16775
banner
  • jocika
    #13571
    A users\felhasznalo\dokuments\jatekok alatt, vagy eggyel feljebb kene lennie a witcher3 mappanak, es ott vannak a mentesek. Lemented a biztonsag kedveert. A jatek, ha nem kered kulon, nem torli a menteseket, es tortnel is igy kell lennie.
  • VampireKain
    #13570
    Hello fiúk/lányok, egy olyan kérdésem lenne, hogy nekem eddig a "Virágbólti" GOTY ed. volt (van) meg, de szeretném megvenni az eredeti Steam-es változatot mert nagyon tetszik a játék! :) Kérdésem az hogy a mentéseimet át tudom-e majd vinni, vagy nem fogja szeretni a steam?
    Van vkinek ilyesmivel tapasztalata? :)

    köszi a válaszokat, és előlre is BUÉK! ;)
  • Daermon
    #13569
    Szerintem ne erőltesd a videózást, amíg nincs egy erősebb géped. Nagyon zavaró ez a szaggatás.
    Legalább ilyen legyen a kép, mint nálam: Videó
    És ne frapsot használj, mert már ósdi az :)
  • Madi92
    #13568
    :D Hát én 30-al sem tudnék játszani, de, ha valaki hozzá van szokva, akkor el tudom képzelni, hogy valakit nem zavar.
  • genndy
    #13567
    Darabos, de ha téged nem zavar nyomd csak nyugodtan. Videót mindenesetre ne csinálj, mert azért elég idegesítő + ha nem fut a fraps azzal is nyersz pár fps-t.
  • endorphinz
    #13565
    ezek a hibák eddig is benne voltak és ezután is benne lesznek ugyanis többnyire az engine gyermekbetegségei, érdemes komolyabb fórumot (steam pl.) olvasni ott van szó erről. néha észre se veszi az ember, egyik helyen ácsok dolgoznak a háztetőn ott az egyik ürge a levegőben térdel én is azért vettem észre mert konkrétan olvastam valahol azóta mindig mosolygok ha elsétálok mellette :)
    Utoljára szerkesztette: endorphinz, 2016.12.26. 22:41:57
  • RatBaG #13564
    https://imgur.com/a/dTdWY
  • bunny
    #13563
    Én már kétszer játszottam végig, de semmi különösebben katasztrofális hibát nem találtam, ami volt azt meg javították. Egyébként egy ilyen összetett játék sosem lesz bugmentes, én most a far cry sorozatot játszom, tele van térképhibákkal, úgy el lehet akadni, hogy csuda és nem eldugott helyeken. Ez egy ilyen bringa.
  • xido
    #13562
    ..És kell is egy szint hozzá..18ason ugrott be,gondoltam átmegyek,szétnézek milyen a táj...csak hát épp harccal kezdődik,ami a szintezés miatt esélytelen,így nem is lehet felfedezősdit játszani sajnos :)
  • NiGhTM4R3
    #13561
    GoG-os, nyilván legújabb kiadás. Ezek a bugok már megjelenés óta a játék rákfenéi, 1.5 év után illett volna kezdeniük vele valamit
  • Evoluti0N
    #13560
    A Blood and Wine esetében el kell érned a fősztoriban egy részhez, h elérhető legyen.
  • Sith
    #13559
    Valamelyik faluban egy "hirdető táblán" találod az indító questet de az is olya 3X-es szinthez van kötve.
  • 6600GT
    #13558
    illetve ott van a mapon toussaint csak nincs ott jelzőtábla h oda tudjak utazni.(8.szintű vagyok jelenleg)
  • 6600GT
    #13557
    Sziasztok először is Boldog Karácsonyt Mindenkinek! Meg szeretném kérdezni,hogy blood and wine küldetéseit nem látom most kezdtem az alapot el és a GOTY verzió van meg viszont a küldetések között ott van a Hearts of Stone küldetése javasolt szint 32vel..a Blood-é az miért nincs ott? Köszönöm szépen
  • bunny
    #13556
    Nálad van a hiba. Próbálj hibajavítást a gog-ról. Ha meg warezolt, akkor vedd meg.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2016.12.25. 12:15:22
  • NiGhTM4R3
    #13555
    Mikor először játszottam néhol én is tátott szájjal meredtem magam elé de még így másodszorra is óriási élmény, van lehetőségem több dologra figyelni a sztorin kívül (szinkron, zene, karakterek, stb) mind-mind mestermunka és érződik a fejlesztők odaadása és zsenialitása, tényleg lenne mit tanulni tőlük :)

    Geralton kívül Ciri, Emhyr szinkronja/karaktere annyira telitalálat, hogy nem lehet betelni velük
    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2016.12.25. 04:19:06
  • NiGhTM4R3
    #13554
    Mi a rosseb van ezzel a játékkal?! Gondoltam néhány javítás után újrajátszom de nem hogy kevesebb bug van a játékban hanem többszöröse. Szerencsére egyik sem olyan amit ne oldana meg egy újratöltés de az eddigi patchek irgalmatlan mennyiségű játékhibát orvosoltak - papíron - hogy lehet, hogy szaporodtak idő közben? pár óra játék után annyival találkoztam, hogy fel se tudnám sorolni. Keszeg irányítása továbbra is botrányos ha kis helyen kell vele masírozni, de volt mikor városon kívül egyszerűen nem sprintelt. Legutóbb a Báró előtti hídon mentem volna át, de volt egy deszka amin beakadt. Próbáltam ugrani, esélytelen, láthatatlan akadály volt a ló előtt. A kapuba meg befagyott és nyomatta a fekvőtámaszokat a levegőben, de ezt tuti poénból hagyták már benne, de sokadszorra már nem vicces. Az első kocsmában volt egy macska ami folyamatosan fújt rám, az a levegőben lógott. Velenben nem egy ember volt aki belelógott a padlóba. A víz-textúra volt, hogy eltűnt és az előttem levő csónak meg minden repült a gödörben. Néhány ház oldalának olyannyira nincs fizikája, hogy belógnak a fa ágai. Az ajtókon ugyanígy átlépek, ki se kell nyitni és még csomó minden.

    Viszont mintha sokkal szebb lenne a játék (élesebb, színesebb, bár ez az új GTX 1080-asomnak köszönhető de régebben is eléggé fel volt húzva a játék)
  • FartingSquirrel
    #13553
    Nem hiszem, hogy bárki is kedvet kapna hozzá. :)
    Irdatlan mennyiségű szöveg van benne, és a játékosok 99%-át biztosan nem érdekli annyira, hogy emiatt egy javított fordítást feltegyen. (Annyira azért nem rossz.) Nem sok értelme lenne.
  • H Ádám
    #13552
    Sziasztok, gondoltam leírom ide tapasztalataimat a játékkal kapcsolatban. Tudni kell hogy háromszor ugrottam neki, de valami okból mindig meguntam vagy nem fogott meg, vagy nem tudom.... azonban most nem rég újra rávettem magam, és azt kell mondjam igazán rohadt jól tettem, őszintén megmondva nem tudom mikor élveztem játékot ennyire utoljára, voltak pillanatok mikor csak lestem ki a fejemből, "hogy ez nem lehet" meg ehhez hasonló gondolatokkal suhantam egyik küldiről a másikra, a másik hogy hihetetlen aprólékosan ki van dolgozva a történet, a mellék küldetés, meg úgy minden egyszerűen le a kalappal a fejlesztők előtt, egy két fejlesztő brigádot elküldenék tovább képzésre a srácokhoz, tényleg azt is meg merem kockáztatni, hogy film nincs ilyen részletesen adagolva mint ez a játék.... aki esetleg gondolkodik a játék végig játszásán, annak javaslom hogy ne tegye csak nyomja.....

    Kellemes ünnepeket mindenkinek
  • Madi92
    #13551
    Lényeg, hogy lenne mit javitani rajta. Talán egyszer egy hozzáértő kedvet kap majd hozzá.
  • TBTPumpa
    #13550
  • FartingSquirrel
    #13549
    Meg is van. Meg is csináltam a questet. ;)

    Tényleg teljesen más a szöveg. Valószínűleg fordítás után, talán tesztelés közben módosítottak az eredeti szövegen, viszont ez a magyart már elkerülte.

    De mondjuk engem jobban zavar az inkonzisztens fordítás. Pl. hogy a floren néha le van fordítva forintra. Vagy hogy az Inventory van fordítva Felszerelésnek is meg... nem tudom, még minek.
  • FartingSquirrel
    #13548
    Oké, köszi. Megkeresem.
  • Evoluti0N
    #13547
    Ahogy Madi is írta. Amúgy meg szörnyvadászós küldi, amit hirdetőtábláról lehet felvenni. Szóval ha minden hirdetőtáblát megnézel, akkor lehetetlen kihagyni. Nem olyan, mint néhány küldi, ami a fenébe valahova el van dugva és csak akkor látod meg a felkiáltójelet a térképen, amikor arra jársz.
  • Madi92
    #13546
    Hét macska fogadóban adja egy félszerzet.
  • FartingSquirrel
    #13545
    Ennél pontosabban? :D Kíváncsi vagyok rá, de fogalmam sincs, hol keressem a küldetést. Merre van az a félszerzet?
  • Madi92
    #13544
    Jó, de ezt hivatalos forditok csinálták nem? Pénzért? Mert ha igen, akkor legalább kiadás után egy javítást megérdemelt volna. Ha hobby forditás lett volna,ott valószínűleg ilyen hibák nem maradtak volna benne vagy gyorsan javították volna. De ezek szerint én vagyok ezzel egyedül akit ezek zavarnak.
  • Palinko
    #13543
    Van olyan dolog is, hogy fáradtság, nem mindig csak a félregépelésnél jön ki, meg legalább azt a helyesírás ellenőrző kiszűri, egy ilyen félrefordítást meg nem.
  • Madi92
    #13542
    Igen azaz. A másik ami kicsit zavart. Dijskta küldetésében, mikor megkérdezzük mennyi szajré tünt el akkor a forditásban kétezer pénz van emiltve mig angolban húszezer. Ez sem nagy dolog csak nagy fura lehet, annak aki nem tud annyira angolul. És nem, nem keresem a hibákat, de némelyik felett nem lehet elmenni. Nem tudom hányan csinálták, de kicsit olyan mintha 1 ember nem lett volna a helyzet magaslatán. Mert tényleg minőségi a forditás és amúgy meg ilyenek vannak benne. Ezt nem tudom összeegyeztetni.
  • Evoluti0N
    #13541
    Szöveg alapján szerintem valamelyik azok közül, amikor leshent (lesi talán magyarul) kell vadászni. Ha jól emlékszem, akkor Velenben az egyik. Talán amelyiket a félszerzet adja.
  • FartingSquirrel
    #13540
    Ez az alapjatekban van? Melyik kuldetes?
  • Madi92
    #13539
    Viszont ez a magyar fordítás...néha jaj :D Nem merem angolul játszani még, mert rengeteg az olvasnivaló és a fordítás amúgy is 95%-ban jónak mondható, de néha olyanokat fordítottak, hogy nem is értem.
    Angol szöveg: Look like ordinary ravens, no signs of totems
    Fordítás: Ezt elrontottam... nincsenek totemek.

    Ugyan ezen küldetés másik helyszínén.
    Angol: No signs of totem's here, false trail.
    Fordítás: Itt nincsenek totemek, a nyomkövető elrontotta. (Nem biztos, hogy így volt írva, mert hirtelen annyira megzavarodtam, hogy nem jegyeztem meg, de hasonló volt.)

    Tudom, hogy hatalmas munka volt és elismerésem, de egy javítás tényleg ráférne.
    Gondoltam rá, hogy ránézek és kijavítgatom, de fogalmam sincs még mindig, hogyan lehetne visszakonvertálni a fájlt úgy, hogy a játék felismerje.


  • Madi92
    #13538
    Nem, mert spoiler elé szokás írni azt is, hogy miről is lesz benne szó. : )
  • macleody
    #13537
    Miért, ha spoilerbe rakja nem olvasod el? :)
  • genndy
    #13536
    Mág bőven KM után lesz egy olyan főküldetés ahol Dijkstra fürdőjébe kell menni. Annak a végén lesz a választás hogy mit csinálsz Dijkstrával, attól függ.
  • Evoluti0N
    #13535
    Bocsi. :) Amúgy azért is nem írtam le, h mi a másik opció, mert az elsőt nem gondoltam akkora spoilernek. Főleg így, h nem tudjátok, mikor és miért történik a dolog. De amúgy igazad van. sry
  • Madi92
    #13534
    Tudom, hogy nem mai a játék, meg mindenki végigjátszotta már 1000x, de én még pl nem. Mondjuk ez nem volt annyira nagy spoiler, de azért ilyesmiket azért esetleg lehetne legközelebb spoilerbe rakni.
  • Beni521
    #13533
    köszi!
  • Evoluti0N
    #13532
    Lesz egy rész. ahol két opció közül választhatsz: eltöröd Dijkstra lábát vagy a másik választás. A 2. esetén aktiválódik a küldi.
  • bunny
    #13531
    Konkrétan nem emlékszem, de valamikor döntened kell hogy segítesz-e neki (Djiksának) vagy bántod-e vagy valami ilyesmi, és azon múlik. Én első végigjátszásnál pl. megöltem, a másiknál nem, pedig akarta a franc életbe hagyni csak valahogy úgy jött ki a lépés. Szóval a lényeg, hogy valami nem túl nagy döntésen fog múlni.
    Ja és az időzítés is fontos, van pár feladat amit a történet egy-egy fordulópontja után már nem tudsz megtenni (meghal pl. az illető stb). Na ez is ilyen, ha ott nem úgy döntesz, utána már nem tudsz bekapcsolódni.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2016.12.21. 15:08:39