2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • IFOR
    #1555
    nem csaptam le..le kellett volna a hologramot ???
  • SaGa Jr
    #1554
    Ez azután történt hogy lecsaptad a rosszarcú tudós hologramját? Mert akkor még a videó is mutatja hová menj. A labornál van oldalt egy lépcső a mi a megfigyelőbe visz be. Korábban az ajtaja zárva volt most nyitva van. Ott van a kapcsoló amit el kell fordíts (a hosszú asztal közepén, még a textúra is kidolgozottabb innen könnyen rájöhetsz ahogy a szövegből is).
  • Haji57
    #1553
    Egy kérdés valaki tudja hogyan kell fejleszteni a fegyvereket, mert én nem tudom?
  • SaGa
    #1552
    Így 7 évvel az eredeti megjelenése után már nem biztos, hogy spoiler a wishgranter fogalma és szerepe, de aki csak most kezdi, annak talán mégis.
    Az eredeti Stalker filmben (és a forrásában, a Sztrugackij testvérek Piknik az árokparton című könyvében) szerepel a kívánságteljesítő szoba. Ez egy legenda a sztalkerek között, valahol a Zóna mélyén rejtőzik, aki eléri annak teljesíti a leghőbb kívánságát. Nem azt, amire gondol, hanem azt, amit ténylegesen akar. Ez a legtöbbször olyan, amit nem mond ki még magának sem az ember, de az egész életét ez irányítja. A könyv főhőse is elérte (ha jól emlékszem, rég olvastam és a filmet is régen láttam, így a kettő néha keveredik), teljesült a kívánsága, azóta is bánja. Érdemes egyszer legalább elolvasni a könyvet vagy megnézni a filmet. Nyomasztó, de a ShoC alaptörténete ez és az csak aktualizálta kicsit, hogy a Zóna Csernobil környékén van.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A monolit a legendás wishgranter ebben a játékban. Egy hatalmas kristály az összeolvadt reaktorblokkban. Itt is teljesíti a tényeleges óhajodat. A játékstílusodtól függően 5-6 befejezést kaphatsz tőle. Ha a pénzre hajtottál, "aranyesőt", ami agyonver. Ha mindkét nagy frakció vezetőjét kinyírtad, akkor "uralni akarod a világot", de annak se lesz jó vége. A monolittól csak halált kapsz, változatos formákban.
    Ha elkerülöd, akkor lesz még egy pálya, annak a végén egy választási lehetőség. Itt is el lehet rontani, ha rosszat választasz, itt is csúnya és korai véget ér a játék. Ha jól választasz, még egy kemény csatád lesz, amit ha sikeresen megharcolsz, a Zóna eltűnik, és meglátod a valóságot, megtalálod a békét.

  • SaGa
    #1551
    Sokan tudják, de nekik rossz végük lett. Kimaradt az életükből a végjáték.
    Ne bánd, ha nem arra mentél tovább.
  • SaGa
    #1550
    Full dinamic light-ra kell kapcsolni a videot, másképp nem megy. Utána visszaválthatsz alacsonyabb szintre, de itt ez kell.
  • Haji57
    #1549
    Kedves fórumozók! Játék során amikor a katonai dokumentumokat kell elvinnem a csaposnak és a szemét telepről át akarok menni a következő pályára elkezdődik a pálya betöltése de aztán kidob. Ha lenne valaki aki tudna segíteni, hogy hogyan tudok tovább menni nagyon megköszönném!
  • ntex
    #1548
    Az a monolithos befejezés lenne gondolom (a rossz befejezések egyike). Ha kimész a mapról akkor úgy veszi a játék hogy a jó befejezés felé indultál ezért a rosszat inaktiválja.
  • xxxgamer4ever
    #1547
    Tudja valaki hogy hogy lehet megcsinálni a reach the monolith call küldetést? A játék már küld a generátorokhoz, de ha kimegyek akkor azonnal buktam ezzel a monolitos küldetéssel. Megcsinálta ezt valaki?
  • IFOR
    #1546
    hello SaGa

    elakadtam...generátorban vagyok az a köüdetés hogy egy kapcsolot kell aktiválni,? keresni.(nem azt ami lent van a laborban, az már megvan, meg amit utána kaptam csap kinyitása is) ha felmegyek a felszinre, ott jelzi a feladatot, de nem tudok odamenni mert elfogy a térkép....ha visszamegyek a föld alá, ott meg nem aktiv a jelölö mint a felszinen
  • IFOR
    #1545
    ok visszaveszem..telepitéskor mindent feltettem.....eddig csak itt fagy ki rendszeresen, máshol nem volt problémám
  • SaGa Jr
    #1544
    Mármint hol fagy ki? Videó közben? Mert az orvosolható a XVid felrakásával. Amúgy meg próbálkozz csak szorgalmasan és ments gyakran. Egyszer csak összejön. Esetleg míg lenn vagy vedd vissza static lighting-ra a beállítást, így rengeteg fagyást megspórolhatsz.
  • IFOR
    #1543
    tul vagyok már rajta..lent vagyok A NPP underground....Megvan a kod, most vissza kellene kapcsolnom az áramot..de amint kilépek a folyosora, jon a hülye video a bologato katonákkal, meg kezemben pisztoly és áééandoan kifagy
  • SaGa Jr
    #1542
    Sok. Ráadásul a mutáns vadászós feladat nem is fog véget érni ha elvállaltad (ismert hiba), ugyanis az utolsó adagot nem rakja ki a program amit le kéne vadászni belőlük.
  • IFOR
    #1541
    ujrakezdtem apályát....BTR kilö, levadászni a katonákat, és az RPG-s helivadászokat, most meg mutánsokat kell lelődöznji, de már a 3.hullámban jönnek....mennyi lesz még?.-)
  • SaGa Jr
    #1540
    Ne strapáld magad vele. Elképzelhető, hogy beragadt a feladat, így reload pálya előttről (nem autosave, hanem előző pálya végén készített manual save használata javasolt) és újrajátszás. Ugyanebbe a problémába belefuthatsz a katonáktól kapott feladatnál, vagy a Duty-tól kapottnál (ott a BTR kilövéséhez csak mellé kell rakni a transceiver-t aztán jönnek a kopterek és lelövik). Attól függ ki adja a feladatot a főbejárathoz vezető terület elején még a híd előtt, hogy éppen kivel vagy puszipajtás vagy kihez álltál be.

    Amúgy kijelzés nélkül is mászkálnak ám Monolith katonák, például a külső dupla medence körüli úton, a kerítés mellett kinn és benn egyaránt. Azokat nekem csak akkor jelezte ki a program, mikor odamentem hozzájuk és beléjük lőttem. Ráadásul ezek császkálnak, olykor tetőre is felmásznak szóval nem egyszerű meglelni őket. Ámbátor a főbejáratnál lévők nem szoktak elmászkálni onnan, max a hídig slattyognak el a kerítés mentén vagy épp a pálya szélén a kis ágyásokban sunyítanak.
  • IFOR
    #1539
    na..megvol.t a BTR is..kilöve...de már 2x járom körbe az erőmövcet de senki ellen..csak sárgák...a feladat meg még él.......valakinek ötlet?
  • IFOR
    #1538
    nem...azt már kilöttem amit emlitesz..utána az erömü teröletén kell irtani a mpnilithotosat, és a keleti kapunál van egy BTR ami lö rád..na ott már elöötem vagy 5 gránátot az oldalába de semmi..Amig ott van nem tudom kifosztani a körülötte lelött katonákat, hátha valami kodot igy elvesztek...az erőmü másik oldalán találtam egy kodos ajtot, lehet ahhoz kell ,majd...mindegy, van 14 rakétám, kiprobálom meddig birja..Találkoztam azota 2 csoport katonával is de csak állnak...
  • xxxgamer4ever
    #1537
    Szia.
    Ha jól emlékszem arra amit mondasz, akkor az erőműnél vagy, de még nem jutottál be ugye? Egy csapat katona van veled? Mert ha jól emlékszem ott azzal kezdesz hogy kapsz egy rakétavetőt és nyírd ki. 4 találattól nálam megadta magát. Utána meg csak katonákat kell leaprítani és alaposan nézz szét ha nem látod merre vannak, van hogy nem akarnak előjönni egy fedezék mögül, vagy pedig sebesülten fekszik valahol az egyik akit ha kinyírsz akkor rendben lesz a feladat. Ha nem erről a BTR-es részről van szó akkor elnézést én, nekem eddig csak egyszer kellet BTR-t legyűrnöm.
  • SaGa
    #1536
    Ezt most konkrétan nem tudom, de BTR ellen általában két-három gránát kell... Csak jó helyre kell dobni, lehetőleg pont alá.
  • IFOR
    #1535
    SaGa

    az erőmüben vagyok, a feladat, "kill the ambush monolith"...már kilöttem mindenkit??, csak egy BTR tartja magát szilárdan, lepattog rola az RPG is:-((( itt még keresni kell Monolith katonékat? vagy a BTR-t kell valahogy kilöni???? találtam egy csapatot meg egy zöld BTR-t, de nem áll velem senki szoba, és a gép is blokkolva van még...mit hagyhattam ki??????
  • SaGa Jr
    #1534
    Szerintem felesleges ezzel strapálnod magad, várd meg a következő patch-et aztán majd azzal próbálkozz a free play módban, ott lesz majd értelme igazán a dolognak, most még csak ízelítőt kínál. A következő patch úgyis egy csomó, eddig inaktív dolgot aktivál majd amik szerintem szükségesek a free play rendes játszásához.
  • ataaa
    #1533
    Jártam szinte mindenhol! Rostoc Factory-ban, Aztán a bányás pályán, Valeséknál is jártam bent, Voltam Dark Valley-ben, Agropomban, Dead City-ben, Garbage-ban a Bár-ban, Forest-ben, Yantar-ban meg azon a mellékpályán is ahova nem is visz a fő szál (Construction site vagy mi).
    Lehet hogy figyelmen kívül hagytam valahol a rádiószöveget? vagy azt mindig hallani ha visszaérek arra a pontra?
    Messzebb azért nem mentem, mert gondoltam ha Cordon-ban tartják fogva, akkor a környékben kapták el... Legfőképpen Vales-ék környékére gyanakodtam, vagy Dark Valley-ra.
  • SaGa Jr
    #1532
    Ha Cordonban keresgélsz akkor nagyon rossz helyen vagy. Teljesen más területen van a második és a harmadik infót rejtő PDA. Ehhez minden térképet be kell járni (ez persze nem igaz, de ha nem tudod hol keressed akkor úgyis bejárod mindegyiket és tulajdonképpen erről szól az egész, hogy majd ha már mindent tüzetesen végigböngésztél akkor majd megtalálod).
  • ataaa
    #1531
    A Freeplay-ben még mindig nem tudom hogy hol ejtették túszul Fox-ot, meg a harmadik hely sincs meg. Az Wolfal kapcsolatos. Gondoltam lent van az alagútrendszerben, de sehol nem hallom a rádióüzenetet. Lehet hogy nem figyeltem és túlszaladtam rajtuk...
  • N3suten
    #1530
  • winky1993
    #1529
    Igen ott beszéltem vele ahol mondtad, mindegy megpróbálom amit mondtál.
  • SaGa Jr
    #1528
    Tényleg beszéltél vele? Hol beszéltél vele? Kinn a kerítésen túl? Mert csak akkor indul el a feladat, ha oda kikísérted őt biztonságban és majd ott adja meg a továbbiakat.

    Amúgy meg az ilyen jellegű problémákat mindig megoldja egy manual save visszatöltése (előző pályáról mielőtt átmennél a következőre készíts egy manuális mentést és ne az autosave-et töltögesd vissza mert ha hiba van a pályán akkor az már az autosave-ben is benne lesz).
  • winky1993
    #1527
    Hali azt hogy küszöböljem ki hogy miután megmentettem Mole-t és mennék strelok rejtekhelyére akkor nem adja tovább a küldetést, mert megmentettem Mole-t és beszéltem is vele de nem adja be a többi részét a küldetésnek és ekkor nincs ott a rejtekhelyen a dokumentum amit el kéne hozni
  • Herold
    #1526
    Elküldtem.
  • anonim69
    #1525
    Hi mindenkinek! HEROLD, szeretnék kérni tőled egy szívességet. Sajnos nálam is fenn áll az a bug, hogy Petrenko nem hajlandó beszélni.. csináltam már mindent régebbi mentéssel újrakezdeni, de bug csak nem szűnik és így nem tudok tovább haladni... Megtudnád tenni, hogy elküldöd nekem is a mentést amit Buscemi-nek küldtél (máj. 27.)? Ngyon hálás lennék érte. Segítséged előre is köszönöm!
    email: [email protected]
  • xxxgamer4ever
    #1524
    Sziasztok.
    Az NPPben voltam, utána meg egy rövid btr-es menet után bent vagyok egy épületben ahol folyamatosan kifagy a játék semmit se tudok csinálni ellene. Nem mindig ugyanazon a helyen, de nagyon sokszor crashel. Mással is előfordult ez? Van esetleg valami gyógyír rá?
  • xxxgamer4ever
    #1523
    Kattints az említett lőszerre duplán, ekkor bekerül a készenléti eszköztáradba, majd meglátod, felül abba a vékonyabb csíkba kerül, folyamatosan oda kell pakolnod a lőszer az elsődleges fegyveredhez és a pisztolyodhoz is, valamint oda tudod majd később rakni a relikviáid is.
  • Hecker007
    #1522
    Mert fel kell pakolni az övedre a lőszert.
  • winky1993
    #1521
    Hali az miért van hogy a többi lőszert nem tudom betárazni a fegyverbe miután kiürült a tár? Nem is jelzi hogy van több lőszer is nálam, pedig van!
  • IFOR
    #1520
    most épp Yantarban koszálok, ugyhogy engedett...kösz a tippeket
  • SaGa Jr
    #1519
    Yantar-ban mászkál egy sárga exo-skeleton-ban egy manus a térkép jobb alsó részén a romos házak környékén.

    A másik hely a Duty HQ a Rostock Factory-ban a korábban zöld füsttel borított épület.

    Meg ott van még FOX Cordon-ban. Azt úgy ennyi.

    Mondjuk azt nem tudom, hogy a program visszaenged egyáltalán Pripjaty-ból a korábbi területekre, szóval ne nagyon éld bele magad a javítás lehetőségébe.
  • IFOR
    #1518
    Sziasztok

    el kell jutnom Pripjatybol az NPP-be,de elötte szeretném megjavittatni a cuccaimat..Hol van fegyvermester vagy javitos??? yantarban olvastam hogy van de nem igazán találom..esetleg máshol még????
  • ataaa
    #1517
    A kód még kevés lesz, nem azon az ajtón kell bemenni. Tovább kell haladni, igazából csak egy helyes irány van! Attól az ajtótól ahol visszadob egy szöveggel visszafordulsz és kiérsz a másik folyosóra, akkor jobbra lesz egy olyan helyiség, ahol az oszlopokon vannak létrafokok. Fel kell menni egy szinttel feljebb, majd ott a helyiség 4 sarka felé van 4 beugró, és az egyikben le kell mászni egy lyukon keresztül szintén létrán...Innen még lesznek elágazások, de csak egy helyes út lesz a többi általában anomáliába vagy halálos sugárzásba vezet. A végén be fogsz érni abba a kupolás csarnokba ahol sínek is, ami a Call of Pripiaty -is volt. Itt az épületből indulva kell egyre feljebb jutni, és a végén eléred a felszínt. ;-)
  • hardegen
    #1516
    Meg kell keresni a kódot! Valahol katakombában keress leszakadt csöveket, van ott két hulla, az egyik a csövek alatt, a másik fönt egy oldaljáratban. Nála van a kód.