2851
Shogun 2 Total War
  • BerserkGuts
    Talán azért mert a nyíllal 12 is lehet lőni de ha jobban belegyalogolsz a témába nem csak ez miatt nyertek ez tévhit mivel a lovagok páncélját nem bírták átlőni de lovaikat igen.
    Meg ne beszéljünk már egymás mellett ki mondta hogy nem lehet lehet az 6x is de az már ritka viszont ésszel felfoghatnád valahol kell lennie egy határnak és a 10x már az lehet különben tiszta amcsi filmet csinálsz a dologból ahol a heroász mindent visz.

Meg jó hogy egy játékról beszélünk ahol pl háta mögé mész az ellenek vagy csak mögötte állnak és persze nem döfik hátba egymást szóval hiába vagy többen és keríted be az nem ér semmit mert mást néz a gép a skilleket meg sok más hókuszpókuszt olyat nem ismer hogy túlerő.
  • BerserkGuts
    Az jó töri téma az mindig érdekel
  • Scottt
    Talán az angolok,valamelyik búr háborúban hoztak egy ilyesmi eredményt,de nagyon homályosan emlékszek,majd lecsekkolom később.
  • Tikal #2648
    Miért ne lehetne összehasonlítani? Nekem ne gratulálj, csak hoztam egy példát, túlerő, egyik félnél fegyvernemben jelentős előny. Az meg aztán igazán vicces, hogy 2, 2.5 meg még 4x túlerő is oké, de 5 az már neeeem :DD

De ne izgulj, senki nem akart megcáfolni...
  • BerserkGuts
    Nézd át kicsit jobban nem tíszeres meg amúgyse összehasonlítható olyat mondjál inkább ahol kovás puskával 10x-es túlerővel szemben tudtak nyerni.Meg én is leírtam hogy 2x 2.5x 4x megtalálható általánosságban erre te előszedted az egyetlen ilyen csatát ahol 5x volt a túlerő gratulálok.

Én csak arra szeretném felhívni a figyelmet hogy azért húzzunk már egy épeszű határt ahol már emberszámba lehet venni és igen is sima győzelem lesz mert ha csak rájuk dobnék annyi kecskét már az megnyerné a csatát nem is kéne harc hozzá csak a tömeg ami eltemeti.

Persze fontos a morál és nem mindegy hogy milyen körülmények között történik de a videóban elég egyszerűen levonható a konzekvencia.Terep az nyílt és a tömeg már egyben van nincs előny hogy részenként szépen meglehessen futamítani meg nem esett el a vezető a szemük láttán hogy ez miatt szétszéledjenek hanem nagyon nyílván való hogy túlerőben vannak és valami mennyiségnek azért kell lennie ami már átbillenti a mérleget mert ilyen nem létezik hogy bármennyi akármennyi ellenséget letudjak győzni aki alsóbb rendű hát ez baromság.

• Tikal #2646
    Agincourt-i csata, longbow.

szerintem még lehetne sorolni azokat a csatákat ahol a kevesebb győzőtt...

ez meg csak egy játék... :)
  • BerserkGuts
    Meghagylak az álom világodban biztos sok amcsi mesét néztél mert ott tényleg így van hogy a hero azt többszörös túlerővel szemben is ő marad a jani de a 10x túlerő az már igencsak számít és a világtörténelemben se találsz olyat hogy ennyi ellen győzelem lenne a kimenetel ott az általános a 2x 2.5x 4x de nem tízszeres.
    Ashigarut meg félre infóztad mert különböző korszaka volt de konkrétan az ezerötszázas években már zsoldos katonák akiket bárki felfogathatott nem állítom azt hogy hű de kemények mert persze hogy nem azok de tudjunk már reálisak lenni ilyen tömegnél.
  • KingPunisher
    Vitatkozhatunk, hogy ezek a Yari Ashigaruk a valóságban mennyire voltak kemények, de igazából lényegtelen is.
    A játékban a leginkább fostos morálra különösen érzékeny egység, ha multiztál tudod, hogy simán meg lehet futtatni 5x akkora sereget is, ha valaki okosan játszik.
    Én ebbe nem találok hibát, sok sok érdekes ütközet volt a történelemben ahol ennél nagyobb aránytalanságok csaptak össze, érdekes kimenetellel.
    "Parasztok" vezető nélkül legyenek fostosak, főleg egy szuper modern különösen morál törő egység ellen.
    Reális-e ? Sosem tudjuk meg, de azért nem véletlen vetett véget a szamurájok korának az ismétlőpuska..

Egyébként meg megnéznélek hogy a kezedbe adva egy Yarit hogy rohannál le 5999 társaddal 500 puskás ellenséget. Egye fene kis kiképzést kaphatsz de te futsz az első sorban ;)
  • BerserkGuts
    Az arányt kell figyelembe venni azért nem üres fejü droidok baszki simán lerohannák azt kész és a hely se a Thermopülai-szoros meg akármilyen új és szuper fegyver volt a kezükben is azért nem géppisztolyt használtak hogy hú leszedek mindjárt tizenhatot és de megijednek tőle.Ismerték már a puskát és kiképzést is kaptak képzeld nem földművelelésből szóval ilyen helyzetben ha ott van hatezer ember nem fogja összeszarni magát ez nem gatlin géppuska.

Szerintem a videó pont jól mutatja hogy a morál az egy olyan dolog amit éppésszel kell elképzelni és nem úgy ahogy a játékban agyatlanul beleprogramoztak itt már látszik hogy elvan túlozva.
  • KingPunisher
    A mezítlábas parasztokat idézőjelbe értsd :) nekem ezek mindig azok lesznek, persze kaptak kiképzést elég jó felszerelést de azért a játékban ők testesítik meg a "gagyi" katonát.
    Amugy az Ashigaru fürge lábú harcost jelent :) találó név, lehet sokszor futottak el a másik irányba.
  • KingPunisher
    Háát szerintem ebben nincs igazad. Van egy dolog amivel erősen nem számoltál, és szerencsére ez is a játék része, ez pedig a morál.
    Bizony ezek a "kaszás" parasztok akiket csak ugy besoroztak erősen kedvüket vesztik ha sok társuk halálozik el mellettük.
    Akkor kombináld bele, hogy azért ezek már elég komoly fegyverek simán átvittek egy embert a lágy részeken. Tehát ha szorosan nyomulnak egy lövéssel akár több halottat is elérhetünk.
    Képzeld el téged ma besoroznának, holnap harcolnál egy idegen civilizáció ellen, ahol olyan fegyverekkel lőnek amit nem ismersz és kis társaid csak ugy placcsannak szét melletted.
    Szerintem hamar futásnak erednél te is a másik irányba.. :)
    Persze ha a "félelmet" nem kombináljuk bele és a tömeg ésszerűen rohanja le a WT-t akkor persze bekerítik és "letapossák" őket.
    De vezető nélkül ezek a mezitlábas parasztok szerintem a valóságban a második sortűz után futottak volna amerre látnak :) ha meg páran elkezdenek melletted az ellenkező irányba futni azért az eléggé elgondolkodtatja az embert. ;) és ez is a játék része ha 1 osztag "megtörik" a többi is morált veszt.
    Szóval ha lett volna ilyen ütközet én a katonákra fogadtam volna.
  • MatchDiabolo
    Nem mindegy hogy híják őket mert később ezeket az egységeket átnevezték az Edo korszakban (amúgysem fegyver és páncél nélküli mezítlábas kaszás vasvillás parasztokról van szó).

Akkor se valóságos hogy ennyi ember csak úgy mindig elfut meg meghal a semmitől ez már kamu. A gép meg bekerítette ha nem láttad a végén látszik mivel ennyi felé nincsen kezük lőni.
    Szóval ez realtimeban úgy történne hogy egyszerűen lerohannák ilyen nyílt terepen de egy várfal vagy valami jó fedezék mögül ahová nehéz bejutni lehetséges hogy 3-4 ezer embert visszatudnának verni de akkor se 6ezret ha így rendezetten fel vannak sorakozva közel hozzájuk mert abból egyszerűen lerohanás lesz és sok lúd disznót győz.
  • wednes
    Az jól hangzik. Annyira még nem játszottam a FoTS-sal, csak próbaképpen (főleg azért mert nincs meg eredetibe, ill a gépem is lehetne hozzá acélosabb..szal majd beszerzem valamikor).

Igen az érdekes lehet, hogy annyi hajót kell a tenger fenekére küldeni, amit a akkori világ acéltermelése se fedezne, a pénzügyi részéről már ne is beszéljünk. :)
    Én ezt a szárazföldi csapatok lövetését is furcsálltam benne. A part közelébe (látótávolságból) meg a kikötőknél még elmenne. De ezek a hajók mégsem Dreadnought osztályú szörnyetegek 380-as ágyúkkal, hogy 40km-ről is bombázzák a célpontokat. Furcsa, hogy a legkisebb hajó is löveti a "szárazföld belsejét", tehát nem közvetlenül a partot.
  • uwu421
    A FoTS-ban már lehet ilyennel spekulálni, mert a két oldal RD után fix marad. Igaz hogy ott meg RD előtt az AI előszeretettel áll át a player oldaláról, bár ha köztársaságosdit játszik a player, akkor úgyis mindegy.
    Egyébként nekem nagyon tetszik a FoTS, jobb az a kampány mint S2, csak egy iszonyat nagy hibája van: az a rengeteg hajó. A sok unalmas tengeri csata, amit sajnos muszáj lejátszani, totál hazavágja a játékot.
  • KingPunisher
    Biztos nem történt mert ugye a Yari Ashigaru középkori egység a másik meg már modern kor hajnala. De egyébként szerintem ha lett volna ilyen, a valóságba is szétszéledt volna pár felfegyverzett paraszt, egy számukra ismeretlen, ilyen erőteljes fegyver elől.
    Se General se semmi, szerintem ez így teljesen korrekt ;) főleg hogy sík terepen szemből gyalogolnak bele a sortűzbe..
  • wednes
    Remélem a Rome-ba ezt finomítják egy kicsit.
    Itt még nagyjából megértem, hogy egy ország, mindenki az uralmat akarja, legalábbis a nagyok közül. Bár kis vazallusok simán maradhattak volna itt is végig hűségesek, hiszen pont ezzel maradnának a tűz közelében. Aki a leendő uralkodót szolgálja a végén jutalomban részesül, nem azt, hogy egy script miatt lemészároltatja magát gyakorlatilag a semmiért. Játékmenetnek se ártott volna ha szövetségi rendszerek csapnak össze.
  • BerserkGuts
    Azért lehet a géppel spekulálni és én is tudom, hogy hogyan működik realm divide mindig csökkenti körönként a viszonyokat, de amennyi +ot tudsz csinálni annál később lesztek rosszban kivétel akivel amúgy is megvan írva hogy rosszban kell lenned.
  • uwu421
    Lélektanilag biztos nagy élmény ha úgy érzed igazi szövetségesre találtál.
    De a játék gyakorlatilag úgy működik, hogy a scriptelt események meleltt van egy random seed, ami a hadüzenetekért felelős. Ezt sok dolog befolyásolja (szövetségek, viszonyok érteke, a hírneved, stb.), da attól még random.
    Az hogy szövetségesed maradt végig szép és jó, de valamennyi esély minden körben volt, hogy hadat üzenjen neked. Nyilván ha jól feltornászod a viszonyt ez az esély minimalizálódik, de sose lesz nulla.
  • BerserkGuts
    Diplomácia a játék lelke ez a legfontosabb dolog mindig ügyelni kell kivel lehet és kivel kell jóban lenned másképp nem is tudsz fejlődni, hogy jó egységeket tudj toborozni.Amire figyelni kell, hogy tudjad ki, kik lesznek zsákmány provinciád akitől könnyen eltudod majd venni a provinciáit, mert nincsenek erős szövetségesei vagy egyáltalán nincsenek ez a legjobb eset.A házasság, katonai szövetség, kereskedelem amivel jól lehet manipulálni, de csak azokkal hosszútávon akikkel engedi a gép mert vannak generált ellenségek és ezt sajna ki kell tapasztalni.Hattorival csináltam most egy kampányt és hiába házasodtam az ikko klánnal, mert megfenyegetett aztán megtámadott pedig még + kereskedelmi kapcsolat is hosszútávon volt.Szerencsére jó szöviben voltam a takeda klánnal aki támadta, mert amúgy se voltak jóban.A kampány végéig megmaradt amúgy a támogatómnak szóval lehet építeni a gépre.
  • MatchDiabolo

Hát nemtudom szerintem elég kamu ilyen biztos nem történt a valóságan.
  • KingPunisher
    Ez viszont szerintem kifejezetten , realisztikus és jó..
    Érdemes tartani némi lovasságot és nem rögtön befejezni a csatát..
    Nálam nem sok szokott elfutni a piros vonalas mennyországon túlra..
  • KingPunisher
    Kösz az infokat, megpróbálom azért ezt az Ai modot ha kicsit segít már beljebb vagyok vele.
    Egyébként most tolom végig a kampányokat 3 koron keresztül :) RotS-t kipörgettem, cirka 2 millio arannyal a végére.. elején persze semmire nem futotta de aztán berobbant a gazdaság pár év alatt.. nem mint a magyar.
    Igen jó kis játék ez, lehet gonoszkodni alattomoskodni, csak sajnos azért sok helyen scriptelt a dolog ami kicsit rontja az élményt.
    Remélem azért a Rome 2-be nem csak a grafikát fejlesztik ^^ ha tudnának egy rendes Ai-t írni ennél faszább játékot nem lehetne és nem is kellene készíteni..
  • MatchDiabolo
    Az új egységek (unit packok) tényleg túl opok szoktak lenne szóval érdemes őket átszabni én azt szoktam alapul venni hogy a katanásokoknak 12 szokott lenni a támadásnál szóval ettől nem igen kéne feljebb tuningolni őket a lándzsásokat meg végképp mert azok sokkal erősebbek (yari samuráj) még 6-al is de mindenféleképpen szerintem színesebb a játék ha több fajta egységet lehet toborozni.
  • uwu420
    Bocs, csak hozzászoktam hogy a noobok szoktak pampogni az alapjáték miatt.
    Innen ered a téves feltételezés.
  • uwu420
    Szerintem akármilyen modot is használsz, a kampány mindíg gagyi lesz az AI miatt. Versus módba lehetne nyomni, szerintem az kéne neked.
  • MatchDiabolo
    hehe én nem magamnak tuningoltam hanem a gépnek mert ezek a parasztok mindig elfutnak leölni se lehet őket.
  • MatchDiabolo
    Készítője azt mondja hogy kompatibilis más modokkkal is szóval lehet kombinállni mert mindegyik mást állít át.
    Sajnos a csatákban nem igen tudnak sokat változtatni mert az már milyen a programozásnál van elbaxva. Pl azt konkrétan utálom mikor védekezik és mindig van egy domb vagy valami aminél bujkál és simán le lehet nyilazni mert úgyse fog támadni csak hátrál miközben az egységeit egyenként difitálom.

Onann lehetne tudni hogy mit másoltál át a data könyvtáradba és hogy mit írtak a modhoz persze van aminél nincs rendesen részletezve mint az AI-nél ilyenkor pack file manager-el meg lehet nyitni.Tutorial-t keresd fel twc forumon ott levanak írva hogy miket kezel az ai és hogy mit jelentenek de nagyjából már mikor megnyitsz egy ilyen modot látod miket változtat.

Azt tudom neked is mondani hogy nem muszály a mod készítők beállításait elfogadni teljesen átlehet szabni saját izlés szerint is akár mp közeli értékekkel de ha jól tudom van multiban darthmod vagy lehet csak coopal.
    Mindenesetre katt
  • uwu420
    Hát az helyzet hogy a modokba jellemzően tényleg el van baszva a balance, és nem érdemes ashigarut venni. Ez a Darth mod egyik hibája.
    Az alapjátékban működőképes az ashigaru sereg is, csak tudni kell őket használni. Ha te csak tuningolva voltál képes belük harcolni, én meg még sok más playernek meg ment anélkül is, talán valahol máshol kéne keresni a hibát, nem a játékban...
  • KingPunisher
    Ja és még egy kérdés.. hol tudom megnézni éppen milyen modok futnak ?
  • KingPunisher
    Köszi látom ezek Vanilia S2-höz is jók. Kettő közül melyiket ajánlod, melyik jobb ?
  • KingPunisher
    Köszi a válaszokat de mivel multizok is nem csak single, ezért az ilyen modok mint a Darth nekem nem igen jönnek be, mivel jelentősen eltér az egységek használhatósága az eredeti felállástól.
    Csak simán AI-mód kéne :P sajnos amennyire tuldicsérték, hogy ilyen meg olyan okos lesz az AI szerintem iszonyat kis bugyuta, főleg aki már játszott ember ellen, annak tényleg nem sok kihívás a csata rész.
    Viszont a kampány is jó, időnként szeretem tolni, csak kéne legalább a csatákban valami értelmesebb "ellenfél".
  • MatchDiabolo
    Az a jó ebben a játékban hogy nagyon jól modolható figyelj ha valami nem tetszik változtathatsz rajta saját izlésed szerint és ez az a dolog ami miatt jó a tw.
    Az meg hogy az ai milyen nézd már meg az alap vanilla beállítást és vs radiust vagy a darth-ot ég és föld.

Az ashigaru egységeket én már a vanillában modoltam mert a gép állandóan ezt használta már idegesítően és olyan fos értékei vannak amivel nem lehet harcolni szóval a vanillán morált meg kell duplázni legalább és a charge-t ami a roham bónusz magyarul azt fel kell nyomni szépen mert ilyet nem látsz a játékba senkinél hogy 1. Alapból az ashigaruk valami light gyalogos szerepét töltötték be.

"Az ashigaru-k a lándzsákat alakzatban használták, kiváltképpen lovassági rohamokkal szemben. Mindegyikük felvett egy térdeplő pózt, miáltal egy vonalat alkottak, a lándzsáikat pedig a földre fektették maguk előtt. Ahogy a roham egyre közelebb ért, elrendelték, hogy emeljék fel a lándzsákat az utolsó pillanatban, feldöfve a lándzsákat a lovak szügyébe."

A játékban na ez rohadtul nem így van nem támasztják be a lándzsákat csak hadonásznak velük pedig így nem járna bónusz főleg nem 20 százalék mert a lovasság semmit nem ér.

Szerintem itt nem kissé elcseszték a játékot mert nehogy már egy bottal hadonászó rendezetlen katona feltudjon tartóztatni egy több száz kilós állatot persze egyetlen bottal a kezében ez baromság.
    Főleg ha a másik lovas kezében is ugyan olyan hosszú fegyver van még az rendbe lenne ha a katanás lovas ellen lenne csak ilyen bónusz mert ugye neki rövidebb fegyvere van.
    Akkor kéne működnie ennek a 20 bónusznak mikor yari fal alakzatban használják a lovasság ellen különben nem kéne ilyen extrém értékeket adni.

Egyetlen dolgot lehet tenni hatásosan a lovassággal hogy megpróbálsz elfutni de akkora kamuzás van mert ahogy kicsit elérnek már hullanak a lovasok és persze mindig van egy yari egység aki ott terem pl: mikor nyirbálod az íjászokat és a vicc le se tudod kaszabolni az elvileg gyengébb íjászokat mert előbb beérnek a yarik és futnál el de ezek többet tudnak ölni belőled ezen rövid idő alatt mint te az íjászokból.
    Még azt lehet csinálni hogy beparkolsz az ellen mögé és leszállsz a lórol de a 80 fő elég kevés tud lenni a nyílzáporban.

Későbbiekben úgy fixáltam hogy valami haszna legyen a lovasságnak hogy a yarikat lehúztam 10-re még így is simán minimális veszteséggel leölnek akár 2 lovas egységet szóval nem értem mi a Buddhának ilyen érték.
  • uwu420
    Én azért nem szólnám le annyira az alapjátékot sem. Tény hogy vannak hibái, de ugyanígy a modoknak is megvannak a maga bajai. Néhány dolgot másképp kell csinálni azt annyi.
    A playerek nagy része eleve kevésbé hajlandó objektíven értékelni a modokat, mert el vannak foglalva az újdonságokkal.

A javított AI is túl van dimenzionálva. Igazábol annyira nem nyúltak bele hogy olyan űberkirály legyen mint azt sokan mondják, csak van pár új szokása, ami egy idő után ugyanolyan gagyinak tűnik mint a régi hülyeségek.

Azért annak elleneére hogy nekem nem annyira jön be, el kell ismerni hogy a Darth mod jól átgondolt, balanszolt munka. A Darth mod könnyítései mellett nehezítés is van benne.
    Ott van pl. az hogy mennyire sokat lehet benne lépni a sereggel egy kör alatt, szerintem ez az amitől jelentősen könnyebb ez a mod. Tényleg realisztikusabb így, mert elég nagy hülyeség hogy negyed év alatt egy sereg csak a szomszédba tud átvánszorogni, hajókra ugyanez. Ezt a részét szerintem ellensúlyozza hogy a brutálisan feltuningolt ellenfelet jóval nehezebb megverni csatában, de nem azért mert annyira okos, hanem azért mert annyira fel vannak erősíítve az egységek, hogy az már szinte gáz. Mégis azt kell mondjam ez a része jól be van lőve, mert tényleg ez kell hozzá hogy kis kihívás legyen benne.
  • Mozes
    Köszi, hétvégén lecsekkolom ezt a script dolgot. Nem is tudtam, hogy van benne.
  • Mozes
    Igazad volt, tényleg a megfelelő diplomáció kritikus és hogy ne legyek agresszív..... egészen jól lehet haladni vele így hard-on is.

Köszi még1szer.
  • MatchDiabolo
    Aggressive & Brutal AI Overhaul for DarthMod & Other Mods

---> reworked AI without overwrite DarthMods Settings
    ---> reworked AI to not overtax his province
    ---> reworked AI to build more heavy infantry
    ---> changed recruitment of units (Fots/Sho)
    ----> This changes made the AI much more better and with DarthMod you get a enhancement of realistic gameplay!

Van egy másik is már itt is javítottak a gép szarságán hogy sok íjász és fos asigaru egységekkel spammali tele a játékot nem is tudom hogy lehet az alapjátékkal játszani annyira
  • uwu420
    A Darth modban single playerben sok állítási lehetőség van. Azt nem tudom hogy be tudod-e lőni úgy hogy a változások ne érvényesüljenek, de az AI módosuljon, sajnos ezt ki kell próbálni. De mindenesetre abban a moban kicsit belepiszkáltak az AI-ba is.

Azért sokat ne várj tőle, csak van pár újféle szokása. Én azt vettem észre hogy pl. ostromnál az íjászok nem ragadnak le egy ponton, ha hagysz ott csali egységet.
    Amúgy én nem szeretem a Darth modot, de mindenképp érdemes megnézni. Be lehet lőni vanillánál nehezebbre is néhány téren, de összességében nem lesz sehogy se nehezebb szerintem, csak másképp kell játszani.
  • KingPunisher
    Üdv tudtok olyan modot ajánlani ami nem piszkál bele a játékba azon kívül, hogy az AI-t módosítja. Persze pozitív irányban.. ^^
    Csatáknál és persze kampányban se ártana..
  • BerserkGuts
    Persze mindent be lehet állítani ebben a játékban Pack file Manager programmal amúgy de amit te kérdezel konkrétan vanilla játék esetében 10.000 gold az 100+ state gift vagy értékes ajándék néven ami -5-el fog csökkeni körönként aszem normál modon és a neutral 0, unfriendly -45, hostile -85, friendly 45, very friendly 85

Figyelj a játék úgy van megcsinálva hogy egy script-ben már előre megvan írva mit fog lépni ellened a gép pl: te a Date klánnal vagy és a szigeten élő kis sárga genyóval (nem jut eszembe a neve aszem saga)akarsz szövibe lépni na ez nem fog összejönni mert xy körre megvan írva hogy ő fenyegetést fog küldeni neked ami -100valamennyi és kapod a random üzit hogy ez a klán megfog támadni bla bla... felkel készülj na ezért nem mind1 kivel lehet szövibe lépned két dolgot tehetsz 1. szétjátszod az agyad és veterán módon már ismered a gépet vagy 2. meglesed vagy akár átírod magadnak a scripted TWC a tutorial-ban le van írva hogyan kell.

Meg persze nem árt ha felraksz magadnak valami módot ha élvezni is akarod a játékot

Darth mod kicsit kijavította az alap játékot(szokták hívni vanilla) az oda klánnak hogy kicsit valóságosabban működjön meg életképesebb legyen mert a japán történelem szerint az oda klán győzött és hát valami ilyesmi lehet a munka menete ha ennyire belekell piszkálni:

-------------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------ SCRIPT SETUP -----------------------------------
    -------------------------------------------------------------------------------
    local core = require "ui/CoreUtils"
    local advice = require "export_advice"
    local scripting = require "EpisodicScripting"
    local camera_pan = 0
    local new_game = false
    local panning = false
    local becoming_shogun_advice = false

EpisodicScripting = scripting

scripting.SetCampaign("jap_shogun")
    out.ting("Shogun Japan campaign script!")

local function OnNewCampaignStarted(context)
    new_game = true
    becoming_shogun_advice = true
    scripting.game_interface:add_restricted_building_level_record("SHO_Port_3_Nanban_Trade_Port")
    scripting.game_interface:add_restricted_unit_record("Cav_Spear_Great_Guard_Takeda")
    scripting.game_interface:add_restricted_unit_record("Heavy_Ship_Nihon_Maru_Mori")

-- Unlock the nanban port for the Otomo and Shimazu (just in case they lose it)
    scripting.game_interface:remove_restricted_building_level_record_for_faction("SHO_Port_3_Nanban_Trade_Port", "otomo")
    scripting.game_interface:remove_restricted_building_level_record_for_faction("SHO_Port_3_Nanban_Trade_Port", "shimazu")

end

-- Trigger the third mission once the first mission has been completed

if conditions.FactionName("shimazu", context) and conditions.FactionIsHuman("shimazu", context) and BOOL_shimazu_osumi_captured and not BOOL_shimazu_trade_port_built and not BOOL_shimazu_mission_three_issued then
    out.ting("Shimazu Mission Three")
    shimazu_intro_mission_three()
    BOOL_shimazu_mission_three_issued = true

elseif conditions.FactionName("chosokabe", context) and conditions.FactionIsHuman("chosokabe", context) and BOOL_chosokabe_tosa_rebellion_crushed and not BOOL_chosokabe_mission_three_issued and BOOL_chosokabe_tosa_free then
    out.ting("Chosokabe Mission Three")
    chosokabe_intro_mission_three()
    BOOL_chosokabe_mission_three_issued = true

elseif conditions.FactionName("oda", context) and conditions.FactionIsHuman("oda", context) and BOOL_oda_owari_rebellion_crushed and not BOOL_oda_mission_three_issued then
    out.ting("Oda Mission Three")
    oda_intro_mission_three()
    BOOL_oda_mission_three_issued = true

elseif conditions.FactionName("tokugawa", context) and conditions.FactionIsHuman("tokugawa", context) and BOOL_tokugawa_oda_defeated and not BOOL_tokugawa_mission_three_issued then
    out.ting("Tokugawa Mission Three")
    tokugawa_intro_mission_three()
    BOOL_tokugawa_mission_three_issued = true

• Mozes
    Értem, így fogok akkor tenni. Eddig nagyon figyeltem ezekra a számokra, de akkor mindenkit ellenségnek veszek.

Köszi a segítséget.