2853
Shogun 2 Total War
  • GaBika6
    Odaírtam hogy középkor, de a közös az total war...
  • MaRee
    Ennek miköze a Rome-hoz? Ez Medieval 2. Amúgy nem gyenge vasa lehet a srácnak :D
  • GaBika6
    Jó ez középkor, de akkor is odabax...
  • GaBika6
    Én a Shogun II-t nagyon várom, mert annak idején a Shogun forradalmasította a stratégiai játékokat...
    De a Roma is megérdemli a folytatást. Egy kis emlékeztető...

• a.carkey
    Nézd, mindegyik Shogun itt csücsül a polcomon. Ebben a részben jöttek elő a rajzolt iconokkal, ami szerintem - művészet ide, művészet oda - zavaró, legalábbis Nekem a korábbi TW részekhez képest.

A csatáknál meg tényleg hiányoltam (legalábbis a videóból) a hangulatot. Nem kell Rome szintü, de valahogy más, mint eddig. Ennek ellenére persze lehet nagyon jó, de nekem így elsőre picit csalódás. (Aztán majd lehet, hogy hónapokig nem szállok majd le róla.)
  • wednes
    Majd ha lesz demo vagy megjelenik a játék többet tudunk róla. Eddigi TW-k nem használtak 4 magot. Majd kiderül, hogy a gépigény reklám inkább vagy nem.
  • Smokk
    De akkor a huge-ra elkellene legalabb a 4 magos,ahogy kiveszem a hozzaszolasotokbol,nemde?
  • SötétBarom
    Jövőre én tuti építek egy konfigot, i7-et bele, aztán jöhet felőlem 20ezer hangya is :>>>
  • wednes
    A magas egységszámhoz proci kell, a szép látványhoz meg VGA. Szerintem azon a gépen (felbontástól erősen függ azért, mert azt nem írtad) azért közepes med-high beállításokon, közepes egységlétszámmal el fog menni a játék.
    A csúcs grafnak szerintem akkor van értelme mikor replayt nézi vissza az ember. Nomál csatába úgysincs idő gyönyörködni, meg akkor madártávlatból terelgeti az ember a "hangyákat" a csatatéren és nem bezummola nézelődik. Szerintem ennél a játéknál nem lényeg a csúcs grafika.
  • MaRee
    Egy 1v1 csatában nincsenek csak max 5ezren, de viszont számold ki ha játszol pl egy 4v4-et ami elég gyakori pl multiban huge-on akkor az playerenként minium 2-3ezer katona, ami még a legalacsonyabb grafikai beállításokkal is megöli a gépet.
  • MaRee
    Igazából itt el kell döntened szerintem hogy kevesebb egység de jobb grafika, vagy több ezer egység de szarabb grafika legyen. Ahhoz hogy mindkettő menjen, kevés ez a gép is szerintem.
  • Smokk
    Nem is tudtam h huge-ra allitva 10 ezren is lehetnek 1 csataban!
    Az mar tenyleg hozza a hagulatot!
    Mondjuk kerdes milyen vas kell 1 ekkora letszam elvezheto futtatasahoz?!
    Szerintetek AMD x2 6000+,4 giga rammal Ati 4890 kartya eleg lesz a normalis elmenyhez,vagy a procit mar fejleszteni kene?(remelem nem tulzottan off a kerdes)
  • MaRee
    Milyen változásra gondolsz? :) Csatában nem nagyon lehet szerintem újításokat kitalálni, ha igen akkor azt biztosan bele tették.

Sereg méretével mibajod? Huge-ra állítva 1v1-ben ígyis 4-5ezer egység futkározik a képernyőn(M2-ben legalábbis), ez szerintem bőven elég mert 10k egységnél azért elég rendesen megfőnének a képek.
  • Smokk
    Nekem a video alapjan nem tunt elteronek a csata menete,ergo annyira hangulatos,mint az elodei.
    Ez egyreszt orom,masreszt banat is,hisz csak eltelt mar 10 ev(vmi valtoazasnak mar lehet orultem vna).
    A sereg merete viszont ahogy elneztem nem nagyon valtozott,ami viszont bosszanto.
  • wednes
    A rajzolt ikonok direkt ilyenek. Ez volt a japán művészetben az ábrázolása a képeknek.

Tikal: Én nem bánnám azért, ha 4 CPU magot is kihasználna végre egy Total War. Mondom úgy, hogy nekem is 2 magos van. Egy stratégiai játéknak jót tesz ha van CPU erő, amiből gazdálkodhat. Jóval könnyebben kezelné a gép a nagyobb egységszámot. Legyen jól optimalizált és gépre lehessen szabni a beállításokat.
  • a.carkey
    Érdekes. A campaign térkép az eddigi legösszetettebb lesz (karakterfejlődés irányítása, családfa, stb.), de valahogy a hadseregnél a rajzolt ikonok nekem túl egyszerűnek tűnnek ehhez a háttérhez, ill. valahogy a csaták hangulata sem tűnt feelingesnek (se a vízi, se a szárazföldi csatáé).
  • Tikal #117
    na mindegy, remélem a kétmagosra gondoltak :)
  • Tikal #116
    is-is
  • grebber
    Fák nincs szerkesztés.Van 2 magos is és 4 magos core i5 is.
  • grebber
    i5 az 4 magos!
  • Tikal #113
    bár én úgy tudom az i5 kétmagos, az X2 is kétmagos, a phenom2 X4 meg már 4, szóval talán jól tippeltem..
  • Tikal #112
    :)
    tudom hogy nem említi sehol, csak mivel nem értek hozzá, ezért kérdeztem mi a párja az i5-nek AMD-ben.
  • grebber
    Szerintem nézd meg még1x!

2nd Generation Intel Core i5 processor (or greater), or AMD equivalent

Sehol nem említ Athlon II X2-öt!

Talán ezeket gondolták ide:

AMD Phenom2 X6 1090T
    AMD Phenom2 X6 1100T
    AMD Phenom2 X4 965
    AMD Phenom2 X4 970
  • Tikal #110
    az Athlon II X2 a párja a 2nd Generation Intel Core i5-nek?
  • grebber
    Gépigény:

Minimum Specs (Required for playing Total War: Shogun 2):

* 2 GHz Intel Dual Core processor / 2.6 GHz Intel Single Core processor , or AMD equivalent (with SSE2)
    * 1GB RAM (XP), 2GB RAM (Vista / Windows7)
    * 256 MB DirectX 9.0c compatible graphics card (shader model 3)
    * 1024×768 minimum screen resolution
    * 20GB free hard disk space

Recommended Specs (Recommended for optimum game play of Total War: Shogun 2):

* 2nd Generation Intel Core i5 processor (or greater), or AMD equivalent
    * 2GB RAM (XP), 4GB RAM (Vista / Windows7)
    * AMD Radeon HD 5000 and 6000 series graphics cards or equivalent DirectX 11 compatible graphics card
    * 1280×1024 minimum screen res.
  • Justinianus
    Huhh, ez jó lesz!

Európaiakkal fogunk-e találkozni?
  • zoltang
    Van nagyobb felbontásban is:

...

• zoltang

• MaRee
    Egyébként én is reménykedem hogy az AI végre nem lesz hülye, és az ostromokban is ostromolni fog a sereg, nem csak álldogálnak és várnak míg halomra lövik őket a várfalakról. Amúgy a fickó aki játszott elég béna, de azért jó látni hogy a gép bevet végre különböző hadi cseleket, pl hátbatámadás + a sereg három különböző pontról támad, stb. Jó lesz ez :)
  • MaRee
    Tyíí hát nem ócsó, lehet cask egy limited editionre ruházok be, meglátjuk.
  • zoltang
    Total War: Shogun 2 különleges kiadások
  • zoltang
    Nagyon drága... :(

http://www.amazon.de/

Collector's Edition 79.99 Eur
    Limited Edition 49.99 Eur
    Limited Edition 44.99 Eur

15. März 2011
  • MaRee
    Van márvalami infó hogy mennyibe fognak kerülni és honnan lehet majd őket rendelni? Lehet szülinapomra meglepem magam egy collector's editionnel :)
  • Warton
    A single-ről nem tudok semmit, viszont a multiban lesz rengeteg újítás.
  • LasCar16
    diplomáciában lesz vmi újítás? erről kellene vmi infó köszi!
  • Warton
    Márciusban.
  • MaRee
    Jajj de kurva jó, jöjjön már!!! :) Mikor is van a release?
  • Prince23
    Végülis a fejlesztők vereséget szenvedtek :D
  • Newreg345
    Kíváncsi leszek hogy a gép tényleg ennyire jó irányitja majd az egységeit mint azt ők most bemutatják.
    Remélem igen.
  • Prince23
    Na még egyszer: megnézése kötelező! :)