7268
  • PeTakii
    #6779
    A Headhunter packek adnak 1-1 unique/legendary fegyvert (már nemtudom), illetve egy-egy head skint (innen is a headhunter) ad minden karakterre. Ezen kívül sok pluszt nem jelentenek. Az Upgrade pack 2-t pedig már csak akkor érdemes megvenni, ha kijátszottad 3x a játékot és még mindig tetszik annyira, hogy még nyolcszor nekifutnál:) Addig szerintem felesleges pénzkidobás, mert lehet, hogy addigra bőven ráunsz.
    Amúgy igen, a main játékban is van egy raid boss, a DLC-kben pedig van 1-1, talán van olyan is amiben kettő, de kifejezetten nehezek(jó build kell hozzá, legendary fegyverekkel, cuccokkal). 4 ember is meg tud velük szenvedni rendesen, mert ha meghal mindenki, újra max hpn lesz.

    Illetve még annyi, hogy ne keverd a Vault Hunter Pack-et az Ultimate Vault Hunter móddal. A játék három részből áll: 1. Vault Hunter mode 2. True Vault Hunter mode 3. Ultimate Vault Hunter mode, ami annyit takar, hogy háromszor játszhatod végig, a játék vége felé egyre kevesebb a sebzésed, regenerálódik pl. az enemy élete, több értelmet nyer a slag, illetve még több ilyen nehezítés/könnyítés, kinek mi.
    A vault hunter pack 1 adja az Ultimate Vault Hunter módot, a Pack 2 pedig az Overpowered szinteket, amit párszor már leírtam, hogy mit takar.
  • andreas111
    #6778
    szerintem egyáltalán nem nagyképű,sem lekezelő szerintem egyszerűen csak annyi hogy már annyira unja az állandó beszólogatást,amit meg lehet érteni és valljuk be azért kapta,kapja az ívet rendesen a fordítás miatt,bár szerintem teljesen alaptalanul,már nem rajta múlik ez a dolog ő is leírta párszor majd kiadja ha már úgy áll a dolog,nem tudom igazán megérteni miért ennyire agresszívek,türelmetlenek az emberek...már el tudom képzelni hogy ezek után nem érdekli,de ha úgy is van én nem hibáztatnám emiatt sem,mindegy hát mindenki azt gondol amit gondol,ez az én véleményem

    én még várom türelemmel még mindig a fordítást,direkt azért nem kezdtem még bele nehéz megállni de türelmes vagyok.
    Az első része úgy magával ragadott a játéknak,először tökre ellenszenves volt nem tudom megmondani miért,de amint kipróbáltam másfél,két hétig napi 5-6 órán keresztül nyomtam amíg végig nem nyomtam,úgy beszippantott az egész játék,csak remélni tudom hogy legalább ugyanolyan hatással lesz rám ez is,vagyis legalábbis amint hallottam még jobb is sokkal,úgyhogy már várom!
  • zolimolika76
    #6777
    Hát sajnos semmire nem ad választ,csak nagyképű,és lekezelő stílus sugárzik minden mondatából.Már levette a kezét a játékról,és nem igazán érdekli a dolog hogy és mikor végződik. Nem ezt érdemli egy ilyen játék. 15 év fordítás ide-oda,úgy tűnik nagy falat ez......
  • petrov144
    #6776
    A Borderlands magyarosítással kapcsolatban:
    a magyarosítás fórumban i2k október 10-én közzétett, szerintem korrekt és egyértelmű, de mindenképp hiánypótló közleménye is olvasható.
    https://sg.hu/forum/tema/950654595

  • petrov144
    #6775
    A Vaul Hunter Upgrade Pack 1-el elmehetsz 61-es szintig, meg új lootokat is ad, ha jól tudom, meg pl kibővül a max fegyver limited a black marketen.
    Az Upgrade Pack 2-vel 72-es szintig mehetsz el.

    De ahhoz hogy 50-es szint felé juss, szerintem már mindenképp Ultimate Voult Hunter módban kell játszanod.

    Headhunter Packokat nem ismerem.
  • jan5650
    #6774
    Köszi a sok infót!

    Ezeket a Headhunter Packokat érdemes megvenni? Esik bennük valami fontos tárgy?
    Akkor ha jól sejtem miután elértem az 50-et érdemes megvenni a Vaul Hunter Upgerade Pack 2-őt.

    Egyébként ebben a játékban vannak Raidek?
  • PeTakii
    #6773
    Gyakorlatilag abban szinte minde bennevan, kivétel az ún. Headhunter Packek, amik ilyen "mini-DLC-k", egy pályán játszódnak, kb 10-15 perc sztori és a Borderlands világ apró mellékszálait viszik tovább, különböző témákban, pl. Halloween, esküvő, karácsony, stb. Ezen kívül még nem tartalmazza az Ultimate Vault Hunter Upgrade Pack 2-t (az elsőt igen), ami még plusz 11 szint, ha jól emlékszem és még 8(!) újrajátszási lehetőség az alap 3-on felül, még több loottal és új legendary fegyverekkel. Ezt később is meg lehet venni, de csak akkor van értelme, ha valakinek tényleg annyira tetszik a játék, hogy ennyiszer nekifusson :D

    A DLC-k közül pedig szinte mindegyik nagyon jó, a Tiny Tinás kifejezetten (gyakorlatilag rá se ismerni a játékra, annyira átalakul a sztori és a kinézet is)
    A legendary fegyverekre pedig visszatérve még egy kicsit, érdemes megnézni őket a neten, mert úgy 95%-ban az end-game weaponok legendaryk, megvan, hogy melyik classhoz melyik jó, illetve melyik játékstílushoz mi kell.
  • jatiking
    #6772
    http://store.steampowered.com/sub/32848/
  • jan5650
    #6771
    DLC-k közül mit érdemes megvenni?
    Nekem GOTY verzió van meg, azt sem tudom, hogy ebben pontosan mi is van benne.

    Illetve van-e esetleg olyan DLC, amiben minden megvan?
  • PeTakii
    #6770
    Én mindenféleképpen azt ajánlanám, hogy párhuzamosan csináld a fő és a mellékküldetéseket is, mert ha csak a főküldetésekkel haladsz, úgy a sztori 75%-ánál el fogsz jutni arra a pontra, ahol kb 2-3 szinttel magasabbak lesznek az ellenségek (a minibossok, vagy badassek pedig még ennél is magasabbak), a játék mechanikája szerint pedig a magasabb szintű ellenfeleket kevésbé sebzed. Szóval megéri csinálni a mellékküldetéseket, még ha nem is mindegyiket, akkor is szükséges. Meg persze egyszerűbb folyamatosan játszani, mint visszarohangálni a mellékküldikért, amik kisebb szintűek mint te (olyan szinten marad, amin felveszed). Persze nem kötelező felvenni őket azonnal.
    Mi általában mindig úgy játszottuk, hogy vittük a sztorit, mellé a nagyobb xpt adó mellékküldiket, majd utána második végigjátszásban már fő+melléket is megcsináltuk, aztán harmadikban szintén mindent, mert így lehet a legjobb lootot és legtöbb xpt megszerezni.
    A DLCkről pedig annyit, hogy általában az első végigjátszás után van értelme megcsinálni őket (Tiny Tina-t főleg), mert jó pár utalás van a sztorira, olyan dolgokra is, ami csak a legvégén derül ki. Általában az összes DLC-ben van valamit, amit jobb, ha a fősztoriból tudsz meg :D
  • petrov144
    #6769
    Én nem tudtam h lenne ilyen, vegyesen csináltam és bőven azelőtt elértem az 50-et, hogy vége lett volna a TVHM végigjátszásnak. Igaz én ilyen minden fűszálat felderítő típus vagyok.
  • jan5650
    #6768
    Régebben írtak olyasmit, hogy ha a TVHM-ban csak úgy leszel 50-es, ha először csak és kizárólag a Story Questeket csinálod még, és utána a Side questeket, mert hogy azok hozzád skálázódnak. Ez igaz?


  • petrov144
    #6767
    Bizony, egy Bee és egy conference call pl ütős páros. +ilyenkor a magas lövésgyorsaságú fegyverek, mint az RRJ által írt SMG-k is felértékelődnek egy egyszeri nagy sebzésű fegyverrel szemben. Hát még ha az fegyver slag-es is :D
  • NeoMaN
    #6766
    Majd 200 óra játék után, amikor megfelelő fegyvered is lesz hozzá, majd rájössz mi a jó benne. :)
  • RRJ
    #6765
    Talán láttál már olyan pajzsot ami ad némi plusz sebzést (AMP sebzés) a fegyveredhez cserébe levon jó pár egységet a pajzsenergiából. Feltétele: maxon kel legyen a pajzsenergia, ebből következik, hogy csak max 1 lövéshez ad extra sebzés és várnod kel, hogy újra feltöltődjön a pajzs a következőhöz.
    A Bee ezzel ellentétbe nem von le semmit a pajzsenergiából, tehát míg maxon van a pajzs addig minden lövésedhez extra sebzést ad. Ez az extra sebzés hatalmas plusz: pl: UVHM moban (lvl 61-es szinten) :én smg-et használok, amik kb 15.000-t sebeznek, ehhez hozzájön az ebben a módban szerzett bee, ami +120.000 sebzést ad minden lövéshez...add össze :)
    Hátránya, hogy viszonylag kicsi a kapacitása és ahogy fentebb írtam maxon kell tartani
    Utoljára szerkesztette: RRJ, 2015.10.04. 17:59:17
  • jan5650
    #6764
    Egyébként miért ilyen jó ez a Bee? Nekem már dobta, de el is dobtam, mert nem láttam benne semmi extrát :D
  • RRJ
    #6763
    jan5650 egy tipp tőlem is: (és mindenkinek ajánlanám aki nem ismerné)
    Érdemes beszerezni Headhunter 3: Mercenary Day DLC-t, baromi jó a loot: a boss Tinder Snowflake is jól dob de a lényeg a legyőzése után jön egy vonat amin van 2 láda :) hatalmas loot (megmerném kockáztatni, hogy van olyan jó mint a golden key-el nyitott láda)
    -UVHM módban nem egyszerű egyedül legyőzni de Bee pajzzsal és egy kis taktikázással legyőzhető.
    Utoljára szerkesztette: RRJ, 2015.10.03. 20:14:41
  • NeoMaN
    #6762
    megy a multi simán, mindig talász partenereket
    ennek a játékbnak a multi a lényege
  • petrov144
    #6761
    A sztori küldetés-side quest vegyesen csinálható szerintem, de a dlc-knek csak akkor ugranék neki, ha már legalább true vault hunter mode-ben vagyok (második végigjátszás). Akkor 30-as szintről indulsz neki és 50-es szintig juthatsz el.

    Annyi hogy a TVH módban a tapasztalatok szerint a DLC szintezés elég érdekesen van megcsinálva, pl ha 36-osként elkezded a scarlett DLC-t, az első küldetés hozzád igazodva 36.
    Ha ezután visszatérsz, fejlődsz a főjátékban, 40-ig mondjuk, akkor ha megint visszamész a scarlett DLC-be, ott lesz a megkezdett 36-os küldetés. Viszont ha azt megcsinálod, már a következő 40-esre igazodik ott is.

    UVHM-ban (harmadik végigjátszás) már minden hozzád igazodik, ott nincs olyan h túl nagy eltérés lenne a küldetés szintje és a játékos szintje között. De jó nehéz, slag nélkül nem nagyon tudsz eredményt elérni.

    Ami a lootolást illeti, nekem két nagy "kincsesbánya" volt a játékban, a scarlett dlc treasure room cuccait akkor tudod farmolni, ha
    1.08-as (20130829) verzió alatti a játék, de csak TVH-től kezdve érdemes (hiszen normal módban a begyűjtött arany cuccok max 30-as szintűek lehetnek ami elég lightos lehet a későbbiekre nézve). Szóval én normál módban DLC-t nem "pazarolnék el"

    Ha game of the year edition van feltéve, akkor ez treasure room lehetőség már patchel "javított", csak macerásabb módon lehet megoldani :(

    Ha UVH módban kezdesz neki dlc-knek, azok már elég nehezek szerintem, ott meg előtte a sztoriban a wildlife preservation loot midget-ket érdemes farmolni.

    Meg nyilván egy jó class mod meg legalább egy spéci fegyver nem árt, bárhol is vagy.
    + a Bee pajzs, amit sajnos szinttől függetlenül csak a sztori vége felé tudsz megszerezni (esetleg a tiny tina dlc-ben), de ha ott vagy, mindenképp szerezd meg.

    De biztos van, aki ezeket jobban tudja, good luck
  • jan5650
    #6760
    Még annyit kérdeznék, hogy milyen sorrendben csinálja, hogy a legtöbb XP-t, legjobb Quest rewardokat kapjam?

    - Vigyem végig csak a Story Questeket
    - Utána az összes Side Questet
    - Sorban a DLC-ket

    Vagy nincs jelentősége, ha vegyesen csinálom a side és Story Qeusteket?
  • jan5650
    #6759
    Halihó!

    Most tervezem megvenni a játékot. Mennyire halott a Multiplayer része a játéknak?
  • MoRT2195
    #6758
    Ha nem beszélnének itt a magyarításról, akkor semmiről sem beszélnének itt... Kár is ide jönnöd legközelebb, mert nagy valószínűséggel megint csak csalódni fogsz.
  • andreas111
    #6757
    ne veszekedjetek már srácok,de most tényleg milyen hír morzsa kellene ha egyszer a fordító leírta hogy idén kész lesz... ezen nincs mit ragozni,mit kellene kiírnia? :)
    a másik dolog amit meg nem értek hogy tényleg úgy fel van mindenki háborodva mint ha ez a kötelessége lenne a fordítónak hogy most megcsinálja,jó oké értem hogy be lett jelentve hogy elkészül de,ha jól tudom hobbiból saját magának csinálja a fordítást,vagy bocsánat ha rosszul fogalmazok tehát úgy értem nincs mit a szemére hányni,hiszen ő ezért nem kap se pénzt,és lassan már egy szép szót sem én nagyon örülök hogy készül a fordítás mert sajnos vagy nem sajnos analfabéta vagyok idegen nyelvből,azért is ahogy már írtam korábban én akár meddig várnék türelemmel..... de tényleg leírta hogy idén biztos meg lesz,akkor ezen nincs mit beszélni én várom,és köszönöm a kedves fordítónak a rá szánt idejét! :)
  • petrov144
    #6756
    Igen, már többször végigvittem angolul. Nekem ok így, mert marha jó játék, csak új élmény lenne megnézni a fordítással, mint ahogy az 1. résznél is volt. Egy utolsó végigjátszás magyarul.. hiszen lassan "lejárt lemez" lesz maga a játék is, ott van már a pre-sequel is pl.

    Én is fordítok jelenleg is mást és részt vettem régebbi projectekben. Ez nem jól menedzselt dolog, ez nyilvánvaló. Tényleg nincs másról szó már a topicban, de szerintem reális az igény az emberektől a beharangozás után legalább a tájékoztatásra.

    Aki meg nem beszéli a nyelvet, gondolom nem egy késlekedő magyarosítás miatt fog angulul tanulni. Úgy tudom a fórumban volt aki csak azért vette meg a játékot, mert már úgy gondolta hamar kész lesz a magyarosítás. Szóval ezért nem ártani némi info morzsa.
  • Sheltem
    #6755
    Kicsit kezd unalmas lenni, hogy hónapok óta a magyarításon megy a picsogás(most jöhet valami lehurrogó komment, hogy "akkor ne olvasd" és egyébb "szellemes" dolgok.
    Akármikor látom, hogy Borderlands2 nél új hozzászólás van benézek, gondolván valaki éppen valami jó kis lootot vagy esti élményt oszt meg erre megy a szerencsétlenkedés, hogy mi van már a magyarítással.
    Ennyi idő alatt minimális aggyal már meg lehetett tanulni annyira angolul, hogy megértse a teljes szöveget bárki...

    Szánalmas ami ebben a topicban megy...
    Jöhetnek a sárdobálások, nem igérem, hogy reagálok rá.
  • MoRT2195
    #6754
    Ha csak néznél, akkor nem látnám a hozzászólásaid...
  • KryFuu
    #6753
    Pattogsz ?? olvasgasd már vissza a hozzászólásimat , én már rég nem pattogok itt .... csak nézem ahogy pörögtök luzerek ...
  • Papa01 #6752
  • MoRT2195
    #6751
    Leszarod? Akkor meg mit pattogsz itt?
  • jarlaxxe
    #6750
    #6593

    Arról senki se tehet ha te nem olvastad se itt, se a MP-n.
  • KryFuu
    #6749
    Veled ellentétben , én még mást tájékoztatást nem olvastam , hogy "majd" .... De már tényleg nem érdekel , ez már komédia a javából ... Magyarul : lesz@rom hogy kiadja-e vagy nem .....
  • jarlaxxe
    #6748
    Már rég tájékoztatva lettél, hogy kiadta tesztelésre a fórditást,ha az egy évig tart akkor addig tart,ez már nem rajta múlik.
  • KryFuu
    #6747
    Én már rég letettem erről a magyarításról , és szerintem ha nem akarsz csalódni Te is leteszel ... Attól még hogy szervilisen viselkedsz nem biztos , hogy igazad van . Senki nem tartott fegyvert a fejéhez , hogy vállalja -ha meg elvállalta , annak nyilván az a vonzata hogy megcsinálja- gondolom mindenki végez köztünk is közérdekű feladatot , önként , szabadidejéből .... Ettől még a tájékoztatás kutya kötelessége lenne , pláne , ha ennyire sok embert érdekel ...
    Utoljára szerkesztette: KryFuu, 2015.09.29. 20:23:02
  • Bluuzia
    #6746
    Ha ebből élne, már kész lenne vele.
    Mivel a játékfordításokat hobbiból csinálja, senkinek nincs joga bírálni Őt.
    Most jót poénkodtok, de ha ik2 beint, sírás lesz.
    De akkor Én is bőgni fogok, úgyhogy KUSS.
    Várunk amíg kell.
  • KryFuu
    #6745
    Infóóó ??? meg lett mondva kész lesz , akkor a nagytiszteletű fordító biztos megcsinálja ... ne csináld a feszültséget , én kérek elnézést a nagyon-nagyon-nagytiszteletű fordítótól . Trolkodajtok máshol .... LOL
  • gibson9
    #6744
    Én meg úgy gondolom ha valóban 1 éve 97%on állt a fordítás és azóta nem sikerült elkészíteni, talán kikellett volna adni másnak a munkát hogy fejezze be. Mindenki tudja hogy ez i2k fordítása. Bizonyos okok miatt nem tudta befejezni, ez nem akkora tragédia. Belekerülbe a leírásba, hogy ez i2k munkája, de köszöni a segítséget a befejezéshez xy-nak. Persze megértem, hogy ez az ő munkája és nem akarja kiadni másnak, de azért el lehetne gondolkozni rajta. És ez nem egy rossz indulatú komment akart lenni. Csak egy javaslat. Természetesen mindannyian hálásak lehetünk, hogy valaki vette a fáradtságot, hogy nekiállt lefordítani.
  • zolimolika76
    #6743
    Sajnos én úgy látom hogy már válasz sincs egyik kérdésre sem. Azért ez már kicsit buta dolog nem? Fél év után valami infó jó lenne azért.
  • KryFuu
    #6742
    Fő az optimizmus .. szerintem is meglesz az idén , vagy jövőre , vagy két év múlva ... de meglesz ...
  • andreas111
    #6741
    Üdv! hát én, ha kell még várnék akár évekig,vagy ameddig kell azért tényleg nem kis meló megcsinálni egy ilyet,persze biztos sok más mindent is csinál mellette a kedves fordító én teljesen megértem hogy eddig tart.... mióta be lett jelentve a magyarítás elkezdése azóta is ugyanolyan türelemmel és hévvel várom hogy elkészüljön,amúgy ahogy i2k már elmondta,leírta hogy idén biztos meglesz,tehát legrosszabb esetben is már csak 3 hónap :)
  • petrov144
    #6740
    Nem lenne annyi reklámáló, ha tavaly júliusban nem kerül ki az a 97% az oldalra. Azt az érzetet keltette hogy na jó, már nem sok van hátra. Azóta eltelt több mint egy év. Az is más lenne, ha a dlc-k nélküli alapjáték magyarosítása már előbb elkészült volna külön. De ezt leírta i2k, hogy mért nem szeretné.

    Az is betehette a kaput sokaknál, (már aki még suliba jár) hogy itt volt a nyári szünet, és semmi.

    Lényeg, hogy ez a béta teszt nagyon elhúzódik, szerintem erről nem i2k tehet, hiszen ezt a részét más végzi, ezt is elmondta már valahol. + sosem lehet tudni, milyen munka/magánéleti dolgok vannak a fordítók életében, amiket nyilván nem fog világgá kürtölni.

    Mindenesetre mire kiadásra kerül, legalább újra felfedezem az addigra elfelejtett dolgokat :)