2869
Shogun 2 Total War
  • Justinianus
    #69
    ETW/NTW a valaha volt legjobb pc játékok. Medi 2-őt bővel felülmúlják. Ha egyeseknek túl bonyolult, azok játszanak mással. A sok kis város sok új stratégiai lehetőséget rejt megában. Összetettebb ugyan a játék, de élvezetesebb is.
  • Kotomicuki
    #68
    Csak nehogy elfuserálják (azt is) úgy, mint ahogy a Shógun 2-l készülnek azt tenni - ha csak "grafikailag" fog eltérni a ETW/NTW párostól...
  • MaRee
    #67
    Hát figy, már volt Shogun 1-2(vagyis még csak lesz :) , Medieval 1 - 2, Empire + Napoleon(amit vehetünk 1-2nek majdnem), Rome-ból pedig még csak 1 van.Rengetegen játszanak vele még most is, szerintem nem fogják kihagyni a második részt.
  • Murder3
    #66
    szerintem vajmi kevés.
  • Prince23
    #65
    Hivatalos dobozkép
  • szabii98
    #64
    Rome2vel játszanék énis, az 1 nemjött át grafikailag, az "újvilágba" születtem ez a graf nekem szokatlan :D
  • MaRee
    #63
    Pedig elég jó esély van rá, hogy Rome 2 lesz belőle ;)
  • Justinianus
    #62
    Igazából eddig sosem foglalkoztatott a shogun kora, de már nagyon várom, mert bizonyára érdekes lesz egy teljesen ismeretlen kultúrával játszani. Hogy szép lesz az nem is kétséges, bár én már az empirénél fel kellett vegyem az államat a földről, a napolennál meg volt, hogy a becsapódó lövedékek nyomait, vagy a kengyelbe akadt lábú hullával rohangáló lovakat bámultam, nézegettem ahogy töltenek, lőnek, száll a por és gomolyog a füst. Néztem az uniformisokat, és addig bámészkodtam, míg végül elvesztettem a csatát.

    Meg aztán rengeteget tanultam ezek alatt a játékok alatt- medi 1 és medi 2 , róma, etw, ntw- shogunnal sajna nem játszottam.
    Rengeteget tanultam, hogy melyik város hol van, sokat tanultam a történelemből is, és megismertem régi uniformisokat, technikákat. És nem utolsó sorban egész jól megtanultam angolul.

    Mégis, ha mondjuk 2012-ben kihoznák a Rome 2-őt, azt hiszem elkezdeném faragni a fejlesztők szobrát. Remélem nem vagyok vele egyedül.

  • Justinianus
    #61
    Reméled te! Nekem tetszik azETW/NTW megoldása
  • Kotomicuki
    #60
    3-4 tartománynál még nincs is gond az ETW-al, de ha már az adott térkép negyede, harmada saját kézen van, akkor eléggé bosszantó tud lenni az állandó pixelvadászat és oda-vissza görgetés egy-egy fejlesztés után, pláne, ha 1-2 eldugott objektumra csak jóval később lelünk rá...
    A stratégiai rész ne legyen - má' - ilyen szintű, túlzott ügyességi elemekkel megtűzdelve. :(
    A RTW-ban(vagy Mod-jaiban) is látszódott a térképen, ha (pl.) fejlesztve lett a mezőgazdaság a tartományban. Ezt itt is megcsinálhatták volna -> a vizuális felhasználónak nem kellett volna a tartományok infó-lapjait böngészni (1 klikk = 1 tartomány - vagy, ha 20 épületnél több volt, akkor 2 klikk = 1 tartomány), hanem csak ránéz a térképre... és jó sokáig görgeti azt - ne így akarják növelni a (holt)játékidőt. :))
    (A RTW-ban kifért 20(18?) épület is egy tartományhoz, itt meg már 10 sem fér bele... Hol itt a fejlődés???
    Ehhez kapcsolódna azon felvetésem is, ha már a tartományok száma stagnál minden játék(uk)ban(/térkép), akkor inkább a térkép méretét és az egységek mozgásának nagyságát csökkenthetnék (arányosan) inkább az állandó gépigénynövelés helyett... A csata persze már más tészta!)
  • wednes
    #59
    Abban a 10 perces gameplay bemutatóban nagyon úgy néz ki, hogy a Napoleonban látott (feljavított) látvány köszön vissza. De azt, hogy az ikonok hol vannak ahhoz nem feltétlen kell motort cserélni. Nekem mondjuk bejött az ETW és a térképe is, mert ránézésre láttam, hogy ha valahol fejleszteni lehetett. A Rome-ba végiglapozgattam mindig a provinciákat, hogy van -e valami lehetőség.
  • bgabor
    #58
    Reméljük új motor lesz alatta, és megint a városban fejleszthetünk majd mindent, és elfelejthetjük végre az ETW/NTW-s rossz korszakot.
  • Prince23
    #57
    Story trailer
  • Kotomicuki
    #56
    Hhmm, a kiadónak ügyelnie kell arra is az AI "erősségének" belövésekor, hogy azon országokban, ahol nagyrészt fizetnek is az általa kiadott játékért, ott felhasználók értelmi képességei (még - mert e téren azért mi is rohamléptekkel "fejlődünk" ám...) gyakran satnyábbak a mienkénél (Hiába, a gazdaságunk gyorsabban "züllött" el, mint az oktatásunk...), tehát a "jó" AI gátolhatja az eladásokat is...

    Az ETW-ban is olyanok a kezdő felállások, hogy ha 2-3 szomszéd össze tud fogni 1 ellen - különösen az első körökben - , akkor annak az egynek nem sok esélye marad a túlélésre. Ezt pl. nem teheti meg ellenünk az AI - teljes erőbedobással - , pedig biztos ez lenne az első épkézláb ötlete...
    Persze, azt én sem szeretem, ha az 1-1 egységes fosztogató-, vagy maradvány-seregeket a 4 egységes helyőrségem csak kézi vezérléssel tudja szétkergetni, mert "automatán" az AI erre (is) léptelen...

    Nyugtassatok meg, hogy a hatalmas térképen, ebben a részben már nem kell majd az utolsó pixelt is átnézni fejlesztendő épületek után, hanem visszatérhetünk a RTW-s, "egy lapon mindent elintézek a tartományban"-hoz. (Értékelem a fejlesztők igyekezetét, hogy vmi újat hozzanak a játékba, de lehetőleg ne a játszhatóság rovására tegyék ezt.)
  • Newreg345
    #55
    És tudom az állnak két L
  • Newreg345
    #54
    Nekem már az is tökéletes ha a fedezék jó oldalára álnak.
  • wednes
    #53
    Hanem odasétál lelövetni magát.
    Empire-be nekem párszor eljátszotta. Tökéletes AI-ba meg nem hiszek. Ugyan nem vagyok programozó, de, hogy a gép dinamikusan lereagálja minden reakciódat és megfelelően cselekedjen, mind egységszinten mint egész hadsereg szinten a terepviszonyokat is figyelembe véve, háát...

    Én annak örülnék már ha értelmes AI-t kapnánk a kampánytérképre és diplomáciára, (arra körönként kell reagálna). És csatákban kicsit értelmesebben harcoljon. Az már jó lesz.
  • MaRee
    #52
    Hogy ostromnál nem összecuccol az ellen és hátrébb sétál amíg ki nem jösz hanem csinál is valamit
  • wednes
    #51
    Kíváncsi vagyok, hogy mit értenek tökéletes alatt.
  • Prince23
    #50
    Tökéletes ai-val?
  • szabii98
    #49
    Tényleg vannak hunok is :D
  • SötétBarom
    #48
    Magyarok lesznek?
  • Villa Webező
    #47
    Én már alig várom az új Shogunt :)
    Nagyon élveztem az első részt is, főleg japán hangokkal :)
  • Scharnhorst
    #46
    Közbe megtaláltam a saját kérdésemre a választ a harmadik hadúr jelvény az Imagawa családé.

    (Eddig akkor tutira a játékban levő daimyo-k: Takeda, Imagawa, Hojo, Chosokabe)
  • MaRee
    #45
    Akkor meg már úgyis világvége4 :D
  • Prince23
    #44
    Nekem mindegyik megvan origibe, kivéve a Shogunt:)

    Ennek a résznek am én sem örülök.

    Jobban szerettem volna egy Rome 2-őt, de az majd csak 2012-re :D
  • hwik
    #43
    én meg ezt várom mióta létezik a sorozat!:)
    ez volt az első játék amit eredetiben vettem meg anno a mongol invasionnal együtt:)))
  • wednes
    #42
    Nekem az összes rész a kedvencem. :) Talán azért mert én minden történelmi kort érdekesnek tartok. Én is jobban vártam egy új Rome-t, de ez is nagyon jó lesz. Remélhetőleg a Rome II - mivel később jön -, annál nagyobbat fog szólni fejlesztések terén.
  • MaRee
    #41
    Nyugalom, tuti lesz még Rome II! Nekem az első rész mai napig a kedvencem, azután jön a Medieval 2, Empire és Napoleon.De szerintem hirtelen ez fog az első helyre ugrani :)
  • bgabor
    #40
    Meglátjuk milyen lesz. Számomra az ETW és az NTW erősen kiábrándító volt a korábbi részekhez képest. Meg hát légionáriusokat vártam, nem szamurájokat. :)
  • MaRee
    #39
    Jájjj jelenjen már meg.. :D
  • Scharnhorst
    #38
    Ninja Assassination

    Gondolom már láttátok máshol de azért berakom ide.
    Plusz egy kérdés, hogy a videó közben látható 3 hadúrjelvény ebből 2-t felismertem a harmadikat viszont nem, van valakinek ötlete mi lehet az? (a ninja Hojo , a videó végén látható a Takeda, viszont akiknél megöli a ninja a tábornokot azt nem ismerem)
  • Prince23
    #37
    Friss képek
  • wednes
    #36
    Remélem sok újdonság is belefér majd, nemcsak a grafikai tuning.
  • SötétBarom
    #35
    EZ CSODÁLATOS
  • Prince23
    #34
    Az első CSATA! (gameplay)
  • zoltang
    #33
  • MaRee
    #32
    Csak jöjjön mááááá :D
  • SötétBarom
    #31
    Gyájdefincsinek néz ki :)))))
  • zoltang
    #30
    Jó ez a kép: