5366
Tomb Raider
  • Lacee86
    #4445
    Mi az az acsi? :$
  • lucifer9393
    #4444
    Itt is megy rá a panasz, de valakiknek már sikerült.
  • Myselor
    #4443
    vége a világnak xd
  • Shep
    #4442
    Mekkora tragédia.
  • Myselor
    #4441
    még jó hogy én nemvagyok ilyen acsibuzi
    ne vedd magadra^^
  • grebber
    #4440
    Azt a Former Adventurert :(
  • CroftManor
    #4439
    Melyiket nem adja be?
  • grebber
    #4438
    Steam-en érdekel az acsi miatt!

    Bár ugysem lesz meg az 50/50 mert bugos ez a fos steam és nem ad be egy single acsit :(

    Majd írok is nekik hogy nem ezért fizettem!
  • lucifer9393
    #4437
    Jaj ezt ne is mond
  • CroftManor
    #4436
    Boxon talál, de ott is vegyes a társaság.
  • grebber
    #4435
    Ranked szerver létezik egyáltalán? Életbe nem talál ez :(
  • Lacee86
    #4434
    Lehet az a baj, h én tüzes nyíllal csapattam az első 2 őrt, és azok meg óbégattak ugyebár. :D
  • Encore
    #4433
    Végigjátszottam, úgyhogy gondoltam írok pár sort. Régi TR játékos vagyok, bár nem vagyok fanatikus, de szerettem az első 4 részt (A többire is sort fogok keríteni idővel). Mivel a 90-es évek óta játszom, ezért a marketing maszlag mögé látok, így mikor bejelentették, hogy ez más TR lesz, meg reboot és hasonlók, már tudtam, hogy ez mit jelent, úgyhogy nem vártam sokat tőle.
    Ennek ellenére volt egyfajta hangulata, ami ara késztetett, hogy végigvigyem. Ha mint régi TR játékos nézem, akkor köze nincs a régebbi részekhez. Felsorolom mi tetszett és mi nem:

    -Filmszerűre lett véve. Ez minden hasonló játéknál zavar, mert nem filmet akarok nézni, hanem játszani. Ráadásul ezek a játékok azért filmnek gyengék lennének.
    -QTE: Tök felesleges, nem fogom jobban beleélni magam ettől. Ezt minden játékban utálom, mert semmi más funkciója nincs, csak a hatásvadászat.
    -Idegesítő beállítások: a filmszerűség jegyében, bizonyos pontokon a kamera olyan szögből mutat, hogy cool legyen a képernyőn a játék, de emiatt az irányítás zavaros. Pl: szemből mutat, hogy ahogy rohanunk és mögöttünk robban minden, látványos legyen.
    -Scriptek: Semmi M.I. nincs benne, csak pár script. Ez akkor látszik igazán, mikor még épp nem érünk olyan közel, hogy aktiválódjon a script, de mi már tudunk támadni. Hárman állnak egymás mellett, kilövöm íjjal az egyiket, a másik kettő erre semmit nem reagál. De ha két lépéssel közelebb megyek (ott triggerel a script és beindul az „M.I.”) akkor megindulnak felém. Esetleg bebújnak valami mögé ha a HP-juk leesik „x” alá. A filmszerűség jegyében persze tele van scriptelt, epikusnak szánt jelentekkel robbanásokkal...
    -Sandoxnak lett beígrve, de ez nem az! Ez maximum freeroam, vagy nem is tudom mi, de nem sandbox. Csak akkor mászkálhatok kicsit, mikor olyan helyen vagyok. Amúgy csak egy irányba lehet menni és semmi más értelmes dolgot nem lehet csinálni, csak keresgélni ezt azt. A tombok nevetségesek.
    -Sajnos egy tipikus shooter lett a játékból, amiben nem is tudom de jó pár száz embert kell legyilkolni. Tüzes íjjal lángba borítom őket és hasonlók. Na de mindezt egy fiatal kiscsaj teszi, aki az elején még sosem ölt. Ez a váltás nem sikerült túl jól, hirtelen lesz belőlünk tömeggyilkos. És valahogy nem illik a képbe (sem a TR image-be, sem a fiatal Larához), ez a fajta mészárszék. Szerintem még többet is kellett gyilkolni, mint egy Kane & Lynch-ben, ami azért nem semmi. Ez így nem kaland játék, nem is túlélő játék, hanem darálda. Ráadásul ha egy ilyen fiatal lány ennyit ölne, akkor a végén az lenne reális, ha főbe lövi magát, vagy pszichátriára kerül.
    -Akció közben van ez az idegesítő kamera nézet, lara lehajol, a kamera pedig kissé oldalt tart, és persze ha fordulok minden elmosódik (lehet, hogy ez kikapcsolható). Nyílván a régi TR részek kamerakezelése rosszabb volt, de ez a mostani egy shooter, és mint ilyen, a harcrendszernek jobbnak kéne lennie.
    -A logika feladványok hiánya. Oké akad egy-kettő, de azokat egy intelligensebb csimpánz is meg tudná oldani. A TR játékok egyik jellemzője volt ez ilyesmi.
    -TR hangulat hiánya. Párszor hozza egy-egy pillantra, de az előző részekből szinte semmi nem maradt. Nincsenek fejtörők, rendes Tombok.
    -Ha ez nem TR néven jön ki és nem Lara a főszereplő, akkor most mindenhonnan kapná a kb. közepes értékeléseket.
    -Megveszem, mert valamiféle hangulata azért van és mivel több, mint 7 óra szórakozást nyújtott, így evidens, hogy megveszem. (Nálam 7 óra a lélekteni határ, az alatt nem veszem meg, csak leárazva az adott játékot).
    -Szép a grafika.
    -Van pár jó dolog, pl: nyílra kötött kötél, fejleszthető fegyverek, skillek (bár ez utóbbi amolyan divat dolog, sok játékba tesznek ilyen RPG elemet, de sokat nem befolyásol).
    -A történet, azért nem a legerősebb és mellékkarakterek is csak felszínesen vannak kidolgozva (a naplóik és hasonlók ellenére is).
    Mint régi TR játékos, tudom, hogy a folytatásra már nem kell beneveznem. Ha pedig eltekintek attól, hogy ez TR, akkor meg egy a közepesnél kicsivel jobb shootert látok benne. Egynek elmegy.
    Kicsit zavar, hogy Tomb Raider néven jött ki, lehetett volna: Lara Croft: „valami alcím” és akkor nincs bennem tüske, mert akkor egyértelmű, hogy egy mellékág. Mert ez az! Oké, reboot, de már egy másik ágon megy tovább a sorozat.

    Mielőtt valaki belekötne, igen, ez saját vélemény, csak én gondolom így.

    Azt is tudom, hogy régi stílusnak nem lenne piaca, meg haladni kell a korral, meg stb., de hadd ne kelljen örülnöm annak, ami nem annyira tetszik, még akkor is, ha a többség szerint ez a jó irány. Amúgy is tudjuk, hogy ha a többségnek tetszik valami, az mit jelent (az egymillió légy és a lócitrom koncepció gondolom ismerős).... De nem lealázni akarom, mert mint mondtam végülis el voltam vele jópár órát, van valamiféle hangulata, így egy egyszeri, közepesnél kicsivel jobb shooter lett az új TR. SZERINTEM!
  • Krisztiam #4432
    jah ott szép csendben le kell nyilazni az embereket :)
  • Myselor
    #4431
    nem tudom még mindig xd
  • Lacee86
    #4430
    Engem a sötét idegesít legjobban benne...
    Amúgy kb. milyen messze a sztori vége innen? 48%-ot ír a mentés, néha többet gyűjtögettem, néha kevesebbet, meg sírfosztás is maradt ki, az tuti.
  • CroftManor
    #4429
    Én tudom hol van. A gombás részen van, ha így mond valamit. zseblámpával járkálnak az őrök. Én megpróbáltam megkerültem őket nagy ívben a vízesés irányában. Úgy szedtem le pár őrt szép csendben. Igaz amikor lebuktam és respawnoltam, hirtelen mindenki eltűnt xD és tovább tudtam menni...
  • Myselor
    #4428
    én nem is emlékszem ilyen részre
  • CroftManor
    #4427
    A farkasok csak akkor támadnak azon részen, ha észrevesznek az őrök. Amúgy nem.
  • Lacee86
    #4426
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát de itt nem lehet, mert ok, h kezdetben elrejtőzködök, de hát a közelemben levő 2 őrt leszedem, észreveszi a többi...
  • grebber
    #4425
    Nem hiába lehet benne osonni meg nyilazni. Akkor nem fognak lőni rád mert észre se vesznek.

    Aki megcsinálta ezt a Former Adnventurer acsit írja már le mi kell hozzá,mert nem értem.

    Direkt ezért viszem újból végig a játékot már a kezdetektől csak a dodge skill csináltam és mindenkit azzal zuzok le már vagy 100 embert és mégse adja be.Van valami különlegessége vagy mi a tököm?
  • Lacee86
    #4424
    Kezdenek nagyon nehéz részek jönni...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tök sötét, az őrség lő rám, mint az ökör, és még a farkasok is támadnak közben...
  • grebber
    #4423
    E6550, HD6670 és Tomb Raider max grafika egy lapon. ---> LOL miért kell folyton hazudoznod?

    Nem kell válaszolni újabb hazugsággal!
  • Prince23
    #4422
    Csak ez a játék nem bírja a tesselationt. Hitman meg a többiek is bírják jól... graf bug nélkül
  • MerlinW
    #4421
    Az a muris, hogy a képen kikapcsolva jobban néz ki:)
  • Myselor
    #4420
    jah már látom,ott vannak azért különbségek szépen de ahogy látom a TRnél anincs sok:)
  • Evoluti0N
    #4419
    HELP! Lehet, hogy én vagyok a béna, vagy vak, de nem látom a különbséget :D
  • DarkSector
    #4418
    Meglennék ilyenek nélkül is.
  • DarkSector
    #4417
    KB ahogy a legtöbb játéknál.
    Lófasz.

    Tesszaláció on-off:
    OFF

    ON
  • DarkSector
    #4416
    Nekem megy maxon, nem néztem dx9-ben, mert nem tudom hogy kapcsoljam át dx9-be, de gondolom van azért eltérés.
  • DarkSector
    #4415
    THX tárgytalan azt hittem már megvettem, azt mégsem...:)
  • grebber
    #4414
    Én nem tudom itt hogy van jelen,mert az én gépemen nagyon sok másik játékkal karöltve ez sem megy max grafikán!
  • Shep
    #4413
    Csak éppen a TR-ben kb annyit csinál, mint anno az AvP-ben :)
  • Különc
    #4412
    Ő, asszem a legjobb íjtípusnál jelenik meg mint upgrade
  • DarkSector
    #4411
    Fasza ha van de ez végett konfigot nem újjítanék.
  • DarkSector
    #4410
    Valaki elspoilerezné hogy miképpen varázsolom elő a robbanófejes nyílakat? Mert csak 2 közül enged választani a sima és a tüzes. :S
  • grebber
    #4409
    Mert szimplán jól néz ki azért
  • DarkSector
    #4408
    A textűrák térbeli alakzatát javítja parasztosan mondva.
  • Myselor
    #4407
    mi az amúgy a tesszeláció,miért kell annyira?:d
  • tomsolo
    #4406
    túlhúzott mem is lehet