37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • Nohab
    #36710
    Jó hogy szóltál. Már szedem is össze a GJN-t tőkének. Gondolom majd húsvét után indul vagy a jövő héten. Remélem nem lesz itt akkora OP disznó az Object 279, mint a Wot-ban.
    Utoljára szerkesztette: Nohab, 2020.03.31. 15:20:33
  • Kissssss0 #36709
    igen a játékidő meg a %activity ami számított, + bónusz volt ha első helyen végeztél, akkor kaptál még egy ládát.

    játékidőt kitolni nem volt nehéz 10k+ magasságon 500km/h sebességgel repülsz, részvételt meg az egytonnás bombákkal simán elő lehetett termelni, egy pálya(rhine) kivételével mindegyik pályán a bázisokat kilehetett szedni egy darab 1 tonnás bombával, mondani se kell 4 fős me-264 szakasz simán betud darálni egy teljes csatát.

    egy kis emlékeztető.
  • mabbak
    #36708
    Azzal mi a taktika? Felmászol, bombázol, lődözöd azokat akik feljönnek és jónapot? :D
    Már én nem emlékszem, de csak a játékidő meg a x% feletti részvétel számított, nem a win ugye?
  • Kissssss0 #36707
    another Assemble event reward vehicles

    tyhűű ha... :D ha ez igaz akkor fel lehet kötni a gatyát, ha az alkatrészek megint 10 percenként esnek úgy mint előzőleg akkor veszem is elő a me-264 bombázót és mehet a 60 perces space climb.
  • Szemike84
    #36706
    Még nem érint, de majd fog... By the way: ha ezt az AH-val megcsinálták, akkor a modern tankkal miért nem? Hiszen azoknak is van célrögzítése....
  • fighter_hu
    #36705
    Mert olyan nagyon érint téged az Arl 44-edbe ülve , oda csak nem dob fel, de csak talán...
  • Szemike84
    #36704
    Szerintem ez már egy kicsit sok.... Autómata célratartás, ballistic computer.... -.-" https://www.youtube.com/watch?v=vMylpfX7_S0
  • Kissssss0 #36703
    gayjin sok minden mondott már az évek alatt... de csak ritkán szokták tartani magukat ahhoz amit régebben kijelentettek, lásd "nem lesznek modern tankok és vadászgépek".

    pl itt volt ez a japán j6k1 repülő is, soha nem készült belőle prototípus csupán csak egy teljes méretű "mockup" modell, szerintem lesznek itt még blueprint/mockup/prototype/fantasy tankok és repülök a jövőben ahogy egyre kevesebb megépült gépet sikerül találniuk, meg aztán pénz beszél... ha úgy látják hogy valami sok pénzt hozhat akkor nem fognak hezitálni azon hogy betartsák e a szavukat vagy ne.
  • BaleniX
    #36702
    Lehet rosszul emlékszem, de a Gaijin nem azt mondta, hogy nem fognak berakni papíron létezett járműveket? Tudtommal nincs is bent ilyen jármű. A követelmény az, hogy legalább prototípus szintjéig eljutott járműről legyen szó és azt már be is tehetik a játékba. De javítson ki valaki, ha tévedek.
  • mabbak
    #36701
    Nem átlagolnak, összetett és egységesített ballisztikai formulákat használnak, egyet heat-fs-re és egy másikat egyéb lövedékfajtákra.

    Azt nem várhatod el tőlük, h minden löveget megépítsenek és többtíz lövéssel kipróbálják. Ezeket a nem általuk meghatározott és elfogadott formulákat használják, ami lehet pontosabb képet ad, mint amit Igor vagy Hans papírra vetett a tank tesztelése során 50-60-70-80 évvel ezelőtt.
  • Szemike84
    #36700
    Igazad van ebből a szempontból. A fejlesztő részéről könnyebb átlagolni és egy valótlan értéket beírni, de akkor ez már nem realisztikus. Ha van A és B verzió, akkor viszont tovább kell keresni, hogy van-e további verzió, amelyik valamelyik állítást cáfolja, a másikat pedig alátámasztja, és így egy korrektnek titulálható értéket ad. Ez olyan, mint a tesz és a kísérlet közötti különbség. Sajna Gaijin leragadt a tesztnél.
  • mabbak
    #36699
    Ha az A dokumentum azt mondja, h 168 mm-t lőtt át vmi 500 méteren, a B dokumentum meg azt mondja, h 162-t, akkor hogyan döntöd el, h melyik a "realisztika"? Nem jobb ennél, h van egy egységes rendszer amiben minden lövedék egyenlő keretek között teljesít paramétereit figyelembe véve?

  • Szemike84
    #36698
    5 perc és gugli... Ennyit fordítottam rá munka közben. Az, hogy gaijin magyarázza, hogy miért fantasy lőszerekkel lövöldözünk, az lesarkítva annyit jelent: "Sz*rok a realisztikára! A járművek egymáshoz képest legyenek balanszoltak a játékban" xD
  • mabbak
    #36697
    Volt egy patch amiben elmagyarázták, h miért döntöttek a szimulált lövedékek mellett a sokszor ellentétes adatokra, értékekre hivatkozó dokumentumok ellenében. Egységesítettek. Ez meg is magyarázza a 2/2 hibás adattal feltűntetett járművedet. A T-34-85 esetében meg úgy látom mégiscsak szükség lett volna egy csapatnyi emberre.

    Megjegyzem nagyon messzire jutottunk attól, h téged szopat a játék és 7.7-be dobál ARL-el
  • LazyPaul
    #36696
    Az említett két T-34-85 modell nemcsak a gaijin szerint létezik, valóban készültek ilyen harckocsik.
    Itt egy kis info: http://www.hadakutjan.hu/fegyverek_t_34.php
    Utoljára szerkesztette: LazyPaul, 2020.03.27. 14:09:41
  • Szemike84
    #36695
    Igazából a valós és valótlan adatok elég egyértelműek: ha csak a T-34-85 modellt nézem, akkor gaijin szerint létezik belőle 2 modell, a D-5T és a ZIS-S-53. Hát ez fura.... A ZIS-S-53 egy légvédelmi üteg. Ez egy kerekeken guruló, vontatható légvédelmi üteg, amelyet felállításkor a kinyitható talpakkal rögzítettek. A D-5T pedig egy harckocsi löveg.... Mi a közöz a kettőben? Hát az, hogy a ZIS-S-53-at alakították harckocsiba építhető löveggé és így született a D-5T. Itt már bukta.... Megnézném az a T-34-85-öt, amibe bele lehet rakni egy légvédelmi üteget kerekestül, talpastul.... A D-5T lőszer típusait nézve is van némi hiba.... A ballisztikáról és az átütésekről nem is beszélve... Megnézhetjük a tigrist is, az ugyan olyan híres, mint a T-34-85. Oóóóóó!! Hát ott is van némi zűrzavar a lőszertípusokkal, a ballisztikával és az átütésekkel.... Ez 2/2 hibás adattal feltüntetett jármű... És nem kellett hozzá egy csapatnyi ember, hogy kiderítsem, hogy mi micsoda, milyen lőszereket használt, miyen volt a ballisztika, milyen volt az átütés, stb... Ha azt mondjuk, hogy a WT egy realisztikus szimulátor, akkor legyen is az! De ez, amit a gaijin csinál, egy szimulátor köntösbe bújtatott fantasy. WT akkor volt igazából realisztikus tank szimulátor, amikor megjelent. Azaz a kezdet kezdetén. De azóta arra helyeződött a hangsúly, hogy a realisztika helyett az azonos BR-ben lévő járművek kiegyensúlyozottak legyenek a másikhoz képest. Ezzel lett vége a realisztikának. De kár ezen vitatkozni, mindenkinek megvan a saját véleménye, valaki szerint úgy jó, ahogy van, valaki szerint bőven át kéne alakítani és visszatérni a kezdet kezdetéhez (mármint realisztikában).... Pont, téma lezárva! Jó játékot!
  • mabbak
    #36694
    Persze, de azért nagy különbség van aközött, h csak a nevük egyezik és még a megjelenésük sem valóságos meg aközött, h dokumentumok alapján megpróbálnak lemodellezni egy prototípust. Elfogadom, h nem tudnak 100%-os egyezést felállítani, de nagyon messze vagyunk attól, h hasraütnek és random számokat írnak armorhoz meg löveghez.
  • LazyPaul
    #36693
    Nyilván vannak olyan tankok a játékban amiket úgy-ahogy le tudnak modellezni, de viszont vannak olyan tankok is amik csak papíron, vagy prototípus szinten léteztek, csatában soha nem vettek részt. Ezeknél a valósághűség erősen kérdőjeles, csak találgatni tudnak hogy mire lehettek képesek. És ez valamennyire érvényes az újabb, modernebb harckocsikra is mivel ezeknél a páncélzat összetétele általában titkos.

    Véleményem szerint jó ez így ahogy van, mivel ez egy JÁTÉK.
  • mabbak
    #36692
    Az utolsó csavarig lemodelezzeknek kábé mindent, élőben nézik meg a tankokat, h minél valósághűbb legyen (legalábbis régen ezt csinálták), külön team-ük van akik csak az adatok kutatásával foglalkoznak, ne mondd már nekem, h csak a nevük ami a valóságot fedi...

    Mit mondtam pár hozzászólásammol ezelőtt? El tudom képzelni, h téved az mm és feljebb rak mint ahogy kéne (bár velem még 7 évnyi játék alatt nem fordult elő), nem tudom elképzelni, h 90%-ban téved és csak téged szopat. Ghost ammo, hang bug, stb bug sem 90%-ban fordul elő, hanem ritkán. Érdekes módon azt jelentik is a népek, de erről az 1.0-nál magasabb kitolásról nincs user error nélküli poszt.

    Egyértelműen 5.7-be sok, ha csak a lőszert vesszük, de egy tank nem csak abból áll, h miket lődöz, a Char kis, ügyes, gyors masina, az Amx szintén relatív gyors és az még néha pattint is.
    Utoljára szerkesztette: mabbak, 2020.03.27. 08:45:16
  • Szemike84
    #36691
    pl olyanra gondolsz, hogy a "szimulátorukban" a tankoknak csak a neve az ami a valóságot fedi? Döntő töbségben még a megjelenése sem valóságos, nemhogy a technikai adatai xD
    Amúgy a programozásról egy pár szó....
    Ghost ammo: meg lett írva a program rá, mégis időnként előfordul... Why?
    Beragadt hang bug: meg lett rá írva a program, mégis időnként bugos... Why?
    M4 modelleknél beragadó géppuska (megállás nélkül lő): meg lett írva a program, mégis időnként bugos... Why?
    És lehetne még folytatni! Megannyi új bug előkerül, ami régebben nem volt bugos, az most igen, amiről rég azt hitték, hogy meoldott bug, az mostújra felütötte a fejét.... Szerintem ezen igazából tök fölösleges vitázni. Oda tesz, ahova tesz... Bug vagy nem bug, ez van. amúgy 6.7-ben AMX M4 és Char 25t is ugyan ezzel a lőszerrel operál. Akkor most 5.7-be sok, vagy 6.7-be kevés? És azok alapján amit leírtál, az 7.7-be felmegy... Tehát, a 215 átütésű lőszer 5.7-7.7-ig... BUMM HEADSHOT!
  • Kissssss0 #36690
    közeledik az április elseje... lesz valami 24/7 lego grind is a data mine alapján.
  • mabbak
    #36689
    Szerintem majd eldöntöm, h mit felejtek el és mit nem. Meg mi az, h nem sok igaz belőle? Megalkotják a szabályokat és utána nem úgy programozzák a játékot? Forumokon rákeresve senki nem jelentett még ilyen hibát, azokon kívül akik benthagytak egy-egy magasabb br-ű járművet.

    Leclerc-ig játszottam a franciákat, semmi baj nem volt velük, sőt, volt egy-két overbalanszolt tank is.

    Lehet szídni a gajadzsint sok dologért, de legalább olyan dolgokért szídjuk már ami tényleg probléma.
  • Szemike84
    #36688
    Szerintem amit gaijin ír, azt nyugodtan elfelejtheted, nem sok igaz belőle. Maximum a szóközök. Lehet, hogy ezért nem játszák a francia ágat? Mert szarul balanszolt (azaz gaijin módra elcseszett), ráadásul bugos? Azt viszont én rontottam el, hogy nem T32-t, hanem T34-et akartam írni.
  • mabbak
    #36687
    Arcade Battles
    In Ground Forces Arcade Battles, the battle rating of the highest BR ground unit, with __players only able to see ground units with BR ±1.0.__ Aircraft and naval vessels in the lineup are not taken into account and cannot be taken into battle. Neither can damaged vehicles or vehicles on crew lock.

    Realistic Battles
    In Ground Forces Realistic Battles, the batting rating of the highest BR ground unit or aircraft is used, with __players only able to see ground units and aircraft with BR ±1.0__. For example, for a lineup consisting of a BR 5.0 ground unit and a BR 5.3 aircraft, the BR of the aircraft is taken, and vehicles with BR between 4.3 and 6.3 can be seen. Naval vessels in the lineup are not taken into account and cannot be taken into battle. Neither can damaged vehicles or vehicles on crew lock.


    Hogy lehet az, hogy téged 90%-ban 7.0-ba rak egy olyan tankkal amivel a match making szabályai szerint 6.7 felé nem is mehetnél, a legrosszabb esetben sem? Ráadásul a T32, amit előző hozzászólásodban említettél nem 7.0 hanem 7.3. Az strv 101 meg 7.7, ezt mondjuk összekeverhetted az strv 81-el, ami 6.7, de nem hiszem, hogy annyira penge vagy a frissen megjelent svéd tankokból, h ezt szemre, játék közben eldöntöd. Azt még el is tudom képzelni Gajadzsinből kiindulva, hogy valami furcsa bug hatására az mm feljebb rak mint ahova rakhatna, de nem folyamatosan. 90% alapján gondolom, h nem két meccset játszottál, hanem jóval többet.

  • Szemike84
    #36686
    Igazából nem minden esetben keveslem. AA ellen egész jól működik, de az esetek 90%-ban 7.0-ás BR-be dobál fel ott nincs esélyed. Ráadásul, ha azt nézzük, hogy egyes nemzetek már 5.0-ban 233-248mm-es átütéssel dolgoznak, ahhoz képest kevés. Amúgy elég kellemes az ARL, mindaddig, míg nem tudják, hogy hol vagy. Ha felfedeznek 1 hit.
    Másik téma: ti is találkoztatok olyannal, hogy valamelyik M4 típus elkezd géppuskázni és sohasem hagyja abba? Ez is egy jófajta bug? Mert iszonyat idegesítő! Főleg amikor kilövik, a géppuska hang meg bent marad... -.-"
  • Kályha
    #36685
    Kevesled a 215-öt 5.7-en? Most viccelsz, igaz-e?
  • Szemike84
    #36684
    Sajna nincs :( Egy R.39 figyel az ARL mellett :D
  • Fura Alak
    #36683
    Nincs magasabb BR -ű járműved a preset -ben? :O
  • Szemike84
    #36682
    Igen, az 5.7-es ARL lövege jó, de a 215mm 10m-en... Hát néha kevés. Ami ellenféllel találkoztam (akik kilőttek) azok az amerikai ágról az M46, T32 (7.0), a német ágról a tigris II H/P, Panther A/G, és Ferdinand. Swéd tankra még nem emlékszem hogy elpusztított volna, viszont tegnap összefutottam egy STRV 101-el, a levegőben pedig fent volt egy J28B. Meg lehet ismerni a sugárhajtómű jellegzetes hangját. Csodálkoztam is, hogy hova dobott :( Mindent összevetve, ha nem lőnek rám, akkor képes túlélni a csatát az ARL és jó a löveg is.
  • mabbak
    #36681
    A nagyobbik ARL az 5.7, maximum 6.7-be rakja fel. Ha választani kellene a rövid 88-as német, meg az ARL lövege között, 10-ből 10-szer az ARL-t választanám.

    A legelsű bombaképes svéd jet 9.0. A két 6.7-es egyike tud csak rakétát.
  • Szemike84
    #36680
    Úgy látom, a svédekre rá fér egy nagyon erős nerf.... A tűzerejük elég OP, totál nem azt nyújtják, ami az adatlistán van. A mobilitás és sebesség elképesztő (bázisfoglalós pályán 40 másodperccel a belépés után már 2 pont elfoglalva, mindkettőt svéd járművel)... Viszont az ARL kellemesnek mondható, hogy van egy jó sniping pont. ha nincs, akkor használhatatlan. Nagy, lassú, lassan tölt és az a 215mm átütésű lőszer... Hááát, van ami ellen jó.... Pl. 30-60mm páncél ellen. Itt-ott azért belövi a "H" vagy "E" tigris frontját. A baj, hogy mindíg feldob 7.7-be, ott meg már lebombáznak a sugaras svéd gépek :( Amúgy elég jó...
  • BaleniX
    #36679
    Ez sem.
  • Kissssss0 #36678
    uhh ezek a decal taskok... elmehetnek a picsába ezekkel, ha akarod a skane regiment decalt akkor tessék venni 20 dollárért tankot hogy legyen hozzáférésed a minimum tier 2 tankokhoz, mert t2 a követelmény, és akkor ez még csak a jéghegy csúcsa volt.
    New authentic decals (24.03-14.04)
  • Klusi86
    #36677
    Azt próbáltad, hogy magát az Easy Anti Cheat programot elindítod, és ott a legördülő menüből kiválasztod a War Thundert? Egyik ismerősömnek ez megoldotta.
  • mabbak
    #36676
    Nem neked válaszoltam, de nagyon szívesen segítek máskor is. -.-
  • Szemike84
    #36675
    Köszönöm Mabi! A launcherben be van téve a pipa, hogy "teljes kliens használata", "munkaverziós kliens használata" és EAC. Akkor csak játszok az ARL-el és a többi megy magától :) Még egyszer, köszönöm az infót! :)
  • BaleniX
    #36674
    Launch error. Még amikor bevezették az EAC-t akkor jártam utána, hogy mi a gond, a "Troubleshoot" volt a ludas, azt se sikerült megcsinálnom. Már meg nem mondom pontosan mit is kerestem, de a bios-ig vissza lett vezetve a probléma és ott kell állítani valamit, hogy megoldódjon a dolog, de a drága Win 8.1-nél a biosban ez a funkció fagyasztva van (amikor telepítve lett a laptop akkor lehetett valami baki).
  • fighter_hu
    #36673
    Vagy össze gyűjtesz 12 csillagot , amiket 5 win után kapsz tier 3 és fölötte.
    Azért ebbe a játékba tesztelés és a balance-olás elég erős szavak......
  • mabbak
    #36672
    Launcherben kipipálod, verify-olsz (szép magyar szó), utána nem megy vagy mi nem sikerült?
  • PLaci #36671
    Minden új fejlesztési fánál ezt csinálják már ősidők óta.