37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • Szemike84
    #36830
    Hull brake 1 kerékre? :S Ráadásul HEAT? Ha valaki normálisnak tartja, hogy egy HEAT lőszer a gumiabrocs oldalának ütközik a belső oldalon, a hatását a levegőn és a gumiabroncs külső falán keresztül a hídpilléren fejti ki, ami nem okoz más kárt a járműben, de elusztítja azt, annak annyi esze van mint egy marék homoknak és nem tudja, hogy mi-hogy is kéne, hogy működjön.

    Itt vannak a lőszerek működései: https://www.youtube.com/watch?v=6O3MBjdSsIk (gyengusz animációval a gazsi lőszereire vetítve)
    És egy másik: https://www.youtube.com/watch?v=ajeqij4_jwM
    És egy harmadik: https://www.youtube.com/watch?v=Uhz3w8-PSl8
    Utoljára szerkesztette: Szemike84, 2020.05.20. 17:48:48
  • fighter_hu
    #36829
    Hull break mond valamit heat lövedéktől?
  • Szemike84
    #36828
    Bravó GAYjin -.-" Realisztika magasfokon -.-" És nem is bugos -.-"
    Utoljára szerkesztette: Szemike84, 2020.05.19. 18:22:44
  • mabbak
    #36827
    Csatlakozz hozzájuk, teszteld le, utána számolj be, h mit tapasztaltál, jó?
  • Szemike84
    #36826
    Szerintem az "OP_SENATOR" által hirdetett cucc ugyan olyan tört szerver, mint amilyen többek között a WoW-nak is többszáz (ha nem több ezer) van. SL-t hogyan lehet jóváírná? A tört szerver simán működhet úgy mint az eredeti, sőt szerintem a szorzózás ugyan úgy átállítható, ahogy bárhol máshol. Sőt, szerintem még az is megoldható, hogy amit a tört szerveren kapsz, azt a GM addolja az eredeti szerveren, ha bebizonyítod, a tört szerver accountja és az eredeti szerver accountja hozzád tartozik. Egy GM sok mindenre képes. Hogy ki játszana kalóz szerveren? Hát az, aki nem akar nyűglődni a fejlesztési ággal, hanem top tier tankkal-repülővel-helikopterrel vagy hajóval akar játszani (mint pl. egy fun server, vagy pl. mint a teszt szerver, ahol hozzádvágnak kismillió SL-t és GE-t, aztán azt csinálsz, amit akarsz).
  • mabbak
    #36825
    Én megnéztem a discord linket, a neve is az, h War Thunder Community Unofficial Discord Server. Nincs kalózszerver wt-ben és ha lenne is nem egy GM hirdetné hivatalos chaten. Továbbá, h írod jóvá a kalózszervered GE-ét hivatalosan szerveren? Ha nem tudod jóváírni akkor mi értelme van? Ki a faszom játszana egy kalózszerveren?
  • Szemike84
    #36824
    A kiírás jelentése szerint a csatlakozás van discord-on keresztül, nem pedig a szerver egy discord szerver :S "The unofficial war thunder server" ha ez discord lenne, akkor ""The unofficial war thunder discord server" lenne (szerintem).
  • mabbak
    #36823
    Discord szervert hirdet, nem játék szervert. Mindenféle nyereményjátékok GE-re meg eddig is voltak.
  • Szemike84
    #36822
    "OP_SENATOR" egy GM hírdeti az "Unofficial WT server"-t. Eventeket hírdet és GE nyereményeket... -.-" Ez normális? Ilyet lehet?
  • Kissssss0 #36821


    engem leginkább a HSTV-L érdekel, kíváncsi leszek menyire lesz használható :DD aztán kitudja majd lehet beraknak ilyet is később.
  • Szemike84
    #36820
    Találtam egy kis érdekességet az ARL-44-ről. Nem sok, de pont annyi, hogy befolyásolja a tank használhatóságát. Az első, hogy nem 110mm a torony páncél, hanem 120mm, ráadásul a model is hibás.
  • Nohab
    #36819
  • Kissssss0 #36818
    hát ez a szerencsétlen LVT(A)(4) erősen pályázik az "év hulla jelöltje" címre, rubberfish mk2 szintén hasonló szinten működik de legalább tud értelmes bomba és rakéta menyiséget cipelni és még hajszálnyival gyorsabb is az mk1-nél.

    ruszki speed csónak viszont elégé aljas tud lenni, igazi "hit and run" szerszám.
  • mabbak
    #36817
    RB-t minden tierben megéri játszani. :)
  • Szemike84
    #36816
    Köszönöm, működik :)
  • ToMy_
    #36815
    Simán elemelkedik a pálya felénél, használd az ívelőlapokat.
    Ha már levegőben van, kerék be, ívelőlap be, és lehet gyorsulni.
    Utoljára szerkesztette: ToMy_, 2020.05.09. 19:41:19
  • Szemike84
    #36814
    Majd ha valaki ráér egy kicsit, tenne egy tesztrepülést a francia SO.8000-el? Én akár hogy próbálom, nem tud repülni. A kifutó végéig csak annyira gyorsul fel, hogy elemelkedik a talajtól, aztán visszaesik, elkezd pattogni és neki a fának... -.-" 5.7 prém repülő -.-"

  • Bandeeka
    #36813
    Sziasztok! Újból elkezdtem a játékot és az lenne a kérdésem, hogy tier 1-be megéri RB-ni vagy maradjak AB csatákba?
  • LazyPaul
    #36812
    11 kill egy csatában az csak árkádra vonatkozik, ha reálban tolod ott csak 6 kill kell egy csatában, simben csak 4, nem kell váltogatni a három játékmód közt. A leírás ebböl a szempontból pontatlan, de a korábbi 5/3-as eventekből ki lehet következtetni.
  • Szemike84
    #36811
    "Destroy 11 enemy vehicles in 1 battle (6 for RB and 4 for SB)" Ez valahogy nekem nem adja ki.... 6+4 az nálam 10, nem pedig 11. Ráadásul hogy is írták le: 1 csatában ölj meg 11 embert úgy, hogy 6 killed van RB-ben, 4 pedig SB-ben? WHAT?? Én úgy tudtam, hogy egyszerre csak AB VAGY RB VAGY SB lehet. Olyan nincs, hogy RB-ben kezdem, aztán átállítom SB-re. Vagy van? :S
  • Kissssss0 #36810
    Winner vehicles for the Victory anniversary

    LVT(A)(4) (USA)
    Swordfish Mk.II (Britain) rp-6 rakéták lol...
    G-5 TKA 106 (USSR)

    szokásos 5-ből 3 feladat teljesítés event, meg jönnek az olasz hajók.
  • Kissssss0 #36809
    ez az event nem több egy gyors pay2win lehúzásnál, ha nincs aranyad hogy vegyél egy platinum-ot(200 csata) és ennek segítségével bekerülj a top 100-ba akkor bele se kezdj, fölösleges időpocsékolás a 25 csatás silver jeggyel szórakozni.
  • ToMy_
    #36808
    Gaijin megint beletalált a tutiba ezzel a battleroyale eventtel, hogy száradna ki a szemük. Bezzeg RB enduring confrontation meg már nem volt hónapok óta...
  • Nohab
    #36807
    The rangefinder now works with binoculars.

    A lack of the “Tracks” and “Brake system” modifications will now have less effect on a vehicle’s mobility.
    Ground vehicle maneuverability in turns and pivots in RB and SB modes has been increased. Loss of power in turns has been decreased. These effects are different for every tank, but in general, turns and pivots now take significantly less time.
  • Luciferkee
    #36806
    Sokszor megpróbáltam már, eddig nem jött össze. Vagy nem tudtam leszállni, ellenséges tank/repülő lelőtt mikor már épp nagy nehezen leszálltam, de sajnos volt olyan is, hogy csapattárs lőtt le :(
    Ez ilyen 100-ból egyszer kategória.
  • Kissssss0 #36805
    gondolom nem volt egyszerű összehozni :D
  • Luciferkee
    #36804
    Na ez is megtörtént:

  • Kissssss0 #36803
    object 279-el ezt hoztam most össze.

    ennyi erővel akár használhattam volna az egyik rookie GE wagert is.
  • Kissssss0 #36802
    aubl hvg, tis-ma, p-59a jó befektetések.

    meg ha gayjin levinné a merk2 és a j6k1 br szintjét akkor azok is többet érnének.
  • Nohab
    #36801
    Egy helyen láttam jelentős különbséget: Az a csata végén a kisorsolt bónusznál. Lényegesen nagyobb értékű SL csomagokat kapok. Illetve új nemzetek megjelenésekor kapok valamelyik reserved repülőre talizmánt. Most a kettő reserved svéd vadászgépre kaptam meg őket kb. 5 csata különbséggel. A kínaiak húzásakor is kaptam az egyikre.
  • mabbak
    #36800
    Placebo, mielőtt elkezdenek mások tódítani, h prémiummal gajadzsin feljebb tekeri a sikerességedet. Én játszottam prémiummal és nélküle is rengeteget, szinte ugyanolyan teljesítménnyel. Vannak jobb körök, vannak rosszabb körök, van amikor sikeresebb vagy, van amikor kevésbé sikeres és ennyi. Meg nyílván fejlődik az ember.
  • ToMy_
    #36799
    Köszi a befektetési tanácsokat... :)
    Amúgy eladtam, kijött belőle 180 nap prémium, és még maradt némi GJN.
    Nem tudom, hogy ez a prémium acc ennyire valós előny-e vagy csak placebo, de tegnap volt pár egészen jól sikerült RB köröm a nagyobbik német TigrisII-vel, volt hogy 3-an vettek körül, de pattant minden lövés, és utána meg kivégeztem őket... várom is, hogy reportoltak... :D
  • mabbak
    #36798
    Én meg büszke voltam magamra, hogy sikerült egy feles Objektet stratégikusan összekaparnom. :D

    Am meg köszi, nagyon szép összefoglaló.
  • Nohab
    #36797
    Adok pár tippet:

    Dömping idő alatt veszünk járművet befektetésre vagy használatra, de nem adunk el. A holdjárót (ha még nem adtad el) tartsd meg legalább október közepéig. Akkor már (szerintem) 70 GJN-t is kapsz érte. Lesz november elején egy akció a prémvásárlásra. Ekkor ismét zuhanni fognak a tankok ára. Ha akkor akarsz venni egy év prémiumot, akkor október közepén add el, ha később, akkor még tovább várjál.

    Novemberben elején lesz akció az aranyból egy év prémiumra. Akkor átváltasz megfelelő mennyiségű GJN aranyra és megveszed. Kb. 55 GJN-ból nekem kijött egy év prém. Szóval aranyból prémium a legjobb, de csak akkor, ha akció van.

    A prémium (véleményem szerint) mindig előrébb való, mint a prém tank. A prémium minden nemzet, minden ágában érvényes, míg a tank/repülő/hajó/stb. CSAK egy nemzet, CSAK egy ág, CSAK -1/+1 RANK, és CSAK egy legénység egyidejű fejlesztésére lehet felhasználni. Nem beszélve arról, hogy a Merkava csak limitált tank és nem prémium, vagyis nincs rá RP vagy SL bónusz. Ha nincs gyűjtői szenvedélyed, akkor semmi esetre sem éri meg aktiválni ezeket a gépeket. Inkább el kell adni legalább egy, fél év pihentetés után. Ha viszont mindenképpen prém járművet akarsz, akkor inkább ajánlom a shopból való vásárlást.

    Én a helyedben most két dolgot tennék: vennék 1-es pumákat befektetésre, amiket lehetőleg jövőre adnék el. Annak egy részét ismét befektetném, a másikat szabadon felhasználnám.

    Vagy:

    Pihentetném a GJN-t és a kövi event potens gépeiből vennék párat, amit befektetésre megtartanék. Vagy ha olyan kétszintes farmolós event jön, mint 2019 őszén, akkor a pénzt felhasználnám a második szint eléréséhez. Megéri.

    Sajnos ez ilyen. Ha meg akarod növelni a tőkéd, akkor nem hónapos távokban kell gondolkodni, hanem évesekben. Olyan mint egy egyszerűbb tőzsde. Egy petákot nem fizettem még a gajinnak, de az első okosan csinált farmolós event után (IS7 - 2018 nyara) 15 hónappal lett meg az első éves prémem. Most meg így néz ki az Inventorym. Itt rászűrtem a járművekre.


    Utoljára szerkesztette: Nohab, 2020.04.21. 10:15:58
  • ToMy_
    #36796
    Azt kimatekozta már valaki, hogy érdemes: GJN-ből aranysast, és abból prémiumot vagy GJN-ből prémiumot egyből?
  • ToMy_
    #36795
    Jaja, meglett közben, csak a fizetés indítása után adja ki, hogy GJN-ben is fizethetek. Köszi mindenesetre! :)
  • Kissssss0 #36794
    https://store.gaijin.net/catalog.php?category=PremiumAccount#item_4944

    rákattintasz a kék "buy" részre, alul katt a "more payment options" és itt látnod kellene egy opciót hogy fizetni tudjál a pénztárcából"pay via balance", ez a lehetőség bármely más store árúnál is feljön, így azt vehetsz amit akarsz a gjn-ből.

    (én így vettem meg a g55.s bundle repölőt még múlt évben)
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2020.04.20. 20:13:03
  • ToMy_
    #36793
    Tehát ha a store.gaijin.net -en csak az aranysasos árakat látom, akkor nekem ez almás?

    Eladásom nem nagyon volt eddig, a holdjárót adtam el meg a maradék anyagokat az event után, illetve pár ládát.
  • Kissssss0 #36792
    store oldalon lehet venni prém időt a gjn-ből ha adtál el elegendő alkatrészt a piacon, az hogy megéri e eladni a 279-et és venni rajta egy merk2 tankot csak rajtad áll.

    én csak annyit tudok mondani hogy mindkettő lassú papír tank ha uptier-be kerülsz, márpedig 8.0 felett a minél nagyobb sebesség és tűzerő számít.
  • ToMy_
    #36791
    A GJN-ért kapható Merkava2-t érdemes megvenni? Az kb. kijönne a holdjáró árából.