121198

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Tinman #78748
    Nagyon is van köze.

    - A játék (fejlesztők) hibája, mert a korábbi GTA-kban egyszerűen fogta és bemodolta kedvére amit csak akart. Itt ezért most fizetnie kell.
    - A szülők hibája, mert nem ellenőrzik le, hogy mivel játszik a kölyök.
    - A gyerek hibája, mert tisztességes nevelést kapott, semmit nem kapott meg csak úgy a 2 szép szeméért, van értékítélete, de mégsem tudott parancsolni a vágyainak. Elvárható egy 12 évestől, hogy tudja hol a határ? El. Van rá millió példa, amikor a gyerek azt mondja, hogy ezt szeretném, de inkább nem, mert drága/teher a szüleimre/nem éri meg. Ez már egyéni jellem kérdése.
  • partizan182
    #78747
    Direkt úgy vannak árazva/prezentálva a cuccok, úgy van kitalálva a fejlődési görbe, hogy aki nehezen áll ellen az ilyesminek (gyerekek + akinek hajlama van az ilyesmire) az ne tudjon ellenálni. Ugyanazok a technikák amiket pl a kaszinókban használnak, kihasználja az ember pszichológiai sebezhetőségét. Iszonyatos tudomány van mögötte.
  • Tikal #78746
    Ez meg a másik veszély... a gyerekek...
  • j0nNyKa
    #78745
    és ez kinek a hibája? mi köze a tranzakciós modellekhez vagy a játék készítőkhöz?
  • Kandurex
    #78744
    "Az utolsó bőrt is le fogják nyúzni a seggedről a jövőben"

    ez a jövő, amit itt nagy lelkesen bevédnek ,....annyira agyfasszság, hogy inkább bele se folyok.
  • Tikal #78743
    jáááá, miért nem érted? :D

    Senki nem kérte, hogy legyen ingyen valami, meg instant. Hol irtam ezt? Megmutatnád?
    Nem érdekel ha valaki megvesz valami titkos item-et Residen Evilben, nem erről van szó.

    Nekem max több idő megszerezni valamit, pontosan. És miért több idő? Azért mert kurvára mesterségesen felhúzták a megszerzésére szánt időt, azért.
    Nem, nem tudom megmondani ki mennyit költött GTA-ban, azt viszont meg tudom mondani, hogy az új tartalom hány óra unalmas zsar grindelés lesz mert olyan kurva drágán adták ki hogy az átlag casual-nak esélye sincs megszerezni. Ha Rockstar nem a fizetősőkre alapozna, akkor olcsóbban adná, mert akkor mindegy lenne neki hogy mennyi idő alatt szerzed meg. Az a baj hogy munkát csinálnak a játékból az átlag játékos számára...ha minden ingame cucc kb annyiba kerülne mint azok amik megjelenéskor benne voltak, nem szólnék egy szót se, de menj fel egy gta-s fórumra és látni fogod mennyi játékos elégedetlen az elszállt árakkal.

    Mondom továbbra se érdekel hogy te megveszel valami skint vagy cheatelsz, de ha miattad nekem is többet kell "ingame fizetni" az már érdekel.
    Az a baj hogy fingod sincs az egészről mert életedben ha két multis játékkal játszottál akkor már sok és hogy a te kis zárt világodban ez nem probléma én azt tökéletesen megértem, csak hogy egy multi fps vagy mmo az teljesen más világ.
  • Tinman #78742
    Ennek a modellnek olyan szinten van motiváló ereje, hogy ismerősöm 12 éves kisfia ellopta az anyja táskájából a hitelkártyát és cirka 50 ezret elvert a GTA V-ben.

    Ettől ez a modell még a játékosokra nézve káros, helytelen.
  • ppista
    #78741
    Engem totál hidegen hagy minden mikrotranzakció, de ha másnak szereti, ám legyen. Amig hagynak nekem mozgásteret, vagyis, a klasszikus, fizettem a játékért, és minden elérhető számomra, addig kussba leszek, aránylag. De tisztán látszik, hogy a kiadók, nem fognak megállni azon a ponton, hanem durván be fognak csörtetni a magánszférámba, mint elefánt a porcelánboltba, és attól a ponttól kezdve, már nem dughatom a fejem a homokba, mert kurvára részese leszek ennek a dolognak.
    Ezért vannak itt is akik ezellen felszólalnak, ezt próbáld megérteni. Az utolsó bőrt is le fogják nyúzni a seggedről a jövőben, ebben biztos lehetsz.
  • darkSectorxxx #78740
    Az iparban a felhasználónak soha nem jó, hiszen ő a fogyasztó.
    Persze legyen minden ingyen, meg instant.
    Resident Evil-ben is vért kell izzadnom, hogy egy titkos itemet kioldjak.....
    Izgatna, ha más megvehetné pénzért?

    Kit érdekel?
    Ha nem érdekelne hogy én dolgozzak meg érte, én érjem el önerőből, akkor vagy nem játszom, vagy kifizetem...

    Nem neked drága az item, neked max több idő, annak drága, aki valós pézt költ rá.

    Mit zavarjon az, ha valaki csal, vagy fizet valamiért, ami az én szempontomból nem jelentkezik semilyen formában?

    Te ha bekapcsolod a GTA-t, meg tudnád nekem mondani, ha egy játékost megnézel, hogy ő a cuccait hogy szerezte meg?

    Érdekel bárkit? Az hogy megdolgozott-e érte vagy cseatelt, vagy fizetett érte, az az ő saját lelkiismeretén múlik...

    Én tudom, hogy valamiért megdolgoztam, azt ennyi. Ez nem verseny....
  • Tikal #78739
    ja, GTA Online-nál maradva, feltételezem azért lett fokozatosan minden játékbeli tartalom drágább a játékban, mert elakarták érni, hogy kevesebbet játssz és nem azért, hogy fizess értük és ők még több pénzt keressenek
    továbbá feltételezem azért kerül lootbox rendszer a BF2-be mert az jó nekünk és nem azért mert az jó az EA-nek :D
    továbbá feltételezem, az Activision is azért jött elő az új matchmaking rendszerével mert az jó nekünk és nem azért mert sok pénzt akarnak keresni a játékosok lehúzásával.

    de nincs semmi bizonyítékom
  • darkSectorxxx #78738
    Mindezt, max feltételezheted, semmi bizonyíték nincs rá, vagyis ha nem bizonyított, akkor az is feltételezhető, hogy ugyanezt kapnád, a micro cuccokat meg nem....

    Vagyis ha nem lenne micro, nem baszakodnának extra cuccok elkészítésével.

    Akkor sem kapnád meg a micro itemeket, mert te akkor is 60 dollárt fizetnél egy játékért.

    Akkor kapnál több tartalmat, ha egy játék kb a duplájába kerülne.
    Ezt bizonyítja, hogy a kezdetben erősen ellenálló játékok, és kiadók is kénytelenek voltak ehhez hozzányúlni.

    Szükséges rossz ha úgy tetszik...
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.10. 09:44:33
  • Tinman #78737
    Teljesen mindegy, hogy EA vagy sem, a fizetős ládák ugyanis jelen vannak benne már most is, de mégsem ez tartja fent.

    Mi tart fent egy multis játékot? A content és a gameplay. Ha a fizetős tartalom kezd el dominálni, az előbb-utóbb a játékosok nagy részét a kiegyensúlyozottabb, igazságosabb modellek felé fogja elterelni.

    Pl. a HS cirka 4 éves játék, de gyak. minden elérhető benne teljesen átlagos játékkal. Eleve a matchmaking is olyan, hogy ha többször veszítesz egyre inkább hozzád hasonlókkal fog összedobni, így kb. a 3-4. meccsed után már garantáltan nem egy P2W arccal sorsol össze. A content pedig 4(!) havonta bővül! Arra aki akar dobhatja az 50 ojrókat... vagy egyszerűen csak játsszon vele minden nap normál tempóban, semmi grind és akkor is képes lesz összeszedni cirka 1.5 hónapnyi játékkal egy ilyen kieg árát.

    Ez itt cirka 45.000 forintnyi content, pusztán napi 1-1.5 órányi játékkal megszerezve, ami semmi mást nem jelentett, mint a naponta érkező 1 db. küldetés teljesítése.

  • Tikal #78736
    ha nem lenne mikrotranzakcio akkor nem annyiért adnák a játékbeli tartalmat mint amennyiért most! Nehéz ezt átlátni? ...
    Most már értem milyen az átlagjátékos...köszönjük...
  • Evoluti0N
    #78735
    Early Access játék. Szerintem nem mutatna túl jól, ha lootboxokkal, netán fizetős DLC-vel állnának elő, mielőtt egyáltalán befejezik a játékot.
  • TDC Geronimo
    #78734
    EA acquires Titanfall studio Respawn Entertainment for as much as $455 million

    RIP respawn
  • partizan182
    #78733
    Ha mindenképp IPSt szeretnél akkor ez nem rossz, ott az LG a király. HDR persze felejtős (se kontraszt se csúcsfény se color gamut se rendes dimming) de világos szobába jó lehet ha sokan nézitek.
  • TDC Geronimo
    #78732
    Még egy kis tv sry. Erről valaki?

    lg-55UJ701V
  • darkSectorxxx #78731
    Hát bocs, ez engem nem zavar. :D
    Ha megunom, akkor nem játszom, azt ennyi, ha meg kell, akkor játszom és megszerzem, ha meg gyorsan kell akkor megveszem, ez miben befolyásolná a játékomat?

    És ha nem lenne fizetős? Ugyanúgy meg kellene érte dolgozni...nem tök mind1?
  • Tikal #78730
    Na pontosan ezt nem érted, hogy van. Van rád hatással. Eggyel lentebb leírtam hogy miért.
  • darkSectorxxx #78729
    Mit értsek? Ha nincs rám kihatással a dolog, akkor miért vonjam meg mástól ezt a dolgot.

    Ha kihatással van rám, akkor értelemszerűen nem támogatom....
  • Tikal #78728
    A skin vásárlással nincs bajom, de mikor elindult a GTA Online, a legdrágább autó kb 1M credit volt... most ha kijön egy dlc autókkal, akkor 1M credit alatt nincs is autó, és akkor még a jobb cuccokról nem is beszéltünk ( apartmanok, hajó, HQ stb ). Egyértelmű, hogy azért kurva drága minden, hogy a paraszt hamar megunja és inkább vegye a shark card-ot dollárért. Ne mondjátok, hogy ez nincs hatással az én játékomra...
  • Tikal #78727
    szerintem nézz utána ki a többség...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pár hozzászólással lentebb ott a megoldás
  • Tikal #78726
    tehát a célközönség azok akik 14 éve is ezzel játszottak? ok.
  • Tikal #78725
    Jézusom, te még mindig nem érted :DD
  • Tikal #78724
    Én nem hazudok... nem költökk.. GTA Online-t is az ölte meg nálam. Pénzelbaszás nélkül esélyed sem volt megvenni az uj tartalmakat a játékban... elég hamar ki is használták ezt, mert az utobbi időben dézsából öntik az extra tartalmat, persze jol beárazott cuccokkal, hogy biztos a pénztárcád után nyúlj
  • GOTY
    #78723
    Nem gondoljuk, hallgas bele egy mukti meccsbe, a sok kis pocs mikrofonjat hallani, beszelni alig tudnak meg, de mar toljak. Dobbenet
  • Myselor
    #78722
    jó kérdés de mégis így van:) a legtöbb ilyen kis fasz játszik vele multin
  • darkSectorxxx #78721
    LA Noire...
    PS4, Xbox, Switch



    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.09. 19:40:30
  • darkSectorxxx #78720
    Call of Duty WW II: nagyon (meglepően) faszák a karakterek a játékban, az arcuk, ahogy mozog a bőrük, ráncolódik, az arcmimika, mármár néha megdöbbentő hatást kelt.
  • darkSectorxxx #78719
    Ha ez még nem lenne elég, megfogták az isten lábát.
    Xbox X promo játéka lett....ez nem gyenge azért, szerintem többeknek van a fejébe az X-el együtt mint a Forza 7 akár....

    Valamint PC-n nem tudják törni a játékot.
    És eredetiben PC-n 14-18 ezer ft a játék, ami pc viszonylatban durva....

    Szóval Ubisoft most szerintem készül az év végi nagy party-ra.......

    Promo meg bevétel szempontból le a kalappal...
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.09. 18:50:37
  • TDC Geronimo
    #78718
    Hát ez az AC még mindig odabasz. Nagyon remélem tartják ezt az RPGs vonalat később is. A világ meg a legszebb/legrészletesebb, amit valaha láttam.
  • Tinman #78717
    Mit szólsz a PUBG modelljéhez? Működik.
  • Tinman #78716
    Fogalmam sincs mi bajod van, nem én vagyok rá a megoldás az biztos.
  • j0nNyKa
    #78715
    wow cool köszi
    itt vannak a számok infógrafikán
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2017.11.09. 15:46:49
  • partizan182
    #78714
    Itte

    Kutatások érthető módon inkább F2P/mobil oldalon vannak de semmi sem indolokja hogy a konzol játékoknál más lenne az arány.

    BioWare-től pár hete:

    "You need to understand the amount of money that's at play with microtransactions. I'm not allowed to say the number but I can tell you that when Mass Effect 3 multiplayer came out, those card packs we were selling, the amount of money we made just off those card packs was so significant that's the reason Dragon Age has multiplayer, that's the reason other EA products started getting multiplayer that hadn't really had them before, because we nailed it and brought in a ton of money. It's repeatable income versus one-time income.

    "I've seen people literally spend $15,000 on Mass Effect multiplayer cards."

    Ugye nem véletlenül nem azt emelte ki ő sem hogy jáj de fasza, mindenki költ 5 dollárt hurrá. Van olyan aki egyszerűen nem tudja megállni, plane ha boost/fegyó/előny származik belőle.
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2017.11.09. 15:40:16
  • j0nNyKa
    #78713
    mutass erről valami számokat plz, márhogy arányaiban hányan/kik mikroznak - van ilyen tanulmány vagy mérés vagy akármibármi?
  • GOTY
    #78712
    Sajnos tobb a hulye a vilagon, mint az intelligens ember. Igazad van.
  • partizan182
    #78711
    Az egész mikrotranzakciós történetet a bálnák tartják el, a többség utálja/ignorálja. Szal mi vagyunk többen, csak az az a szerencsétlen kissebség aki:

    - Nem tudja megállni hogy ne vegyen mert szegény így született
    - Szarik a pénzbe és röhögve teabaggeli a vásárolt fegyóval lelőtt tízéveseket

    ... szal ők bőven eltartják a modellt.
  • GOTY
    #78710
    Baaaazd, ez nagyon durva. :( Mar ez is?
  • Evoluti0N
    #78709
    "Ezek szerint a OW képtelen lenne fenntartani önmagát pusztán a játék értékesítéséből befolyó összegből?"

    Egy idő után igen csak lecsappan az új játékosok száma. Szóval nem tudják végtelenségig eltartani magukat csupán abból, h megveszik az emberek a játékot.

    "Ennél akkor már szimpibb a WoW megoldása, ahol van havidíj... vagy ott a GW modellje, ahol a gyakori kiegészítők értékesítésével tudták remekül működtetni a játékot."

    Szerinted mennyire értékelnék a játékosok azt, h havidíjt kell fizetni egy FPS-ért? Azt pedig már láttuk egy párszor, h milyen jól működik az multiplayer játékokban, ha fizetős kiegészítőkben, DLC-kben jön az új tartalom. Többnyire (mindig?) az a vége, h senki se veszi meg a DLC-ket, mert nincs kivel játszani az új mapokon, mert mindenki a régieken marad, amiket megkapott az alapjátékkal és mindenki a régi mapokon marad, amiket megkapott az alapjátékkal, mert senki se veszi meg a DLC-ket.

    Szerk: Battlefield 3-ban, Battlefrontban is csak az alap pályákon játszottam, annak ellenére, h megvoltak a DLC-k, mivel a DLC-s pályákra alig lehetett játékosokat találni. Így, h OW-ben minden pálya ingyen jön, mindenki tudja mindegyiket játszani és nincs az, mint az előbb említett játékokban.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.11.09. 15:08:47