek a scriptnek csak akkor kell mennie, ha én elindítom és, ha nem érzékél semmit, akkor le is állhat a script.
    Ez a szétszerelő üzemhez kellene, ha elfogyott a szétszedni való, akkor fölöslegesen ne menjen a flex, de ne is kelljen mindent végignéznem, míg szétszedi, hogy utána leállítsam.
  • RJoco
    #1575
    Ma munka közben eszembe jutott valami.
    Mikor csináltam a hajót, levegő rendszerrel és kinyitottam a bejáratot, akkor a levegő kiszökött és a ventillátor pirosra váltott.
    A kérdés az, hogy ilyenkor a semmibe fújja a levegőt vagy érzékeli, hogy úgysem lesz nyomás és nem fúj. Ha utóbbi, akkor azért nem lehet a szabadba ereszteni a levegőt csak úgy, mert automatikusan lekapcsol. Vagyis kell egy szoba, amit mindig megtöltesz levegővel és rá egy ajtó, ami mondjuk 20s-enként kinyílik, majd becsukódik, ezzel kieresztve a levegőt.

    A foglalt hajókon van levegő rendszer, flaskákkal és jéggel is. Tegnap megpróbáltam átvinni 5k jeget az állomásomra, de mire odaérte, elolvadt. Mivel nincs o2 a világomban, gondolom egyszerűen eltűnt.
    Szerintem be fogom kapcsolni az o2-t, csak előtte építek egy o2 farmot, ha engedi a gép. A hajókon meg van tartalék cucc.
    Aztán én is tudok kísérletezgetni a kiegyenlítő helyiségekkel.
  • RoboKutya78
    #1574
    Na majd beteszem az alkotásomba
    Már becsekkoltam a kedvenceim közé:)

    Nem tudom ezt az automatik lcd panel bulit meg lehet e úgy programozni hogy az oxigén tartályok töltési állapotát illetve az oxigén generátorok állapotát jelezze? persze indicátorral
    Azt már elértem hogy a szellőzők beállítására kapok információt.

    Most az Állomásom Irányító központját szépítgetem
    Szerintem durva lesz
    Megpróbálok minden elérhető funkciót irányító panelekre pakolni hogy rendesen működjön a dolog:)
    Csak kurva nehéz 3-5 fps-el közlekedni a játékban.
    Kéne nekem olyan ötlet hogy azt hogy tudnám megoldani hogy 4 ajtó közül mindig csak egy legyen kinyitva?
    Lehet a végére annyira telenyomom sriptekkel a dolgot hogy kevés lesz a 7 számítógép amit beraktam?:)
  • Megamax
    #1573
    meg is van
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=445817025
    ez az Freya
  • RoboKutya78
    #1572
    ha megtalizod csekkold már le ide
    Köszi
  • Megamax
    #1571
    workshopon találtam egy scriptet erre , nem engedi hogy 90% folé mennyen a levego benne .
    Senki nem jáccik esténként Survivalt akihez csatlakozhatnék ?
  • RoboKutya78
    #1570
    srácok kezdek beledilizni az oxigén rendszer működési elvébe:)
    A következőn agyalok
    Van egy szoba két ventivel
    Az egyiken bejön a levegő, a másikon egy tartályhoz csatlakoztatom és kiszívom a levegőt, a tartály meg elkezd megtelni.
    Kikapcsolom azt a rendszert ami feltölti a terepet és az elszívót kifújásba rakom és megtöltöm a terepet.
    Ezzel eddig nincs semmi gond.
    De ha a tartály valami ok folytán telítődik annak ellenére hogy ki van kapcsolva a begyűjtés behal a rendszer és telítődik.
    Hogy a kórságba tudom kiüríteni azt a nyomorult tartályt?
    Már próbáltam úgy hogy egy összekötőn kivezettem a tartály másik végét az űrbe.
    Ebbe az esetbe a szobában levőt kikapcsoltam a másikat meg bekapcsoltam elszívásra. A tartállyal vagyok gondba hogy állítsam be hogy kinyomja a levegőt?
  • Megamax
    #1569
    Nem tudtok szervert ahol magyarok jáccanak survival ban . Már elegem van a sok PVP bol és semmi más nem szeretnék csak nyugisan jáccani de nem egyedul.
  • RJoco
    #1568
    Kreatív módban nem halsz meg. Soha. Legalábbis nekem nem sikerült még. A videó készítője meg tuti kreatívban tolta.

    A halálozási sebesség függ attól is, hogy épp gyorsulsz-e. Eddigi tapasztalataim alapján 10 m/s fölött már veszélyes az ütközés. Ha 10 m/s sebességnél még épp gyorsulásban voltál, akkor meghalsz. Ha 20-szal beleszáguldasz valamibe, akkor is meghalsz.
    1G mellett 5m zuhanás már veszélyes, 10m tuti halált jelent.
  • laci4321
    #1567
    Láttam igen azt a videót, de ott elég nagyokat zuhan.
    Az meg hogy meghal vagy sem a becsapódás sebességétől függ, nem a gyorsulástól. Nem tudom mekkora sebesség fölött hal meg, vagy sérül meg, nem tapasztaltam ki, de nyilván kisebb G-nél lasabban éri el azt a sebességet és sokkal ritkább lesz (vagy meg is szűnik) átlagos körülményeg között az elhalálozás. De az állomás pont nem átlagos körülmény :D

    (Mondjuk már nem játszottam úgy 1 hónapja a játékkal, lehet ez megváltozott azzal hogy kisebb gravitációban magasabbra ugrik az emberünk.)
  • RJoco
    #1566
    Igen, ilyenre gondoltam én is.
  • RJoco
    #1565
    Én is pont erre gondoltam, csak 1 akna, 2 generátor és kapcsolgatható.
  • RJoco
    #1564
    Az ajtó ugyanúgy csak 1 kockát foglal el. Viszont talán átjárhatóbb lesz, mint a másik. A másiknál, ha van gravitáció és jetpackel akarok átmenni rajta, akkor néha beakadok. Nem értem miért, ez a jelenség kb 1 hónapja van. Ha kikapcsolom a jetpacket, akkor át tudok gyalogolni.
    Bár én valami komolyabbra számítottam, a dizájnja valahogy nem jön be. Olyan orvosos a dolog. Meg úgy néz ki, mintha középen kellene nyílnia-csukódnia, közben mégsem.
  • RoboKutya78
    #1563
    Itt egy példaa gravitációs bulira amire gondoltam lift megvalósításhoz.
  • SUPERTRABI
    #1562
    A legegyszerűbb megoldás 2 liftakna gravitációs generátorokkal, az egyik lefele, a másik felfele oszt kész :D
  • i robot
    #1561
    Az új ajtónál tapasztaltátok hogy beakad? Vagy csak félig-meddig nyílik, csukódik? Mert nekem ezt csinálja, amúgy tetszik nagyon!
  • i robot
    #1560
    Még anno a kezdetek kezdetén volt létra csak valami nem volt jó vele és lecserélték.
    http://spaceengineers.wikia.com/wiki/Ladder