2853
Shogun 2 Total War
  • MaRee
    Az Empiret olyan 9k körül vettem, Medieval II Kingdomsszal együtt olyan 3k körül volt, Rome-hoz meg netről van multiban is működő key-em :)
  • wednes
    Gondolom nem teljes áron vetted Steam-en a TW részeket. :)
    Akcióhoz meg idő kell, szerencsére sokat nem kell várni. Én is Steam-en szedtem össze a TW-ket.
  • MaRee
    Bazzeg jó drága Steamen, pedig ott vettem az összes TW játékomat, de szerintem most CD galaxis lesz a nyerő. Jöhetne már
  • Edorn
    Hát mégis lesz sakkos változat: http://www.totalwar.com/shogun2/news/4853
    Igaz, elég durva áron... :(
  • wednes
    Erre találták ki az eszperantót. Teljesen szabályos, mesterséges nyelv. Mivel nincsenek benne rendhagyó dolgok, vagy különleges formulák esetek, ragozások, különleges igeidők ezért elég a szabályt megérteni és a szavakat megtanulni. Mondanom se kell, hogy ugye nem terjedt el.
  • Jakuza001
    Mert az emberiseg egy nagy buta majomivadek. Hangsulyozzuk, milyen okosak vagyunk, mikozben egy ilyen egyszeru feladatot nem tudunk megoldani.

Pedig a megoldas egyszeru lenne,egy nyelvet kinevezni vilagnyelvnek, mondjuk az angolt es kotelezni az orszagokat, hogy ovodatol mar jatekos formaban tanitsak ezt a nyelvet. A gyerekek sokkal gyorsabban tanulnak igy mar 6-7 evesen siman elsajatitanak a "masodik nyelvuket".

Persze az emberiseg van olyan hulye, ha ezt megprobalnak bevezetni, akkor a vezeto hatalmak egybol kitalalnak, hogy miert nem az o nyelvuk ez a "masodik nyelv" es megvetoznak javaslatot. Igy pedig senki nem jarna jol, ellenben mindenki veszit.

Tipikus emberi magatartas.
  • Murder3
    az az alap h németül kijön, de a többi nyelven is ki jön minden csak a magyarokra szarnak.Bár nem vagyunk potenciális piac ez az oka.
  • wednes
    Attól függ honnan nézzük. Az EU-s átlaghoz képest igen le vagyunk maradva az tény. De az EU-s átlag arról szól, hogy legalább 1 idegen nyelvet beszélők aránya. Tehát nem arról van szó, hogy EU-ba mindenki keni vágja az angol nyelvet.
    Nos ebbe beletartozik, hogy a Balti államoknál szinte mindenki beszéli az oroszt, a szlovákoknál meg a cseh nyelvet. A szlávok egymás nyelvét elég jól beszélik.
    A skandinávok (mivel germán nyelvcsalád), 3 délután alatt már tudnak angolul. :) (túlzással persze). Dánoknak se gond pár hónap alatt németül eltársalogni, nagyon tanulniuk se kell rá konkrétan. Franciák, meg a déli állmok (spanyol, portugál, görög, török) az idegenforgalmon kívül, kb leszarják a nyelvtanulást. Pedig egymás nyelvét nem nagy kunszt megtanulniuk.

Sajnos mi a magyar nyelvünkkel eléggé egyedül vagyunk itt Európában. Nekünk a semmiből kell megtanulnunk egy idegen nyelvet, semmihez se tudjuk kötni. így sokkal nehezebben boldogulunk bármilyen nyelvvel. Ez a fő oka a lemaradásnak, nem az, hogy lustábbak vagyunk egy svédnél és csak siránkozunk. Az is igaz, hogy ezzel együtt kell élni, ez van ezt dobta a sors. Mások meg Afrika közepén születtek, azzal élnek együtt. Tehát én se a siránkozást akarom erősíteni, igen is lehet tenni valami az előre lépésért. Csak ezzel azt akarom mondani, hogy ennek azért van más oka is, nem csak a "lustaság".
  • MaRee
    Nem arról van szó, hogy nem jó ha honosítják a játékokat, csupán roppant idegesítő minden total war topikban meg sok másikban is a siránkozást látni, hogy miért nem magyar, miért nincs magyarítás, bla bla bla...

Szó se róla nem akarok én sem belemenni egy ilyen vitába, csak megjegyeztem, de abban azért egyetérthetünk hogy a fiatalok nagy részének az angol/német/bármilyen nyelvtudása katasztrofális más országokéhoz képest.
  • wednes
    "...főleg a magyarok"

Megnézném, ha egy francia, német, spanyol, orosz játékos nem játszatná a saját nyelvén a játékot. Hozzá se nyúlna. Az a különbség, hogy ők kapnak honosítást mi nem. Most mellékes, hogy az angol játékkal én is elboldogulok.
  • Smokk
    Mint ahogy meg kellene tanulni pontosan magyarul is...,de semmi esetre sem szeretnek belemenni ilyen meddo vitaba!
    Gyanitom h jobban beszelem a nemete,mint Te az englischt,megsem zavarna,ha a sajat nyelvemen lehetne jatszani azt a jatekot amiert En is annyit fizetek,mint a tobbiek Europaban.
    A Cdgalaxis egy csomo bena jatekot leforditott mar,miert nem veszi a faradsagot egy ennyire nepszeru strategia honositasara?!
    En biztos onnan rendelnem meg,ha megtennek!
  • MaRee
    Nem olyan bonyolult az angolul... Sajnos nagyon elvannak kényelmesedve az emberek, főleg a magyarok. Ne kelljen már mindent honosítani meg szinkronizálni meg anyámkínnya.. Meg kell tanulni angolul, egyébként meg alapfokú angol tudással is el lehet játszogatni egy ilyet, egy MMO-nál már más a helyzet.
  • Smokk
    Pedig mennyire allat lenne 1 ennyire komplex strategiat a sajat nyelvunkon jatszani...
  • Hunor1
    hát igen...gyarmatországot minek rakjanak be...???

na és persze Lengyelek 30 milla, Csehek kb mint mi, csakhát az ottani vásárlóerő legalább duplája a miénknek:(
  • wednes
    Igen, sajnos ebből a cseh, lengyel körből minket kihagynak.
  • Edorn
    Háát... A Steam-en ilyen nyelveket írnak:
    Nyelvek: Angol*, Cseh, Francia*, Német*, Olasz*, Lengyel, Orosz*, Spanyol*
    *nyelvek teljes hangtámogatással

http://store.steampowered.com/app/34330/?snr=1_4_4__100
  • zoltang
    Nem rossz...

Pre-Order Chart
    1. Total War: Shogun 2 (Limited E...
    2. Crysis 2: Limited Edition
    3. The Witcher 2: Assassins Of Ki...
    4. Dungeons
    5. The Witcher 2: Assassins Of Ki...
    6. Dead Space 2
    7. Duke Nukem Forever
    8. Warhammer 40,000: Dawn Of War ...
    9. Assassin's Creed: Brotherhood
    10. Total War: Shogun 2 (Collector...
  • zoltang
    Hát igen bezzeg itt jó áron van a "csóró" angoloknak...

http://www.zavvi.com/

Total War: Shogun 2 (Limited Edition - Pre Order Exclusive)

FREE UK Delivery on all orders

€29.95

De nem írja, hogy hány nyelven lehet telepíteni.
  • zoltang
    Jó jó..., de nekem pl.: nincs olyan ismerősöm akivel "össze tudnék fogni", érdekelné.
    Nálunk Miskolcon pl.: Mediamarkt-ba is ki tudja mit hoznak, mikor, mennyiért...
  • Smokk
    Menjen a cdgalaxis a picsba,oda!
    Kesobb kapod meg,dragabban es persze meg csak veletlenul sem honositva.
    En biztos kulfoldrol rendelem meg 1-2 haverrel osszefogva(igy a szallitasi koltseg is marginalis),ahogy eddig is tettem jatekvasarlas eseten.
  • zoltang
    Érdekes az Amazonon sem írják a sakkot...
    http://www.amazon.de/

Engem a Limited Edition érdekelne. Hozzánk ez is csak angolul jönne (ha egyáltalán jönne), mert én magyarosítás híján német nyelven telepíteném...
  • Edorn
    Egyre inkább a gyűjtői változatra vagyok rákattanva, az ára ellenére is...

Ezek a gyűjtői változatok csak "kis" példányszámban jelennek meg? Ha igen, akkor szerintetek meddig érdemes lecsapni rá, hogy maradjon belőle?

Illetve sakktábláról csak itt tesznek említést, vagy máshol is?
    http://ipon.hu/hir/total_war_shogun_2_kulonleges_kiadasok_(update)/15254
  • obe
    nem normálisak itthon, nem hiszem el hogy pár darab gyűjtőire ne lenne igény:(...én azt veszem, így marad a zavvi

közös collectors edition rendelés a zavvi-tól ?..már aki azt szeretne
  • zoltang
    Shogun 2 Total War (Megjelenés előtt)

PC játék – elővétel
    Az akciós készletek erejéig, több, mint 10% kedvezménnyel!
    Az ár a kedvezményt már tartalmazza.

9 990 Ft

http://cdgalaxis.hu/

Sajnos:
    Kiadás módja: normál
    A játék várható magyarországi megjelenése: 2011. március 18.
    A játékból gyűjtői kiadás érkezése Magyarországra sajnos tudomásunk szerint nem várható.

Jó lenne tudni, hogy ez sem lesz kapható: Limited Edition?
  • wednes
    Szerintem is, de már az előző ETW/NTW-hez se készült magyarítás. Ráadásul ha még akarnának is csinálni a patchelési időszakba nem érdemes, mert az mindig feltúrja a fileokat. Meg kéne várni még lecseng az az időszak, tehát még messzebb lenne.

Ha jól tudom az ETW-nél is az elején emiatt hagyták abba. Viszont most nem folytatja senki.
  • MaRee
    Ha lesz akkor szerintem csak rajongók által készített lesz.
  • Edorn
    Magyarított verzió várható ebből? És ha igen, akkor külön meg kell venni CD-n, vagy a már megvett angol sima, vagy gyűjtői változatra is lesz egy magyarítás, ami letölthető ingyen steam-en, vagy akárhogy máshogy beleépíthető?
  • Voltan
    Huááááá! LEsznek benne mini videók! Imádtam őket az elsőben és nagyon hiányoltam a többiből!
  • sakkay
    Állat ára van .AZavvi a legjobb.
  • Smokk
    Asszem meg nem volt ez a video.
    http://uk.gamespot.com/pc/strategy/shogun2totalwar/video/6286414/shogun-2-total-war-daily-demo
    Vki leforditana milyen ujitasokat emlit a multis resznel,a tobbit kb ertettem.
  • obe
    igen, szerintem is az empire a "leggyengébb" része a sorozatnak, de ettől függetlenül örülnék ha ennyire lehetne más játékok folytatásaiban bízni, a napoleon viszont remek darab lett, a shogun 2 pedig remélem kiköszörüli a "csorbát"...már el is készítettem takeda shingen figurájának a helyét az asztalomon
  • Edorn
    Hááát... Tényleg nagyon jó a Total War sorozat, nagy része meg is éri az árát... Shogun, Rome, Medieval és a kiegészítője simán... Viszont az Empire és kiegészítői nekem nagyon nem jöttek be hosszútávon... Megjelenéskor el lehetett velük játszadozni, voltak bennük jó ötletek, de annyira nem voltak kidolgozva...
    Ez a Shogun 2 is nagyon ígéretes, de remélem nem az lesz ezzel is, mint a legutolsó résszel...
  • wednes
    Eddig mindig volt demo a Total War játékhoz. A Rome óta én mindig kipróbáltam a demokat. És kb 1-2 hónappal a játék megjelenése előtt megjelent. Ha márciusba jön a játék (és nem csúszik, ahogy eddig általában) akkor február körül szerintem jöhet egy próba verzió.
  • obe
    jééé, akkor bocs, mégiscsak van:)...de állitásom így is érvényes, látatlanban fogysztható
  • Smokk
    Igen, a kerdes inkabb az,h mennyivel elotte lesz letolheto a demo,mert vszeg ehhez is lesz!
    De rohadtul varom mar...
  • GaBika6
    Bizony létezik demo...
  • Tikal #137
    empire demo itt figyel a gépemen....
  • obe
    tudtommal sem empire, sem napoleon demo nem volt, de a total war sorozatot vakon lehet venni, én egyet sem bántam meg...sőt, én előtte videokat sem nézek szándékosan, nekem nár az is spoiler:)
  • Edorn
    Nem tudjátok véletlenül, hogy demo várható-e hozzá megjelenés előtt?
    Illetve előző részekhez volt demo (m2-höz volt, azt tudom...)
  • zoltang
    Shogun 2: Total War - Campaign Trailer

http://www.gamestar.hu/shogun-2-total-war-campaign-trailer.html