5366
Tomb Raider
  • Fpocok
    #4125
    Mekkora egy rakás fos ez a hír meg a GS meg mindenki aki lehozza. Blikk tanulhatna tőle.
  • Hoz_Hun
    #4123
    Igazad van, egyetértek.
    Ami engem zavar, hogy páran a saját véleményüket tényként vetítik ki a programra. Tehát pl.: szerinte a játék közepes = a játék közepes.
    NEM
    Szerinte a játék közepes, oké, ez a szubjektív véleménye. Ettől még nem lesz a játék közepes, főleg ha megnézi az általános visszhangját és nemzetközi értékelését.
  • DarkSector
    #4122
    Ebből egyik sem ez a kategória, az a baj.
    Amúgy meg ezekből az RTS kategóriában ha csak feleannyira is foglalkoztak a játékkal a CoH 2 az kegyetlen lesz.

    De ne csináljuk már hogy te egy RPG-t egy FPS-t vagy egy Sandbox játékot fordítasz egy sima TPS-el szemben, mert nem egy kategória, a TPS történetben, történetvezetésben pl agyonver egy sandbox-ot vagy rpg-t.
    RTS-ekről ne is beszéljünk...

    Nem egy kategória, mondjuk így.
  • DarkSector
    #4121
    Csak halkan megjegyzem:

    1., Oké van akinek nem tetszik, de hogy az Alien meg crysis-ok után azt leírni hogy ez csak szép meg hangulatos de semmi több az durva azért és nevetséges, igen 100 éve nem ez volt, tudjuk, de ki a fa..t érdekel mikor olyan játékok nem lesznek többet?
    Amik meg vannak/jönnek messze élvezetesebb.

    2., Akiknek tetszik, az meg ne pazarolja a tintát szerintem hogy leáll válaszolni ilyenekre.
    Tudom nehéz ilyeneket hallgatni, de jobb hagyni.

    Nem, nem a saját véleményekre mondom, az szubjektív, hanem aki objektíven mond butaságokat. Csak arra gondolok.
    Egyrészt miaz hogy ez nem lehet év játéka, meg hogy hónap játéka sem.
    Tán a Sniper GW2 az?
    Meg hogy a GTA5 az lesz az év játéka, elmondanám azért hogy senki ne tegyen tétet egyenlőre a GTA5-re, mindazonáltal hogy ELEVE EGY SANDBOX játék, míg a TR egy sima TPS, de ez nem érdekes, a GTA5...NEM lesz már olyan mint a régiek!
    Legalábbis ezt mondták a fejlesztők, senki ne számítson arra hogy egy skincserélt 4.részt fog kapni.

    Szerintem ezt kár itt felhozni...előre nem iszunk a medve bőrére.
  • lucifer9393
    #4120
    Hogy nekem nem ugrott be miért olyan ismerős az a vérből felbukós jelenet -.-
  • TBTPumpa
    #4119
  • vrtg
    #4118
    OFF:
    Ismertebb címek közül idén ami érdekel és így hirtelen eszembe jut: bioshock infinite, az új rise of the triad, tw: rome 2, company of heroes 2, wasteland 2, grim dawn. De ha watch dogs még kijön idén, úgyis azt fogják GOTY-nak kikiáltani. A hónap játéka számomra eddig nagyon egyszerűen semmi, miután láttam mit műveltek a simcityvel ill. ezzel a "tomb raiderrel". Attól meg, hogy kiadnak 2-3 középszerű játékot egy hónapban, még nem kell, hogy automatikusan megkapja ezt a "kitüntetést" bármelyik is.
    Egyedül a bioshocknak lehet esélye, ha az ígért oldschool módot jól valósítják meg, úgy talán lesz egy kis ss2 utánérzése a dolognak.
  • Hoz_Hun
    #4117
    Az egyiken meg rajta volt az árcédula. :)
  • CroftManor
    #4116
    Volt egy poénos rész az egyik relikvia felszedése közben. Az aljára rá volt írva, hogy made in china
  • xido
    #4115
    Nálam csakis a Hello Kitty Online:)
  • MerlinW
    #4114
    Nálam látatlanban is a Dark Souls 2 az év játéka:)
  • Hoz_Hun
    #4113
    A GTA4 az semmi... Red Dead Redemption... na az a valami. :)
  • Lacee86
    #4112
    Nabazz, ez nekem új... Pedig még a jó múltkorában rémlett, h az 576 Kbyte honlapon láttam PC-s előrendelést. De most megnéztem, tényleg nincs már.
    Mind1, úgyse menne a laptopomon. Lehet veszek egy konzolt inkább. xD
  • Hoz_Hun
    #4111
    Csak azt nem tudom, hogy fogják a Arkham City-t túlszárnyalni.
    (Engem amúgy még a "Remember Me" cimű játék érdekel idénről nagyon).
  • TBTPumpa
    #4110
    Elvileg!
    Nem lepne meg, ha átkerülne 2014-re.
  • Hoz_Hun
    #4109
    Lesz idén új Batman? Na az királyság.
  • Evoluti0N
    #4108
    GTA 5 elméletileg nem jön idén PC-re. Persze nem azt kérdeztem, hogy mi lesz az idén az év PC játéka (mondjuk erre gondoltam :D). A 4. rész után kicsit félek a folytatástól. Az a rész nagyon nem jött be. Ja és semmi köze sincs ahhoz, h nem jött be annak, h durva gépigénye volt. Maga a játékmenet volt nagyon gyenge, monoton, unalmas, ötlettelen. Batman még esélyes lehet, ha tényleg idén jön. Az előző két rész nem, hogy év játéka lett, hanem az utóbbi évtized legjobb játékai közé sorolhatók. Sőt, szerintem minden idők összes játéka közül benne vannak a top 10-ben.
  • Lacee86
    #4107
    Ha a GTA 5-is olyan "faszán" lesz optimalizálva, mint a 4, akkor b*szhatja az év játéka címet...
  • Hoz_Hun
    #4106
    Hurr-durr...
    Nálam ez az év játéka (eddig, da valószínűleg így is marad). Mondom ezt úgy, hogy az össze TR-t többször végig vittem és mind eredetiben ott van a polcomon. Nálam 10/10. Nekem nagyon bejött ez az őszinte véleményem.

    De nem tetszhet mindenkinek a játék. Kellenek az olyan vélemények is mint a tied meg azé a másik emberkéé is. Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni.
  • TBTPumpa
    #4105
    Gondolom sokan a GTA 5-öt várják... Attól várják a Game of the Year címet.
    Illetve az idén még egy új Batman játék is érkezik. Az előző kettő is Game of the Year "nyertes" volt.
  • CroftManor
    #4104
    Pont akartam írni, hogy sztem a hangulatra a Splinter Cell Convictionra hasonlít. Meg így a pályák felépítése is néhol hasonló.
  • Evoluti0N
    #4103
    Csak kíváncsiságból szeretném megkérdezni Lazát és vrtg-t, hogy szerintetek mi lesz számotokra az év játéka? Egy kicsit talán korai ezzel foglalkozni, de melyik az a játék, amitől sokat vártok és amit esélyesnek láttok erre a címre ha nem jelent meg esetleg? Sőt, ha már itt tartunk, akkor vrtg-től azt is megkérdezném, hogy mi a hónap játéka?
  • tmisi
    #4102
    Látom megoszlanak a vélemények a játékkal kapcsolatban. Anno én is sokat nyomtam a TR-eket (valamelyiket 3x is végigvittem). Tényleg más ez a játék és valahogy előzményként sem stimmel (ha folytatásként csináltak volna Larából ilyen vérszomjas nőszemélyt, az még úgy elmenne, de az előző részek elé ez valahogy nem hihető). Viszont mégsem vágott pofon ez a stílusváltás, szemben a Splinter Cell Conviction-nel, amit egy óra után már töröltem is. Amit én negatívumként fel tudnék hozni, azt több mostani játékban is meg lehet találni.
    Sokat még nem toltam, de egy-két dolog:
    - a gombidőzítéses hülyeség kezd az agyamra menni, ha jól emlékszem, pont a TR Legend volt az első játék, ami használni kezdte, de azóta több akciójátékban lenyúlták
    - nehéz meghalni, egyrészt mert eléggé erősek vagyunk fegyverzetileg, másrészről mert a program segít (mint amikor bekapcsolsz minden segítséget az F1-ben), pl. tegnap elvétettem az ugrást a meneküléskor, épp a kiszögellés mellé ugrottam, erre föl Lara a levegőben (!) arrébbslisszolt és simán megkapaszkodott...
    De ha nem vesszük szigorúan a TR nevet, el lehet vele lenni, de ha túlélőjáték, akkor inkább az Alan Wake.
  • Lacee86
    #4101
    Sztem kva jók lettek a harcos részek, nekem igen tetszenek. Jók a fegyverek, ötletes ez a nyilazás, a tüzes meg pláne. :) A sebzés is nagyon korrekt, érezhetően nagyon nem mind1, hol sebezzük meg az ellenséget. Sztem az AI-val sincs semmi gond. Azért eléggé ott kell lenni, ha nekem támadnak vagy 8-10-en. :D
  • Lacee86
    #4100
    Pl. a farkasoktól. :D
  • CroftManor
    #4099
    Jaja, megha megvannak már a skillek is, akkor lábon lövöd őket gyorsan odarohansz és kivégzed a tagot. Én a nyilasat bírom, meg a gépfegyveres kivégzést xd Az nem gyenge.
  • Sir Quno Jedi
    #4098
    Fejleszd a fegyókat és célozz fejre, azonnal halnak. Lődd a robbanó hordókat és egyebeket. Jah és ha már megvan a gránátvető és a robbanó nyílvessző is, onnantól banzai.

    Néha akár vissza is lehet vonulni oda, ahol nekik kell előnytelenül fedezék nélkül bejönniük szűk helyre pl. és beng-beng.

    Ha fedezékben vagy és jön a durranószar, csak ugorj át egy másik fedezékbe, aztán onnan vissza, ha odajön. Sokáig el lehet ezzel szórakozni. Plusz ha akkor lövöd meg amikor dobja, simán magukat gyújtja fel vele. Használd rajtuk mindig a tűzes nyílvesszőt, azt sem szeretik. Sokat rálősz, mégha gyengén is felhúzva, akkor is bemurdelnek.
  • CroftManor
    #4097
    Nekem tetszenének ezek a megoldások. A játék elején mikor beleesünk abba a "szögbe", akkor kihúzza az oldalából. Simán el tudnám képzelni, hogy ha eltalálnak egy nyillal, akkor ki kéne húznunk a lábunkból.
    Sztem összességében jó játék lett. Ha tudják tartani ezt a színvonalat, vagy egy kicsit még jobbat, akkor engem megvettek kilóra xD
  • vg
    #4096
    Mitől?
  • Lacee86
    #4095
    Biztos jó lehet. Én mondjuk fosnék. :D
  • BongoBácsi
    #4094
    Jaja.
  • Although
    #4093
    Pl. voltam már kalandtúrán jó kis műfaj:)
  • Although
    #4092
    Nem hiszem, hogy sokat várok más egy rpg és más egy túlélő játék. az ezerrel nyíl áll ki belőled az más műfaj és a túlélő játék is :) Még sose játszottam túlélő játékkal. Az első videok azt sugallták ez talán ilyen lesz :) És ahogy nézem nem egyedül nekem jutott eszembe hogy ez esetleg az lesz. Nem nagy dolgokat írtam ez inkább a realizmust növelte volna egy ilyen játéknál.
  • Lacee86
    #4091
    Aki ilyen realitásokat akar, menjen el maga egy kalandtúrára... Nem hiszem, h egy játéknak erről kellene szólni.
  • HeadHunter86
    #4090
    Elején ivott. Amikor az első tábortűzhöz érsz. Sz*rni se láttam. Azt is tegyék bele nem? Attól lesz reális. :D
    Amúgy van egy csomó olyan rész, ahol vágás van. Az idő alatt, pihent, evett, vagy amit akart csinálni. Vagy akár ilyen lehetne a tábortüzek is, ahol megpihen és regenerálódik.
  • Lacee86
    #4089
    Gondolom közben pisilt meg kakilt is, mégsem mutatták.
  • CroftManor
    #4088
    Sztem a legalapvetőbb dolog, ami a túléléshez kell, az a víz
    Egyszer sem láttam Larát inni. Ezt azért belerakhatnák.
  • grebber
    #4087
    Túl sokat vársz a mai játékoktól.Amiket leírtál kb a legkomolyabb kalandjátékokban se létezik és nem is fog soha.

    Mert ott is miket láthatunk: Nyílaznak ezerrel testedből állnak ki a nyilak kis idő után a semmibe eltűnnek , maximum lelassul a karaktered meg liheg aztán bekur egy heal potit vagy eszik egy növányt vagy akármit és mintha mi sem történt volna. Ez igen ezek a megoldások aztán kurvára reálisak.
    Ezekre időt a fejlesztők nem fognak áldozni mert felesleges.

    Leírva és belegondolva pedig mekkora királyság és hangulat bomba lenne ha minden egyes találatnál reálisan ott lenne a nyoma húzná a lábát, fogná a vérző karját stb és a medkitnél nem csak az lenne hogy megnyomsz egy gombot és már semmi bajod ,hanem kinyitod a dobozt ,fertőtleníted a sebed esetleg bevarrod aztán bekötöd. Ez jól hangzik egy pár másodperces animációval meg is lehetne oldani,de kb a 10. után már unná az ember és akkor meg az lenne a baj.
  • Although
    #4086
    Nem tudom Tommy de a videok alapján is lejött ez még csak nem is túlélő játék. Nem rp-ről van szó.De legyenek már benne dolgok amik reálissá teszik, sebesülés annak következményei(sántítás, nem tudod az íjat használni, keresned kell gyógynövényeket, megfőznöd, meg mit tudom én még mi mindent lehetne),egyebek. Tényleg survivor játék legyen ha már le akartak térni a régi tombos játékmenetről. Ez volt az egyik amiért már a megjelenés előtt biztos voltam max 2e-t fogok adni érte. Mert ez így tényleg parasztvakítás.
  • Lacee86
    #4085
    Hát engem pl. most legutóbb a fa is párszor felnyársalt, mikor ejtőernyővel kellett landolnom. :D