19801
  • Danecay
    #11004
    Akkor eddig mi alapján írtál véleményt? :)
  • Danecay
    #11003
    Sziasztok!

    Na, lejött a "DEMO" Figyelemmel kísértem közben a topicot és olvastam, hogy érdemes a FFB-t fentebb venni. Ezt hol tegyem meg? Az Options menüben a Controls/configurations-ban van egy olyan érték, hogy FFB ami 100-on van és nem is lehet fentebb húzni, azttána FFB calibration menüben is vannak különböző csúszkák ahol rögtön az első a Tire force, meg aztán írtátok, hogy autónként is lehet. Gondolom érdemes az átfogó FFB-t fentebb emelni. Melyik lenne az?
    Az FPS értéket hogy lehet kiíratni? olvastam ilyet, hogy Ctrl-S meg Alt-K de nekem egyikre sem csinál semmit, vagy ez még a fejlesztési verziókban volt elérhető?
  • lac coo
    #11002
    Nekem még nem hozta a futár, de megnézem rögtön a Reload verziót, hátha tényleg a kutyát kell elővennem holnap ...:))
  • Ra1n
    #11001
    Na lepróbáltam. Szimulátort nem vártam nem is kaptam.
    Az AI ostoba. Kilök,nekemjön, néha meg annyira erőszakos hogy simán levágja a kanyart és kint a füvön előz ahol szarik megcsúszni...Apropó fű,mi se nagyon csúszkálunk, számtalanszor lemegyek ívről kint van a fél kocsi a füvön csőgáz és tapad a vas mintha egy F1-es az aszfaltra...
    Az ütközésekről minden elmondható de hogy fair lenne...Bevág elém egy ellenfél hátsókerekes vassal bal hátulját rámhúzza...Én kilökődöm a francba neki egy kicsit kimegy a segge és megy tovább mintha mi se történt volna egy szemvillanás alatt korigál, ez nyilván így történik főként hátsókerekes paripáknál...:)
    A fizika és szimuláció élmény autókázásra jó, FFB szuper. Eső az korrekt kihívás ha ömlik. És kábé ennyi,nem attól lesz valami szimulátor hogy mármár nevetségesen reálisan pattog,komolyan ha egy gt3-as porka úgy szökdécselne a pályán ahogy a játékban egy két helyen, a porka cégnél már főbe lőtték volna a vezérigazgatót...Nem beszélve a néha irreális megcsúszásokról amit való életben egy szemvillanás alatt korrigálna az ember,na itt sehogy sem lehet sokszor....
    Továbbá nem tartom magam schumachernek de a nagy nürburg pályán simán versenytempóban nyomom a hibátlan köröket bármilyen vassal...Ez is jól jellemzi mennyire szimulátor a dolog, ehhez képest sokszor még a Forza is durvább kihívást mutatott, bár annál azért pár dologban előrébb járunk....
    A grafika szuper, mindent koxra rakva toltam 60fps-el, az egyedüli ami nem tetszik az a tükröződés effektus ultrán,gyakorlatilag ez gagyi. Mintha krómmal festették volna le az autók egyes elemeit.... Apropó graf, nvidia-soknak ajánlom figyelmébe (aki teheti) a DSR-t, 2560-ra rakva SMAA nélkül low fxaa-val jóval szebb a kép mint a szutyok élsimításokat felkapcsolgatva, és nem zabálja az fps-t.:)

    Mindent összevetve szuper hogy kijött,de amikor fejleszteni kezdték még nem erről volt szó,ez bizony nem az a kemény szimulátor amit réges rég beharangoztak,és messze nem játszik egy ligában az AC-val sem (amiben történetesen nem pattog szarrá minden autó, és rendesen küzdenem kellett az első órákban egy hibátlan jó körért versenytempóban).....
  • lac coo
    #11000
    Szep szep a PC, de nekem nagyon ritkan jut eszembe rola a realisztikussag, eso pl kifejezetten kiabrandito, az nem ilyen eletben..
    Mega fak sem, a gagyi 3D fu se, meg meg sok minden :-)
    Valahogy olyan erzes nekem mintha allokepre gyurtak volna, esmozgasban mar eleg sokszor olyn fura.Nem ronda, sot szep, de fura ....
    AC meg olyan amilyen, ha majd itt haromszor kell belenyulnom a Prabolocaban merttulkormanyzott es ezt egyertelmuan erzem is, akkor lesz a Cars vitaalap :-)
  • lac coo
    #10999
    Az nem eszik sokat....
    Amugy ha alig vetted eszre, akkor akkorat csak nem dob az elmenyen :-)
  • Timbu
    #10998
    Ok, köszönöm.
  • Alexease
    #10997
    Lehetne meg boven sorolni, mi van benne pluszban az AC-hoz amit szamol, es aminek vonzata is van. Pl. a fenyszoro/"kozvilagitas" alap hogy vilagit, de az arnyekot is vet, tukrozodik, csillog stb. Valszeg nincs ingyen, es nem hiaba nulla szinten vanmegvalositva az AC-ban. A felho nem csak ott van (es korbe-korbe forog mint az AC-ban), hanem olyan amilyen kell, ugy mozog es arra, ott esik csak az eso, es arnyekot is vet.

    A lenyeg, ha ossze akarja valaki hasonlitani a kettot, akkor eloszor erdemes AC-szintre lebutitani a CARS-t. Egy kamion vagy F1-es auto baromi sokat fogyaszt az 1.3-as Swift-hez kepest, de azert vannak ahhoz kepest elonyei is;D
  • endy papp
    #10996
    köszi megtörtént.
  • endy papp
    #10995
    Mivel eddig senki nem hozta fel ,én is csak 4-5 napja vettem észre és igazából nincs olyan nagy jelentősége,vagy mégisde a mozgó fákat is valaminek meg kell hajtani.
    Gondolom azért ez sem mindenhol látható már ami az autós szimeket illeti,biztos eszi miatta rendesen a gépet.
    Igazából először replayban szúrtam ki,azért ez is dob a játék élményen...
  • Alexease
    #10994
    #10990
  • w77d
    #10993
    srácok az asetto corsához mérten ennek durvább a gépigénye, vagy éppen kevesebb?? kezem a buy gombon, de nem merem lenyomni.. Az Asetto high beállítások mellett egy olyan 50-60 fps-t tud nálam...
  • GPx8
    #10992
    Csak, hogy tudjam: nem maradtam le semmiről...
  • Screenracer #10991
    Patch 1.2 (07/05/15)
    Bug Fixes:
    * PC - Online - "Vote to Start" indicator not visible for host
    New Content:
    * Unlocked the Lykan Hypersport and Livery Pack (It has a Deadmau5 livery he uses on his BAC
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.07. 19:08:38
  • Alexease
    #10990
    AC-val sem/nem erdemes osszehasonlitani, max csak akkor, ha ugyanolyanok a feltetelek (napszak, dinamika).

    A CARS-ban "eleg komoly" a felho es az egkep szamitana es dinamikaja. Honapokig piszkaltak. Nem csak azert, hogy jol nezzen ki, hanem hogy a Fold pontjahgoz, evszakhoz, napszakhoz passzoljon minden (feny, arnyek, szinek, felhok stb). Sokat zabal. Nalam korabban, ha kikapcsoltam mindent felhot es dinamikat, diplajara nott az fps (nappal, szaraz idoben!). Esoben es/vagy ejszaka hasznalhatatlan volt;D

    Ezzel szemben az AC-ban az osszes dinamika az 1db vetitett fenyforras arnyekokkal, reggeltol estig. Felhonek meg betett ultra-gagyi felho lapokat, amit korbe-korbe forgat a palya korul;D Termeszetesen ejszaka, dinamikus fenyek, fenyszorok, idojaras nincs.

    Vagyis az osszehasonlitasoknal, ha mast nem is, de ezeket erdemes beleszamolni.

    ui.: Az olyan aprosagokkal ne foglalkozzunk, hogy az AC elvileg 333Hz-zel, a CARS pedig 600Hz-cel szamol:) Ettol persze nem lesz jobb, de azert szamolni kell...
  • BooMiller
    #10989
    Ezt félig vissza vonom:) elkezd esni az eső mint a disznó, vezetek kimegyek gumit cserélni kint maradnak még egy kört csomóan.. Bejönnek elém heten:DDD Ja persze, ez jól haza bassza az egészet ahogy van...
  • Screenracer #10988
    Csak ha lobby-t csinálsz ott tudod beállítani, hogy milyen kameranézet legyen. Legjobb ha egy gombhoz renedeled a kormányon vagy billentyűzeten és egy-két gombnyomás. Vagy Steamen parancssoba írd be, hogy -novr .

    Jött valami javítás, frissítés az előbb. Project CARS v1.2 -18,2 MB
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.07. 18:17:00
  • SityiSXT
    #10987
    Attól függ, mikor volt az a pár napja... De egyébként az utóbbi egy-két napban annyi történt mindössze, hogy kiszedték a WMD logint és a gyep megjelenítésének sebességén kalapáltak egy kicsit. Azért azt hadd kérdezzem már meg: mire számítottál, mi változhat pár nap alatt?
  • BooMiller
    #10986
    AI-val egész jókat lehet menni:) Ez offline karierre egész jó online egyértelmű AC..
  • endy papp
    #10985
    Köszönjük az ismertetőt.
    Project Cars
  • GPx8
    #10984
    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez 1:1-ben az a verzió, amit még pár napja TM-ként tesztelhettem. Akinek van ilyen tapasztalata, az tudja igazolni?
  • SityiSXT
    #10983
    Egy lelkes AMD tesztész írta ezt Ian Bell után:

    "Ian I have substantial an real proof that is a driver problem. I've even run a Bench last night (4am Chile) just to triple check about Windows 10 and there is about a 35% performance increase for minimum frame rate on a given situation, while Crossfire is 15-25% worse (that's always vs Windows8) demonstrating that is definitely a Driver issue."
  • endy papp
    #10982
    Oké köszi, de hol pontosan? ,lécci írd meg ha megtalálod és gép előtt leszel
    Már nem 1x mentem végig az összes beállításon ,de nem akarja a tutit,de ez már pár hete így van sajna....
  • Screenracer #10981
    Jobb felső sarok, négyzetben három vizszintes vonal, option &...
  • SityiSXT
    #10980
    Ian Bell nemrég megerősítette, hogy driverprobléma. Az AMD meg bealudt a driverével/profiljával. Szóval ha új Catalyst jön ki, az sokat dobhat majd.
  • csokiskex
    #10979
    Megvettem korábban az AC-t is, azt is szeretem. Érdekes, hogy az AC FHD felbontásban med-high beállításokkal 80-100fps, ez pedig FHD med-low beállításokkal 40-60. Lehet tényleg van valami a Radeonokkal? Ennek ellenére eddig bejön a játék ( csak 3-4 órát játszottam vele). 20 versenyzővel rajtnál nincs semmi gond, nálam az AC olyankor megizzasztja a gépet...
    Utoljára szerkesztette: csokiskex, 2015.05.07. 16:15:38
  • BooMiller
    #10978
    Öööö az érdekes de gondolom van élsimitás, nekem rajtál esőben esett be 30 alá picivel.
  • Gadfly13
    #10977
    Úgy néz ki sikerült kibogoznom a dedicated server rejtelmeit. Ha minden jól alakul, akkor este kipróbálhatnánk/tesztelhetnénk a multit is. ;)
  • barcalaci84
    #10976
    Nekem i5 3570k 4,5 GHz és 280x mellett multiban celegyenesben 30 alá is beesik maxon
  • Alexease
    #10975
    Most nincs elottem a progi, de van ra allitas, hogy fix/allithatatlan legyen a kamera, ami a ket fix onboard-ot jelenti.
  • Alexease
    #10974
    Olyan programban, amiben "gondolkodo" AI van – mint ebben, ISI alap – mindig "maceras" a verseny, de foleg a karrier. Azokban "mukodokepesebb", ahol "drotonhuzott" cucc van, massziv catchup-pal. Ha rendesen "vezetnek", versenyeznek akkor barmi megtortenhet.
    Foleg akkor "bosszanto", ha fix pontot vag yhelyezest kell elerni a tovabbjutashoz. Az elore scriptelt catchup AI eppen annyira "tesz be", hogy megoldhato legyen de izgalmas (ha kell megvar, "elenged", kicsuszik, elromlik, fel kor hatranybol megeloz stb).
    A szamolt AI-nal necces, ott mindegyik magaert kuzd;D

    Igazabol minnel jobb az AI (script es cacthup nelkul), a nagykozonsegnek annal unalmasabb es bosszantobb lesz. Egy jo AI mezonyben mar 2-3 elozes is jonak szamit (persze nem 20%-os AI van:D). A "nagykozonseg" gyozni akar, 3-5 kor alatt (vagy 10 koros endurance versenyen:D) 8-10 AI-t legyurni.
    Az rF2-ben, ahol mar eleg jol vedik az ivet (az idealis ivet is, ha mar gumizott vagy vizes/szaraz!), jol tamadnak, 2-3 auto megy egymas mellett, akar 5-10 koron keresztul lehet kuzdeni 1db AI-val (auto/palya fuggo).

    A CARS-ban is piszkaltak sokat az AI-t (a BETA-ban volt egy tucat egyedi allitas ra, most nem lattam hogy meglenne[?!]), egyreszt hogy fejlesszek az alap rF1 cuccot, masreszt, hogy a konzolos/nagykozonseg stilusnak is megfeleljen. De attol meg megmaradt a "gondolkodo" reszuk.

    Eddig csak rovid teszt versenyeket mentem (pl. lenti videok), inkabb csak a mukodest neztem (fps, ffb, beallitasok), de az Ai-val sem volt (nagy) gond.
  • potyoro potyka
    #10973
    Hol találom a grafikai beállításokat?
    Köszönöm!
  • endy papp
    #10972
    Jaj bocs elfelejtettem az előbb kérdezni.
    Tudsz é valami megoldást,beállítást,vagy esetleg valaki más, tud ebben segíteni.
    Előre is THX.
    Hogy lehet úgy beállítani hogy mindig cokpit nézet legyen.
    Állandóan lökös kamerára teszi,ez főleg akkor gond ha a multinál nem tudom átváltani mert nincs engedélyezve.
    No meg úgy általában mindig állítgatni kell.
    A kamera beállítás menüből úgy lépek ki hogy cokpiten van jobb oldalt el is menti,látni a kis ikont de mégse jó.
    Igaz ha egyszer már benn vagyok a játékban ,pl egy versenyen,ott átállítom,utána úgy marad de ez sem mindig működik.
  • endy papp
    #10971
    Remélem azért ha jön javítás nem kell elölről kezdeni a karriert mert akkor
    A karrierre is ráfér pedig csak az elejébe szagoltam bele,volt "nemulass" az egyik versenyen.
  • BooMiller
    #10970
    Levettem highra kb 50-60 fps ez erre teljesen elég:)
  • Gadfly13
    #10969
    Ha hazaértem megnézem én is számszerűen az FPS-t, de ahogy reggel is írtam 20 AI-val szinte max grafikán nem éreztem akadást. Nekem is egy 7870-esem van (DC2TG-2GD5-V2).
  • BooMiller
    #10968
    A jólt módosítanám:))) Ultrán AA nélkül FHD 30 az alábbin menet közben 40 felett egyedül 60 felett az nem rossz mert a GPU nem egy mai darab:)
  • Screenracer #10967
    Az úttörő ott segít, ahol tud.
    Én még nem állok neki a karriernek. Még várok pár hetet a patchekre, mert hogy jönni fog még néhány az biztos, főleg multihoz. Amúgy már random belekezdtem korábban én is , de még sok hiba volt benne és ez a profil törölgetés se volt karrier barát. :DDD
  • BooMiller
    #10966
    7870TahitiLe/i5-3570 4.5Ghz, konkrét FPS-t nem néztem de minden maxon sem receg 20AI-val.
  • SityiSXT
    #10965
    Milyen VGA-d van? Sajna Radeonokon jelenleg nem fut jól: a Madness motor egy olyan driveres limitációba ütközött, ami nVidián nincs. Az AMD tud a dologról, és azt ígérte, a megjelenés után kiadnak egy profilt a játékhoz, ami a Cars esetében feloldja ezt a limitációt. Mások szerint a Win10-es driver sokat dobott a játék alatti teljesítményen, és elvileg valahogy át lehet mókolni Win8.x/7 alá is.
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.05.07. 13:03:04