121198

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • yesname #78788
    Az nem paytowin. Kevered a szezont a fazonnal.
    Amit nem látsz, hogy a játékon belüli mikrotranzakciók miatt magát a játékot úgy készítik el, hogy minél több játékost bírjanak rá vásárlásra.
    Tehát amíg egy mikrotranzakció nélküli single játék sztoriját élvezhető, normális tempóban adja addig a mikrotranzakciós játékokat úgy csinálják meg, hogy többször annyi időbe kerüljön a nem fizető játékosnak végigjátszani. Pl. a történetvezetést lassító, azt teljesen mellőző grindelés bevezetésével, ami nélkül nem tudsz tovább haladni (vagy vásárolsz) vagy a nehézséget lövik be olyan módon, hogy a fizetőképes és nem elég kitartó játékosok inkább vegyenek erősebb fegyvereket tstb. valós pénzért, hogy ne kelljen szenvedniük.
    Tehát: azt a (pl. sztori alapú) játékot amit eddig pl. 20 óra alatt tömény sztorival játszottál végig, most úgy készítik el, hogy 40 órába teljen, ha nem fizetsz, amiből mondjuk 20 óra semmi más csak ide-oda rohangálós grindelés. Még érthetőbben más szempontot nézve: eddig játszottál 2 játékkal adott idő alatt, míg most eggyel fogsz csak ugyanannyi idő alatt. Mert grindelsz. Single játékban. Hogy azok, akik vásárolnák, inkább vásároljanak. De te aki nem vásárolsz grindelsz, hogy ugyanazt kapd meg (vagy még kevesebbet), mint enélkül.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2017.11.10. 13:45:09
  • darkSectorxxx #78787
    Ejj, te kis finnyás... :D
  • darkSectorxxx #78786
    Ha meg nem play to win elem, akkor engem nem zavar, téged meg igen. Pont.
  • darkSectorxxx #78785
    Nincs igazam csak véleményem. ;)
  • Tikal #78784
    csak semmi buzulás, ezzel máshol kopogtassál.
  • Tikal #78783
    Nem, ez nem paytowin elem. Ez "csengessél barátom" elem. Nem tetszik a karaktered amit összeraktál? semmi baj, fizess be 10 dollárt és máris megváltoztathatod, vaaaagy, menj és játssz még 10 órát és akkor majd megint megváltoztathatod. mivel nem adtunk lehetőséget preview-ra, ha akkor sem tetszik, fizess megint vaaaagy......
    Jó játékos vagy és hardcore módban tolod a játékot? Nem kapsz érte plusz XP-t, hogy utána könnyeben lépj szintet... helyette vehetsz Virtual Credit csomagokat!

    Köszi Darky!
  • darkSectorxxx #78782
    Akkor meg miért akarsz meggyőzni ? Kedvesem... :D
  • j0nNyKa
    #78781
    igazad van.
  • darkSectorxxx #78780
    "Nincs preview a hajvágásnál"... ez konkrétan paytowin elem....;)

    Mondom, én értem a többieket, én azt mondtam csak, hogy engem nem érnek hátrányok, mert csak azt kapom amiér fizettem.
  • Tikal #78779
    már csak ebből a hozzászólásából is világos, hogy nem látja miről is írogatunk neki...még mindig le van ott ragadva, hogy azt hiszi, zavar ha vesz magának egy skint :D
  • j0nNyKa
    #78778
    igen valszeg ezt nehezményezik a többiek, hogy van az amit leírnak, meg van az amit te látsz, és ezek közt van 5 apró eltérés :)
    én pl nem láttam ilyet hogy legyen minden ingyen, pedig -elvileg- ugyanazt a mozit nézzük
  • Tikal #78777
  • darkSectorxxx #78776
    De a kommentekből még is ezt látom, hogy minden ingyen legyen...

    A playtowin, az más kategória, azt aláírom, multiban, de egy sima micro az nem igazán playtowin...vagy kurva ritkán.
  • darkSectorxxx #78775
    Én minden játékkal így vagyok, amikben képességfa van, minden cool dolgot vagy a játék végén kapok meg vagy vigyem ng+ -ba.

    Pc-n ezért szeretem a játékhekkeket, örök lőszer, minden fegyver. Stb. :D
  • j0nNyKa
    #78774
    nék
    ilyet szerintem itt senki nem hisz, nekem az a meglátásom hogy az itteni fórumozók nem totális birkák
    van itt olyan aki azt hiszi hogy "a gamer világ a játékosok iránti szeretet műkődteti"? jelentkezz, beszéljük meg
  • darkSectorxxx #78773
    Nem leszek szimpi, de én is fosnák a játékosokra ha egy játék kiadó cégem lenne, minek adjam ingyen ha pénzért is lehet.
    Csak mi játékosok szeretjük azt hinni, hogy a gamer világ a játékosok iránti szeretet műkődteti... Hát nem.
  • Tinman #78772
    Az OW-ban azért jön minden új content ingyen, mert másból próbálják meg beszedni a lét, no meg mert eladtak a játékból mennyi is? 35 millió példányt? Jól tudom? Az se kis összeg!
    Szóval, szerintem nem feltétlenül kellene csak egy irányba kapaszkodni. HS-ban fizethetsz skinért, boosterért, contentért... vagy megszerezheted magad is elég könnyen.

    Az ingyenes content új arcokat tud bevonzani, vagy a régieket megerősíteni abban, hogy jó helyen járnak. Variálni kell szerintem. Megint HS: Van benne ingyenes content is, amúgy csak úgy jár, ha előre közölt időpontban belépsz. Mesterien csinálják. Több lábon állnak és remekül működik, de úgy, hogy közben a F2P játékos se gyűlöli meg őket.

    "Ha vannak benne, akkor meg nem tudom, h miben más, mint az OW."

    Igen vannak benne, ágálnak is ellene rengetegen, egy másik réteg meg rommá keresi magát az egészen. Na ez se normális dolog. Lásd CS:GO. Ellenben a PUBG jelenleg nem ezek miatt láncol magához annyi játékost, hanem amiatt amilyen a gameplay és a beletett content.
  • darkSectorxxx #78771
    Igazad van mert valóban nem értem neked mi bajod a sok plusz megvásárolható cuccal, de nem is kell értenwm, mert nem is fogom, csak elfogadni, ahogy neked is kellene az én véleményemet.
  • darkSectorxxx #78770
    Téged zavar, engem nem.

    Nekem nem kell értenem amik neked napi problémáid, mert engem azok nem hátráltatnak, nem zavarnak.

    Te értsd meg ezt.

    Én nem azt mondom, hogy ti ne szólaljatok ef ellene, ha titeket zavar, hanem én írtam, hogy személyszerint lefosom ha nekem fizetés helyett időbe telík az amiért más fizet.

    Azt meg hogy te azt hiszed, hogy a fizető ügyféllel szemben te barhol az életben, csak úgy szeretetből kapsz bármit, az max talán a vöröskeresztnél van.

    Akkor ez max naivitásnak tudható be.
    Ennyi.
    Az én egyedüli gondom itt az volt, hogy a nem, érted nem playtowin microt nekem akarod megmondani, hogy nekem is rossz mert te nem viseled el, hogy ha másnak van több mint 60 dollárja, akkor több mint 60 dollárnyi tartalmat kap.

    Nekem a Battlefieldbe miért nem adják ingyen a dlc pályákat?
    Hőbölöghetnék, hiszen jobb játékos vagyok, mint aki fizet érte, hagyjuk már.

    A playtowin eseteket meg ne keverjük az általános microval.
  • Tinman #78769
    Igen... lett az a pénz a 60+ óra gametime alatt, majd nem kezdtem vele semmit, mert vége volt a sztorinak. Multiban meg ennyiből nem nagyon lehet csodákat tenni.
  • Tinman #78768
    Ez így van... ha a szomszéd kölyöknek van, nekem miért nincs effekt. Sajna ehhez elég értelmes kölöknek' kell lenni, hogy felfogja, hogy ez mennyire nem ér semmit, nem vezet sehová.
  • yesname #78767
    Veled óriási problémák vannak, ha nem bírod felfogni amit írnak józan eszü emberek. De megszoktuk.
  • ppista
    #78766
    Nyugi, elengedtem. Az egészségem érdekében nincs is más választásom. :)
  • Tikal #78765
    Egy kis ízelitő az NBA-ből, szerintem a játék ismerete nélkül is megérthető egy két pont:

    "-You will need about 240 NBA games to get to 86 overall and that's if you get A+ every game, C grade is about 360 games and B about 300
    -You cant preview haircuts
    -Haircuts cost money even tho they were free in previous games
    -Filters resets in My Team Auction House every time to make sniping almost impossible and to make people buy VC
    -No bonus for playing on high difficulties in My Career.
    -Pro (lowest difficulty) is completely broken and some people (including me) cant make a layup or a shot to save our life, is 2k trying to make us buy VC to upgrade our player?
    -You cant preview your ratings before you upgrade your player"

    Csak egy olyan egyszerű dolog, hogy nincs preview pl hajvágásnál, vagy mikor upgradeeled a játékosod, mind arra megy ki ,hogy ha nem tetszik, akkor VEGYÉL másikat. De igazad van, engem ez miért izgatna, hogy te erre baszod el a pénzed, én majd megyek és grindelek még tovább órákat, hogy lecseréljem a játékosom haját, mert az előző nem tetszett. Az is milyen fair dolog a nem fizetőkkel hogy a játék NEM JUTALMAZZA ha jó vagy, nem kapsz bónuszt az átlagon felüli játékért.. majd megveszed!


    Köszi darky
  • Kandurex
    #78764
    Egyébként, akik összeakasztották a bajuszt Dark -al, azok pont ezt szűrték le, hogy valószínűleg a Dark kötekedik velük. Nem magyaráz, hanem szándékosan provokál, aztán persze megy a személyeskedés emiatt. A lényeg, hogy enged el, ha nem megy, nem bírja befogadni, semmilyen szinten, akkor ne szorítsd.

    Láss engem, annyira agyhalál ez a mikrótranzakciós dolog gamer szemmel (na nem kiadói, mert az nagyon is érthető), hogy még a billentyűzetre sem nézek rá emiatt.
  • ppista
    #78763
    Dettó. :(
  • ppista
    #78762
    Meggyőződésem, hogy direkt nem érted meg amit leirtunk, mert provokálni akarsz. Legalábbis remélem, mert ha tényleg nem fogod fel, akkor az gáz. Többször én nem irom le.
  • Tikal #78761
    Te még mindig a skin-eknél tartasz? Egyáltalán elolvasod amit a másik ír neked? Kár volt leállni beszélni veled erről már megint.
  • Evoluti0N
    #78760
    "Mi tart fent egy multis játékot? A content és a gameplay."

    Ezt nem értem. Egy multis játékot a pénz tart fent. Az ingyenes content nem generál pénzt. Az OW-ben minden új content ingyen jön.

    "a fizetős ládák ugyanis jelen vannak benne már most is, de mégsem ez tartja fent."

    Ezt nem tudtam. Azt hittem, h nincsenek benne fizetős ládák és ezért hozod fel példának. Ha vannak benne, akkor meg nem tudom, h miben más, mint az OW.

    "Pl. a HS cirka 4 éves játék, de gyak. minden elérhető benne teljesen átlagos játékkal. Eleve a matchmaking is olyan, hogy ha többször veszítesz egyre inkább hozzád hasonlókkal fog összedobni, így kb. a 3-4. meccsed után már garantáltan nem egy P2W arccal sorsol össze. A content pedig 4(!) havonta bővül! Arra aki akar dobhatja az 50 ojrókat... vagy egyszerűen csak játsszon vele minden nap normál tempóban, semmi grind és akkor is képes lesz összeszedni cirka 1.5 hónapnyi játékkal egy ilyen kieg árát."

    Overwatchban még csak nincs is olyan, h P2W account, mivel nincs megvásárolható P2W tartalom. A ládákat és a benne levő kozmetikai cuccokat pedig itt is meg lehet szerezni sima játszással.

    Szóval még mindig nem értem, h mi a gondod a játék üzleti modelljével és miért lenne jobb szerinted a fizetős DLC, sőt még az előfizetéses modell is, mint az, h teljesen ingyen jön az új tartalom és NEM P2W, emígy is megszerezhető ládákból szedik ezeknek az új, ingyenes tartalmaknak a fejlesztésére szükséges pénzt.


  • darkSectorxxx #78759
    Oks, akkor engem is zavar, na, mot mit mondjak erre? :D
    Téged zavar, hogy valaki első nap arany skin-el rohangál az ak-ján, te meg 1 hét múlva? Engem nem. :D
  • darkSectorxxx #78758
    Neked nem kell kifizetned a plusz cuccokat, csak mert én megveszem bazdmeg! :D

    Mondj egy játékot, amibe plusz fizetés nélkül nem tudsz játszani az alap játékkal...
    Ne csináld már, vagy legalább ne engem állíts be ostobának.
    Biztos hogy nem vagy köteles fizetni 60 dollár felett, ez biztos....

    Az más, hogy neked szúrja a szemed, hogy minden kéne, de játszani azok nélkül is tudsz.

    60 dollárért veszel egy játékot, pon annyit kapsz, ha 120 dollarnyi jatékot akarsz 60 dollárért....

    AZNEMFOGMENNI.....EGYSZERŰENNEM.
  • Tikal #78757
    De. El lehet. A tavalyi kiadásban 50 óra alatt, most meg 200 óra alatt. Értem én hogy téged ez nem zavar, de nekem 4x annyit időmbe fog telni, csak mert te egy lusta szar vagy és inkább meg akarod venni azt amiről végül is a játék maga szól, a fejlődést. Mert te rögtön a végeredményt akarod. Köszönöm hogy ezt a szart támogatod.
  • Tikal #78756
    darky, tényleg kérlek, próbáld már meg értelmezni is amit leírnak, mert olyan fárasztó többször is leírni ugyanazt :)) Folyamatosan nem arról beszélsz amiről szó van.
  • darkSectorxxx #78755
    Miért lenne hatással, nem lehet elérni ezt ingyen?
  • darkSectorxxx #78754
    De te megdolgoztál érte. :)
    Ha lusta lettél volna kifizetted volna...

    Az idő pénz! :D
  • darkSectorxxx #78753
    Nem az a bajom ha valakinek ez zavaró, hanem az, ha engem nem zavar más magánügye, akkor azért miért vagyok bolond, meg mi kárt okoz nekem ezzel bárki, hogy vesz magának a GTA-ban egy kocsit pl?

    Ki a faszt érdekel, ő is játszik külön meg én is, az a kocsi ugyan az, ugyanúgy elérhető ingyen, csak játszani kell. Azért veszem a játékot mert játszani akarok, ha meg instant kell minden szar, amiért jogosan tenned is kéne, akkor fizess szépen...

    Az más, amit beszéltünk egyszer hogy pl multiban instant boost-okat vásárolsz, az nem fer, de pl gta-ban egy kocsi vagy ruhát vesz magának valaki, ami a JÁTÉK része, az kit izgat?

    Ha meg plusz kontent, akkor azért plusz mert nem fér bele az alap 60 euros árba, azt ennyi.

    Én nem azok ellen írtam, akiket ez zavar, hanem azt mondom, hogy engem nem zavar, mert frankón nincs kihatással rám nézve (kivéve az ilyen boostokat)....alternatív valóságot meg max feltételezni lehet. Mert én meg ennyi erővel azt mondom, ha ugyanígy 60 dollar lenbe a játék, ugyanennyi pénzt, időt, energiát ölnének a játékokba....

    Még a ND is berakta az Uncharted-be, holott ott igazán van alapon is rengeteg cucc...
  • partizan182
    #78752
    Gyerekeknél, pláne az egyébként is szopás tinédzserkorban a társasági nyomást sem szabad figyelmen kívül hagyni. Kutyázza mindenki szerencsétlen 12 éves Petikét meg a szüleit, de ha az összes haverja Lambóval csapatja GTA-ban szerencsétlen Petike nincs kisegítve azzal hogy 2 hónap alatt napi 5 óra single playerrel össze tudja kuporgatni az ingame casht mert addigra a haverok már rég a vadászgépes részt tolják.

    Szülők nem is értik mit akar meg mire kell 10 ezer HUF (Cápa pénzre, wat?), nem adnak. Persze, tudom, menjen focizni.
  • Tinman #78751
    Ugyan így látom. Az lehet, hogy ez egy kereskedelmi fogás, de ettől még nem mondanám etikusnak a játékokban.

    Fact: Anno mikor letoltam a GTA V-öt, relatív elég sokat foglalkoztam a mellékzöngékkel. A játék végére kb. 1.4 millió lé gyűlt össze, ami ebben a játékban ugye nem számít nagy valaminek. Egyébként ez az összeg kb. 15 euronyi Shark feltöltéssel egyenértékű, ami meg cirka 60 órányi gameplayt jelentett...
  • j0nNyKa
    #78750
    egyetértek mindhárommal így már oké, hogy nem csak a fejlesztőkre van kenve (akik igen, amúgy sárosak így belegondolva, thx)
  • Tikal #78749
    NBA2K18 single player, mycareer:



    60 dolláros játék, leülsz játszani és ez fogad. Ha szerinted ez nincs hatással a gameplay-re akkor menj, és próbáld ki az előző évit.