7249
  • NeoMaN
    Esténként jönne valaki OP-zni Digistructra vagy raid Bossokat ölni? Már unom publicon küldetéseket csinálgatni ezredszerre. Siren-em és Gunzim van.
  • Skorpio18
    Értem köszi én még csak a True Vault Hunter Mode fő szálának közepén járok.
  • IMYke2.0.0.0
    Ultimate Vault Hunter Mode-os karakter, savegame editorral lerontott szinttel, hogy a Normal mód alatti tesztelés során ne legyen hozzászintezve minden. Otthonról származik a kari.
  • Skorpio18
    Először is elnézést kérek senkit nem akartam megsérteni a kérdésemmel. Nem állt szándékomban bárkit is megbántani nem is vártam rá komoly választ csak egy "2-3 hónapig még ne számíts rá" vagy valami ehhez hasonlót.
    Másodszor pedig hogy a fenébe tudtál 65 milliót összeszedni? Nekem még egyet se sikerült.
  • IMYke2.0.0.0
    Most hallom először, hogy valakinek gondot okozott a honosítás.
    Pedig pár év eltelt már...

Ja, és azt már ne is említsem ugye, hogy a Borderlands 1-2 esetében is fullos (minden DLC-s) eredeti és offline verzióval is dolgozom (ill. dolgoztam), és tesztelek (ill. teszteltem).
    Ja, és egyedül fordítok.
    A Borderlands 1-et is, a 2-őt is egyedül. Az első rész esetében HJ barátom volt a lektorom, a 2. résznél meg egy lakóhelyemen élő haverom a másodlagos tesztelőm.
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2016.04.26. 08:32:15
  • Papa01 #6875
    Nekem soha nem fagyott a játék... Eredetid van?
  • sztmo
    Nem értem mi ez a nagy követelőzés kész lesz mikor kész lesz. Borderlands 3 sokkal várósabb számomra főleg hogy be is jelentették. :D

Másfelől nekem az eső rész magyarítása nem vált be mert folyton kifagyott tőle a játék. És csak akkor javult meg mikor vissza másoltam az eredeti angol mappákat. Gondoltam kipróbálom ha már energiát feccöltek bele a fordítók, de besültem vele. Pedig két gépen is próbáltam mindkettőnél ugyan az volt a hiba és természetesen eredeti játékkal.
  • zoltannemeth
    Van aki még képes türelmesen várni :D Addig nyomom az első-t még :D
  • PeTakii
    Persze, tudom, volt egy-két ilyen az első részben is, ugye questek szövegében is magyarul szerepelt. Egyáltalán nem gond, érthető, ha átviszed a poént magyarra (remélem lesz is olyan színvonalas, mint az első résznél, volt ott jó pár poén magyarul :) ), de akkor jó hír, hogy megoldható. Köszi!
  • IMYke2.0.0.0
    Az ellenfelek neveinek nagy része külön fájlokban is megtalálhatók, de --- ez neked nem jó hír akkor --- a nevek előfordulnak dialógusokban, és küldetésleírásokban is. Tehát, a felemás információk akár komoly gondokat is okozhatnak játék közben.

Sokat merengtem annak idején ezen a "beszédes nevek fordítása vagy angolul hagyása" témakörben, és végül a fejlesztők szándékolt poénjai miatt a fordítások mellett döntöttem. Sokszor parodizálják más játékok szereplőit, elnevezéseit, és ehhez kell egy kis "kanyar" - kikacsintás -, amit nem árt, ha valaki ért is.

Külön verzióban nem gondolkodom, mert akkor tényleg szinte minden fájlban - nevenként - át kellene variálni (ragozás miatt) az egészet.
  • PeTakii
    Inkább írok ide, a másik topicba nem látom értelmét :D
    Nagyon örülünk, hogy ennyire haladsz vele, látszik, hogy megéri várni rá, további sok sikert!
    Viszont lenne kérdésem is, ha épp dolgozol vele, akkor valószínűleg könnyű lesz rá válaszolni: az enemyk, mobok, bossok stb nevei most is külön fájlokban vannak, mint anno az 1-nél voltak? Nem mintha probléma lenne a fordítással, csak szerintem a nevek jobban hangzanak angolul (elég nehéz lenne normálisan lefordítani magyarra, egyáltalán nem hétköznapi szavak), ezért már az 1-nél is visszamásoltam az eredetieket, ha pedig megoldható, itt is megcsinálnám :D Nekem inkább a feliratok és a questek leírásai számítanak magyarul. Szóval a lényeg, ugyan úgy tárolja, vagy nehezebb lesz visszaállítani?
    Addig is sok sikert a befejezéséhez, legalább garantált a minőség ennyi idő után (az 1-ből kiindulva panasz nem lesz rá, remélem). Köszönjük mind!
  • Papa01 #6869
    Köszi a munkádat, nagyon várom a kiadást! :)
  • IMYke2.0.0.0
    Értem én, hogy könnyebb mutogatni, ríni, követelőzni, de hogy már hinni, bízni sem megy bennem...
    Lőttem gyorsan pár képet a 2. karakteremmel. Dátum a képek alján. Remélem, hihetőek.

S még mielőtt jönne... lőttem már képeket ide és máshová is.
    Nem, nem szokásom a szpemmelés, és a magyarítások futtatása, és a fényezés. Aki ismer, az tudja, hogy nem szoktam levegőbe beszélni. Legfeljebb a körülmények miatt nem tudom időben tartani a szavam.
  • Travelos
    Esélytelen. Nemhogy magyarítás, még válasz sem lesz a kérdésedre :)
  • Skorpio18
    Azért hihetetlen tartalmas ez a játék három hétbe telt csak a főszálon végigmennem. Mondjuk nem is volt olyan túl sok időm. Most nekiállok True Vault Hunter Mod-ban még egyszer.
    Van rá bármilyen halvány esély hogy kiadásra kerül a magyarítás ezen idő alatt?
  • ntex
    Szint nem függ tőle semmiben. Ha végig tudod nyomni csak a főszálat akkor megnyílik a következő szint. TVHM aztán UVHM.
  • Skorpio18
    Hogy megnyíljon a True Vault Hunter Mode ahhoz csak a fő küldetés szálat kell végigvinni az Ultimate Vault Hunter-hez pedig a fő szálat True Vault Hunter Mode-ban és az ötvenes szintet is el kell érni?
  • Skorpio18
    Nem csak a nehezen legyűrhetőség számít hanem hogy szórakoztató legyen vele játszani. Persze azt meg csak én tudom eldönteni hogy mennyire élvezetes a karakter. Axton-t és Zer0-t szerettem de most hogy megvan az összes DLC újítani akarok.
  • sztmo
    Mechromancer volt az eső karakterem amit felhúztam csumára, de Deathtrap többé kevésbé volt hasznomra. Volt hogy bebugolt és nem támadta az enemyt, de olyan is előfordult hogy engem támadott. Igazából csak elterelésnek használtam. Anarchy skill sokkal hatásosabbnak bizonyult számomra. Minden esetre én szeretek vele hentelni :D

Ha viszonylag nehezen legyűrhető karaktert akarsz, akkor vagy a Gunzerkert vagy a Psychot ajánlom a dühöngő üzemmód elég brutális :D Persze hozzá kell tennem hogy a játék elején skill pontok nélkül mindegyik karakter egyforma. Aztán kezdenek el külön irányba fejlődni.
  • IMYke2.0.0.0
    Annak idején nem véletlenül kapta a 'girlfriend mode' címkét a DLC - a legkönnyebben játszható osztály a játékban. A D374-TP (vagy Deathtrap) robot szinte legyőzhetetlenné teszi. De a karakter képességei is.

Más kérdés, hogy bármelyik karakter képes elhullani egy csatában.
  • Skorpio18
    Helló a mechromancer mennyire használható egyedül játszva?
  • petrov144
    Warez vagy nem warez, de ha másra nem, erre jó, kipróbálni, ha már a demokról leszoktak a kiadók. Egyébként ha a Borderlands 2 bejött, akkor a pre-sequel is be fog. Bár azért nem egyenértékű azzal, de azért egy dlc-nél jóval többet ad. Claptrap-et választva marha szórakoztató.
  • jocika
    50%-os leértékelés van a steam-en a pre-sequelre. Érdemes beszerezni?
  • Sheltem
    Hogyne játszanám, viszont csak most néztem ide a fórumra :) írj rám nyugodtan amikor online vagyok steamen és csapatjuk.
    Este 6 után szoktam lenni.
  • NeoMaN
    Üdv!
    Játszod még?
  • Sheltem
    így már minden világos, köszönöm!

Este ha valaki csatlakozna 47 es karakterhez ne habozzon, jelezze.
  • sztmo
    Úgy van hogy 72-es szinten UVHM-ban a Digistruct Peak nevű dlc-t kell végig vinni, minden egyes végigjátszásnál ad egy Op szintet. Értelem szerűen 8 alkalommal kell kijátszani a 80-as szintig.
    Sok sikert!
  • Sheltem
    Valaki elmondaná nekem amúgy, hogy hogy működik ez az overpowered 1-8 szint?
    Elérem a 72es szintet utána ha lépek mégegy szintet automatikusan overpowered 1 leszek és minden cucc UVHM be Overpowered 1 lesz ami esik? Vagy nem automatikus, hanem csinálnom kell valamit?

Köszi
  • Sheltem
    Nem semmi, hogy még mindig mennyien játszanak :) Hiába no, ha valami igazán jó játék akkor az évek múlva is az marad.
    Felkelek szombat reggel, leülök 7:30 körül a gép elé(nem tudtam aludni) mondom ránézek matchmakingre de úgysincs még parti...Kapásból találtam 3at lvl 11ra (el is jutottam lvl41ig a hétvégén).
    Napközben meg ilyen 1.5 oldalnyi kreált játék volt.
  • Sheltem
    Nekem nem sikerült visszaállítani sajnos. Ne kérdezd miért, passz.

szerk: De mindegy egyébként Zero -t meguntam a többi karaktert akarom majd kipróbálgatni, Gunzerker , Siren leginkább ami érdekel.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2016.02.19. 16:22:04
  • ntex
    Elvileg felhőben tárolja a mentéseket ha nem kapcsoltad ki, valahogy vissza lehet állítani. Minden kilépéskor feltölti az aktuális mentéseket a felhőbe, onnan csak akkor tűnik el elvileg ha manuálisan törlöd játékban a karaktert
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2016.02.19. 16:08:10
  • Sheltem
    Sziasztok

Hétvégén valaki(k)nek nincs kedve játszogatni ?

Úgy döntöttem újra nekiesek, bár volt egy wininstall közben és a mentésem úszott a levesbe(lvl72 zero, 255 gold key) de lesz*rom, ezért lvl 10 es gunzerkerrel keresem társa(i)mat :) Ma este kb 18- zúzom meló után kifulladásig.
  • sztmo
    Nekem Mechromancer, Siren és egy Gunzerker van OP-8 ra húzva. Mindhárom bejött eddig, de ha tényleg meg akarom semmisíteni Pandóra élővilágát akkor a Gunzerker a legjobb választás :D
  • ntex
    Mint írtam korábban Gunzerker az egyik legnagyobb hentelős karakter. Egy Rough Rider shielddel és egyik kezébe adott Ruby-val vagy Miss Moxxi's Grog Nozzle pisztollyal (UVHM-en mindenképpen szedd ki a Slag-est) gyakorlatilag halhatatlan gunzerk alatt. Megfelelő talentezéssel és egy Legendary Gunzerker Class Moddal szinte végtelen gunzerked lesz, legalábbis amíg jön szembe valaki, szinte megállás nélkül lehet vele tolni a speckóját.
  • RED BULL F
    Ha már a karaktereknél tartunk, én is kérnék egy kis segítséget. Az első részben Siren-nel játszottam, főleg azért, mert az akcióképessége révén nagy távolságokat könnyen meg tudtam tenni gyalog, illetve így hamar regenerálódott az életerőm is. A második részben valami hasonlót szeretnék, de a wikit olvasva nem igazán találtam ilyet, még a Siren-nek is más képességei vannak, ha nem tévedek. Melyik karaktert ajánlanátok, ha nekem főleg a hentelés számít és az, hogy nehezen legyek sebezhető?
  • Artak
    Közben elkezdtem Gunzerkerrel játszani. Így az elején (10. szint) még nem olyan jó. De ahogy olvasgatom a skilljeit, később sokkal jobb lesz.

Gondoltam kipróbálom a Szirént is, de nem akarom megint nulláról kezdeni ezért próbálkoztam a Gibbedes save editorral. Sikertelenül. Megnyitok egy mentést, de hiba változtatok bármit (és természetesen le is mentem), az a játékban nem jelenik meg. Pl hiába rakom át a kasztot Gunzerkerről Siren-re, a játékban ugyanúgy Gunzerker marad. Viszont ha újra megnyitom a szerkesztővel akkor ott át van írva.
    Ugyanez, ha pl a level 1-es Szirént átírom Level 11-re.
    Mi lehet a probléma?
    A 256-os verziót használom.
    Utoljára szerkesztette: Artak, 2016.02.06. 14:59:00
  • Alexzel
    Nekem is Maya tetszik, az Action Skillje jó 'Crowd Control', és - bár nem játszok Coop-ban - de szerintem jó support is. Alapból kiemelsz 1 ellenfelet a csatából, később a Ruin-nal - többek között - slag-olod az ellent, Converge-vel egy helyre vonzod a többieket (így pl. a pajzs alól is kiszedhetsz ellenfelet), ill. gyógyíthatod magad és társaidat (Restoration, Sweet Release, Elated).
    Utoljára szerkesztette: Alexzel, 2016.02.06. 13:03:24
  • ntex
    Gunzerkert csak azért nem ajánlom coop játékra mert a megfelelő itemekkel kb nem tud mellette érvényesülni senki, mert szó szerint aratni lehet vele még UVHM-en is.
  • IMYke2.0.0.0
    Szirén. Én őt szeretem.
  • Artak
    Kinek mi a kedvenc karaktere? Egyedül Mechromancerrel nyomom és nagyon tetszik, de egy ismerősömmel elkezdtünk nulláról egy co-op játékot és ott az Assassint választottam viszont az Action Sklillje nem tetszik, szóval szeretnék egy másikkal menni.
    Nézegettem a skilleket és talán a Commano jönne be még a legjobban viszont pont azzal van az ismerősöm. Szóval valami másik alternatíva kellene. A Psycho amiatt nem tetszik, hogy elsősorban közelharcos, én meg lövöldözni akarok.
    Marad a Gunzerker meg a Siren. Melyik lenne jobb egy Commando mellé?
    Vagy van valami egyéb tanács? Esetleg két Commando is teljesen jól elboldogul?