37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • Zoli105
    #37354
    Volt egy kérdez felelek ahol mondták hogy lesznek még magyar tankok (pl Nimrod és a zsákmányolt valamint kapott német orosz járművek ) meg repülők is lesznek még ! a Tas is elférne a sok tervrajz tank mellett mert úgye van egy pár a játékban ...
  • Angelus1991ster
    #37353
    Azért még a Tas beleférhetett volna :D
    Tudom csak modell épült meg , valamint egy senki által nem látott félkész állapot.
    Plusz még a Toldi III is hiányzott, a Toldi Páncélvadász és Nimród. Remélem később bekerülnek akár prémiumnak.
  • Ninju
    #37352
    Magyar alág:
  • Kissssss0 #37351
    "én az amerikai tankokat szeretem vagy az angolokat,de szerintem a war thunderben esélytelen velük játszani,mert baromi rosszak."

    nem volt ez mindig így. régen jók voltak mindkét nemzetnek a tankjai, évekkel ez előtt, aztán gajjin nekilát kísérletezni a páncél átütés értékekkel, egyszer előreleptek aztán kettőt vissza ezzel a "de mare" formulájukkal.

    egy lépés előre például: amerikai m1 76mm ágyú, APCBC régen 10 méteren átvitt 127mm páncélt, most átvisz 147mm ha jól emlékszem.

    aztán visszaléptünk két lépést.

    első példa: egy vagy két évvel ez előtt szarrá nerfelték a kis kaliberű APFSDS löszereknek a sebzését, az átütés után a lövedék gyakorlatilag nem csinál semmit se, alig vagy egyáltalán nincs semmi "fragmentation" ami sebezné a tank belsejében a modulokat/legénységet, ott van a kedvenc olasz sport autóm AUBL/74 HVG, régen faszán lehetett a ruszki t-54 tankokat vadászni... most meg olyan mintha gombostűvel szurkálnám halálra őket, úgy kell egyenként a legénységet kivadászni a t-54 tankokból.

    60mm, 76mm, 90mm APFSDS ezek gyakorlatilag használhatatlanok.
    a kisebb 20mm, 25mm, és 30mm apfsds az más tészta, itt a nagy tűzgyorsaság(rate of fire) kompenzálja az alacsony sebzést.

    második példa: ugye nemrég megnövelték a brit APDS löszereknek az átütését, ugyanakkor az átütés utáni sebzést itt is a földig nerfelték, gyakorlatilag ugyan az a sztori amit a fenti példában leírtam.

    és akkor a tankok mozgását(traction) is vagy 3 vagy 4 évvel ez előtt nerfelték a francba, most meg megint nerfelni akarták a dev szerveren(állítólag nem fogják berakni az új update-be).
    https://www.reddit.com/r/Warthunder/comments/13wzhio/remember_to_provide_feedback_on_the/

    de az anime párnák majd mindent rendbe hoznak...

    (bocsa a hosszú kommentért de csak így lehet szemléltetni ennek a tetves cégnek a faszságait)
  • Plata
    #37350
    Őszintén szólva azért kár a játékért,be vallom én az amerikai tankokat szeretem vagy az angolokat,de szerintem a war thunderben esélytelen velük játszani,mert baromi rosszak.
    Az a baj a war thunderben a tankok nagyon furák,fura a mozgásuk meg minden,nem olyan mintha tényleg tank lenne.
    Gondolkoztam hogy veszek egy prém tankot hogy akkor hátha gyorsabban haladok,de annak sincs értelme,ha veszel egy tankot és berakod akkor minden többi kis szintű tankod is egyből megy a nagyok közé,el van baszva a játék rendszere.
    Ha egy nagyobb br szintű tankot kifejlesztek és megveszem,akkor a többi akár 2 br-el kissebb is megy a nagyok közé ahol max madáreleségnek jó.
    Szar az egész tank fejlesztés.
    Megnéztem WoT-ban van 87 prém tankom,de nem hiszem hogy War thunderben egy is lesz.
  • Kissssss0 #37349
    ha azt hiszitek hogy lesz itt bármiféle változás ami a játékosok előnyére fog válni, akkor semmit se tanultatok az elmúlt évek eseményeiből.


    mi volt most is gayjinak az első dolga? rögtön elkezdtek magyarázkodni hogyan működnek a f2p játékok :DD mintha ma kezdtünk volna játszani, aztán jött a vádaskodás hogy mi leszünk a felelősök a szerverek leállásának ha nem fizetünk, de azért légyszi ne írjunk már negatív véleményeket se steam-re mert az szerintük csak árt és nem a megfelelő módja a vélemény nyilvánításnak XDDD

    aztán jött valami AI gép által generált "apology" cikk hogy menyire sajnálják a történteket, meg majd jön valami "road map" is egy hónap múlva, csak győzzük kivárni,( mikor látunk olyat hogy gajjin road map-ot használ? soha) közben eltávolították a steam-re vezető linket is az oldaluk aljáról.

    végül jött egy "kérdések a fejlesztőktől, és válaszolnak is a saját kérdéseikre" dev Q&A :DDD volt itt minden mint a svéd asztalon, teli sok agyament kérdéssel.

    kedvencem ez volt: "Do you plan to increase the mobility of heavy tanks and slow SPGs in the RB mode, like it is in the Arcade?"

    nem tudok elképzelni olyan helyzetet hogy valaki feltegyen egy ilyen kérdést.

    annyira egy átlátszó baromság volt az egész Q&A hogy egy egész napot rátudnék szentelni a kérdések és válaszok leleplezésére, miért hülyeség a kérdés, és miért nincs értelme a válaszoknak.

    aztán május 27 óta síri csend van gajjin felől, mintha mi se történt volna.
  • Plata
    #37348
    Én is felraktam a játékot újra,hogy megnézzem mennyit változott az évek alatt.
    De csalódás volt.
    Régen legalább szép volt a játék,de már a grafika is elavult.
    WoT-al ellentétben a War Thunder nem igazán változott.
    Sajnos a tankok mozgása és viselkedése még mindig borzadály.
    Talán lettek új tankok,fizetős az biztos.de én nem láttam semmi új játékmódot,vagy egyéb változást.
    Csak azt hogy a grafika csúnyán elöregedett.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.06.05. 00:35:07
  • Zoli105
    #37347
    Ahoj Mindenkinek !
    Mi lett a fórummal , nagyon inaktív lett ahogy látom :O Igaz én is kb fél évere abbahagytam a játékot ! ( karácsonyi event kicsit felidegesített mire mindent megcsináltam ! ) Közben azért történt egy-két érdekes dolog ! Leginkább a mostani botrány , kíváncsi leszek észhez tér-e a gazsi vagy sem !? Nektek mi a véleményetek ? (jah és a magyar Bf109 F4-et mindenki megszerezte ? :D )
  • Kissssss0 #37346
    38 cm Sturmmörser (“Sturmtiger”)
  • Kissssss0 #37345
    igen várni kell a többire, kétnaponta ad egy küldetést a tank/repülő/hajóhoz.
  • Angelus1991ster
    #37344
    Megvettem aranysasokért a Suffer quest első misszióját, utána még teljesítettem is. Erre csak egyet adott. vagy ennyire pitiáner banda vagy várnom kell csak azért is?
  • Angelus1991ster
    #37343
    Itt van 5 óra aztán halódik a szerver...
  • Ninju
    #37342
    Köszi!
  • Kissssss0 #37341


    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2022.08.06. 19:26:51
  • ToMy_
    #37340
    Remélhetőleg jó szorzó lesz a hightier-en meg az RB-n, kb. mint a mostani historic cuccokon. Ezzel perpill T3-ban tegnap este-éjjel összeraktam 20000 pontot, a nagyobb tier meg elvileg még jobban adja majd.
    Kell valamiből GJC-t csinálni, hamarosan lejár a szlovák tankból vett prémiumom. :)
  • Kissssss0 #37339
    "Viszont az akkor működik, hogy a páncélos ágon megyek, a Zrínyit behúzom, és megyek tovább a Leo felé, majd a végén az upgrade-t is behúzom, és a Leo megy a piacra? "

    persze, simán, csak lesz még egy idő korlát a kuponon, szeptember másodikán lehet csak eladni őket.

    én megpróbálom mind a 4-et megszerezni, remélhetőleg nem lesz azért annyira hajtépő a grind.
  • ToMy_
    #37338
    Jaja, azt vágom, hogy az alap kupon nem eladható, csak ha továbbviszem még 2 csillaggal. Most már rá is jöttem, hogy hülyeséget kérdeztem, mivel a csillagok gyűjtögetése napi alapon történik, és nincs visszalépés az időben...

    Viszont az akkor működik, hogy a páncélos ágon megyek, a Zrínyit behúzom, és megyek tovább a Leo felé, majd a végén az upgrade-t is behúzom, és a Leo megy a piacra?
  • Kissssss0 #37337
    ez nem crafting event, itt nem tudsz alkatrészekből összeszerelni tankokat/repülőket.

    a nyári és téli eventek alatt csak egyszer tudsz mindenből kupont szerezni.
    most annyit csavartak rajta hogy 8 feladat teljesítése után csak olyan kupont kapsz amit nem lehet eladni, ahhoz hogy el is tudd adni, teljesíteni kell mind a 10 feladatot.
  • ToMy_
    #37336
    Az működik, hogy összegereblyézem saját célra a Leo2-t és aztán mégegyszer, de eladásra?
  • Kissssss0 #37335
    augusztus 9-én kezdődik az event, ha minden nap grindelsz akkor 17-re végzel, (így marad időd 22-ig), ha játszol RB vagy ne adj isten sim csatákat, és a pont szorzók jók lesznek, akkor "félbe" lehet vágni azt a kétnapos 40000 követelmény 20000-re vagy 25000 környékére.

    egy átlag csata valahol 1000 és 2000 pont között szokott nekem lenni, ha az előző js-2 event pont szorzóját vesszük alapul, akkor szerintem simán meglesz az a zrínyi neked... HA viszonylag jól játszol.

    Rank I → III: x0.8

    Rank IV: x0.9

    Rank V: x1

    Rank VI: x1.1

    Rank VII: x1.2

    Ground RB: x1.33

    persze lehet fizetni is a kétnapos event task-ért, csak nem tudom menyi lesz az ára, lehet 1000 GE, de az is lehet hogy 2500 GE, ez majd kiderül.
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2022.08.03. 22:21:50
  • Angelus1991ster
    #37334
    Uhh bakker. és az sok?

    ki lehet valahogy perkálni? mert 22-től 29-ig nem lesz rá időm
    Utoljára szerkesztette: Angelus1991ster, 2022.08.03. 22:04:40
  • Kissssss0 #37333
    ha csak a zrínyit akarod akkor két naponta 40.000 "mission score-t" kell összegyűjtened négyszer, az összesen 160.000 pont 8 nap alatt.
    pontokat a csaták közben tudsz szerezni úgy mint bárki más, nem kell különböző feladatokat teljesíteni.

    állítólag a játékmód(ab/rb/sb) és a tier szint majd ad szorzót a pontgyűjtésre.

    ha mindet akarod, akkor az kétnaponta 120.000 pont gyűjtést jelent

    2022 Summer Quest
  • Angelus1991ster
    #37332
    Móricka kérdésem.
    Mennyit és hogyan kell a Zrínyiért megszenvedni?
  • Zoli105
    #37331
    Nyári event jutalom járművei :
    Zrinyi I + 6 db rakéta
    Leo 2AV
    F4d1
    Haruna (japó csatahajó )
  • Kissssss0 #37330
    BV155 egy darab mk108 meg kettő mg151/20
  • ToMy_
    #37329
    De persze egy új városi pálya, az van.
    Meh...
  • Kissssss0 #37328
    kijött az új update, memory leak és a 100% CPU usage problémák mindig nincsenek kijavítva :(
  • Kissssss0 #37327
    "ezért át kell ütnie a lőszernek a 20 cm széles, de 5 mm vékony lemezt széltében."

    ebből volt most nemrég egy röhejes tapasztalatom :D
    ash riveren háromszor is pattantam az obj120-ról a conqueror mk2 tankommal, rohadt nagy mázlija volt mert mindig akkor mozdult amikor épp lőni akartam a tornyát, kétszer az ágyú csövet találtam el, egyszer meg az oldaláról pattantam mert pont akkor fordult felém és a lövésem extrém szögben érte az oldalát.

    kicsit ilyen volt a felállás mert ő se tudott mit kezdeni velem.
  • Ninju
    #37326
    Ha egy picit is nyitott szemmel játszol és nem az első 1000 csatádnál tartasz, akkor te is biztos észre vetted, hogy a sebzés modell, főleg találat helyének a megállapításakor egyszerűsít. Nagyon!
    Ha nem hiszed nézd meg a protection analisys-t. Gyönyörűen látszik a lépcsőzetes átütés döntött páncél esetén. Ugyan ilyen például a vízszintesen elhelyezett vékony lemezekbe oldalról becsapódó lövedékek is. Mivel nincs leprogramozva az elhajlás, ezért át kell ütnie a lőszernek a 20 cm széles, de 5 mm vékony lemezt széltében. A csúcs a rugalmas lánctalp. Mivel, hogy a hitbox az nem rugalmas, csak a vizuális megjelenítése.
    Ezeken felül természetesen rengeteg hibája IS van az egész sebzés modellnek. Viszont ezek ugyanúgy megesnek veled is mint mással. Csak azt te nem látod. Csak azt a lövést látod ami ki is nyírt. Amit a lánctalpad nyelt el, azt nem fogja neked megmutatni a játék.

    A magyarozást meg szerintem gondold át. Volt egy elméleted amit jó pár tapasztalt és jó játékos értelmesen megcáfolt. A hiba nem nálunk van.
  • Nohab
    #37325
    Majdnem elkezdtem egy novellát írni, de meggondoltam magam. Felesleges write only emberekkel vitázni.
  • Kotomicuki
    #37324
    Egyik cég sem fogja beismerni, hogy miatta nem lejt a pálya mindenkinek uú, mert talán még ebben a világban is megbüntetnék érte és lehet, hogy volna pár felhasználó, aki felháborodna ezen.

    Amikor a wot nagyon korai időszakában kiderült a belső szorzó használata, akkor a hivatalos oldalról mindenkit ki-ban-noltak, mindent töröltek és csak pár nap múlva térhetett vissza a többség. Nem tudom ez bizonyíték-e bármire is a jó "magyar" körökben...
    Utána voltak a VIP-fiókok, amiket "sajtósoknak" osztogattak, kis időre, hogy körbeszopják a terméket a net-en. Itt nagyon lehetett ÉREZNI, hogy ezen tankokat sokkal nehezebb már eltalálni is és a szokásosnál több találatot viselnek el, mint bármely más, átlagos társuk - félisten-mód.
    A 8.0 - itt vezeték be először HIVATALOSAN a randomizációt a találatoknál, amit később, részben vissza kellett vonniuk a közfelháborodás miatt, de végül még vadabb formában véglegesítették - előtt és környékén, amikor a legnagyobb VALÓS megbecsülése volt a játékosok körében a wot-nak, nagyon sokan panaszkodtak, hogy nem tudnak érvényesülni a játékban, mert túl nehéz számukra - a mező közepéről... Mára ezekből az elemekből lett a játékosaiknak a zöme, mert a régi nagyok döntő többsége már rég otthagyta a "játékot", amikor a "fejlesztőik" egyre nagyobb lépésekkel aprópénzre cserélték a becsületüket és onnantól pénzért adták a sikerélményt - már jó eredménnyel sem tudsz megélni a játékban, ill. a jó eredmények elérését maga a játék korlátozza le.
    Sz'al, szerintem van alapja a "pletykáknak" - nem kicsit romlottak a mutatóim és főként a hangulatom az "újkori" csaták alatt - , de kézzelfoghatóan bizonyítani ezt csak a szerverszobából lehetne, oda meg nyilván nem mehet be egy tényfeltáró bizottság...

    Itt a wártündérben, talán tanulva a wot-os buktából, már nem venni észre annyira egy ilyen rendszer működését, de vannak "megmagyarázhatatlan" anomáliák, amik léteznek és amik mellett a játékosok egy része nem tud szó nélkül elmenni és ezek mintha az adatlapokon is előjönnének - lásd alább.
    Lehet, hogy csupán annyiról van szó, hogy egy-egy csatában megtolja a gép a játékost, hogy többlet sikerélményhez juthasson, hogy még nagyobb legyen a "plusz", ami miatt a játék mellet kitart és fizet, amit a következő csatában kompenzál, hogy a másik se maradjon ki a mókából.
    Lehet, hogy alig pár % a különbség a fizető és nemfizető között - a találat valószínűsége/becsapódás helye, de főleg sebzés mértéke között - , lehet, hogy nincs is ilyen, de az anomáliák megléte okot adhat a találgatásra, amit a másik oldal sem tud meggyőzően megmagyarázni.

    Szerintem kár is ezen morfondírozni, mert itt sem tudják megmondani, hogy mi zajlik valójában a színfalak mögött.
    Vagy eltudod fogadni így a játékot, vagy elengeded, esetleg az alacsonyabb szinten "játszol" vele, ahol bármi megtörténhet, sőt, annak az ellenkezője is, de, ha nem "matekozol" a történteken, akkor tud szórakozást biztosítani fél-egy órára.
  • savaz
    #37323
    "Oké, de ebből, hogyan következik, hogy a nem prém játékosok hátrányosan vannak hátrányosan megkülönböztetve?"

    Csak találgatok, hogy ezek a különbségek a valószínűségekben mi alapján vannak felparaméterezve. Ugyanígy játtszhat a battle ratingekkel, a tapasztalati pontokkal stb.Elvileg azért írtam ide, hogy hátha van itt valaki aki tapasztalt hasonlót , esetleg van valami komolyabb infója, de úgy látom itt jó magyar szokás szerint csak a fika megy.
  • Zoli105
    #37322
    Te jó ég mi a franc folyik itt !?
    Nekem 1 éves prémfiókom van , aztán folyamat szopat a játék :D Oladról lövőn meg a tankot és és nincs átütő találat , vagy szimplán eltűnik a lőszer XD De ugyan ez a repülősnél , lövőn és csak hit , meg csillan a gépen a lőszer XD De van az ellenkezője mikor csinálok 10-15 killt vagy repülősben 6 killt , és hihetetlen lövéseket add be ! XD
    Szóval hagyjuk ezt a faszságot , a játék mindenkit szopat ! csak a fejlesztőket nem mert ők soha nem játszanak :D XD
  • Ninju
    #37321
    Oké, de ebből, hogyan következik, hogy a nem prém játékosok hátrányosan vannak hátrányosan megkülönböztetve?
  • savaz
    #37319
    Azt bizonyítják, hogy van a kódban egy olyan véletlen faktor, ami akkor sem adja meg a találatot, amikor amúgy simán meg kellene lennie a paraméterek alapján (és fordítva), Az hogy nekem ebből sok van az elég szubjektív, de azért szubjektív alapon is túl sok játékonként egy két ilyen eset (5-10) lövésből.
  • Ninju
    #37318
    Ezek a videók hogy bizonyítják, hogy Neked, mint nem prémiummal rendelkezőnek rosszabb értékek jönnek ki a véletlen számok generálása során?
  • Kissssss0 #37317
    jajjj cone of arc...
  • Plata
    #37316
    Most olvastam hírekben hogy a War Thunder magyar játék.
    Na ezt sem tudtam.
    De akkor már értem mitől olyan amilyen.
    Katt.
  • savaz
    #37315
    Itt mege gy egész csatorna ilyenekről.
  • savaz
    #37314
    Itt van rá egy rakat videó mástól: