2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • SaGa
    #1715
    Ott az alapár van talán. A trader*.ltx-ekben meg a szorzók, hogy ahhoz képest mennyiért veszik és adják.
  • mcmoha
    #1714
    Az én karakterem már tök dagadt és állandóan hugyozni jár, mivel megetetem vele a felesleget.
  • TOMSILENT
    #1713
    Át neveztem az .avi-t .mp4-re...beraktam azt a gamadata/textures/prop mappát is oda ahova kell...de ugyan így kidob...


    Expression : fatal error
    Function : CTexture::Load
    File : ..xrRenderSH_Texture.cpp
    Line : 216
    Description : <no expression>
    Arguments : Can't open video stream
  • mulli1986
    #1712
    Gyanítom mivel sok a kaja, ezért nagy árat akar neki adni, hogy drágábban adhassa el. De az szerintem nem ott kell átírni.
  • mcmoha
    #1711
    Gamedata config misc items food.ltx Nem értem miért lett belőle egy szó?
  • mcmoha
    #1710
    Gamedataconfigmiscitemsfood.ltx. Igaz nem értem miért akarod átírni, rengeteg kaját lehet találni a játékban.
  • Hecker007
    #1709
    Én is így szeretem a játékot ahogy van. Már megtanultam, hogy minden küldetés vagy feladat után menteni kell ahogy elvégzem, fölöslegesen nem lövöldözök, csak ha muszáj mert éppen röpködnek felém a golyók. Ennek a játéknak ez a szépsége.

    Grebber: Magyarítás bétája tölthető LINK a # 2 patch kell hozzá és a patch miatt előröl kell kezdeni a játékot.
  • IFOR
    #1708
    hello

    hogyan kell a konzerv árát átirni? mi a file neve amit keresni kell?? valaki egyszer leirta de nem találom a forumban.....Tudtok segiteni?
  • mulli1986
    #1707
    Na ja, akkor valóban saját nevemben beszéltem, csak azt hittem ide is olyanok járnak, mint a UHSF-re. Ott meg kb olyan elvakultak mint Én :)
    Ez egy vegyes közösség.
  • lammaer
    #1706
    No végre egy szmájli amit helyesen használtam :D
  • lammaer
    #1705
    Más nevében ne beszélj... :)

    Én speciel egyetértek Paressel, gamebreaker/restartot igénylő dolgokat berakni nem feltétlenül a professzionalizmus jelképe.

    Persze semmi sem fekete-fehér, vannak árnyalatok (pl Dark soulsban, egy hibás döntés miatt elvesztettem az egyik központi teleport használati jogát, ami kicsit kényelmetlenné tette a játékot de nem tette lehetetlenné).

    ui: senki ne értse úgy, hogy itt most abszolút nem dezóék professzionalizmusát kérdőjeleztem meg, max respect nekik továbbra is.
  • mulli1986
    #1704
    Ezek szerint csak én és SaGa vagyunk ilyen Zóna őrültek?
  • lammaer
    #1703
  • grebber
    #1702
    Már vagy félezer komment óta nem jártam itt...
    A magyarítás hogy áll?
  • mulli1986
    #1701
    Értetlenkedés???
    Pont hogy elmagyaráztam neked, hogy a "problémád", miért nem zavar itt senkit és miért kaptál olyan hosszú és velős magyarázatot először...
    Nem én voltam aki értetlenkedett....
  • MiG man #1700
    Múlt 7en újrahúztam a gépet win 8.1 64-el. Van tapasztalat arról, hogy hibátlanul műxik ezen az OS-en is? Előre is köszönöm a válaszokat.
  • experto11
    #1699
    https://www.youtube.com/watch?v=SD_nRQf6wls
    Arial gameplay(Stalker szellemi utódja)
    Bár rengeteg durva dolog kiderült a fejlesztőkről
  • TOMSILENT
    #1698
    Nem találom Greben gitárját...dél nyugati falu, dél nyugati részén nincs..más ötlet?
  • Pares
    #1697
    Jóvan, ilyen értetlenkedésre had ne reagáljak már.
  • mulli1986
    #1696
    Igen, alapvetően azok a játékkészítők, akik pénzért a játékosok többségének csinálnak játékot, azok igyekeznek úgy megcsinálni, hogy a lehető legkisebb kihívás is a lehető legnagyobb élményt adja. Lásd COD széria.
    Itt viszont célzott közönség van, kis felvevőpiac, itt a többség pont a kihívásokat és az ehhez hasonló variálós megoldásokat keresi és pont leszarják a készítők, hogy lesz pár COD noob akik majd azért fognak picsogni, hogy jajj újra kell kezdeni a játékot. (Akinek nem inge nem veszi magára)
    Egyébként ha jobban ismered a Stalker játékos közösségét, akkor tudhatod, hogy itt minden egyes részt és minden nagyobb modot kb 4-5 ször nyálaz át mindenki, mert ZÓNAFÜGGŐK vagyunk. Minden egyes apró részletet ki akarnak bogarászni a játékosok és a lehető leghatékonyabban és érdekesebben végigjátszani.
    Ezért van az, ha valami nem megy és kapnak egy ilyen infót, hogy ezt elbasztad, akkor simán újrakezdik és nem csinálnak belőle problémát, mert tudni fogják, hogy amit eddig csináltak, itt-ott lehet majd javítani.
  • Pares
    #1695
    Juj, látom érzékeny pontot találtam. Nem kell túlreagálni. Szerintem hibás koncepció ha csinálhatsz olyan dolgot a játékban ami elronthatja azt és ami miatt újra kell kezdened.
  • mcmoha
    #1694
    Kijött. Ez az. :)
  • mulli1986
    #1693
    Még mindig nem jött ki a hivatalos második pöcs? Vagy a fejlécben az a #2 azt jelenti, hogy az már az újabb pöcs? Csak mert vagy 3 hete arról volt szó, hogy talán akkor kijön. De ha még mindig bugos, akkor türelmes leszek, mert "ráérek" :)
  • Peti2400
    #1692
    A magyarosítást hogy kell feltenni?
  • Peti2400
    #1691
    A torrentes verziót hogy kell telepíteni?
  • experto11
    #1690
    Újrakezdtem a játékot és sikerült újra eljutni a barlangos résznél és most nem haltam meg attól hogy leütöttek.
    Amugy anno ha jól emlékszek volt ilyen a morrowindbe is.
  • SaGa
    #1689
    Pár napja még nem volt vele gond. Valami botlás lehet...
  • lammaer
    #1688
    Kösz, melyik dezo oldala?

    A MODDB http://www.dezowave.com/ -re küld, de az döglött.
  • mcmoha
    #1687
  • SaGa Jr
    #1686
    De miért kéne valamit megváltoztatni, ami a koncepció része és sosem volt titkolva az érdeklődők/játékra várók előtt?
    Most komolyan az a probléma, hogy nem ez a felirat fogad a MODDB-n a játék ismertetőjében, hogy:
    Figyelj mit csinálsz prijatyel, mert bárki kinyírható és emiatt elakadhatsz azt kezdheted újra a játékot!

    Még mankók is vannak, utasítások, utalások és egyértelmű szövegek arra nézvést kik milyen viszonyban állnak egymással, kiket nem kéne leölni. Aki ezeknek ellenébe megy az szívni fog. Aki meg azon csodálkozik, hogy a halálos ellenségek kinyírják egymást (Duty foglyot a SIN) amint módjuk van rá, arra már nem tudok mit mondani.

    Magyarán a program szándékosan ilyen és ebből soha nem is csináltak titkot a készítők, mert ők így élvezik a játékot és ezt a maguk elképzelésére a maguk szabályai alapján állították össze.

    Az egyszeri player aki csak letölt valamit a neve miatt anélkül, hogy utánajárna mit is szed le, az valószínűleg meglepődik, hogy következményei lehetnek annak ha ő csak úgy kinyír valakit egy történettel rendelkező, kimondottan a császkálásra, dolgok felkutatására és nem pedig a gyilkolásra kihegyezett Stalker modban.

    Ha nem tetszik neki nem kényszeríti senki, hogy ezzel játsszon. Fizetnie nem kellett érte (de ha kellett volna is, akkor is ezek ismert dolgok voltak előre tehát ennek tudatában játszik az ember), kapott egy jó játékot ahol a világ része az is, hogy bárki odaveszhet és ha olyan embert sikerül kinyírni akit nem kellett volna, azzal zátonyra futtatható a játék (ami egyébként korántsem könnyen kivitelezhető dolog).
    Nem mellesleg kemény 2 ilyen manus van (Voronin és a SIN vezér, a többiek ha bekrepálnak sincs gond, mert megy tovább a sztori) és egy kis pár fős csoport (Fox őrzői). Utóbbiaknál még fogja is a játékos kezét a program tanácsokkal és konkrét utasításokkal, nehogy marhaságot csináljon, de megakadályozni nem fogja benne.

    Egyébként nem ez az egyetlen Stalker mod ahol könnyedén kinyírhatóak a fontos NPC-k is mert nincs benne sebezhetetlenség csak azért, hogy megvédjék a saját hülyeségük következményeitől a játékosokat (amire egyébként elég sok mindent meg is tesz a program épp csak ki nem teszi a tiltó táblát a célpontok homlokára).

    Sid is kinyírható lenne ha rá tudnának jönni hogyan lehet semlegesíteni azt a hard coded védelmét ami miatt nála még fegyvert sem lehet előkapni. De erre még nem jöttek rá. Elvégre ettől lesz ténylegesen szabadságot/szabad döntéseket imitáló a játék, nem attól hogy egyesek sebezhetetlenek nehogy előre megfontolt szándékkal kivégezze őket egy trigger happy játékos pár lőszerért vagy egyéb cuccért.
  • Pares
    #1685
    Csak azt nem értem, hogy olyan npc-ket, akik később kellenek valamilyen küldetéshez, miért lehet megölni? Olyan nehéz beállítani, hogy ne tudjanak meghalni (mondjuk lemegy az életerő 1%-ra, úgy csinál mint ha meg lenne sebesülve, de nem hal meg), vagy mondjuk ha meghal, akkor eleve ne legyen elérhető olyan küldetés, amiben szerepe van annak az npc-nek. De meg lehetne oldani úgy is, ahogy Sidnél van, hogy egyszerűen ha bemész abba a helységbe, ahol a küldetésekhez szükséges npc-k vannak, nem tudod elővenni a fegyvert. Így be lenne biztosítva, hogy minden küldetés megcsinálható, és tudod, hogy ezt az emberkét nem azért tették oda, hogy kinyírd.
  • SaGa Jr
    #1684
    Nagy és folyamatosan bővül. Megtekinthető a GSC fórumán vagy Dezowave oldalán a fórumban (a két oldalon lévő buglista nem egyezik, elég sok az eltérés, de elég sok a közös pont). Egyszer majd talán lecsökken nagyon alacsonyra, de teljesen hibamentes sosem lesz, ahogy egyetlen mod sem az.
  • lammaer
    #1683
    Azt lehet tudni hogy kb mekkora a hivatalos buglista? Csak hogy meg lehessen tippelni mikorra lesz kiforrott a mod :)
  • SaGa Jr
    #1682
    Nem biztos hogy nem, de jobb várni a duty-val míg el nem végzed a SIN feladatait. Majd utána lépj csak be hozzájuk. A tagság meg tudja kavarni a dolgokat és nem is kötelező.
  • experto11
    #1681
    Amikor a barlangba voltam petrenko üzente hogy beszéljek a duty parancsnokával.
    Beléptem a dutyba és yantarba megcsináltam azt a küldetést.Utána tárgyalni kellet egy Sin taggal aki egy aranyhal relikviát kért.Megszereztem neki de csak egy discket adott oda a kettő helyett ezért lerohantuk a főbázisukat.Utána visszamentem a főparancsnokhoz de nem csinált semmit.Utána visszamentem a sin bázishoz azért mert arra gondoltam hogy fell kell venni a 2 cdt de azt meg nem találta.
    Akkor gondolom a főküldetéseket dutysként nem folytathatom.
  • SaGa Jr
    #1680
    Jobb ha elölről kezded mert emiatt ölnek meg. Azokat a tagokat ugyanis nem kellett volna kinyírnod (Sidorovich is külön felhívta rá a figyelmed hogy tárgyalj és ne ölj, plusz nem is voltak veled ellenségesek, mert alapból semleges frakció a stalker-ek irányában mindaddig míg meg nem ölöd egy tagjukat).

    A beszélj a csókával dolog csak annyit segít hogy hagynak majd felkelni aztán lőnek szitává.

    Szintén a karaktered halálához vezet ha beáll a Duty-hoz, mert a Duty és a SIN ellenségek méghozzá nagyon komoly szinten utálják egymást, egymással szembeni agresszió szintjük a legmagasabb.

    Ha megvárod a tagsággal míg itt végzel a két küldetéssel, akkor nem lesz gondod. Nem kell tehát elkapkodni a szolgalelkűséget és pattanni a duty hívó szavára az első alkalommal, mert bizony csúnya vége lehet/lesz.

    Megjegyzem ez korábban is így volt csak hibásan működött a script ezért csak kevesen tapasztalták meg, hogy kipurcant a karakterük ahelyett, hogy simán összeszedte volna magát a leütés után és beszélhetett volna a SIN vezetővel. Legalábbis akkor ha kinyírta Cordon-ban a SIN tagokat Fox megmentésekor vagy utána, netán Duty tagként ment oda.
  • experto11
    #1679
    Sziasztok
    Volna egy kis gond
    Játékba van egy olyan rész amikor egy bányába vagyok a borongás nevű pályán.
    Elméletileg ott le kéne hogy üssenek engem de helyette meghalok.Utána megnéztem az üzeneteket és üzenték hogy ne menjek le a bányába mert haragszanak rám azok a
    furán kinéző csávók és beszéljek a duty parancsnokával ez ügybe.És utána eszembe jutott hogy én megöltem őket a játék elején amikor mentem a szeméttelepre.Foxot már rég megmentettem.
    Az lenne a kérdésem hogy ez nem azt jelenti-e hogy nem folytathatom tovább a játékot?
  • TOMSILENT
    #1678
    Kösz a tippet, a patch előtt engem is itt vágott ki...amúgy wotozol még? :)
  • M1kka Makka
    #1677
    nem tudtam kivárni, megoldottam:) ha más is így van vele:
    a database fájlból stalker database extractor-ral kicsomagoltam a
    gamedata/textures/prop mappát és bemásoltam a játékmappába
    +1 tipp: prop_pult5.avi fájlt át lehet nevezni mp4re és az megoldja a lejátszó problémákat
  • mcmoha
    #1676
    Pár napon belül lesz hozzá egy hivatalos patch.