19801
  • lac coo
    #11244
    Palya tapadast nem lehet moddolni, offline en kiprobalnam 80-90 %- on....?
  • Alexease
    #11243
    Nem lenne rossz, mert ez is egyfajta megoldas. De szar a korites.
    Kellene egy rovid teszt palya (kanyarok, skidpad, bukkanok, egeletlensegek, uttipusok, szaraz-nedves reszek stb.) es az autoban ulve (!) ESC, menuk (controller/garage - normalisabb!), allitgatas, OK, es halad tovabb az auto. Igy "gyorsan" veig lehetne tesztelni.
    De igy, ki-belepegetessel, normal palyan, fel perces automata AI pit autozgatassal lenyegeben hasznalhatatlan.
  • lac coo
    #11242
    De milyen hosszú sor ? :)))

    Amúgy jah, mi a fenének kell nekem gyak értelmezhetetlen simitásokat, erőket, stb állítgatnom ? :)


  • Alexease
    #11241
    Ezt emlitette is nehany eve, hogy "10 soros az FFB kodja" :) De igaza van, altalaban mindig a legegyszerubba legjobb.
    Ahogy tulbonyolitjak, jonnek elo a gondok. Valszeg nem veletlenul toltak bele a CARS-ba is ennyi publikus FFB allitast. Egyreszrol profinak tunik, masreszrol manko: "Csinaljatok meg, ahogy nektek tetszik, nekunk nem jott ossze" hozzaallas:D

    A Kunos gumi is hasonlo megoldassal lehet, de az aero es a tobbi is. Valszeg ha lesz eso, azt is gyorsan megoldja (pl. nKPro, amikor eloszor meglattam, felrohogtem az otleten, de teljesen jo volt, foleg a tocsak es feluszasok).
  • lac coo
    #11240
    Igen kb ennyi kell, kasztni, gumi ,felfügg, tapadás :)))

    a többi már csak újabb réteg smink a ronda nőre :)
  • lac coo
    #11239
    Jah, én setuppal jártam így:)
  • lac coo
    #11238
    Jah, odáig nem jutottam el , azt hittem végig csak szorzók vannak :)))

    De most leteszteltem ,sajnos hiába dinamikus az időjárás, eső hatására nem hűl le a pálya, nem változik a szél, nem változik a levegő ....
    egy nagyon kicsit jobban csúszik aztán ennyi .
  • Alexease
    #11237
    Ezert a kontrolleres (analog) menu piszkalasert tokonrugassal dijaznam a keszitoket. Agyrem.

    Multkor majdnem felrugtam az egeszet, mert allitani akartam valamit a kontrolleren, kicsit el volt forulva a kormany, es ahogy beleptem, "elporgette" a kontrollerek listajat. Kilepni meg nem lehet ugy, hogy ne mentse el. Persze sajat, nevre elmentett cucc az nincs, 2015-ben, minek:/ Kicsit ideges voltam, beallitottam mindent elorol, es meg ketszer szivatott meg egymas utan ugyanez:D
    Egyszer elbenaztam (de hat f*sz*m*t), masodikra meg duplan kattintott az eger a kormany kalibracional (nem mai darab), kilepett a kontroller fomenube, persz el volt 90 fokkal forditva a kormany, igy ismet eltekerte a kontroller listat, kezdhettem elorol.

    Nincs bajom a konzolokkal, de ilyenkor azert beleb*szn*k egy kvanagy szekercet az ilyen PC-re megjelent gamepad/konzol optimalizalt agyremszarba.
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2015.05.10. 11:01:38
  • b-type
    #11236
    :)
    "Erzed a kasztni dolest, a kerekek mozgasat, csuszasnal meg elveszi a tapadast, aztan "ennyi"
    Sztem ezt írta le kódban Kunos, talán ennyi karakterrel is.. :D
    (bár hozteszem ezek szerint nem regénynek kellenek)
  • macleody
    #11235
    Replaynél pedálokkal lehet a lejátszás sebességét változtatni, gázpedállal gyorsítani, fékkel lassítani vagy visszafelé lejátszani, kuplunggal meg nézetet lehet váltani.
  • Alexease
    #11234
    Az AC azert jo azonnal, mert "egyszeru" dolgokbol epitkezik, nem bonyolodik bele. Erzed a kasztni dolest, a kerekek mozgasat, csuszasnal meg elveszi a tapadast, aztan "ennyi" (persze meg szamolja a feket meg egyebet, de most igy egyszeusitve jo).

    A CARS-nal egyertelmuen az rF1 parameteres FFB-bol indultak ki. Ami eredetileg 1-2 adat volt, a tobbi "kamu" razos cucc. Ennel, ahogy a forumon lattam, beletoltak meg egy tucat vagy tobb rendesen szamolt parameteres cuccot. Aminek az lett a vege, hogy a sok-sok bejovo dolog oszzeadodik, es lesz belole egy "jo" feszes, rangatos valami.

    Ez a megoldas is jo, de ez durvan erzekeny (lehet) a kormanyra es a beallitasokra. Ahhoz hogy minden autonal, minden erzes eppen jo legyen, ahhoz 1 fajta kormany kell (FFB ero es erzekenyseg), kormanyszog, driver es jatek FFB ero beallitas, plusz a garazs FFB piszka.
    Erezni, hogy jonnek belole az erok (kasztni, felfuggesztes, gumi, kormanymu stb.), csak az aranyok szokatlanok, nem jok, izles kerdese stb.
  • Alexease
    #11233
    Az idojarasnal (Weather Progression vagy mi) van ra kapcsolo ami az idojaras sebesseget allitja. Van Real, vannak szorzok (1–30×) es van Sync to Race (ez kel neked, meg nekem is ;P).
  • mokuci74
    #11232
    Sziasztok,

    Egy gyors "proba" utan en is megvettem a jatekot mert nagyon tetszik, de igy ahogy egyre jobban elmelyulok benne, ugy erzem en is, kell meg ennek egy jopar patch......
    Utoljara a gran turismo 3 eseteben elveztem ennyire egy jatekot
    Billentyuzettel jatszom, tudom, hogy igy szar, de nincs penz kormanyra.Majd lesz talan egyszer.
    ABS,TCS es a stabilitas kontrol be van kapcsolva, az osszes tobbi OFF. Real damage, mechanical failure mind bekapcsolva es itt mar jon is az elso kerdesem :
    Karrierben jatszva nem megy tonkre az auto, kiveve hogy gyurodik a kasztni lathato serulesek stb, de pl 200-al beleszalltam a falba, a kerek kiszakadt de a motor jar tovabb..... wtf ???
    Na mondom nyomok egy quick race-t, itt viszont mar egy utkozes utan megjelent a mechanical failure felirat, aztan meg a motor is leallt.....
    Szoval ezt nem ertem.
    A gumik eseteben, az ikonok szine a homersekletet jelzi ez oke, de hogy mennyire van elkopva azt nem jelzi valami ? Vagy csak en vagyok luzer :) Tovabba szinten a gumik ikonjan lathatoak fuggoleges fekete csikok egymas mellett, azok mit jelentenek ? Ha jelentenek valamit egyaltalan...
    Aztan idomeron ha kicsit kicsuszok nem meri az adott kort, ez oke, de hogy a kovetkezot se.....mert hat kiirni ezt irja ki szoval ez nagyon idegesit....Mondjuk azt sem tudom, hogy a valosagban hogy van.....
    AI opponenttel ugy vagyok ahogy endy irta, 70-80 kozott probalkozom mert kell a sikerelmeny is :)
    Az egesz UI-n szerintem meg lehetne dolgozni egy kicsit, grafikai valtoztatashoz ujrainditas stb, persze lehet az engine ezt megkoveteli, nem vagyok programozo nem tudom(lasd War Thunder, ugyan ez van), de hogy a bill kiosztast sem lehet elerni a pit boxbol.....aztan a replay is szerintem eleg puritan, egy slow motion opciot en szivesen latnek pl...
    Igy hirtelen ennyi :)
  • lac coo
    #11231
    Nekem annyi kérdésem lenne, offline az időjárást nem lehet valahogy a futamtávhoz igazítani ?
    Mert most loopól körbe aztán ennyi ,attól függően hogy sikerült eltalálnom az időgyorsítást ....
  • lac coo
    #11230
    hát AC ban csukott szemmel érzem mi történik, meg simán leköveti a kormány a puklira egyik kerék fel, majd le, másik kerék fel majd le, ezt úgy érzem ahogy kell ....Gyanítom itt a sok állitgatás épp azért van, mert tudták nem a legjobb aztán oldd meg paraszt ha tudod :))
    Igazából másho lsem tekerem körbe a kormányt GT-nél, mégis jó, itt viszont muszáj lassabbra vennem a kormányzást mert rossz, így gyors kanyarokban olyan amilyennek lennie kell, lassúban meg ifa érzés ...Gyanítom itt nem egyszerűen a kormányszöggel van a baj, ott valami a gumi, kormánymű körül is van ...Próbáld ki valamelyik nagyobb F1 -et, normális kormányszögnél szemmel láthatóan alig kell mozdítani gyors kanyarokban, még egyenesen menni is munkás néha, pedig videókon azért nem ilyen ....Ha meg olyanra lövöd be ahogy kellene lennie akkor meg egy lasú kanyarban már át kell fogni :)))
    De lehet egyszerűen csak a az autó kormányszöge és a játékvezérlő kormányszöge körül van egy kis anomália ....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.10. 09:00:18
  • Alexease
    #11229
    Ezeknek a listaknak amugy sincs sok ertelme;)
  • Screenracer #11228
    Próbál meg, hogy steam parancssorba beírod ezt: -dx9ST
  • PSplayer
    #11227
    Thanks.

    És a segítségek, nem látom ki mit használ. Így semmi értelme a ranglistának...
  • Screenracer #11226
    Ha be tudsz lépni a lobbyba, akkor még nincs verseny. Vagy a host vár még belépőkre, ha automata akkor egy perc visszaszámlálás van, vagy már mindenki bent van qualin vagy practice-on. Balra fent van egy nyíl egy körben, ha az egeret ráviszed és sárga lesz betudsz lépni a szerverre. Csak olyan lobbyhoz tudsz csatlakozni, ahol nincs még verseny, ha verseny van már nem is látod a lobby-t a listában. A lobbyban még láthatod, hogy hány perces a quali, hány körös a verseny milyen segítségeke engedélyezettek, milyen időjárás van beállítva, stb... Tulajdonképpen a Shift 2 online részét turbózták fel, de ennél többre lehetett számítani. Addig, amíg nem volt kész addig lehetett várni, hogy majd ez is az is belekerül. Egy fél évet még tolhattak volna a megjelenésen. Reméljük, hogy még patch formájában tudnak komolyabban javítani.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.09. 22:45:26
  • barcalaci84
    #11225
    amúgy legközelebb mehetnénk real wetaher beállítással...úgy elvileg olyan időjárást tölt be ami a valóságban van a pályán...reggel pl Spa-ban esett , pár órával később már kitisztult az idő... vagy beállítani olyat h szárazon kezdünk , de elered verseny közben...
  • Alexease
    #11224
    A Heat Haze a "meleg levego remeges a tavolban" :) Nem sok ertelme van, csak allohelyzetben latni.
    A Bloom az eros fenyviszony valtozast szimulalja. Ha sotetbol vilagosba mesz, akkor hirtelen kivilagosodik, es "lassan" visszaall normalra.

    Sajnos kicsit barkacs lett a progi, elkezdtek, de a vegen kikerult belole nehany lehetoseg (pl. a pitbox-ban [betoltott palya] kulonfele allitgatasok: grafika, hang, kontroller stb).
  • Alexease
    #11223
    Itt kicsit elszalltak az FFB szmitgatasaval es parameterezesevel. Sok-sok mindent toltak bele, minel tobbmindent tudjon "megjeleniteeni" es lehesssen aliytani. Csak nem szamltak azzal, hogy ahany kornmany es igeny, annyi fele vissszajelzes.

    Kunos megoldotta "egyszeruen" es nagyszeruen:) Nem tudom mennyit szamol (valszeg nem vitte tulzasba), de ugy oldotta meg, hogy mindenhol jo legyen es egyben fun is;) Es nem kell/lehet allitgatni.

    Multkor irtam, probald ki a Sauber C9-et eloszor a CARS-ban (5-10 kor, allitgatassal, FFB + kormanyszog - itt kell/lehet), aztan az AC-t. Az AC-ben "hatalmas fityegesed" lesz. A gumi erzes, mukodes meg megint mas...

    Igazabol is eleg kis kormanyszoggel mennek (pl. GT3 es hasonlok), es igy kozepen eleg durvan rangatna. Csak megoldjak szervoval. Anelkul eleg necces, meg egy kissebb turaautoban is.

    Eppen ma mentek Brads-en Qual-t (BSS, #11203), ha talalsz onboard-ot, egyiranyba 90 foknal nem nagypn fordit tobbet a legszukebb kanyarban sem. Itt ugyanugy van belove, probaltak normalisan. De ezeken a kormanyokon, megis eleg necces erzes (keves, rangat, erzekeny, ha nagyobbra veszem vagy lazabbra akkor meg halal).
  • PSplayer
    #11222
    Hali.

    A grafikai effekteknél a heat haze illetve a bloom mit jelent? Vagy valaki berakna egy képet az össz. effektről csak annyi, hogy mi mit jelent. (Nem értem miért kell kilépni a pályáról, ha effektet akarok állítani.

    Jól láttam, hogy nem intik le a versenyt?

    Összességében kib....ott jó a játék (PS4).

    Szerk. A time trial listán hol találom, hogy ki milyen segítségeket használ? PS4-en csak azt mutatja, hogy mivel megy, kormány vagy kontroller...



    Utoljára szerkesztette: PSplayer, 2015.05.09. 22:05:57
  • GeriDoc
    #11221
    És még annyi, hogy LMP Audiban előre toltam a nézetet belsőben annyira, hogy már nem láttam a kijelzőt, az addigi 54-55 fps helyett meglett simán a folyamatos 60. Meg a sebesség érzetem is jobb lett (tudom fordítva kellene lennie, de én így jobban érzem).
    Valaki írta, hogy rF1 feelingje van vezetés közben, ugyan ez jutott nekem is eszembe, olyan rF1-es nő, csak szépen kisminkelve (hogy maradjunk ennél a hasonlatnál).
  • Gadfly13
    #11220
    Jah, a lobby nem túl jó ill. sok más mp ui-val kapcsolatos dolog sem, de talán megcsinálják.
    Amúgy jó kis futamok voltak, ez a Clio nekem nagyon bejövős. :)
    Holnap sajnos nem tudunk szervert indítani, mert bajnoki futam (Seat AC) lesz este, viszont jövő héten mehet majd minden nap a móka. ;)
    Utoljára szerkesztette: Gadfly13, 2015.05.09. 21:54:52
  • lac coo
    #11219
    Ac azért most már jó ! Olyan lenne itt is, egy szavam nem lenne, tudok szűrni mindenre, látom hol tart az event ,
    keres két betűre is, megjegyzi a jelszót, megjegyzi a beírt szót és még az enter is működik ! :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.09. 21:50:51
  • Alexease
    #11218
    En bent is tobbszor elgepeltem:D

    Esetleg ha lenne Favorites resz, az is megoldana. De ilyet nem irok, mert a masik friss fejlesztesben (AC) is megoldhatantan szamukra;))) Bar egy hozzaerto 10-20 perc alatt irna hozza egy tutit (sima HTML/JS) :P
  • lac coo
    #11217
    Flehúztam, persze, azzal indítok :)

    ideges kicsit lökdösős az egész a nagyobb autóknál, vagy rakok rá egy IFA kormányszöget :)

    biztos lehet piszkálni de annyit nem ér nekem, inkább megyek mással :))

    Nagylelkű volt ezt az FFB menüt odalökni az userek elé, de az qanyjukat ....!

    amúgy jah olyan akar lenni, csak nem az igazi, nem csinál butaságot csak szögletes , elnagyolt ....nincs bajom azzal, hogy megforog, nagyobb bajom lenne ha nem forogna csak rossz érzés meg fura ahogy próbál valamit kezdeni vele a gumi .
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.09. 21:48:44
  • Alexease
    #11216
    Ezekkel az elsokerekes cuccokkal, ha durvan, rossz utemben fekezel es/vagy valtasz vissza, gyorsan korbe lehet fordulni. Eloben is;) Nem mondom, hogy tokeletes, de lyan akar lenni mint az igazi;P

    Az FFB-ket felhuzgalod minden autonal (autonal garazsban)? Alapbol mindegyik "felen" van. Ha meg gyengebben hasznalod, akkor a caster-t emeld feljebb az auto setup-ban.
  • lac coo
    #11215
    akkor azért nem láttam semmit ! :P
  • GeriDoc
    #11214
    Kihagytál egy e betűt.:)
    A kamerás kérdés: Ctrl+K - látszólag nem történik semmi, de ezután az ASDW gombokkal tudsz ülés pozíciót állítani gyorsan sokat:) (meg talán balra-jobbra is, de azt nem tudom melyik gombokkal)
    Utoljára szerkesztette: GeriDoc, 2015.05.09. 21:45:12
  • lac coo
    #11213
    Jah, ma már 200 -szor beírtam, hogy simracseries ! :))))
    Legalább MSn volna mint régen, hogy menne a forródrót :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.09. 21:43:18
  • Alexease
    #11212
    Ez a lobby egyelore egy szar:) Ha mar nem listazza az egeszet, nem lehet sorbarendezni, nem lehet normalisan filterezni (pl. orszag alap lenne, de meg listabol palya es auto stb. - de mi a tokom az, hogy rovid meg hoszzu palya?! tipikus "gyere be es zuzzal" stilus), akkor legalabb a beiros mezot megjegyezhetne, ha nem talalja. Sot, ha esetleg toredekszora keresne, meg az is a technika csodaja lenne (1980-ban:D).

    De igy: ulok, gepelek, enterelgetek, frissitek – es kozben gozom sincs, hogy letezik a szerver vagy eppen verseny van vagy mi a retek?!:)

    Ha ezt az userek talaltak ki, akkor a gamepad-es free-server huszarok voltak a tobbsegben:/
    Az AC is szar volt, de ez ratesz meg egy lapattal:D

    Hihetetlen, hogy 15 evnyi szimes felhajtas, F1C, rF1, GTR es race sorozat, rF2, iR, es a "konkurencia" AC benazasa utan, egy ilyenmodern cuccott sikerult osszerakniuk:DDDD
  • lac coo
    #11211
    jó ez a clio csak az ember ne erőltesse túl :))
    Brnoi versenyen kerestem a minél rövidebb féktávot, mikor túlcsúszik, keresztbe akar nagyon állni, akkor azért már érezni hogy az igazi valami .

    sok autót nem találtam ami tetszik, illetve a kormány ffb páros a rossz soknál ,lökdös rángat középen egy kis laza lyukkal a közepén .
  • Alexease
    #11210
    Ami kizaro tenyezo szokott lenni, az a DX futtatas, de ez elvileg megy DX9-cel is. Talan van valami alap HW funkcio, ami miatt nem indul?! De igazabol gozomsincs:/
  • lac coo
    #11209
    ezeket a fákat honnan ásták elő ??, :)) Bennt maradt rF1-ből ?




    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.09. 21:31:57
  • lac coo
    #11208
    olyankor asszem már verseny van, nem látni a szervert ....
    De előbb én is beléptem a szerver lobbijába, de semmi nem történt ....
  • macleody
    #11207
    Ja, tök izgi volt. Beléptem, nem történt semmi. Kilépek, keresem megint a szerót, sehol.
  • lac coo
    #11206
    totál használhatatlan ez a lobbi, vagy ott ülök tíz perceket, vagy lemaradok .....
    Legalább látnám a szervert, hogy verseny van még 2 kör vagy valami ....ilyen vacak még AC se volt a bookingos időkben :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.09. 20:48:07
  • Danecay
    #11205
    Lehet hülye kérdés, hiszen adott a minimum HW a játék futtatásához, de van rá esetleg akár egy minimális esély, hogy elinduljon egy HD4870-es VGA-n, ami ugye a minimum igény alatt van AMD oldalról, ugyanakkor nagyságrendileg és tudásban ott van ahol az nVidia-s minimum, a GTX 260, sőt, talán egy picivel jobb is. Tesóm szerette volna kipróbálni a játékot, de sajnos már a logo után nem ment tovább :( Tipp, ötlet, trükk esetleg, vagy felejtős a dolog?