2851
Shogun 2 Total War
  • uwu420
    Én is csak annyit tudok róla ami a játékon belüli leírásban benne van.
    Mikor elkezdtem játszani én is nekiálltam hogy kiderítsem hogy is megy a harc mechanikája, mert a legtöbb játéknál részletesen megtalálható az egységek hp-ja, páncélja, és hogy a különböző sebzések milyen szorzót kapnak, de nem találtam semmit. Azóta nem foglalkoztam vele.
    Csak "érzésből" tudom mi mennyire hatékony az adott helyzetben. Ami egyébként elég is, nem hiszem hogy neked is bármi haszna lenne ha ennyi idő után megtudnád a pontos értékeket. A játéktapasztalat többet ér szerintem. De ha véletlenül találnál valamit, azért kíváncsiságból meglesném én is.
  • KingPunisher
    Te eléggé vágod a játékot, létezik olyan oldal ahol részletesen leírják hogy az adott értékek mit is jelentenek.
    Pl. Armour miben befolyásolja % értékben az adott egységet stb..
  • Prof William
    A a sima Shogun 2-be belerakok modokat ( pl a 12 kör = 1 év ) akkor azok befolyásolják a FoTS-t?
  • uwu420
    Én az alapjátékban még sosem harcoltam hero egységekkel, ha ez megnyugtat. Legyártani legyártottam őket többször is, de valahogy nem bírom kivárni míg odaérnek, mindig úgy alakult, hogy nem volt már mit ütni velük.
    Nagyon le kell ülni ahhoz hogy végigfejlődj. Kicsi a térkép, és igazából szerintem is feleslegesek ezek a fejlett egységek.
    A FoTS az jóval fejlődősebb alap verzióban is. Ott lehet zúzni elit infantry-val simán.
  • KingPunisher
    Hmm azért ez a technologia fejlesztés is elég érdekesen van megoldva. Nem tudom de nálam a komolyabb unitok a kampány során még sosem kerültek elő.
    1xűen nincs rá szükség mire végre ki lesznek fejlesztve..
    Bár gondolom azért van így, hogy csak 1-1 "szakirányba" lehessen elmenni, viszont aki mindenből csipeget annak a herok kimaradnak :(
  • uwu420
    Akkor most sorolom a tényeket amiket mellőzve írogatsz:
    - Téma volt hogy talán túl kevés a morálja egyes egységeknek.
    - KingPunisher megjegyezte, hogy szerinte jól van belőve a morál, és nem hibátlan a játék.
    - Aztán én hoztam egy példát egy hibára, azt ami szerintem leginkább rombolja az alapjáték élvezhetőségét: Az AI túl sok hajót spammel, ami a FoTS modban unalmassá teszi a játékot, mert le kell őket verni.
    - És végül jössz te, fullba nyomod a kretént, és retardáltkodsz.
    - Senki nem sóhajtozott, csak tényt állapítottam meg. Itt egyedül te vagy aki bukott. Buktad a tekintélyed. Egy pattogó kis csicska vagy aki mindenkinek beszólogat:) Ez mindenki számára egyértelmű már.

• BerserkGuts
    Ezt már túltárgyaltuk részemről lezárva hiába is erőlködsz.
  • BerserkGuts
    Te sohajtozol nemde bár hát akkor meg maradj csendben mert nincsenek hibák minden megoldható és nem multyról volt szó szóval buktad
  • uwu420
    Amit te csinálsz az is trollkodás, csak szar.
    Azt is lehetne ám ám jól is csinálni. De neked nem fog jól menni, ahogy ez a játék sem. Nem is olyan régen linkeltél (#2595) pár képet egy nagy csatáról, ahol buktál pár egységet is. Na ugyanilyen béna vagy a trollkodáshoz is:)

Az hogy a trollkodás rossz, csak a 20-adik századból ránkmaradt elmaradott gondolkodásból ered. A trollkodás a fórumozás része, hiba vannak a modik, trollkodás mindig lesz. A jövő a trollordoké, ezek olyan trolokból válnak ki akik örökre elveszik a tehetségtelen növendéktrollok kedvét a trollkodástól, és helyes útra terelik a szerencsétlen nyomorultakat. Egy igazi troolord, csak retardáltak ellen használja a trollhammert, és rendet tart a területen, ez a trollord rendszer lényege. Ez fölöslegessé teszi a moderátorokat, természetes kiválasztódás útján lett rollordok váltják fel őket.
  • uwu420
    Én az alapjáték hibájáról beszéltem beszéltem (második sor első szó).
    Tudod az azt jelenti, amikor nem modolod meg kicsi noob:)
  • BerserkGuts
    Már erről volt szó bármit átlehet állítani pcm-el miért nem kérdezed meg hogyan kell ha ennyire noob vagy hozzá.

Hajó csaták nagyon feelingesek míg nem látta az ember egy ideig szorakoztató csak az a baj több kampány során már megunja az ember ezért le kell limitálni a számukat vagy akár ki is kapcsolhatók.

*nézeteltéréseket
  • BerserkGuts
    Már meg mondtam neked te az vagy de én nem ráadásul be is vallottad akkor meg téma lezárva.
    Másik dolog nézet eltérések meg ne te mondjad meg hogy mikor vitázhatom le.
  • uwu420
    Szerintem ami hazavágja a kampányt, az a sok hajó.
    Alapjátékban egyszerűen nem éri meg flottát tartani, annyi hajót gyárt az AI, hogy felesleges elkezdeni irtani őket. Igazából nem veszélyesek, csak a kereskedelmet tudják hazavágni, és egy flotta nem is biztos hogy elég a kereskedelmi utak tisztán tartására. A flotta fenntartását és javítgatását általában nem fedezi a kereskedelmi bevétel, főleg akkor nem ha jön az RD.

Játszottam már keresztényként is, azokat a hajókat érdemes kipróbálni, de persze nem árt melléjük néhány kis japán hajó. Ezekkel a kereskedő utak tisztán tarthatóak, és nem kell az inváziós seregek ellen sem védekezni.
    De a kampányaim túlnyomó részét flotta nélkül csinálom, csak akkor veszek 1-1 hajót ha át kell slisszanni egy szigetre.

A FoTS egész más. Ott az a töménytelen mennyiségű hajó egy isten csapása. A játékidő 80%-a hajócsatából áll, kibaszott unalmas.
    Általában minden nép összerak egy flottát, ha azt legyőzzük utána már csak pát hajót szokott küldeni egyszerre, de azt folyamatosan. A csatákat megnyerni egyáltalán nem nehéz, főleg nem ha már a 300-adikat nyomod egy kampány során, mert sajnos mindet el kell kapni, és nagy luxus lenne az automata csaták után javítgatni a hajókat. A lejátszott csatákban nemigen sérülnek a hajók. A végén persze lehet automatázgatni, mikor már 30K fölött van a profit.
  • uwu420
    Mi az hogy nem kéne beleszólnom?
    Hidd el hogy ha valaki akkor én tudom hogy kell ezt csinálni.
    Te csak egy tehetségtelen noob vagy, hiába erőlteted, sose leszel jó troll.
  • Tikal #2677
    Ja jo, nem tudtam. En nem igy szoktam ismeretlenekkel beszelgetni. Maskepp neveltek minket ezekszerint, nem problema :)
  • BerserkGuts
    Ez még mindig kereteken belüli kulturált vitatkozás csipkelődés ami nem egyenértékű más indulatszavakkal minden csak az iq szinttől függ hogyan asszociálod ha neked ez egyenlő egy bzvel
  • Tikal #2675
    Eddig a pontig normális volt a hangnem:

"
    Azért villanthatnál valamit töriből mert amit visszaböfögtél az nem volt egy disszertáció hiába gondolod azt magadról te vagy itt a prof.
    "
    Vagy neked ez kulturált?

Én csak annyit írtam neked, hogy ne izgasd fel magad, mert láttam, azt hiszed cáfolni akarlak... pedig nem :) Ha neked ez kulturálatlan, akkor elnézést. De ha te annyira kulturált lennél úgy egyébként, akkor nem írtad volna a fenti sorokat, meg az utána következőket, szóval ezek után nekem ne gyere azzal hogy ki volt kulturált, mert elég hiteltelen...
  • BerserkGuts
    "Nincs azzal semmi baj ha nem egyeznek a vélemények, de egymást hülyézni, anyázni attól még nem kell."

Ez így van nem is volt probléma belőle amíg elő nem vette a kulturálatlan formáját.

Nem baj ha nem értünk egyet sajnos nem is fogunk mivel az már túlzás hogy ilyen szupersztárokat képezünk még csak nem is sereg csak pár szakasz és semmi terep előnyük nincsen a történelmi vonatkozásokban se találni ilyen arányt nem véletlen és ott nem csak pár heróról van szó hanem pont a csapatok együtt működéséről a csapat munkáról amivel lehet győzni.
  • KingPunisher
    Nincs azzal semmi baj ha nem egyeznek a vélemények, de egymást hülyézni, anyázni attól még nem kell.
    Szerintem is vannak hibái a Shogun 2-nek , bár ez nem a morálrendszerben keresendő.
    Sőt én kifejezetten örvendetesnek tartom, hogy adott esetben 10x akkora sereget is meg lehet verni.. Persze ha van a "parasztok" mögött egy megfelelő vezér akkor bizony iszonyat kemények tudnak lenni.
    Erről szép és jó ez a játék. Reméljük tovább fejlődik és a Rome 2 még jobb lesz.
  • BerserkGuts
    Téged bannoltak már ki az oldalról szóval nem kéne beleszólnod ami meg a trollkodást illeti tudjuk te az vagy.
  • uwu420
    Ez igaz.
    Mikor a muskéták megszólaltak inkább csak tovább rombolták a morált, amit már az ott nem használatos lovak látványa is eleve hazavágott. A harcértéküket tekintve tényleg inkább a lovasság és a páncél volt döntő, na meg kéőbb az ágyú amiről még nem esett szó.
    Nyilván az oszd meg és uralkodj elvet is alkalmazták, de a technikai fölény, és a morál ott is hasonló viszonyban állt, mint ahogy itt volt téma.
  • wednes
    Nem is igazán kellettek oda még a muskéták sem. Már a vért és az acélkard is nagy előny volt, a lovaskatonákról már nem is beszélve. Egy lovas talán még 15 muskétással is felért az indiánok elleni harcban.

Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy kaptak mindig segítséget a spanyolok a rivális indián törzsektől, nem elhanyagolható mértékben.
  • uwu420
    Egyébként én inkább ellenpéldát hoznék a történelemből.
    Isandlwanai csatában a Zuluk csúnyán lerohanták és megsemmisítették a modern felszereléssel ellátott angol sereget, hasonlóképp mint ahogy Little Bighorn-nál Ülő Bika legyőzte Custer seregét.

Az ilyen csaták azonban nagyon ritkák, és mindig valami baklövés áll a háttérben. A technikai fölény rendre győzedelmeskedett minden háborúban ahol hasonló feltételek voltak min amiről a vita folyik. Épp az lenne bizonyíték a Shogun-ban használt modellezés helyességére, hogy az ellenpéldák mind kirívóak, és az általánosságnak megfelelően a morál nagyjából jól van belőve a játékban.

Még a kezdetleges muskétákkal is brutálisan darálták le a Spanyolok az indiánokat, nagy túlerő ellenében, rendszeresen. Az ismétlőfegyverek pedig végleg lezárták az ősi harcmodorok korszakát.
  • uwu420
    Nem akarok a lelkedbe gázolni, de eléggé lejárattad magad ezzel a próbálkozással.
    Trollkodni nem így kell. Látszik hogy nem először próbálod, de még mindíg amatőr munka. Tudnálak tanítgatni, de most nincs időm növendék trollokra. Nem is értem hogy tudják a magadfajták lelkileg átvészelni a kezdeti időszakot. Nagy elszántság lehet benned, ha ennyire tehetségtelenül így erőlteted a műfajt.
  • KingPunisher
    ÁÁ szerintem reménytelen eset vagy.. Nem a mennyiség a lényeg. A morál érdekes dolog, ezt amolyan birka szellemnek nevezik.
    A birkák is szépen mennek egymás után a mezőn, ez az emberekre is jellemző, ha a csatában elkezdenek páran visszafelé futni az bizony erősen ragadós.
    Az akkori korba ezek bizony rettegett fegyverek voltak, főleg egy ilyen parasztokból kiképzett katonáknak.
    200-an futnak visszafelé te meg szaladnál tovább előre bele a golyók közé ? A fenéket.. Azt meg senki nem érzékeli hogy mögötte ezren vagy 50.000-en állnak ha agyonlőnek az kicsi vigasz.
    Szerinted a háborukban a fogolytáborokban miért nem támadták meg az őröket a sokszor 50-100x annyian lévő foglyok ? Sima győzelem lett volna az is..
    Ez a morál.. No ennyi nem erőlködöm többet.
  • Tikal #2666
    Hogyne vettem volna magamra, mikor nekem írtad te töri zseni :DD Aki itt nagyon magára vett valamit az te voltál, pedig egy elég ártatlan kis hozzászólás volt, de rögtön támadva érezted magad, jaj megcáfoltak??!! Pedig senki nem cáfolt, még írtam is :DD

De most már hagylak, válaszolgass a többieknek is, mert úgy tűnik megpróbálnak megCÁFOLNI, igaz nem 10x túlerővel :D
  • BerserkGuts
    Videóban 13x túlerő van de kipróbáltam 8000 ellen is működik replay de maradjunk annyiban hogy az ashigaru annyira szar volt hogy az akkori világ összes ashigaruja se tudna győzni.
  • BerserkGuts
    Alpári stílusod az csak neked van az meg hogy magadra vetted a te bajod de az nem jogosít fel erre "mi a fasz bajod van te gyökérr?"

Mostmár higgadjál le azt toljad neki ]chuck norris moddal
  • Tikal #2663
    Most már próbálja ki valaki :)
  • KingPunisher
    Talvisota "Téli Háború" ott pl.a finnek győzték le az oroszokat.. legalábbis harctéren.
    4x gyalogsági 100x tank és 30x repülőgép ellen sikerült diadalmaskodni.

Egyébként ezen a videon amiből kirobbant a "vita" elég idiótán játszik a játékos, gondolom nem véletlen. Ha széthuzva használná a 6000 embert nem mind betömörülve a puskások elé akkor itt sem ez lenne az eredmény.
    Szóval maradjunk abban, hogy nincs ez a játék annyira elrugaszkodva a valóságtól, persze nem szimulátor de 6000 idióta yari-s katonát le lehet lőni 450 puskával.
  • TomDantes
    Plassey 1757, Robert Clive több mint tízszeres túl erő ellen aratott győzelmet, bár ebből úgy 12000 volt az igazi harcos indiai oldalon, de az is majdnem ötszörös túlerő, emellet az indiai oldalon a franciák jóvoltából csak a tüzérség volt háromszoros túlerőben!( 12 -4) Van ez így néha.

De, a magyar történelemből is lehetne említeni, a honfoglalást lezáró ,,pozsonyi" csatát, ahol jó 4-5-öszörs lehetett a túlerő.

Kosciuszko lengyel tábornok ötszörös túlerőt győz le a a dubienkai csatában.

Chodkiewicz hetman is hasonló arányokkal nyert csatát a svédek felett.

A svédek is jó négyszeres túlerőben lévő Nagy Pétert győzik le.

Aztán Nándorfehérvár, és Hunyadi

Persze a körülményektől sok minden függ, és mindegyik eset nagyon mást, de előfordult nem egyszer és nem kétszer, hogy több mint négyszeres túlerővel szemben aratott győzelmet egy hadsereg.
  • Tikal #2660
    És ki is próbáltad ezt a játékban? Megismételhető vagy csak épp mákja volt...
  • Tikal #2659
    azért neked se kell a szomszédba menni némi bunkóságért

"oh értem akkor ennyi vagy chuck norris teória

Azért villanthatnál valamit töriből mert amit visszaböfögtél az nem volt egy disszertáció hiába gondolod azt magadról te vagy itt a prof."

Sajnálom hogy ennyire a szivedre vetted, de tényleg senki nem vitatta a tudásod, ellenben most rohadt bunkó módon viselkedsz... mint egy gyerek, féltve érezted a kid tudásod, és átmentél okoskodó lenéző üzemmódba, szánalmas
  • BerserkGuts
    áh pont ilyen példát akartam hozni hogy azért nem benszülöttek ellen volt akik még sose láttak villámló puskát
  • BerserkGuts
    Elgurult a gyógyszered
    Kinek is van lelki baja csák norris

Égesd magad nyugodtan hogy nem bírsz kultúráltan vissza írni vagy nálad ez a disszertáció? Mert akkor biztos a csőcselék egyetemen végeztél fő bunkó szakon.
  • KingPunisher
    Ugyan már ha én most kimegyek az Amazonas mellé pár eldugott törzset irtani egy AK-val simán meglesz az 50 az 1-hez arányom is..
    Mi az hogy 6 az 1-hez mehet 10 az 1-hez nem, ha más a technológiai szint az emberi létszám egyre inkább háttérbe szorul.
    Ennyi erővel bushmanokat is irthatok egyedül egy páncélozott terepjáróból.
    Igen elszakadtunk a témától, a lényeg ebben a játékban a lőfegyver erősen töri a morált, igy pár komolyabb lőfegyveres unit képes szembeszállni sikerrel akár 10x akkora létszámú alacsony alap morállal rendelkező egységgel.
    Tetszik nem tetszik, reális vagy sem, ez van. Nekem ezzel nincs gondom.
  • Tikal #2655
    Neked mi a fasz bajod van te gyökérr? Trenyleg ennyire a lelkedbe gazoltam mert bedobtam egy peldat? A szovegertelmezes meg tovabbra sem megy, mint irtam, nem cafolatnak irtam, csak egy pelda volt, erre ugy raugrottal erre a CÁFOLAT témára mint a veszett kutya... A professzornak itt egyertelmuen te gondolod magad, freudi elszolas tőled, en ugyanis egy szoval nem mondtam hogy barmit is jobban tudok, te viszont erre élezed ki az egészet. Tenyleg tullepetnel mar a szemelyeskedes reszen, mert ha annyira okos vagy akkor a csatarol beszelgetnenk es nem pedig arrol ki mit tud... Szoval még jo hogy egy jatekrol beszelunk amit mar mindketten leirtunk....
  • BerserkGuts
    oh értem akkor ennyi vagy chuck norris teória

Azért villanthatnál valamit töriből mert amit visszaböfögtél az nem volt egy disszertáció hiába gondolod azt magadról te vagy itt a prof.

• Tikal #2653
    Mondtam már hogy ne izgasd fel magad senki nem akart megcáfolni, írtam, de annyira behúzódtál a csiga házadba hogy már olvasni sem bírsz, nyugodjál le, mindenki látja milyen okos vagy töriből

"Meg jó hogy egy játékról beszélünk ahol pl háta mögé ...."

Ezt is írtam, ez csak egy JÁTÉK, szóval tényleg zaklasd fel magad ennyire

• BerserkGuts
    Jah meg mondj még egy esetet ahol 5x volt a túlerő már kíváncsiság képpen tudsz-e többet mint mi vagy csak kiragadtad a legismertebbet hogy nagyon cáfoljál mert ugye 10x-es az = 5x-el ismét grat