19801
  • Onikaan #10844
    "...Adtak a Team Membereknek egypár hónapot, hogyha gondolják feljebb léphetnek Full Member státuszba, plusz 20 euro fejében. Én is Team Memberként léptem be anno."

    Igen, erre emlékszem, én is ekkor léptem feljebb, bár engem inkább a frissítések gyakorisága vonzott, a kész játék akkor még nagyon távolinak tűnt.

    Még valami, amit szerintem nagyon sokan félreértelmeztek a játékkal kapcsolatban, a REALISZTIKUSSÁG! Természetes, hogy ha egy autós játékkal kapcsolatban ezt a kifejezést használják, akkor legtöbben az irányításra (ffb), az autó viselkedésére gondolnak. Viszont, aki komolyabban, a kezdetektől követte a játék fejlődését, és itt nem a pár naponta "bekapcsolom-futok pár kört-kikapcsolom"-ra gondolok, hanem aki olvasta a híreket, a fórumot, vitatkozott, javaslatokat tett, tehát részt vett a "Project" megvalósításában, az tudhatta hogy itt másról van szó!
    A realisztikusság alatt itt a versenyzés "Atmoszféra"-jának megteremtését értjük! Az volt a cél, hogy ha leülsz játszani PCars-al, akkor amennyire csak lehet, ott érezd magad a verseny pályán! Itt jegyezném meg hogy a "Rift" jó néhány szívlapátnyit dob majd ezen. Ha van játék amiért érdemes megvenni azt a kütyüt, akkor ez az!
    Tehát a jó irányítás önmagában kevés (lásd AC), a vezetési és a versenyzési élmény nem ugyan az, az utóbbihoz szükség van a látványra és a hangokra is! A látvány egyértelműen überel minden más eddig megjelent autós játékot, koránt sem tökéletes, de egyenlőre ez az etalon, mindenki másnak ezt a szintet kell túlszárnyalnia.
    Az irányításra nem különösebben szeretnék kitérni, az elmúlt több mint 1 évben vitatkoztatok ezen épp eleget. Legyen elég hogy a mostani változat kellemes meglepetés, konzolosoknak pedig tökéletes, ennél jobb nem kell.
    Na és a hang! Autós játékoknál sajnos sokszor ez a szükséges rossz, pedig szerintem az egyik legfontosabb érzelmi elem! Ha utcán el megy melletted egy dögös verda, vagy pályán ott ülsz a visszafordítónál, mire figyelsz a látottak mellett, hát persze hogy a hangokra, hogy hogyan nyiszog, tüsszög, durrog, üvölt! Ez az ami legfőképp lehúzza az AC-t, és ez emeli ki a középszerűségből az R3E-t. PCars-nak szerintem itt kéne még nagyot lépni, hogy a varázs tényleg meglegyen, ez még nincs egy szinten a látottakkal!

    Az az igazság, hogy nem is kellene feltalálni semmit, hiszen az összes elem létezik! Realisztikus fizika (AC), tökéletes hangzás (R3E), és ugye a látvány (PCars), esetleg ehhez még egy profi onlyne rendszer (IR), ha ezeket összegyúrnánk megkapnánk "A" szimulátort!

    Utoljára szerkesztette: Onikaan, 2015.05.06. 16:26:45
  • BooMiller
    #10843
    Még viselkedünk:)
  • Alexease
    #10842
    A hozzaszolas mennyiseg alapjan, ugy nez ki, kezd visszarazodni a topic a regi kerekvagasba:)
  • BooMiller
    #10841
    Az 5 autóról beszélsz? A limited mint írtam 38 euró, most akkor behúzták az embereket vagy nem?:)) Pitti írta hogy 24.99 fizetett a team memberért és most is ennyit kellett még hozzá tenni...

    Itt van a hozzá szólás #10778 ezek vannak benne 38-ért...
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.06. 15:29:25
  • SityiSXT
    #10840
    Ezzel az álregeléssel csak az ellenségeskedést szítod itt, amire nem hinném, hogy a topiknak oly rettenet nagy szüksége volna. Ami pedig a többi topikban a Cars kibeszélését illeti az én meglátásom az, hogy bár nem egyszer éreztem késztetést leállni vitatkozni, de aztán meggondoltam magam egyetlen ok miatt: ott az offtopik lenne, én meg nem akartam a bazári troll lenni. Plusz akkoriban elég nagy konkurenciám lett volna mindkét táborból. Itt a Cars topik, itt jó lenne végre "otthonra" találni, mellőzve az olyan szélsőséges viselkedést, mint ami a múltban volt. Természetesen itt nem csak kifejezetten rád gondolok, hanem mindenkire, aki anno érintve volt.

    (És nem bírom ki, muszáj egy picit átmennem szurkapiszkába: ez fun, ez meg fan. Én kérek elnézést... ;) )
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.05.06. 15:06:59
  • Onikaan #10839
    ...és ez rendben is van!
    Majd a tartalom béli különbségeknél, ill. a későbbi DLC-k árán fogjuk látni, hogy valójában ki mit kapott a pénzéért, amire megmondom őszintén, én is kíváncsi vagyok!
  • Screenracer #10838
    Ha arra gondolsz, hogy kontrollerrel vagy billentyűvel is lehet-e irányítani, akkor nyugodtan megveheted, mert talán még egy darab botra is rá lehet kalibrálni.
  • Screenracer #10837
    Igen, pontosan ezért is jött még be a Full Member státusz, mert aki többett fizetett, az igazságtalannak tartotta, hogy 25 euróért oda akarták adni a teljes játékot. Mivel menetközben az is meg lett szavazva, hogy dobozos multiplatformos lesz mégis. Adtak a Team Membereknek egypár hónapot, hogyha gondolják feljebb léphetnek Full Member státuszba, plusz 20 euro fejében. Én is Team Memberként léptem be anno. De ez nem most volt már. Szóval a gyártás vagy ha úgy tetszik tesztidőszak alatt, a játék készenléti vagy használati állapotától függetlenül, erről mindenki tudott már, legalább két és fél éve, de lehet, hogy van az három éve is. Hónapokkel ezelőtt voltak olyan ötletek, hogy végül mindenki kap egy ingyen példányt, de mivel ez most is olyan igazságtalan lett volna, mint évekkel ezelőtt így maradtak a kuponos megoldásnál. És igen, ez a kedvezményes vásárlás a fullos játékra érvényes minden Junior és Team Member számára.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.06. 14:56:50
  • SityiSXT
    #10836
    Azért tegyük hozzá, hogy elég régóta lehetett már tudni, hogy a Team Member státusszal nem jár a teljes játék. Sose volt ez titok, csak a WMD fórumra fel kellett volna nézni 2-3 hetente híreket olvasni.
    Arról pedig nem az SMS tehet, hogy a Steamen X peták egy adott régióban a játék, míg a boltban Y, és X > Y. Ha rajtuk múlt volna és a büdzséjük engedte volna, mindenki a fémdobozos változatot kapta volna az általa választott platformra. Amikor ezzel szembesültek, férfiasan bevallották, hogy ez nem fog menni, bocsánatot kértek, és így lett a Steam-only.
  • Onikaan #10835
    "Nem akartam szét offolni a dolgot, de 2016 nyarát írtad, a bejelentésben lévő dátum meg 2016 Q1, ami bő negyed évvel előbb van, ráadásul előrendelők már idén megkaphatják. És igen elhúzódott, aminek az oka rengeteg technikai probléma, meg az olcsóság ára. Lehet kapni sokkal profibb VR cuccokat zsák pénzért. De megérte kivárni és a következő generációk még jobbak lesznek."

    Ezzel kapcsolatban mostanában egyre több cikk kerül elém, viszont árakról nem tudok semmit, szóval mennyi lesz az annyi?
  • lac coo
    #10834
    En nem tudom higy volt, en tenyleg bulibol fozettem be, probalgatni, de nekem 30 esurom volt bent, amire ra kellett volna fizetnem, szerencsere en kiszedtem a lovet, es msot kevesebb mint 30 ert vettem meg.....
  • Inquisitor
    #10833
    Nem akartam szét offolni a dolgot, de 2016 nyarát írtad, a bejelentésben lévő dátum meg 2016 Q1, ami bő negyed évvel előbb van, ráadásul előrendelők már idén megkaphatják. És igen elhúzódott, aminek az oka rengeteg technikai probléma, meg az olcsóság ára. Lehet kapni sokkal profibb VR cuccokat zsák pénzért. De megérte kivárni és a következő generációk még jobbak lesznek.

    Más. A Project Cars használatára van bármi esélye annak aki NEM tud vezetni igazából? Tényleg érdekelne.
  • Onikaan #10832
    Na várjunk, ez az alap játék ára, DLC (Digital Pre-order Extra-002, Full Member, Limited Edition Upgrade-001) tartalmak nélkül, nem beszélve az ez után érkezőkről és a jutalékról (legyen az bármennyire is csekély összeg!). Én 45€-t fizettem, szép is lenne ha az újonnan érkező mind ezt megkapná 31€-ért!
  • BooMiller
    #10831
    Ezt is oda írtam de lényegtelen, kiderül majd de nagyon húzódik a dolog...
  • Inquisitor
    #10830
    Igen, de nincs értelme idézőjelesen sem, hiszen nem nagyon kap még fejlesztő sem belőle.
    Ja közben korrigálom amit írtam, mert ...
    https://www.oculus.com/blog/first-look-at-the-rift-shipping-q1-2016/
    Az előbb nem akartam tippbe írni, de lett volna egy fogadásom, hogy a Morpheus előtt ki akarnak majd jönni.
  • BooMiller
    #10829
    Fő probléma az hogy valaki befizette a 25 eurót vagy mennyit most meg vegye meg 25 euróért, miközben meg lehet venni 31 euróért :DDDDDD Ez több mint köcsögség, az ne mondja senki hogy játszott vele mert kb használhatatlan volt a megjelenés előtti hónapig. Inkább tesztelt nekik, ezt megköszönték azzal hogy még egyszer lehúzták:DD
  • BooMiller
    #10828
    Idézőjelet értelmezed a DK3-nál? pffff
  • Onikaan #10827
    Mastersen is felvetődött a téma, egy korai tag írta hogy, hogy is indult ez az egész, és ezt én is csak megerősíteni tudom!

    "Ez nem egészen így volt. Az eredeti, nagyon korai terv szerint a pCARS free-to-play lett volna (azaz ingyen letölthető mindenki számára), mikrotranzakciókkal, vagyis mindenért külön fizetni kellett volna, kb. mint a RaceRoomban. A tagok a megjelenés után visszakapták volna a befektetésüket, amiért vehettek volna contentet. Másszóval soha senkinek nem ígérték ugyanazt a befektetésüktől függetlenül."
    Utoljára szerkesztette: Onikaan, 2015.05.06. 14:25:41
  • Inquisitor
    #10826
    "Mert jelen állás szerint hivatalosan 2016 nyara az Oculus megjelenése"
    Jelenlegi állás szerint SINCS hivatalos megjelenési dátum. A Vive novemberben várható, a Morpheus meg 2016 tavaszán, április körül.
    Nincs DK3 és nincs is tervben, a CB meg 2x 1920x1080-as, azaz pont olyan két kijelzős mint a Vive. Most jöttek ki olyan kisebb kijelzők amik már 2560x1440-es felbontást tudnak, még lehet a véglegesben olyanból lesz kettő.
  • Screenracer #10825
    Kábé két és fél éve lett megszavazva WMD fórumon, hogy bejön a Full Member szint és attól a szinttől jár automatikusan a játék.
    Az EA-hoz semmi közük nem volt soha, csak külsősként, megrendelésre dolgoztak nekik. A vérszimulátoros igérgetés meg csak néhány user fejében volt meg, mert hivatalosan SMS-éktől senki se igért ilyet.
    Rögtön a harmadik oldalon ott is van, milyen szimulátort igértek.

    http://wmdportal.com/wp-content/uploads/2013/06/ProjectCARS_Game_Design_Overview_v3.pdf
  • Fantasy18
    #10824
    értem én. csak amikor én támogattam őket más volt a helyzet... és mást ígértek.. mert akkor még rá voltak szorulva pénzügyileg az emberekre.
  • GPx8
    #10823
    Nem jó neked semmi! 25 dodóért tesztelhetted... :)))
  • Fantasy18
    #10822
    Kutyából nem lesz szalonna... ahogy ebből a fos zsidó bagázsból sem... még kb semmi hír nemvolt a játékról mikor már én befizettem a 25 dollárt támogatásképp.. akkor az volt hogy ezen a pénzen megkapom majd a játékot ha megjelenik.. kb 2 hónapja kezdhették el fejleszteni akkor játékot.. most itt vagyunk a megjelenésnél és már sírnak a több pénzért hogy fizessem ki külömbözetet.. kár hogy akkor nem screeneltem le azt hogy megkapom a játékot mert most perelném be az egész társaságot... látszik az EA s múlt rajtuk és az az igért vér szimulátoros dolog sem jött össze mert az assetto és az iracing közelében sem ér... hát köszönjük szépen a nagy kamut majd le warezolom mert ezeknek én nem fizetek többet az is biztos!
  • BooMiller
    #10821
    Elég sokáig fog még maradni:) Mert jelen állás szerint hivatalosan 2016 nyara az Oculus megjelenése, és addig elég sok idő van és változhat.
    De a "DK3" már most nem fullHD hanem 2561 x 1440 de egyenlőre ebből nem kapható "béta" valószínű egy 4K kijelző megjelenéskor de hiába lenne 4K most mi a retek hajtja meg:DDD Addigra kijön egy GPU generáció és azzalnem csak facebookozni lesz jó:D
  • endy papp
    #10820
    Köszi az infót akkor "nyugodt" vagyok, marad a 27"x3, 5760x1080-as felbontás....
  • lac coo
    #10819
    Ugy van, mostanaban eleg jol elnegedem a fulem mellett a flemkeltest, iga6ad van ! :)
  • Pitti
    #10818
    Én egy megoldást látok, nem szabad semmi olyanra reagálni amiből flame lenne, aztán hátha :) én reménykedem mindig...
    Látod úgy néz ki a cars-ból is lesz mégiscsak valami, miért ne lehetne a topikból is
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.05.06. 13:21:26
  • BooMiller
    #10817
    SG bővítmény/ignore én ezeket a "fun"-okat nem látom:DDD
  • BooMiller
    #10816
    Hát ezen beszartam:DDDDDD
  • Pitti
    #10815
    Én sokat kisérleteztem ezzel, 5 colos fullhd kijelző sajnos szerintem kevés, látni a pixeleket a nagyítóval... van néhány játék amivel egész jót ki lehet hozni android telefonon, google cardboard-al vagy durovis dive-al, nekem van mindkettő. De sajnos nem hozza azt látványban mint pl egy 3 monitoros rendszer. A 3d megjelenítés nagyon jó, viszont nem látsz semmit a tükörben nem látod a műszereket, nehezen olvashatóak az adatok.
  • lac coo
    #10814
    Ne remenykedj, amig az alregek, meg a megszokott funok itt vannak, itt balhe balhe hatan lesz :)
    Ac ban kitargyaljuk ha valami szar, dirt rallynal szinten , semmi gond nincs belole...
    No itt ilyen nem lesz ! :)
    Egyenes ember vagyok, errol ez a velemenyem ......
  • endy papp
    #10813
    Érdekes így riften keresztül az eső.
    Igaz biztos nem adja vissza azt amit a valóban látni rajta.
    De mintha szebbek lennének az eső cseppek de lehet csak mások,vagy becsapós az optika.
    Minden esetre szívesen kipróbálnám én is milyen ezzel a kütyüvel.
    Majd egyszer talán...
    Most jött egy pici javítás ,már kezdtem örülni talán a végleges....de még várni kell rá
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.06. 13:10:20
  • lac coo
    #10812
    Egy rossz szavam nem volt meg pedig....! :))
  • Pitti
    #10811
    Egy valamire való admin nélkül ez a topic megint halálra lesz itélve. :(
    Ha ez a cars tényleg lesz olyan jó, hogy érdemes vele foglalkozni akkor én szeretnék egy normális hangvételű emberi stílusú, személyeskedő irónától, szarkazmustól egymás hergelésétől mentes topicot, de ez így sosem lesz az...
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.05.06. 12:56:14
  • endy papp
    #10810
    Mert különben mi lesz....
    Ember a játékról beszélünk....
    Te miről????
  • endy papp
    #10809
    Akkor bocsesz elértettem ,olvastam ,tényleg funra írtad.
    Az általam leminősített verziók ,majd mindenki által leminősítettek volt ,persze csak azoké akik anno megvették és használták ,vagy csak szerették volna,csak tesztelni de nem akart össze jönni,most itt elsősorban a fizikáról beszélünk,de hozzá vehetjük úgy az egészet.
    Én teszteltem nem keveset mivel az elejétől benne vagyok és fikáztam igen ,de láttam is benne potenciált különben úgy mint mások vissza kértem volna a pénzem.......
    Vissza térve a fizikára megint, szerinted leírnám,hogy jobb lett ha tényleg gagyi...
    Saját magam is becsapnám,vele,
    No meg nem tolnám kb 3 hete minden nap,ha időm engedi.
    Az iRacinget heti szinten használom így van mihez mérnem mi merre,az AC is megvan ,az RRE egyenlőre jegelem ,de megvan.


    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.06. 12:49:29
  • Szabi #10808
  • Ra1n
    #10807
    Mi lenne ha nem flémelnéd szét a topikot? Miközben leírod hogy meg kell vitatni a dolgokat egyből ugrasz te is ha negatívum van leírva aztán nyomod ezt a "neked egyáltalán nem fog tetszeni,kb erre még mernék is fogadni." szöveget...
    Itt be is lehet fejezni szépen.
  • endy papp
    #10806
    Ja ja gondolom azért zárt be nem csak ez a topik hanem a konzolos is mert "csak" fikáztad.
    De mind egy is az már nem az én gondom lesz ,ha neked egyáltalán nem fog tetszeni,kb erre még mernék is fogadni.
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.06. 12:36:04
  • sertrex
    #10805
    Ez pontosan így van. Olyan brutál különbség nincs a két fizika között, legfeljebb AC-ban részletesebb. De amíg AC "only PC", addig CARS multiplatformra készült. Sokkal nagyobb tartalommal és funkcióval, hogy minél szélesebb rétegnél betaláljon. Evidens, hogy se idő, se pénz nem volt arra, hogy egyenként minden autóra annyit fordítsanak, hogy az HC szintü legyen. Nem beszélve a pályamennyiségről is. Ezt nem tudták volna finanszírozni, hogy mindegyik lézerszkennelt legyen. Igazából, majd a PC2-re lesz érdemes figyelni, mert úgy néz ki, hogy azzal majd nagyobb büdzséből tudnak gazdálkodni és az alapok már megvannak és van kb. újabb három év rá, hogy már szinte tökéletessel előrukkoljanak. Mindig előszőr hírnevet, pénzt kell szerezni, hogy azután azzal foglalkozhasson az ember vagy akár egy cég, amit igazán szeretnek. Ez most az SMS első független nagy munkája, ha bukik megy minden a kukába, ha siker lesz, akkor meg ki tudja hol lesznek a határok, a jövőben.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.06. 12:36:02