2869
Shogun 2 Total War
  • Gubo79
    #229
    ?? Nem volt elég világos, mire gondolok? Akkor azt hiszem, nincs esélyünk megérteni egymást!
    Tőlem lehet a 300 a kedvenc filmed, nyugi!
  • Scharnhorst
    #228
    Gondolom a Sega TW blogján kiadott Clan feature rész pont azt a 8 játszható családot mutatja be amelyek játszhatóak lesznek. (Chosokabe, Date, Uesugi, Moori eddig)
    Ezek után nem lehet szerintem bűn kihagyni az Oda, Takeda, Shimazu, Tokugawa családokat(az utolsó 8. viszont kérdéses számomra). Kérdés azonban, hogy a készítők mit látnak jónak ebben az esetben.
  • Tikal #227
    szóval zavar hogy más célok lebegtek a filmrendezők szeme előtt? :)
  • Tikal #226
    aztaaa, egy film a történelmet vette alapul de aztán másitott rajta, nahát, ilyet még filmbe sose csináltak, és nem is szabad, huu... viccelsz remélem. elhiszem hogy zavar, de ez a te problémád, ettől még a film lehet jo vagy rossz, de ezt negativumként felroni, hááát.
  • Gubo79
    #225
    Ja, mint az előbbiekben írtakból láthatod: de, igenis zavar!
  • Scharnhorst
    #224
    Az alábbi családokat tudtam összeszedni az eddigi információk alapján:
    Takeda, Hojo, Date, Uesugi, Imagawa, Chosokabe, Oda, Tokugawa
    Kérdés, hogy ezek közül mind játszható lesz-e , mert ezeken kívül még szerintem a Moori, Shimazu, Asai, Asakura stb. családok is bőven beleférhetnének a játszható kategóriába.
  • Gubo79
    #223
    Bocs, javítanám: "de még így is tartok tőle, hogy az a 20 fajta egység csak a nevében fog különbözni népenként"
  • Gubo79
    #222
    Nos, mivel itt egyesek - úgy látom - nem ismerik a konstruktív vita intézményét, valamint mások véleményének tiszteletben tartását, tényleg nincs értelme folytatni, ezért én is lezárnám a magam részéről a témát. Csak egy utolsó megjegyzés: a 300 c. filmben (a gyengébbek kedvéért még 1x leírom) az nem tetszik, hogy egy érdekes és jól ismert, valós történelmi eseményt fantasy-sztorivá "silányít" (elnézését kérem a fantasy-rajongóknak!) - legyen fantasy, de akkor ne lopjon a történelemből! Egy nagy ember mondta 1x, hogy a történelem érdekesebb dolgokat produkál(t), mint amit az emberi képzelet ki tudna találni - én ezzel értek egyet! Na mindegy...
    Az AoE2 pedig egy nagyszerű játék, rengeteget játszottam vele, de kérem: ne hasonlítsuk már össze egy total warral!! Egyszerűen más-más kategória! Ha nekem egy játék lemodellezi (vagy legalábbis le szeretné) a középkori Magyar Királyságot, akkor nekem ne Budapest virítson ott fővárosként, a Duna ne egyenesen folyjon át a Kárpát-medencén, és ez a szerencsétlen közép-európai nagyhatalom (mert az volt) ne egy kib...szottul elnagyolt tintapacaként virítson a térképen csak azért, mert az alkotóknak nem volt kedvük kinyitni egy tört. atlaszt a megfelelő évszázadnál!!! A kitalált fantasy-egységekről nem is szólva...oké, téma lezárva!
    Várom az új infokat shogun2-témában! A 8 játszható klán tényleg kicsit kevésnek tűnik, de még így sem tartok tőle, hogy az a 20 fajta egység csak a nevében fog különbözni népenként...egyébként ez tényleg nehéz feladat, kemény dió a készítőknek: ez a történelmi hely és idő kínálja a legkevesebb variációs lehetőséget egységek terén (legalábbis a totalwarokban eddig feldolgozott korok közül) - és itt vissza is tértünk eredeti vitaindító témánkhoz: mennyire is voltak hasonlóak az egységek az adott korban?
  • Scharnhorst
    #221
    A nyolc klánt kicsit keveslem abba az érába, igaz az elsőbe is csak annyi volt, de akkor is kimaradt szerintem jó pár jelentős család. Császár? Fura inkább sógunnak kéne lennie mivel ő volt a tejhatalmú úr abban az időben igaz az utolsó Ashikaga-sógunok már csöppet tutyimutyi tehetetlen személynek számítottak.
  • MaRee
    #220
    Na akkor hogy oldjam a feszültséget, néhány campaign információ:

    -A játék a 16. századi feudális japánban játszódik.
    -Nyolc(+1 tutorial) játszható faction lesz, ezek a klánok.Mindegyik klánnak különböző harci,diplomáciai erősségei lesznek, és a természeti erőforrások is mások.
    -Klánonként 20 fajta egységünk lesz.
    -A játékon belül lesz egy ún. "Sengoku-pedia" amiben minden játékbeli egységről,klánról és technológiáról olvashatunk, lesznek benne taktikai segítségek, és történelmi információk.
    -Pápa helyett itt Császárt kapunk majd.
    -Az animációk sokkal élethűbbek lesznek az eddigi TW játékokhoz képest, profi harcművészekkel vették fel a harci mozdulatokat.
    -A játékban egyszerre 56.000 egység lesz megjeleníthető, kíváncsi vagyok kinek bírja majd a gépe :D
    -Az AI harcmodora Sun Tzu - A háború művésezte c. könyvben leírtakon alapul.
    -A kevés féle egységtől nem kell félni, minden egység egyénileg costumizálható és specializálható lesz többféle módon.
    -A várostromoknál az elfoglalt épületek csökkentik/növelik majd a seregek morálját.
    -A tengeri ütközetek nem olyanok lesznek mint ez Empireben vagy Napoleonban, nem nagyon lesz ágyúval szarrá lövöldözgetés, inkább egymás hajójának az elfoglalása lesz a cél.
    -Csata előtt több mint 100.000 féle lelkesítő beszédet hallhatunk.
    -Sokféle ügynökünk lesz, rengeteg diplomáciai opcióval.
    -65 provincia lesz összesen, ebből hárommal fogunk kezdeni.

    Legközelebb a multiról gyűjtök majd, ha van rá érdeklődő :)
  • zoltang
    #219
    Japán hadtörténelemhez itt egy "új" könyv. Egy másik fórumból:

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232131360&no=99]#99
    Conlan, Thomas D.: Szamurájok - Fegyverek és harci technikák 1200-1877
    Ventus Libro Kiadó, 2010[/URL]




    Valami cikk:

  • sakkay
    #218
    Igazad van ...most akartam azt a rész írni..
  • sakkay
    #217
    Na erre inkább nem is reagálnék akkora baromság.
    De mégis... egy több mint 1000 éves történelmi korszakról beszélsz ember!!! Volt , hogy azon múlt az események alakulása, hogy nem vett fel sapkát valaki, aztán megfázott, és idő előtt meghalt..császár volt az illető. Róma bukását is ajánlanám a törikönyvekben elemezni. Még az utolsó évszázad sem volt evidens bukás ügyileg. De ezt tényleg csak nem TÚL mélyen és populárisan...
    Ez a többi érved meg olyan -minek eszünk úgyis megéhezünk-hozzáállás. Nem majd egy hónapig ülök a gép előtt mi, Amúgy meg aki az elcseszett csatáit tölti vissza, magát bassza át.
    És igaz a tw alapvetően játék...TÖRTÉNELMI játék.
    És legtöbbünknek csak az arányával van a gondunk, mondom ezt úgy, hogy a sógunnal(1) kezdtem.
  • MaRee
    #216
    Itt én befejeztem a vitát, sajnos egyesek képtelenek értelmezni a leírt szöveget, és folyamatosan próbálják a maguk igazát hajtani, amiknek az eredeti vitához köze sincsen. Egyébként is ez már eléggé off ebben a topicban, úgyhogy kérek mindenkit hogy fejezzük ezt be, mindenki úgy játszik és azt gondol amit akar, úgyis csak a saját igazát fogja mindenki elfogadni.
    Idáig vagyok hajlandó elmenni értelmes vitapartnerként, innen már úgyis csak a 'kurvaanyádat hát nem érted hogy hülye vagy' következik, aztán meg a moderátor.

    Valaki inkább dobjon be egy jó kis shogunos témát, hírt vagy videót, és kielemezzük!
  • Tikal #215
    nem zavar hogy különböző célokkal készültek az emlitett filmek? A 300 készitoi biztos rohadt sajnálják hogy nem feleltek meg az igényeidnek, de tényleg. :)
  • TDantes
    #214
    Milyen egységek nem voltak? Mint a Rome gladiátorai? Nem volt kötelező használni őket.

    Egyébként, álszentek is vagytok, hiszen a valóságban eleve, tudjuk hogy alakult Róma sorsa, ti meg másképp alakítjátok? Mégis hogy?

    Meg, van a játékban mentés/vissza töltés, a valóságban nem volt ilyen. Szóval?

    Csak a nemlétező egységek zavarnak? Egy olyan játékban ahol te magad a saját kedved szerint alakítod a történelmet.

    Hát tudod, az agybaj az nagy baj.
  • TDantes
    #213
    Eh, amit csináltok, az úgy hívják sznobizmus. Semmi más. Így nem jó, meg úgy nem jó...

    Az a baj, ti azt várjátok el, hogy egy játék ami a széles tömegeknek készül, reális legyen. De miért? Könyörgöm miért? Se játéktól, se filmtől se sorozattól ilyet elvárni nem szabad!

    Ott a 300.c film. Igen is jó film volt. Nem történelmi film volt, soha nem is nevezte annak senki, az egy képregényen alapuló fantasy.
    Ilyenkor szoktam megkédezni, vajon a Csillagok Háborúja előtt is morogtok, hogy de nincs is a valóságban lézerkard, jaj de szar film ez!

    A Total War-ra vissza térve, mégis mi a baj vele? Melyik egység melyik TW részben nem stimmel?
    Annyira stimmelnek, mint ahogy az egy játéktól elvárható. Ez nem egy oktató program a hadtörténész hallgatóknak, hanem egy JÁTÉK!

    Az Age of Empire 2 -re emlékeztek? Nagyon jó RTS volt, érdekes történelmi korokban játszódott, és ÚRISTEN! a pap varázsolni tudott benne , gyógyítani meg azt hiszem áttéríteni az ellenséges egységet. Ilyen a valóságban nem is volt, akkor hát az Age of 2 se jó? A logikátok alapján az egész szar, hiszen teljesen hiteltelen történelmi szempontból.
  • Gubo79
    #212
    Mintha a számból vetted volna ki a szavakat, MaRee! Teljes mértékben egyetértek! Örülök, hogy vannak, akik hozzám hasonlóan gondolkodnak erről a nagyszerű - és nem érdekel, ki mit mond: elsősorban is történelmi - játéksorozatról!!!
    KingPunisher: nem értünk egyet, de élvezd úgy a játékot, ahogy neked jó, engem nem zavar!
    Engem a filmekben is kiborít a korhűség figyelmen kívül hagyása, a tárgyi tévedések, pláne a történelem és a mese (legenda, mitológia stb.) összemosása: ez sajnos angolszász jellegzetesség (legjobb példa a Szent Grál legendája, az egyetlen, amit az Arthur-legenda mellett magukénak érezhetnek a saját kis szegényes múltjukból)... Jó példa a 300 c. film: sikerült egy izgalmas történelmi témát elcseszni azzal a hatalmas baromsággal, hogy nem az igazi sztorit filmesítették meg, hanem annak a gagyi amerikai képregény-változatát!!! Lett belőle egy ponyvafantasy szőrtelen habtestű spártaiakkal, szörnyszülöttekkel, mesebeli lényekkel, és 100-ból kb. 90 ember csak a "this is Sparta!" felettébb sokatmondó ordításra emlékszik belőle, meg a mátrixos lassításokra...a Gladiátor és az Utolsó szamuráj az etalon nekem: nem tökéletesek persze, de megvolt a szándék, és bele tudod élni magad a kor hangulatába, ahogy kell!! Na, mindez igaz a total warokra is - de szerintem csakis az említett modokkal játsszva (sajna)!!!
    Végül a lényeg: mindenki úgy élvezze a totalwarozást, ahogy akarja! Csak totalwarozzatok!
    Uff
  • MaRee
    #211
    Nem a sereg összeállítása a lényeg, az senkit nem érdekel hogy nem voltak full íjász seregek meg full berzerker seregek.. Az a baj hogy NEM IS LÉTEZTEK ilyen egységek a valóságban, vagy ha igen, akkor egyátalán nem hasonlítottak arra ahogy a játékban megjelennek, egyedül ezzel van probléma.
  • Prince23
    #210
    Empire-ban van külön történelmi hadjárat Napoleonnal, szal a töri "buzik" megkapják amit várnak. de a Világ meghódításában már TE vagy a történelem. Ezért total war. és ez a lényege!
  • KingPunisher
    #209
    Jah hagyjuk én kurva jol szorakozom vele, full gladiátor seregekkel stb..
    Leszarom hogy ilyen nem igen volt.
  • KingPunisher
    #208
    Bambusz doboz nem köll :P Art book sem annyira, sokkal szebb könyveket lehet venni pár ezerért a4-es méretben.. Izé klán meg nem izgat fel majd ha az alap 8-al vagy mennyi van kitoltam.. :P
  • MaRee
    #207
    Hagyjuk.
  • KingPunisher
    #206
    ÁÁ ez elég meddő vita. Nem vagyok történelem buzi de vegyük pl Rome-t.
    Ha tolom Egyiptommal akkor még szerény töri tudással is le lehet venni, hogy kurvára nem történelem hű hogy elfoglalom Britanniát.
    Már pedig ez eléggé odaver a "realizmusnak".
    Ezek pc-s játékok gyerekek nem töri könyv, csupán némi ihletet merítettek egyes történelmi korokból.
    Ha már felhoztad a Dow2-t a másik kedvencem akkor mondok neked egy egyszerű példát, 1 space marine akár több száz orkot meg tud ölni (kitalált világban)..
    Dow2-ben csöppet máshogy van.. A Balance kedvéért akár fordulhat is az erőviszony hisz csupán a modellek meg a hangulat az ami kötött a wh40k univerzumhoz.

    "Azt pedig nem értem, hogy ha korhű a játék, akkor miért nincs köze a valósághoz."
    Mert nem korhű, ezt honnan veszitek.. hol írták ezt a készítők ?
    Nha hagyjuk is ezt mert én nem kívánom minősíteni sértően senki gondolatát.
    Akinek nem tetszik modozzon, hajrá, lényeg a szorakozás nekem az eredeti jobban bejön.
  • Prince23
    #205
    a modok általában kiküszöbölik ezt.
  • sakkay
    #204
    Ennyi...gagyi szar , nyomorékoknak való történelmietlencsillivilliokádék van elég. Ez ne legyen az. Ha tehetném én igenis történelem szimulátorrá változtatnám(nagyon félek ,hogy még a minimumot sem éri el) de értem én, hogy a tömegeknek nem tudnák eladni.
    Azt azért megtehetnék végre, hogy legalább a beállításoknál választhatnál realiti opciókat.
  • MaRee
    #203
    Hát most itt rohadt nagy baromságokat hordtál össze, már bocs.
    Mint alattam Gubo említette ez egy történelmi játék, tehát igen is fontos hogy valamennyire hű legyen a valósághoz és a történelemhez.Ez nem egy középkori fantasy játék kitalált dolgokkal, hanem a középkori Európa és Közel-Kelet.

    Te sem örülnél, ha a legújabb DoW2 kiegben lila orkok harcolnának a space marineok oldalán, vagy az eldar egységek között imperial guardok lennének. Az pedig kitalált világ és sci-fi, mégsem csinálnak benne ilyen baromságokat, mert nem hű a világhoz.

    A játékélmény fokozása és a történelmi hűtlenség között nem értem a párhuzamot, rengeteg ember töltötte le pl a már említett BC modot, vagy a Stainless Steelt, esetleg a Magyar Mod-ot, vagy a Total Realism modokat mindegyik játékhoz, a játékélmény fokozása végett.Ezek nem balance nélküli bughalmazok, a mod fejlesztői többet foglalkoztak a balanceszal és a történelmi hűséggel mint a játék eredeti alkotói(sajnos).

    Az egységek kinézete pedig rohadtul nem mindegy, egy történelmi játékban még ha az nem is "szimulátor" igen is legyek annyi a fejlesztőkben hogy normálisan utánanéznek(legalább annyira mint a modderek, némelyik modnál többszáz oldalas topicok vannak csak arról hogy egyik-másik egység a valóságban hogy nézett ki és mik voltak a jellemzői), hogy vajon hogy is nézett ki egy római triarii, vagy hogy a huszárok valójában magyarok voltak, nem lengyelek.
    És amúgy sem mindenki "madártávlatból" játszik, én pl szeretek nagyon közelre zoomolni hogy lássam hogy harcolnak az egységek, de gondolom nem vagyok egyedül vele.

    Azt pedig nem értem, hogy ha korhű a játék, akkor miért nincs köze a valósághoz.
  • obe
    #202
    na es az art book, az kutya?..es a pofäs bamabuszutänzatu doboz, na meg a hattori ninja klän?
  • Gubo79
    #201
    Nos, mert ez egy történelmi játéksorozat elvileg, nem pedig fantasy! Én pedig töribuzi vagyok, és imádok ilyen játékokkal játszani, ahol beleélhetem magam egy izgalmas kor részleteibe - nem kell itt történelmi szimulátor, de a kiindulópont (értsd: a játék kezdete) igenis legyen korhű! Utána meg alakul,ahogy játszol, mivel ez egy játék!
    Nem gagyik az egységek?? Hasonlítsd össze vmelyik - általam említett - mod egységeivel, majd látod, miről beszélek! Persze madártávlatból minden hangya egyforma, de akkor nem is használod ki igazán ennek a játéknak a lehetőségeit... És ne beszélj nekem "hangulatról" battlefied assassinok, sherwoodi íjászok és lángoló disznók között Bran híres középkori fellegváránál....
    Ja, és bocs, de egyetlen korban se voltak legyőzhetetlen egységek - tudod, nem fantasy....
    A modokról meg olvasd el még1x, amit írtam...
    A lényeg: Te úgy látod - én meg így! Nincs ezzel semmi baj!
  • KingPunisher
    #200
    Ez a Shogun 2 sakk szerintem elég gagyi, nekem annyira nem tetszik.
    A figura viszont jól néz ki, azt elfogadnám. Bár 10k-t nekem az sem ér.
    Jo lesz egy sima Shogun 2 is..
  • KingPunisher
    #199
    Háát ezt sosem értettem, hogy valakinek miért számít az hogy történelmileg nem hű egy játék. 500 évet amugy sem élsz meg képtelen lennél kormányozni egy totális birodalmat, akkor meg mit akarsz ?
    Ezek nem szimulátorok, a játékélmény fokozása végett sok dolog persze hogy torzítva kerül bele.
    Egységek kinézete gagyi ? Hát ezt még nem is vettem észre :P , talán mert madártávlatból tolom..
    Érted ez olyan mint egy film, pl. nézed az uj Spartacus sorozatot, iszonyat jo szerintem, nos ott is elég komoly ferdítések vannak.
    Ez nem erről szól, hanem a játékélményről a hangulatról.
    Voltak kiemelkedő legyőzhetetlen egységek szinte minden korban, de azok sem véletlen nem ugy kerültek bele és nem abban a formában..
    De erre ott vannak a modok, ahol nincs semmiféle balance, millionyi bug stb..
    de cserébe egy csöppet korhűbb a játék, ami még is köszönő viszonyban sincs a valósággal.
    Én igy látom..
    Rome total War !! "Vanilla"
  • Edorn
    #198
    Nem semmi ár: http://www.ebgames.com.au/pc-152754-Shogun-II-Total-War-Grand-Master-Edition-PC
  • Edorn
    #197
    Nem semmi... Azt hittem, hogy csak nagyon le lett butítva a grafika... No meg elég kis felbontásban is van feltöltve... Elsőre teljesen bevettem, hogy ez a s2-ből valami elő-előzetes demo-ból van...
  • MaRee
    #196
    Ez nem a shogun 2 hanem egy Rome mod.
  • Edorn
    #195
    A video végén van pár egységről kép: http://www.youtube.com/watch?v=EqH4oEFctRw&feature=related
  • Edorn
    #194
    A video végén van pár egységről kép: http://www.youtube.com/watch?v=EqH4oEFctRw&feature=related
  • Gubo79
    #193
    Oké, srácok, akkor pontosan leírom, én hogy is gondoltam/gondolom ezt a dolgot: a vanilla verziók (a Napoleon azért kivétel, nem is értem...) azért játszhatatlanok nekem, mert élvezhetetlenek számomra: mert az egységek kinézete sokszor szinte gagyi, mert a mozgásuk túl gyors, vagy túl lassú, mert sok a "fantasy" egység, viszont van egy csomó igazán "angolszászos" történelmietlen baromság...magyarul, engem az zavar, hogy nagyrészt nem valósághű, és nem is korhű a vanilla játék! Ezen pedig igenis rengeteget javítanak a modok, csak kell egy kis energiát fektetni bele, hogy rátalálj az igazi, igényes modifikációkra: ilyen a Rome-nál az EB, az RTR, az Invasio Barbarorum, a Medieval 2-nél a Brocken Crescent, a Magyar Mod, és igen: az SS is (a hosszú körváltást már kiküszöbölték, játssz a legújabb verzióval!) Lehet, hogy ez csak a modok 1%-a: de ez az 1% érte el azt, hogy évek óta játszom még a Rome-mal is, és nem raktam el az első fél óra után örökre... Az AI-val nem foglalkozom: azt - ha a fejlesztők hülyére csinálták - úgysem lehet igazán javítani modokkal sem: sz..rból nem lehet várat építeni, ugye!
  • KingPunisher
    #192
    Szerintem sem játszhatatlan az AI. Most Romaval tolom és elég szép megmozdulásai vannak az Ai-nek. Persze nem hozza ki a maximumot a lehetőségekből de probál oldalba kapni, megkerülni, ráront az előretolt íjászokra lovassággal stb..
    Pont az Ai-t emelték ki a készítők amit tökéletesre akarnak csiszolni, sőt azt nyilatkozták addig ki sem adják míg nem lesz az.
    Volt pár video ott elég szépen játszott a gép. Tökéletest nem várok de tuti lesz fejlődés.
    Modokról meg nekem is az a véleményem hogy inkább kerülni kell nem véletlen olyan az alap amilyen.. Persze izlés dolga kinek mi a fontos. Van akinek a sokféle modell..
  • Edorn
    #191
    A hivatalos honlapon azt írják, hogy:
    Grand Master Edition = Sakk készlet + full Collector’s Edition

    Míg az egyetlen helyen, ahol hivatalosan előrendelhető (GAME [www.game.co.uk])
    Grand Master Edition = Sakk készlet + Limited Edition

    Remélem, mire kijön egy Demo, javítják, mert már nagyon kattintanék a megrendel gombra...
  • MaRee
    #190
    bgabor:

    Annyit azért tudok, hogy az egyenruhák egyformák, de utána is néztem mielőtt beírtam.

    Hunor1:

    Már a medievalhoz is vannak fasza AI modok amik sokat dobnak a játékon, a fejlesztők pedig mondták hogy tudják hogy eddig szarul csinálták, valamelyik videóban volt szó AI improvement-ről. Egyébként meg ebben is benne lesz már az, mint a Napoleonban: campaign csatánál ki lehet választani hogy AI vagy élő játékos ellen akarod játszani a csatát, ott pedig egyáltalán nem biztos hogy könnyen nyersz :) Persze ez csak eredetinél működik, de aki ezt nem veszi meg, az ERETNEK! :D