2869
Shogun 2 Total War
  • Hunor1
    #349
    ehehe... a demóból nem sokat lehet majd megtudni mert az szerintem előre scriptelt lesz-0 AI..:/ Maximum a játék hangulata jön át egy kicsit, de persze én is várom!
  • KingPunisher
    #348
    Hát igen főleg a történelmi leírásoknál, oda azért nem elég a "konyhai" angol.
    De majd szótárazunk legalább tanulunk vmit :P
  • wednes
    #347
    Nem is tudtam, hogy a CD Projekt (most már PlayOn) forgalmazza nálunk majd a játékot. Már kezdtem örülni, hogy esetleg magyar felirattal jön ki, de tévedtem. Forgalmaznak egy csomó nem honosított játékot is. Na mind1, nem lesz gond a játékkal így sem, csak azért kellemesebb lenne a magyar felirat.
  • MaRee
    #346
    Jöjjön mán az a demó, oszt meglássuk
  • KingPunisher
    #345
    Meglátjuk addig kár rajt fanyalogni de tény nagy változások nem lesznek, visszatérnek az alapokhoz azt akarják tökéletesebbre csiszolni.
    Részemről Rome szintje is elég lenne pl grafikában. Legyen jobb az AI ne tudjam ennyire szivatni, legyen jobb diplomácia, kicsit részletesebb térképek..
    ilyesmik..
    Számomra már ekkor közel tökéletes lenne, ennyit meg talán meg is kapok :)
  • Murder3
    #344
    legalább olyan fontos része a játéknak mint a harcok...


  • sakkay
    #343
    Elolvastad az előzményeket is? Ha ige, akkor mindegy. Ha nem légyszi' tedd meg.
  • Murder3
    #342
    itt linkelték lejjeb h shogun 2 bétateszt:D
  • MaRee
    #341
    Nem tudom miért nem elég nagy a csata, legnagyobb unit sizeokkal 6-7 ezer egység is megvan 1v1ben, a multi csatákban pedig ennek a 2-3 szorosa is, nem is szoktak multiban huge unit sizezal játszani mert megfő a gép. :D Nekem ezzel nincs bajom.

    Amúgy vannak modok amik növelik az egységek számát.
  • sakkay
    #340
    Halkan jegyzem meg ,hogy ki***ott 10!!!éve ugyanakkora csaták vannak!!!!!!!
  • Hunor1
    #339
    Milyen béta tesztre gondoltál? Olvastál valami infót?

    Volna egy kérdésem az invázióval kapcsolatban: Ti hogy tudjátok, a tenger felől CSAK a legközelebbi/szomszédos tartományt lehet megtámadni, vagy akár a Japán sziget távoli partjaira is küldhetünk egységeket? Nem lenne mindegy a stratégia szempontjából.
    A másik pedig a tengeri csaták ahogy láttam úgy néznek ki hogy nyilazok mint állat túzes nyilakkal aztán feljútom a hajót , vagy fedélzetre átugrálva leharcolom az ellenfél hajóját.
    Na most akkor mi lehet a jobb? Inkább nagyobb hajókkal megcsákjázni mindenkit és győzni mivel több a katonám, VAGY sok kicsi és valszeg olcsóbb ill. fordulékonyabb hajókkal távolról felgyújtani az akár nagyobb hajókat is( bár nyilván a nagy hajók többet bírnak ki)
  • wednes
    #338
    Én a mindent eldöntő csatáknak örülnék. Legyen tétje az ütközetnek, hogy sok múlik rajtunk, mert nem lehet a zsebből előrántani még egy kiképzett és felszerelt sereget rövid időn belül.

    A TW-kbe sajnos van egy kis futószalag harc, "anyagcsata". Szétvered az ellenség seregét, de már küldi a következőt, mikor a kapacitása valahol a 0 közelébe kéne, hogy legyen.
  • KingPunisher
    #337
    JAJ hát ott vannak az épületek is, meg a hadsereg valamint a kormányzó plusz az adók.
    Mi kéne még ? Nem simcity ez hogy még a tüzoltókat is nekünk kelljen képezni.
    Nem lesz újítás ami van az lesz jobb, én ezt vettem ki.
  • KingPunisher
    #336
    Persze de ki mondta hogy itt nem lesz javulás ?
    Viszont a morál dolog nekem kifejezetten tetszik, igen jo hangulatot ad meg lehet vele trükközni.
    Bár itt is lesz változás a parancsnokok tudják majd megtörni illetve fokozni a morált..
    De amiket írtál abba kell fejlődni és talán fognak is, mert végre ez a cél nem a nagyobb, több emberes csaták..
  • Murder3
    #335
    Na ne ez most milyen béta teszt volt?
    mert ez lófasz.

    Tehát a gazdaság annyi lesz megint h lehúzzuk az adót és akkor az egész birodalom boldog/mérges?
    provincia részletes irányítása,miegyéb gazdasági bevétel,szükséglet..ilyesmik?

    Amit ott írt én is megírom egy korábbi tw-ről mert semmi újat nem mondott ebből az jön le h semmi újítás nem lesz csak h most újra középkor és japán.....
  • Murder3
    #334
    Már pedig nem ártana h a csaták élvezetesebbek legyenek, ettől tér el a többi rts-től h itt nem egy maroknyi egység csapkodja addig egymást míg el nem hogy a zöld csík a feje felől.

    pl akár hiszed akár nem a legidegesítőbb mikor a közelharcba csapatok tolják egymást, a fele csak áll.
    Merev felálássok, alig van vmi alakzat,terepviszonyok alig számítanak, egyhangú terep,semmi extrém körülmény,természeti tényezők egyenlőek a nullával,relatív kis látszám(korábban írták h ugye így nem igazán létezik benne monumentális csata,ami szintén nagyon zavaró),összetetteb terep,nagyobb stratégia térkép akár egyszálon több csata és ezek összehangolása és végre legyen már a katonáknak fanatizmusa h ne fussanak rögtön ha nagyobb létszámot vesztenek egy roham során.
    szerintme először itt legyen változás aztán jöhet az ai aki annyira rühell,unja annak ott a multi ott nem lehet panasz az aira, de a csaták látványosabbak és élvezetesebbek lennének.

  • KingPunisher
    #333
    "Ráadásul, ami a legfontosabb: végre egy Total War, ami nem arra koncentrál, hogy nagyobbá és látványosabbá váljon, hanem egyszerűen arra, hogy jobb játék legyen. "
    Nha én is ezt mondom ez kell ide, nem 200 osztag meg giga grafika.
  • zoltang
    #332
    Total War: Shogun 2 bétateszt
  • sakkay
    #331
    Nem.
    Szerintem nem biztos , hogy érthetően írtam le, mire gondolok mikor ezt írtam- Sokkal!!lassabb lenne az irányítás, kénytelen lennél szárnyakat képezni(eleve összerakni és egyben mozgatni) , mint a valóságban.-de ez lenne a kulcs mindabban, amit utána hozna magával. És igen persze , hogy a műfajban a legjobb a TW, de megérett néhány gyökeres változásra.
    Az, hogy a gép meg szun-ce-ként fog viselkedni, hiszem ha látom...sajnos már sok ígéret ment a levesbe a gépi AI-vel kapcsolatban.
    De igazad van abban, hogy majd meglátjuk.
  • KingPunisher
    #330
    "tizenötöt klikkelek 10 sec alatt" ezt poénból írtam ;) remélem nem érted félre.
  • KingPunisher
    #329
    "tizenötöt klikkelek 10 sec alatt" én kb 3-at ..
    Nézd értem én amit írsz azt mondom nem is hülyeség, de ez a total war ez ilyen.
    Érted lehetne egyesével is irányítani minden unitot meg kis házakból képezni őket meg fát gyűjteni de akkor az már starcraft.. a 95 cpm-el oda tessék menni..
    A tiéd sem rossz ötlet de szerintem ez pont így jó a seregek számára értve.

    Keveseket hadba vezetni ugyan az mint sokakat a lényeg nem a számokon van :P hogy kis Art of War-t is csempésszek ide .

    Abban hogy a rejtett unitoknak nagyobb szerepe legyen viszont mélyen egyetértek, de az nem az egység számtól függ hanem a térképtől.
    Az megint igaz , hogy nem teljesen reális a sereg mozgatás de szerintem ez a legjobb kompromisszum a játékélmény és a valóság közt.

    DLC szint ? HA valóban olyan Ai lesz amit írnak, akkor bár minden DLC ilyen lenne.. Ne elégedetlenkedjetek még, aztán majd lehet, hogy tényleg eljön az ideje , de eddig szerintem nincs ok panaszkodni.
    Nha megyek kis Rome-t tolok :P
  • sakkay
    #328
    Ha voltál katona,talán láttál rajokat szakaszokat mozogni. Esetleg még több századot is alakizni. Azt a mozgást, amit a Totalwarban csinálunk, annyi ellentétes parancs, mozgás és tevékenység végrehajtása a gyakorlatban nem volt. Vagy zászlókkal vagy hangjelzéssel, de leginkább küldönccel irányított a hadvezér. És nem volt 1000 küldönc. Ha a történelmi hadseregeket nézzük, pl Caesar seregeit, olyan veterán cohortsok voltak, hogy néha maga a század is átlátta a csata részletét, és maga cselekedett parancs nélkül, de ez egy kivételes példa.
    A + ötleteket most nem írnám le, gondolom nem is érdekel,de hidd el sokunknak lenne építő javaslata.
  • sakkay
    #327
    Akkor menjünk bele. Az újdonságok amit a végén írtál majdnem egy DLC szint, kivéve a térkép. A 40 egység irányítása tényleg nehéz lenne,de...(azzal a verzióval kezdem, amikor nem nyulunk bele az alapjátékba, nagyon):1. Sokkal!!lassabb lenne az irányítás, kénytelen lennél szárnyakat képezni(eleve összerakni és egyben mozgatni) , mint a valóságban.
    2.csak végszükség esetén menne bele az ember az egyéni egységek irányításába,-tizenötöt klikkelek 10 sec alatt, mindenki rohan jobbra balra, na ennek vége lenne- irreális manőverezés megszűnése.
    3.A rejtett csapatoknak ,cseleknek, sokkal!! nagyobb szerepük lenne, gondolom nem kell részletezni miért.
    Lenne még 1-2 pont, és még nem is változtattam az alapokon.
  • Murder3
    #326
    Részletesebb gazdasági tevékenységek és nagytérképes tevékenységek illetve amit lent írtam.
  • KingPunisher
    #325
    "úgysetudnálirányítanianyiegységetmertnemlehet" - azért mégis :P
    Hát nem igazán értek egyet sakkay játékostárssal. Szerintem kb ennyi osztagot lehet egy embernek átláthatóan irányítani, gondolok itt főleg multira mert ugye ott nincs pause.
    Ha lenne 40 osztag azt képtelenség lenne folyamatosan kontrol alatt tartani.
    A valóságban sem véletlen voltak felosztva kisebb egységekre a hadseregek.
    1 ember 40 osztagot csak ugy tudna irányítani ha csak irányparancsokat adna, szóval támadj ott védekezz itt, a többit pedig az Ai irányítaná.

    Szerintem ahol fejlődni kellene az bizony azok a dolgok amik már eddig is bent voltak a játékba csak nem igazán használták ki eddig.
    De ugye pont ez az Art Of War lényege erre van most kihegyezve a dolog.
    Tehát nem kell ujdonság , ami van az legyen tökéletes.

    Valamint ugye azért itt van az RPG fejlődés , ostromok több fokozata, forgatható kampány térkép , valamint a multi megreformálása.
    Azért ez sem semmi.
  • sakkay
    #324

    Pl.
  • Murder3
    #323
    PL h a csatatéren az egy warcommanderednél amit a főtérképen látsz a többi egység az alparancsokok lennének, amiknek lenne külön specializált egységcsoportai, így ha megtámadnál egy várost,ellenséget akkor kisseb térképre várna amibe úgymond külön pár kör keletkezne.
    Így lehetne egy konkrét front az adott csatán belül.
    És lehetne területi szintre fejlszteni h mikor mennyit foglaltál el a városból régióból.
    Utánpótlási vonal meg ilyenek is jó lennének bele ha ezekek is számítanának ki kéne építeni,a katonák felszerelése véges lenne,étel és egyéb gyógyszer szálítmány kellene nekik nem lehetne csak előre nyomulni úgy h 1 kör elteltével fogalod a következő régiót.

    Meg ha végre lenen más terepviszony is változatosabb és sokkal interaktívabb terep amit ki lehetne használni, nem csak egy nagy síkság amin felállnak a katonák egy vonalba oszt annyi.

  • sakkay
    #322
    Mielőtt valaki írná , hogy "úgysetudnálirányítanianyiegységetmertnemlehet", ne tegye, mert simán lehetne, és kismillió ötletem lenne még , hogyan lehetne ezt nagyon intelligens formába önteni. De úgy látom, nem mernek szakítani az alapoktól. De ha nem merik, csak legyen legalább 40 irányítható egység, már elégedett lennék...
  • sakkay
    #321
    A grafikától nem kell félni, jobb lesz mint eddig bármelyik, ne aggódj....minden máson azonban lehet. Semmi, de semmi igazán újat nem látok. A játszható embermennyiségre én úgy emlékszem 50000 főt írtak, de tök mindegy, ha minden képen a szokásost látom(10 éve). Letojom , hogy milyen az elméleti képessége a motornak, ha nem használják ki.
    Halkan jegyzem meg hogy a Napóleonban poénból 20000 ember fölé állítottam egy csatát,és még játszhatóan ment(kinek mi az)...tehát miről is beszélünk?!
    De a tököm ki van attól, hogy 15 fő" csatát kell lejátszani, mert nem képesek megcsinálni a mindig emlegetett EPIC csatát!
  • Edorn
    #320
    Valahol írták már, hogy mikorra várható a demo?
  • KingPunisher
    #319
    Nekem Empire sokáig töltött, legalább is engem már zavart, Napoleon viszont jo volt.
    Tudom hogy azt ígérték tökéletes AI lesz, hát ugy legyen.

    Itt egy értékelés MaRee kollégának mert ő mindent olyan jól tud
    Javaslom figyelmedbe az értékelő box negatív rovatát. Szóval a kérdésedet nem értem, nem írtam én akkora baromságot..
    http://www.gamestar.hu/empire-total-war-steamrol-toltheto-a-demo.html

    Tehát remélem nem fog percekig tölteni.. Pont.
  • Prince23
    #318
    CA megmondta, addig nem adják ki a shogunt, míg nem lesz tökéletes AI.
  • MaRee
    #317
    Már miért tartana percekig? Nekem Empire meg Napoleonnál sem volt soha összesen egy perc betöltési idő sem, max multiban.
  • KingPunisher
    #316
    Remélem azért a csaták betöltése nem fog percekig tartani, ez az egyik félelmem a másik a szar AI..
    Grafika itt olyan dolog hogy persze legyen szép meg minden, de pár óra után már az ember nem igen látja meg ezeket a dolgokat.
    Szépen akadás nélkül fusson az a fontos, elfogadható kinézettel.
  • MaRee
    #315
    Ezeken a screenshotokon kb ETW szinten van a grafika, csak ahogy mondták nincs bekapcsolva az anti aliasing.

    A battle map pedig minimálisra van állítva, ez meg amúgy is egy replay.

    Azon felesleges pörögni hogy szar lesz a grafikája, nem lesz az, nem fognak vissza süllyedni 2011-ben egy NTW alatti szintre, ne félj.

    És nem azt mondták hogy megnövelik a harcoló egységek számát, hanem hogy a játék motorja már képes lesz egyszerre 10.000 egységet is harcoltatni, de gondolom ez nem sok mindenkinek fog sikerülni maxos beállításokkal.És azt sem mondták hogy két embernél lesz összesen 10k egység, hanem több játékosnál.
  • Murder3
    #314
    De itt nem lesz véletlen tengeri és szárazföldi csata egyszerre?
    valami olyasmit is magyaráz az eggyik videóba, de lehet félrehallottam.
  • Hunor1
    #313
    uhhh. akkor itt nézd:
    [URL=http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=424044]#18 as post[/URL]
  • Murder3
    #312
    Az a kép nem jó nem jelez semmit.
  • Hunor1
    #311
    nézd meg a térképet amit betettem, a Zöld Shimazu és a Lila Hojó klán területét.Azt remélem hogy a tengeri invázió müködni fog és nem csak a szomszédos klánokat támadhatjuk/vagy várhatjuk a támadását, hanem meglepetés szerűen a térkép messzi pontjai is betámadhatóak lesznek!
  • Murder3
    #310
    pontosan miről is van szó?