19801
  • Ra1n
    #11044
    Rakok amint lesz időm foglalkozni vele.
  • lac coo
    #11043
    Az a bajotok nektek, hogy fogalmatok nincs a szimulatorrol, az meg mindig nem azt jelent , hogy nehez vezetni .......
    PC fizikaja addig jo amig nagy hulyeseg nem tortenik, ha keresztben racsuszok egy kerekvetore blokkolo ivkulso kerekkel, tovig ellenkormanyozva akkor ott mar csak talalgat , hogy mi is legyen . :)
    Fforza GT szeru cucc, mindig is azt allitottam.
    Codemasterst nem irnam le, jon a nextgen motor, a regi is olyan latvanyt tudott hogy csak na, az uj is brutal lesz gondolom. Fizikara is gyurnak, igen neves szimulator versenyzo az f1 designere, fog meg az meglepetest okozni ( remelem ) :))
    Cars elmegy, el kehet szorakozni vele, de higy en neki alljak orakig hotlapozni mert olyan brutal a vezetesi elmeny, ha mar autosjatek....az kizart :))))
  • Gadfly13
    #11042
    Kicsit visszakanyarodva a szerverrészhez (bár lehet sokakat ez nem érdekel).
    A multi mint tudjuk működik és ha már fent vagyunk valamely szerveren leszámítva 1-2 hiányosságot nincsenek olyan nagy anomáliák, a szervert is viszonylag részletesen lehet paraméterezni. A dedicated szerver viszont egyelőre sajnos nem sokban különbözik attól a megoldástól, mint ha játékon belül a "saját gépünkről" indítanánk. Annyi a különbség, hogy nem a saját internetünk feltöltését terheljük, hanem a "távoli gépét". Ahogy írtam is a dedicated szerver csak akkor érhető el, ha csatlakozott rá egy admin, ez pedig egyelőre elég kényelmetlen. Tehát egyelőre komolyabb szervezett eseményekre még alkalmatlan. Persze barkács megoldással már most is lehet finomítani, hogy bárki-bármikor csatlakozhasson egy dedicated szerverhez, viszont szvsz érdemes még várni, mert biztos jön még ezzel kapcsolatos update, ahol már humánusabb megoldással lehet joinolni egy adott szerverhez.

    más:
    Tegnap mikor páran tesztelgettük a multit, ez mellett természetesen a játékra is figyeltünk. Vér szimulátornak én sem mondanám, de egyelőre még azért nem írom le, mert tudom, hogy kell némi idő míg az ember kiismer egy új platformot. Az AC fizikáját biztos, hogy sosem fogja elérni, viszont annyira rossznak sem mondanám így elsőre, van ebben még potenciál sztem. A PC-ba már most nagyon sok olyan dolog megtalálható, ami sztem az AC-ban sosem lesz, és ezek a plusszok miatt simán el tudom képzelni, hogy lehet helye a "online szimulátor" világban is. Elég csak arra gondolni, hogy a PC-ban akár egy 64 fős endurance futamot is meg lehet szervezni, ahol bárki az általa (menüben) választott festéssel tud csatlakozni, változó napaszak és időjárási körülmények között és a pilótacsere is rendelkezésre áll. Ezek a pluszok lehet képesek lesznek kompenzálni a picit gyengébb fizikát...
  • sertrex
    #11041
    Kipróbáltam még tegnap a Lycant. Én is úgy álltam neki, hogy assist OFF, de mivel ez egy utcai verda, mégha sport is, két lehetőség van a kellemes autózáshoz. Vagy bekapcsolom a REAL assistokat és akkor tényleg FUN a cucc vagy elkezdek piszmogni vele, hogy az assist hiányából fakadó instabilitást megszüntessem. Na, én azt választom, hogy a jövőben hagyom REAL-en az assistokat, mert sajnos a CARS jelen pillanatban még nincs annyira kidolgozva, hadd ne mondjam szimesítve, hogy megérje órákat, heteket áldozni a setup beállításokra. Mondjuk én nem szeretnék abba a hibába esni, hogy úgy akarjam elérni a szimulátor hatást, hogy szétállítgatom, addig amíg olyan instabil nem lesz hogy elmondhassam, mekkora egy szimes vagyok már és így mekkora egy kihívás vezetni. :DDD Akinek nem inge ne vegye magára. :)
    Nem merték meglépni végül is, hogy egy jóval szimesebb játékot adjanak ki, inkább arra gyúrtak rá, hogy segítségekkel vagy legalább a gyári segítségek bekapcsolva hagyásával egy igen kellemes játék legyen belőle. Amit el is értek és szerintem jól is sikerült, itt jegyzem meg, ha REAL-en van hagyva, akkor az AI is mintha intelligensebb lenne. :)) De lehet ez placebo. :D
    Félreértés ne essék, nem szidni kezdtem el a játékot csak egyszerűen tényt közölni, hogy inkább a REAL DRIVING játékokhoz van közelebb mint a szimulátorokhoz, ami ugye nem is akkora probléma, mert Forza és GT tipusu játékok eddig nem igazán voltak PC-n. És azt azért mindenki belátja szerintem, hogy a Codemasters és az EA szörnyűségeihez képest ez már inkább szimulátor. Sőt anno imádtam a Shift játékokat, amiket szintén az SMS követett el, de a CARS mérföldekkel elszáguldott már azok mellett is.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.08. 08:31:41
  • unrealnoise
    #11040
    A menüvel szerintem egy baj van. Egyszerűen gyenge az UI. Sokszor átláthatatlan. De!

    Konzolon én elsőre megtalálok mindent, rengeteg a lehetőség, minden kézre esik, a játék gyorsan tölt, egyszerűen élvezet használni. Ilyen szinten az UI telitalálat, csak dizájnra lehetett volna ütősebbet is csinálni...

    Mindenképpen lehetett volna még fél évet ülni rajta, legfőképp az optimalizálás és az UI miatt, de persze az AI is olyan amilyen, viszont konzolon ez így is világbajnok még.
  • lac coo
    #11039
    sokat nem mentem vele, de igen, sokszor érdekes az AI .Kanyart simán átlóban levágja a fűben, nem tököl vele :)
    ennél volt már sokkal jobb állapotban az AI, igaz akkor lehetett még állítgatni, amit nem is értem miért vettek ki belőle !
  • Screenracer #11038
    Kár, hogy erről nem egy videót tettél fel. Szívesen megnéztem volna.
  • Ra1n
    #11037
    Nem szimuként kezelem,csak sajnos olyan gyermekbetegségei vannak még mindig amik miatt én a 7 pontot is sokallnám a cuccra....
    Egyszerűen nem élmény a verseny mert egyetlen hiba a GÉP MIATT (befékez elötted és épphogy megkoccolod - mágneseffekt, vagy csak szimplán kilöknek a francba) és bukta verseny....Nem beszélve arról hogy csal a gép...
  • lac coo
    #11036
    Hát ezt nem így kell használni !

    Buli, aztán ennyi ......Nem kétgombos, már ennek is örülni kell :)
  • Ra1n
    #11035
    Apropó ütközések. Idestova nem is tudom hány éve nem láttam ilyen szintű gagyit. A gép befékez elötted...Véletlenül meglököd, és mágnesként ránt magával,a kép is "megugrik" ilyenkor sokszor, és a leggázabb amikor mindez kanyar elött történik mert az istenbarma hosszú féktávot vesz,picit löksz rajta miközben állsz a féken,és az autó fékereje szinte semmi a gép mágnesként húz ki a pályáról...
  • Gadfly13
    #11034
  • Ra1n
    #11033
    Konzolon is csak addig amíg fel nem tűnik hogy az autó irreális pattogása a "szimuláció"....

    Ehhez képest lófitty ennek a játéknak a szim része (6. perctől indul a kör nürburgon)....A kettőt kéne vegyíteni.


    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.05.07. 22:33:41
  • Alexease
    #11032
    A hangok evekota gazosak. Sokszor a mintak is kerdesesek, de a keveres es az allitasi lehetoseg nagyon karcsu. A korabbi fajdalmasbol azert az utobbi idoben elolepett elviselhetobe;) Sot, van amikor meg talan jo is:P

    Az FFB meglepoen jo lett. Kicsit visszauthet az allitgatasi lehetoseg, plusz alapbol gyengere vettek (legalabbis G25-on), a keverese kicsit "mindenkinek jo lesz" tipusu, es az autokat is alapbol eleg stabillra lottek be.
    De hat arra kellett keszulniuk, hogy a nagyatlag banannal, jobb esetben rezgo kormannyal az oleben nekifekszik, ne torolje mar azonnal;D

    Az egesz menurendszer es a kezelese, valoban kicsit agyrem. De sajnos ezzel is az volt a gond, hogy tele kelett tolni sok lehetoseggel, meg kellett felelni a konzolnak, es meg a erosen vegyes tarsasag is folyamatosan otletelt es beleszolt (legalabb otszor farigcsaltak at az egeszet).
    Teny, hogy nehez olyan menurendszert csinalni, ami elegge osszetett (vagyis normalisan van benne lehetoseg) es gamepad-del is lehet pocogtetni, meg ertelmes keretek kozott.

    Erre irtam multkor, hogy ha lesz CARS2, kulon kell szedni a konzolos cuccot teljesen (GUI).
  • lac coo
    #11031
    A GT4 BMW-ből viszont 3 kanyar után menekültem, borzalom ! :)
    A hangok borzalmasak, főleg a keverés, maga az egész menü, versenyindítás, setupolás egy agybaj, picit belekavarodtak :()
    FFB jó lett ( ide jó 9, a szélvédő shader nálam most is eléggé sötétít, fizika az meg gondolom erősen válogatós, van egy pár jó, és van ultra rossz is benne .....

    Grid autosport mellett elfér ez nálam .

    A képeken videón látott grafikát továbbra sem közelíti meg élőben ....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.07. 22:19:37
  • Alexease
    #11030
    A progi inditas meg mindig vicces. Azt hogy atpakolja a win. temamat "high contrast black"-re, az mar megszokltam:) De ha veletlenul az inditas elott/kozben a desktopra kattintok, akkor is full kepernyom indul el, de megis ablakban. Gyanus a pixelekrol (1280x720-ban hasznalom, 1920x1080 nativ felbontasra) es a menuben levo 4-600fps-rol:DDD Meg ilyenkor mar a kartya is sipol es a ventilator is visit;D
  • Alexease
    #11029
    Ezen az online reszen van meg mit reszelniuk;) Itt se tudtak eldonteni, mennyire legyen "egyszeru", "mindenkinek" tipusu, es mennyire hasznalhato es hasznos PC-re. Ez a lobby listazas egyelore erosen docog: nem listaz mindent, a kereseshez pontos nevet kell irni, a filterezes hianyos. Es egyelore csak ilyen lobby+race van, pitbox-os korozgetos, jonnek mennek az emberek, aztan start nincs?!
  • Tyuki80
    #11028
    Mentem egy kört a Nordon Gt3 BMW!Összevetve az ac val?Ég és föld.Én maradok továbbra is az égen sztem
    Viszont pozitív hozadéka,hogy eltűnt a sok láma az ac multiról.
    Viszont szerintem a konzolokon nagyon nagy sikert fog bezsebelni a játék.Borítékolom.Pc-nem hiszem..
  • Totti5
    #11027
    Váltás hang borzalom, meg a belső nekem félkésznek tünik most is ugyan úgy.
  • lac coo
    #11026
    Mentem 5 kört Clioval, nem rossz ez, szimulátortól messze van, de használható...

    Plussz hasznos info: simán kezeli a játék a 3 db vezérlőmet .
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.07. 21:55:35
  • Danecay
    #11025
    A "nMag"-ról :) Természetesen ha minden OK lesz a játékkal, kisebb hibákat is beleértve, megvevős lesz, de azért jobban érzem így magam, hogy először kipróbálom. Ez a játékkészítők sara is, hiszen a DEMO fogalma szinte teljesen eltűnt a szótárukból ami természetesen szinte mindenkire igaz, tisztelet a kivételnek!
  • Danecay
    #11024
    Köszönöm! Most még csak a Quick Race funciót próbáltam, itt pedig nem találtam ezt az opciót, de gondolom a versenyhétvégénél lesz. Az AI biztosan csinál hülyeségeket is, de sokszor megmosolyogtatóan jó! :)
  • macleody
    #11023
    Tudtok valami bankot ahol kártya igényléshez nem kell számlára érkeznie a fizetésemnek? Nem tudom megvenni ezt a szart paypallal, nincs bankkártyám.
  • Screenracer #11022
    Elmentheted "all", minden pályához vagy csak ahhoz, amin éppen mész.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.07. 21:23:48
  • Alexease
    #11021
    A beta verziohoz sok shortcut volt meg konzol parancs, de a nagyreszuk tuti megszunt.
    Ezek voltak:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Project CARS Keyboard Shortcuts
    Below's a list of all keyboard shortcuts available in Project CARS.

    The list gets updated whenever new shortcuts are being added.

    Ctrl-I: AI control of player car.
    Ctrl-T: switch to trackside cameras. Once in this mode + and - cycle through the cams.
    [ ]: decrease/increase FOV.
    F1: display developer menu.
    BACKSPACE: goes back a level in F1 menu.
    Ctrl-P: cycle to next post processing filter.
    Ctrl-Shift-P: switch post processing filters off.
    Ctrl-F: free camera.
    Ctrl-S: display FPS (but with renderer debug overhead).
    Alt-K: display FPS in HUD (instead of timer).
    W,A,S,D: move seat
    TAB: cycle lap info
    Ctrl-+ & - (Numpad): Full damage/repair damage of car
    Alt-+ & - (Numpad): Full damage/repair damage of all cars
    shift-alt-H: toggle dirt build-up on cars
    ctrl+shift+L: to toggle driving line
    F12: take a TGA screenshot (TGA because it has no compression artifacts)
    ctrl-F12: take a JPG screenshot

    Freecam (CTRL + F)
    Left mouse button + mouse movement: change camera direction
    D: right
    A: left
    W: forward
    S: backward

    PgUp: up
    PgDn: down

    F: Toggle Controller bar HUD
    CTRL+Shift+F: go to Controller Freecam
    R: Change Car View.
    CTRL+PGUP/PGDN: Change Car
    CTRL+T: TV Cam mode
    NumPad +\- : ZoomIn ZoomOut
    Enter : Slowmotion (during live race)
    P: Freeze/pause (only working on live race)
    U:rewind
    I:fast forward
    J:Rewind to the begining of the replay
    Tild: debug menu (Actually conflict a lot with onscreen menu keys like Enter key)
    Shift/CTRL: Speed modifiers.

    Build 396 and up:
    Y/H: camera up/down
    Q/E: camera movement speed
    Z/C: roll camera left/right
    CTRL + M: mouse smoothing on/off
    NumPad 0: mouse speed scaling (turn rate proportional to square root of movement speed)

    Numpad key actions continue working when ctrl or shift is pressed.

    Camera Edit Mode (Build 159+)
    To enter the mode you press Ctrl-K.
    Then the following keys become active:

    Numpad 2: increase pitch
    Numpad 3: switch lights on/off
    Numpad 8: decrease pitch
    Numpad 4: increase yaw
    Numpad 6: decrease yaw
    Numpad 7: increase radius
    Numpad 9: decrease radius
    Numpad 1: increase roll
    Numpad 3: decrease roll
    Numpad -: increase FOV
    Numpad +: decrease FOV
    D: forward
    A: backward
    W: up
    S: down
    Q: left
    E: right
    SHIFT key in combination with any of the above: slow down camera movement
    Numpad 5: reset to original settings for current camera

    save/load of attached camera state:
    Ctrl + F11 - save camera state to current slot
    F11- load camera state from current slot
    Alt + F11 - move to next slot (wrap to first slot when on last one) and load camera state
    Shift + F11 - move to previous slot (wrap to last slot when on first one) and load camera state

    There are 100 slots available (0 to 99). Current slot can be displayed on HUD instead of Laptime, by pressing Alt+K three times. Individual slots are stored in:

    [User's Documents]\CARS\cameras\camera_[slot].dat (e.g. camera_42.dat)

    Known issues/limitations:
    - only cameras attached to vehicle are supported
    - helmet cam is not loaded correctly

    Press Ctrl K twice to get to 'Attached Free Cam' mode - the usual free cam controls will be available but the movement will be relative to your car.


    Custom DOF mode:

    F3: on/off
    F4: reset

    Focus plane distance:
    F5: decrease
    F6: increase

    Sharp field depth:
    F7: decrease
    F8: increase

    Transit to blur depth:
    Shift + F7: decrease
    Shift + F8: increase

    Blur:
    Shift + F5: decrease
    Shift + F6: increase


    Startup parameters:

    Auto log-in /USERNAME "????" /PASSWORD "????"
    Launch 32bit -x86
    Single threaded -dx11st
    DirectX 9 -dx9
    Disable VR headset support -novr
    Access additional cameras -devcameras
    Remove crowds -skipcrowds
    Disable join in progress (multiplayer) -disablejip

    Number of physics threads
    -pthreads 1 / -pthreads 2 / -pthreads 3 / -pthreads 4

    Custom downsampling -windowsize 3500,2500
    Change values as required. Press alt+enter to maximise.
    Resolution reference list: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_common_resolutions

    • x64 is default and uses multi-threading by default, this can be overridden with: -dx11st
    • Single threaded may provide higher frame rates.
    • Default physics threads = 2
  • Danecay
    #11020
    És ezt a beállítást csak adott versenyre veszi figyelembe, vagy autóra vonatkozóan elmenti és minden versenyre ezt veszi figyelembe? Most mentem egyet a Focus-al Hockenheimben és, hát elég halovány volt az FFB. Driverben 105%-n van de minden játékban így használom és elég szokott lenni.
  • lac coo
    #11019
    hol véleményeztem ? :))

    Max grafikát, az meg csak nem lett homlokegyenest más :))
  • Danecay
    #11018
    Csak mivel azt írtad, hogy még nem hozta meg a postás a játékot, így addig megnézed a tört verziót, kérdeztem meg, hogy eddig mi alapján véleményezted a játékot, ha még ki sem próbáltad a publikus 1.0-t ?
  • Screenracer #11017
  • Gadfly13
    #11016
    Szerver megy! Keresőbe írjátok be a nevét...
  • Screenracer #11015
    A carsetup menüben találsz még beállítási lehetőséget az FFB-hez. #10858
    Az fps értéket valami külső progival lehet kiiratni, mert a ctrl+s csak fejlesztés alatt volt elérhető. Én Shadowplay-el szoktam.
  • Totti5
    #11014
    Fizika, kihívás, FFB teljesen rendben van, soha rosszabbat. Aki perfekt köröket tolja, az nyomhatja a videókat is róla. Mondjuk a Nord, ha már szóbajött.

    Megjelent... toltam egy kicsit. Nem kell loginolni és van 1 plusz autó. Más változást nem észleltem, jade tegnap -8k :))))

    Jó lett volna pár új vas a bejelentettek közül, mint friss élmény. Énmár unom ezeket:)
  • GeriDoc
    #11013
    Ment:)
  • lac coo
    #11012
    Adj email címet, küldök meghívót ! ;)
  • GeriDoc
    #11011
    Jeee
    Utoljára szerkesztette: GeriDoc, 2015.05.07. 20:57:24
  • Gadfly13
    #11010
    Nah, a dedicated szerver végül is működik, csak sajna a fő funkcióját még nem látja el, mégpedig azt, hogy szabadon bárki aki akar rácsatlakozzon. :) Csak abban az esetben lehet joinolni rá, ha fent van a szerveren egy admin, akkor lesz látható a lobby listában csak a szerver. A lobbyban is csak akkor ha szerencséje van a csatlakozni vágyónak, mivel max 50 szervert képes megjeleníteni és ennél jóval több szerver van (csúcsidőben), így nem biztos, hogy látszik. Ezt kiküszöböli az a megoldás, ha rákeresünk a szerver nevére és akkor már látható lesz, de ez is csak abban az esetben, ha fent van egy admin (tehát neki is futni kell a játéknak). Ez így kicsit na...... :)

    Gondolom ez a része még lesz faragva, ma is érkezett a dedicated szerverhez frissítés...reménykedjünk.

    Mindezek után akiknek esetleg kedve támad online is körözgetni, azok 21:00 órától jöhetnek:

    Szerver neve: simraceseries
    Jelszó: srs


    A szerver nem loopol, tehát ha vége az utolsó sessionnek (futam), akkor újra kell csatlakozni.
  • lac coo
    #11009
    Khm..Khm..... :)
  • lac coo
    #11008
    1ST- ről jó gyors .
  • Screenracer #11007
    "...de amikor fejleszteni kezdték még nem erről volt szó,ez bizony nem az a kemény szimulátor amit réges rég beharangoztak..."

    http://wmdportal.com/wp-content/uploads/2011/10/CARS_Game_Design_Overview_v1.pdf

    Hagyjuk már hogy kemény, HC, meg milyen szimulátort igértek, réges-régen. Nézd meg a pdf 3. oldalát, ezt igérték. Amit mellesleg többé-kevésbé be is tartottak. Hivatalosan soha nem hangzott el hogy HC meg egyéb szimet akarnak. Ez az első kiadott játékterv. Tegnap valamelyik hsz-ben belinkeltem v3-ast, annak is ez áll a harmadik oldalán. Az hogy néhány user miről álmodozott és még terjesztette is, nem hiszem, hogy igéretnek tekinthető.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.07. 20:55:12
  • lac coo
    #11006
    ???
  • GeriDoc
    #11005
    Honnan jött már le?