2869
Shogun 2 Total War
  • cRusa1deR
    #2509
    Ugyanazt mint amit te #2501-es üzenetedben is írtál.
  • Papa01 #2508
    Milyen hibaüzit kapsz?
  • cRusa1deR
    #2507
    A Steam-os verzióval már vagy egy hónapja nem lehet játszani mi a baja? Mikor lehet újra játszani?
  • Hypo #2506
    Szamuráj fesztival Japán
  • GaBika6
    #2505
    Megint van valami frissítés, csak azt nem tudom mi az...
  • uwu410
    #2504
    Hát hogyne. Inkább játszanék.
  • V43 1105
    #2503
    Use Fraps.
  • uwu410
    #2502
    A Fall of the Samurai-al a Jozai klánnal játszok, a végefelé közelít a kampány, és épp most játszottam le a legkeményebb ütközetet.
    Valamiért nem tudok print screen-t csinálni, pedig jó képek lennének.

    Formailag vesztettem, mert bejött egy bug, miszerint védekezőként nincs vége a csatának, hiába halt meg vagy menekült el az ellenség.
    De igazából egy 7000 fős sereget vertem meg 1700 emberrel. Az egyik shogunate infantry 864-et ölt, de de a többi nine infantry is 500 bőven 500 fölött teljesített.
  • Papa01 #2501
    Sziasztok!

    Nálatok elindul a Steam-es verzió? Nálam sajnos nem pedig, újra is telepítettem. Minden más Steam-es alkalmazásom simán fut...
    Ezt a hibaüzit kapom:


    A Steam topic-ban a leterheltségre tippeltek, de akkor szerinte, más progival is akadozna..

    Köszi a segítséget! :)
  • Ca3sar
    #2500
    Ha szeretnétek naprakész információkat olvasni a Total War: Rome 2 -ről, vagy a sorozat korábbi részeiről (mint a Shogun 2), akkor látogassatok fel a facebook hírportálunkra.
    https://www.facebook.com/totalwar.hu
  • wednes
    #2499
    Szerintem is a Shogun 2 a legjobb darab. Sokan ugye a egységek hasonlóságát hozzák fel "hibaként". Ez engem egyáltalán nem zavar, mégse lehetnek az egyik klán katonáin azték tollak a másikon meg konzervdoboz páncél. Ez egy ország, egy kultúra.
    Vagy akkor a Rome-t is addig játszották még a belháború el nem kezdődött a rivális rómaiakkal a hatalomért, ahol már a légiók ütötték egymást?

    A Rome-nak van egy nagyon jó hangulata az elvitathatatlan. Maga a hódítások, változatos népek és talán az, hogy kicsit könnyebb mint a többi TW (lehet ez tetszik sokaknak). Hiszen eleve úgy kezdünk, hogy van 2 szövetségesünk a hátunkba, kereskedelemmel, akik ugyanúgy folyamatosan gazdagodnak a hódításoknál.
  • uwu401
    #2498
    Egyébként a Jozai klánnal elkezdtem egy új játékot, és az a benyomásom hogy, ez a legerősebb és legkönnyebben játszható klán, nem a satsuma.
  • uwu401
    #2497
    Hát igen, sokan várják, bár nekem egyenlőre minden hibája ellenére a Shogun 2 a kedvencem a sorozatból, sokan a Rómára esküsznek még mindig, pedig szerintem a Med. 2 is jobb lett. Remélem tudják űberelni a korábbiakat.

    Hétvégén befejeztem a kampányt a Satsumával.
    Rá kellett jönnöm hogy a játék sokkal könnyebb ha sok tengeri csata van.
    Az unalmas és irreális játékmenetnek is megvannak az előnyei. Legalább annyi sereget süllyesztettem el hajóstól mint amennyit szárazföldön vertem le. A végén 10 hajóval írtottam a vég nélkül özönlő hordát, ennyi hajó épp elég rá (mindegyik fragatt volt + 1 varrior class)
    kb. 250 tengeri csatát játszottam le a 130 körös kampány alatt.

    A végén egyébként az ügynökök jelentették a legnagyobb problémát.
    Ez a legnagyobb hibája a FotS-nak. Nagyon el van baszva, hogy minden ügynökkel ki lehet nyírni a generalt, és nehéz helyette másikat szerezni.
    Ha nem buzizik az ember a random seed-el, nincs esélye elérni a tábornokoknak a 2-es szintet sem.
    És nem lehet ellene tenni semmit ami nem minősül csalásnak. A legyártható ügynök mennyiség egyszerűen kevés. 5 darab minden tipusból nem elég az AI ügynökhordái ellen. A gépi ellenfelek sokan vannak, így sokszor 5 db jön minden típusból, és az egyesszintűek is elintézik a 6-os szintű daimjót.

    Ebben a részben sok sereg kell, és mindegyiknek kell tábornok hogy tudjon regenerálódni, nem beszélve a tábornok fejlesztéséről. A végén minden körben elköltöttem vagy tízezret bérgyilkolásra, és úgyse fogytek el. Természetesen csaltam, úgy hogy mikor beostromoltam valamit, nem játszottam le a csatát, hanem beostromolva hagytam. Minden egyes próbálkozásnál új randomot generál a gép, így minden bérgyilkosság sikerülhet. Legendary-n is lehet csinálni, mert az ostrom buzerálás mentésnek is számít, így ha nem sikerül, csak vissza kell tölteni, és újra buzerálni az ostrommal.
    Volt olyan hogy csak azért nem vettem be várost, hogy tudjak buzerálni, mert mikor kör végét nyomtam, akkor szabadult csak el igazán a pokol; jött a csürhe, és túl kellett élni. Addig kellett buzerálni amíg olyan randomot kaptam, hogy megússzák a tábornokok. Az ügynököket leszartam, mert azok helyett lehet újat venni, azok hullottak rendesen. De így is volt egy védhetetlen eset, mikor kör végénél kidőlt egy tábornok, és egy védekezésnél rámentődött az állás. Egy egyes szintű isi isi ölte meg a 4-es szintű general-t.

    Jó lenne ha nem kéne a randomot buzeráni a játszhatóság érdekében. Remélem a Rome 2 olyan lesz hogy elég lesz ha ésszerűen használjuk az ügynököket.
  • obe
    #2496
    remélem látta már mindenki a jo hirt, amire nagyon régota várunk:
    bíztam benne hogy ez jön most

  • Óbester
    #2495
    Csatlakozzatok a legnagyobb magyar Total War rajongói fórumhoz!
    Ha kérdésed van, ötleted van, esetleg elakadtál, modok telepítése, vagy tanulnál profiktól?
    HA MEGUNTAD A JÁTÉKOT A GÉP ELLEN, ÉS SZERETNÉL ONLINE* JÁTSZANI (Hadjárat játkmódban, akár 18 játékossal egyszerre) – Akkor látogass el a Total War Online – Magyarország portáljára!
    two

    Letöltések, tippek, trükkök, segítség, MAGYAR KÖZÖSSÉG; REGISZTRÁLJ A FÓRUMUNKRA!
    fórum

    Keresd a csapatunkat STEAM-en;
    steam

    ...lájkolj minket Facebook-on hogy értesülj híreinkről!
    face
  • Prof William
    #2494
    Mi lehet a baj hogy mindig kidob a asztalra hogy a "Program működése leállt. " Mintha valami rosz virágbolti verzióm lenne pedig teljesen valódi.

    Mióta újra felinstalláltam nagyon sűrűn csinálja.
  • cRusa1deR
    #2493
    Az ostromos alapkiképzést hogyan kell megcsinálni?
    Állandóan ledarálnak.
  • uwu400
    #2492
    Ez kevésbé zavar mint az hogy szar tőle a játék, de tény, hogy több hajót süllyesztek el mint ahány egységet semmisítek meg. Szerintem már most több hajót küldtem a tenger fenekére mint amennyit a valóságba japánba összesen legyártottak:)

    A spanyol armada pusztulása, Trafalgar, Lepano, stb...
    Itt meg vég nélkül fosódnak ki a hajók mintha ingyen lenne.
  • wednes
    #2491
    "A hajók száma meg végtelen,..."

    Igen a hajók lehetnének még drágábbak és/vagy plusz még 1 kör még megépülnek. A flotta mindig is az extrém drága kategóriába tartozott és ha egy hatalom elvesztette őket egy tengeri csatába, akkor azzal vége is volt.
  • uwu400
    #2490
    Látom mindenkit rohadtul érdekel hogy én most shogunozgatok:)
    Már belenyugodtam hogy akkor most ez tengeri lövöldözés lesz végig.

    Ezek után neem bírtam ki hogy ki ne próbáljam a warrior-class ironclad-et, ami nem csak statjában kemény, hanem használatban is.
    Nem vagyok benne biztos hogy megéri az árát, még annak ellenére sem, hogy az ereje tényleg olyan mint az ára.
    Csak azért nem éri meg, mert egyszerűen túl erős. Akármennyi hajót le lehet vele győzni, és nagyon ritkán jön össze 10-nél több ellenséges hajó egy kupacba, ez meg annyit egy karcolás nélkül lő szét.

    Valószínűleg az olcsóbb ironclad-ek jobb befektetések, szerintem 2 amerikai ironclad is van olyan jó mint az angoloké, és csak feleannyiba kerül fenntartani.

    Ha valaki betévedne ide, azért kíváncsi lennék rá hogy a francia ironclad-ek milyenek. Abból is gondolom kettő lehet maximum mint az amerikaiakéból.
  • uwu400
    #2489
    Egy kicsit besokalltam FoTS kieg kampánya során.
    Már a coop változatban is sokalltam a tengeri ütközetek számát, de single playerben egyedül ahol ugyanannyi szaros hajó jön, még rosszabb.
    Másból se áll a játék mint abból hogy hajókat lövök szét. Körönként van átlagba 3 csata, annyian jönnek. Mikor sűrű a tenger akár 5 is besikerül 2 hajóval.
    A játékmenetbe semmi beleszólásuk, mert már annyira belejöttem hogy 4-szeres gyorsítással is sérülés nélkül lövök szét bármilyen flottát, akár egy fregattal is.
    De ennek a játéknak nem arról kéne szólnia hogy a vízen baszom a rezet! A játékidő 90%-át ez a szánalmas lövöldözés teszi ki.
    Automatázni nem lehet mert megsérül a hajó, sőt a hülye gép még azt is besorsolná hogy én vesztek, miközben ha lejátszom karcolás nélkül úszom meg. Tehát rá vagyok kényszerítve hogy lejátsszam.
    Flotta nélkül megint csak nem lehet játszani, mert szétlövik a partvidéket ezek a szarok, hogy rohadna meg aki kitalálta. A hajók száma meg végtelen, mindig jönnek mindenhonnan, és nem engedhetem meg hogy a parthoz érjenek, tehát szophatom a fasz a vízen. A hajók útját nem állja semmi, a vízen bárhol felbukkanhatnak csak az irtás tarthatja távol őket a parttól.

    Ebbe a kiegbe nincs idő játszani a hajók miatt, az a baj.
  • Kallahiosz
    #2488
    Látom izzik a fórum
  • Kallahiosz
    #2487
    csőcső imperial frakcióval vagyok és csak a brit és usa akar velem military küldetést vállalni...
    Nekem a Franciák kellenek. Ők a shogun pártján vannak? vagy majd kidobja egyszer?
  • Kallahiosz
    #2486
    Viszont a legrövidebb időt magába foglaló mód is...
    Szeretem a történelmet hosszasan írni.
    Köszi a linket majdnem mindent megtaláltam
  • Wykos
    #2485
    Üdv!Az alap játékhoz van ilyen mod és valószínűleg a Fos-hoz is lesz majd... Egyenlőre ez az egyik leghosszabb total war a Rome után. 288 köröd van, hogy befejezd a játékot long campaign esetén.
    http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1551
    Itt találod a legjobb modokat az alaphoz és a Fos-hoz is.Jó étvágyat!
  • Kallahiosz
    #2484
    Üdvözlet.
    Valaki nem tud olyan mód ról ami a falla of samurai kampánynál meghosszabbítja a max játékidő-t???
    Vagy egy oldalt ahol lehet csemegézni???
  • Wykos
    #2483
    Hail mindenkinek!Itt az ú peccs ami javítja a singel és coop mókát,Battlemap editort is kapunk, tehát lehet majd saját csatatereket létrehozni ízlés szerint.Hajrá!
  • roland2293
    #2482
    Üdv. Lehet visszább találnék rá választ, de lusta vagyok visszanézni . :D Nézzétek el nekem . Az lenne a kérdésem hogy lehet e ezzel a játékal játszani multiba haverokkal? gondolok én itt most hamachi,gameranger ilyenekre.A játékom nem eredeti.
  • uwu311
    #2481
    Hódítok én. Csak sereg nélkül:) Ha ostromlok, pár kör után éhenhal az ellenség.
    Tudom hogy csalás szagú de nem én hoztam a szabályokat, hogy ilyet lehessen csinálni.

    Ez nem működik ám sokáig. Előbb utóbb kellenek katonák. Csak megkönnyíti az elejét, ha nem kell rájuk költeni. A sereg helyett gazdaságot építek és pár kör múlva a spórolt pénzből erősebb, vagy több seregem lehet.
  • Hunor1
    #2480
    hát te tudod... monduk én sohasem próbálnék 20 perces limittel generálissal futkározni az ellenség elől. Abban mi a ráció hogy eleinte nincs sereged? Ez egy háborúzós játék, hódítani kell.
  • Hunor1
    #2479
    én is a crack fixet használom, tényleg ki kell lőni a vírusirtót amikor indítom, de működik. az világos hogy vírusnak érzékeli, mivel egy hackelt cucc kell hogy a biztonsági védelmét a játéknak kikerüljék. Azt mondják nem vírus.
  • koj
    #2478
    Sziasztok! Letöltöttem a Fall of the Samurai-t hogy kipróbáljam milyen. Nem lehet elindítani mert mindig valami steam fucker dll. hiányzik, aztán letöltöttem a crackfixet, de bármilyet töltök mind vírusos.
  • uwu314
    #2477
    Tegnap elkezdtem egy FotS kampányt, és úgy tűnik az ügynökök itt is nagyon durvák.
    Miután leszámoltam az ellenségemmel akivel alapból hadba állok, szélnek erszetettem a sereget hogy ne vigye a pénzt.
    Az első ügynököt átküldtem a szomszédba, és amint reális esély volt rá elkezdtem lázítani. Mikor a lázadók elvitték, beostromoltam őket 3 generallal, és 20 perces time limittel kibekkeltem a védekezést.
    Aztán hadat üzent egy új szomszéd, akinek az egész országát fellázítottam, mielőtt foglalhatott volna, így eltünt a serege. Most az ő városait ostromlom 2 generallal, de közbe vagy 6 hadüzenetet kaptam, katonám még mindig nincs.
    Most már kénytelen leszek gyártani valamit hogy megvédjem magam, mindenesetre a kezdéshez szerintem nem kell sereg, egy darabig lehet rajtuk spórolni. Így most egyből line infantri-t lehet csinálni, ráadásul fejlesztettet. Nekem eddig nem tűnik olyan nehéznek mint mondták, csak hajókat kéne valahonnan szerezni amik elég erősek, az még odébb van, remélem nem lesz késő....

    Játszok közbe egy coop-ot is, de azt bénábban kezdtem, és félbe is maradt.
  • uwu314
    #2476
    Ha nincs kovács katana és yari 2:1 arányban elég jó alap. Mivel eléggé specializált egységek, fejlesztés nélkül is tökéletesen ellátják a feladatukat.

    Ha +6-os fegyvert ki tudod hozni akkor a naginata szamuráj horda a legjobb, mert minden ellen hatékony. Velük a legkönnyebb harcolni ha nagy csata van. De fejlesztés nélkül kurvabénák ahoz képest hogy szamurájok.

    Várvédelemre meg mindegy mi van, csak sok legyen.
    Ha sok az ellenséges gyalogos a kardos egységek a jók, ha meg sok íjász jön, akkor az íjászok.
  • Metontour
    #2475
    Sereg gerincnek a yari,naginata vagy a katana szamuráj a használhatóbb?
    Várvédelemre milyen felállást javasoltok?
  • GaBika6
    #2474
    Hátha valakit érdekel...

  • McCartman
    #2473
    ágyú főleg az ellen tüzérségének kiiktatására nem árt ha van, nameg persze jó móka személyesen becélozni az ellent.
    lovasság is nélkülözhető , mondom ha van elegendő line infantry + kneel fire (esetleg suppression fire) ability mellé akkor halomra lősz mindenkit.

    arra az esetre ha kamikaze akcióban megrohanják a sort ellenséges lovasok vagy gyalogosok , az utolsó pillanatban (ha meg nem futnak előtte) betolod az ágyútöltelék lándzsásokat eléjük , hogy ne a lövészek szenvedjék el az ellenséges rohamot.
  • uwu312
    #2472
    ágyú meg lovasság nem is kell?
  • McCartman
    #2471
    Az a baja a Fall of the Samurainak , hogy egy idő után nagyon egyhangúvá válik , kicsivel nagyobb változatásság nem ártott volna egységek terén.
    5-6 line infantry kneel fire abilityvel , pár golyófogó ágyútöltelék lándzsás a lovasok ellen és bedarálsz mindenkit.
  • sith7
    #2470
    köszönöm, rendben