2869
Shogun 2 Total War
  • obe
    #269
    köszi szépen a tippet, már meg is vásároltam, totál képben leszek a következő totál war-ban
  • Hunor1
    #268
    valamit lehet tudni arról hogy lesznek-e csapatok által épített (csata előtt lerakható erődítések)sáncok, védművek táborok?
  • Hunor1
    #267
    bocsi akkor...
  • MaRee
    #266
    Két napja már kitettem.
  • Hunor1
    #265
    videó
  • Hunor1
    #264
    új videó!

    http://www.ign.com/videos/2011/01/26/shogun-2-total-war-battle-trailer
  • KingPunisher
    #263
    Persze sok területen lehetne és kell fejlődni. AI főleg ilyen.
    Igéret van, eredményt meg meglátjuk.
  • MaRee
    #262
    Természetesen voltak ilyenek a történelem során, de azon felesleges vitatkozni hogy a diplomácia AI egy szar, ezt a fejlesztők is beismerik.
  • GaBika6
    #261
    Jah a tűzszünet jó ötlet pl feltételekkel, és ha nézné a program, hogy mennyire tartod a szavad a megállapodáshoz. Nehezítené a megállapodást, ha sokszor átbaxtad szóba se álljon veled 1 darabig, szal ilyen okosságok... Kialakulhatnának nagyon nehezen felbontható szerződések pl házassággal és így több szövetséges csaták lennének, ami érdekesebb is és nem kell erőltetni a fullos seregeket.
  • KingPunisher
    #260
    Azért sok sok ilyen volt a történelem során. Csak gondolj a 300-ra stb..
    Persze az ideális az lenne ha minden népnek lenne ugymond "személyisége" némely harcolna a végsőkig másik nyalná a talpad pár év tulélésért.
    De talán majd 1x.. ezt is megérjük.
  • Tikal #259
    Nem tudom, ha enyém a fél világ, neki meg már csak pár tartománya van, és még ugy sem tudok belőle kicsikarni semmit, az szerintem ciki... de még tűzszünetet sem fogad el.. dacból? :DD
  • GaBika6
    #258
    Nálam Napóleon-ban öszterájkokkal durva meneteim vannak vh-vh-n és nagyon élvezhető így a játék...
    Sztem ha fél világ a tied és beszarnának, akkor vége a játéknak, ha figyelembe venné ezt a program. Ott már mi lenne a kihívás? Értem én, hogy nem realisztikus, mert kongó nem hiszem hogy hadat üzenne amerikának, de ez játék és így több játékórád lesz benne.
    Sztem elég bonyolult rendszer ez az ai ahhoz, hogy legyen olyan játékfázis, ahol már nem tetszik valami. Kíváncsi leszek az újításokra benne és már nagyon várom.
  • Tikal #257
    Annyira kemények, hogy mikor már két tartománya maradt csak, felajánlom neki a tűzszünetet és pökhendien kinevet, hagyjuk már.. :)
  • MaRee
    #256
    Nos az AI ilyen szempontból tényleg elég idióta, reméljük ezek az alapvető dolgok ki lesznek javítva. A diplomáciai újítások alatt ezt értettem, nem azt hogy lesznek új opciók.No meg lesz valami új standing rendszer is bevezetve, de erről nem sokat tudok.
  • KingPunisher
    #255
    Mert ezek kemények :) nem fosnak be, harcolnak az utolsó emberig..
    Erősen nézőpont kérdése ez is.
  • SötétBarom
    #254
    Ennyi. Ha az alapvető logikának nem mondana ellent az AI viselkedése, én már boldog lennék. De az, amikor (bármely eddigi TW részben) a fél világ az enyém, olyan seregekkel nyomom, hogy két kontinenssel arrébb is rettegnek, akkor egy két darab tartományból álló országból sem tudok kizsarolni egyetlen szaros aranyat sem, az felbasz. :D
  • Tikal #253
    Meg végre felfogná mikor két fullos csapatom áll a vára mellet akkor nem véletlenül fenyegetem a szaros kis várát, hogy adja át vagy lerohanom, hanem komolyan is gondolom. Nekem még soha nem sikerült igy elfoglalnom várat, még akkor sem ha két csapat VS húsz csapat volt, még akkor is nagyképűen visszautasitják...
  • Hunor1
    #252
    hmmm...végül is lehet hogy igazad van. Pl qrvára értékelném ha az szövetségesem végre valóban küldene csapatokat és nem csak álldogálna a szomszéd provinciában, vagy ha mondjuk békét lötök valakivel akkor nem támadna vissza a következő körben azonnal stb.
  • Hunor1
    #251
    höhö, akkor fogalmazzunk úgy hogy PR duma..:)
  • zoltang
    #250
    Mégis kapható lesz?!

    Shogun 2 Total War Limited Edition (Megjelenés előtt) - 9 990 Ft

    Kérdés, hogy tényleg csak az angol nyelvet tartalmazza, nem többnyelvű verzió?

  • SötétBarom
    #249
    Semmiféle új opcióra nincs szükség. Arra van szükség, hogy működjenek.
  • sakkay
    #248
    Hát ige..egy fél hülye teszter a csatát magyarázza nemrég egy videóban, és lelkendezik a csata közben milyen okos az AI, persze, mert a srác úgy játszott mint egy autista...remélem tényleg jó lesz , csak erre utaló jeleket még nem nagyon látok. Remény hal meg utoljára.
  • MaRee
    #247
    Valószinüleg hazudoznak akkor. :)
  • Hunor1
    #246
    ' -Az AI harcmodora Sun Tzu - A háború művésezte c. könyvben leírtakon alapul. '

    Jajjj... na ezt sajnos nem tudom elhinni!Valamint láttam egy screent a diplóról és abban sem lesznek új opciók! :(((
  • Metontour
    #245
    Az évszakonként változó időjárás nem nagy kunszt azt már az egy is tudta sőt az esőben nem működő lőfegyvereket is amit az Empire-ban például elfejtettek.
    Itt is olyan lesz a tartományban az építkezés mint az ETW-ben a sok kis helységgel vagy lesz egy tartományközpont és ott lehet majd mindent.
    Arra is kíváncsi leszek még hogy évszakonként fog e változni a zene is.
    Nagyon jó kis játék volt az első rész!
  • sakkay
    #244
  • MaRee
    #243
    Multihoz még, csak nincs időm most lefordítani:


    you can play in co-op - you get shared victory conditions, and are able to give units to command in battles where the other player is not present with troops. from this can be concluded you play with different factions.

    You can also play competatifely - you don't share victory conditions and are is essence just regular rivals, like any other clan. If it is like empire and napoleon you can chose to command battles for the ai or autoresulve (the battles thing for competative is not confirmed for shogun, but will probably work like that).
  • MaRee
    #242
    Lesznek benne ilyenek.

    Multiról eddig nem sok infót találtam, de valahogy úgy fog kinézni, hogy mindenki kap egy generalt ami XP-t fog kapni a megnyert csatákért, és szintlépéseknél lehet majd új képességeket adni, meg ilyesmik.
    Saját klánt is csinálhatunk multiban ha a meglévők nem tetszenek, itt minden egységet egyénileg átszínezhetünk és átalakíthatunk, egyéni klán bannert csinálhatunk, stb.
    Lesznek achievementek.
    A multiplayer campaignról szinte semmit nem találtam, de amit sikerült kibogarászni az nagyjából az, hogy úgy lesz mint az ETW/NTW-nél volt, hogy csatánál választhatunk hogy gépi vagy AI ellenfél ellen akarunk harcolni.
  • KingPunisher
    #241
    Remélem az építhető erődök és kilátok visszatérnek. Erről nem hallottatok semmit ? Az is fontos és tetszetős szerepet lát el.
  • GaBika6
    #240
    Ezt végigolvasni beszarás vót gyerekek...
    Most akkor játékról van szó vagy törióráról?
    SEGA pénzt akar ebből, vagy tanítani fog?
    Ezzel a programmal kikapcsolódni kell, vagy bevágni mint a leckét?
    Nem akarok senkit megsérteni, de ezek fontos kérdések egy ilyen komoly és mélyreható vita előtt, pláne belemenni, mikor még bétát se látott itt senki.
    Sztem várjunk picit és az infókat gyűjtsük (ahogy 1-2 kolléga teszi köszönet nekik érte), ne hülyeségeken sírjunk, mert a valóságban nem így volt, blablabla...
    A filmhez köze nincs és történelmi valóságon alapuló filmet az akciófilmekhez hasonlítani???
    Ez játék!
    Itt elbaxtam fél órát az életemből a butaságokon, mert ez az volt.
    Metontour a kérdésed nagyon jó és sztem baromira dobna a játékon ha újra lenne ilyen.
  • MaRee
    #239
    Kaptunk egy új Battle Trailert

  • MaRee
    #238
    Igen, lesz benne ilyen! Sőt mint lentebb írtam, a négy évszak és az időjárás nagyobb realitással fog megjelenni a játékban, nem lesz mindegy hogy télen bocsátkozol harcba, vagy ősszel.
    Télen pl ugye amit alább írtak, nincs aratás, kaja, hideg van, szar kedv, lassabb a haladás.
    Minden évszakra lesznek ilyen kis realitás fokozó feature-ök, ősszel esőben pl nem lesz érdemes gunpowder egységeket használni, mert a vizes puskapor nehezen gyullad meg, és hasonlók..
    Szerintem ezek nagyon jó ötletek, és sokat fognak dobni a hangulaton!

    Ma kibogarászom a multis infókat is ;)
  • Edorn
    #237
    MaRee: Várjuk ám a multis infókat is! :)

    Metontour: őszi aratás nagyon feelinges volt!!! Remélem lesz megint ilyen... Meg hóban lassabban/nehezebben közlekedő csapatok, kisebb harci kedv télen, stb...
  • Metontour
    #236
    Valaki tud arról valamit hogy visszahozzák-e bele az őszi aratást amiikor dől a lé és a többi hónapban nuku bevétel vagy ott is körönként dőlnek majd a milliók adott esetben?
  • Gubo79
    #235
    Kinek a pap, kinek a paplan!
  • KingPunisher
    #234
    Franko lett az összefoglaló.. Iszonyat tetszik nekem, van pár dolog ami hiányzik a Rome-ból és pont ezeken a területeken lesz fejlődés.
    Egyedi fejlődés, Avatar, ááá igen jo lesz már igen várom.
    Erre a játékra vártam eddig, persze remélem nem csalódom, de amiket ígérnek nekem nagyon biztató.
    Az Art of War a kedvenc könyvem szóval engem már ott megfogtak..

    Ja és attól nem félek hogy nem lesz valósághű :) játszható legyen hangulatos, sőt legyenek benne fél seregeket leverő Avatarok legyen itt ott eltúlzott, epikus, ordítson belőle a hangulat a valóság rovására.
    Aztán majd ugyis lesznek modok is.
  • Gubo79
    #233
    Na jó, figyelj, még egyszer, utoljára a lényeget: igazad van, a 300-nak nem volt célja a tört. hűség, és - akár hiszed,akár nem - a film nem okozott nekem csalódást, mert nem is vártam többet tőle, mint amit adott! De példának igenis jó: jó példa arra, hogy egy izgalmas történelmi esemény legalább háttérként történő bemutatása (Istenem, hadd tanuljanak picit a mai fiatalok szórakozás közben!!) helyett annak a "trendi" amerikai ponyva-változatát filmesítik meg, fantasyként: kicsit sem érdekelne ez, ha a mai filmipar hemzsegne a jó kis töri témájú kalandfilmektől - de sajnos nagyon nem így van, ezért elszomorító ez az egész számomra. És ez nem a 300, mint film kritikája (mint mondtam, nem csalódtam benne), sokkal inkább a filmiparé...ennyi. Jóccakát!
  • Tikal #232
    Persze, mivel nem értem miért egy képregény filmben keresed a történelmi hűséget... mikor te magad is leirtad hogy mi volt a film alapja, hm? ... Hülyeség volt épp a 300al példáloznod, mikor nem volt CÉLJA a filmnek a korhűség, ennyi.
  • Gubo79
    #231
    Csak nem képzeled, hogy elmentem moziba ezért a filmért??
    A dokumentumfilm és a képregény-fantasy között elég széles a skála, amibe akár beleférhet egy olyan tört. kalandfilm is, ami nem dobja ki azonnal a korhűséget a szemétbe...de szerintem ezt Te is így gondolod, csak ezt a sarkított, discoverys hozzászólásodat sokkal frappánsabbnak gondoltad annál, hogy kihagyhasd!
  • Tikal #230
    Nyugi, nem a kedvencem...

    "Jó példa a 300 c. film: sikerült egy izgalmas történelmi témát elcseszni azzal a hatalmas baromsággal, hogy nem az igazi sztorit filmesítették meg, hanem annak a gagyi amerikai képregény-változatát!!! "

    ááá, jól mondod, a rendező nem az eredeti történetre volt kiváncsi, hanem annak képregényváltozatára.
    legközelebb kapcsold be a Discoveryt és ne moziba menj. :)