121198

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • darkSectorxxx #78627
    Pontosan, ahogy mondjátok mindketten, csak másképpen.
    Egy hardver mellett OTT KELL ÁLNIA 2017-ben mind2 eszköznek!

    Konzolon kéne bill+egér, PC-n meg egy kontrolelr mindenkinek a gép mellé....
    Másképpen csak önbaszarintás megy.
    Független a makacs hozzáállásoktól és véleményektől.

    Az hogy melyikből van több, nem lenne egyszerű összeszámolni, mert kibaszott sok játék van... és van átfedés, amikhez mind2 eszköz tökéletes választás.

    De csak, azaz csak 1 eszköz mellett letenni a voksot és életünk végéig nem használni a másikat, az szimpla baromság, és magunkkal baszunk ki.
    Kivéve, ha nem vagy érdekelt, többféle stílusban.
  • AntiHero
    #78626
    Hát ez a Horizont még mindig mocskos szép. Az a havazás az új dlcben.
  • darkSectorxxx #78625
    A sok buta embert. akik szavaznak steam-en? Kár levonni messzemenő következtetést.
  • darkSectorxxx #78624
    Én úgy vélem, egy port minősége nem arról szól, hogy használhatatlan fícsörrel tömjük tele.
    Egér+bill-vel ilyet játszani? :)
  • Kandurex
    #78623
    nem az a lényeg, hanem, hogy a "multi"....

    véres táncot fogok lejteni a torzóján , már ha egyszer oda kerül ahova való, egy kiegészítő lehetőség a single cuccokhoz
  • j0nNyKa
    #78622
    igen elfelejtettem a kérvényt benyújtani mielőtt egy értelmetlen kirohanásba belekérdezek, elnézést
  • Kandurex
    #78621
    ....hát ja

    De azt vágtátok, hogy pont nekem szegezte a multi kérdést...?! NEKEM?!
  • Evoluti0N
    #78620
    Röviden összefoglalva: sehol se jó az egér+bill, kivéve ahol igen.
  • Tinman #78619
    Ennyire nem látom szélsőségesen.

    Van ami egérrel csodás, van amihez meg controller kell... a Souls-like cuccok nagyon ilyenek.
  • Kandurex
    #78618
    FPS leírtam, hogy a versenyszerűen kiválthatatlan, az RTS is hasonló, még ha ez utóbbi inkább már a rétegjátékok rétegjátékává fajult. Máshol, bárhol csak a kontroller.
  • j0nNyKa
    #78617
    és akkor single playerben játszhatnak még az emberek fpst meg rtst meg rpgt? vagy az se kéne
  • Kandurex
    #78616
    Pusztuljon a multis férgese!
  • j0nNyKa
    #78615
    FPS, RTS, (A)RPG, MMORPG, MOBA - velük mi lesz egér meg billentyűzet nélkül? szal így a játékipar egy ilyen kis picike szeletével?
  • Kandurex
    #78614
    true...
  • Tinman #78613
    Pasziánszhoz op!
  • Kandurex
    #78612
    Egér és billentyű egy rákos daganat a játékiparban, amit irtani kellene! Elismerem, kompetitív FPS -hez verhetetlen, de minden másra alkalmatlan.
  • Tinman #78611
    Lehet sajtreszelővel is rejszolni, csak ugye nem arra való.

    Egy ilyen Souls-like játékban a controller használata nem lehet kérdés.
  • Tinman #78610
    "So far: Great Runs Great at high with my gtx 970 and i5. Plays Great just as you would expect it to. Sounds Great. just awesome sound effects. Level designs feel Great so far."

    Soknak az a kínja, hogy nincs egér+bill támogatás, ami inkább áldás egy ilyen játék esetében... aztán van akinek crash-el, a másiknak holt u.a. a konfigon szalad. Van akinek szaggat, másnak 6 óra játék után meg nem, egy gyengébb vason. Szokásos PS4 port.

    Erre is nagyon él: No preorder, no Day1.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2017.11.07. 15:38:04
  • TDC Geronimo
    #78609
    Persze csak azért sokat elmond a portról, hogy PC játék és nincs benne egér
  • Evoluti0N
    #78608
    Szerintem nem ez a legnagyobb baj vele. Csomó játékot gamepaddal játszok PC-n is. Ezt is azzal játszanám, ha nem lennék lámanoob. A hozzászólások szerint úgy fut, mint egy féllábbal a sírban levő nyugdíjas.
  • TDC Geronimo
    #78607
    PCn még egér sincs benne. Ennyit a jó portról :D
  • Evoluti0N
    #78606
    "Veszem meg a superior PC-s verzát, remélem nem lett fosport."

    Mixed. 55% positive. Szerinted? :D

    Szerk: KOEI TECMO PC átirat. Nyújtsa fel a kezét, aki meglepődött a szar PC porton. (hint: nem nyújtottam fel)
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.11.07. 15:12:27
  • Myselor
    #78605
    ezzel sajnos énis egyetértek az összes fallout-ban pl ezért maradtak ki a dlc-k.viszont a utólag pótoltam párat de nem érték meg annyira :D
  • Rage47
    #78604
    ezzel egyetértek, ezért is nem veszek DLC-ket általában
    már azt sem tudom, mi volt a sztori, mire kijön egy DLC :D
  • Seth
    #78603
    Hát ha este 6 utan vagy hetvegen belepsz , akkor 95% hogy ott talalsz :)
  • Tinman #78602
    Annak alapján, hogy amikor belépek PSN-re 90%-ban ott vagy, simán azt hittem, hogy egy unatkozó milliomos család sarjaként éldegélhetsz :-)
  • Seth
    #78601
    Mert én nem dolgozom szerinted?
    Dehogynem. Csak a napi 10-12 óra fizikai meló után én hazamegyek és ha úgy van kedvem,akkor játszom,különben meg ágynak dőlök, filmet nézek. Nem járok el idekint sehova, nem ismerek kb senkit, csak a kedves ,öreg, német szomszédaimat :)
  • Tinman #78600
    Nekünk meló mellett ennyi már nem pörög le. Nekem ez a szám 1 jobb, esetben 1.5. Régebben az évi 40-50 cím lement, most ha megvan a 25 már tapsikolok. Persze az is igaz, hogy hosszabb címekkel szoktam manapság tolni, régen meg ilyen 10 max 20 órás címek pörögtek.
  • Tinman #78599
    Éééés itt a vége... ezzel teljesen egyet tudok érteni. (Sajnos.)
  • Seth
    #78598
    PS4 esetében ez havonta max 3 játék, sok az?
  • Moby
    #78597
    Minden szempontból nagyfogyasztó vagy. Mennyiségben is, zsánerben is. Ha ez lenne az általános, a kiadók is - talán - könnyeb helyzetben lennének. De az átlag ma is az, hogy a tie ratio 7 körül mozog sonyfronton. Van ugyan sok hal, de a sok hal ritkán fogyaszt. A kiadóknak alapvető érdeke, hogy ezen változtasson. A DLC (is) ennek egy eszköze. Mert amit már megvett, ahhoz nagyobb eséllyel veszi meg a DLC-t, mint egy új címet. És ebben legalább annyira torz az a kép, hogy ez minden esetben, és kizárólag a pénzben úszás az elérendő cél. Itt sokkal inkább a ma fenntartható működéseket kutatja a piac.
  • Tinman #78596
    Na megszólalt a gaming God, aki hetente annyi játékot tol le, mint én 2 havonta. Te egy másik univerzum vagy :-P
  • Tinman #78595
    Anno RDR kapcsán is érdemes volt megvárni pár foltot, mert könnyfakasztóan gázos volt eleinte, aztán relatív hamar helyre lett kalapálva. Szóval, nem azt mondom, hogy tessék 15 évet várni a 8k verzióra...
  • Seth
    #78594
    Nekem meg kicsi, kb nem létező a backlog-om. Ezért kénytelen vagyok az új címeket megvenni, ha nem akarok játék nélkül maradni :D
  • Tinman #78593
    Annyi jó cím van a piacon, hogy egyszerűen nincs időm arra, hogy 3 db. DLC okán 3x térjek vissza. Anno a DaS 2 esetében, amikor elkezdtek kijönni a DLC-k nulláról újra kellett kezdenem a játékot, mert egyszerűen 2 nap után se találtam magamra a DLC-ben. Aztán mire újra eljutottam a DLC tartalomig, már szépen ment. Ezt mondhatjuk a személyes bénaságomnak is, aláírom.

    A hossz kérdésével is másképpen vagyok. Ha tényleg jó az adott cím, akkor azzal örömmel elvagyok hónapokat is... minél több, hosszabb annál jobb, ha jól a belbecs. Van ilyen. Azért egy W3 ide szerintem jó példa, de hozhatom a Gothic 2-öt is, vagy a Baldur's Gate-et, ahol elszomorodtam, hogy már a kiegekhez értem, vagyis lassan vége a csodának :-(

    "De legalábbis adjuk meg a lehetőséget, hogy ezt mindenki eldönthesse maga."

    Miért ne adnánk meg? Ezt nem értem, ezt mire írtad? Attól, hogy x beszáll Day1, attól én még ennek kapcsán leírhatom a saját nézőpontom nem? Nekem is megjár a lehetőség a vélemény nyilvánításra, mint bárki másnak. Csak azért mert EU-beli "ork" vagyok, már ne is szóljak?
  • mucsácsó
    #78592
    Kinek mi, de tényleg. Én pl. PC-n nem játszom, mert nincs is hozzá vasam - de ha lenne se játszanék vele :P
    PS3-on is akkorát ütött a GTA5, mint az állat - akkor. Más kérdés, hogy rá 2 évre jött egy jobb változat már az újabb genre, ami nyilván szebb is volt... de mondom, kinek mi.
    Én pl. biztos nem tudnék várni majd a God of Warra egy percet se pluszban :D de RDR2-re se...
    Vagy akár egy új souls játékra a Fromtól, mert ott főleg egy külön szép az, hogy tök ismeretlen meg új sok dolog a közösségnek a megjelenéskor :)

    De amúgy igen, van pár játék, ami bőven olyan, hogy jobban jár az ember, ha vár picit vele (mind árban mind contentben..).
  • Moby
    #78591
    >Gyakran az ember úgy kerül vissza egy ilyen DLC-be, hogy az irányítást is újra kell tanulnia, csak az a gond, hogy ilyen címeknél a DLC evidens, hogy nehezebb.

    Ebben pl. fordítva működünk. Nekem kifejezetten jól esik sokszor, hogy van miért megint elővenni a címeket, és nagyon nem igénylem, hogy az első huzatra legyen benne mégtöbb. Sőt. Sokszor érzem azt, hogy megpróbálnak a stúdiók megfelelni a játékosok elvárásának, és sokszor túl van nyújtva sok olyan játék, aminél egyszerűen a ritmusa, vagy a tartalma miatt sokkal többet adna, ha előbb a végére lehetne érni. Kevés olyan játékot tudnék mondani, amiben jól eltalálták a hosszát.
    Nagyon jó volt a Bloodborne-t elővenni ennyi idő után, és jó lesz a HZD-t elővenni megint, és az konkrétan egy olyan játék, amiből az alapverza is kissé túl van tolva-húzva. A kevesebb több lett volna.

    >Van egy minimum elvárása mindenkinek. Ha az nekem a FHD@60frém, akkor igyekszem addig kivárni.

    Ez tiszta sor. De van vagy 100 millió konzoljátékos jelenleg a világban, akiknek ez jól láthatóan nem prioritás. De legalábbis adjuk meg a lehetőséget, hogy ezt mindenki eldönthesse maga.
  • Tinman #78590
    A DLC politikával az a gond, hogy az alapjáték tartalmának 30-40%-át adja összesen, mégis felülve a hullámvasútra ha ezeket is Day1 veszed, vastagon az alapjáték ára felett fogsz járni, amit elversz rá. Na most ez így összesen kb. 120 ojró a teljes kalandért, ami azért nevetséges összeg.

    A másik gond a DLC-vel, az idő kérdése. Rendben, vegyük meg az alapjátékot. Toljuk le. Mikor jön az első DLC? Hát pár hónap... a következő, dettó pár hónap, stb. Igen ám, de amikor letolod az alapjátékot, reppensz át más címre és amikor visszamennél játszani a DLC-vel, kb. már azt sem tudod ki van kivel. Gyakran az ember úgy kerül vissza egy ilyen DLC-be, hogy az irányítást is újra kell tanulnia, csak az a gond, hogy ilyen címeknél a DLC evidens, hogy nehezebb. Ergo egy gyötrelem lesz az egész. Ellenben ha egyben tolod a complete kiadást, akkor nincs ilyen gond... fejlődsz, haladsz a sztoriban, elérsz a DLC-hez ami egy köv. fokozat és nem lesz akkora gondod.

    Van egy minimum elvárása mindenkinek. Ha az nekem a FHD@60frém, akkor igyekszem addig kivárni. Jó lenne 4k@120 frémmel tolni, de az már bőven az ingerküszöbön, az elvárásaim felett van.

    De mondom GTA V. A lehető legjobban tettem, hogy bevártam belőle a PC-s portot és azt láttam először, azt toltam végig, olyan smooth 60 frémmel, hogy besírtam.
  • Moby
    #78589
    A 3 DLC-t akkor is tolhatod, ha nem a teljest veszed meg. Ez egy gazdasági döntés. A superior verza meghát...kinek mi a superior? Melyik lesz az? A pécés verza szebb lesz, mint mondjuk a konzolos. Oké. Ahhoz képest superior. De pécén fullhd-ban tolva superior, vagy megvárod a 4K-t?
    8K-t?
    Tizenhatot?
    Valahol bele fogsz állni. Neked az lesz a superior. Ez nem egy objektív meghatározás, ez egyéni preferencia kérdése. Ugyanez történt korábban a SOTC kapcsán. Persze nem ugyanaz várni 6 hónapot, meg hat évet, de azért érjük a lényeget: sosincs elérhető maximális minőség. Majdnem a végtelenségig lehet emelni, de az emberek képesek eldönteni melyik megállónál szálnak fel a vonatra.
  • Tinman #78588
    A többi játékosra nézve. Ha minden player eszetlenül előrendel, néha ráadásul közvetlen tapasztalás nélkül felplusszolgat*, veszi a Season Pass-t úgy, hogy még azt sem tudja milyen DLC-k jönnek (lásd anno Fallout 4), akkor ezekkel a vásárlókkal egyszerűen bármit meg lehet tenni!

    *Pl. legutóbb Sonic Mania kapcsán: még ki sem jött a játék 10 csillagokat toltak rá amazonon, nyilván olyan szöveggel, hogy előrendelte, nem tolta, de alig várja! WTF?!

    Classic, but true:



    Ehhez én nem tudok Tottiként pozitívan állni, és nem is fogok. Akkor sem, ha a lapos Föld legvégén élek és mítikus tengeri sárkányon járok a Tesco-ba.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2017.11.07. 12:22:17