16775
banner
  • Prof William
    #13490
    Most szólt a GoG hogy a jelenlegi mellé megkapom a Witcher 3 GOTY-t is. Ez nem sokat változtat a dolgokon mivel jelenleg is megvan ateljes játék + az összes kiegészítő...
    Vagy
    Ezt a játékot oda lehet adni egy másik accountnak?

    Bár ha letöltöm újra akkor az egy különálló játék lesz szóval meg sem kell osztani hogy más is játszhasson vele.
  • Daermon
    #13489
    Lassan nekem is érik a 4. :) De akkor már full trilogia lesz :)
  • Madi92
    #13488
    Kérem valaki értsen String encoder programhoz. Valaki már megcsinálta a fordítást a primer modhoz, de egyszerűen nem tudom W3String file-á varázsolni.
  • bunny
    #13487
    Nekem is rémlik, hogy volt párszor olyan "mivan? Jaaa,hogy arra gondolt" effektus fura fordítások miatt. Örüljünk, hogy van magyar verzió, egy -nem is túl nagy, nem is túl gazdag- ország egyedi nyelvére lefordítani valamit önmagában megsüvegelendő.

    Más. Már vagy fél éve nem vettem elő, és kezdem úgy érezni, ismét -immár harmadszorra- is újra tudnám játszani :D
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2016.12.01. 11:35:19
  • FartingSquirrel
    #13486
    Pedig előfordul benne. :/
    Van, hogy az Inventory Felszerelésnek, és van, hogy ... nem tudom már, minek, valami másnak van fordítva. (Legalábbis a Blood and Wine-ban biztosan.) Aztán a floren a legtöbb helyen nincs lefordítva, de van, ahol forint(???) lett belőle.
  • Daermon
    #13485
    Nekem ilyen nem tűnt fel. :/
  • Kurfürst
    #13484
    A fordítás szerintem összességében jó, csak a konzisztenciával vannak komoly gondok - tárgyak, főzetek, bombák nevei sokszor teljesen eltérnek egymástól az inventoryban illetve a crafting képernyőkön..
  • FartingSquirrel
    #13483
    Ha egybe van ömlesztve, akkor jó eséllyel az eredetiben is egybe volt ömlesztve. Az pedig, hogy nem megfelelő sorrendben frissül, nem lehet a fordítás hibája. Biztos, hogy minden nyelven ugyan úgy frissül. Az bug a motorban.
  • Madi92
    #13482
    Amúgy titeket soha nem zavart, hogy sok helyen elég hülyén lett fordítva a játék? Összességében szép és nagy munka, de azért némi javítás ráfért volna. Például sok küldetésleírásnál az egész egybe lett ömlesztve és még csak nem is mindig a megfelelő sorrendben frissül. A karakterleírások viszont szépen meg vannak csinálva.
  • genndy
    #13481
    Hoppá. Hogy én miért gondoltam azt, hogy ez a Skyrim topik? Bocs, semmi.
  • bunny
    #13480
    Online mmorpg-ben nem feltétlen rossz a szintrehozás, pl. csapatjátéknál tudsz játszani olyan haverral, aki még nincs max szinten pl. Nyilván nem a kickassbossraid-et, de ad mégis valami élményt, és nem arról szól az első X hét/hónap, hogy végre felhúzod max levelre ahol talán lesz végre csapatjátékban is részed, vagy jön a haver maxos karival és végighúz az instán valami itemért amit fél nap múlva dobsz ki amúgy is.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2016.11.29. 23:21:17
  • genndy
    #13479
    morrohun, Skyrim Modok Honosításának Központja
    Itt kérdezd meg leginkább, de lehet hogy már le is van magyarítva aminek nekiállnál (1. hsz).
  • Madi92
    #13478
    Gondoltam neki állnék lefordítani pár modot, de túl bonyolult így elsőre a string fájlok kezelése.
    Odáig megvan, hogy meg tudom nyitni a string file-okat, de, az nincs, hogyan varázsolom vissza a játékba, hogy működjön is. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?
    Ugyan találtam nexuson egy string encoder nevű programot, de kicsit magas nekem a működése.
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2016.11.29. 14:36:39
  • molnibalage83
    #13477
    Mosta kérdés az, hogy szimulátort vagy RPG-t készítesz... Fém lemezpácélokat karddal nem vágsz át, elvérzés, stb. nincs modellezve.
  • Voltan
    #13476
    " 50-es szintű hősként is megölhetett 3 medve ha nem vigyázol."

    Azért lássuk be, ez reális. Ha 3 medve támad rád, akkor lehetsz te akármilyen hős, neked annyi :)
  • molnibalage83
    #13475
    Hirtelen...? A TES IV-et azért nem játszottam soha, mert mikor meghallottam a din. szintezést, egyszerűen nem érdekelt. Csak a Nehrim megjelenésekor vettem meg valami 1500 HUF-ért...

    A EE mod is alapból dym. szintezésű. Első dolgom volt statikus módot választani...
  • Although
    #13474
    Ma már ennek az ellentéte igaz. :) A szintezős játékoknál. Az oblivion egyedi volt mert ott tényleg egyre jobban szívtál a szintek haladásával. Mert neked még rég semmid nem volt amikor az ellen már elf páncélba szaladgált. :) Szerencsére a W3 nem is ment ebbe az irányba.
  • Although
    #13473
    A szintezős játékok, halál unalmasak. Mert nagy valószínűséggel nincs benne kihívás sem. Csak unatkozol. Az igazi poén mikor nálad 5 szinttel erősebbet le tudsz csapni. Ez volt a jó a W3-ba is. :) Meg a boss harcok.
  • Although
    #13472
    Attól függ, hogy van megoldva. A szintezős az tényleg szar. Főleg egy nyílt világban. Az eredeti oblivion megoldás az kuka de azt egy kis mod javította is.
    A Fallout 4 is tökéletes ebből a szempontból. Mész a kis lv20-30 as kariddal letérsz az útról, bandukolsz, nem figyelsz egyszer csak lv46-os trapperekbe botlasz, ó be szép. Ettől élő a világ. Van benne nálad erősebb gyengébb is. Persze az fps harcosoknak nem jó mert lv50 felett esetleg unalmas lesz, alatta meg pofára esik.
    Kell új karit indítani. Csak igen ha fogalmunk sincs mit jelent igazából az rpg akkor mindegy.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.11.29. 13:37:04
  • NiGhTM4R3
    #13471
    Hirtelen hogy megszaporodtak a szintezést ellenzők, eddig meg mindenhol arcoskodást olvastam, hogy "jaa az a játék jaa az olyan könnyű a végén páncél nélkül vittem megahard módon jaa" aztán mikor van lehetőség megmutatni ki a jani lapulnak mint szar a gazban :D
  • Prof William
    #13470
    Egyetértek. A Morrowindban bementem egy Daedric romba ahol persze az ottani jómunkásember egy csapásástól padlót fogtam. Viszont remek érzés volt jó pár játékkal töltött órával később ismét visszamenni, oda és már egyenlő (ha nem jobb) feltételek mellett szembeszállni az ellenféllel.

    A szintezés a létező legnagyobb hülyeség amit az RPG műfajban valaha kitaláltak. Mint az Oblivionban ahol a csóró "rablók pénzt-vagy életet!" felkiáltással rohantak rád full daedric páncélban, ás 50-es szintű hősként is megölhetett 3 medve ha nem vigyázol.

    Hülyeség az egész.

    Jó hogy a Witcher nem követte ezt a példát...
  • Madi92
    #13469
    Olyan kérdésem lenne, hogy lehet találkozni, olyan vendorral, aki szörny részeket ad el? Úgy emlékszem, W2ben lehetett venni egy vadásztól ilyesmiket.
  • Renegade
    #13468
    :)
  • Although
    #13467
    Hát ja ha ez lenne a probléma, de legalább elolvasná és nem csak rohanna. De mmokban is láttam, nézés olvasás nélkül szaladnak világgá. A nagy cégek meg próbálják lekövetni a szintjüket. Ebből az F4 elég középút lett. Nem is tetszik nekik annyira. Bolond módon elindítják a survivalt aztán fekszenek is az első sarkon. Pedig a Beth külön felhívta a figyelmet nem sík hülyéknek készült.
  • Renegade
    #13466
    sokaknak bejön, ne kérdezd miért

    na jó, a rosszindulatú véleményem a bevezetés okáról: nehogy már Pistike szomorú legyen és ne vegye meg a következő játékot, mert az NPC-k figyelmeztetése ellenére odament ahova nem kellett volna és elkenték a száját.
  • molnibalage83
    #13465
    Mai napig feledhetetlen érzés, mikor a Gothic II-ben ki tudtam nyírni az első orkot, addig befostam tőlük. A végén meg tucatszám ölted már le őket. A hozzád való szintezés ökörség, mert a szintlépésnek technikailag semmi értelme. Egyszerűen fel nem fogom, hogy ekkora faszságot hogyan találhatott ki bárki is. Nem volt minőségellenőr, aki kiszúrta volna, hogy ez mekkora ökörség mikor benyomták pl. a TES IV-be...?
  • Renegade
    #13464
    hehe, azon pillanatok egyike, amikor maximálisan egyetértek veled :)

    értem én, hogy MMO-kba kell a golden elite rat, de egy jó kis beleélős RPG-t rendesen kinyír a 60. szintű patkány meg a 80. szintű útonálló. :(
  • molnibalage83
    #13463
    Az RPG-k történetének legnagyobb faszsága a szintezett ellenfél hozzád.
  • Palinko
    #13462
    Mondjuk ez el is vesz valamit... mert van az az érzés, hogy hú de sokat fejlődtem, vissza megyek a könnyebb területre, vagy direkt átvezet ott a játék és ad egy féle jó érzést az a hent amit ott lefolytatsz. Meg annak is megvan a varázsa, hogy a boss tényleg feletted áll és, elmész felkészülni rá, nem úgy vagy vele hogy akár most is mehetek, mert nem lesz könnyebb megölni akármennyit készülök.

    Más szempontból meg a skyrim dolga jó, hogy tényleg mindig kihívás, de valahogy kéne ötvözni a kettőt, talán az lenne a tökéletes, ötvözni viszont elég nehéz lenne mert kizárólagos dolgok ugye :D
  • Sith
    #13461
    Skyrim ebből a szempontból jól vagy rosszul csinálja, mert ott mindig hozzád szintezi az ellenfeleket (vagyis ha level 5 ön jutsz el a főbossig akkor is megölheted, viszont level 89-en az utolsó útonálló is glass armorban fog támadni)
  • Rony94
    #13460
    Akkor PÜ-ben küldöm is. :)
  • IdealTunes
    #13459
    Igazad lehet, talán a szkájrimes tapasztalatom mondatja csak velem... :)
  • IdealTunes
    #13458
    Az csodás lenne! :)
  • molnibalage83
    #13457
    Mászkálsz a térképen és követed a főszálat. Ennny. Nem értem, miért dramatizálod túl ennyire.
  • xido
    #13456
    dilemma...ahhoz,hogy minden küldit szinthez mérten találj meg,rögtön a teljes térképet be kéne járni,amint átérsz Velenbe,legalább a sárgákat felvenni..de sok helyen nagyon kéne menekülni ehhez...van amelyik olyan helyen van,ahova eszedbe se jut elmenni,míg oda nem küld a főszál,lásd skellige...
  • bunny
    #13455
    És még olcsóbb, ha a steam-en a goty-ot nézed, kb 8 dollárral.
  • Madi92
    #13454
    No új vgaval remekül fut hál isten. Viszont Novigradban meg cpu limites lett. :D Na nem nagy a baj mert csak a főteren vettem eddig észre, de valaki hozzáértő megmondhatná, hogy nem K-s prociból ki lehetne sajtolni még egy kis kakaót?
  • horthy
    #13453
    Csak azért hoztam fel a témát mert össze vissza vannak a térképen a küldetések van amelyik 6-os szintü 12-es stb és ha 5-el a szintem alatt van akkor nem kapok érte pontot ! Nem tudom a játékba amikor 6-os szinten vagyok hol vannak csak szintnek megfelelö küldetések ugy hogy ne hagyjak ki semmit ? Mit csináljak hogyan lehet sok xp összeszedni mert a szörnyek alig adnak valamit ?
  • Daermon
    #13452
    Haladj a főszállal szerintem. Ott majd fejlődsz :)
  • horthy
    #13451
    Mit csináljak 20-as szinten van a karakterem és 12-es szinten tartok a fővonalnál alig kapok pontot ? Kezdjem urja ( Van 8000 aranyam csomo cuccom stb ) ? A Kurafit éppen most nyuvasztottam ki . Kinek milyen ötlete van még Skelige-re se mentem át ! Hogyan tudnék fejlődni ?
    Utoljára szerkesztette: horthy, 2016.11.25. 20:27:12