7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #1639
    ötletnek nem rosszPróbát megér.
    Viszont ha csak úgy elindítod a játékot és berakod limitált elérésre az valószínű nem olyan tulajdonságú szerver lesz mint amit a szolgáltatók adnak. Kérdés hogy puszira adnak e szerveroldali klienst a játékhoz.
    Bár én tegnap csekkoltam pár szervert hogy tudok e rajtuk érvényesülni
    Sajnos kiderült hogy jobb ha maradok az egyéni saját kis űrszférámban ezzel a nótással:(
  • RJoco
    #1638
    Szép.

    Karácsonyra esedékes, hogy összerakok egy új gép konfigot és ez a régi megmarad. A karácsony alatt december elejét értem, mikor megjön a fizu, bár, ha sikerül némi türelmet varázsolnom magamba, akkor tényleg várok még pár hetet, hátha lesznek jó kis akciók és akkor spórolok egy keveset.
    Szóval a lényeg, hogy itt marad ez a gép és, ha gondoljátok, akkor kísérletképpen megcsinálhatom szervernek. Aztán majd meglátjuk, mit bír.
  • RoboKutya78
    #1637
    Na kérem:) tessék lássék
    Ha felveszel barátba meg is nézheted :) itt... ezt!!!





    Csak azé nem rakom ki még közösbe mert még fényesítem:) csak nektek csak most csak baráti megtekintésre!
  • RoboKutya78
    #1636
    hm mi történt a masinával?
  • SG fan
    #1635
    Na fasza! Elkezdek valami iránt komolyabban érdeklődni erre összeomlik a gépem! Most tesóméról írok! Nem mintha megérezné bárki is a hiányomat csak írok hogy ha ismét tudok szeretnék aktívan részt venni a dolgokban! Addig is meg bütykölöm a gépet! További jó építést! :D
  • SUPERTRABI
    #1634
    ha az auto displ lcd scriptről beszélsz akkor mondom, hogy megcsinálták, hogy a private textbe irt dolgokat is felismeri parancs ként, csak a szintaktikát nem tudom, hogy hogyan, mit kell irni XD
  • RoboKutya78
    #1633
    Ezt a programkód megadásokat a monitorok esetében jobban is kivitelezhették volna
    pl a zöld kis kockában:) beírható lehetne minden egyes parancs pontos vesszővel a végén és az ok megnyomásával bekerülhetne a mostani beviteli helyére célszerűbb lenne
    kihagyhatnám a notepad használatát:)
  • Ronar
    #1632
    Köszi :)
  • Ronar
    #1631
    Köszi :)
  • RJoco
    #1630
    Nem tudom te milyen hajóban kezdted, én kipróbáltam egy kicsi fúróhajót, nem tűnt el mikor kiszálltam, viszont nem volt rajta finomító.
    Aztán kipróbáltam valamilyen másik nagy kezdőhajót, ezen volt összeszerelő is, fúrót kellett volna rárakni.
    Mindkét hajón volt oxigénellátás.
    Találtam egy elhagyatott hajót. Szépen fel folt építve, volt benne minden, kivétel oxigénellátás meg üzemanyag.
    Anyaggal nem igazán látják el az embert kezdetben, viszont, ha többen vagyunk, akkor mindenki más hajóval kezdve már össze lehet hozni valamit.

    Az eltünős hajókra szerintem úgy értik, ha meghalsz, akkor a hajó eltűnik. Ezáltal az öngyilkolással nem tudsz annyi nyersanyagot összeszedni, hogy abból már komoly dolgot építhess. Ha kiszállsz, attól még nem tűnik el. Persze a már szétszedett hajó anyagával nem tudom, hogy mi lesz.
    Arról nem is beszélve, hogy nem ugyanoda rak vissza halál esetén. Sajnos, ha nincs medical, akkor véletlenszerűen éledsz máshol, aztán próbáld meg megkeresni az építményed az űrben.
  • RoboKutya78
    #1629
    na jó azt hiszem ezzel a szerverkeresgéléssel ismét feladom a dolgot nem bírok semmit se lépni akkora fps hiányom van:(
  • RoboKutya78
    #1628
    Srácok nem tudom ki járt már szervereken
    egy ami baromira kérdőjel számomra.
    Ha túlélőben nem kreatívban van a szerver akkor ha űrruhában éledsz hogy a túróba teszel szert acéllemezre? hogy egyáltalán le tudd rakni az első kockádat?
    Ezen esetekben mindenképp valami hajóban kell éledned és azt azonnal el kell kezdened szétszedni ha találtál egy megfelelő helyet?
    De ha ki van írva hogy ha elhagyod a kezdőhajót az eltűnni akkor hogy a kreatív élebe kezdesz neki bárminek ha nincs legalább egy alap kiinduló anyagod ami legalább arra elég legyen hogy le tudj rakni egy finomítót meg egy energiaközpontot meg 3 blokott??
    sose vágtam hogy lehet elindulni egy szál ruciban meg egy fúrógéppel.
  • RJoco
    #1627
    Látom a Pécsieknek van pár szerverük.
    Azért nem árt valami infot is szerezni a tulajról, mert egyszercsak a semmibe vész az alkotás.
  • RJoco
    #1626
    Elvileg a generátor is feltölti, ha van jég benne, amit feldolgozzon.
  • laci4321
    #1625
    Látom be is vetted a Zakarias New World 10.13 nevűt :D

    De én még mindig úgy vagyok vele hogy megvárom a bolygók + multiplayer nagy patchet.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.10.29. 12:34:36
  • RoboKutya78
    #1624
    Mh van pár magyar szerver is pont elég fős hogy jó legyen mindenkinek:)
  • laci4321
    #1623
    Jaj rosszul írtam. Az oxigén tank tölti fel a palackot. (A generátor termeli az oxigént a tankba, jég felhasználásával)
  • RoboKutya78
    #1622
    Lassan tényleg lehetne szerválni valahol egy rendesen beconfigolt szervert ahol mindent lehet minden mod fent van és csapatba lehetne kreálni valamit rajta:)
    Most nem azt mondom hogy valaki fizessen be azt vagy begyün vagy nem.Valami fő szeró kéne esetleg a játék tulaj által futatott szeró azé szerintem akadna így már egy 6 7 fős magyar enginer brigád :)Nem tudom milyen fennhatóságú szervert kéne keresni a meglevők között hogy mindenkinek elérhető legyen.De talán a német szerverek közt kéne keresgélni:) ha van.
  • laci4321
    #1621
    Stemaworkshopdownloader?? :D Egek mik vannak.

    Egy interaktív hajóirányító rendszert tervezel csinálni 3D-s vetítéssel? Szép vállalkozás, alig várom a végeredményt. Csak nem lehet valahogy kevésbé hologramszerűvé tenni a hologrammot? Ne legyen átlátszó és vibráló és csíkos. Mert ez így nem túl jó, elvész sok részlet.

    De szerintem még e mellett is lenne létjogosultsága az ötletemnek, a 2D kevesebb helyet foglal. Ha nem vállalkozol rá, lehet kiírom az ötletet az angol közösségbe, hátha megtetszik valakinek. Bár sajnos az előző, lézerantennás információátvitelre sem jött semmi válasz :(

    Ronar: Oxigén újratöltés: gyárts oxigénpalackokat az összeszerelővel. Tedd be őket az oxigén generátorba és pipáld ki a beállításaiban a palackok újratöltése funkciót. Feltöltődik az oxigénpalack 0-ról 100%-és azt tedd a hátizsákba. 1 palack 3-szor tudja újratölteni az űrruhát (aszem), úgyhogy jó ideig nem kell majd rá figyelned.

    DominguezHUN: üdv neked :)
  • RJoco
    #1620
    Tutorialt nem csináltam.
    Az ajtók is árammal működnek, ha nem megy a generátor és minden csukva van, akkor nem mész sehova.
    Ha a gombot megnyomod még egyszer, akkor ki kell nyílnia az ajtónak.

    Sok sikert a Babylon 5-höz :)
  • SG fan
    #1619
    Hali! DominguezHUN néven vagyok amúgy steamen (legalábbis most) :) A játékot tegnap szereztem be most épp a tutorialt csinálom! Egész jól elmondja amit kell de írtó bugos! :D Ajtók konkrétan fordítva működnek. Alapból nyitva van minden és végig tudok rohanni a pályán. Ha meg teljesítem a cél feladatot pl: (rakj uránium rudat a reaktorba és akkor áram alá kerül a vezérlő panel és ha megnyomod a gombot) akkor lezáródik az ajtó és ott ragadtam! :)

    Egyelőre ismerkedem a játékkal de titkos vágyam, hogy valamilyen Babylon 5-ös cuccot hozzak létre. Habár nagyobb volumenű dologhoz majd egy jobb vas el kél! :)
  • RoboKutya78
    #1618
    hajrá
  • RoboKutya78
    #1617
    van az oldalán egy vörös keresztes terület na oda kell kattannod folyamatosan nyomva a gombot Hallani fogsz egy feltöltő hangot akkor fog feltölteni
  • Ronar
    #1616
    Sziasztok.Van egy egyszerű kérdésem.Az űrruhában az oxigént hogyan tudom újra tölteni?
    Van már egy kész szobám amiben működik az oxigén termelés és sisak nélkül el tudok ott lenni.
  • RJoco
    #1615
    Teljesen jó a futómű, mint vezető. Így szépen mozog az oszlopon fel-le és elvileg el sem fog mozdulni. Nem is tud, annyira passzentos az egész.
    Még elég sok hegeszteni valóm van, hogy ténylegesen kipróbáljam egy hajó szétszedését, de nemsokára meglesz az is.
  • SUPERTRABI
    #1614
    amugy nem kértem a modot, de kössz :) a modokat ennek a linknek a segitségével szedem le steamworkshopdownloader

    ami meg az ötletemet illeti, ez a videó kb bemutatja mire is gondoltam :)
    videjó
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.10.28. 21:34:17
  • laci4321
    #1613
    SUPERTRABI: Milyen ötleted támadt vele? (te vagy az egyetlen aki meg is tudja csinálni, szóval elmondhatod :D )

    C:\Users\{Windows user}\AppData\Roaming\SpaceEngineers\Mods
    Ebből a mappából kimásoltam ennek a modnak a fájlját. Ha létrehozod te is ezt az elérési útvonalat és beilleszted, szerintem menni fog hogy te is használhasd. Egy próbát megér :)

    A C:\Users\{Windows user}\AppData\Roaming\SpaceEngineers\Mods mappában megvan az összes mod. Nagyon sok modra feliratkoztam már, így összetömörítve az egészet egy 1,71 GB-os állományt kaptam. Nem is tudom hogy működni fog-e a dolog, ha egyszerűen csak elküldöm és te is bemásolod-e magadnak azonos mappába. Ha igen, és igényt tartasz rá, feldobom drop-boxra az egész pakkot és elküldöm. Nem kevés új lehetőség nyílik meg előtted ha összejön :)
  • SUPERTRABI
    #1612
    van egy jobb és látványosabb mod ami ebben nagyon segitene :)

    Projector Preview
  • RoboKutya78
    #1611
    A mozgó tetőre ötletnek ha tudsz használni modot akkor ezt ajánlanám
    [DX11] Mech's Mods: Gears & Things elvileg megoldás lehet
    A tetőt a sínekre mindenképp csak rácsúsztatással javallom mint a Vonatok esetében.
    Távírányítás nem kell a pilóta fülke:) a távirt meg elvileg lehet okosítani vezérelni hogy két koordináta közt mozogjon
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.27. 21:12:07
  • laci4321
    #1610
    Újragondoltam

    Fogni kéne 2 széles LCD panelt, amiket egymás mellé raksz ÁLLVA. Az egyikre kitehetnéd a hajó képét, felülnézetből, vagy oldalnézetből, az a lényeg hogy a hajó eleje nézzen felfelé, a hátulja pedig lefelé.
    A másik , mellette lévő LCD panelen pedig a menürendszer futna. A megjelenő egységek pedig azonos magasságban jelenhetnének meg, mint ahogyan a hajóban is vannak.

    Megpróbálom illusztrálni egy példával:


    Fogom a hajómat, a Cutting Principle -t. A Hajóm 72 blokk hosszú. A bal oldali LCD panelbe úgy kellene a képét beillesztenem, hogy a tetején egy kis hely kihagyva van. (a menüszövegnek)
    Ha meglenne a szkript, szívesen megcsinálnám, hogy mind az összes blokk nevébe beillesztenék egy tagot, ami a hajóban elfoglalt magasságát jelölné. Vegyük pl. az ajtókat. Az lenne az ajtók neve, hogy:
    Hid - Folyoso ajto {H11}
    Folyoso - Oxigen szoba ajto {H:13}
    Folyoso - Elsosegely szoba ajto {H:15}
    Folyoso - Feldolgozo szoba ajto {H:17}
    .......
    A {H:szám} tag jelölné a magasságot a blokk neveiben. (H=Height - csak hogy az egész játékvilágban elterjedhessen, legyen angol)
    A blokkokat csoportokba rendezve pedig a csoportok neveiben elrejthetnénk egy tagot, ami azt mondaná meg a szkriptnek milyen képet tegyen ki a bal oldali kijelzőre. Tehát mondjuk az lenne a csoportnév, amiben az összes ajtó benne van, hogy:
    Ajtok {P:doors}
    Amikor ezt a csoportot megnyitod, akkor a bal oldali kijelzőre a doors nevű kép kerülne ki. (Képeket tudtommal be lehet vinni valahogy a játékba mod formájában, az már mindenkinek a saját dolga lenne.) (P=pictures)

    Tehát amikor a menüvel megnyitnád az "Ajtok {P:doors}" csoportot, akkor a bal oldali kijelzőn átváltana a szkript a "doors" nevű képre, és a listában megjelenne az összes blokk ami a csoportba van rendelve, abban a magasságban ami a névbe van írva. (Persze a magasságszám nem feltétlen egyezik a sor számával ahová ki kell írni a dolgokat, ezért ezt meg lehetne úgy oldani, hogy csinálni egy összes blokkot tartalmazó főcsoportot, aminek a nevében benne lenne egy taggel, hogy a hajó hány blokk hosszú. Ha van mondjuk a 35. magasságban egy ajtó a 72 magasságú hajóban, és a kijelzőn 50 sor szöveg fér el, akkor 35/72*50=24,3, tehát kerekítve az ajtó nevét a 24. sorba kellene kiírni.) Ha azonos magasságban vannak a blokkok, akkor tökmindegy milyen sorrendben egymás alá kerülhetnének.

    Egy másik példa:


    Megnyitom a menüvel a "Ugrohajtomuvek {P:ugro}" csoportot. A Bal oldali kijelzőn a kép átvált az ugro képre. A jobb oldalon pedig a menürendszerben megfelelő magasságban megjelennek az ugróhajtóművek nevei.


    Ha olyan csoportot nyitunk meg, aminek a nevében nem szerepel {P:KÉP} tag, akkor a Főcsoporthoz rendelt kép jelenne meg ismét. Az a főcsoport, ami minden blokkot tartalmaz, és tartalmazza a hajó magasságát. Tartalmazhatná még a hajó nevét is. Tehát lehetne "MAIN GROUP {Cutting Principle} {H:72} {P:standard}". Ekkor a standard kép jelenne meg a bal oldalon, és mindig ez jelenne meg, amikor nincs képváltoztató utasítás.
    Tehát összességében ezt látnánk:



    Szerintem nem egy lehetetlen ötlet, és mozgás közben elég menő is lenne :D



    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.10.27. 21:03:11
  • RJoco
    #1609
    A tető kerekes mozgatása nem megoldható, most próbáltam kreatívban.
    Csak 1 módszárt találtam, ez pedig a hajtóműves mozgatás. A tetőt a 4 oszlop közé szorítom, ha nagyon elmozdulna, akkor azok a helyén tartják. A csillapítást kikapcsolva 0,5 m/s-mal a flexek nagyjából mindent el tudnak dolgozni. Ha nagyon leeresztem a tetőt, akkor azt is.
    A szimuláció sebessége a flexek bekapcsolásakor 80-ra esett le, a tető eldolgozásánál 13-ra, míg az FPS 25 körül volt, majd 17-re esett le.
  • RJoco
    #1608
    Az összeszerelős script ötletemre mit mondasz? Megcsinálható?

    A menüs scripthez sok sikert! Nagyon jó lesz az, ha kész lesz.
  • RJoco
    #1607
    Azon agyalok, hogy tudnám a zűzó üzemem tetejére a mozgó prést szerkeszteni, de eddig nem sok sikerrel.
    A 4 oszlop már megvan, aminek vezetnie kell a tetőt.
    Eddigi ötleteim hibájára most jöttem rá. A teljes tetőből 1 kockasort ki kell hagynom 2 oldalt, különben nem fog elférni a 4 oszlop között.
    Vagyis úgy kell külön megépítenem a tetőt és a helyére reptetnem.
    Először kerekeken gondolkodtam, hogy azok fogják az oszlopokon mozgatni a tetőt. Viszont csak maximális sebesség állítható be, vagyis mindenképp kell rá egy vezérlő pult és nekem is benne kell ülnöm. Vagyis nem lehet automatizáltra csinálni.
    A motorokon gondolkodtam még, viszont annak nem állítható a tengelye jobbra-balra, így nem biztos, hogy neki fognak feszülni a kerekek az oszlopokra.
    Esetleg egyéb ötlet?
  • RoboKutya78
    #1606
    hajrá
  • SUPERTRABI
    #1605
    Az ám, menürendszer 4 gombbal(fel, le, enter, vissza) :)
    jelenleg még csak azon dolgozom, hogy a bázison lévő összes blokk minden opcióját lehessen állitani ezzel a rendszerrel.
    Utána jönnek bonyolultabb dolgok, összehangolni más scriptekkel, pld amiket eddig kértetek :)
    De az is tervbe van véve, hogy az conf. autom. lcd scripthez igy csinálni egy konfigurátort, hogy menürendszerrel beállitod, hogy mit irjon ki az lcd panel.
    Meg még sok más tervezés/gondolkozás alatt álló dolog jöhet szóba :D

    laci, grafikus ábrázolás alatt mit értesz? mert a panelre csak karaktereket lehet irni XD
  • laci4321
    #1604
    Ez a menüzés marha jó ötlet. De még faszább lenne, ha mondjuk grafikusan ábrázolná a hajót/állomást, és azon látnánk a változásokat. Csak azt gondolom nem kis feladat összehozni, mert minden hajóhoz egyedileg kell megcsinálni.
  • RoboKutya78
    #1603
    Ez mi a tök:) úgy fest mit egy menü rendszer? Valahol valami hasonlót már csekkoltam EasyMenü néven de nem tudom hogy kell aktiválni:)

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=433554590
  • SUPERTRABI
    #1602
    hmm, valami nagyon készül :D
    jöhetnek az ötletek, hogy miket látnátok benne szivesen vagy hogy mire használnátok :)

    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.10.27. 16:35:31
  • RoboKutya78
    #1601
    Láttam már megoldásokat ugye pultokra illetve kapcsoló gombokra meghajtókra reaktorokra skint. A blokokra skint húzni nem nagy meló csak a minőségi bőr megtalálása a probléma. Szerintem azé össze lehet dobbantani már hajót trekes külsővel ahhoz 80% ban megvannak a dolgok:)
    Nem hittem volna hogy előbb lesz lehetőség egy stargates atlantiszi bázis összehordani mint egy rendes star trekes csillagbázist:) ez lenne a legfőbb álmom ha össze tudnék dobni egy Esd-hez hasonló kupolás csillagkikötőt:)
  • RJoco
    #1600
    Behúzó rendszer: akkor a hajóra kell pakolni mesterséges tömeget. És akkor viszont nagyon jó helyre kell tenni, hogy a grav.gen. szép egyenesen húzza be, különben elfordul és még a végén összetör valamit.

    A Star Trek-es dolgokat elég nehéz utánozni, tekintve, hogy még az életben sem sikerült nagyon sok mindent lekoppintani.
    A játék sincs felkészítve még a Star Trek technológiájára.
    Egy szép nagy modcsomaggal (vagy 1 mod, rengeteg dologgal, mint X3-ban az XTM volt) minden bizonnyal lehetne ST világot építeni.
    Csak ki az (kik azok), aki(k) eztmegcsinálja('k)?