2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • MiG man #1796
    ...
  • basho
    #1795
    A Clear Sky fölment, de nem indul. Közli, hog rendszergazdai jogosultság szükséges az első elindításhoz. Hát én még ekkora baromságot nem ovastam! Én vagyok a rendszergazda. Én vagyok a tulajdonos. De ez a windows8 mindent összezaavar, mindent le akar blokkolni, mindenben férget és vírust lát. De elennyira, hogy a weboldalak és linkek megnyitása között leglább félórát!! (Komoly, ez nem vicc!!!) gondolkodik. A windows8-as... Egy négymagos processzorral és másfél terra tárhellyel... Rosszabb mint a 486-os! Aki dolgozott és játszott már 486-ossal, az tudja, miről beszélek... Hol lehetne beállítani egy játék esetében, hogy én vagyok a rendszergazcda? Mert a jobb egérgomb és a rendszergazdként való futtatás - nem segít a problémán. A STALKER SHOC -al újra próbálkozom. Az a baj, hogy csak torrent file-ból tudok telepíteni, mert az eredeti lemez, hála a kidó éles eszének, erősen be van ékelve a dobozába, és amikor ki akartam venni, egyszerűen - meghasadt a lemez. KONYEC. Szóval - windows8 és tört file. Mintha nem kedvelnék egymást...
  • mcmoha
    #1794
    Ha ezt a Duty-s változatot lejátszod, megírhatnád, (spoilerben persze) hogy miként alakul a sztori.
  • kisbaba1
    #1793
    thx, meglett, de azért elég furcsa, ahogy más vonala van a játéknak ha a Duty-val vagyok....
  • mike01010101
    #1792
    A faluban van, csak a falu másik végén, nem házban hanem egy olyan romban aminek csak a leomlott falai vannak meg körbe. Sajnos a patch-ben áthelyezték.
  • kisbaba1
    #1791
    igazán kedves lett volna tőle ha megmondja melyikbe, mert az összeset átkutattam és nemigen találom... egyáltalán a faluban van vagy valahol máshol, Yantar területén
  • mcmoha
    #1790
    Dez azt írta, hogy egy romos épületbe tették át, azt nem árulta el melyikbe. keresgélni kell. :)
  • kisbaba1
    #1789
    hmm, nem hiszem el, Greben gitárja nincs meg, az első verzióban meg volt a helye, de most nincs ott, valaki tudja hogy hol lehet mert itt nincs az tuti: gitár első verzió
    Utoljára szerkesztette: kisbaba1, 2014.08.20. 10:55:54
  • lammaer
    #1788
    SGM mod eleje is brutális, annyit kell rohangálni a pálya legeleje meg a 2 pályával odébb lévő mocsár közt hogy ihaj.. ott úgy indokolták, hogy ezek a sztori jellegű küldetések :(
  • kisbaba1
    #1787
    valószínűleg nem toltad a priboi story-t, ott én minimum 3x jártam be miden pályát
  • mike01010101
    #1786
    Ennyit még nem rohangáltam játékban, mint ebben, az biztos. Szerintem ez már kicsit túlzás. Tudom, hosszú játék kell, meg nehéz, meg ne legyen felhasználó barát, meg hobbiból csinálják, respect, de ez túlzás. És ráadásul minden patch után újrakezdeni...
  • kisbaba1
    #1785
    értem, de az a baj, hogy ha nem megyek be Voronin küldit ad hogy menjek el Rostokba és vigyem el az ellátmányt, mindenesetre érdekes így a játék...
  • mcmoha
    #1784
    Ha már így alakult kövesd Petrenko utasítását és ne menj le a bányába. Másképpen fog alakulni a sztori a végén Voronintól kapod meg a kódot. Én nem játszottam ezt a variációt így aztán azt se tudom pontosan mi fog történni de továbbvihető a játék. Ha mégse működne akkor bizony a Cordontól újra kell kezdeni az egészet.
  • lammaer
    #1783
    Tudnál pontosítani hogy mit jelent a "nem bírom feltelepíteni" ?

    Nem indul el a telepítő? Nem fejeződik be a telepítés? Nem indul a játék? Van valahol vmi hibaüzenet?
  • kisbaba1
    #1782
    thx, Elég érdekes, mert ha nem tudok lemenni a bányába, akkor hogyan tudom meg a x18 kódját.... visszamentem Dark Valley-ba és ott szabadítsam ki a Duty fogolyt ami megvan és menjek le az X18-ba, de hogyan, hol a kódja, vagy a bányának van egy másik bejárata is,!? Mi van akkor, ha békésen szabadítom ki Fox-ot, majd utána húzom ki a haverokat?
  • basho
    #1781
    Sziasztok! Windows8-asom van, és nem bírom feltelepíteni semelyik STALKER játékot sem. Most a SHOC -ra és a Clear Sky-ra gondolok. Tudtok valami tanácsot adni, ötletet, okosságot?
  • mcmoha
    #1780
  • mcmoha
    #1779
    Cordonban Foxot békésen szabadítotad ki? Ha beléptél a Duty-hoz akkor is ez van, de az utolsó patch után ha nem nyírod ki a Sin stalkereket a Cordonban akkor nem is tudsz belépni Duty-ba és a játék során soha nem kapsz tőlük feladatot.
  • kisbaba1
    #1778
    help, a Darkspace pályán, mikor lemennék a bányába gubanc van, szól Petrenko hogy ne menjek, de a feladat menj le a bányába, és miután megyek 5 méter le a bányába, a PDA x18-ba menj feladatot dobja, lemegyek a bányába a szokásos leütés megvan és meghalok... ez vajon azért lehet mert kifektettem a banditákat a telephelyükön miután megtudtam a jelszót, és kinyitottam a széfet és elvettem belőle a doksit...
    Utoljára szerkesztette: kisbaba1, 2014.08.17. 09:48:21
  • Pherry
    #1777
    Meglehet. A monolitos pátriárka küldetésre van valami megoldás esetleg? Ott fekszik holtan a földön, nem tudok beszélni vele...
  • kisbaba1
    #1776
    elkezdtem megint, fura hogy a kordonon nem lehet lemenni az alagútba... pedig az első verzióval le lehetett és a katonai őrségtől el lehetett jutni a híd alá... most az ajtók zárva...
  • mcmoha
    #1775
    Aha. Ha a szeméttelepen van a feladat akkor sajnos nem tudom hol lehetnek a tranzisztorok. Úgy látszik az új patch változtatott a mellékküldiken is.
  • Pherry
    #1774
    Szerintem nem egyre gondolunk. A szeméttelepen elvállaltam egy küldetést, hogy keressek szerszámokat és tranzisztorokat. A szerszámokat megtaláltam egy rejtekhelyen a nagy daru alatt, de a tranzisztorokat sehol se találom. Mintha azt mondta volna a fickó, hogy a Rosztok gyárnál van valahol, de nem vagyok biztos benne...
  • mcmoha
    #1773
    Építési területre gondolsz nem? Az erdőben van egy romos falu ahol banditák laknak. Na azokat nyírd ki aztán kutasd át a terepet.
  • Pherry
    #1772
    Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy a szeméttelepen lévő kereskedőnek hol találom meg a tranzisztorokat? A nagy daru alatt találtam már szerszámokat, de a tranzisztorokat sehol se találom...
  • Dizel 87
    #1771
    Az elején örültem h. nem süt állandóan a szemembe a nap, de most már kicsit kezd unalmas lenni a folytonos szürkeség...
    Nincsen abszolút dinamukusan változó időjárás..se eső, se nap, sőt még kitörések sincsenek benn mint a patch elött verzióba.
  • IFOR
    #1770
    köszi..igy müködik:-))))
  • ufodani
    #1769
    Ja és ez a 2-es pöcshöz. Gondolom az uccsó 3-asnál ez már meg van oldva.
  • ufodani
    #1768
    Nálam ugyanez volt. Ez/ezek megoldották : https://docs.google.com/file/d/0B2mzumouWSD1dEVLUXgtZ0JDWXc/edit?pli=1
    Leszeded, majd bontsd ki mondjuk zip-el -de ne másold ki a textures-ből ezt a hármat- az egészet ide : Lost Alpha -> gamedata -> textures. A gamedata-en belül belül van 1 config és 1 textures. A bontás kijelölésénél csak jelöld ki a textures-t és ne menj beljebb, ahol már van 1 ui. Ha jól csinálod, akkor a bontás után látni fogsz ugyanúgy 1 ui, és most már 1 prop mappát. Na ez tartalmazza a linkelt 3 cuccot. Simán tovább tudtam menni.
  • Marfy
    #1766
    A legújabb javítással van valakinek bármilyen mentése?
    Ne kelljen már megint újra kezdeni :(.
  • mcmoha
    #1765
    Ha mégse menne akkor ezt tömöritsd ki és a gamedata mappát másold a játék könyvtárba.
  • mcmoha
    #1764
    Megértelek. :) Próbáld meg telepíteni a DivX Playert, szokott segíteni.
  • IFOR
    #1763
    szia

    még nem a 1.3003..az elötte lévö..
    had ne kelljen megint ujra kezdenem...........Az első verzioval semmi gond sem volt:-((((((..
  • mcmoha
    #1762
    1.3003 patch van fenn? Mert azzal mennie kéne.
  • IFOR
    #1761
    Sziasztok...fent a patch, de amint az ingoványban beszélek a Dokival, elindul a video és át akar lépni egy másik pályára, mindig kifagy..probáltam static light-en, dinamicon, ugyanott kifagy...valakinek ötlete???
  • Rony94
    #1760
    STALKER-t szerintem ősszel a leghangulatosabb játszani. Én legalább is akkor szoktam mindig STALKER-ezni. :)
  • Pares
    #1759
    Én is. Mondjuk én elkezdtem még a megjelenéskor, de rövid időn belül abba is hagytam. Télre csak jó lesz.
  • lammaer
    #1758
    Dettó, én is várok még egy darabig, sztem majd ha kijön a GOTY verzió akkor vágok bele :)
  • mulli1986
    #1757
    Én még mindig nem jutottam oda hogy felrakjam :)
  • scomcomputers
    #1756
    Köszi,én már a vége felé járok és ezt köszönhetem neked is.....de annyit nem ér, hogy megint elölről kezdjem....