7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #1799
    Notin ki se próbáltam de csurgatom a nyálam miatta:)
  • RJoco
    #1798
    Jó tudni. Járni mostanában nem jártam.
  • RJoco
    #1797
    Sajnos én nem jutok tovább a nyelvválasztáson, leáll a program.
  • RoboKutya78
    #1796
    Hihhetetlen hogy apró dolgokra se tudnak odafigyelni a játék szerkesztői!!
    Most már kezdem kapizsgálni miért hallod a járásodat olyannak mintha hóban kapirgálnál
    Ugye a múltkor lehetett látni valami téli jelenetet, na most valószínű felülírták a bakancs hangjának a hangját és nem vették észre Szerintem csütörtökön ha kapunk ragtapaszt ott kijavítják majd addig nem akarnak zargatni. A rakéták hangja is valószínű ezért módosult.
  • RJoco
    #1795
    Vazze, durván nyomja a csaj!
  • RJoco
    #1794
    Hát eddig nem nagyon van jelentkező a szerveren való játszásra.
    De az ötlet jó.
  • RoboKutya78
    #1793
    ÉS ha esetleg rácuppan valaki az efféle monitorok kreálására szerintem a "sci-fi Interface Simulation" kereső szavakkal próbálkozzon:)
    Durva cucc:)
  • RJoco
    #1792
    Nekem annyira bonyolult nem kellene. A legegyszerűbb az lenne, ha egy kocka képét ki lehetne szedni és csak azt átrajzolni.
    A lényeg az lenne, hogy pl. egy leszállótalp körvonalát rajzoljam rá, hogy aztán tudjam, hova kell letenni a kicsikét.
    Sajnos a nagy blokkokon való precíz parkolásra nincs lehetőség a játékban alapból.
    De lehet nem vacakolok vele, a nagy blokkra építek kis blokkot és azon már megoldható a precíz parkolás.
    Ha lenne benne valami Elite: Dangerous szerű leszállási segéd, az nagyon király lenne, dehát egy mozgó lcd képpel is sokat szívtál, akkor milyen nehéz lenne ezt megcsinálni...
  • RoboKutya78
    #1791
    Srácok ha a serveren star gate stílust akarunk találtam megoldást mozgó lcd panelek elkészítésére.
    Ha valakinek van kedve hozzá szerintem egész kis kellemes feladat volna:)
    Ha kell segítség hozzá megpróbálom előidézni hogy én hogy csináltam a saját mozgó lcdimet:)

  • RoboKutya78
    #1790
    Így igaz mod kell hozzá persze ha saját ízlést akarsz csinálni akkor lehet jobban jársz ha felkeresel egy spaceenginer modert aki jobban benne van a dologban és ő sec perc alatt felhúz neked egy textet ezekre a blokokra.Vagy hosszadalmas utána járás és gyakorlat után sikerülhet neked is:)Még nem nagyon találtam olyan honlapot ahol minden idevonatkozó dolgot össze gyűjtöttek hacsak nem a játék fő fórumaiban:)
    Nekem is több időbe tellett azt kiszuszakolnom hogy saját mozgó lcd képet tudjak kreálni. összeszedni hozzá az átalakító programokat
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.08. 22:15:11
  • RJoco
    #1789
    Ha egyedi textúrát akarnék egy blokkra húzni, akkor mod szükségeltetik?

    Valami itt készül:
  • RJoco
    #1788
    Feltűnt, hogy új hangja van a hajtóműnek?
  • RoboKutya78
    #1787
    ha mondjuk beemelek egy 3ds hajómodellt és nem akarok vele tükörépítkezést szenvedni azt is megcsinálhatom vele hogy SeToolsal fogom és félbevágom és úgy alakítom ki a hajó belsejét és külső dezingját majd valahogy áttükrözöm a dolgot?ha megoldható akkor hogy?
    Láttam fotókat félbevágott tervrajzszerű beállításba na azokat hogy csinálják? Manuálisan félbevágja vagy SeTvel is lehet?
  • RJoco
    #1786
    A szerverhez nem kell csatlakozni, mert régi verziót használ.
  • RJoco
    #1785
    Akkor jól sejtettem.
    Belinkelném a talált magyar szolgáltatókat, ha tudnám, hogy a chrome hova a fenébe tette őket.
  • RJoco
    #1784
    Esetlegesen erre be lehetne nézni, ha engedi: szerver link

    Ezért is akarom mod nélkül az elején mindenképp, mert szerintem azok rendesen tudják fogni a gépet.
    Ha más nem, akkor két hét múlva tudok csinálni magyarban egy szervert saját gépről, ki lehet próbálni. Bár t-online-os kapcsolattal nem tudom milyen válaszidők lesznek.
  • SG fan
    #1783
    Én támogatom a szerver ötletét habár, hogy a gépem elbírná e a multi játékot még nem tudom! :)
  • RoboKutya78
    #1782
    ugye a szervert felhasználói szám mennyisége alapján bérled 1 slot egy emberke tehát esetedben egy emberkének egy hónapra 60 ft kéne fizetnie hogy megvegye a közösből a szervert ha jól számoltad ki az árát:)És igen annyi slotra váltasz szervert ahányan jelentkeznek a bulira értelemszerű hisz akkor mindenki fent tud lenni egyszerre.
  • RJoco
    #1781
    Hát nálam ott rosszabb volt, mint előtte DX11-en.
  • SG fan
    #1780
    Vagy marad az ember dx9-en mert ahhoz gyengébb gép is jobb! :)
  • RJoco
    #1779
    Pár napja váltogattam DX9 és DX11 között és először nem értettem, hogy miért esett le az FPS-em DX11 alatt. De eszembe jutott, hogy talán a grafikai beállításokkal van a gond. Beraktam mindent minimumra, így nyertem +6 FPS-t. 13 FPS-sel már lehet építgetni.
  • RJoco
    #1778
    Igen, én is a csillagkapu bulira gondoltam. De először az ősöket játszuk. Vagyis ki kell építeni az alapokat. Legyen megfelelő energia, oxigén, nyersanyagellátás. Szép és hatékony bázis. Utána már rá lehet küldeni a modot.
    De, ha nem leszünk elegen vagy nem lesznek elég erős gépek akkor más célt kell keresni.

    Mi az, hogy slot? Ezt már láttam máshol is. 60Ft/slot. De nem igazán értem. Egyszerre annyian csatlakozhatnak hozzá, ahány slotot vásárolok?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.11.07. 07:47:19
  • RoboKutya78
    #1777
    Hali
    Itt van néhány szerver bérlési lehetőség
    Nem egy über drága ára van
    Én egyenlőre sajna nem tudok beleszállni a buliba meló lehetőségem jelenleg nincs sajna.kb 10 fő körül lehet már értelme egy szervernek abból kijön egy 2 fős ellencsapat.
    Illetve el kellene dönteni hogy milyen közös projektbe vágnánk bele PL: csillagkapu buli Természetesen akkor fel is kell tenni hozzá a megfelelő modokat blokokat és akkor így van értelme valami háttér történetet kitalálni és abba alkotni.
    Úgy nincs értelme hogy céltalanul csak belecsapni a elvesbe.Ezt mindenképp jó lenne átgondolnotok.
  • RJoco
    #1776
    Kérem tegye fel a kezét az akit érdekel egy szerver lehetősége! Jelezze, amennyiben nem tud a legfrissebb (eredeti) játékkal csatlakozni.
    Csak így az itteni fórumlátogatók lennének rajta. Szóval nem lenne egy túlzsúfolt hely.
    A játék túlélő módban és a magányos túlélő pályával indulna, végtelen aszteroida generálás és végtelen világ. O2 is lenne természetesen.
    Először mindenképp vanillában és esetleg később lehet modokat bele tenni.
    Ha vagyunk egy páran, akkor megérdeklődöm, hogy mennyi is lenne egy SE szerver, egyáltalán van e lehetőség rá. CoD, CS és Minecraft szerver lehetőségeket láttam, utolsót elég drágán mérték a többihez képest, de az sem volt vészes, még a 'kifizetem' kategória volt. A bérletet én állom.
    Ez lényegében egy teszt lenne, 2-3 hónap, de, ha bejön, akkor akár tovább is.
  • RJoco
    #1775
    Így van, a vanilla minden esetben, minden játéknál az alapot jelenti. Vagyis semmilyen kiegészítő (mod, DLC, stb, ahogy épp nevezik) nincs benne.

    Építőhajó? Lehet meg kellene néznem a videót. De túlélőben szerintem nem megy. Kreatívban meg minek? Bár az ALT+F10-re előjön egy menü, ahol elvileg be lehet állítani valamilyen opciót, de nem igazán értettem, hogy mi is akar az lenni.
  • RoboKutya78
    #1774
    Mod nélkülit jelent teljesen alap blokokból álló építmény ha jól értem.
  • SG fan
    #1773
    Komoly ez az építő hajó! :D
    Lenne egy kérdésem! Sok helyen látom ezt a(full vanilla block) MI a fene az a vanilla block és miért ilyen különleges?
  • SG fan
    #1772
    Lehet, egyszerűbb ha te építed meg amit akarsz! :D
  • RoboKutya78
    #1771
    Hm ebből következik hogy esetleg megoldható lesz az is hogy dron segítségével scriptek tömkelege melltett automatizálhatunk egy építkezést?:)
    Ehhez valahogy be kell programozni a dront hogy milyen koordináta területen dolgozzon és mely koordinátákra milyen blokokat telepítsen:)
    Eléggé kihívós feladat lenne megírni ezt a scriptet ha lehetséges egyáltalán:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.06. 11:05:44
  • Carmang
    #1770
    Update: végre nem kell kiszállni az építőhajóból blokk lerakásához.
  • laci4321
    #1769
    Igen, eleinte a DX11 kijövetelekor én is vakegeret játszottam, mert nem láttam a szenzor határokat. Azzal orvosoltam a gondot, hogy fehér hátteret rajtam (egy bazi nagy fal) az éppen épített hajó mögé, ami azért elég gáz :D De még úgy is kellett vaksiskodni.
    DE: most már nincs ilyen gond, látom simán a területeket, amióta kicsit visszább vették a sötétítést. Meg pont most hétfőn valamiért minden grafikai beállítás alapértékre állítódott a játékban, ami azért is király, mert anno levettem minimumra hogy biztos jól fusson, holott a gép bírja simán. Most meg hirtelen beléptem és azt láttam, hogy minden rohadt jól néz ki :D
  • SG fan
    #1768
    Esetleg jelezd a fejlesztőknek. Jobb ha tudják! :D
  • RJoco
    #1767
    No megvan mi a gond. És hát nagyon remélem orvosolni fogják. Nagyon hamar.
    A gond a DX11-el van. Itt ugye megváltoznak a fényre vonatkozó szabályok. Élethűbb lesz, a sötét tényleg sötét lesz és nem világosodik ki. Szóval muszáj lámpákat rakni.
    DX9 esetén a sötétben is lehet látni lámpa nélkül is. Érdekes mód nekem leesett az FPS és a szimulációs sebesség is alacsonyabb volt, mint DX11-ben. A grafikai bugokról nem is beszélve.
    A lényeg, hogy DX9-ben szép színes terület jelzi a szenzor és gravitáció határait. Ráadásul különböző színekkel van jelölve.
    DX11 esetén ez a terület egyszerűen szürke, abból is a halványabbik fajta, éppen csak észrevehető, ha fehér a háttér. Szóval űr előtt ez elég necces. Ilyen a szenzor és a gravitáció területe is, nincs különbség.
    Szóval szivacs...
  • RJoco
    #1766
    Jó kérdés, a program blokkban csak útirányterv volt és kivetítőt nem találtam a hajón.
    Kreatívban esetleg tudsz fogni egy drónt is.
    Vagy, ha elég közel mész hozzá, akkor beindítja magától a drón gyártást és rövid időn belül meg is születik az első. A többit már tudod a SETool progival :)
  • RJoco
    #1765
    Nem néz ki rosszul, de elég rosszul van megvilágítva, nem sokat látni.
    Azt viszont látom, hogy ez nem fogja maradéktalanul szétszedni a hajót.
    A flex hatósugara kb a körülöttük lévő kocka fele. Én legalábbis valahogy így tapasztaltam. De még így sem mindig igaz, ezért kellett sakktáblásra vennem a figurát. Volt olyan elem, ami a két flex között szépen elcsusszant és megakadt a továbbítóban.
    Ha nem egy irányban lennének a fejek, lehet jobb lenne, de akkor meg a továbbító rendszer kiépítése lenne macerásabb. Több fejjel amúgy is hamarabb szedi szét.
  • RJoco
    #1764
    Már mind próbáltam. Ma még a HUD-os opciót is bekapcsoltam és úgyse semmi.
    Megpróbálom még kreatívban, azt max feladom...
    Survivalban minden általam készített dolog az enyém. Csak kreatívban kell állítgatni.
    De köszi a segítséget!
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.11.04. 23:23:59
  • RJoco
    #1763
    F6 - te magad
    F7 - külső nézet bizonyos szögből és irányítható a hajó
    F8 - külső nézet mozoghatsz bármerre, a hajó és te is ott maradsz ahol vagy. SHIFT+mozgás bill.= gyorsabb mozgás. Mert amúgy elég lassú.
    F9 - ahol megálltál F8-ban, onnan szemlélheted ahogy mozgatod a hajót. Igen, itt már a hajó mozgatás működik.

    Minden esetnél a konzol panelt látod (persze TAB-bal kikapcsolhatod) és reagál rá. Ha távirányítasz, akkor is működik a dolog. A képeim nagy része távirányítással készült és van jópár olyan is, ahol külső nézetből és egész más helyről, mint ahol álltam. Karakternél nem nagyon szoktam használni a V betűt, azt inkább hajóknál.
  • RoboKutya78
    #1762
    Hogy lehetne vajh előhívni ennek a hajónak a dolgát hogy mit gyárt?
  • RoboKutya78
    #1761
    Nem tudom mennyire látszik a képen de zabikál a kicsike rendesen bár a megett alkatrészek köddé válnak:)
    Szépen lassan csipegeti a blokokat :) Bár a szelepek próbaként vannak bent sajna nem jó ötlet mert ahogy látni azok is megemésztődnek a grinderem gyomrában:) Ha erős masinám lenne még azt megcsinálnám hogy az oldalát beüvegezném és tennék az elejére hátuljára egy egy óriás kaput de lehet nem találok ilyen méretet:)és berakok valami gravitáció imitátort hátha valami hatást ér el a bent parkoló hajóra:)
    A hajó felső részén a két párhuzamos sárga szállító felett van már gravitáció csak a kör alakú rész légüres.Az a baj hogy nagyon nem tudom milyen sugárban dolgoznak a vágófejek:(Nem tudom előhívni rajta a hatósugarat.



    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.04. 18:23:06
  • laci4321
    #1760
    RJoco:
    Ami kell ahhoz, hogy láthasd a szenzor hatótávot:
    - antenna a hajóhoz csatlakoztatva
    - K menü/kontroll menüben (2. fül) az adott szenzornál kapcsold be a megjelenítés a HUD-on opciót
    - K menü/info menüben (4. fül) kapcsold be a szenzorhatótávok mutatása opciót.
    (Be lehet még itt kapcsolni a gravitációs mezők mutatását (ehhez szintén kell a HUD-on mutatás bekapcsolása a kontroll menüben), a hajók tömegközéppontjainak mutatását (jól jön gravihajtóműveknél), az objektumok illesztési pontjainak mutatását (a 0,0,0 blokkpozíció helye a projektorban, amikor kivetíted a hajót), átírhatod a hajó nevét, itt konvertálhatod a bázist nagy hajóvá, stb.)
    - Szerintem még az is kell, hogy az antenna is és a szenzor is a te tulajdonodban legyen.

    Ha ezeket tudtad akkor bocs, de remélem segít :) Működnie kell survivalban is!