7903
Space Engineers

Katt a képre
  • SG fan
    #1759
    Nem tudom, hogy ez másnál is így van-e de ha tutorialban elmentem a játékot majd betöltöm ami éppen nálam az inventorymban volt az eltűnik, köddé válik de bármilyen más cucc ami a tároló rekeszben van az meg megmarad. Lehet hogy úgy fogja fel, hogy meghaltam? :D Mert akkor van az, hogy a nálam levő dolgok eltűnnek (vagyis most már elvileg táskában ott marad vagy mi). Nem tudom más játék módban is ezt csinálja e majd megnézem. Esetleg ilyen csak a játék vagy ez nálam működik így?
  • RoboKutya78
    #1758
    Ez az a videót tuttko hogy nem talizom meg mert hajnali fél egykor találtam és félkómásan néztem meg a 30 perc gamepleyerét:)
    Én láttam a videjót na ennek tuttkó nics szüksége fegyverzetre odamegy azt hamm bekapja
    bár a 45 fokos mozgó conveyor lehet a leggyengébb láncszem rajta:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.04. 15:45:20
  • SG fan
    #1757
    Esetleg ha belinkeled a videót hozzá tudok szólni! :D
  • SG fan
    #1756
    Igen tudom, azokra már rákerestem! :D Amúgy gondolom láttátok már ezt a videót de akkor is nagyon komoly! Hamár úgy is szétszedő állomások készülnek!

    Habár, hogy mennyire hatásos abban már nem vagyok biztos de akkor is komoly! :D
    Utoljára szerkesztette: SG fan, 2015.11.04. 15:30:51
  • RoboKutya78
    #1755
    Tegnap este láttam egy videjót
    a srácnak volt egy rakat hajója és azt lestem hogy úgy irányította őket hogy kiszállt a hajóból és külső távirányítással mintha megtanította volna a karján levő eszközt hogy azon keresztül a felső hajómenüben kiválasztotta az irányítani kívánt egységet és odarepült a konnektorhoz majd külső nézelődőből rávezette a hajót a konnektorra.Na most ezt nem tudom vajh módolta vagy tényleg megoldható
    Ugye ezt a módszert max úgy lehetne kivitelezni hogy beülsz egy vezető ülésbe kiváltasz külső nézelődőbe és odaviszed a kamerát a konnektorhoz és rácsekkolod a hajót a modulra. De úgy rémlik ezt se lehet megoldani mivel külsőből nem látod a székednek az irányítókonzoljait, bár ki kéne kísérleteznem.
  • RJoco
    #1754
    Megnéztem, hogy, ha hajóban ülök és van rajta antenna, akkor látom e a szenzor hatóterületét, de sajnos így sem mutatja.
    Majd még kipróbálom kreatívban, hátha csak úgy hajlandó mutatni.
  • RoboKutya78
    #1753
    valszínű ötvözték a kört egy lcd kijelzővel és abba kreálták meg a sok kép egymás utáni megjelenítését:)
  • laci4321
    #1752
    Amikor én játszottam vele (jó régen) akkor még a pocsolya csak egy kék hártya volt, egy kép ami megjelent. Azóta videókban láttam van már fénye is (kék), meg hangja. Remélem egyszer megcsinálják a hullámzását is.
  • RoboKutya78
    #1751
    Van pár baylon és csk hajó konstrukció is odafennt:)
  • SG fan
    #1750
    Ahh köszi nagyon komolyak a cuccok! Tudom most magamat égetem be de nem gondoltam volna, hogy egyáltalán lehetséges megoldani a csillagkapus utazást a játékon belűl ha tényleg működik. Plussz, hogy a francba csinálták meg az esemény horizontot? (a "pocsolyát") :D

    Lehetséges, hogy akkor Bab5 mellett neki állok még egy Daedalus hajónak is majd egyszer! A Cheyenne parancsnokság pedig maga lenne az álom! :DD
    Utoljára szerkesztette: SG fan, 2015.11.04. 11:44:56
  • RoboKutya78
    #1749
    Régebben a feltöltésnél több menüt lehetett választani(pl script bluprint feltöltési lehetőség) azt nem tudom miért szedték ki így a steamen nincs értelme a bal oldali szűrő használatának se mert max az abban az időben kreált dolgokat találja meg rendesen a rendszer
    Kár hogy kiszedték.
    A másik amit nem vágok hogy miért nem használják a feltöltők értelmesen ha modos világot készítesz van egy megoldás hogy hozzá válogathatod a világ elemeit így biztosabb a dolog hogy meglesz minden elem hozzá a listádban és nem kell anyáznod amikor bluprintből betöltöd a modolt valamit és lesel hogy szétrobban a tereptárgy. Én ha csak tehetem ezzel a módszerrel osztom meg a dolgaimat mostantól.
  • RJoco
    #1748
    Hát ez nagyon állat és mindjárt az első találat tartalmaz 3 különböző kaput is, ha jól láttam. Lehet Atlantis-t is építeni, meg köztes állomást, de akár egy nagy Destiny-t is a legrégebbi kapuval.
  • RJoco
    #1747
    Tehát a túlélő világgal nem fog menni. Kár. Pedig csak a szállítóhajós részt kellett volna megkeresnem és kivennem a pipát előle.
    Vajon miért függ ettől a dolog?
  • RoboKutya78
    #1746
    Például itt van ez a bolygószelet amit megalkottak erre rá lehetne alkotni a Cheyenne-hegyi bejárattal a dolgot:)
  • RoboKutya78
    #1745
    Csak írd be a keresőbe hogy Stargate és less csodát:)
    hangok lcd kijelzők kapuk pocsolyaugróval:) dekoratőr elemek villágítástechnika
    Már csak a kitartás és egy jól megtervezett alaprajz kell a csk parancsnokságról és mehet a buli megtervezése:)
    Amúgy találtam olyan tervet amiben egy asteroidába volt megalkotva a parancsnoki központ bár nekem egy kicsit esetlennek tűnt:)
    1 találat
    2 találat
    3 találat
    4 találat
    5 találat
    6 találat
    7 találat
  • SG fan
    #1744
    Ez mekkora király már! :D

    Ráadásul azt akarod mondani, hogy van CSILLAGKAPU? IDE VELE! :D
  • laci4321
    #1743
    Ahhoz, hogy az exploration (felfedezés) bekapcsoljon, 3 dolgot kell tenni:
    1. Az „Aszteroidák” világot indítod el
    2. Végtelen aszteroidagenerálásra állítod (az aszteroidaszám beállításakor a végtelent válaszd ki, magas, közepes vagy alacsony denzitással)
    3. A Haladó pályabeállításokban vedd ki a pipát a szállítóhajók megjelenése négyzetből. (Most tabletről vagyok, nem tudom megnézni pontosan az-e a neve, de valami ilyesmi.)

    Indíthatod a világot. Egy végtelen aszteroidamezőben leszel, ahol az aszteroidák viszonylag távol vannak egymástól. És találhatsz dolgokat :) Amúgy elég régen bejött már, asszem valamikor az 1.060 frissítéssel, szóval majd laza 9 hónapja :)
    Én amikor abban a világban nyomtam, akkor leszedtem a Stargate modot, és építettem csillagkapukat az állomásokra amiket építettem/találtam. Király hogy volt hova menni :D (most meg már van szkriptes menü is a csillagkapukhoz, szóval nem névátírással kell szarakodni, hanem tárcsázni is tudsz :D )

    Amúgy amikor egy Blueprintet töltesz fel a Steam-re, akkor azért szokta megkérdezni egy menü, hogy „Exploration” (és kipipálhatsz egy négyzetet ha akarsz) mert ha valaki feliratkozik rá, akkor ebben a Felfedező módban meg lehet találni. (Meg fel is szokott lenni tüntetve a Steamen egy plusz címkével, ha engedélyezve van, hogy „Blueprint, Eploration”)
  • SG fan
    #1742
    Nekem sincs nagy gépem, én is DX9-el nyomom! :)
  • RoboKutya78
    #1741
    Laci

    Ezt az exploration módot hogy állítod be mint világ?
  • RJoco
    #1740
    De legalább már nagy blokkból kell összerakni őket. Igaz, max 12500-ból.

    A DX9 meg szerintem a részvétel miatt is fontos. Nem mindenki gépe bírhatja el a DX11-et és mivel itt nagy hajóról beszélünk, a két DX között már feltünően mások lesznek a fény effektek is. De, hogy ők mire gondolhattak, azt nem tudom. Én ezekre gondoltam.
  • RJoco
    #1739
    Hát a multiplayer még odébb van, főleg nekünk, ha normális közösséget akarunk, de nincs szerverünk. Majd utánanézek, hogy lehet erre direkt szervert bérelni és mibe fáj az. A játékélményért megérne havi 2-3 ezer forintot (nekem).

    Én még nem próbáltam az Exploration-t. Ez akkor nemrég jöhetett be, mert mikor a világomat kezdtem, még nem volt ilyen kezdési lehetőség.
    Szerintem minden irányba 1 nagy hatótávú érzékelő elég lenne a felfedezéshez (hátrafele nem is lenne annyira muszáj). Utána meg már jöhetnének a kisebb hatótávúak, hogy pontosabban be lehessen mérni a cél helyzetét.

    Az a mod elég érdekes lehet.
  • SG fan
    #1738
    Szívesen leírom majd míről szól de csak holnap mert ma már hulla fáradt vagyok munka után! :)

    De röviden két féle kereskedő hajót akarnak. A Trade ship voltaképpen ilyen céges kereskedelmi hajó lenne, mint valami teherszállító de bárki fellszállhat kereskedhet ameddig csak akar.

    A merchant már érdekesebb. Egy fajta utazó karaván az űrben. Ugyan csak kereskedő hajó de nem céges, nem nagy multi hanem voltaképpen egy fajta "maszek" vállalkozás. Az érdekesség, hogy feltétel min két kísérő őr hajó. Illetve olvastam valamit arról hogy a legénység közben éli a saját életét rajta. Vagyis legyen önellátó! Talán egyfajta mozgó bázis ami persze nem bázis hanem hajó? De ez csak tényleg nagyon tömören most hogy belepillantottam. Ha addig senki sem írja le részletesen majd holnap esetleg átrágom magam rajta. Ja és CSAK DX9-es nevezéseket fogadnak el. Érdekes... :)
    Utoljára szerkesztette: SG fan, 2015.11.03. 21:47:05
  • RJoco
    #1737
    Még lenne mit csinosítani rajta, de köszi!
    Nem marad vissza darab a csöveknél, mert van valamennyi hatótávja oldalra is a flexnek. És annak az esélye is kicsi, hogy pont gridre rakom a hajót (bár amilyen mázlim szokott lenni...), így mindig eléri valamelyik flex.
    Ma előfordult pár elkóricáló blokk, de nem volt vészes és az üvegfal kezdemény megfogta őket.
    Ha mindenhova tennék flexet, akkor az 1200 darabot jelentene. Az biztos, hogy gyorsabb lenne a szétszedés, de, ha még lejjebb esik a szimulációs sebesség akkor nem biztos, hogy megéri. Így is 15-20 között mozog flexelésnél, amúgy meg 40-50 között. Ez sajnos meg is látszik, mert a 2m/s sebesség valójában csak 1. Vagyis 10 métert nem 5, hanem 10 másodperc alatt teszek meg. 5km-nél meg...

    Hajóban ülve még sosem próbáltam, gondoltam a szkafander rádiója elég hozzá. Az állomásokat és hajókat is tudom irányítani csak szkafanderben. Persze van rajtuk antenna és távirányító is. De majd akkor kipróbálom, köszi a tippet!
  • RoboKutya78
    #1736
    Ha valaki lefordítaná mit is akarnak az jó lenne:)
    Fejfájásom lesz a GOOGLE fostól:)
  • RoboKutya78
    #1735
    Újabb hajóépítő akciót hirdetnek a srácok részletek itt
    Csak azt nem vágom hogy miért mindig csak hajó kell nekik?? Bázist ismétlem jó bázist jóval nehezebb kiötölni mint egy hajót.
    A bázis sokkal összetettebb buli.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.03. 21:27:37
  • laci4321
    #1734
    Antenna nélkül közeledő hajókat már csak akkor veszel észre, ha lő. Lehet az AI hajókon mindig van, de igen, elsődlegesen multiplayerhez terveztem. Plusz próbáltátok már az exploration módot? Amikor nem 10km-re feltűnő szállítóhajók vannak a világban, hanem eldugva találhatsz hajókat aszteroidák belsejében, aszteroidákon állomásokat, stb. Én egyszer találtam egy nagyon frankó aszteroidaállomást. De hatalmas szerencse kell hogy kiszúrd. Egy ilyen szkennerrel szerintem nem kéne többé a szerencsére hagyatkozni. Ekkor is jött az ötlet rá. Sajnálom nagyon hogy nem bírja a játék a nagy hatótávot :(
    Ven egy mod, a blueG radar mod, ami megjeleníti a HUD-on az ismeretlen objektumokat. De én „menőbb” dolgot akartam létrehozni. Hát nem jött össze :(
  • Carmang
    #1733
    Nem csak brutál nagy, hanem még színes is :D
    Nem maradnak vissza alkatrészek azon a helyen, ahol cső van, nem pedig flex?

    Az érzékelők hatósugarát hogyan próbálod megnézni? Elég fura ez az egész, én csak úgy tudtam megnézni az állomásomon levő érzékelők hatótávját, hogy egy olyan hajóban ülök, amin van antenna, illetve az állomáson is van antenna.
  • RJoco
    #1732
    Felettébb érdekes, bár őszintén megmondom ezt így nem tudnám mire használni.
    10km-en belül látható minden hajó, mert az antennájuknak és a bójának ekkora a hatótávja. És az AI hajókon mindig van antenna.
    Akkor lenne hasznos, ha megmondaná, hogy, ha már lelőttem az antennát, akkor mégis milyen messze van. Mert ilyen esetben már nem tudom a távolságot (lőtávot) igazán belőni. Kis hajónál, drónnál lehet meg sem találom még kamerával sem, ami azért elég veszélyes tud lenni.
    Multiplayerben hasznos lenne, mert, ha valaki antenna nélküli hajóval jön, vagy lekapcsolta az antennát, hogy lopakodjon...
    De 800m-re lehet, hogy még így is ellátnak a tornyok és akkor már egy jól védett bázist sokkal nehezebb megközelíteni.
  • RJoco
    #1731
    Jók a könnyű páncél blokkok, nem rongálódnak. A Blast Door, nem pont kocka alakú, tudna mozogni a tető a négy oldalirányba, az pedig súlyos károkat okozhatna. Lehet, hogy a Door nem sérülne, viszont a futóművek szerintem nem bírnák. Ha mégis, akkor meg a futómű mögött lévő blokk nem bírná.
    Elég stabilan van a helyén a cucc és gyors mozgást amúgy sem lehet elérni vele. Ezenkívűl van rajta 2 giro felülírásra állítva, hogy amennyire csak lehet a helyén tartsa a tetőt és ne akarjon elforogni valamerre.

    Igen, a nagy felhőből szedtem ki őket. Bár nem mind spawnolt 4-5 km-re, volt ami 10-re érkezett.
    Van még egy foglalható 5 km-re, még azelőtt jelent meg, hogy kikapcsoltam a drónokat.

    Arra lennék kíváncsi, hogy a hackelős blokk milyen messzire képes elhackelni. Antenna hatótáv vagy esetleg lőtávon belül?
  • RoboKutya78
    #1730
    Az oszlopokat nem volna jobb lecserélned Door elemekre??
    tudom hogy nem akarsz modot használni de még talpak helyett ezt is használhatnád:) nehezebben rongálódnak
    Ezeket a hajókat abból a naagy piros felhőből szedted el amit bedobál a gép 5 6 ezer méterre a bázisodtól?
    Tools progiban átállítottam az ellenséges hajókat saját besorolásra most megyek meglesem megvannak e és nem respannol egy újabb felhő a régi helyére:) lesz nekem is aprítani valóm ha bejön a cucc lehet átlököm túlélőbe a dolgot:)
  • laci4321
    #1729
    Na elkészültem. Egy szkenner modult akartam csinálni, ami 10000m, 5000m, 1000m-es távolságból is jelzi hogyha valami van ott. De nem csak azt jelzi hogy valami van 10000m-en belül, hanem azt is hogy merre van az a valami. Nagyon örültem és nagyon elszánttá váltam, amikor ez az ötlet megfogalmazódott bennem. Úgyhogy megcsináltam. Elkészültem vele teljesen, már minden kész van, tökéletesen működik. 1 dolgot leszámítva: amint áram alá helyezed, a játék gyakorlatilag meghal. A szimulációs sebesség valahol a béka segge alatt, olyan 0,01 körül lehet. A szkenner modul egyébként kb. 200 MW áramot fogyasztana, ami egy nagyméretű nagy hajóra való reaktor teljesítményének 2/3-a. Nem kevés az biztos, de tartható :D
    Nem próbáltam még ki azt, hogy mi van ha lejjebb veszem a szkennelési hatótávolságot, hogy azt mennyire tolerálja a játék. De én eleve erre a távolságra terveztem, hogy észrevegyem a felbukanó hajókat (10000m-re), a kalózokat (5000m-re), a felfedezendő eldugott bázisokat. Hát ez nem jött össze :(

    Itt megnézhetitek ha szeretnétek:
    Sector Scanner mkI (modded)

    Szerintem 1 km-es érzékelőterületekkel működne a cucc. Csak akkor meg már minek szkenner?

    (RJoco: A szkript ehhez a szkennerhez kellett volna. Előfordulhat ugyanis, hogyha rossz projektor kapcsol be, akkor valahogy újra kéne indítani a szkennert, hogy frissítse a kivetített képet. Amikor tesztelgettem - még kicsi hatótávokkal -, akkor párszor előfordult, hogy "elfelejtett" kikapcsolni egy projektor, vagy épp bekapcsolni.)

    U.I.: most azért meglehetősen mérges vagyok a játékra.... elég sok munkám ment a SEMMIBE
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.03. 17:09:47
  • RJoco
    #1728
    Az utolsó hajót is majdnem szétszedtem csak közben kifagyott a játék. De már megvan. Illetve nincs :)
    Kicsit még bővítettem a szétszedőt, magasítottam rajta és elláttam pár érzékelővel, hogy lássam, biztos bent van a hajó a területen.
    Gondoltam még kivilágítom, mint olajfinomítót Bécsnél, de ahhoz most nincs kedvem.
    Még van mit csinálni rajta, összeszerelő blokk nincs rajta, ami szétbontaná az elemeket és még semmilyen dokkolási vagy másik állomásra továbbítási lehetőség sincs rajta. De ez már csak részlet kérdés.

    Sajnos hiába kapcsolom be, hogy lássam az érzékelők hatósugarát vagy a grav.gen. területét, nem hajlandó megmutatni. A tömegközéppontot kijelzi mindennél, mindegy, hogy csak 1 valaminél kapcsoltam e be. Lehet a másik kettő csak kreatívban megy?

    És egy utolsó kép az utolsó (jelenleg) ilyen hajómról:
  • RJoco
    #1727
    Szétszedtem még egy szép nagy hajót. Kb 30 perc alatt megvan. Elég hatékony. A hajó 1500 tonnát nyomott.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.11.03. 01:02:03
  • RJoco
    #1726
    A másolással nem volt semmi gond, látja az összes korábban telepített játékot. A mentett állások visszamásolása után azok is mennek.
    Sajna a játék nem lett sem gyorsabb, sem jobb. Már megint bebugzott.
  • RJoco
    #1725
    A CoD-ra csak 70 GB-ot szed le, mert a rohadékok nem voltak képesek összetömöríteni. Pedig van belőle lemezes verzió is.
    A többit meglátjuk, persze, ha nem megy, akkor muszáj lesz.
  • SG fan
    #1724
    Hát én inkáb letöltögetném mert az a biztosabb de azért én is kíváncsi vagyok erre! :D
  • SG fan
    #1723
    Ja sejtettem, hogy valami ilyesmi! :)
  • RJoco
    #1722
    Újratelepítettem a wint, kíváncsi vagyok mi fog ebből kisülni. Már másolom a steam könyvtárba a játékokat, aztán majd meglátjuk, hogy elfogadja e őket vagy letöltögethetek.
  • RJoco
    #1721
    Szerintem, ha vegyes energiaforrást használsz, akkor a kettőn egyaránt osztoznak a fogyasztók. Vagyis fogy az uránium, ha a napelemek mellett be van kapcsolva a reaktor is.
  • RJoco
    #1720
    Nem termel, csak raktároz. Bármi képes feltölteni, ami termeli az energiát. Napelem, reaktor, egyéb modban foglalt dolgok. Lehet, hogy egymást is képesek feltölteni, de annak ugye nem sok értelme van. Hacsaknem akkuval megy a hajód, az állomásodon meg napelem és akku látja el az energiaforrás szerepét. Ez esetben elméletileg át lehet tölteni, de sosem próbáltam.