5366
Tomb Raider
  • Lacee86
    #4285
    Kár. :( Nekem személy szerint tetszik az a dizájn, és nem is zavaró.
  • DarkSector
    #4284
    Mindent lehetne csak megígértem hogy nem mert néhány embert zavar, és önkényesen nem akarok semmit ami a többieknek szar.
    nekem a banner sem tetszik, elnézést attól aki csinálta, de nem az én igényem a fontos.

    Ha mindannyian, vagy legalábbis lehetőleg sokan azt mondjátok hogy ez-az legyen, mert belefér az más, de én kezdetben azt mondtam nem lesz nagy modolás.
    És ellenkezőjét senki nem írta, szóval ebből arra következtettem hogy senkinek nem kell.
  • Lacee86
    #4283
    Egyébként nem lehetne olyan szépre megcsinálni a rendes topikot, mint az OFF topikot? :)
  • CroftManor
    #4282
    Na egy kis multi móka - Rescue
  • CroftManor
    #4281
    Hát a multija nem a stabilitásról lesz híres. Egy este alatt 5x kellett újraindítanom a boxot, mert lefagyott meccs közben. :/
  • Hoz_Hun
    #4280
    Ezt köszi, eddig nem láttam. Holnap begyűjt+elolvas lesz. :)
  • Hoz_Hun
    #4279
    Be is következett. Én már ráuntam.
  • tommygear
    #4278
    90%-a elnyomható az átvezetőknek.......
  • ron8
    #4277
    Köszi a gyors választ, akkor haladok tovább míg nem találok egy sátras kempet :)
  • Gary
    #4276
    Nem veszem annak, én kontroller szűz vagyok, illetve voltam! Ezt a játékot azzal toltam végig! :Ð
  • grebber
    #4275
    Nem minden tűzrakásnál van fast travel!CSak a sátrasoknál!
  • TBTPumpa
    #4274
    Tomb Raider teszt a PlayDome (PC Dome) jóvoltából

    Tomb Raider - The Beginning képregény (magyarul)
  • tomsolo
    #4273
  • ron8
    #4272
    Sziasztok!
    Szeretnék segítséget kérni! 53% nál járok, és nem tudok fast travelezni. Amikor leülök egy camphez, nem jelenik meg középen, csak a skill és a gear van a menüben. Mit kell csinálni? Vagy ez valami hiba?
  • grebber
    #4271
    Azta rohadt egy mai köntösben jobb animációkkal ez milyet ütne!!!
  • Myselor
    #4270
    ez beteg
  • vg
    #4269
    Én imádtam ezt a játékot. Számtalanszor végigtoltuk, nagy élmény volt számítógépen "filmjátékozni". A maga korában fantasztikus élmény volt, 100% átjött a Star Wars feeling.
  • Evoluti0N
    #4268
    rákontrázik*
  • Evoluti0N
    #4267
    Félreértesz. Nem csak azok írhatnak ide, akiknek tetszik a játék. Ráadásul nem is akartalak meggyőzni arról, hogy a játék jó. Egyetlen egy hozzászólásom se volt, ahol erről próbáltalak volna meggyőzni. Sőt, még meg is kérdeztem, hogy szerinted mi lesz az év játéka, melyik játékot várod, mert ha leírod, hogy neked nem a TR az és nem tetszik, akkor kíváncsi vagyok rá, hogy neked mi az. Kíváncsi vagyok a véleményedre, attól függetlenül, hogy neked nem tetszik a TR. Azonban, hogy Hoz-zal itt "nyolcvan" hozzászóláson magyarázzátok egymásnak, hogy a játék jó, majd a másikótok rákontrázok, hogy bezzeg nem az, akkor az úgyse vezet semmire. Ha leírja nyolcvanadszorra is, hogy a játék jó, akkor te le fogod írni nyolcvanegyedszerre, hogy márpedig nem az, amire neki is le kell írni nyolcvanegyedszerre, hogy már pedig az. Láttam már sok ilyen értelmetlen vitát. Biztos, hogy ti is láttatok már és jól tudjátok, hogy úgyse vezet semmire. Az lesz a vége, hogy addig folytatjátok, ameddig valamelyikőtök meg nem unja, ami remélem, hogy mihamarabb bekövetkezik.
  • Hoz_Hun
    #4266
    Haha, pedig ez mekora király játék volt! :)
  • Hoz_Hun
    #4265
    Személy szerint igazán értékelem, hogy spoilerbe tetted. Látod én nem voltam ilyen figyelmes. Más nevében nem szólhatok, de én nem háborodtam fel. Egyedül az zavar, hogy induvidumok vélemény van tényként kezelve.
  • Hoz_Hun
    #4264
    Már meg is ne haragudj, de TE általánosítasz ezzel a "Az eredeti TR-sorozatottal játszók véleménye..." szöveggel. Ez te hoztad fel nem más. Most meg azt íród "Persze igaz, hogy többségében ilyen”omgBestGaymEva” kommenteket fogsz látni nulla indoklással olyanoktól, akik életükben most látnak először TR-t, de ezekre aztán lehet adni."?!? Komolyan? Ismered ezekt az embereket. Konkrétan tudod, hogy 0 TR tudással rendelkeznek? MIND? Ugyanitt a kritizálók persze igazat mondanak! Persze az Ő véleményükre lehet ADNI!
    Kicsit szelektív a látásmód, nemde?
  • tomsolo
    #4263
    Nekem az a problémám hogy lassan erre szintre süllyesztik a legtöbb játékot:



  • Hoz_Hun
    #4262
    Ahogy írtam korábban, az Laza személyes véleménye a játékról. Nincs mit megmagyarázni benne. Egy vélemény. Ahogy az enyém az, hogy a scriptek kiegyensúlyozottan vannak jelen a játékban. A megfelelő helyen, fokozva a hangulatot és a játék dinamikáját. Ugyan ez vonatkozik a többi felvetésre is. Szerintem nincs baj a játékmennettel és nekem átjött, amit a készítők be akartak mutatni Larával kapcsolatban. Az hogy ez másnak hiteltelen, egyéni probléma. Erre jön rá, hogy Lara egy kitalált figura, hogy adott helyzetben mit hogy él meg ez teljességel a fejlesztők fantáziáján múlik.
    És így tovább. Komolyan magyarázatot vársz tőlem, hogy nekem miért tetszik a fejlődési rendszer? Mert egyszerű, könnyen áttekinthető. Tierekre van bontva és azon belül szabadon variálható, stb. NEKEM tetszik. Laza-nak nem (meg neked sem). End of story.
    És tovább ismétlem magam a tárgyrendszerrel kapcsolatban is. A történet bemutatásához ez a tárgykezelés számomra kielégítő volt. Persze lehet egy Dead Space 3 fegyverépítés hozzáképzelni,... milyen jó lett volna HA.... de ez nem ilyen játék. A készítők így találták ki. Nekem megfelelő, Laza-nak meg nulla.
    Ahogy írtam. Az egy szubjektív vélemény nyílvánítás, több helyen felsorolással, kiemelve egy két dolgot, ami neki nem tetszik. Én is írhatok értékelést, amiben felsorolok dolgokat és kimelek részeket, amik számomra nagyon jók voltak. És? Attól ez igaz vagy általános? Nem Ez egy vélemény. Amúgy - az úgy leszólt, lefizetett, stb, - gémer magazinokban mind mind fel van sorolva miért is jó a játék (ahogy hibák is). Ezek nagyjából takarják az én vélményemet.

    Az idő majd megmondja mennyire is lett sikeres az új Tomb Raider. Ez eddigiek alapján én úgy látom igen. És ez független lesz attól, hogy te vagy én vagy Laza mit gondol a programmól.
    A számok majd döntenek.
  • DarkSector
    #4261
    Én élveztem de ettől még kevés volt a tényleges gameplay...:D
  • MerlinW
    #4260
    Ott a pont:) Ha lehetett volna tekerni benne, végig is játszottam volna, de hát nem lehetett...:/ Az irodaházas jelenetnél meguntam, töröltem.
  • DarkSector
    #4259
    A MP3 ilyen.
  • MerlinW
    #4258
    Még több animációt akarunk és még kevesebb játékot!!:) Tök gáz, hogy az embernek 5-10 perces megszakításokkal kell néznie egy filmet:)
    Az lenne a jó, mint a kinect és a mobilos játékoknál. A karakter halad előre magától, neked meg csak QTE-zni kell egyet 2-3 percenként:))
  • tomsolo
    #4257
    "Remélem a folytats se adja alá még több akció még több QTE"

  • MerlinW
    #4256
    Most olvasom, azért is halott a multi PC-n, mert szinte sehol sem lehet csatlakozni a szerverhez a patch óta :)
  • vrtg
    #4255
    Senkit nem akarok meggyőzni, mert nem érdekel ha valakinek ez az év játéka. Legyen. Beírtam hogy szerintem nem érdemli meg, erre jöttek a kérdések, ezekre reagáltam. Még csak nem is spammeltem tele a topikot és kiírást sem láttam, hogy csak 10/10 értékelők kommentelhetnek, szóval nem értem a felháborodásod okát.
  • grebber
    #4254
    Érdekes amiket leírsz hiszen jelen vannak,de mivel oltári hangulatos a game magasról leszarjuk ezeket mint mivel magával ragad.
    Éjjeles után hazamentem xbox warez letölt és amíg a végére nem értem toltam.
    Na ezt nagyon nagyon kevés játék mondhatja magáról hogy az ember egy ültő helyébe végigviszi őket.Ilyen hasonló király cucc a Max Panye volt ott is fasza pörgős átvezetőkkel majd azok után rögtön vissza az akcióba nagyon ott van a szeren.
    Szeretjük az ilyeneket jöhet még!Remélem a folytats se adja alá még több akció még több QTE és remélem még hosszab játékidő ,mert az sajnos kevés.
  • Evoluti0N
    #4253
    Nem cáfoltalak és nem is próbáltalak cáfolni. Egyszerűen arra világítottam rá, hogy általánosítasz. A témáról meg nem tudom, hogy miért nem szállsz le. Úgyse tudod meggyőzni azokat, akiknek tetszett a játék, valamint ők se (mi se) téged. Én tudom mit szoktam csinálni, amikor nem tetszik egy játék? Hagyom a francba. A játékot is, a topic-ját is és keresek magamnak valami mást és nem lovagolok napokig ugyanazon a témán
  • vrtg
    #4252
    Kiragadsz egy mondatot egy hosszú szövegből, ezzel azt hiszed megcáfoltad az egészet? Hagyjál már…

    Most nem fogom neked külön bemásolni a különböző ellenvéleményeket, sok helyen kritizálják a játékot jogosan az olvasók, felmehetsz akármelyik játékos oldalra eurogamertől kezdve ignen át, vagy fórumra, mindenhol fogsz látni kommenteket, amelyek a játék hibáit taglalják. Persze igaz, hogy többségében ilyen”omgBestGaymEva” kommenteket fogsz látni nulla indoklással olyanoktól, akik életükben most látnak először TR-t, de ezekre aztán lehet adni.
  • vrtg
    #4251
    Incoming Wall of Text Part2
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Akkor szép sorjában:

    „szarrá van scriptelve”

    Mondjuk leírhatnád, hogy szerinted ez miért nem igaz. Az egy dolog, hogy te elfogult vagy a játékkal szemben és elnézed ezeket a hibákat, csak hogy azok még léteznek. A sok ingame cutscenet ami a játék bizonyos pontjain ugrik fel minek nevezed ha nem scriptnek? A QTE-ket minek nevezed ha nem scriptnek? Gondolom erre jön majd a válaszod, hogy „d-de csak a játék elején vannak”.Ez sem igaz. A boss is egy hatalmas QTE, meg az előtte lévő melák is, meg a rádiótorony megmászásától kezdve, az ejtőernyőzésen, farkasokon át egészen a combat QTE-ig fel lehetne sorolni mindet. Gyakorlatilag minden emlékezetesebb jelenet a játékban vagy QTE vagy cutscene, vagyis egy scripted sequence. Az, hogy egy játékban úgy ölöd meg a főbosst, hogy két gombot felváltva nyomkodsz mint az őrült az igenis probléma(főleg egy Tomb Raiderben) mert ez hatalmas visszafejlődés. A scriptelés másik tipikus példája a „lopakodós” részeknél jött elő, pl. hiába kerültem ki 3 őrt, vagy intéztem el őket stealth killel, ahogy beértem egy épületbe rögtön elém ugrott egy faszi a semmiből, riasztva az összes haverját. Csak úgy, mert a script úgy volt megírva. Egy másik résznél hiába intéztem el csendesen a magányos őrt, a játék úgy döntött hogy a tőle 10 méterrel háttal állő fickónak is meg kell hallania ezt. Vagy a helikopter lezuhanása után, mikor 3 őr elállja a barlang bejáratát és esélytelen továbbmenni anélkül, hogy le ne irtanád őket. Szerencsére azért olyan nincs benne mint a CoDokban, hogy meghalsz ha nem arra mész amerre a program engedne, de azért szomorú látni, hogy egy ekkora hatalmas szigetet kisebb lineáris, scriptelt zónákra osztották fel. Ha már mindenképpen ezt a survivor vonalat akarták erőltetni mennyivel hangulatosabb lett volna, ha az egész sziget egy open world és a játékosra van bízva, hogy felfedezősdit játszon anélkül, hogy a képébe ne ugranának percenként a különböző átvezetők.

    „a történet és eseményei nincsenek összhangban a játékmenettel”

    Szerintem ez sem vita tárgya, egyértelmű az inkonzisztencia a történet és a gameplay között. Az elején még annyira nem feltűnő, de kb. miután megszerezzük a pisztolyt elkezd bedurvulni a helyzet. Lara emberfeletti módon túlél számtalan lezuhanást, támadást, folyamatosan sír hogy mennyire fáj mindene, többször meg is sérül csapdától, eséstől stb., de mindez a játékban egyáltalán nem látszik. Vígan futkározik miután medvecsapdába lép vagy házilag megműti a lábát. Sír arról hogy mennyire megrázta, hogy embert kellett ölni, de 5 perccel később már komment nélkül intéz el egy egész hadosztályt. Ráadásul mivel a zónák teljesen lineárisak is scripteltek még csak esély sincs arra, hogy elkerüljük ezeket az ellenségeket, mondván hogy „na jó akkor próbáljunk meg törékeny túlélő kislányt játszani”. De lehetne még sorolni nagyon sokáig. Az én személyes „kedvencem” a szemüveges gyerek jelenete volt a hajóban. 10 perccel előtte 3x annyi katonát henteltem le az egyik bunkerben, de ebben a cutsceneben rejtélyes módon minden fegyverem eltűnt és képtelen voltam elbánni 1-2 katonával akik random lövöldöztek. Ráadásul elég könnyen otthagytuk a srácot megdögleni (de legalább kapott egy puszikát, az biztos megvigasztalta), annak ellenére hogy félórával korábban meghalt az öreg fickó is, de bezzeg egy lezuhant noname, pilótáért az életünket kockáztatva ugráltunk szakadékok fölött. Hagyjuk már…

    „halál gagyi, semmire nem való fejlődési rendszer”

    Mert mire való, de őszintén? A survivor skillek kb. mindegyike kuka. Mi értelme van annak, hogy több salvaget kapsz állatokból, ládából ha az egész vadászatnak semmi értelme nincs és minden sarkon legalább 2-3 ládát találsz. Vagy a hulláktól felvehető extra lőszernek amikor minden fedezék mögött legalább 2 csomag nyílvessző, lőszer van? A maradék survivor skill meg ilyen térképen bejelölős hülyeség, hogy még véletlenül se menjen el a „secret” tomb mellett az illető. Hunter skilleknél plusz xp-t, lőszert adó skillek szintén feleslegesek, a többi meg tipikus „nyomj meg egy gombot és instant meghal valaki”, mint ahogy a brawler skillek jelentős része is. A full páncélos szamurájokat dodge+F-el kivégezni ne mondd, hogy nem volt easy mode. A dirty tricks mondjuk tetszett, csak kár hogy miután megkapjuk a csákányt, szétverhetünk vele bárkit közelharcban így nincs értelme használni. A fegyvereket meg totál felesleges upgradelni, mert már eleve kurva erősek. Az egész fejlődési csak azért lett kitalálva, hogy az amcsi gyerekek ráizguljanak arra, hogy mindenért xp-t kapnak mint a különböző shooterekben, ezáltal jutalmazva érezzék magukat. A fontosabb tárgyakat mint csáklya, öngyújtó, kötél megkapjuk ahogy haladunk előre, a többire mi szükség van? Egy skill kell ahhoz, hogy valakit lelőjek közelről? Vagy hogy megtaláljam a semmire nem jó növényt mert a beépített wallhack mindent megmutat? Egyáltalán nem hiányzott volna, ha az egészet kihagyják.

    "nulla tárgyrendszer"

    Mivel regenerálódó élet van nincs health pakk (vagy kötszer vagy ennek megfelelően mondjuk hús, kaja a vadászatból), nem lehet kombinálni dolgokat a skillrendszer miatt, se elrakni tárgyakat későbbi használatra, egyáltalán inventory sem létezik. Van fákya, meg kötél amit korlátlan mennyiségben lehet használni, pedig érdekes lett volna, ha mondjuk nem mindig lehetett volna tüzet gyújtani (mondjuk egy sötét barlangos résznél) ezzel is erősítve a survivor vonalat. A tombok esetében is primitív a tárgyhasználat, ahogy bemész rögtön a pofádba nyomja a játék a világító kapcsolót, még véletlenül sem kell keresgetni. Mellesleg az AoD szerintem a leggázabb rész volt, én azt végig sem játszottam, pont emiatt mert már ott sem tetszett.

    Gondolom még mindig nem látod a játék hiányosságait és a kihagyott lehetőségeket. Ebből egy olyan fasza felújítást lehetett volna csinálni, mint régen a Prince of Persiából, de muszáj volt egy tucat lövöldét kreálniuk, hogy el tudják adni. Engem csak ez zavar. Számomra ez a franchise is meghalt, mint ahogy a Splinter Cell és a Hitman is, úgyhogy a további jövője innentől kezdve nem nagyon érdekel.

  • DarkSector
    #4250
    Nem szidom...
    Mikor szidtam?
  • yesname #4249
    Az én véleményem röviden: a játék nagyon szép, hangulatos, jó, élvezetes, TressFX kegyetlen dob a karakteren, de sajnos ez nem Tomb Raider és sokkal jobb lenne, ha az lenne (fejtörők, feladványok, rejtélyek stb.). Itt szinte csak salvage a lényeg, semmi extra. Jó kis mondjuk őgy "interaktív mozi", ami egy történeten végig vezet. Számomra ennyi. Jó, de nem Tomb Raider.
  • lucifer9393
    #4248
    De végig? Hát mert folyamatosan szidod. Pedig egy tök korrekt kis játék.
  • DarkSector
    #4247
    De miért kérsz esélyt, játszottam azzal is.
  • tomsolo
    #4246
    Mert nem lehet a hegyben barlang, tó meg ilyenek mi? :D