7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #1679
    Fú kicsit érdekesen fogalmaztam :)

    Arra gondoltam, hogy ha a szenzor érzékelő távján belül van találat akkor teljesíti azt a parancsot megint, ami az 1. slotjában van. Sajnos ezt nem csinálja meg, amikor a szenzort ki-be kapcsolom, nem küld új inputot, mintha nem is érzékelt volna semmit. Így hiába van valami hatótávon belül, nem tudom lekérdezni hogy még mindig ott van-e vagy sem.
  • RoboKutya78
    #1678
    Ki szeretném íratni az összes lövegtoronyban levő töltények mennyiségét.
    Ez a sor egy kicsit snasz!!!
    12 torony teljes ammo felszerelését mutatja meg a monitoron van egy <<Ammo Sumary>> sor benne ezt nem tudom valahogy átíratni hogy a torony nevét mutassa? És ne keljen "echo" paranccsal egy külön sorba kifirkantani?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    echo Gépágyú torony 1; Inventory [Gépágyú torony 1] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 2; Inventory [Gépágyú torony 2] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 3; Inventory [Gépágyú torony 3] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 4; Inventory [Gépágyú torony 4] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 5; Inventory [Gépágyú torony 51] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 6; Inventory [Gépágyú torony 6] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 7; Inventory [Gépágyú torony 7] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 8; Inventory [Gépágyú torony 8] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 9; Inventory [Gépágyú torony 9] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 10; Inventory [Gépágyú torony 10] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 11; Inventory [Gépágyú torony 11] +ammo:10000; echo Gépágyú torony 12; Inventory [Gépágyú torony 12] +ammo:10000
  • RJoco
    #1677
    Milyen új input? Mit értesz az input alatt? (input=bemenet)
    Mit értesz az alatt, hogy küld egy jelet?
    'mintha valami belépett volna' Szellem?

    Van egy script, amit Supertrabi csinált a kérésemre. Adott szenzorokat figyeli és, ha valamelyik érzékel valamit, akkor kiírja egy adott LCD-re a szenzor nevét és, hogy mit érzékelt. Nagyon hasznos script.
    Az 'adott' részt pedig te határozod meg a blokk vagy csoport neveivel és a futtatáskor megadott argumentum alatt.
    A scriptet más-más időzítőkben más-más beállítással is lehet használni. De persze lehet készíteni mindegyikre külön program blokkot.
  • RJoco
    #1676
    A csövön visszatükröződtek a dolgok. De lehet, hogy át lehetett rajta nézni. Már nem tudom, nem nézegettem és csak DX11-nél volt látványos, DX9-nél nem. Szóval elvileg grafikailag kevesebbet kell számolnia.
  • SG fan
    #1675
    Hát pedig a videóban ez volt! (performance/teljesítmény) :D Valamennyit biztos csökkent, még hanem is olyan sokat. PLuszz ez inkább csak nagy mennyiség és darabszám mellett fog úgy is érződni! :)
  • laci4321
    #1674
    SUPERTRABI: szükségem lenne egy olyan szkriptre, aminek a segítségével egy új inputot lehet kérni a szenzoroktól. Tehát ki-be kapcsol a szenzor, és ha van találat az érzékelő távján belül akkor küld egy jelet mintha valami belépett volna az érzékelőterületbe. Sajnos ezt nem csinálja meg, amikor a szenzort ki-be kapcsolom akkor nem küld új inputot, mintha nem is érzékelt volna semmit.

    (Remélem megoldható, nem úgy van megcsinálva a játék, hogy csak az érzékelőterület felszínén érzékel a szenzor, a területén belül pedig nem.)
  • RoboKutya78
    #1673
    csak azért kivenni a csőből ezt a látványelemet mert állítólag fps számot csökkent na ezt ne mesélje be senki mert nem változott a mennyisége.
    Nem tudom lehet e valami okos módszerrel fpst csalni a játékban? pl háttérhasználat vagy valami más?
    A törmelék sodródást elvben megszüntettem minimumon van.
    ezt a Black Fog cuccot lestem de nem vettem észre semmi javulást:(
  • RJoco
    #1672
    Akkor ezért volt tegnap furcsa a frissen behegesztett továbbító cső. Látványilag nem volt rossz az üveges verzió, de amúgy meg mindegy.
  • RJoco
    #1671
    Hallottam róla, viszont ez csak olyan winek esetén fordul elő, amik tartalmazzák a legfrissebb frissítéseket. Az enyém nem tartalmazza, így a W10 telepítő sem jött le.
  • RoboKutya78
    #1670
    akkor ezért váltott át tervező maskos kinézetbe a dolog:)
  • SG fan
    #1669
    Érdekes! Tiszta összeesküvés elmélet! XD

    Amúgy lehet nektek is feltűnt már de ugye a legújabb frissitésben a teljesítmény növelés érdekében a továbbító csövekből(conveyor tubes) kiszedték az ablakokat. Viszont az építésükhöz még mindig kell golyó álló üveg! :DDD Enyhe kis baki! :)
  • RoboKutya78
    #1668
    őő azt ugye hallottátok hogy ha jól emlékszem a W10 még kéretlenül is le tud települni a gépetekre
    Ha frisítetetek és utána hirtelen megcsappant volna a háttér tár mérete valszínű lefrissült a w10 telepítője a háttérbe és ott várakozik.
    Nem is tudom mikori cikkben olvastam azt hiszem gamestar cikk volt említettek egy system könyvtár nevet is ami tartalmazza a w10 telepítőjét.
    Na én ekkor már tutira eldöntöttem amíg lehet w8 azom!:)
  • RJoco
    #1667
    Felszabadult egy kis erőforrás. Lehet nekem is ezt kellene. Az augusztusi w.update óta vacakol. Lehet, hogy ez okozza a bugokat is. De annyira nincs kedvem. Próbálom kihúzni az új gépik.

    Nemsokára szabadnapom lesz, megnézem, hogy lehet valami házi szervert kreálni.
  • RJoco
    #1666
    Azért az nem annyira ingyenes.
    Csak 1 évig frissíthetnek a 7-es, 8-as tulajok. Utána már újratelepíthetik az adott gépre gond nélkül, legálisan, így nem marad szemét és esetleg 1-2 driver sem fog működni...
    Viszont gép csere esetéről nem hallottam semmit. Egy eredetit a m$ ügyfélszolgálatán keresztül kell aktiváltatni, ha előtte más konfigon aktív volt és nem tudja újraaktiválni automatikusan. Viszont a W10-et nem vetted, frissítetted, így az 1 év után kitudja.
    Amúgy meg magánfelhasználásra vannak sokkal olcsóbb megoldások és úgyis eredetinek fog kinézni... :) Poén, hogy ilyen rendszerről való frissítés esetén is eredeti W10-et kapsz. Persze, hogy mennyire?...
  • RoboKutya78
    #1665
    nem tudom mikor raktad újra azt a gépet legutoljára de általában 1-1,5 év a max amit rendszeres takarítás mellett kibír egy rendszer.
  • SG fan
    #1664
    Emlékeztek? Írtam, hogy tök bugos volt a tutorial! Na most, hogy újra raktam mindent hirtelen jó lett! Nem tudom pontosan mi volt a gond de nagyon örülök, hogy most faszán megy! Sőt még mintha jobban is nézne ki! :DD
  • SG fan
    #1663
    Ja nekem is ez volt gyanus! Hogy a nagy Microsoft aki az Xbox liveon is pénzt kért pontokért azért hogy multizhass, a fő terméküket csak úgy oda adják ingyen? Na mindegy... Kipróbáltam aztán majd meglátjuk mikor váltok rá! :) Ja és amúgy lentebb olvastam ezt a szerver dolgot! Ha sikerülne az elég komoly lenne! :)
  • RoboKutya78
    #1662
    tudod azt szokták mondani ami ingyen hozzád vágnak rád erőltetnek az tuti hogy valahol ezer sebből vérzik:)
  • SG fan
    #1661
    Szerintem is fasza! :) Kipróbáltam a Win 10-et de nem volt semmi extra szerintem, sőt lehet, hogy az okozta a gondot. Ha nincs nyomósabb okom én sem cserélem le a 7-est! :D
  • RJoco
    #1660
    Aero felület és Gadget. Ez a kettő mindenképp hiányozna (főleg a gadget). Teljesítményben pedig nem hoz annyit, hogy megérje lecserélni.
    Remélem az új géphez lesznek W7-es driverek, különben nem lesz más választásom és cserélnem kell. De nagyon nem szívesen fogom tenni.

    Sokadik visszatöltésre végre normálisan futott a játék.
    A szétszerelő üzem lassacskán elkészül, még néhány futóművet kell behegesztenem, meg a szétszerelő és továbbító rendszert kell rá megcsinálnom. A 330 flex miatt ez egy külön platform, csak akkor lesz összekötve a fő állomással, mikor az anyagot átküldöm.
    Gondolkodom, hogy a finomító részleg is külön platformra kerüljön és kidobón keresztül jusson el a fő állomásra, ezzel is csökkentve a lagot, ami mostanában jelentkezik. Főleg akkor gond, mikor valamiből csak pár darab kell, nem figyelek és a mellette lévőt fogja. Mikor hegesztenék, akkor meg nézek, hogy miért hiányzik, mikor átraktam. De mégsem azt...
  • RoboKutya78
    #1659
    nekem a 8 al sincs gondom a csempét csak a bejelentkezésnél bambulom a start gomb meg nem hiányzik :)
  • RJoco
    #1658
    Grat, egy plusz gép sosem árt, tapasztalat.
    De miért csak win7? Szerintem nem is kell más, a legjobb microsoft rendszer ezidáig. (Márhat lehet jónak nevezni a m$ termékeket.)
  • RJoco
    #1657
    No igen. Rettentően fontos a StarTrek effekt utazás közben (elsuhanó fehér foltok repülés közben), meg, hogy a sziklába vájt járat hogy is néz majd ki, de persze az nem számít, hogy a sziklától való eltávolodáskor még mindig elkezd akadni a játék vagy, hogy a járatban elakad a hajó a lámpától, míg előtt ilyen gond nem volt. Arról nem is beszélve, hogy 45°-ban dőlő lámpa még mindig nincs.
  • RoboKutya78
    #1656
    hajrá :)
  • SG fan
    #1655
    Na igaz, hogy majdnem teljesen rá ment két napom de csak megcsináltam magamnak a gépet! :D Igazi engineer munka volt. Amikor megoldottam vagy kikerültem egy hibát akkor jött egy másik! :D Még jó hogy mind alkatrész mind pedig egy másik gép is volt a net miatt hogy ha kell valami program vagy segítség! :) És legalább újra raktam a windows még ha csak win 7 is. Viszont így a gép teljes erőforrással foglalkozhat a Space Engineerel mivel más game nincs is fenn most! :D Ja és Happy Halloween! :)
  • RoboKutya78
    #1654
    hát ilyet még nem láttam ez esemény dús buli vóót.
    Tegnap azzal szórakoztatott a játék hogy az összes egy blokos üvegfalú közvetítőt nem töltötte be rendesen csak a mask tervező kockáját láttam rózsaszín köntösbe csak ha közel repültem akkor látszott rendesen.
    Ma meg ki akartam próbálni a finomító rendszert amit a folyosóra kreáltam, na mondom kiszedem a control szobai dobozból a teszt anyagot ez meg is volt lesétáltam a vágó aljára ahol a kis konténerekbe dobálja a grinder a cucclit nézem egy rühes ajtót vagy panelgombot nem tudtam kinyitni mintha lezárta volna a program.
    Na mondom kösz a LOw fps számot :( ma se sikerült alkotnom maradandót :(
    Megcsináltam a finomítót meg az összeszerelőt kimonitoroztam a bennük levő cucclit azt ennyi. Még ki kell íratnom ezeket az infókat is a control szobába.

    Felfegyvereztem géppityukkal a rendszert, ezekbe elvileg eljut a lőszer a grinderből, ha van a szétszedni kívánt hajóban.
    Viszont azt hogy lehet megoldani hogy ha mondjuk van 500 töltényem és 12 tornyom és szeretném ha ez az 500 töltény arányosan kerüljön szétosztásra? Mindig a legközelebbi toronyban landol az anyag.
  • RJoco
    #1653
    @Supertrabi: Írtam PM-et, majd légyszi olvasd el!
  • RJoco
    #1652
    Nekem eBay-ről fog jönni, de majd meglátjuk. Pár napja összeírtam, miből akarok választani és mennyibe kerül az. November végén megint összeírom, aztán karácsony körül kiderül. Bár szerintem addigra majd minden nap nézegetni fogom, hogy na? most? elég olcsó?
    Ha már megvettem, akkor nem érdekel a dolog. Mindent kitörlök a könyvjelzőkből is, nem akarom látni, hogy esetlegesen jól vagy rosszul jártam-e.
  • Carmang
    #1651
    Ja, én rendes, számítógépekre specializálódott boltra értettem. A karácsonyi akció pedig olyan, hogy most ősszel felmennek az árak, azt kicsit leviszik Karácsony előtt, és ráfogják, hogy akció. Aztán januárban normalizálódik a helyzet.
  • RoboKutya78
    #1650
    Hi hi mondtam én hogy stargate bázist előbb összehoz az ember a meglevő módokból mint star trek bázist:)
    Itt egy ujjabb szerintem remek műatlantiszi világítás :)

    Kezdek kedvet kapni egy kisebb próba projekthez:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.31. 11:20:28
  • RoboKutya78
    #1649
    Srácok Ez az Usea mód az őrületbe kerget:)
    Na most kifundáltam
    Ha kikapcsolt állapotban van a monitor az offline szöveg helyett a szürke usea logo látszik ez okés.
    Ha kikapcsolom a minitort és a szövegmegjelenítést semmibe teszem akkor ha bekapcsolom a monitort lejátssza a sok képből álló bejelentkezőt is meg betölti az lcd panelhez beírt aktuális criptet is.
    De hogy a kórságba tudnám ezt mind automatikusan csinálni tehát mielőtt kikapcsolom a monitort át kell raknom semmibe hogy működjön a dolog Lehet ehhez is kéne egy sript??
    Itt az új verzió a kis monitorokon a jobboldali első monitor jó a modal a leírt modszerel.

  • RJoco
    #1648
    Karácsony előtt veszem, kolléga is azt mondja, várjam meg, akkor lesznek akciósak a dolgok.
    Karácsony utánra veszélyes halasztani a dolgokat. Ha boltom lenne, akkor normál vagy kicsivel magasabb áron adnám a cuccost, hisz aki nem azt kapott karácsonyra, amit igazán szeretett volna, azt muszáj magának megvennie, de már csak karácsony után.
    Erre jó példa a MediaMarkt. Kaptam egy somogyi elektronikás órát, sajna nem volt jó a projector része. Karácsony után vittük vissza azonnal és az 1500 Ft-os órából lett 3000 Ft-os. Elmúlt karácsony, elmúlt az akció.
  • Carmang
    #1647
    Minden ajtót becsuk automatikusan, 3 mp után.
    Csinálj egy Timer blokkot, hogy 1mp-ként futtassa ezt a sriptet. A kód 54-ik sorában átírható a nyitvatartási idő.
  • Carmang
    #1646
    Amikor az űrhajó sebessége meghaladja a 100m/s-t, akkor a pistonok, és rotorok lezárnak az éppen aktuális pozícióban, nem lehet mozgatni őket., így nem fognak leszakadni.
  • Carmang
    #1645
    Azt mondom, várd meg a januárt gépvásárlással. Akkor lemegy az alkatrészek ára, mert kevesebben vesznek gépet. Mert hát ugye mindenki karácsony előtt akar gépet venni :)
  • RJoco
    #1644
    Bugok, bugok és bugok.
    Az éjjel nem akarta feltölteni a szkafander oxigén készletét a medical, aztán már a hajóm sem.
    Ma el akartam menni fúrni, de megzavartak, így az aszteroidánál mentettem a hajóban és kiléptem. Most nekiálltam fúrni és az inventoryban látom a teljes állomást ahol előzőleg dokkolt a hajó. Ezzel még nem is foglalkoztam, mikor látom, hogy a súly csaknem állandó. Amit kifúrtam az mindjárt ment az állomásra feldolgozásra. Mikor láttam, hogy az aszteroida sem akar eltűnni, amit lefúrtam, akkor visszamentem.
    Dokkolni kikapcsolt összekapcsolóval szoktam, hogy ne sérüljön az a rész. Mikor kikapcsoltam, úgy odarántott az állomáshoz (400m-ről is), hogy csak néztem. Persze minden szétesett. Nem baj, visszatöltöttem. Mikor ráálltam az állomás összekapcsolójára, akkor nézem, hogy a hajómé is és az állomásé is zöld. Vagyis nincs szétkapcsolva. Ezért láttam az állomást is az inventoryban.
    A szétkapcsolásra sárga lett, majd összekapcsolásra ismét fixen a helyén maradt a hajó, de egész addig tudtam mozogni.

    Gondoltam írok a fejlesztőknek, bár elsősorban inkább a nyitott ajtó és az o2 tank visszajelzés hiányában, de az egész egy fórum rendszer és most nincs annyi időm, hogy keresgéljek, hátha valaki írt már ilyet, aztán meg új topicot nyissak. És mindezt angolul.
    De majd később megejtem a dolgot, mert zavaró. Az ajtós bug csak a réginél van érdekes mód, az új zárva marad visszatöltés után is.
  • RoboKutya78
    #1643
    Srácok ezt a módot értelmezze valaki nekem ha nem túl nagy kérés:)
    mit hogyan kell becsekkolni átnevezni stb stb:)
    Köszi!!
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=416932930&searchtext=door
  • RJoco
    #1642
    A pistont én sem értem, hogy mi lesz a cél vele. Ha jól értelmezem a google fordítását a szövegre, akkor a pistont 100m/s fölött visszahúzza, ezzel megóvva azt.
    A póknál meg hát aki lemegy egy pókodúba... Tuti összerakok rá valami bányászjárgányt fegyóval.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.10.30. 13:22:58
  • RJoco
    #1641
    Ezt a részét még nem néztem.
    Gondoltam úgy megy, mint egy minecraft szerver.
    De majd utánanézek vagy kérdezek a másik fórumon, ők már csináltak szervert sokkal korábban.
  • RoboKutya78
    #1640
    Hm...Ici pici SpiderMen:)
    úgy látom komolyan gondolták?:)Hogy ne legyen uncsi a bányászat se:)bolygó módban:)
    ezt a piston tapaszt nem vágom hatással lesz a sebesség változásra ha kiengedem?

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.30. 12:03:47