Shogun 2 Total War
  • Justinianus
    #75
    Na jó, igazatok van, valóban ki-ki a maga kedvenc történelmi időszakában érzi jól magát. Nekem a napolaoni korszak , meg elötte a 18. század a kedvenc időszakon, így nyilvánvaló, hogy nekem az ETW/NTW a favorit. Róma 2 -nek pedig azért örülnék nagyon, mert azt a kort is imádom. Meg ha a diplomácia jobb lenne, mint a roma 1-ben volt, legalább olyan, mint az ETW-ben, akkor már jó lenne. Nemrég, történt, hogy etw-ben oroszokkal játszva, egy egytartományos sehonnai országocska fogta magát, és az egyéb, többfrontos háborúim miatt őrizetlenül hagyott területeimre betört. Elfoglalt 2 területemet, igy neki már 3 lett. Na befenyítettem. visszavettem egy területét, rommá vertem egy nagy seregét, és beléptem az egyik területére. A következő körben békét ajánlottam neki, a másik, tőlem elvett területéért cserébe, amit ő ELFOGADOTT! Így visszaállt a rend. Eredeti területén maradhat továbbra is. Elfogadta, pedig komoly seregei vannak még. Csakhát gondolom nem akarta, hogy az orosz medve rátenyereljen. Hol volt ilyen diplomácia korábban? Angolokkal meg jó baráti, sőt szövetségesi viszonyban vagyok, de mivel erős nagyhatalom, nem tudok vele egy áhított területet elcserélni! Na tehát egy Rome 2 jó diplomáciával, szép grafikával odaszögezne a monitor elé :)
    Nálam a sorrend:
    ETW/NTW
    Rome 1 :)
    Medi 2
    Medi 1
    Shogunt nem sorolom be, mert azzal nem játszottam.