16775
banner
  • lwb
    #13611
    Arra azért nem vennék mérget, hogy nem fognak visszatérni Geralthoz. Most a CP a fókusz, értem én, de ha mondjuk nem lesz akkora siker a CP, mint a W3 volt (és az könnyen lehet, mert a W3 bombasztikus siker lett, nehéz kétszer ugyanazt a mutatványt hozni), akkor azért a pénz elég erős motiváció arra, hogy a cash cow-hoz visszatérjenek.

    Láttunk már ilyet sokszor. Temették már Nathan Drake-et is az Uncharted 3 után, aztán mégis lett U4 valahogy. Nyilván erősen motiváló tényező volt a pénz.
  • NiGhTM4R3
    #13610


    Esetleg nem tudná valaki, hogy itt a 17:01-től kezdődő számnak mi a címe? leírásban Track 08, a játékhoz adott ost-ban sem találom
  • Palinko
    #13609
    Cyberpunk teasere már 4 éves, gondolom akkor is már rengeteg dolog megvolt hozzá, ha bármi játszható még nem is.
    Azt is mondták, hogy külön csapatot vettek fel hozzá, persze mentek a Witchertől is, de nem mindenki. Remélem nem lesz 2019, igazából annyira kevés infót adtak van már minden találgatás. Tényleg 2018-2021-ig teszik akik biztosra akarnak menni, a 2019 olyan reálisnak is tűnik, de volt már olyan is, hogy tavaly kijön, vagy idén év elején. Ebből semmi nem lesz láthatóan, de nem lepődnék meg ha jövőre kijönne, remélem viszik az E3-ra idén és látunk valamit belőle.
  • NiGhTM4R3
    #13608
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tegyünk különbséget aközött, hogy valaminek rossz a befejezése és aközött, hogy az odáig megtett út (küldetés) is rossz. Nem a következményekről beszélek és nem is arról, hogy melyiket tartjuk jó-rossz-közepes befejezésnek és ki hal meg a végén. Az Unseen Elder szimplán egy fantáziátlan, sótlan, erőtlen, elnagyolt, pocsék küldetés ami önmagában is gyenge a Witcher-hez képest pláne még ha összehasonlítjuk Syanna kimentésének varázslatos küldetésével. Redditen is mikor kérdezik, hogy lehet azt a fasza páncélszettet összeszedni akkor többen nem ajánlották és most már tudom, hogy miért. Én pont leszarnám, hogy ki hal meg az UE küldetés után ha azt is olyan ötletesen megcsinálják mint a másik opciót. De nem, a büdös életbe nem fogom az UE küldetést választani, mert szar.

    Geralt sztorijának ez a vége. Itt lehetett volna lezárni, méltóbban, véglegesen. Egyrész új Witcher játékra ne számíts jó pár éven belül, hisz a Cyberpunk 2077-et 2019-re saccolják, utána még pár évig azt fogják nyomatni. A CDPR egészen biztosan nem fogja a 2 játékot párhuzamosan fejleszteni, pláne azt is nyilatkozták, hogy jó pár évre előre terveznek és egyelőre jegelik a Witchert. Az más kérdés, hogy egy ekkora rajongótáborral rendelkező játékot meddig akarnak félretolni, mert igény lenne rá. 2020 környékén talán majd többet tudunk...
  • Madi92
    #13607
    Never mind. Egy kis netturkálás után, egy félreeső kis fórumban megtaláltam a megoldást. CCC-ben a tesszalációt 16x-osra kell állítani. God..
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2017.01.10. 20:39:22
  • Madi92
    #13606
    Fájl ellenőrzés nem segített semmit. Ha újra rakom, akkor van olyan megoldás,hogy ne kelljen letölteni mindent újra? Melyik mappában tárolja a játék a textúrákkal kapcsolatos dolgokat? Lehet elég lenne csak azt letörölni és a verify meg megoldaná.
  • Daermon
    #13605
    Teljesen egyetértek :)
  • lwb
    #13604
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A mellékküldetésekkel egyetértünk, azokból volt egy pár, ami nem volt túl jó, de ebben nem nagyon tért el az alapjátéktól: ott is volt pár snassz mellékküldetés. Mondjuk azt azért érdemes megjegyezni, hogy nagyon el vagyunk ám a Witcherrel kényeztetve, mert pl a DAI legjobb mellékküldetései sem értek a legrosszabb W3 mellékküldetések nyomába sem. Most vittem végig másodszor a DAI-t és elég nagy ám a kontraszt.

    Az Unseen Elderes befejezés bizony a rossz befejezés. Regis végig ellene kampányol, ez azért elég jelzésértékű kell, hogy legyen. De nyilván nem verték azért akkora dobra. Ebben is az alapjátékra hajaz, ott sem volt a falra írva, hogy mit kell csinálnod Cirivel, ahhoz hogy ne haljon meg a végén. Voltak jelzések, de én elsőre bizony túlvédtem Cirit és a rossz befejezést kaptam. Ez van.
    Ciri irányítása OK volt az alapban, nekem messze nem ez volt a csúcspont, de tudom, hogy sokaknak bejött. Azt viszont észre kelle venni, hogy ez nem W4 volt, hanem egy DLC árú kiegészítő (!!!), mint a Hearts of Stone előtte. Sem abban, sem ebben nem volt ilyen más karakter irányítós rész.

    A búcsúzós rész megint ízlés kérdése. Nekem kicsit sok volt már az is, hogy Triss-Yen-Ciri-akárki megjelenik a végén. A ME3 Citadel dlc-ben lényegében a csapat 90%-a ott van a hajón, a többiek meg beugranak. Ott valamennyire hihető, mégis a galaxis központjában vagyunk. Itt eléggé fura lett volna, ha Triss vagy Yen beállít azután, hogy nem őt választottuk vagy hogy Ciri eljön, pedig ő az új nilfgaardi uralkodó, esetleg meg is halt már. Szerintem passzolt a történetbe, hogy Geralt végre nyugalmat akart. Nem nagy búcsúpartit, mint Shepard a végső (öngyilkos) küldetés előtt, hanem örökre letelepedni és megpihenni. Ide meg nem kellenek a barátok és egy zajos ünnepség, csak a választottja és kész.

    Plusz: bár nagyon mondják, hogy Geralt történetének vége, ez a befejezés bizony bőven enged teret egy Geraltos W4-nek. Ha a többi franchise nem hozza annyira a pénzt, akkor pár éven belül vissza fognak ehhez nyúlni. Meg szerintem akkor is, ha hozza a pénzt.
  • NiGhTM4R3
    #13603
    Na a végére értem a Blood & Wine kiegészítőnek és bár rendkívül jó volt mégis kicsit csalódott vagyok a legvégével

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    + a fő szál/karakterek/helyszínek/párbeszédek/grafika/zene szinte minden hozza a megszokott fantasztikus minőséget, évekig nem fogunk ilyen kimagasló játékkal játszani
    + Regist megéri külön kiemelni, roppant szimpatikus karakter, többet is szerepelhetett volna
    + kevesebb bug, sokkal kevesebb bug

    - a mellékküldetések felemásak, van ami hozza a megszokott szintet (szobor heréinek keresése, a tó úrnőjének cameoja) de van ami igen fárasztó és sablonos (segíts a lovagoknak, tisztítsd meg a szőlőst, kísérd el azt ott öld meg amazt, öld meg a banditákat a várakban)
    - a saját szállás jó ötlet volt, bár egy kicsit lehetett volna jobban is alakítani, vagy fontosabbá tenni (kb. aludtál a legjobb ágyban a bónuszokért aztán mentél is a dolgodra, kicsit felesleges volt így)
    - a befejezések között nem csak különbségek de konkrétan szakadékok vannak. Én gondolkodás nélkül mentem a The Unseen Elderhez és kaptam egy koszos, sötét barlangot meg pár soros érdektelen beszélgetést (meg egy klassz felszerelést de nem éri meg). Komolyan?! az egyik leghatalmasabb vámpírral csak ennyit tudtak kezdeni? míg ha Syannát mentjük meg akkor szó szerint varázslatos helyszínt kapunk, rengeteg poénnal (csizmás kandúron szakadtam), jobb befejezéssel, felhőkön való kufircolással. Egyáltalán nincs meg az egyensúly, egyszerűen NEM ÉRI MEG a The Unseen Elder befejezést választani. Pedig ha már vámpíros DLC, logikus választás lenne.
    - az alapjáték egyik legjobb eleme Ciri irányítása volt a különleges képességeivel, itt egy kihagyott ziccer volt, hogy nem irányíthattuk Dettlaffot 1-2 küldetésben, mekkora élmény lett volna vámpírként röpködnünk, totál beleillett volna a sztoriba, hogy megismerjük jobban az indítékait, érzéseit

    És akkor végezetül ezek mind eltörpülnek a búcsúzáshoz képest: én, aki nem csak divatból meg a hype miatt találkoztam a Witcher-sorozattal hanem az előzőeket is többször végigjátszottam bizony több száz órát töltöttem Geraltékkal és titkon reméltem egy Mass Effecthez hasonló lezárást, ahol összegyűlik az összes (élő?) szereplő és bulizunk egyet, sztorizgatunk, közös képet csinálunk HA már ott van az a rohadt szállásunk, akkor ez az ami értelmet adhatott volna neki és kellőképpen elbúcsúzhattunk volna a sorozattól. Ehelyett beállított Triss, beszéltem vele pár mondatot a kurva nagy semmiről és ennyi. Ahogy megnéztem Yen, Ciri, Dandelion lezárása is hasonlóképpen nulla. Kiábrándító, nudli lezárás

    Végezetül a játék szerintem egyik legjobban elkapott képe, ami többet mond ezer szónál:

    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2017.01.10. 08:27:18
  • VampireKain
    #13602
    Köszi az infókat..

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezek szerint ahogy az életben a Witcher világában sem vezet semmi jóra ha 2 nőt szédítünk..xD
  • Evoluti0N
    #13601
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha a dzsines küldetés előtt betöltöd és azt mondod Yennek a küldetés végén, h nem szereted, Trissnek pedig azt mondtad, h szereted, amikor el akart menni Novigradból a többi mágussal, akkor Triss-szel leszel. Dzsines küldi után már nem tudod visszavonni Yennek vallott szerelmedet, novigradi küldetés után nem tudod vissavonni Trissnek vallott szerelmedet.

    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.01.08. 15:22:18
  • VampireKain
    #13600
    :'(

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A legútobbi időpont mikor még változtathatok a dolgon az a Dzsin-es küldetés, vagy utána is van még rá mód vmikor, mennyire kellene visszatőltenem? :o
  • DantesHUN
    #13599
    Nem. Így jártál.
  • VampireKain
    #13598
    Hello, kérdésem lenne evvel a "Triss vs. Yennefer" románcal kapcsolatban..

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az a helyzet h én mindkettőnek azt mondtam h szeretem :D és most megszívatták szegény Geralt-ot, az ágyhoz bilincselve, és ajajaj...xD
    A kérdésem az lenne, hogy ez még helyre hozható vmelyik irányba, vagy ennek a romácnak már annyi????
  • NiGhTM4R3
    #13597
    Ja, Kurafi szállására kellett bejutnom úgy, hogy leverem/lefizetem az őröket majd a kulccsal bemegyek az ajtón de nekem akkor sem volt "kinyit" opció hanem szimplán átsétáltam a kapun ami azért volt necces mert így nem "érzékeltek" a benti őrök így nem ment tovább a sztori
  • joceruza
    #13596
    Mert Ő megteheti!
  • NiGhTM4R3
    #13595
    A magyar fordításban többször keverik az egyes számot a többes számmal, a magázást pedig a tegezéssel. Irgalmatlanul sok szöveg van a játékban ezért ezt a pár mondat félrefordítást nem rónám fel nekik.
    Bugok tucatjaival találkoztam a mostani végigjátszásom során, de maradandóra nem emlékszem, a betöltés mindig segített. De ez csak az alapjátékra volt jellemző, a Blood & Wine kiegészítőre összekapták magukat és annak küldetéseinél egyetlen buggal találkoztam, pedig a felénél lehetek

    A kedvencem ez volt, Geralt szellem módba kapcsolt és szimplán átsétált a vasajtókon, kapukon.

    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2017.01.07. 11:51:21
  • genndy
    #13594
    Ellenőriztesd a fájlokat vagy tedd újra.
  • Madi92
    #13593
    Más:
    Ilyen grafikai buggal találkozott valaki? Konstans belefutok ilyenekbe. Betöltés után is ugyan így marad, szinte mindenhol vannak, mondjuk eddig talán ez a legdurvább amivel találkoztam. Ötlet, hogy mitől lehet? Van fent egy két mod, de egyik sem nyúl bele a textúrákba vagy hasonlóba.

    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2017.01.05. 22:28:22
  • genndy
    #13592
    Igen, de ezen ne akadj fenn, mindhárom részben királyi többesel fordították az uralkodók szövegét.
  • Madi92
    #13591
    De angolban én úgy hallom, hogy egyes szám első személyben beszél, csak ezért kérdeztem. Mert akkor "me" helyett "us" lenne.
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2017.01.05. 21:18:04
  • DantesHUN
    #13590
    Királyi többes. Az uralkodók régen így beszéltek.
  • Madi92
    #13589
    Félig spoiler:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mikor már Uma velünk van,
    és Emhyrel beszélgetünk, ott a magyar fordításban többesszámban beszél magáról. Ez megint valami hiba vagy van jelentősége/jelentése neki?
  • bunny
    #13588
    Legtutibb a maradni facér, és azt döntesz meg akit akarsz :D Én ezt választottam 2. nekifutásra, legalább virtuálisan legyen már szabad az ember ;)
  • jocika
    #13587
    Ez a játék még mindig meg tud lepni a komplexitásával, humorával. Mintha nem is játék lenne, hanem egy jól megírt és rendezett vérbeli fantasy film. Döbbenetes. Lakodalom a HoS kiegben, Shani-val és a kozák szellemmel.
  • Daermon
    #13586
    Hát igen :D
  • Prof William
    #13585
    A játékban azt is megpróbálhatja Geralt de nem lesz jó vége. :)
  • Daermon
    #13584
    A legjobb a kettő csaj egyszerre lenne :D
  • Prof William
    #13583
    Igen?

    Ezt még nem is tudtam. Szeretettel várjuk az új részt. :)

    Triss tényleg jobb személyiség, de Yennefer is -főleg a könyvek alapján- is jó karakter.

    Ahogy nekem tűnt, olyan rég óta játsza már "Férfiak tökén járkáló hideg Varázslónő" - szerepet hogy ebből nagyon nehezen tud felengedni.

    A könyvekben i előjön néha a normálisabb énje...

    De a legjobb megoldás Yen teste, Triss személyiségével lenne. :) Egy varázsló szerintem el tudná intézni. :)
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2017.01.03. 22:34:28
  • Daermon
    #13582
    Ami eddig jött magyarul, mind olvastam :)
    Az idén április környékén várható a következő. Remélem az utolsóra meg nem kell megint két évet várni.
  • Palinko
    #13581
    Nálam is, főleg ha olvastad a könyveket Yennefert néha elküldenéd már a fenébe :D
  • Daermon
    #13580
    Igen nehéz lenne élőben. De Triss nálam egy fokkal jobb :)
  • zsozso29
    #13579
    Oh istenem szegény Triss! A játékban is nehéz volt eldönteni kit válasszak, hát ha még élőben előttem lenne a két varázsló nő, esküszöm nem tudnék választani, egyik jobb mint a másik.
  • Prof William
    #13578
    Karácsony Witcheréknél. :)

  • Palinko
    #13577
    Attól függ hogy nézzük, mert biztos sokan kipróbálták azokat a lehetőségeket gta-ban, de hány olyan ember van aki csak azért indítja el a gta-t hogy na most teniszezek egy kicsit? Nem sok :D A gwent meg megél mint külön játék is...

    Meg a kategóriák is elég hülyék, viccesek, nyilván a legjobb kiegészítőt nyerte volna simán, meg egy csomó kategóriát. Mint ahogy más is mondta, nem csoda hogy a hűha haver díjat pl nem a Witcher nyerte, mert hiába van itt is sok játékos, még így is töredéke a GTA 5 játékosoknak és szimplán több ember több szavazat elv.
  • xido
    #13576
    hát ha jól emlékszem,akkor volt egy játék a játékban,ahol a witcher 3 max a gwenttel villoghat,a gta-ban meg minimum van tenisz meg golf.és még ki tudja mi minden..az ott jogos..
  • bunny
    #13575
    Hmm, a witcher 3 semmit nem nyert a steam-es szavazáson. GTA tarolt, de még az ETS is kettőt vitt, casual autósok szavaztak csak? ETS-t játszottam, nem rossz de azért nem egy witcher 3. A GTA-val meg elvből nem játszom, arról nem tudok nyilatkozni.
  • Palinko
    #13574
    Nem, az a szál vége, még a kastélyban sem lesznek többet
  • Rodman6
    #13573
    Érdekelne hogy mi lesz a Véres Bárónak és feleségének sorsa, miután a báró elvitte valami remetéhez kigyógyíttatni az agybajból. A játék folyamán össze lehet velük futni még?
  • krisztajo
    #13572
    Három kérdésem lenne.
    Most szeretnék game+-t kezdeni.
    Gondolom a szőlőbirtok házában lévő bábukról le kell pakolni a páncélokat hogy ne vesszenek el.
    Amit viszont beteszek a ládámba az megmarad vagy eltűnik onnan is minden?
    Illetve ha megmarad akkor mikor érdemes pénzé tenni ami benne van, még az új játék kezdése előtt vagy utána?
    Mikor kapok több pénzt érte, esetleg nem értéktelenedik el a game+-ban a tartalma?