2869
Shogun 2 Total War
  • grebber
    #109
    Gépigény:

    Minimum Specs (Required for playing Total War: Shogun 2):

    * 2 GHz Intel Dual Core processor / 2.6 GHz Intel Single Core processor , or AMD equivalent (with SSE2)
    * 1GB RAM (XP), 2GB RAM (Vista / Windows7)
    * 256 MB DirectX 9.0c compatible graphics card (shader model 3)
    * 1024×768 minimum screen resolution
    * 20GB free hard disk space

    Recommended Specs (Recommended for optimum game play of Total War: Shogun 2):

    * 2nd Generation Intel Core i5 processor (or greater), or AMD equivalent
    * 2GB RAM (XP), 4GB RAM (Vista / Windows7)
    * AMD Radeon HD 5000 and 6000 series graphics cards or equivalent DirectX 11 compatible graphics card
    * 1280×1024 minimum screen res.
  • Justinianus
    #108
    Huhh, ez jó lesz!

    Európaiakkal fogunk-e találkozni?
  • zoltang
    #107
    Van nagyobb felbontásban is:

    ...

  • zoltang
    #106




  • MaRee
    #105
    Egyébként én is reménykedem hogy az AI végre nem lesz hülye, és az ostromokban is ostromolni fog a sereg, nem csak álldogálnak és várnak míg halomra lövik őket a várfalakról. Amúgy a fickó aki játszott elég béna, de azért jó látni hogy a gép bevet végre különböző hadi cseleket, pl hátbatámadás + a sereg három különböző pontról támad, stb. Jó lesz ez :)
  • MaRee
    #104
    Tyíí hát nem ócsó, lehet cask egy limited editionre ruházok be, meglátjuk.
  • zoltang
    #103
    Total War: Shogun 2 különleges kiadások
  • zoltang
    #102
    Nagyon drága... :(

    http://www.amazon.de/

    Collector's Edition 79.99 Eur
    Limited Edition 49.99 Eur
    Limited Edition 44.99 Eur

    15. März 2011
  • MaRee
    #101
    Van márvalami infó hogy mennyibe fognak kerülni és honnan lehet majd őket rendelni? Lehet szülinapomra meglepem magam egy collector's editionnel :)
  • Warton
    #100
    A single-ről nem tudok semmit, viszont a multiban lesz rengeteg újítás.
  • LasCar16
    #99
    diplomáciában lesz vmi újítás? erről kellene vmi infó köszi!
  • Warton
    #98
    Márciusban.
  • MaRee
    #97
    Jajj de kurva jó, jöjjön már!!! :) Mikor is van a release?
  • Prince23
    #96
    Végülis a fejlesztők vereséget szenvedtek :D
  • Newreg345
    #95
    Kíváncsi leszek hogy a gép tényleg ennyire jó irányitja majd az egységeit mint azt ők most bemutatják.
    Remélem igen.
  • Prince23
    #94
    Na még egyszer: megnézése kötelező! :)

  • Prince23
    #93
    Jujj de hangulatos várcsata bakker! :P 16 perces!

  • obe
    #92
    akkor kérném az egyik collectors editions-re a nevemet rávésni, lehet kaligrafikusan is - must have
  • SötétBarom
    #91
  • Frekazoid
    #90
    Multiplayer feature
    Tessek, amit eddig irtak rola, az jol hangzik
  • Smokk
    #89
    Igen azt tudom,h volt ez az invitalas(bar tul nagy 5letnek ezt nem tartottam,foleg ha kikapott 1 hulyet az ember aki a csata felenel lelecelt)En viszont olyanra gondolok h a strategiai terkepen valo tenykedesre is kiterjeszteni a multit,es nem csak szuken a csatakat meg az ostromokat.
    V ez megmarad hiu vagyalaom?!
  • wednes
    #88
    Biztos rágyúrnak. Eléggé kihangsúlyozták, hogy a multi lehetőségeit is szélesítik.

    De már Napoleonban is, lehet kampányban csatázni másik ellen, igaz csak csata. Mikor rámentél egy ellenséges seregre akkor nem csak a szokásos választék lehetőség van ott (auto csata, támadás, visszavonulás) hanem egy invitálás gomb is. Aminek segítségével egy másik játékos beugorhat arra a csatára átvenni a gép szerepét.
  • Smokk
    #87
    Vki tud vmit a multival kapcsolatban?
    Lesznek valtozasok?
    Osszecsapni massal a neten csak elore generalt csatakban lehet a jovoben is?Nem lesz soha olyan,h 1 teljes kampanyt baratokkal jatszhat le az ember,mert az nagy kiralysag lenne!(mondjuk nem tudom ezt mennyire lehetne megvalositani)
  • Prince23
    #86
    Music Dev Diary
  • Kotomicuki
    #85
    Én itt már kikeseregtem magam, csak a játékra várnék, hátha jobb lesz a vártnál - az "irányítása"/kezelőfelülete.
    Addig a RTW 1.5 + EB 1.2 és az ETW + DMUC (nagyon ritkán NTW) lefoglal.
  • Justinianus
    #84
    Mégsem?
  • Justinianus
    #83
    felpörgött a topik:)
  • wednes
    #82
    Igen ETW-be már lehet mérséklődött ez a jelenség. Meg az is igaz, hogy 1 kör fél évnek számít, ha van tartaléka az adott országnak akkor ez elég, hogy összekaparjon valamit. Most NTW-be volt velem, az itáliai hadjáratban, hogy a Szárd–Piemonti Királyság küldte rám egymás után a seregeket, pedig ott 1 kör 2 hét. Igaz, főleg a Medieval II-re volt ez jellemző. Pedig szerintem pont, hogy a középkorban nem lehetett a zsebből új, jól felszerelt sereget előrántani rövid időn belül (bár ott egy kör 2 év)

    Persze, ha kicsit jobban harcolna az Al akkor nem lenne szükség az állandó egységképzéses taktikára amit a gép csinál. Úgyhogy nagyon remélem, hogy a gépi intelligencia tényleg fog fejlődni, ahogy ígérik a fejlesztők.

    Örülnék még jobb diplomáciának, a gép nézze a saját érdekeit ne pedig, hogy minden áron nekünk ártson, még ha ez neki 10X rosszabb lehetőség rá nézve. A szövetségesekkel közös hadjárat, felvonulás. Segítség kérése és segítség nyújtása. Ebben az esetben tényleg oda vonuljanak a csapatok ahol szükség van rájuk.
  • Justinianus
    #81
    Nos igen. Valóban színesítené a dolgot, hogyha lennének döntő csaták. Izgalmas lenne. Bár Azért etw-ben volt, hogy a lengyelek összeszedtek egy nagy sereget, és összecsaptak a főseregemmel, és egy gigász csatában győzelmet aratva megnyílott az út Lengyelország belseje felé. Aztán már nem is volt senki, aki megállítson. Végül is az akkor döntő csata volt.
    És ez így lehetett a valóságban is, hogy ha egy nagy csatában elhullott a haderő java, akkor az ellen betörhetett az országba büntetlenül.

    Kotomicuki: köszönöm a választ. Viszont: ha jól sejtem, ezek a hajók gyengébb szerkezetek voltak az ókori hadi gályáknál.
    Egy rome 2 -ben lenyűgöző látvány lehetne ahogy a hajítógépek égő, olajjal telt amforákat és köveket hajítanak át egyik hajóról a másikra, szép ívesen repülnének a lövedékek, és becsapódáskór a tűz, meg minden. Aztán teljes evezősebességgel belerohanni az ellenséges hajó oldalába, vagy letarolnák az egyik oldali evezősort, megbénítván az ellen hajóját. Belegondolva, elég sok taktikai elem lehetne egy ókori tengeri csatában,.
  • wednes
    #80
    Én annak örülnék ha lennének döntő csaták a játékban.
    Megsemmisítő vereség után ne tudjon talpra állni az ellenség. Persze lehetnek elhúzódó hadjáratok több csatával. Csak az eddigi TW játékoknál háborúi inkább emlékeztettek a "XX. sz. anyagháborújára", ahol a gép futószalagon termelte az egységeket, mint valami gyárban.

    Legyen nagyobb tétje az ütközeteknek, amire az ember felkészül és tervez.
  • Kotomicuki
    #79
    Japánnak akkoriban, egészen XIX. század utolsó harmadáig-negyedéig, nem volt komolyan vehető hadiflottája. A hajóikkal csak part mentén hajóztak, amik mind vitorlával, mind egy sor evezővel - voltak csak evezős, gálya-szerű hajóik is - , fel voltak szerelve, és szinte csak csapatszállításra használták őket.
    Sok flotta-flotta összecsapásra nem került sor, akkor is jobbára csak az "ókori stílusban" - gyújtónyilak, majd kézitusa a fedélzeten.
    A Shógun 2-ben, ha valamennyire hűek maradnak a történelemhez, akkor legfeljebb a játékos is csak csapatszállításra fogja használni a "hajóhadát" -> partraszállás az ellenfél frontvonala mögött, ill. ezt megakadályozandó tengeri csaták. Nem a tengeri hadviselésen lesz a hangsúly, ahhoz a már fentebb említett XIX. század második felében kéne játszódnia a történetnek.

    (Az európai hatalmak nem is próbálták meg gyarmatosítani Japánt, mert a tengeren még annyi veszélyt sem jelentett számukra, mint Kína - abszolút visszahúzódó, nem terjeszkedő birodalom volt Japán - , és a számukra fontos anyagi erőforrásit, a Kína-Japán közti kereskedelem révén, gond és erőszak nélkül is megszerezhették maguknak, míg a szárazföldi hódításra esélyük sem volt a Japán "hadsereg" számbeli és minőségi (drill, logisztika) fölénye miatt, amit technikai fölénnyel is csak a XIX. századra tudtak - rövid időre - felülmúlni.
    Mire a Katolikus Portugálok/Jezsuiták/(Spanyolok) "célba értek" volna, addigra a Protestáns Hollandia/(Anglia) is megjelent a színen és így a hódítás elmaradt a két ellenérdekelt hatalmi tömb civakodásai miatt.)
  • Justinianus
    #78
    Ti esetleg ismeritek a korszak japán hadihajóit? Hogyan folyt akkoriban a japán tengeri hadviselés? Ágyúk voltak a hajókon, vagy az ókori római gályákra jellemző hajítógépek?
  • Justinianus
    #77
    Tudom, hogy szereted ezt a játékot, ahogy én is. Ez jó. Tudom, hogy amit leírsz abból fakad, hogy szerited ezt vagy azt jobban is megcsinálhatták volna. Max. nem mindenben értek veled egyet. Jó játékot, és reménykedjünk egy ROME 2-ben!
  • Kotomicuki
    #76
    Na ne...
    Olvastad a #60-t egyáltalán?

    Bonyolult..., bah!
    Már a Rome is tudta azt, hogy az utakon állva az ellenséges tartományban a bevételei visszaestek, a kikötőn, vagy a kikötő és a városa között állva különösen. Az ETW/NTW-n ilyen fel se tűnt, hogy van, csak az értelmetlen pusztítás az 1-1 egységes seregekkel, amiket a 4-6x-s túlerő sem tud eliminálni, az AI szerint... ez hatalmas stratégiai előrelépés volt - lassan lehet várni, hogy mikor fog némi FPS is vegyülni majd a játékmenetbe az arcade mellé. :(
    A stratégia az maradjon stratégia: egyszerű, átlátható, gyors, mint a pl. a ROME setében. Ezt a legutóbbi játékpáros kezelőfelülete már nem tudja, mert a fölösleges mikrózás agyonüti azt: a kis városok helyett inkább rakott volna bele több tartományt (vagy csökkentette volna azok méretét, hogy ne érződjön olyan üresnek a hatalmas, parlagon maradt tér), amiknek lehetett volna olyan szintű egyedisége, mint a Shógun-ban volt -> pl. egyedi adottságok a mezőgazdaságban, és így a bevételekben is (a ROME-n már csak a bányák ilyenek).

    A korszakokkal nincs bajom, számomra is bosszantó lett volna, ha a 18.-19. századot kihagyják ebből a sorozatból, DE a megvalósítás mikéntjével már annál több (Mint a Medi2 város-kastély felosztása, amikor a játék negyedében-harmadában ugyan azokat az egységeket lehetett belőlük toborozni, amiket persze nem lehetett a másikban feltölteni...). Így a sorozat etalonja továbbra is ROME marad a szememben - nem a grafikája miatt, ami számomra még ma is megfelelő, és nem azért mert azt a korszakot favorizálnám a többi helyett/mellett.
  • Justinianus
    #75
    Na jó, igazatok van, valóban ki-ki a maga kedvenc történelmi időszakában érzi jól magát. Nekem a napolaoni korszak , meg elötte a 18. század a kedvenc időszakon, így nyilvánvaló, hogy nekem az ETW/NTW a favorit. Róma 2 -nek pedig azért örülnék nagyon, mert azt a kort is imádom. Meg ha a diplomácia jobb lenne, mint a roma 1-ben volt, legalább olyan, mint az ETW-ben, akkor már jó lenne. Nemrég, történt, hogy etw-ben oroszokkal játszva, egy egytartományos sehonnai országocska fogta magát, és az egyéb, többfrontos háborúim miatt őrizetlenül hagyott területeimre betört. Elfoglalt 2 területemet, igy neki már 3 lett. Na befenyítettem. visszavettem egy területét, rommá vertem egy nagy seregét, és beléptem az egyik területére. A következő körben békét ajánlottam neki, a másik, tőlem elvett területéért cserébe, amit ő ELFOGADOTT! Így visszaállt a rend. Eredeti területén maradhat továbbra is. Elfogadta, pedig komoly seregei vannak még. Csakhát gondolom nem akarta, hogy az orosz medve rátenyereljen. Hol volt ilyen diplomácia korábban? Angolokkal meg jó baráti, sőt szövetségesi viszonyban vagyok, de mivel erős nagyhatalom, nem tudok vele egy áhított területet elcserélni! Na tehát egy Rome 2 jó diplomáciával, szép grafikával odaszögezne a monitor elé :)
    Nálam a sorrend:
    ETW/NTW
    Rome 1 :)
    Medi 2
    Medi 1
    Shogunt nem sorolom be, mert azzal nem játszottam.
  • wednes
    #74
    Én nem tudok sorrendet felállítani, mert nekem az összes korszak bejön. :)
    Egyszerűen szeretem a történelmet, ahogy van. A TW-kbe pont az tetszik, hogy mindig más korszakkal játszhatok. AZ ETW/NTW is nagyon jól sikerült részek és nagy kedvencek. Diplomáciába az ETW sokkal használhatóbb mint például a Med2.

    A Rome2-nek is azért szurkoltam jobban mint a Shogunnak (mikor még nem derült ki), mert több nép változatosabb játékmenet. De most már eléggé várom a Shogunt is. Én úgyis csak a Rome-nál kapcsolódtam be a TW játékok menetébe. És így azt remélem 2012-13-ban érkező Rome II még jobb lesz. :)
  • Jakuza001
    #73
    Azert a sorrend a kovetkezo nalam:

    1, Shogun Total War
    2, Rome
    es a tobbi.

    Azert valami zavar. Az uj videok a Sogun 2-ben. Melyik idiota agyatlan amerikai barom talalta ki a vicces ninja jeleneteket ? Eltornem a kezet az ilyennek.
  • SötétBarom
    #72
    Ugye? Ez a puskával puffogtatás nekem sem annyira kenyerem..
  • MaRee
    #71
    Nos ez szerintem attól függ kinek melyik történelmi kor jön be jobban, nálam Medieval II, Rome, ETW, Napoleon a sorrend. Az utóbbi kettőben igazából csak a tengeri harc jött be, más nem nagyon, nem jön be nekem ennek a kornak a hadviselése.
  • Prince23
    #70
    Azért a Rome magasan veri mind a két Empire-ban játszódó játékot.

    Nálam a sorrend:

    1. Rome
    2. Medieval 2
    3. Medieval 1
    4. Empire

    Természetesen minden TW játék nálam 90+ értékekkel bír.