37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • Szemike84
    #36670
    Amúgy mi értelme volt betenni a patchel a svéd tank ágat, ha csak úgy tudod elkezdeni fejleszteni, ha JOGOT VÁSÁROLSZ hozzá, illetve miután tesztelték és balanszolták őket?
  • BaleniX
    #36669
    EAC in Arcade

    K*rvajó... Akkor egy ideig búcsút mondhatok a játéknak. Mivel nekem nem sikerült megcsinálni az EAC-ot (mert hát miért is ment volna minden simán), így újra kell raknom az egész gépemet oprendszerrel együtt. Eddig nem tudtam reálozni, de innentől árkádozni se.
  • Szemike84
    #36668
    Szintúgy találkoztam ezzel tegnap! Tier I kezdő járművel orosz T-26-ra lőttem rá kb. 10x, ugyan ezzel a hatásfokkal. És megint van egy update... Már értem a tegnapi újabb szerverlaggot... -.-"
    https://warthunder.com/en/game/changelog/current/1084
  • Kissssss0 #36667
    sajnos a ghost shell jelenség megint felütötte a fejét a legutóbbi vikinges upgrade alkalmával.
  • BaleniX
    #36666
    Ma találkoztam egy érdekes jelenséggel. Az egyik csatában az FV4005-el harcolva kaptam 2 lövést, de az a kettő konkrétan átment a harckocsi modelljén. A találat nyoma rajta volt a frontpáncélon meg a lánctalpon, de nekem nem mutatott hitet, se sérült modult. Ez mitől van? A végén még engem cheatereznek le ilyenért...
  • Szemike84
    #36665
    Szerintem elég sokat változott WT ezzel a patch-el. Az R.39, amivel kinlódtam a patch előtt, hogy nem visz át semmit, az most kb 750m-ről átüti a a rank I panzereket.
  • Szemike84
    #36664
    Köszi! Szerencsére egy ideje túl vagyok azon a cuppancson xD Már 3.3-ban tolom az ipart a franciákkal. :D Amúgy igen, elnéztem, 105mm átütésű APDS. Mindegy szerintem, tűl OP arra a BR-re és tierre.
  • BaleniX
    #36663
    Akkor menj be kezdőbe franciákkal, majd nem fogsz mindent 1 hitelni, de még nagyon átütni se!
  • LazyPaul
    #36662
    Svéd kezdőben 138 mm??? Ezt hol láttad? Nálam 105 mm-t ír, 10 méteren.
  • Szemike84
    #36661
    Hát újabb 10 csata bizonyította nálam, hogy "nem, nem WT-zünk, legfeljebb ha elgurult a gyógyszer". Swéd kezdőben 138mm átütésű APDS???? Ezek normálisak? arról nem is beszélve, hogy mindenki mindenkinek 1 hit -.-" Bárhonnan! 10 csatát nyomtam zsinórban, egyszer sem fordult elő lepattanás, vagy hatástalan találat. Se ellenfélre, se amikor engem lőttek... -.-" Mi a franc van itt? kartonból vannak a járművek??
  • Szemike84
    #36660
    "Kár, hogy azokból a jó dolgokból nem maradt semmi!" :P
  • mabbak
    #36659
    A Post Scriptum az valami geciszép. WT-nél talán a régi engine is baj meg a low-end PC-vel rendelkező szovjet gyökerű játékosmennyiség. :D Azt hozzáteszem, hogy én a WT grafikájával elvagyok, jobban zavar egy-két játékmenetbeli hülyeség.

    Más: másnál is jelentkezett az, hogy bizonyos szögekből el-eltűnik a fű egy része? Ha forgatom a kamerát akkor visszajön.
  • Kályha
    #36658
    A láng intenzív színe hunyorítva emlékeztet a Post Scriptumra, de kb. ennyi a hasonlóság. Grafikailag mérföldekkel le van maradva a WT a mai fejlesztésű ww2-ős játékoktól. Ami önmagában nem baj, csak ha a PS vagy a HLL után visszaül ebbe, az azért ...
  • Kályha
    #36657
    ~13 ropi most az éves tagsági. Holnap már 14 lesz.
  • Kissssss0 #36656
    meg mindenki aki snipeolni akart az mászott is fel a domboldalra ahol most a laktanya van kerítéssel körbevéve.
  • fighter_hu
    #36655
    Úh jaja azok voltak a másik amiket módszeresen lőttünk csata elején , pl az eredeti Kuban pályán is :D
  • Szemike84
    #36654
    A meglátásod jó: romlott a grafika minősége. Az új patch-ben megjelenő tüzek a Duke Nukem játékot juttatják az eszembe. Tegnap baromi fura dolgot láttam:az egyik mapon egy magaslaton kilőttek egy tankot, a tűzeffekt felett pedig megjelent egy vízszintes fény tükröződés. Olyan volt, mintha a tank felett lett volna egy üveglap. Ellenben az M10-el valami olyat tapasztaltam, amit korábban soha: minden lövés 1 hit kill :O Mindegy volt, hogy milyen járművet hol találok el, az instant halt. Pl. Hetzer alsó front páncélja nagyjából 45°-os oldalszögből: bumm-kill :O Pedig egy lepattanásra számítottam.
    Szerintem a hangok elég élvezetesek, bár ott is találtam némi bugot: hátul-jobb olgalról hallottam egy Cromwell hangját, balra-előttem jelent meg a stug :O A kromvell is mögöttem volt, csak vagy 2km-re xD Azért az ilyen tud meglepit okozni xD Tudsz 3 ellenséges járműről, amelyek egy bekerítést kezdtek ellened, segítséget hívsz, hallod a baráti járművek a közvetlen közeledben és kiderül, hogy 4v1-ben vagy ott, a hang átvert xD Nem baj, biztos lesz ez is javítva (mint a hibaüzenet ablak xD)
  • BaleniX
    #36653
    Meg amikor még nagyon az elején a pályák "peremén" vagy hogy is mondjam, pl. Karelia map szélén a hegyeken voltak AAA lövegek amiket mindenki vadászott a csata elején. Azok a régi szép idők...

    Más:
    Csak én vettem észre (vagy csak nálam van), hogy az update óta változott valami a grafikán? Főleg a hangárban tűnt fel, hogy mint ha a gamma feljebb lenne állítva, a sötétebb árnyalatok sokkal fényesebbek lettek, nem olyan szépek a kontúrok. In-game nem találtam opciót a gammaállításra (illetve van egy gamma beállító csúszka, de semmit nem változtat).
  • fighter_hu
    #36652
    " AI tank ellenfelek PvP tank csatákban(ha még emlékszik erre valaki)"
    Úú a nosztalgia :'D , eleinte csak t26/pz38t volt aztán egy idő után br-től függően változtak kv1 , is2.
    Egy ideig csak vak tölténnyel lőttek de volt mikor éles ammo-val és kivágták az embert csúnyán xD
    Ash Riveren is voltak egyébként , mindenki azért szaladt fel mind 2 oldalról a kakasülőkbe hogy irtsa az ai-t gyorsan és volt mikor össze vesztek hogy kiszedték egymás elől :DD
  • LazyPaul
    #36651
    Na 89000 ingame játékos, dícséretes. '17 decembere óta nem volt ennyi.
    Mégis a lexarabb játékosokkal rak össze ..napok óta... :):)
    Utoljára szerkesztette: LazyPaul, 2020.03.18. 19:07:14
  • mabbak
    #36650
    A map dislike csak annyit jelent, hogy játékos visszajelzések alapján azokat nézik meg, szerkesztik át a jövőben, a másik opcióval lehet mapokat "kikapcsolni", egészen pontosan egyet, de annak legalább az összes variációját.

    Nem tudom a pontos számot, csak azért gondoltam a 3-5 percet mert 26 és fél perc hátramaradó időnél még simán beléptet.
  • Kissssss0 #36649
    én se szívesen lépkedek ki de ha a játék folyamatosan vietnám pályát tolja az arcomba annak ellenére hogy benne van a map dislike listán... akkor inkább jöjjön a crew lock, én már túl vagyok azon a ponton hogy idegeskedjek hogy nem tudok játszani a kedvenc nemzetemmel.

    ezzel csak szemléltetni akartam hogy menyire könnyen kijátszható a crew lock ha valaki rugalmasan kezeli a helyzetet.

    "viszont az is csak 3(?) 5(?) percig alkalmazható"

    szerintem ez a "játékos helyettesítő" rendszer csak a csata első két percéig él, nagyon ritkán láttam olyan folyamatban lévő csatát ahol már zónát foglaltak volna a belépésemkor, igaz már ez is változóban van a gocart autók megjelenésével.

    "Hogy utáltam az AI tankokat."

    emlékszem a "csúcs" az volt mikor kezdett az embereknek szokásukká válni hogy feltolták az AI pz4 meg sherman tankokat valamilyen magaslatra, amint az AI észlelt egy ellenfelet el is kezdte lőni, ezzel egyben az AI jelzi is hogy merre van az ellenfél, ezután az illetőknek már csak ki kellet lőniük a megjelölt ellenfelet aztán várni a következő célpontra amit szintén elkezd lőni az AI bokron és erdőn át.
  • mabbak
    #36648
    Világos, ez is egy hozzáállás, én viszont nem szívesen lépek ki, mert nem szeretek csatánként váltogatni nemzetek között, szóval nálam műküdik. Úgy helyes akkor a mondandóm, hogy bizonyos százaléknál van visszatartó ereje. Mondjuk abban igazad van, hogy a join in progress segít ellensúlyozni a kilépőket, viszont az is csak 3(?) 5(?) percig alkalmazható, a crew lock meg percekkel utána is életbe lép.

    Hogy utáltam az AI tankokat. :D
  • Kissssss0 #36647
    "A crewlock azért kell, meg azért jó, mert ha nincs valami visszatartó erő, akkor a népek kilépkednének ha nem tetszik a map, kapnak egy uptiert, stb és akik meg játszanának, könnyen hátrányba kerülnek."

    sajnos ez a crew lock már több seböl is vérzik, egyrészt büntetésnek szánták ahogy írtad, másrészt régebben így akarták megakadályozni hogy azzal a néhány OP tankkal és repülővel visszaéljenek az emberek mikor még csak 3 nemzet volt bent.

    csak közben a játék sokat változott, több pálya lett és több nemzet is bekerült amik hozták magukkal a saját OP tankjaikat és repülőiket.

    1. ha nem tetszik nekem a pálya pl: vietnám(földre köp) akkor szemrebbenés nélkül lépek ki és játszok másik nemzettel, megkapom a büntetést? meg, van visszatartó ereje? nincs, van 8 másik nemzet amikkel instant tudok játszani.
    (ugyan ez igaz ha egy adott br szinten akarok játszani tankokkal)

    2. játszok az OHK ruszki kv-2 tankkal de kilőttek az első két percben? instant lépek ki és megyek a brit fw4005 tankkal, ebből is kilőnek, nem probléma ugrok át az amcsi T30 tankba, kapom a büntetést? igen, van visszatartó ereje? nincs mert a célomat gond nélkül elérem crew lock-al a hátam mögött.

    3. az emberek kilépkednek az első percbe ilyen olyan okból kifolyólag? már ez se probléma mivel a MM helyettesíti a kilépett játékosokat más emberekkel akik a queue-ban várakoznak, ezért is van az a opció hogy "join in progress battle" ami ha jól emlékszem default be van kapcsolva.

    crew lock is ugyan arra a sorsra jutott mint az AI tank ellenfelek PvP tank csatákban(ha még emlékszik erre valaki), egy ideig hasznosak voltak de idővel értelmüket vesztették és ki is vették őket az AB/RB/SB tank csatákból, jungle és kuban pálya mindig teli volt velük.
  • mabbak
    #36646
    Megnéztem ezt a multifunckiós menüt, lényegében amit eddig különböző gombokkal értél el, meg tudod csinálni egy rádiós menühöz hasonló menüvel, gondolom konzolosoknak könnyebb így, bár sanszos, hogy ott eddig is hasonló volt, ha PC-n akarnál játszani gamepaddal, jól jöhet.

    A crew lock-os bekezdés első mondatát csak én nem értem teljesen vagy oroszosan próbáltak angolul írni és ez lett belőle? :D

    A helik sp-jének növelés meg üdvözlendő dolog.
    (Edit: Remélem ez növelés, nem tudom mennyiért spawnoltak helit eddig, illetve ez most vajon azt jelenti, hogy meccs kezdetén nem lehet őket egyből hozni?)


    Kiss:

    A crewlock azért kell, meg azért jó, mert ha nincs valami visszatartó erő, akkor a népek kilépkednének ha nem tetszik a map, kapnak egy uptiert, stb és akik meg játszanának, könnyen hátrányba kerülnek.


    Szemike:

    Top tierben nem snipe-ol szinte senki hulldown-ból, egy-két idiótát leszámítva, azzal nem lehet nyerni a foglalások miatt. Vmennyire a top-tier a legkaotikusabb játékmenetű, mivel általában gyorsak a tankok és mindenki fel-alá rohangál a mapon, sokkal többen flankelnek, mert alkalmasak rá a gépek és izgalmasabb játékmenetet nyújt.

    Másik dolog meg az, hogy a legtöbb top tankot ha szemből nyakon lövöd akkor az apds-fs nagy és tankon belül messzire eljutó shrapnel-gúlája miatt instant-kill a jutalmad. Vajmi keveset számít a páncél meg az era meg a nera. Gyűjtöm a svéd napi feladatot a teszteléshez és tegnap lementem 6.7-be, T-34-100-al többet pattintok mint 2A5-el.
    Utoljára szerkesztette: mabbak, 2020.03.18. 10:41:52
  • Szemike84
    #36645
    Nekem egy kicsit furi az egész. Rég nézegettem a top tier tankok páncélját és átütéseit, de ahogy látom, valakiknek nagyon messzire gurult a gyógyszere. Ha jól emlékszem, akkor most a francia Leclerc APFSDS átütése a legnagyobb, az valami 500 körüli 10m-en. A toronypáncélok meg 550 felettiek, valahol akár 800mm, valamint a ruszkiknál tajta van a reaktív páncél.... Mi lesz ebből? Mindenki kiteszi a tornyot a hulldown-ból és snipol? A TD-k meg light járművek mennek rusholni? Lesz ebben izgalom? :S Ráadásul a francia ág bővült rank II-ben 1 brit és 2 amcsi tankkal. A baj csak az, hogy úgy tették be, hogy az ARL 44 TD kifejlesztése után vissza kell mennem a Tier II-be kifejleszteni az új járműveket, mert lockolják a tier III-at -.-"
    Utoljára szerkesztette: Szemike84, 2020.03.18. 04:43:37
  • Kissssss0 #36644
    még mindig erőltetik ezt az idejétmúlt crewlock hülyeséget...
  • Nohab
    #36643
    Hmm, érdekes ez az update:

    A Multifunction control menu has been added for all vehicles in the game. By default the menu call is assigned to the “Y” button and can be re-assigned in the control settings in the “general” section. In this menu it is possible to control different systems of any vehicles under the player’s control (radar, weaponry, mechanization, AI commands etc.). The Menu has been activated temporarily only for PC version of the game. In future it will also be available on consoles.

    The mechanics of the respawn zones protection has been changed for ground battles:

    Entering the zone of where a player's ground vehicle was destroyed at the expiration of the timer has been disabled. At the same time in this zone enemy ground vehicles for the defending side will still be highlighted on the map. Players of the attacking side entering such a zone will also be highlighted on the map (the zone).
    Crew lock when leaving the mission ahead of time in which the enemy is at your respawn zone has been disabled. It is important to remember that leaving the vehicle by using “Leave the vehicle” button the slot of the vehicle will still be blocked until the end of the mission (but for not more than 9 minutes) as it was previously.

    In ground vehicle realistic battles, the cost of spawning a helicopter has been changed:

    without ATGM: 280-350 SP (depending on the BR);
    with ATGM: 480-600 SP (depending on the BR).

    Fixed an issue with flickering effects.
  • LazyPaul
    #36642
    Nálam semmi gond nem volt vele, simán lejött.
  • Szemike84
    #36641
    Nálatok működik normálisan az Update? nagyon gyatra a sebesség, ráadásul állandóanszétvágja a netet -.-"
    Utoljára szerkesztette: Szemike84, 2020.03.17. 17:08:20
  • Kissssss0 #36640
    ezt mindig így szokták csinálni, értelme annyi hogy rá kényszerítsék azokat pénzköltésre akik nem rendelték elő valamelyik budle-t de pénzük lett volna rá, máskülönben marad a napi 5 győzelem 12 napon keresztül grindelés.

    fölösleges arra várni hogy ezen változtassanak, ez része az üzletpolitikájuknak.
  • BaleniX
    #36639
    Már megint az lesz, hogy "FUU GYEREKEK JÖNNEK A SVÉDEK", azt közben megint csak pár járművet lehet fejleszteni, majd a többit hetekkel-hónapokkal később lehet elérni? Ennek őszintén mi értelme van? Miért nem lehet azt hogy ha már berakják a tech-tree-t akkor elérhető az egész?
  • Nohab
    #36638
    Előnyükre változnak a hangok:
    1. rész
    2. rész
    3. rész
  • Szemike84
    #36637
    Húúúú... Ennek a feedback poll-nak nagyon örülök! Nagyon köszi az infókat! :)
  • Kissssss0 #36636
    Radkampfwagen 90: A leopard on wheels

    már ezért megéri várni az update-re, lehet rá is fekszem a kifejlesztésére miközben csinálom a napi 5 győzelem taskot a svéd CBT-hez.

    meg van ilyen nyavalya is.
    feedback poll
  • unusual79
    #36635
    Na igen majd kiderül mire bekerülnek mit nerfelnek,mit javítanak. Én mára vártam a patch-et,de nem jött. :(
  • BaleniX
    #36634
    Kár, hogy rakétalőszeres és még eléggé furán lő, legalábbis Phly videójában eléggé elkanyarodik jobbra a kilőtt lövedék.
  • Kissssss0 #36633
    olasz tészta autók újratöltve.
  • unusual79
    #36632
    U-SH 405 O.o O-O OMG
  • unusual79
    #36631
    Nekem mostanság,mikor kilépnék a játékból,akkor van ilyen error. :(