2853
Shogun 2 Total War
  • SötétBarom
    Empire: Total War
    DEMO ANNOUNCED! The Total War: Shogun 2 demo will be available on Steam from February 22nd, 2011: http://www.totalwar.com/news/4897

Fészbukkról.
  • zoltang
    Új teszt videó (holland):
    http://www.gamekings.tv/

• Edorn
    http://www.ebgames.com.au/pc-152754-Shogun-II-Total-War-Grand-Master-Edition-PC
  • KondorKhan
    Egyébként hallott valaki arról a gyűjtői kiadásról, amiben egy bambusz sakk készlet is van? Úgy egy hónapja olvastam még róla az ipon.hu-n, de a hivatalos oldalon se híre, se hamva.....

Shogun 2 gyűjtői kiadás cikk, az ipon.hu-n
  • GaBika6
    Szerintem meg beszélsz róla, tehát érdekel. Elérték a céljukat...
  • Hunor1
    inkább azt mondanám hogy befulladt az infószerzés, nincsenek már új dolgok amit ki lehetne deríteni, volt már sok vidi és kép, innentől már csak a demóval lehetne tuningolni(most az olyanokra gondolok akik nem megrögzöttek mint mi)
  • sakkay
  • Tikal #366
    az hogy nagyon izgulsz már :)
  • KingPunisher
    Lehet ezt még fokozni , ezzel amugy előrendelőket akarnak főleg szerezni..
    Demo az mindig veszélyes dolog. Kérdés mennyire bíznak benne hogy jót csináltak :)
  • Hunor1
    az az igazság hogy most már qrvára kéne jönnie egy demónak mert már a videókból szerintem nem tudnak többet kihozni marketinges szempontból!Mindenkit felcsigáztak, ezt már nem lehet tovább fokozni újabb "prewiew"-kal, cikkekkel stb.Ha jár ide marketinges mi a véleménye erről?
  • sakkay
    Igen, nem egyszer volt rá példa. Japánban főleg.
  • Tikal #362
    kérdezni is akartam, hogy mi volt ez a párbaj a csata előtt, ezekszerint ennek van valami hagyománya?
  • JethroHUN
    és lenyilazták XD hehe tojtak a tradíciókra
  • zoltang
    First Total War: Shogun 2 review scores 92 and scoops Editor’s Choice award in PC Gamer

http://www.pcgamer.com/

Máris értékelték??? 92%-ra?
  • sakkay
    Ez tényleg jó....
  • Prince23
    HD-ba

• MaRee
    Nagyon fasza kis hangulatos videó, meghozza a játékhoz a kedvet. :) Először nemtudtam eldönteni hogy ez élőszreplős-e :D
  • GaBika6
    Megjelent 1 új video, ami sztem elég jóra sikeredett és korábbi videok megvilágításra találtak...
    Shogun II video
    Nagyon várjuk!
  • zoltang
    http://www.pcdome.hu/

Még mindig nem a demo... :(
  • Edorn
    Viszont a találgatás megy: shogun 2 demo release date !!SPECULATION!!
  • MaRee
    Nem mondtak időpontot, de ha jól emlékszem az tuti hogy lesz demo, és mivel kb 1 hónap van a megjelenésig gondolom már lassan jön is. :)

Ideje is lenne, nem tudok már mivel játszani
  • sakkay
    a demot....
  • Pluskast
    már vagy húszezerszer elmondták itt is, a hivatalos oldalon is steamen is, hogy márc 15. Nálunk boltban valszeg 16 mivel ugye 15-én nem sok bolt lesz nyitva.
  • sakkay
    Mikorra ígérték?
  • Hunor1
    ehehe... a demóból nem sokat lehet majd megtudni mert az szerintem előre scriptelt lesz-0 AI..:/ Maximum a játék hangulata jön át egy kicsit, de persze én is várom!
  • KingPunisher
    Hát igen főleg a történelmi leírásoknál, oda azért nem elég a "konyhai" angol.
    De majd szótárazunk legalább tanulunk vmit :P
  • wednes
    Nem is tudtam, hogy a CD Projekt (most már PlayOn) forgalmazza nálunk majd a játékot. Már kezdtem örülni, hogy esetleg magyar felirattal jön ki, de tévedtem. Forgalmaznak egy csomó nem honosított játékot is. Na mind1, nem lesz gond a játékkal így sem, csak azért kellemesebb lenne a magyar felirat.
  • MaRee
    Jöjjön mán az a demó, oszt meglássuk
  • KingPunisher
    Meglátjuk addig kár rajt fanyalogni de tény nagy változások nem lesznek, visszatérnek az alapokhoz azt akarják tökéletesebbre csiszolni.
    Részemről Rome szintje is elég lenne pl grafikában. Legyen jobb az AI ne tudjam ennyire szivatni, legyen jobb diplomácia, kicsit részletesebb térképek..
    ilyesmik..
    Számomra már ekkor közel tökéletes lenne, ennyit meg talán meg is kapok :)
  • Murder3
    legalább olyan fontos része a játéknak mint a harcok...

• sakkay
    Elolvastad az előzményeket is? Ha ige, akkor mindegy. Ha nem légyszi' tedd meg.
  • Murder3
    itt linkelték lejjeb h shogun 2 bétateszt:D
  • MaRee
    Nem tudom miért nem elég nagy a csata, legnagyobb unit sizeokkal 6-7 ezer egység is megvan 1v1ben, a multi csatákban pedig ennek a 2-3 szorosa is, nem is szoktak multiban huge unit sizezal játszani mert megfő a gép. :D Nekem ezzel nincs bajom.

Amúgy vannak modok amik növelik az egységek számát.
  • sakkay
    Halkan jegyzem meg ,hogy ki***ott 10!!!éve ugyanakkora csaták vannak!!!!!!!
  • Hunor1
    Milyen béta tesztre gondoltál? Olvastál valami infót?

Volna egy kérdésem az invázióval kapcsolatban: Ti hogy tudjátok, a tenger felől CSAK a legközelebbi/szomszédos tartományt lehet megtámadni, vagy akár a Japán sziget távoli partjaira is küldhetünk egységeket? Nem lenne mindegy a stratégia szempontjából.
    A másik pedig a tengeri csaták ahogy láttam úgy néznek ki hogy nyilazok mint állat túzes nyilakkal aztán feljútom a hajót , vagy fedélzetre átugrálva leharcolom az ellenfél hajóját.
    Na most akkor mi lehet a jobb? Inkább nagyobb hajókkal megcsákjázni mindenkit és győzni mivel több a katonám, VAGY sok kicsi és valszeg olcsóbb ill. fordulékonyabb hajókkal távolról felgyújtani az akár nagyobb hajókat is( bár nyilván a nagy hajók többet bírnak ki)
  • wednes
    Én a mindent eldöntő csatáknak örülnék. Legyen tétje az ütközetnek, hogy sok múlik rajtunk, mert nem lehet a zsebből előrántani még egy kiképzett és felszerelt sereget rövid időn belül.

A TW-kbe sajnos van egy kis futószalag harc, "anyagcsata". Szétvered az ellenség seregét, de már küldi a következőt, mikor a kapacitása valahol a 0 közelébe kéne, hogy legyen.
  • KingPunisher
    JAJ hát ott vannak az épületek is, meg a hadsereg valamint a kormányzó plusz az adók.
    Mi kéne még ? Nem simcity ez hogy még a tüzoltókat is nekünk kelljen képezni.
    Nem lesz újítás ami van az lesz jobb, én ezt vettem ki.
  • KingPunisher
    Persze de ki mondta hogy itt nem lesz javulás ?
    Viszont a morál dolog nekem kifejezetten tetszik, igen jo hangulatot ad meg lehet vele trükközni.
    Bár itt is lesz változás a parancsnokok tudják majd megtörni illetve fokozni a morált..
    De amiket írtál abba kell fejlődni és talán fognak is, mert végre ez a cél nem a nagyobb, több emberes csaták..
  • Murder3
    Na ne ez most milyen béta teszt volt?
    mert ez lófasz.

Tehát a gazdaság annyi lesz megint h lehúzzuk az adót és akkor az egész birodalom boldog/mérges?
    provincia részletes irányítása,miegyéb gazdasági bevétel,szükséglet..ilyesmik?

Amit ott írt én is megírom egy korábbi tw-ről mert semmi újat nem mondott ebből az jön le h semmi újítás nem lesz csak h most újra középkor és japán.....
  • Murder3
    Már pedig nem ártana h a csaták élvezetesebbek legyenek, ettől tér el a többi rts-től h itt nem egy maroknyi egység csapkodja addig egymást míg el nem hogy a zöld csík a feje felől.

pl akár hiszed akár nem a legidegesítőbb mikor a közelharcba csapatok tolják egymást, a fele csak áll.
    Merev felálássok, alig van vmi alakzat,terepviszonyok alig számítanak, egyhangú terep,semmi extrém körülmény,természeti tényezők egyenlőek a nullával,relatív kis látszám(korábban írták h ugye így nem igazán létezik benne monumentális csata,ami szintén nagyon zavaró),összetetteb terep,nagyobb stratégia térkép akár egyszálon több csata és ezek összehangolása és végre legyen már a katonáknak fanatizmusa h ne fussanak rögtön ha nagyobb létszámot vesztenek egy roham során.
    szerintme először itt legyen változás aztán jöhet az ai aki annyira rühell,unja annak ott a multi ott nem lehet panasz az aira, de a csaták látványosabbak és élvezetesebbek lennének.