2869
Shogun 2 Total War
  • obe
    #2389
    lehet hogy már írtátok,de..

    shimazu-val vagyok, rövid kampány, hard fokozat..a mori hajohadak elözönlenek, folyamatos raid a tengeri kereskedelmi utakon, viszont rájöttem, hogy ne kelljen csatába bocsátkoznom ( sok pénz megy el javitásra, alig gyözöm) , csak kilépek a kereskedöforrásböl a hajokkal ( éppen csak egy kicsit, és pár mp mulva vissza, az elébb sápolo hajohad vitorláján megszünik a rablovillogás, marad a teljes pénzbevétel...ez bug, vagy valos vedekezési lehetöseg a játekban ?
  • Prof William
    #2388
    Nálam addig lövik a közeledő ellenséget amíg biztonságos, majd hátravonulva csata közben szépen tovább sorozzák a többi egység által felfogott ellenséget, esetleg megakasztanak egy-egy hirtelen (lovas)rohamot. Ha egyszerre 4 íjász egység lő a rohamozóra akkor még a lovasok is igen hamar menekülőre fogják a dolgot.
  • uwu200
    #2387
    Mint már írták minden egység leírása elérhető játékon belül.
    Viszont a döntéhez ne márt némi tapasztalat, mert eléggé kiegyenlített a felhozatal, minden szamuráj nagyon jó valamibe.

    AI ellen a leghatékonyabb a naginata szamuráj, de csak akkor ha fel van tápolva. Elég kicsit támad alapból, akkor lesz jó ha master weponsmith és jujutsu dojo is van a területen ahol gyártod, ez a két épület +6 attack-ot jelent. Fejlesztés nélkül viszont a naginatás nagyon szar, ha nincs upgrade, a specializált egységek jobbak.
    Mivel egy felfejelsztett naginatás minden eleln jó, érdemes nagy tömegben gyártani, egy seregbe 10-12 csapatot. Nem is kell melléjük más gyalogság, csak íjász és lovas támogatás. Velük nem kell félni a lovasoktól, és a nyílzáport is bírják egy kicsit. A kardos egységek viszont veszélyesek rájuk.

    Kardos egységekből is lehet hasonló tömegsereget csinálni, de nekik inkább a páncélt érdemes fejleszteni, +5-öt lehet rájuk rakni.
    Ha ezekből is 10-12 egységet raksz a seregbe mindenképpen yari cavalry kell melléjük a lovasok miatt, vagy azt is lehet hogy vegyes gyalogsággal mész 1:2 aránba yari szamurájjal és kardosokkal.
    Szerintem mindegy hogy no-dachi-ból vagy katanából csinálod a kardos sereget, a statjukon jól látszik a különbség.

    A kardosok egyébként sokkal nagyobb mészárosok mint a naginatások, de a lovasrohamra nagyon figyelni kell, nagy túlerő ellen harcolva könnyű bekapni egy rohamot. Nem jó ha egy egység jobban megsérül mint a többi, az a jó ha egyeneltesen fogynak, ezért könnyebb a kampányt naginatásokkal játszani, igaz hogy nem ölnek olyan gyorsan, de mivel szívósabbak, könnyebb rájuk vigyázni.

    Aki viszont sokat játszott és jól tud mikrózni, az egy olyan sereggel tud leghatékonyabb lenni amibe mindenféle egység van. Ezzel az az egy bökkenő van, hogy a kampányba igencsak érezhető ha feltápolt egységeket használsz, és a legkevesebbszer adódik lehetőség arra hogy egy fegyverre tápolt és egy páncélra tápolt tartományt is szerezzél időben, mielőtt még legyártanád a seregeket. A végén persze lehet, de akkor meg már minek?
  • uwu200
    #2386
    4 íjáasz elég egy seregbe, de 5 is elfér, főleg ha kihozod a daikyu szamurájt. Ahhoz egyébként hunting lodge kell ami az encampment-nek egy fejlesztése, amit a heaven and earth art-al tudsz építeni.

    Kezdőseregbe én is 4 szamuráj íjásszal indítottam, későbbiekben ők hátvédek lettek. A speciális egységet master bowmaker-el ellátott területen érdemes kihozni, az meg nincs a kezdőszigeten. Bizen-ben meg Hoki-ban van ilyen legközelebb, azokat a területeket érdemes megcélozni. A feltápolt Daikyu szamuráj a legdurvább dolog amit ki lehet hozni ebbe a játékba, nekem az első csatájukba mindegyik lépett 4 szintet.
  • Prof William
    #2385
    Hány íjász kell egy ütőképes seregbe? Jelenleg a Chosokabékkal még csak 1 seregem van amiben 4 Bow Samurai egység van. Kellemesen tudják ritkítani az ellenséget és ha szellősen helyezem őket akkor nagyon gyorsan vissza tudnak vonulni a harcosok háta mögé.

    a Sengoku Jidai-s erősebb Chosokabe íjászokat mikortól lehet gyártani? Jelenleg még éppen csak az "saját" szigetünket tervezem meghódítani. Gondolom épület is kell hozzá na meg a skilltree-n valami.
  • Smokk
    #2384
    Oks holnap megprobalom amiket irtal,a magyaritas_alap.pack
    - magyaritas_patch.pack fajlok termeszetesen torolve lettek mielott irtam.Megnezem majd a mostani 7vegi frissitessel is,hatha megoldodik!
    Koszi a segitseget!
  • istikovacs76
    #2383
    Oké, köszi szépen.
  • Riddick21
    #2382
    Elég 3 sereg bőven, gyakran 2 is. Nálam úgy szokott működni a dolog, hogy van 2 fullextrás seregem, azokkal hódítok. Elég kettő, mert Japán keskeny sziget, egy-két területtől eltekintve 2 sávban simán lehet haladni, célszerű párhuzamosan, bár lehet, ahogy jól esik.
    Ha esetleg az ellenfél szárazföldön egy nem várt fronton közelít, akkor nindzsákkal fel tudod tartani a seregét (szabotázs), amíg odaérsz egy komolyabb csapattal.
    A 3. sereg pedig a hátországot rendezgetheti, ez általában jobb, ha valami olcsóbb csapat, akik a létszámukkal (akár 2-3 felé elosztva is) rendet tartanak a frissen hódított provinciákban!
    Komoly gondod lehet abból is, hogy az ellenfél partra száll a hátországodban és évekbe telne, mire egy ütőképes sereg visszaérne, így pedig sokat lehet bukni. Erre célszerű 2 flottát fenntartani, akik a partvonalakat figyelve jó eséllyel kiszúrják és megfelelő erőfölény esetén el is süllyesztik a csapatszállító hajót/flottát.
    Hátországban hagyott nindzsa/nindzsák szintén jók a seregek fenntartására, igaz, költségesek az akcióik, de ha néhány kör erejéig fel tudod tartani a sereget, addig összeütsz egy nagy létszámú íjász/lándzsás olcsósereget és pofánvered őket, akár több fordulóban is.

    Ezek a tippek normál nehézségen megállják a helyüket, Te pedig kezdőként játssz azon, az is tud kihívás lenni, ha az ember csak ismerkedik a játékkal!

    Kereskedni majd akkor fognak veled, ha lesznek nyersanyagaid. Foglalj kereskedelmi csomópontokat, és olyan területeket, ahol speciális dolgokat lehet termelni/tenyészteni (vasat, fát, lovakat). Plusz fejleszd a kikötőidet és az úthálózatot! A kikötők fejlesztése magával vonja a kereskedelmi útvonalak számának növekedését is, de mindenképpen kell valami áru, amit eladsz!

    Ha téged támadtak meg először, akkor az a háború nem rontja a renomédat. A diplomáciai képen ha ráviszed az egeret az adott klán nevére, akkor ott van egy kis lista a tényezőkről, amik befolyásolják a kapcsolatodat a klánnal (ez lehet üres is, ha nincs ilyen tényező, de ez ritka), és a végén egy számérték, plusz egy besorolás (hostile, friendly, very friendly, ilyenek), ott látod, hogy mi a gond.
  • istikovacs76
    #2381
    Oké,köszi szépen. Valahol olvasatm, hogy elég, vagy legalábbis nem érdemes 3-nál több hadsereget tartani. Tényleg elég 3?
    A másik, hogy az elején, az első kb 5 körben megtámadtam a szomszéd klánt. Legyőztem, de a többi klán nem kaat velem kereskedni:) Aztán később kötélnek álltak, és kereskedni kezdtek. Gondolom a többi klán előtt rontottam a renomémat, hogy egy szövetséges klánt, vagyis volt szövetségest, mivel ő támadott előszőr támadtam meg.
    Lehet valami más módon javítani a képet ami rólam kialakult a többi klán szemében, vagy csak, például, ha pénzt küldök nekik?
  • Edorn
    #2380
    A játékon belüli szövegekhez a magyarítás két darab fájlt használ:
    - magyaritas_alap.pack
    - magyaritas_patch.pack
    Ezeket ha törlöd, akkor vissza kell hogy álljon az eredeti állapot. Ennyi. Szinte minden mod így működik. Ha esetleg te nem csak bemásoltad volna ezeket a fájlokat, hanem átnevezve felülírtál volna más fájlokat, akkor azokat törlöd és az alább már említett módon ellenőrzöd a fájlok meglétét/épségét.

    Ha így sem működne, akkor azt tudom esetleg még javasolni, hogy ezeket a fájlokat másold ki valahova biztonságba, majd a játék könyvtárból töröld és úgy futtasd a steam-es ellenőrzést:
    - language.txt
    - local_en.pack
    - local_en_patch.pack
    - magyaritas_alap.pack
    - magyaritas_patch.pack

    De a magyarítás semmi olyat nem csinál, amivel te találkoztál! Ott már valami meg lett piszkálva.

    Egyébként pont most hétvégén frissült megint a magyarítás, mert a fejlesztők megint módosítottak a nyelvi fájlok szerkezetén, tehát akinél eltűnnek szövegek a játékból a magyarítás használatával, előbb szedjék le az új verziót, mert azzzal 99% hogy megoldódik a probléma: http://shogun-2-magyaritas.darkrpg.hu/letoltes/

    Enciklopédia: Itt tényleg felülír fájlokat a magyarítás (de ezt az "olvassel" fájljában meg is említem, és hogy mit kell tenni az eredeti állapot visszaállításához), de itt is egyszerű a visszaállítás: másold ki biztonságos helyre az "encyclopedia" mappa tartalmát, majd töröld a játék könyvtárából és futtasd a steam-es ellenőrzést.
  • Smokk
    #2379
    Szia!
    Es koszonom a valaszt!
    "Steam könyvtárban jobb klikk a játékra -> Tulajdonságok -> Helyi fájlok -> Játékfájlok épségének ellenőrzése... "
    Kiprobaltam,de ugyanugy megmaradtak a szoveges anomaliak.Sokszor hianyos a szoveg,v siman nem irja ki a klan v epulet nevet.Kapok 1 kuldetest a sogunatustol de nem tudom mit kell csinalni,stb.
    Gondolom fel kene megint telepiteni az egeszet,de ugy nincs kedvem hozza :(
  • obe
    #2378
    hogy melyik egység milyen stat-al bir, elég ha megnyitod az enciklopédiát, ott részletesen taglalja..egyebkent az elején elég ha sima ijjász + ládzsásod van, késöbb jobbat kell gyátanod, a sima harcosok ( nem szamurájok ) pedig jok lesznek hátragyott várak örzésére
  • Edorn
    #2377
    Vigyázni kell a Fame/Hírnév szintedre. Amikor eléri a maximumot, akkor minden klán hadat fog üzenni ellened (egyedi, kivételes esetektől eltekintve). Azaz ha már közelítesz hozzá, akkor vagy állj le kicsit a hódítással (mert attól függ a szint, hogy hány tartományt birtokolsz) és próbálj megerősödni a meglévő területeiden, vagy készülj fel a hadüzenet áradatra...
  • istikovacs76
    #2376
    Sziasztok !

    Feltettem a sima shogun2-őt, jó egy játékOlyan kérdésem lenne, hogy tud valaki egy linket, vagy tippeket/leírésokat adni, hogy melyik egység milyen erős? (pl katanás szamuráj, nagita szamuráj között a különbség) Arr akarok kitérni, hogy melyik egységeket érdemes erőltetni, melyikekét kevésbé. Tudom ijász kell,de melyik fajta? Elég a simát fejleszetni, vagy szamuráj íjász, vagy a lovas ijász?
    Szóval lenne valahol egy iyen tipp?:)
    Elkezdtem normál fokozaton játszani, egy darabig jól is ment (szerintem). Volt 2 teljesen feltöltött seregem, de egyszer csak vagy 6 klán ellenem fordult, és úgy elég nehéz lett. Hiába próbáltam a szárazföldön erőlködni, mior szépen hajókkal 6 tartománnyal a hátam mögött partraszállt. Persze legyűrtem, de az oda-vissza út elvitt egy pár kört. Fejlszetni csak néhány nagyobb -ahl van valami bónusz pl lovas, vagy kovácsműhely- várost fejleszetek nagyobb szintre.
  • Prof William
    #2375
    Felraktam a Radiant Unit packot ami lehetővé teszi extra unitok pl a Black Ship építését is ebből jó pár be is jött de pl éppen az új hajók nem... Gondoltam kipróbálom customban de abban nincs benne és nem tűnik úgy mintha építeni lehetne.

    Mi a megoldás?
  • Edorn
    #2374
    (természetesen privátban küld a címet)
  • Edorn
    #2373
    Ha adsz egy e-mail címet, már küldöm is.
  • Jude666
    #2372
    Szerintem , ha feltennéd a sajátod akkor működne a dolog, mivel korábban már próbáltam, igaz akkor a sima shogun 2-nél. Persze eredeti, steames példány, de egyszerűen akárhányszor rakom újra nem látszanak az angol szövegek. Oroszul nyomtam, mivel ahhoz konyítok valamicskét de nem az igazi
  • Edorn
    #2371
    Én szívesen felrakom neked (~700MB), de az úgy nem hinném, hogy működne... Újra kellene telepítened a játékot és a telepítés elején az angol nyelvet választani... (ugye eredeti a játék, mert ellenkező esetben még inkább nem érsz semmit a local_en.pack-el...)
  • Jude666
    #2370
    ha szépen megkérek valakit, nem töltené fel valahová a FOS local_en.pack-et
  • obe
    #2369
    én is megvettem a fallof samurait is,és meg van az alapjáték is..

    most lehet hogy megköveztek páran,de én evvel a kiegészítővel is úgy vagyok, mint az empire - neapoleon párossal, az empire is tetszett, de a napoleon sokkal jobban tetszett, és bár csak pár órát játszottam a fots-sal, de márt elsőre is jobban megfogott a kiegészítő..
  • Jude666
    #2368
    nekem megvan a "FOS" de orosz, és nem tudom sehol sem oláhra, vagy legalább angolszászra tenni :(
  • ratgab
    #2367
    Ne ezen a rövidítésen jót röhögtem.... FOS....XD Végülis tényleg az (Fall of the Samurai, de akkor is vicces.

    Félreértések elkerülése végett lehetne inkább FOTS. De lehet ez csak az én hülyeségem.
  • KingPunisher
    #2366
    Nekem megvan a "FoS".. is..
    Akinek egyik sincs meg annak az alap játékot javaslom, hacsak nem rajong a lőfegyveres hadviselésért. Bár ez elég szubjektív, igazából nem igen kapcsolódik a kettő egymáshoz, meg nem is épül egymásra.
    Viszont multihoz javasolt mindkettő.. már csak azért is amit a jó öreg Sun Tzu mondott... ismerd meg az ellenfeled, ugy meg elég szar játszani ha nem vágod az összes egységet.


  • Edorn
    #2365
    "Egyébként van itt olyan akinek már megvan a FoS?"
    Nekem megvan az alapjáték az összes kiegészítővel, dlc-vel.
  • szoszibá
    #2364
    Szedtem le egy tört verzió és abban benne van az alapjáték kampánya, a rise of the samurai és az új fall of the samurai kampány is. Ez még messze nem jelenti, hogy az eredetiben is így lenne, sőt!!
    De mivel az alapjáték 5000 ft körül van, az új meg 8000 és látva, hogy nem olyan sok minden pluszt ad hozzá az alapjátékhoz én úgy gondolom, hogy teljesen rendben lenne ha benne lenne az is.
    Egyébként én Company of Hereos-al nyomom és ott is van két kieg, az alapjátékon kívül és ott is úgy van hogy aki a kieget megveszi, annak mindene megvan, csak az alapjátékban lévő kampányt nem tudja játszani.
    Egy szó mint száz, nem tudom még mindig eldönteni, melyiket lenne érdemesebb megvennem, mert bár az új nagyon tetszik, az alapjáték most volt nemrég leárazva steamen. Egyébként van itt olyan akinek már megvan a FoS?
  • Wykos
    #2363
    Álljunk már le gyerekek! Szoszibá azzal nem oldasz meg semmit ha ömlik a szar a szádból.Edorn-nak igaza van ha ingyen megkapnád a játékot amit csak a haverod vett meg az érdekes üzletpolitika lenne ...Próbáljátok ki a haveroddal h működik e vagy sem.Én megmondtam h nem fog összejönni de teszteljétek csak nyugodtan, majd meglátod a saját károdon h igazunk van.
  • szoszibá
    #2362
    Csillapodj már te fasz!
  • Edorn
    #2361
    1: Nem érdekel, hogy 100%-ot kértél, elmondtam a véleményem, mások lehet hasznosnak találják.
    2: "Nem vagyok ebben olyan biztos Wykos..." Akkor minek kérdezed? 100%-ot kértél, ő válaszolt úgy, hogy 100% biztos benne, erre már az sem jó neked... Ráadásul semmivel sem támasztod alá a bizonytalanságod, mi legalább megmagyaráztuk, hogy miért gondoljuk úgy, ahogy gondoljuk...
    3: "akinek megvan eredetibe, menjen oda hogy, új kampány és nézze meg lehet e alap kampányt indítani" Komolyan gondolod, hogy van esély rá, hogy a Sega ingyen odaadja az alapjátékot is neked, holott csak a kiegészítőért fizettél???
  • wednes
    #2360
    Amit Wykos mond teljesen logikus. Azzal lehet játszani, amiért fizetett az ember. A sima és FoS verziónak eltérő kampánya van eltérő korban. Egy sima multi csatát le lehet nyomni egymással vagy gép ellen (szerintem), de egy coop kampányt már nem hiszem.
  • szoszibá
    #2359
    Nem vagyok ebben olyan biztos Wykos...
  • Wykos
    #2358
    Szoszibá azt kérdi hogy a stratégiai térképen tudnak e jáccani haverjával úgy h neki Fos van spanjának meg shogun 2 alap.Erre a kérdésre válaszoltam h 100% nem tudnak COOP-olni csak akkor ha megveszik ugyanazt a játék módot...
  • szoszibá
    #2357
    Akkor mégegyszer: 100%-ot írtam nem 99-et, egyébként meg akinek megvan eredetibe, menjen oda hogy, új kampány és nézze meg lehet e alap kampányt indítani! Köszi mindenkinek!
  • Edorn
    #2356
    99%-ig vagyok biztos benne, hogy ha csak a FoS-t veszed meg, akkor azzal megkapod az egész játékot minden kiegészítővel együtt, DE a FoS-on kívül minden zárolva lesz számodra. Azaz ott lesz a gépeden, csak nem éred el. Illetve tudsz játszani bárkivel multit, csak ott is zárolva lesznek számodra azon tartalmak, amiket te nem vettél meg, illetve neki az, amit ő nem vett meg.

    Ez viszont már csak tipp, mert e téren nem néztem még nagyon körül:
    Kooperatív kampányt gondolom csak akkor tudtok kezdeni, ha mindkettőtöknek megvan az adott kiegészítő, vagy alapjáték...
  • Wykos
    #2355
    Nem tudsz majd jáccani haveroddal ha két külön játék van meg nektek.100%. szívesen!
  • szoszibá
    #2354
    Valaki olyan is válaszoljon már aki 100%-ig biztos magában, meg abban amit mond. Mondjuk eredeti FoS -al rendelkezők!
  • Wykos
    #2353
    Hát igen csaltam egy kicsit mert nem néztem meg a videót :D Csak elindítottam.Láttam h a gyerek úgy teszteli az íjászokat h az egyik erdőben van a másik meg nem ... de látom h a végére más a helyzet.A FOS önmagában is futtatható játék tehát nem kell megvenni hozzá az alapot.Mondjuk letölteni meg le kell hozzá :D mert a Fos olyan 4-5 giga körüli tartalom ha feltelepíted mégis 22Gb lesz belőle :) A menüben ki lesz szürkülve az alap kampány és a rise of the samurai.Csak a Fos-sal tudsz jáccani.Persze ha megveszed az alapjátékot nem kell letöltögetni mert ott van a gépeden csak aktiválódik és kész.
  • uwu200
    #2352
    Hát ezt épp nem tudom.
    Nem hiszem hogy segít bármit is az infó, de én játszottam úgy coop kampányt, hogy a csapattársamnak megvolt az Ikko Ikki DLC. Az alap kampányt nyomtuk, ő tudott Ikko Ikki-t választani, nekem meg az alapjáték népeiből kellett választani. A csatákban én is használtam a katonáit.

    Az a tippem az egész játékot tartalmazza amit letöltesz steam-ről, de szerintem az alapjáték kampányát így nem lehet játszani mert a FotS különálló játék, de egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy így van.
  • uwu200
    #2351
    Valami baj lehet a monitoroddal XD
    Ha nem lenen egyértelmű, megsúgom hogy a papok vesztenek, annak ellenére hogy egy daramig erdőben állnak.
  • szoszibá
    #2350
    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy az új önállóan futtatható kiegészítőben a Fall of the Samurai-ban benne van-e az alapjáték kampánya, esetleg a Rise of the Samurai kampány? És multizni (a stratégiai térképen) lehet-e vele, ha a haveromnak csak SIMA Shogun II-je van?